Warmond investeert in milieu dtutó/ tvèHIRTS 'Strandbezoeker is vrijer, dat spreekt me aan' 'Oranjevereniging vergeet verzetsstrijders' Randstad Katwijk stoot wellicht zalencomplex Tripodia af -JS11II1I: TEXTIEL VRUCHTEN BROOD PAPSOORTEN IJSBERG SALADEMIX HAMBURGER Rous voert Groen Links Katwijk aan Lenteflora druk bezocht heeft het leegste prijspeil ren Nederland! MAANDAG 27 FEBRUAR11995 Warmond investeert ruim 430.000 gulden in de gemeen tewerkplaats om aan de nieuwe milieuvoorschriften te voldoen. Er moet onder meer een nieuwe voorziening komen voor het klein chemisch afval (KCA). Voorlopig kan Warmond nog volstaan met een afdak voor KCA, omdat het depot maar twee uur in de week open is. Als de openingsuren worden uitgebreid moet er echter een volwaardig sorteergebouw komen, dat 70.000 gulden kost. Dolf en Dorothé Groenewegen nieuwe eigenaars 'Willy Zuid' BURGERLIJKE STAN katwuk. peter v De kosten zijn hoog, omdat er veel moet gebeuren. Er moet een speciaal systeem komen dat grond en grondwater bewaakt tegen eventueel weglekken van chemisch afval. Er komen spe ciale opslagvakken voor mest, groenafval en containers. De bestrating moet vloeistofdicht worden. Verder is de bouw van een hekwerk rond het KCA-de- pot noodzakelijk en moeten er aansluitingen voor water en elektriciteit komen. Een contai ner voor koelkasten en een overkapte zoutloods behoren ook tot de uitrusting. Warmond heeft in het verle den een bedrag van een kwart miljoen gulden gereserveerd voor de aanpassing van de werkplaats. Aangezien de inves tering aanzienlijk hoger ligt moet er nog een dekking wor den gezocht voor een bedrag van ruim 180.000 gulden. Voor lopig wordt dit uit de algemene reserve gehaald. Omdat veel chemisch afval afkomstig is van bedrijven zal worden bekeken of de tarieven voor bedrijfs-KCA kunnen worden opgetrokken. Dit totdat er een kostendekkend tarief is ontstaan. katwuk. rozav De gemeente Katwijk gaat on derzoeken of ze Tripodia kan privatiseren en het zwembad Aquamar kan overdragen aan Sportfondsen. Verder wil de gemeente bekijken of haar bijdrage aan de bibliotheek omlaag kan. Dat zijn enkele van de voorstellen uit de ac tielijst kerntakendiscussie alternatief houdt de gemeen- voor de gemeente. te het ophogen van de huur Katwijk wil vporal kijken of achter de hand. de inkomsten van de biblio- Tripodia en zwembad wordt ook gekeken naar privatise ring van sportaccommodaties als De Krom, Nieuw Zuid en De Kool. Wel kondigt de ge meente aan dat 'enig toe zicht' achter de hand moet worden gehouden zodat de gemeente niet straks de reke ning krijgt gepresenteerd voor achterstallig onderhoud. Als theek kunnen worden opge krikt zodat ze zelf minder geld op de uitleencentrale hoeft toe te leggen. Zo worden con tributie en openingstijden in Katwijk vergeleken met om liggende gemeenten. Ook wordt gekeken of Katwijk niet te veel bibliotheekfilialen heeft. Op dit moment telt Katwijk naast het hoofdge bouw aan de Schelpendam nog twee filialen. Buiten bibliotheek, Ook het leerlingenvervoer wordt onder de loep geno men. Zcr wordt bekeken of niet-gehandicapte kinderen die een school binnen zes ki lometer van Katwijk bezoe ken, voortaan niet meer voor een vergoeding in aanmer king kunnen komen. Ook wordt bekeken of het opzet ten van een vervoersregeling samen met andere gemeen ten of met nieu ders geld kan besparen. Nieuwe eigenaren, nieuwe wet ten. Deze wijsheid gaat in het geval van de onlangs verkochte strandtent 'Willy Zuid' voorlo pig nog niet op. Volgens traditie verrijst het uit vele onderdelen bestaande houten gebouwtje als een van de eerste op het Kat- wijkse strand. „De mensen ken nen Willy Zuid als een strand tent die als een van de eerste opengaat en als een van de laatste dicht. En ook wij willen gebruikmaken van elke dag die het seizoen biedt", zegt Dolf Groenewegen, die de zaak sa men met zijn vrouw Dorothé overnam van Katwijker Theo Lange. Over een week hoopt het echtpaar Groenewegen de eer ste gasten in Willy Zuid te mo gen verwelkomen. Want de naam blijft gewoon hetzelfde. Willy Zuid heeft uitstraling. Het zou stom zijn om dat te veranderen. Voorlopig zullen we de dingen niet echt anders gaan doen. Dat de mensen nog aan het idee moeten wennen blijkt wel uit de drie opmerkin gen die ze maken. Eerst geloven ze niet dat Willy Zuid is ver kocht, dan vragen ze of ik de nieuwe eigenaar ben en tot slot zeggen ze dat ik vooral niets moet wijzigen. Op den duur zal er heus wel iets veranderen, dat doet iedere ondernemer, maar voorlopig willen we eerst laten zien wie we zijn", zegt Dolf. De Groenewegens hebben de laatste vijf jaar in het Zeeuwse Goes gewoond. Daar werkten ze beiden in een groot hotel. Toch zijn Dolf en Dorothé niet onbe kend met de streek. „Vele Leid- se families kwamen jaren bij Theo Lange. Mijn wouw komt uit een van die families. Vanuit Goes reden we ook altijd naar Katwijk om naar het strand te gaan. Tijdens een bakkie koffie kwam de verkoop ter sprake. Als die trein dan gaat rollen moet je snel beslissen of je erin springt of niet." V Dolf Groenewegen: „Als ondernemer wil je toch elk weekeinde een feest houden" Het werd dus springen. „Wat mij zo aanspreekt, is dat de mensen die het strand bezoe ken veel wijer zijn. In een hotel of restaurant moet je veel meer moeite doen om de mensen te- weden te stellen. Op het strand zijn ze minder gewichtig",'geeft Dolf Groenewegen een van de belangrijkste redenen aan voor de aankoop van de strandtent. „Maar ook de combinatie van sen winterperio- zelf wat wijer bent." Echte interesse om in de toe komst een winterpaviljoen te exploiteren - een fenomeen dat deze winter voor het eerst in Katwijk werd geïntroduceerd - heeft hij dan ook niet. „Om in de zomer goed voor de dag te komen, moetje onderhoud ple gen. De zaak heeft nu eenmaal een lakje en een verfje nodig. Voor de mensen is het belang rijk dat je zaak er netjes en ver zorgd uitziet, en geen oude bouwvallige keet is. Daarbij komt dat Willy Zuid toch een soort bouwpakket is. Andere strandtenten bestaan uit een soort container die veel sneller kunnen worden opgebouwd." In tegenstelling tot het win terpaviljoen maakt de nieuwe eigenaar zich wel drukker over het beperkte aantal feesten dat hij in zijn zaak mag organise ren. Vorig jaar riep Theo Lange tevergeefs de hulp in van de hoogste rechtsinstantie om foto hielco kuipers meer dan tien feesten te mogen houden. Groenewegen zegt ze ker te zullen lobbyen voor extra avonden. „De helft is al ge boekt. Als ondernemer wil je toch elk weekeinde een feest houden. We hebben dat heel hard nodig, het is toch ons brood. We zullen er als strand tenthouders, eerst voor moeten zorgen dat alle beschikbare avonden volgeboekt raken en dan moeten kijken of we er meer kunnen krijgen." Kritiek op organisatie Rijnsburgs bevrijdingsfeest runsburg conny smits „Vijftig jaar bewijding vieren zónder degenen aan wie we die bevrijding te danken hebben, dat is als een verjaardag vieren bij afwezigheid van de jarige." Rijnsburger ir. M.A.S. Cats spreekt van een schandalige zaak: de plaatselijke Oranjever eniging viert eind mei uitbundig het bevrijdingsfeest met onder meer een gala-avond en een taptoe. Geen enkele oud-ver zetsstrijder is echter uitgeno digd of zal in het zonnetje wor- had c i bevrijdingsfeest te den gezet. Cats was zelf tijdens de oorlog weren, piloot bij de Britse Royal Air De Rijnsburger had graag ge- Force (RAF). Daar gaat het hem zien dat mensen uit het verzet echter helemaal niet om. „Ik wil waren uitgenodigd als eregasten echt de held niet gaan spelen of op de gala-avond op 2 juni Ik heb destijds gewoon mijn plicht .gedaan als militair. Maar nu kom ik op voor de vele Rijns burgers die in de oorlog bij het ondergrondse verzet zaten. Rijnsburg was nota bene een van de gemeenten met de meeste onderduikadressen. Zonder zulke mensen hadden we nu helemaal geen reden ge- UNI GEKLEURDE DAMES of HEREN 100% KATOENEN MET BREDE RONDE KRAAG, IN DE MATEN: M, L, XL en XXL OVENVERS HALF DAGVERSE HAVERMOUT, RIJST OF GRIESMEEL BEKER 0.5 LITER IN ONZE GROENTE/FRUITAFD. I IN ONZE SUPER-SLAGERIJ 7AK 200 GRAM HEERLIJKE GEKRUIDE STUKS VOOR onder andere René Froger zal optreden. „Dat is nu een avond waar iedereen dik voor moet betalen." Verder had hij het een goed idee gevonden wanneer oud-verzetsstrijders in een mooie koets hadden kunnen meerijden in een optocht door het dorp. „Je ziet altijd het be stuur van de Oranjevereniging wel voorop paraderen met hun blazers en oranje dassen, maar ik vind dat de mensen voorop horen te lopen die ons hebben bevrijd." Een schril contrast vormt vol gens hem het feit dat wél dui zenden buitenlandse oud-strij ders zijn uitgenodigd om in Ne derland geëerd te worden en onderscheidingen wel worden verleend vanuit zelfs Israël. Zo ontving het Rijnsburgse echt paar Heemskerk-De Zwijger af gelopen week de Yad Vashem- onderscheiding voor het redden van veel joodse mensen tijdens de oorlog. „En de Oranjevereni ging in hun eigen gemeente schenkt geen enkele aandacht aan dergelijke mensen." G.J. Visser, secretaris van de jubileumcommissie van de Rijnsburgse Oranjevereniging, laat desgevraagd weten dat de feestelijkheden eind mei in de eerste plaats bedoeld zijn voor de viering van het vijftigjarig be staan van de vereniging. „De jaarlijkse herdenking op 4 mei gaat ook gewoon door dit jaar. Toch heb ik de heer Cats ook nog toegezegd om zijn opmer kingen voor te leggen aan het bestuur." Cats is daarmee niet echt te vredengesteld: „Als de vereni ging alleen het eigen jubileum wil vieren, moet ze geen spe ciaal postpapier laten drukken met '50 jaar bevrijding' in het logo. En bij de 4 mei-herden- kingen gaat het om de mensen die het leven hebben gelaten in de oorlog, ook ontzettend be langrijk. Maar die herdenking doet geen recht aan de mensen die er nu nog zijn, maar destijds wel hun leven hebben gewaagd voor onze vrijheid." LEIDEN-Geboren: Tebruggeen N. Lei* R. Kralt en J.P. Ravensberger MU IT L.J. van der Voort e Driebergen* Mikezv. P.P.D. J en A. van der Sleet Roy zv. G.B. Ba ranyal en I.C.J.M. Ruijgrok Sanne dv. A.B Ouwerkerk en Y. de Vogel Lorenzo Massimiliano zv. F. Matta er M.J.C. den Haan Bertram Casper Adriaan zv. M.R. Veen en M.A Goos- sens Amy dv. W.S.J. van der Salm en M.K. Knetsch Martijn z Beers en A.M.S. Slootbeek Anmgje Eva dv H C. Peters en E.M.S.J. i Genm garetha Maria Theodora dv. C.W.J. Beenakker en M.E.H.C. Prinsen Loek Robbert Maxim zv. B.J. de Ne: en I.M. GoemansStephan zv. J.A. de Lege en K. van Duijn Brechje Eli se Thecla dv. G. Immink en T.T.M. Speet Patrick Cornelis zv. L.C.A. Wijnands en I. van der Maat Giovan ni Lorenzo zv. A. Lancel en J.l\ helut Robert Christiaan zv. F termans en C.G. van Rijn Lennard Maurice zv. H. Botermans en C.G. van Rijn Justin zv. R. Meijer en J.J Onos Daniël Jozua zv. N.W. van de Haak en T. Levy Dennis Lee zv. A. van der Zouw en S.M. Smit Natha niel zv. J.P. Voetsen E.l. van der Meijden Milara Viénna Celeste dv. H.J.de Graaf en I. Hartevelt Louisr Simonedv. H.J.E Werter en H. Bak ker Teunis zv. J. Guijt en AJ. Hane-|ia kamp* Kevin zv. A.H.T. Geerlings oNigelOrsi S.W Misiedjan Yvo zv. D.J.\ I. Chedalux* Desiré dvak A. van Duijn en G.D. Ouwehand Ja- n mie dv. E.F. Groenendijk e Duijvenbode Jimmy Tristram Owyn zv. B.J.C. Vaessen en E.A.M. Burg- meijer* Jelle Johannes zv.J.C. rlé Bouwmans en N. van Vliet Pam dv. R. Hietbrink en M. de Ru Bas zv. A. Wendt en E.K. Hugenholtz* Morgan Franciszv. T.C. Lunn en S.M. Gabel özlem dv. I. özdemiren N. Özdemir» Özge dv. I. Özdemir en N. Özdemir Arendje Johanna dv. J. de Vogel en van der Plas Jaap Johannes zv. C. de Knegt en Y.M. van der Zwet Ma- r ranne dv. D. Schonenberg en W. Kra- ijenoord Wester Keye Jonathan z S. Wobbes en S.K.C. Hoek Bregj dv. J.F. Schouten en A. Stolk Sjoer^n Willem zv. A.J.M. Winkelman e C.C.M. Vollebregt Leroy Germaine aa zv. W.J. Krösing en Y. Knoop Ré- mon zv. J. Freeke en M.G.E. Boon Fenna Dorine dv. S.J. Posthuma en C.T. Oussoren Bob zv. P.J. Zuid hoek en Y.S.P. Helfensteijn Bobby Johannes Jacobus z> A.J.T. Lens Frenk zv. P.G.M. Kraan en J. Iskes. Overleden: H. Akkermans, geb. 15 apr. 1921, man J.P. Glasbergen, geb. 14 dec. 1932, man J.R. Rotte-jns veel, geb. 25 a Wolthaar, geb. 27 aug. 1921, echtg. Andel *W. Schelvis, geb. 19febr. 1920, man* A.M. Schaareman, geb. 30 aug. 1930, echtg. van H. van der Meijden P. Stehouwer, geb. 30 nov. 1915, mar A. Verhoeff, geb. 19 dec. 1948, man H. van Tongeren, geb. 7 juli 1921, echtg. van L. van As* J.P. Valsye.l(3, geb't2Ljuni 1920, m^Q R.E. Köllmann, geb. 17 apr. J.914, Ripp^rda, geb. 6 aug. man*J.A. Ripperd. 1920, nian S.M. apr. 1918, echtg. H.J. Hederik, geb. 16 sept. 1920, man N. van der Schinkel, geb. 5 juli VI 1922, geh. gew. met J. Jansen J. van der Niet, geb. 31 aug. 1900, man H. de Roo, geb. 25 okt. 1910, man G. Boot, geb. 23 apr. 1910, geh. gew. met C.M.J. van Schie M.G.G. Cornelisse, geb. 21 mei 1924, geh. gew. met Th. P.C. Nagel C.L. Heine, geb. 16 juli 1905, geh. gew. met M. Heemskerk. Getrouwd: H. de Goede en L.E.M. Boerland P. Stokkel en I. Vermond H.C.J. Fransen en A.E. van Randwijk: VOORSCHOTEN - Geboren: Maurits Victor zv. G.J.B. Mulder en C.M.W. Zonneveld Martijn zv. A.R. Keijzer en K. Dreef Effy Maria Helena Overleden: A.M.E.C. Gosch, oud jaar, echtg. v. de Brauw J.G. van Water, oud 78 jaar H. van Dijk, o katwuk peter van der hulst M. Rous wordt de nieuwe fractievoorzitter van Groen Links in Katwijk. De Katwijk- se die volgende maand als raadslid wordt beëdigd, zal de hamer direct van T. Jans- sens overnemen. De wisse ling van de wacht heeft vol gens beiden niets te maken met de recente problemen binnen Groen Links. A. van Rhijn verliet na een half jaar de fractie omdat zij niet meer kon samenwerken met Janssens en teleurge steld was dat er in de partij geen structuur was. Volgens Janssens liggen er puur prak tische overwegingen aan de beslissing ten grondslag. Om verstrengeling van belangen te voorkomen wil Rous, die werkzaam is in het jeugd- en jongerenwerk, geen zitting nemen in de commissie voor onderwijs, cultuur en wel zijn. Janssens zal die taak dan ook overnemen. Het be tekent wel dat hij zijn zetel in de commissie algemeen be stuurlijke zaken op moet ge ven. Omdat in die commissie alleen fractievoorzitters zit ten, is besloten om Rous die functie te geven. „Wij hech ten niet veel waarde aan het fractievoorzitterschap. In on ze partij is iedereen gelijk", aldus Janssens. lisse De Lenteflora 1995 in Lisse werd het afgelopen week einde druk bezocht. De geplande wandel tocht viel door het slechte weer in het water, maar binnen maakten de kleurige bloemen veel goed. Winnaar van de huisftf broeiwedstrijd was Lissenaar Peter van Noort. Hij viel bij de narcissen, tulpen en hyacinten in de prij zen. De jury vond de kwaliteit van de bloe men niet altijd opti maal, maar was c het algemeen toch te èe vreden. foto i. dick hogewonini l

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 10