Iemand moet je oprapen als je valt' Uw oude meubelen zijn nü bij Baalbergen flink geld waard! Sport "Het is van de gekke vat er allemaal gebeurt' Stich draait warm Terpstra wil verbod free fight woensdag 22 februari 1995 chef willem spierdijk. 071 -356464. plv chef rob onderwater. 071-356463 fossenheimse wielrenner Frank van Veenendaal in Belgische ploeg iardj larfielrenner Frank van Veenendaal is niet iemand die zich lacijiel bij een tegenvaller neerlegt. Toen hij als top-amateur *anijiet in aanmerking kwam voor een plaats in een prof- l,laIjloeg, ging hij als individueel coureur bij de beroepsren- ers rijden. Hij stroopte in zijn eentje een jaar de Vlaam- |e kermiskoersen af. Nu heeft hij een contract bij een Seine Belgische sponsor. Dat hij zijn belofte nooit heeft innen inlossen, komt volgens de inwoner van Sassen- iim 'door de invloed van de ouwe knarren in het wiel- andfennen'. „Zij bepalen wie prof wordt en wie niet. Daar- Rtjoor is een hele generatie renners verloren gegaan.' ïbrij een jaarlijks verschijnende bun del wielrenverhalen. Daarin zegt tijdrijder Jaap ten Korte- naar dat de toenmalige bonds coach Piet Kuys hem heeft ver teld dat hij Post zodanige infor matie heeft gegeven, dat Van Veenendaal geen contract kreeg. „Waarom hij zo heeft ge handeld?", kijkt hij verontwaar digd door zijn studentikoze bril letje. „Vraag het Kuys! Hij vond mij geloof ik nogal bijdehand. Toen ik bij hem in de selectie kwam, was. ik al 23. Ik had een bepaalde levenservaring. Onze benadering van de sport ver schilde hemeldbreed. Dat zal het zijn. Het doet er nu niet meer toe. Kuys had beter junio- rencoach kunnen blijven. Het vervelende is wel, dat je van dat soort mensen afhankelijk bent als je prof wilt worden. Ik be schikte dus duidelijk niet over de juiste contacten. Van Veendentjaal was na de te leurstellende ervaringen 'kots misselijk' van het milieu waarin hij zo lang had gebivakkeerd. Hij zette zijn fiets aan de kant en stopte met zijn studie bewe gingswetenschappen aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Alles wat met sport te maken had, wilde hij uit zijn leven ban nen. Hij stapte over naar rech ten. Na een vlot begin, hij haal de in één jaar zijn propaedeuse, werd zijn imposante gestalte nog maar zelden in de college banken waargenomen. Want, zowaar, hij hervond bij de ama teurs het plezier. Dankzij de eigenaar van een fitnesscentrum in Amstelveen, de wielerliefhebber Guus van der Meer, werd zijn droom als nog werkelijkheid. Hij werd vo- issenheim fred segaar d-verslaggever eenzame fietser in de dui- Lulen van Noordwijkerhout heeft Libefeen droge draad meer aan zijn pjf. Onder de dwingelandij van tze februari-storm beslaan jn brilleglazen, verliezen zijn inden de grip op het stuur en laast de wind de kromgebogen mreur bijna van het asfalt. De gtocht naar zijn woonplaats issenheim doet hem pijn. Die eenzame fietser is Frank Veenendaal, 27-jarig bui- pbeentje uit de Bollenstreek, ij arriveert nog vrij snel in het van het dorp, waar hij met vriendin de voordeur van jeejln drie-kamerflatje deelt. Ca Van Veenendaal heeft de weg de minste weerstand nooit lonfemeden en dat is een voordeel /olior een top-amateur, die zijn lopbaan bij de profs een (lo- ;ch) vervolg wil geven. De 78 lo zware krachtpatser stond fen paar jaar geleden als groot jlent te boek. Van Veenendaal, sad|e kon wat. Hij won etappes in yèrt Vredeskoers, Olympia's Ron- Vliife, was de sterkste in de ronden i'anp Henegouwen, Wallonië, eaijverijssel, Luik en de Omloop ivi#n de Mijnstreek. l) jLeon van Bon, Erik Dekker en fanny Nelissen - zijn ploegge- pten in de nationale selectie - laakten de stap naar de be- i>eps. Van Veenendaal kreeg in clü09O weliswaar een stage aan- chffiboden bij Peter Post, maar ierrat resulteerde niet in een con- antfact. Dat was een grote tegen- kepller. „Vooral", zo licht hij toe, anpls je weet wat de reden is." Hij citeert uit 'Wielerexpress', Ad ervolg van voorpagina Vei; lok de laatste man van FC |ijnland, een vier jaar oudere roer van de linksbuiten, stond isteren voor het hekje bij rech- cjJr Bouritius. Hij werd echter >njïijgesproken. Een getuige had ^Jem aangewezen als de speler Me de op de grond liggend "SB-goalie vol in het gelaat id geschopt. Maar verklarin- «.n van getuigen die de Leide- dlaar naar de rechtszaak had leegenomen - onder meer de invoerder van FC Rijnland - 'ertuigden de officier van jus- itie en de rechter ervan dat de rdediger niet de schopper ge- 'eest kon zijn. De volledig ontspoorde en xvolgens gestaakte wedstrijd de vierde klasse van de Afde- ng Leiden haalde in november 993 uitgebreid de publiciteit. )at kwam omdat zes spelers an FC Rijnland door de Noord- vijkerhoutse politie een kwar- er lang werden opgesloten in en kleedkamer. De agenten robeerden daarmee achter de •haam te komen van de speler 111 lie de WSB-keeper een wond an het oog had toegebracht die "bp twee plaatsen moest worden er jehecht. Zonder succes overi- ze ens, want alle opgesloten spe- ;rs ontkenden de fatale trap te lebben uitgedeeld. De vechtpartij op het veld van VSB was overigens begonnen ^fnet een opstootje tussen een upporter, ook al een broer van Davis Cup-duel op hardcourt utrecht De Davis Cup-wedstrijd Nederland - Duitsland wordt gespeeld op hardcourt. Bondscoach Stanley Franker heeft na overleg met de spelers zijn keuze definitief bepaald voor deze snelle baansoort. Het duel in de kwartfinale wordt op 31 maart en 1 en 2 april gespeeld in de Jaarbeurs van Utrecht. De baan wordt geleverd door Rekré Sport. Het Leidse bedrijf leg de ook de baan aan voor het Davis Cup-duel met de Verenigde Staten, in juli vorig jaar op de Rotterdamse Müller-pier. „We hebben echter nu geen tijd om een echte betonnen ondergrond aan te leggen zoals we dat in Rotterdam hebben gedaan. We la ten een speciale mat uit Amerika overkomen, daarop brengen we dan de vloer aan", aldus directeur Bennink. Atletico ontslaat trainer madrid Jorge D'Alessandro is ontslagen als trainer van de Spaanse voetbalclub Atletico Madrid. De Argentijn Alfio Basile volgt hem op. De ex-bondscoach van Argentinië heeft de op dracht Atletico uit de degradatiezone te slepen en de Spaanse beker te winnen. Voor voorzitter Jesus Gil was na de nederlaag van 0-3 afgelopen zondag tegen Real Sociedad de maat vol. D'Allessandro was welgeteld 110 dagen in dienst van de Ma- drileense club. rig jaar broodrenner, maar niet in de traditionele zin van het woord. Hij trad immers niet toe tot een ploeg. Van Veendendaal kreeg een privécontract. In zijn opvallende zwarte tri cot schuimde de eenling vorig jaar de Vlaamse kermiskoersen af. Noodgedwongen, want bij grotere wedstrijden worden 'ploegloze' pedaleurs niet toe gelaten. „De gearriveerde cou reurs hebben een hekel aan die kermiskoersjes, maar ik vind het niet erg. Ik reed ook regelmatig prijs. Vaak zat ik bij de eerste tien. Dan had ik m'n reiskosten er tenminste weer uit. Aan win nen kwam ik niet toe. Dat is bij de profs toch weer een heel an der verhaal. Er spelen nu een maal veel méér zaken. Het is ze ker niet altijd zo dat de sterkste wint." „Ik voelde me niet eenzaam, had vaak gezelschap van m'n vader of m'n vriendin. Het is belangrijk dat je iemand bij je hebt. Voor het geval je ten val komt. Dan kan die ander je op rapen. Eenzaam, ach wat is dat eigenlijk... Ik heb anderen ge zien, jongens van grote ploegen, die zich veel eenzamer moeten hebben gevoeld dan ik. Ik had een prachtig vrij leven. In Vlaanderen kun je elke dag wel ergens een wedstrijd rijden. En vergeet niet dat er héél hard ge reden wordt hè. En altijd over minimaal 160 kilometer." Van Veenendaal had juist be sloten op deze manier nog een jaar door te gaan toen hij werd gebeld door de Hollandse manager van het Belgische Saxon. Een kleine ploeg, zoals de meesten in Vlaanderen. Zijn bekendste collega's zijn de cros sers Radomir Simunek en Paul Herijgers. Eigenlijk is het een karige beloning voor de zware opofferingen. „Net als vorig seizoen zal ik vooral kermiskoersen rijden. Maar we zullen ook meedoen aan enkele semi-klassiekers en starten misschien in de Ronde van Luxemburg of een andere etappekoers. Dat geeft me de mogelijkheid te laten zien, dat ik het kan. Misschien komt er belangstelling van een grote ploeg. Maar, anders dan vroe- Frank van Veendendaal, gekwetst thuis op de bank in Sassenheim: „Post vond mij geloof ik nogal bijde hand.' ger, staar ik me er niet meer John den Braber nog meer doen blind op." om aan te tonen dat we het ver- Van Veenendaal, momenteel dienen? Den Braber kan bijna herstellend van een val tijdens niet méér winnen dan hij tot nu een training, zegt dat zijn toe- toe heeft gedaan. Het enige wat komst bij de profs in handen er waarschijnlijk aan ontbreekt, ligt 'van de ouwe knarren'. „Wat is dat hij geen vriendje is van de moeten renners als ikzelf en ouwe hap. Eén verkeerd woord en je kan het vergeten. Het is helaas niet anders. Aan de an dere kant besef ik dat die ouwe knarren met hun anecdotes de ze sport zo mooi maken. Want zonder de heroïek is wielrennen gewoon hard fietsen en is de lol er snel af." DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071- 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Ix'iden. Faxen mag ook: 071-321921. e Voorburgse voet- J balclub Devjo (Voorburg) denkt al aan volgend seizoen. Trainer Kootwijk heeft het bestuur on der druk gezet (hij wil geld voor versterking) omdat hij er ernstig rekening mee houdt dat zijn club het nieuwe seizoen clubs als Quick Boys en Katwijk als te genstander krijgt. De landelijke jeugd van Argon uit Mijdrecht (nu al kampioen kampioen van de derde divisie) heeft die ze kerheid wel. De vroege kam pioen komt het nieuwe seizoen in actie tegen clubs uit de onze regio (Quick Boys en UVS) Trainer Jos Bel (ex-MVKV) is de opvolger van Ger Bontje bij GWS Toon Brakus (RVC) wordt de nieuwe trainer van hoofdklasser ADO. Hij wordt de opvolger van Martin Jol die naar Scheveningen vertrekt. Excel sior Maassluis heeft overeen stemming bereikt met Aad An- driessen (Sparta). De ex-UVS- speler volgt Eric Gudde op. De laatste keert Excelsior na 10 jaar de rug toe om te gaan werken bij Spijkenisse. Bij vierdeklasser VCL krijgt trainer Frans Sjardijn volgend seizoen hulp van Ro nald van der Pot André Sitek krijgt van de KNVB geen toe stemming om te gaan voetbal len voor hoofdklasser OSV. De voetbalbond vindt dat er van competitievervalsing sprake is als Sitek (ontslagen bij de Zwit serse profclub Locarno) voor OSV mag uitkomen Hoofdsponsor Lagerweij van zaalvoetbalclub FV Snoekie (de club van Hans van As, Kees van Tongeren en John Erades) stopt aan het eind van dit seizoen met de sponsoring De 12-jari- ge Wendy van Brakel (Koude kerk) is winterkampioen (C- klasse) schoonspringen gewor den Het is nog steeds niet be kend waar eind juni de Neder landse kampioenschappen wielrennen worden gehouden. Valkenburg (L) schijnt nu inte resse te hebben Louis de Ko ning is de zoveelste profwiel renner die terugkeert naar de amateurs. De Koning (ex- Panasonic en -WordPerfect) gaat voor de Zeeuwse ploeg Erotic rijden Met ingang van 1 maart wordt het PvdA-kamerlid Henk Vos voorzitter van de Ver eniging van Beroepswielren ners. Hij volgt Piet Hubert op Guido van Rijn (De Kaag) maakte bij de wereldkampioen schappen free-style een goed debuut. Hij eindigde als 27ste. Winnaar werd de Fransman Se bastian Foucras De gemeente Den Bosch heeft in verband met de watersnood een week uitstel om vier miljoen gulden bijeen te krijgen voor de start van de Tour de France 1996. Den Bosch wil ook Tilburg en Uden bij de organisatie betrekkenen. De organisatie is optimistisch gestemd over de afloop Van avond wordt bij korfbalclub Fi des Pacta een fusie-bijeenkomst gehouden De studentenploeg van Leiden is slechts als negen de geëindigd bij schaatswed strijden om de Heineken Cup. In het algemeen klassement be zet Leiden de zesde plaats. Am sterdam staat aan de leiding Vrijdagavond spelen de Oude Meesters van DIOK een wed strijd tegen Exiles. Aanvang 20.00 uur Martin van Gils uit Alphen heeft het Rabo Tulpen- toernooi schaken gewonnen Sharp is de nieuwe sponsor van het tennisduo Jacco Eltingh en Paul Haarhuis Anton Ladan is al 60 jaar lid van de COVS afde ling Leiden. Arie Verhoeff 10 jaar korter. Voor het 25-jarig lid maatschap werden Gerard Tho- masse, Cor Steenwijk en Piet van der Meer in de bloemen ge zet. Voorzitter Cor Cozijn kreeg van Karei Muis (landelijk be stuurder) de beker Spel regel- kampioen 1994 De beslissing rond Euro 2000 (het EK voetbaJ in België en Nederland) nadert. Op de vergadering van 31 maart valt in Moskou de beslissing Voetbalvereniging De Sleutels, in 1996 50 jaar, heeft met onder anderen Wout Teske, Peter Sierat, Ruud Haamke, Wim Lugthart, Bram Lepelaar en Trudy Hamerlingecn sterke ju bileumcommissie Zaterdag 25 februari houdt de Leidse atle tiekvereniging De Bataven een Crocusloop en Coopertest. Aan vang 14.00 uur In Heerenveen wordt aanstaande zaterdag de laatste schaatsmarathon om de KNSB Cup gehouden. Arnold Stam en Jolanda Grimbergen zijn de favorieten Het Neder landse wielerseizoen begint za terdag met een criterium in Achthuizen. Een dag later wordt er op regionaal niveau gereden in Gouda •de twee spelers die gisteren moesten 'voorkomen', en de keeper van de Noordwijker- houtse club. De toeschouwer prikte uit ergernis over tijdrek- ken met een van zijn krukken door het net naar de doelverde- diger. Daarop gingen de twee elkaar te lijf, waarna de Rijn land-linksbuiten zijn broer te hulp schoot en er over en weer klappen vielen. Officier van Justitie D. Kui pers maakte van de rechtszaak van gisteren dankbaar gebruik door luid en duidelijk zijn af schuw uit te spreken over ge weld op de voetbalvelden in het algemeen. „Het is zo langza merhand van de gekke wat er gebeurt. Bij het minste of ge ringste ontvlamt de boel en gaat men massaal als wilden op el kaar inhakken. Het is werkelijk niet meer om aan te zien en daarom een goede zaak dat dit soort zaken behalve naar de voetbal-tuchtcommissie ook zijn weg vindt naar de burger rechter", aldus Kuipers. De officier voegde eraan toe dat wat hem betreft de profs el ke zondag bij Studio Sport het slechte voorbeeld geven. „En denk nou niet: daar zit weer zo'n officiertje vanachter zijn bureau te oordelen over zaken waar hij geen verstand van heeft. Ik heb zelf jarenlang op het hoogste niveau gespeeld. Dus ik weet heel goed waarover het gaat", aldus de voormalig eerste elftalspeler van de Am sterdamse hoofdklasser AFC. stuttgart Michael Stich kon zich gisteren alvast opwarmen voor wat een mooie week moet wor den in zijn eigen land. In het toernooi van Stuttgart versloeg hij in de eerste ronde Carlos Costa pro bleemloos, 6-3, 6-4. In het ATP-toernooi is vier miljoen gulden te verdienen. Jan Siemerink komt vandaag in actie tegen de Oostenrijker Horst Skoff. De Rijnsburger was 'lucky loser' en mag spelen in plaats van de zieke Stefan Edberg. foto ap SCOREBORD SPORTPRUSVRAGEN I-19-25-26-31 -42-43-47-49- 51-55-58-59-63-70-72-78. (onder voorbehoud) rijs,-, geen winnaar, tweede prijs: 1 bruto f 8450,80, derde prijs: 13 - bruto f 1625,10. SCHOTLAND Dundee Un. - Falkirk 1 - 0 ENGELAND Arsenal - Nottingham 1-0 Venlo. Benefietwedstrijd watersnood 1995 Limburg - Buitenland 5-6 (4-3). 16 Ba- bangida 0-1, 17. Huiberts 1-1, 24. Glau- cio 1-2, 28 Derix 2-2, 39. Lmskens 3-2, 43 Petrov 3-3, 44. Huiberts 4-3, 51. Pe- trov 4-4, 64 Driessen 5-4, 64. Klioeiev 5- 5, 89. Stewart 5-6 Scheidsrechter Bettin- ger. Toeschouwers 1633 Limburg (eerste helft): Waterreus; Senden, Thai, Hanssen en Luypers; Joordens, Lins- kens en Derix; Hofman, Graef en Huiberts. Tweede helft: Roox; Boessen, Rayer, De- lahaye en Trost, Verberne (70 Van de Heu vel). Driessen en Reyners. Lanckohr, Meijer en Losada Buitenland Gall (46. De Korte); Janfada. Stock (68. Usta), Vampeta en Iroha (46. Van Mol); Glaucio (46. Michalovitsj), Pe- trovic en Klioejev, Babangida (46. Ste wart). Sylla (46. Curovic) en Petrov. Gozo. EK kwalificatie, spelers tot 21 jaar Groep 5 Malta - Luxemburg 1-0 (0-0). 62 Aguis 1-0. BILJARTEN Uitslagen competitie L 8.B le Klasse. Morsweg 1 - Spijkerbak 1 2-6. Pelikaan 2 - D O S. 1 5-3, Spijkerbak 2 - De Waag 1 4-4, T.O.P. 1 - Pelikaan 1 4-4. T.O.P. 1 kampioen. T.O.P. 1 81-29 Pelikaan 1 52-60 60-45 Morsweg 1 50-56 58-46 Spijkerb 2 40-68 54-62 D.O.S. 1 38-67 De Waag 2 78-32 Spijkerb 3 45-64 T.O.G. 1 70-38 Stompwijk 1 44-62 Brandew 1 68-39 De Heul 1 42-63 D.G.L. 1 48-62 T.O.P. 2 38-73 3e Klasse: Landzicht 2 - "t Wachtje 1 6-2, Vriendschap 2 - Spijkerbak 4 6-2, Katwijk 1 - De Heul 2 2-6, De Waag 3 - T.0 G. 2 4- 4. Landzicht 1 69-44 De Waag 3 51-55 De Heul 2 67-49 Wachtje 1 50-66 Katwijk 1 64-44 T.O.G. 2 45-55 Vriendsch2 58-49 Spi|kerb4 36-71 Landzicht 2 53-60 4e Klasse: T.O.P 3 - De Heul 3 3-6, T.O.P. 4 - W v. V'schoten 1 4-4, D O S. 2 Koe koek 1 3-5, Pelikaan 3 - Carambole 1 4-4. T.O.P 3 72-35 V'schoten 50-49 De Heul 3 60-48 D O S 2 48-57 T O P 4 55-51 Carambole 1 45-52 Koekoek 1 53-54 Pelikaan 3 34-71 5e Klasse: T.O.G. 3 - Pelikaan 4 4-4, Alpha Bar 1 - D.O.S. 3 4-4, Stompwijk 2 - Bran dewijn 2 2-6. Pelikaan 4 67-42 Brandew 2 46-51 T0.G. 3 65-35 Stompw2 38-70 DO S 3 61-40 Alpha Bar 1 37-62 Carambole 2 58-41 De Kroon 1 33-64 6e Klasse: Alpha Bar 2 - De Heul 4 6-2, Brandewijn 4 - Alpha Bar 2 9-0, De Heul 4 - Brandewijn 3 2-6, T O P. 5 - De Waag 4 6-2. Brandew4 71-45 Brandew 3 56-59 T.O.P 5 66-39 De Waag 4 52-56 Stompwijk 3 64-42 De Heul 4 34-74 Stompwijk 4 62-46 Alpha Bar 2 34-78 7e Klasse Stompwijk 5 - Katwijk 2 6-2, Brandewijn 6 - T O.G. 4 1-7, Spi|kerbak 5 - Koekoek 2 7-1, Brandewijn 5 - Katwijk 2 4-4, Stompwijk 5 - T.O.P. 6 4-4. Katwijk 2 72-43 D.O.S. 4 53-52 Koekoek 2 72-45 Brandew 42-63 Stompwijk 5 63-44 T.O.G 4 40-65 Brandew 5 62-52 Spijkerbak 5 40-74 T.O P 6 54-60 Van den Doel (Ned) 1-0. SKlEN Kirchberg. Freestyle wereldbeker ballet Mannen: 1. Kristiansen (Noo) 26,00 pun ten. 2. Baumgartner (Zwi) 25,10, 3. Bec ker (Fra) 23.70. 4. Roxberg (VSt) 23,60, 5. Moseley (VSt) 22,75, 6. Edmonson (Bel) 22,60. Stand. 1. Kristiansen 588, 2. Becker 580, 3. Baumgartner 576. Vrouwen 1. Batalova (Rus) 27,60 punten, 2. Fechoz (Fra) 25,95, 3. Breen (VSt) 25,65, 4 Johansson (Zwe) 24,45, 5. Witte (Ned) 23,90, 6 Gutierrez (Spa) 23,60. Stand: 1. Breen 600, 2. Koesienko (Rus) 552, 3. Johansson 540, 6. Witte 472. Spijkerb 1 De Waag 1 Pelikaan 2 2e Klasse. De Heul 1 - D.G.L 1 6-2, Spij kerbak 3 - Stompwijk 1 2-6, De Waag 2 - Brandewijn 1 6-2, T.O.G. 1 - T.O.P 2 9-0 den haag gpd Hetis de overtreffende trap van kickboksen en jiu jitsu en het heet free fight. De regels: Trappen naar het lichaam en het hoofd van de tegenstan der is geoorloofd, evenals kniestoten naar het hoofd, klappen met de open hand in het gelaat, wurggrepen, armklemmen en beenklemmen. De restricties: geen vuistslagen op het gezicht en zo dra de tegenstander is gevloerd is trappen en slaan uit den boze. Een free fight, dus. Vierduizend toeschouwers beleefden afgelopen weekeinde in de Amsterdamse Sporthallen-Zuid de Nederlandse primeur. Als het aan staatssecre taris Terpstra van Sport ligt blijft het daar bij. Maandagavond, op een WD-verkiezingsbijeen- komst in het Limburgse Stein, deelde Terpstra de eerste plaagstoot uit. Een walgelijke vertoning, die niets met sport te maken heeft, daar kwam haar kritiek kort gezegd op neer. Gisteren gaf de staatssecretaris, bij monde van woordvoerder Gert Riphagen, nader tekst en uitleg. Het ministe rie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt zich op voor de genadeklap. „Hier is sprake van het elkaar zo veel mogelijk letsel toebrengen, met volksvermaak als enig doel", aldus Riphagen. „Er mag dan gesproken worden van een gevechts- sport, maar wat ons betreft kan het woordje 'sport' gerust worden weggelaten. Onze maat schappij verhardt van zichzelf al genoeg, dit soort ontwikkelingen zijn daarom maatschappelijk ab soluut ongewenst. Bovendien zou een toene mend aantal free fight-gevechten de kosten van de gezondheidszorg onnodig belasten. Dat zijn voor het ministerie redenen om stappen te on dernemen." De mogelijkheden daartoe zijn beperkt. Iedere gemeente is vrij in de keuze het free fight binnen haar grenzen toe te staan. Voor het ministerie van VWS is slechts een adviserende rol weggelegd. Al vorens de gemeenten een, volgens Riphagen af wijzend, advies krijgen wil staatssecretaris Terpstra met de erkende vechtsport-bonden om de tafel. „Zodat de overheid en de reguliere bon den de handen ineen kunnen slaan", verduide lijkt Riphagen. „Daarbij denken we in ieder geval aan de boksbond, de lóachtsportbond en de ju- dobond. De bokssport is een goed voorbeeld van hoe het wèl kan, met veel aandacht voor regle menten, veiligheid, accommodatie en begelei ding. Van de beoefenaars van het free fight weten we niet eens of ze zich georganiseerd hebben en zo ja, hoe ze dat hebben gedaan. Dat gaan we on derzoeken. Strafrechtelijke vervolging ligt moei lijk, dat kan alleen als er iemand aangifte doet van mishandeling. En dat hoef je natuurlijk niet te verwachten. Gevallen van zware mishandelingen verstoring van de openbare orde, dat zouden kapstokken kunnen zijn om de politie erop af te sturen. Maar vooralsnog rest ons weinig anders dan het uitbrengen van een advies. Helaas, want als het aan de staatssecretaris ligt wordt deze uit wasverboden." Wijk aan Zee. Sonnevanck-toernooi Eerste ronde: Bosch (Ned) - Ftacnik (Slv) 1/2-1/2, Armas (Fra) - Giek (Rus) 0-1Van Mil (Ned) - Nijboer (Ned) 0-1. Delemarre (Ned) - Riemersma (Ned) 1-0, Wells (Eng) SPORT OP TV 15 00-16.00 EURO Kunstri|den opd 15.45-16 50 BBC 2 Bowls. 16.00-17.00 EURO Paardesport 17.00-21.30 EURO Tennis 17.30-19.00 BBC 2 Bowls. 18 39-18 47 Ned 2 Sportjournaal 19.30-19.58 BRT 1 Journaal 19 30-20.30 Super PGAgolf 19 45-20.00 BBC 2 Natural born footballers. Afl. Eric Cantona. 20.00-20.30 BRT 2 Sport extra: Voetbal. Over zicht Champions League. 20 15-22 05 RTL5 Sport Voetbal Nederland - Portugal Live-verslag 20.30-21 10 BRT 2 Sport extra Hugo Camps op zoek naar Rik van Steenbergen 2110-21.30 BRT 2 Sport extra. Wielrennen Hoogtepunten uit 50 |aar Omloop Het Volk. 21.15-23 30 Did 1 Sport extra Voetbal: Span je-Duitsland. 21 30-22.00 EURO Eurosportnieuws 22 00-23.00 EURO Motoren 22 05-22.20 RTL5 Sport: Voetbal: Nederland - Portugal. Nabeschouwing. 22.16-22.34 Ned 3 Sportjournaal. 23.00-00.00 EURO Boksen 23.20-00.45 BBC 1 Sportsmght Voetbal, sa menvatting Norwich - Manchester United en Boksen: Woodhall - Branco en Hardy - Com- TENNIS Philadelphia. Mannen, 1,2 miljoen gulden Eerste ronde: Woodforde (Aus/7) Caco- pardo (VSt) 6-3 6-3, Chang (VSt/3) From- berg (Aus) 6-3 7-6, Rafter Aus/5) - Spa- dea (VSt) 3-6 7-6 6-2. Furlan (Ita) - Naln- kin (ZAf) 6-4 6-3, Mattar (Bra) - Gilbert (VSt) 6-0 6-4, Steven (NZe) - Santorö (Fra) 5-7 6-1 7-6, Agassi (VSt/2) - Apell (Zwe) 6 4 6-2, Furlan (Ita) - Namkin (ZAf) 6-4 6-3. Mattar (Bra) - Gilbert (VSt) 6-0 6-4, Steven (NZe) - Santoro (Fra) 5-7 6-1 7-6, Jensen (VSt) - Palmer (VSt) 6-2 6-3, Stark (VSt) - DiLucia (VSt) 6-4 6-4. Stuttgart. Mannen, 4 miljoen gulden Eerste ronde: Kafelnikov (Rus/7) Korda (Tsj) 6-2 6-1, Ferreira (ZAf/8) - Dreekmann (Dui) 2-6 6-4 6-3, Damm (Tsj) - Sinner (Dui) 6-2 6-2, Stich (Dui/5) - Costa (Spa) 6-3 6-4, Novacek (Tsj) Forget (Fra) 6 3 7 5 Vacek (Ts|) - Olchovski (Rus) 7-6 6-2. Cherbourg. Mannen, challenger Eerste ronde: Schalken (Ned) - Gremer (Fra) 6-0 6-2. Linz. Vrouwen, 275.000 gulden Eerste ronde Habsudova (Slo/4) - Langro- va (Slo) 6-3 6-3, Dahlman (Fin) - Tauziat (Fra/5) 7-5 4-6 6-2, Rittner (Dui) - Perfetti (Ita) 6-2 4-6 6-3, Reinstadler (Oos) - Probst (Dui) 6-3 6-3, Majoli (Kro/2) - Sin. ger (Dui) 3-6 6-2 6-3, Carlsson (Zwe) Ghi- rardi (Ita) 6-4 6-4, Makarova (Rus) - Man- jokova (Rus) 6-4 7-5, Novotna (Tsj/1) Mu- nc(Kro) 6-3 6-0. IJSHOCKEY Geleen. Play-offs Geleen - Nijmegen 0-3 (0-1 0-1 0-1) Scheidsrechter Jacobs Toeschouwers 1000. Strafminuten- Geleen: 24, Nijme gen: 10. mey. DONDERDAG 11.04-12.40 Did 1 Sport extra. Voetbal: Span- ie - Duitsland. Herh. 12 00-13.00 EURO Atletiek 13 00-14 00 EURO Motoren 13.00-17 00 Did 2 Sport extra. Tennis Stuttg- Dit is uw kans! Hoe hoger uw aankoopbedrag, hoe hoger de inruilpremie!

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21