DIOK rommelt aan Oegstgeest kan tevreden zijn na weekeinde met winst en verlies BV Lisse verslaat play-off kandidaat BS Leiden ondanks slechte nachtrust naar kleine winst Sport MAANDAG 20 FEBRUAR11995 B ONDERWATER, 0 Toch eenvoudige winst tegen Hilversum: 27-0 De rugbyers van DIOK hadden in de tweede helft van de wedstrijd tegen RC Hilversum eigenlijk maar een kwar tier tijd nodig om orde op zaken te stellen. In een rom melige wedstrijd, waar matheid troef was, werd de score uiteindelijk nog opgevoerd tot 27-0. in de kleedkamer. Er heerste een heel andere stemming dan bijvoorbeeld vorige week tegen Castricum. Toen gingen we het veld op met in ons achterhoofd hoeveel moeite we daar altijd hebben om de wedstrijd te ma ken en vanmiddag was er iets van 'dat winnen we wel'. Daar om was het denk ik niet zo'n beste wedstrijd om te zien." DIOK won wel veel terrein met goed geplaatste kicks, maar de beslissende passes om spe lers in scorepositie te brengen bleven uit door veel persoonlij ke fouten. De Leidse voorwaart- sen maakte overuren in de scrums, waar de flankers André de Haas en Broers hard en scherp moesten tacklen om de Hilversummers de doorgang te beletten. Na vijftien minuten van afwachtend rugby verzilver de Gottfried Bos een penalty kick voor 3-0. RUGBYMEDEWERKER DIOK kon weer aantreden met scrumhaif Sander Hadinegoro op de spelverdelerpositie. Van zijn enkelblessure, opgelopen in de wedstrijd tegen zijn oude club Haagse RC, was niets meer te merken. Wel stond Thomas Suring nog in burger langs de lijn, omdat de doktoren het ver standiger vonden dat het gips nog twee weken langer om zijn gebroken duim bleef. In het voorwaartsen-'pack' was prop Frank Beers weer terug ten kos te van Shaun Coughlin, terwijl in de driekwarten Edwin Broere zijn plaats moest afstaan aan de teruggekeerde Ewout Chaud- ron. Veel vuurwerk leverde deze DIOK-formatie niet op. Onder leiding van de Sassenheimse re feree Sjaak de Jong waren de Leidenaars niet vooruit te bran den. Er straalde een enorme matheid uit van de ploeg die op jacht is naar prolongatie van de landstitel. International flanker Robert Broers, weer helemaal terug na zijn slepende nekbles- sure, had daar zo zijn eigen ver klaring voor. ,,Ik merkte het al Collectief Hilversum bleek niet uit het veld geslagen en probeerde met collectief spel het juiste concept te vinden om de DIOK-defensie te omzeilen. De druk van de gastheren bleek echter te groot om tot fatsoenlijke aanvallen te komen. Het enige dat de Hilver summers konden doen was, na het veroveren van de bal, het leer over de zijlijn schoppen. Toch wisten de Leidse voor- waartsen na een half uur met vereende krachten de try-lijn te bereiken. Uit de kluwen van spelers kwam uiteindelijk Beers ais scorer te voorschijn, voor de ruststand 8-0. De tweede helft bracht iets meer vuur in het spel. De Leidse aanvallen gingen beter lopen, terwijl Hilversum schijnbaar het beste van zijn kracht al had ge geven. Na een kwartier spelen kon Broers uit een spelhervat ting eenvoudig scoren, 13-0, waarmee de ban gebroken bleek. De driekwarten werden meer in het spel betrokken en vormden een ware plaag voor de tegenstander. Het duo Steve Smith en Tom Jackson bleek veel te snel te zijn voor de Noordhollandse verdediging. Aangespeeld door Mare Michel- sen zette Jackson de verdedi ging op het verkeerde been door razend snel de inkomende Smith aan te spelen. De kleine Schot scoorde onder de palen (18-0), waardoor Bos eenvoudig kon converteren: 20-0. Tien mi nuten later was het weer raak. Dit keer was het Jackson die op de solo-toer ging. Met een serie 'side-steps' zette de Zuidafri- kaan drie verdedigers opzij om De luchtmacht van DIOK, Arjan v pel. zich vervolgens een weg te ba nen naar de try-lijn: 25-0. Bos schoot met 27-Ó de eindstands tand op het bord. Athletics DIOK Athletics kon in de thuis wedstrijd tegen lijstaanvoerder i der Eist en Peter Koenen (rechts), wordt uitgedaagd door Hilversum. DIOK had weinig problemen en won sim- FOTO LOEK ZUYDERDUIN Rotterdam geen potten breken. Ondanks een aantrekkelijke wedstrijd van Leidse kant kon Athletics niet voorkomen dat de Rotterdammers met krachtig rugby de wedstrijd wonnen met 5-36. In Sassenheim gaat het niet Dit keer moest het keurkorps van Leo van Zundert de winst van 3-16 aan Dukes laten. Volgens cap tain Roland van Duijn is de mi sère in Sassenheim te wijten aan de slechte trainingsop komst. „Ik probeer er alles aan HockeysterM LOHC lijd;g bekerverlie De hockeysters van LOHi gistermiddag uitgeschakcf' de tweede ronde competitie. In eigen huii loor de Oegstgeester met 3-2 van hoofdklasser je Zwart. for1 De overgangsklasseploe 1 Jorien Schuit startte en kwam in het eerste welijks over de middenlij Oegstgeester defensie hieli evenwel lang staande, zweek tien minuten rust onder het Eindhoi irs. i' escer [ipot< •nder ;t za| JPbij nt Na de thee wierp LOH schroom van zich af, maar desondanks al snel tegen e 0 achterstand aan. De 0 geester vrouwen toonden volgens veerkracht via Maartje Fleuren terug t 1. Zij speelde op fraaie wij; keepster uit, na een solo door het c v"L te doen om mijn spelers te mo tiveren maar dat schijnt niet meer te helpen. Bassets is een goede ploeg, maar de wil om te winnen ontbreekt bij veel spe lers." )ud Nadat de gasten uit een onmogelijke hoek de marg 3-1 hadden hersteld, bi;Br2 Marije Nubé tien minuten tijd de spanning brouckerlaan terug. Zij tiktkls j( gekeerde hoge inzet Fikkert tijdens een strafconai situatie alsnog over de doe oop 3-2. Krachtsverschillen in eredivisie klein LEIDEN» JUST BLOM BASKETBALMEDEWERKER De krachtsverschillen in de ere divisie basketbal bij de vrouwen zijn veel minder groot dan op voorhand werd ingeschat. Den Helder, de gedoodverfde titelfa- voriet die eerder in de week schade tegen Groningen opliep, moest afgelopen zaterdag de eer aan Tonego laten. En BV Lisse, dat niet direct naar Utrecht was afgereisd met de il lusie om te kunnen stunten, versloeg gisteren play-off kandi daat Prisma College: 61-59. Onbetwiste uitblinker in Utrecht was Joke van de Heu vel, die nooit het 'vuile' werk schuwt. De forward ontpopte zich dit keer ook als een uiterst trefzeker aanspeelpunt, dat de thuisclub in de van spanning overlopende tweede helft veelal voor onoplosbare problemen stelde. De ploeg van Déjan Vlasic, die bij rust slechts één punt achterstond (33-32), was meer dan ooit doordrongen van het feit, dat alleen een tomeloze inzet voor een verrassing zou kunnen zorgen. De thuisclub verloor na de rust de greep op de wedstrijd en had duidelijk niet terug van het collectief sterk spelende Lisse. Mank ging Lisse gisteren in feite alleen aan voldoende inbreng in de reboundduels. Bovendien was het uitblokken niet altijd even degelijk verzorgd. In de slotfase van de confron tatie leek Lisse de winst uit han den te glippen toen Annemiek van der Veen door een geheel onnodige technische fout het onheil over haar ploeg afriep. Toen vervolgens ook Paulien Mensen in de fout ging, gaf de naar Utrecht meegereisde aan hang weinig meer voor de kan sen van zijn favoriete ploeg. De veerkracht van Lisse was echter opvallend. De ploeg doorstond niet alleen de stormloop van de thuisclub, maar hield ook cen ter Renske Peters in de finale van scores af. Koelbloedig speelden de gasten de slotse conden tenslotte uit en hielden daarmee de overwinning met 59-61 in eigen handen. Scores BV Lisse: Van de Heu vel 24, Van der Hulst 11, Van Ruiten 10. Het verschil tussen het Grasshoppers van dit jaar en dat van vorige jaren is de con sistentie. Waar vroeger de Kat- wijkse ploeg nog wel eens puntjes liet liggen tegen de mindere teams, is dat dit jaar niet het geval. Alleen WSC kwam in het begin van dit sei zoen dichtbij, maar Grasshop pers kon toen toch met de over winning (met één punt) naar huis. Het bezoek dat de ploeg van coach Lace Strong dit week einde aan de Waalwijkse ploeg aflegde verliep met minder pro blemen. WSC was na de 51-67 nederlaag een illusie armer. Lange tijd beet de thuisploeg zich echter in Grasshoppers vast. Bij rust was er weliswaar een klein gaatje geslagen (22- Barbara Nieuwenhuys (6) scoorde 12 punten voor Grasshoppers in de ontmoeting met WSC. Grasshoppers won de uitwedstrijd eenvoudig: 67-51FOTO ARCHIEF 29), maar echt gerust waren de Katwijksen er niet op. Een ster ke periode aan het begin van de tweede helft bleek echter ge noeg om de overwinning veilig te kunnen stellen. Met name Petra Weeda bleek nauwelijks af te stoppen. Ze scoorde maar liefst twintig punten na rust. Na tien minuten was het 32-51 en vond Grasshoppers het wel best. De winst bleek bovendien, dankzij de nederlagen van Pris ma College en Den Helder, goed voor een gedeelde tweede plaats op de ranglijst. Scores Grasshoppers: Weeda 22, Allers 13 (13 reb.), Nieuwen huys 12, Van Duyn 9. LEIDEN RON HOOGENDAM MEDEWERKER Na het cruciale eredivisietreffen gisteren tussen gastheer Pecos en FVT (6-4) heerste er in beide kampen een tevreden gevoel. De Oegstgeester teleurstelling van het zaterdag ruim verloren duel bij Bartok (8-2) was na twintig uur al weer in de verge telheid geraakt. Oegstgeest en het Feyenoord van Teylingen van meervoudig Nederlands kampioen Bert van der Helm hebben zich immers zo goed als zeker geplaatst voor de play offs, samen met Veldhoven en Bartok. Laatstgenoemde ploeg van geldschieter John Leenders was zaterdag in Limburg de gast heer van de Oegstgeestenaren. Het inhaalduel, dat gepland stond op 29 januari, werd des tijds op Limburgs aandringen afgelast omdat het gebied ge teisterd zou zijn door de waters nood, terwijl het in die contrei en 'kurkdroog' was. De werkelijkheid was dat kop man Sung lichtelijk ziek was. Gisteren bestond Bartok het te gen Harkstede (6-4 verlies!) om zonder de fitte Verhulst te spe len, hetgeen een merkwaardige gang van zaken is die competi tievervalsing in de hand werkt. Beroofd Joske Verhulst was zaterdag wel van de partij en werd door Oegstgeest-speler Ted van den Berg keurig van zijn ongeslagen status beroofd. Van den Berg was overigens tegen Dullens ook al goed op dreef waardoor de schade voor Oegstgeest met 8-2 beperkt bleef. Maatjes Pas toors en Van den Broek moes ten het antwoord schuldig blij ven. Voor coach Joop van der Borg reden voor bezorgdheid: „Ja, het dubbelspel had gewon nen moeten worden, terwijl Pastoors tegen Dullens ook goe de kansen had." Gisteren in een druk bezochte partij tegen FVT deed Oegst geest het beter. Alweer greep Ted van den Berg op overtui gende wijze twee partijen (te gen Van Rijn en De Jong). Te gen de harde slagen van Michel de Boer had de 19-jarige Oegst geester kopman, met een winst percentage van 13 uit 18, geen verweer. Dat hadden Herman van den Broek en Jürgen Pas toors ook al niet. Pastoors' op treden viel ook dit duel, met slechts winst op De Jong, ma gertjes op. Niet dat van Herman van den Broek die eerst winst proefde tegen De Jong en in de aantrekkelijke laatste partij te gen Van Rijn zijn sterke optre den op het nippertje won: 22-20 in de derde game. Reserves De eerste divisie reserves van Pecos verloren op de vierde speeldag met 7-3 van koploper Never Despair. Een zwakke dag van Reitsma, een iets minder zwakke van Schipaanboord (lx) en een sterk en hoopvol optre den van benjamin Robert Vele- ma zet Oegstgeest op een keuri ge tweede plaats. Avanti had helemaal een slechte dag getuige de 8-2 ne derlaag uit bij JCV. Na het be zoek bij de huidige koploper zakken de Hazerswoudenaren naar een bescheiden vierde plaats. Vente en de Beer won nen eenmaal. Veel beter vergaat het de mannen van Rijnsoever die na het bezoek bij Pecos 3 met een 9-1 triomf op een gedeelde eer ste plaats komen samen met Nedlin dat met 6-4 van het sterk geachte DOV won. Cecchi, Van Meurs en Van der Lande lieten alleen de dubbel glippen in het tweede-divisieduel. In de tweede divisie groep 4 blijft het voor Scylla huilen met de pet op. De Schiedammers van De Korenbeurs bleven de Leidenaars met 9-1 de baas. Paul Kanbier redde,Jt>ijna als ge woon de eer. Het gelijkopgaande duel tus sen Nieuwenhagen en de Tref fers eindigde in een nipt verlies voor de Veners: 6-4. Met nog liefst zes speelronden en een voorlaatste plaats in de derde divisie is het oppassen gebla zen. Gelukkig weet Rico van Veen zijn vorm vast te houden door de halve produktie voor zijn rekening te nemen, Kees Vesseur stak het andere punt in zijn veteranentas. Docos boekte tegen GTTC zijn eerste zege van het derde divisie seizoen: 3-7. Naast de tweemaal winnende broers Ar- min en Zlatan Ramic schoot in valler Wim Jagers voortreffelijk uit zijn slof (3x). Ook de vrouwen van Rijnsoe ver konden bogen op een goed resultaat. Uit tegen Amsterdam werd maar net verloren: 6-4. Maroesja Bonsen was weer eens ouderwets op dreef met drie ze ges. Zus Cora volgde eenmaal dunnetjes. De Leidse vrouwen van Do- cos (tweede divisie) was tegen koploper Olympia een zelfde lot beschoren: 6-4 verlies. Kop- vrouwe Manon Nijssen deed met twee zeges een aardige duit in het Leidse zakje. MSV haalt uit tegen WSC112-84 LEIDEN JUST BLOM BASKETBALMEDEWERKER Een slechte nachtrust beïn vloedt de fysieke prestaties meestal op een negatieve wijze. Op de basketballers van BS Lei den blijkt dit niet van toepas sing. Na eerst tot in de late uur tjes het Groningse nachtleven te hebben verkend versloegen de Leidenaars in de promotiedivi sie desondanks het sterke De Groene Uilen. Slechts korte tijd moest coach Ton Kallenberg wezen dat de uitspattingen zijn ploeg de kop zouden kosten. De snelle 8-0 achterstand werd echter al snel bijgehaald. Daar na ontspon zich voor de ogen van het Groningse publiek een spannend en goed duel. Beide ploegen gaven elkaar weinig toe, zij het dat De Groene Uilen telkens iets voor bleef. Bij rust stonden de teams weer gelijk (43-43), maar ook na de hervat ting had de thuisploeg lange tijd het voortouw. Beslissing De beslissing viel in de laatste minuut. Met nog 23 seconden te spelen had Leiden balbezit en stond het 77-76 achter. Het schot van Henk-Jan Piket miste richting, maar de tip-in van Erik Huybens gaf de Leidenaars toch de leiding. De overgebleven zes seconden bleken voor De Groe ne Uilen te kort om de neder laag (77-78) nog af te kunnen wenden. Scores BS Leiden: Piket 21, Huybens 19 (14 reb.), De Ruijter 19, Van Weeren 16. Luchtmacht De enige manier waarop WSC van MSV kan winnen is als hun center Nathan Dijkstra de 'luchtmacht' van de Noordwij- kers afstopt. Gisteren was Dijk stra niet van de partij bij de Waalwijkers en speelde MSV in feite vanaf het begin een ge wonnen partij. Bart Driessen kon doen en laten wat hij wilde en scoorde aan de lopende band. En omdat vrijwel alle re bounds voor de thuisclub waren liep ook de fast-break, met Ste ve Dogo in de scorende rol, op volle toeren. Het zwakke WSC stond er bij en keek er naar en wist zich bij rust (62-36) al op een onoverkomelijke achter stand gespeeld. Zoals zo vaak als een wedstrijd al is beslist was het vervolg van de wed strijd de moeite van het aanzien nauwelijks waard. Beide ploe gen grossierden in balverlies; MSV door gebrek aan concen tratie, WSC door gebrek aan vermogen. Gelukkig werd er nog flink gescoord, zodat het publiek nog iets had om van te genieten. Het beste was er ech ter af, zodat de teams in de tweede helft gelijk op naar het einde speelden. Dat kwam bij 112-84, een dikverdiende en ze ker niet geflatteerde winst voor de Noordwijkse ploeg. Scores MSV: Dogo 32, B. Driessen 29, Steenvoorden 15, J. Koek 10. Angstgegner BV Lisse had zich tegen 'angst gegner' Binnenland nauwelijks een betere opening kunnen in-, denken. Uit nagenoeg alle stan den schoot de thuisploeg in de beginfase met scherp. De ene na de andere driepunter deed de score na nauwelijks vijf mi nuten in een grote 25-11 voor sprong resulteren. Snel werd echter duidelijk dat Binnenland zich niet bij de dreigende ne derlaag wenste neer te leggen. Direct na rust (48-38) had de 49-45 stand voor de thuisclub dan ook een vingerwijzing moe ten zijn. Een korte opleving aan Lisse-kant leek de wedstrijd weer in handen van de ploeg van Lawrence McGray te leg gen. Het tegendeel bleek waar. want in de laatste tien minuten ging alles mis. Binnenland con troleerde de wedstrijd en Lisse leverde keer op keer de bal bij de tegenstander in. Via 77-78 trokken de gasten tenslotte ver diend met 84-90 aan het langste eind en kon Lisse zijn zonden gaan overdenken. In de eerste divisie B deelt Lisse door dit verlies nu de tweede plaats met Prisma College. Jürgen Pastoors in actie voor Oegstgeest tegen FVT. Pastoors' optreden viel in dit duel, met slechts winst op De Jong, magertjes op. FOTO öf(V DE Grasshopper en Leiderdorp tenonder aan fysiek geweld De meisjes junioren va )\0j Grasshoppers moeten het n hebben van hun kracht en li ebi te. Hun geringe inbreng oi^ de borden is er dan ook n ,jm debet aan dat tot nu toe sle jng één competitiewedstrijd iaar nend kon worden afgeslo?rSj Ook in en tegen Gronirln kwamen de Katwijksen niet )ro de winst weg. Bij rust wa:0g schade weliswaar nog te oet zien (29-16), maar zag he en toch niet naar uit dat de oCOr winning nog binnen bereik iat« In de tweede helft kwam ningen dan ook niet meer in) vaar. Met een 69-46 moest Grasshoppers de reis naar huis aanvangen. Scores Grassht steeg 11, Buis 10, Ook de tegenstander jongens junioren van BV derdorp, Den Bosch, bleek name fysiek te sterk, wist de ploeg van coach van der Plaat korte tijd, tot 10, bij de nummer drie ranglijst in de buurt te maar daarna was het beurd. Enkele blocks en van de Bossche maakten dermate op de Leiderdorpers dat bij de achterstand (46-23) al meer in te halen was. Het volg van de wedstrijd bood van hetzelfde, zodat deze digde bij 98-50 in het nad. van Leiderdorp. Scores Leiderdorp: Van Burg 10, De Haas 9, Persijn

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18