'Vliegmanoeuvres boven Bijlmermeer beperken' Als u niet van rommel houdt, adviseren wij een SieMatic. Amsterdam tekent bezwaar aai tegen megabioscoop in Diemen Randstad Achterhoekse leerlooier maakt indruk PROVINCIAL! STATEN FNV peilt bereidheid tot actie in de bouw GOEDHART ^^BOUWHUIS Waterbedrijf mag leiding voltooien Telefoon tegen racism^ DONDERDAG 23 FEBRUAR11995 _io Jorritsma geeft onderzoeksopdracht aan Rijks Luchtvaartdienst De Rijks Luchtvaartdienst (RLD) onderzoekt de mogelijk heden om speciale vliegmanoeuvres boven de Amster damse Bijlmermeer te beperken. Minister Jorritsma van verkeer en waterstaat gaf daartoe gisteren opdracht, na een gesprek met leden van de Werkgroep Vliegverkeer Bijlmermeer. AMSTERDAM De werkgroep ijvert al sinds de El Al-ramp ruim twee jaar gele den voor een vergroting van de veiligheid van bewoners. Vol gens woordvoerster L. Wesse- ling is de aandacht van de RLD en de Raad voor de Luchtvaart tot nu toe ten onrechte hoofd zakelijk gericht op Verbetering van de technische staat van de toestellen en van de verkeersto- De bewoners i wijziging van twee vliegprocedures. In de eerste plaats willen zij verplaat sing van het baken dat piloten gebruiken als ze op de Buiten- veldertbaan willen landen. Dat baken ligt nu pal boven de Bijl mer. De werkgroep wil een ver schuiving naar het eiland Pam pus - waar het baken zich vroe ger ook bevond - of naar onbe woond weidegebied. Het enige krachtige argument dat Schip hol daartegen gebruikt, is er één van economische aard, zegt Wesseling. „Vliegtuigen moeten Peper verbiedt CP'86-demonstratie Rotterdam CP'86-voorman Martijn Freling mag komende za terdag in Rotterdam geen demonstratie tegen het Nederlandse drugsbeleid houden. Burgemeester Peper heeft de aangekondig de betoging verboden uit vrees voor verstoringen van de open bare orde. Hij vindt dat het begeleiden van de betoging teveel politie-inzet kost. De burgemeester baseert de afwijzing op Fre- lings gedrag in het verleden. De CP'86-voorman is herhaaldelijk betrokken geweest bij fascistoïde manifestaties en ordeversto ringen. Ook de datum 25 januari speelt een rol bij Pepers veto: op die dag wordt niet alleen de februaristaking herdacht maar ook voor Surinamers heeft de dag een bijzondere betekenis. Zij herdenken de coup van Bouterse. Het landelijk secretariaat van CP '86 zegt in een reactie dat de demonstratie gewoon doorgaat. Als reden wordt ondermeer aangegeven dat uitnodigingen aan buitenlandse gasten als het Vlaams Blok en de Jonge Nationaal- democraten in Duitsland niet meer ongedaan te maken zijn. Vrouw ligt halfjaar dood in huis Amsterdam Een 50-jarige vrouw heeft zes tot zeven maanden dood in haar huis in de Amsterdamse Bijlmermeer gelegen, voordat zij werd gevonden. De lichamelijke resten lagen in de kamer van de woning. De woningbouwvereniging was pools hoogte gaan nemen in verband met een huurachterstand, maar kreeg geen gehoor. Daarop alarmeerde de corporatie de politie. Die gaat vooralsnog niet uit van een misdrijf. een glijvlucht van achttien in plaats van twaalf kilometer ma ken. Dat betekent dat Schiphol minder toestellen kan afwer ken." In de tweede plaats willen de bewoners dat vliegtuigen die opstijgen vanaf de Buitenvel- dertbaan, niet meer direct over de Bijlmer vliegen. Volgens Wesseling maken voornamelijk de grootste typen vliegtuigen gebruik van de Buitenveldert- baan, omdat dat de langste is. „Ze hebben tijd nodig om op de goede hoogte te komen en ko men met vol motorvermogen over onze hoofden." Het lawaai en de wetenschap dat de start- procedure het meest riskante onderdeel van een vlucht is, dragen bij aan de onrust van de Bijlmerbewoners. Tenslotte wil de werkgroep dat de toestellen Schiphol op grotere hoogte naderen. „Pilo ten zetten de landing doorgaans in op 2000 voet. Dat betekent remmen, gas geven, flaps uit, landingsgestel uit. Van dat soort manoeuvres hebben de bewo ners minder last als ze op grote re hoogte plaatsvinden. Het ministerie van verkeer en waterstaat wijst er verder op dat de op handen zijnde wijziging van de Luchtvaartwet het ook mogelijk maakt om piloten die fouten maken bij het aan- of uitvliegen, te bestraffen met een boete. Momenteel bepalen de vliegmaatschappijen wat er ge beurd als er fouten zijn ge maakt. leiden rudolf kleun Kaderleden van de Bouw- en Houtbond FNV hebben gisteren op bouwplaatsen in Leiden en Rijnsburg de actiebereidheid gepeild na het vastlopen van de CAO-onderhandelingen. Op verschillende plaatsen leidde dat tot korte werkonderbrekin gen van over het algemeen een kwartier tot een half uur. De bond heeft vandaag bouwplaat sen bezocht in de Bollenstreek. Districtsbetuurder Dick Mol- lema heeft de indruk dat de be reidheid tot staken groot is. „De mensen willen dat we onze poot stijfhouden. We hoeven maar te roepen en ze gaan sta ken", zegt hij na bezoeken aan bouwplaatsen aan onder andere de 5 Meilaan, de Churchilllaan en de Haarlemmerstraat. De werkgevers in de bouw en de stukadoorsbedrijfstak hebben eerder een eindbod gedaa volgens de bond onvoldoende is. Mollema legt uit dat het wel om geld gaat, als om werk gelegenheid en de werktijden „Prijscompensatie, vut en ziek tewet, en daarnaast versoepe ling van werktijden. De werkge vers willen de avond en d terdag als gewone uren zien. Wat dat betreft is de bouw ook niet anders dan andere bedrijfs takken." De bond heeft de werkgevers na het vastlopen van de onder handelingen nog geen ultima turn gesteld. Mollema verwach dat dit op korte termijn gebeurt De werkgevers zullen dan sta kingen in het vooruitzicht ge steld worden als ze niet ingaan op de eisen van de bond. Bij SieMatic maken ze niet alleen prachtige, degelijke en perfekt afgewerkte keukens, ze maken ook prima planningen. Daardoor is het voor ons mogelijk om uw nieuwe SieMatic keuken helemaal kompleet en dus kookklaar te installeren in maximaal 5 werkdagen. Dat betekent voor u dat u slechts enkele dagen "in de rommel zit". En ook dat valt mee, want onze vakmensen werken snel en schoon. Ook bij Hoorn 126, 2404 HJ Alpen a/d fliin, telefoon 01720 22100. Openingstijden- maandag tot en met donderdag van 08.30 tot 17.30 uur, vrijdag van 08.30 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. SieMatic Keukencenter Leiderdorp Meubelplein 9, 2353 EX Leiderdorp, telefoon 071 - 412615. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 17.30 uur. dinsdag, woensdag en vrijdag van 09.30 tot 17.30 uur. donderdag van 09.30 tot 21.00 uur, zaterdag van 09.30 tot 17.00 uur. eventueel sloop- en breekwerk, En ze kunnen stofzuigen als de beste. 't Liefst een SieMatic. Manager van het jaar gekozen in Noordwijk noordwijk eric de jager Directeur H.M.H.M. Hulshof van de Koninklijke HulshoFs Verenigde Fabrieken B.V. is gis teravond in Noordwijk tot manager van het jaar 1994 ge kozen. De directeur van een meubelleerlooierij onder scheidde zich volgens de jury van de andere vijf finalisten, doordat hij erin geslaagd was 'in een moeilijke sector, bedreigin gen om te zetten in kansen'. De in de zaal aanwezige zakenlie den hadden de christen-zaken man G. van Putten als favoriet. Hij won'de publieksprijs. Het zakenblad 'Management Team' organiseerde dit jaar ir de tiende keer de verkie zing van de manager van het jaar. Niet alleen hadden de ge nomineerden totaal verschillen de persoonlijkheden, ze kwa- n ook nog eens uit de meest uiteenlopende beroepsgroepen. Zo was L. Hazelhof gespeciali seerd in grafstenen, verzorgde J. Bakx textielimport uit het verre oosten en maakte C. Mol 'sfeer- verhogende produkten', waar onder voornamelijk kaarsen. De winnaars waren actief in de leerlooierij en de pluimveehou derij. Tijdens de finale in hotel Huis ter Duin moesten de genomi neerden zich staande zien te houden in een 'vragenvuur'. De jury bestond uit twaalf promi nenten uit het zakenleven en de politiek, zoals oud-president van de KLM S. Orlandini, on derdirecteur van De Nederland- sche bank M. van Nieuwkerk en voorzitter van de FNV J. Steke lenburg. Het wijze twaalftal stond onder leiding van A. Rin- nooy Kan, voorzitter van de werkgeversorganisatie VNO. Tussen het vragenvuur door had Rinnooy Kan nog voldoen de tijd voor enkele steekjes-on der-water naar Stekelenburg. Maar uiteindelijk waren dan toch alle managers aan de tand gevoeld en trok de jury zich te rug voor een langdurig beraad. Die tijd werd gevuld met een fo rumdiscussie over de toekomst van Europa. Presentator Koos Postema,zag die toekomst som ber in, maar het forum van ken ners, onder leiding van ex-voor zitter van de ABN-Amro Bank L. Hazelhoff, zag nog wel enig per spectief. Mits er daadkrachtig gehandeld wordt en de Europe se Unie niet verzandt in bu reaucratische onmacht. Een dik uur later dan gepland deelde de jury het resultaat van haar overleg mee. Herman Hulshof uit Lichtenvoorde mag zich manager van het jaar 1994 noemen. De 41-jarige Achter hoeker is directeur van een leerlooierij. Een bedrijfstak, die in Nederland bijna helemaal verdwenen is. Ook Hulshof ken de grote problemen, vooral met de strenge milieuwetgeving. Hij ba slaagde er echter in die pro di' men te overwinnen en met gr sterk bedrijf stand te houijbe Hulshof nam het loodzviop plastiek, dat bij de overwinnte: hoort, in ontvangst en verkilde de er niet alleen voor zichzdta staan: „Ik sta hier voor het ui drijf, voor Lichtenvoorde eij hele Achterhoek." Nadat Hulshof minister 1LE| ers van Economische Zaken echte Achterhoekse stropza had aangeboden, maakte PoLc ma de winaar van de publi prijs bekend. De pluimvceh der G. van Putten maakte het publiek de beste indA Met zijn milieuvriendelijke werking van kippemest en li liefdadigheidsacties in PoleraI Ethiopië oogstte de onverst<'e bare directeur van de Zonne u' Farm B.V. lof bij zijn collej^ „Dit is de dag van mijn leveile heb heel erg genoten", zei h Putten stralend. I Directeur Hulshof ontvangt de trofee uit handen van minister Wijers. Het Duinwaterbedrijf Zuid- Holland (DZH) mag een wa terleiding aanleggen door de polders bij Zevenhuizen- Moerkapelle. De Raad van Sta te heeft dat bepaald. Het Landbouwschap en tien boe ren hadden bezwaar gemaakt tegen de aanleg van de leiding. De zogeheten Tweede Berg ambachtleiding komt te liggen tussen Bergambacht en Was senaar. Op het stuk ten zuiden van Zevenhuizen-Moerkapelle na ligt de leiding er al. Het deel waar bezwaar tegen was ge maakt komt in de Zuidplas- polder, de Eendragtspolder en de Tweemanspolder te liggen. Voor de aanleg van de leiding was een vrijstelling nodig van het bestemmingsplan voor het betreffende gebied. In het voorjaar van 1993 had het col lege van burgemeester en wet houders van Zevenhuizen- Moerkapelle deze verleend, waarna het Landbouwschap en de boeren in het geding kwamen en de zaak tot aan de Raad van State uitvochten. Volgens de Raad van State heeft de aanleg van de leiding een 'voldoende spoedeisend belang' om afwijking van het bestemmingsplan te recht vaardigen. Het argument van het waterbedrijf was dat zon der de nieuwe buis de aanvoer van rivierwater naar de Zuid hollandse duinen (bij Wasse naar) in gevaar zou komen en daarmee de drinkwatervoor ziening in het westen. De tegenstanders vreesden dat de aanleg ernstige schade zal veroorzaken die niet volle dig wordt vergoed. Het water bedrijf zegt echter dat alle schade wordt vergoed. den haag monica wesseling Een 06-lijn als wapen in de strijd tegen racisme. De Zuid hollandse Stichting Provinciaal Platform AntiRacisme (SPPAR) heeft het. Van 1 tot en met 7 maart gaan politici van D66, SGP .en PvdA via de lijn in dis cussie met de kiezers. Het doel is het aantal stemmen dat ex treemrechts krijgt, zo klein mo gelijk te houden. Het officiële startsein voor het project wordt gegeven door de Zuidhollandse commissaris der koningin; me vrouw J. Leemhuis. In Zuid-Holland doen aan de verkiezing van Provinciale Sta ten dit jaar vier extreem-rechtse partijen (CD, CP'86, Patriottisch Democratisch Appèl en Neder lands Blok) mee. Vier jaar gele den waren dat er twee; in PS zit één CD'er. De 'anti-racisme-club' denkt met het openstellen van een rechtstreekse lijn met politici, tegemoet te komen aan de veel geuite klacht dat burgers en po litiek zo ver van elkaar af staan dat de politici niet eens weten waar de burgers mee zitten. De telefoonlijn is gratis; kosten ervan worden gedrag door de provincie Zuid land. Het nummer is 0220880. De 'bemanning' zi >i van woensdag 1 maart tot met dinsdag 7 maart v tot 21.00 uur. amsterdam anp Amsterdam tekent bij de provincie Noord- Holland bezwaar aan tegen de plannen van de gemeente Diemen om een groot bio scoopcomplex te bouwen in het noordelijk deel van het dorp. De hoofdstad meent dat Diemen de Am sterdamse plannen voor de bouw van een mega-bioscoop in zuidoost doorkruist. Bo vendien vreest het stadsbestuur dat de film zalen in de binnenstad 15 procent bezoe kers kwijtraken als Diemen op zo korte af stand bouwt. Een onderzoek van accoun tantsconcern KPMG wijst daarop. Gedepu teerde staten moeten uiteindelijk de knoop doorhakken. Het college van burgemeester en wethouders van Amsterdam heeft dat gisteren bekendgemaakt. Amsterdam en de kleine buurgemeente liggen al geruime tijd met elkaar in de clinch over de mega-bioscopen. Vlak nadat Amsterdam aankondigde dat MGM Cine mas BV een complex met ongeveer vijftien zalen met 3250 stoelen in zuidoost (Bijlmer) bouwt, kondigde Diemen aan met De- catron in zee te gaan voor de bouw van een twee keer zo groot complex met twintig za len en 6700 stoelen. MGM-directeur W. van Wouw zegt te vre zen voor scheefgroei door de komst van een bioscoop in Diemen. Het bedrijf exploiteert in de binnenstad van Amsterdam meerdere bioscopen met in totaal 7500 stoelen. In de afgelopen twee jaar investeerde het bedrijf, als onderdeel van een afspraak met de ge meente Amsterdam over uitbreiding, fors in de bestaande filmzalen. Aan Alfa 1 tot en met 4, City en Alham besteedde MGM 16 miljoen gulden, chinsky wordt binnenkort voor 20 milj opgeknapt. De nieuw te bouwen bioso op een steenworp afstand van het niei Ajax-stadion vergt een investering van miljoen gulden. Amsterdam hecht zeer aan de komst een filmtempel in zuidoost omdat dat in het streven om de monocultuur in wijk te doorbreken. De gemeente verwa veel van de combinatie bioscoop, stad en concertzaal. Diemen maakt volgens hoofdstad de fout een geïsoleerd comj te willen bouwen dat zich niet in de bi bevindt van andere uitgaansgelegenhei Bovendien zou de lokatie, Bergwijkpi noord, niet zo goed bereikbaar zijn openbaar vervoer.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 22