Statenleden: huizen op plek 'Jacobus' HACFQGDS Politici Rijnwoude: Potgieterlaan niet afsluitei 'Sluiting Kleine Oase verarming voor Leimuiden' 8 maart '95 Rijn Veenstreek PROVINCIALE STATEN Reddingsbrigade nog niet uit de problemen VOOR'N NIEUW AUTO-INTERIEUR MOETJE NAAR HALFORDS TOE WOENSDAG 22 FEBRUARI 1995 Discussie ovei snippergroen Jacobswoude jacobswoude Wanneer gaat de nieuwe ordening over snippergt nu werkelijk in? En wat w feitelijk onder snippergi gerekend? Dat waren kernvragen in de disci van de commissie wel openbare werken en Vei van de gemeente Jacobsv de. Inzet was het verzoek verkopen snippergroen Woubrugge: 138 vierk: meter aan de Virulystraa nog eens 112 vierkante m aan de Gerbrand Swartl De commissieleden w; van menig dat hier nat lijks meer over snippergi kan worden gesproken, vendien was de vraag, v neer gaat de nieuwe rege die wethouder L.W. Bn heeft opgesteld nu werk in werking. Het merendeel van commissie toonde zich g voorstander van verkoop de grond tegen de 01 goedkope prijs. Uiteinde is er gekozen voor een c<J promis dat inhoud dat i beide potentiële kopers) sproken zal worden en eri nieuwe prijs wordt overe gekomen. De wethoii stelde nadrukkelijk vast verder alle nieuwe aanvraj voor aankoop van snippj groen, volgens de nieuwe geling worden afgehandelj De problemen rond de nieuwbouw van Huize Ja cobus lijken opgelost. Sta tenleden van CDA, PvdA, WD en GroenLinks/De Groenen lieten gisteren weten geen bezwaar te hebben tegen woningbouw op de huidige plek van het verzorgingshuis. Wanneer de provincie woningbouw daadwerkelijk mogelijk maakt, zijn Huize Jacobus en de gemeente Alkemade in één klap uit de proble men. De grond onder het verzorgingshuis aan het Noordeinde in Roelo- farendsveen brengt dan voldoende op om de gaten in de begroting van het nieuwe Jacobus te dichten. alkemade «ruud sep De statenleden deden hun toe zegging gisteravond tijdens een matig bezocht politiek café naar aanleiding van de verkiezingen voor de provinciale staten. Waar de gemeente in drie jaar van praten niets voor elkaar wist te krijgen, bleken de aanstaande verkiezingen ineens voor won deren te zorgen. Alle vier de uit- genodigde partijen vonden dat Alkemade toestemming moest krijgen om extra woningen te bouwen om daarmee de spoe dige nieuwbouw van Huize Ja cobus mogelijk te maken. Dat er maar vier partijen aan wezig waren, had te maken met de organisatie van de avond. Het initiatief voor de forumdis cussie was uitgegaan van de po litieke partijen in Alkemade, en dat zijn er maar vier. De Alke made partij-afdelingen hadden voor de avond alleen hun pro vinciale partijgenoten uitgeno digd. Overigens werd de zaal bijna volledig gevuld met plaat selijke politici en hun vaste aan hang. Grassprietje Bouwen op de plek van Huize Jacobus was niet het enige ca deautje dat de statenleden voor de gemeente Alkemade in petto hadden. Achter de tafel was ver der iedereen het er over eens dat Alkemade sowieso meer moet kunnen bouwen. Zo lang de gemeente bouwt binnen de grenzen van de bestaande be bouwde gebieden, moet de pro vincie niet moeilijk doen over de vraag of Alkemade nog wel recht heeft op een paar huisjes. Voor WD-fractievoorzitter H. van Duijkeren was dat het sein om plannen voor grootscheepse woningbouw onder het stof vandaan te halen. Hij stelde vast dat de gemeente de komende vijftien jaar honderd huizen per jaar zou moeten bouwen. „We kunnen die 1500 woningen bouwen binnen de bestaande kernen. Daarbij wordt geen grassprietje gekrenkt en geen koetje of bijtje verjaagd", zo hield hij de statenleden voor. Provinciaal PvdA'er F. Poppe woeg zich nog wel af of er wel WD-raadslid H. van Duijkeren houdt de statenleden de grootse bouwplannen van de gemeente Alkemade voor. foto holvast/marklamers zo veel behoefte aan woningen is binnen de gemeente, maar voor de rest deden de statenle den niet al te moeilijk over de grootse plannen. Als de wonin gen netjes binnen de kernen kunnen worden gebouwd, is het op dit moment wat de statenle den betreft oké. CDA-raadslid N. van Ruiten vond dat de provinciebestuur ders wel erg makkelijk door de bocht gingen. Naar zijn mening was alleen het CDA (die in de provincie oppositie voert) con sequent. Hoe konden de andere partijen verklaren dat ze een paar maanden geleden de wo ningbouw nog zwaar aan ban den wilden leggen? Dat was een moeilijke vraag. WD'er R. Wa- vallen waardoor er andere re- terman hield het er op dat er gels gaan gelden. E. Kraak sprake was van een langzame (GroenLinks/De Groenen) ant- verandering van inzicht in het woordde dat haar partij altijd al kielzog van het rijksbeleid. F. Poppe stond nog volledig achter het eind vorig jaar vastgestelde streekplan, maar stelde vast dat Alkemade binnenkort onder een ander streekplan komt te hazerswoude-rundukruud sep De politieke partijen in Rijn woude zijn geen voorstander van het afsluiten van de Potgie terlaan net ten westen van zwembad De Dolfijn. Dat bleek gisteren tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening. Het idee van afslui- Zuidbuurtseweg afgesloten ZOETERWOUDE De Zuidbuurtseweg tussen de Zonnegaarde en de Geerbrug is de komende maanden afgeslo ten voor doorgaand verkeer. Tussen 27 februari en 14 april wordt dat gedeelte van de weg gereconstrueerd. Bestemmings verkeer kan vanaf de Zuidbuurt de weg oprijden en ook fietsers en voetgangers mogen van de kade gebruik blijven maken. De Geerpolder is bereikbaar via de de provinciale weg N206. ting werd vorige week door be woners van de Potgieterlaan be pleit tijdens een informatie avond over het verkeersplan voor Hazerswoude-Rijndijk. Wanneer het Hazerswoudse deel van rijksweg 11 over een paar jaar wordt opengesteld, zal de drukte op de Potgieterlaan toenemen, zo hebben de ex perts berekend. De toch al over volle straat met aan twee kan ten geparkeerde auto's krijgt naar verwachting 19 procent meer verkeer te verwerken. Die stijging wil de commissie wel tegenhouden, maar op welke manier dat moet gebeuren werd gisteren nog niet duidelijk. Daar zal de komende tijd nog verder op worden gestudeerd. Het enige punt waarover al deze maand een beslissing moet worden genomen is de vorm van de aansluiting van de Gemeneweg op de Rijndijk na openstelling van rijksweg 11. Burgemeester en wethouders hadden voorgesteld rechtdoor- gaand verkeer op de Rijndijk straks niet de Gemeneweg t sturen. Op die manier zot verkeer op de Rijndijk welis1 extra afnemen, maar de Po terlaan zou er nog weer dm door worden. De comrri ging gisteren akkoord mei voorstel van B en W. De toekomst van de Leidschen- damse Reddingsbrigade, die actief is in het recreatiegebied Vlietland, ziet er nog steeds niet florissant uit. Burgemees ter en wethouders in Leids- chendam zijn bereid de club jaarlijks 1.500 gulden extra sub sidie te geven. Hiennee is de brigade echter nog niet uit de problemen, want de club had beduidend meer geld gevraagd. De brigade heeft de subsidie vooral nodig voor de aanschaf van een nieuwe boot, waarmee ze het gebied kan bewaken. In een eerdere brief aan de gemeente maakte de vereni ging duidelijk dat ze de politie werk uit handen nam. Agenten hoeven het merengebied niet te bewaken als de vrijwilligers met hun boot op de plas varen. Bovendien beantwoorden ze vragen van bezoekers en ne men ze gevonden en verloren voorwerpen op in hun admini stratie. De club vroeg het gemeente bestuur zesduizend gulden, vijftig procent meer dan de brigade nu krijgt. Daarnaast wilde de club de komende twee jaar dertigduizend gulden o vangen voor de aanschaf I een nieuwe boot. Daarvoor i len B en W echter geen g uittrekken. Als de subsidie I toereikend is, moet de d maar een lening aanvraj voor de aanschaf van de j wenste portofoons, kledingi reddingsmateriaal. Om het geld voor een nieti boot bij elkaar te sprokkel moet de club te zijner tijd zoek naar andere fonds vindt het college. MODE BEGINT BIJ HUNKEMÖLLER (MAAR WEL SNÉL, WANT OPsOP) Geld en sieraden ontvreemd alphen aan den run Een onbekend geldbedrag, een stereo-instal latie en een aantal sieraden zijn weggenomen uit een woning in de Jupiterstraat in Alphen aan den Rijn. De woning werd betre den na het forceren van het slot in de achterdeur. Hond komt om bij brand koudekerk aan den rijn Bij een brand in een woning aan de La- gewaard in Koudekerk is een hond omgekomen. De brand is vermoedelijk gistermorgen ontstaan in de slaapkamer. Over de verdere schade is niets bekend. Vertraging op Voorweg hazerswoude Verkeer in Hazerswoude-Dorp moet rekening houden met werkzaamheden op de Voorweg. Morgeit wordt daar begonnen met de verzwaring van de dijk. Voor de aanvoer van grond wordt het fietspad gebruikt; fietsers moeten geduren de de komende week over de rijbaan rijden, die daardoor een stuk smaller wordt. De doorstroming van het verkeer wordt ge regeld met verkeerslichten. Bedrijfsleider neemt na kwart eeuw afscheid Cl inCDCTADC Aanbieding geldig zolang de voorraad strekt of uiterlijk t/m 4 maart 1995. Zoeterwoude. Ri|neke Boulevard. Hoge Rijndijk 313, 071-898412 Neem plaats in een auto en het eerste wat indruk maakt is de bekleding. Daarom is het zo fijn om in een nieuwe auto te stappen. Halfords heeft een goedkopere oplossing: een originele LAMA stoelhoezenset van luxueus velours in vier eigentijdse des sins. De kwalitatieve top met comfor- tabele foam-laag en dubbelgestikte naden. Complete set voor 2 Üul""®!"1 stoelen, achterbank en hoofdsteunen. lama© Van229,-voor Een kwart eeuw werkte hij elke zomer vier maanden in het Lei- muidense zwembad de Kleine Oase. Sinds 1981 was Peter van Dijk de bedrijfsleider van het bad aan de Tuinderij. Op 10 maart neemt hij afscheid op een moment dat de toekomst van 'zijn' zwembad onzekerder is dan ooit. „Als de gemeente niet snel een beslissing neemt over een renovatie, is het nog voor de zomer afgelopen", voorspelt Van Dijk somber. „Er moet één dezer dagen een be slissing worden genomen. Het uur U nadert met rasse schre den, want het zwembad moet in april open. En de politiek heeft de Kleine Oase deze maand nog niet op de agenda staan" De druiven zijn voor Van Dijk, die met de vut gaat, extra zuur, omdat hij met zijn vrouw zo lang de scepter heeft gezwaaid in het zwembad en hij de Kleine Oase een beetje als 'zijn' bad beschouwt. „Ik moet constate ren dat het zwembad een func tie heeft in het dorp, maar het is gewoon een dure hobby en de vraag is of de politiek dat er wel voor over heeft. Als de pot met geld bijna leeg is, moeten ze prioriteiten stellen. Van Dijk durft bijna niet meer te geloven in een positieve be slissing voor de Kleine Oase, hoewel het renovatieplan klaar ligt en de 'Vrienden van de Klei ne Oase' een stichting*gaan vor men om de exploitatie van het bad over te nemen. „Ik zou het echt een verarming vinden voor het dorp als het zwembad niet behouden kan blijven. Als de wil aanwezig zou zijn, waren de plannen allang uitgevoerd. Dan ga je toch niet wachten tot het laatste moment." Van Dijk belandde per onge luk in het zwembad. „Ik heb ei genlijk een juweliersopleiding en ik werkte vroeger bij ons fa Peter van Dijk in de Kleine Oase: „Het zwembad heeft een functie in het dorp." miliebedrijf in Amsterdam. Maar Amsterdam is als juwe- liersstad teloor gegaan en ik moest er dus een beroep bij hebben. Daarom heb ik in mijn jonge jaren ook een sportoplei- ding gevolgd, hoewel nooit met de intentie daar echt mijn vak van te maken." In 1970 begon Van Dijk echter als zomerkracht in het Leimuidense zwembad. „En in de winter werkte ik ge woon in mijn oude beroep." Van Dijk begrijpt wel waarom het voortbestaan van de Kleine Oase ter discussie staat. „Het is een dure liefhebberij gezien het rendement ervan. Het badbe zoek loopt terug, het school zwemmen wordt afgebouwd en zo'n zwembad is maar vier maanden per jaar geopend. De laatste vijftien jaar zijn de men sen door flexibelere werktijden allerlei alternatieve sporten gaan doen met toeters en bel len. Die hebben wij niet. De foto ben de bruyn Kleine Oase is een bad waar weinig bezoek is als er een wolk voor de zon is en het is volle bak als de zon wel schijnt. Vroeger was er niets anders, maar nu is er volop concurrentie. Baden met knuffelmuren en bubbelba den, terwijl het in een buiten bad gewoon plonzen is." Burgemeestei optimistisch over behoud Kleine Oase leimuiden Burgemeester W. van Be van Jacobswoude is in tege stelling tot vertrekkend b drijfsleider P. van Dijk v optimistisch over het behoi van het Leimuidense zwei bad de Kleine Oase. „Alles er op gericht om nog voor zomer een besluit te neme Het zwembad is een tijc geleden behandeld in e commissievergadering, i als ik de geluiden van fracties goed interpreteer, er zeker perspectief voor h zwembad. Natuurlijk zijn door de partijen wel voo waarden gesteld." Volgens Van Beek is de r novatie een ingrijpende kli die direct aan het eind vi een zwembadseizoen in o tober moet beginnen. Dan het karwei voor het beg van het nieuwe seizoen kla; Er kan dus niet eerder wo den begonnen dan na h komende seizoen. Wel zulk er enkele noodreparatii worden verricht. Van Beek wijst erop dat (1 'Vrienden van de Kleine oi se' op dit moment same met de gemeente bezig zij met de uitwerking van c plannen. „Er worden rooi ters gemaakt, een exploitatie opzet en de vereniging wor< omgevormd tot een stiel ting. Als dat is gebeurd, kui nen we beslissen."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14