'Het is nu of nooit voor WSB' L jJ Katwijk kiest w Katwijk als de beste sportploeg van 1994 M/EJttRTRI I DIADORA Sport Schakers Alphen nemen afstand van Oegstgeest uvs - Holland VAN DE Alphense Boys en UVS treffen topper Klassement topscorers '94-'95 ZATERDAG 18 FEBRUAR11995 Noordwijkerhoutse zondagtweedeklasser wil uit de schaduw treden De Bollenstreek was het 'walhalla van het amateurvoet bal' en ergens daar achter lag WSB. Een leuk derdeklas- sertje in een schattig dorp aan de kust. Zo was het altijd. Maar in Noordwijkerhout is de boel wakker geschud. Voor het eerst in de clubhistorie promoveerde de zon dagclub vorig seizoen naar de tweede klasse. Binnen drie jaar wil 'paars-geel' nu doorstoten en 'minimaal' een eer steklasser worden. Alles en iedereen is er klaar voor. Het bestuur, de trainer, de spelers, de sponsors en de terrein knecht. ,,Het is hier geen kwestie van kwaliteit, maar mentaliteit." NOORDWIJKERHOUT» Noordwijkerhout is anders d#n die andere dorpen in de Duin en Bollenstreek. In deze kust plaats wordt niet op zaterdag maar op zondag gevoetbald, de plaatselijke trots is rooms-ka- tholiek. In dit dorp vah 12.000 zielen hangt nog altijd een typi sche sfeer. Over een week staat Noordwijkerhout in het telten van carnaval en wijzen de feest neuzen weer dezelfde kant op. De lagere elftallen van WSB krijgen van de bond elk jaar vrij op carnavalszondag. Dit is een stukje Brabant boven de Moer dijk. Het is hier saamhorig en ons- kent-ons. Het straalt allemaal een beetje af op de plaatselijke voetbalclub. Gemoedelijléiefd is de kracht van WSB. Maar het kan ook een vijand van het suc ces worden als het omslaat in tevredenheid. Trainer Paul van der Zwaan: ,,Ik moet hier wél eens iemand tacklen om de boel bij de les te houden. Effe 'zagen', noem ik dat. Want de tweede klasse mag nooit het eindstation zijn, dat idee mag geen wortel schieten. Dit is een Van der Zwaan is aan zijn derde seizoen bezig en tekende onlangs voor twee jaar bij. „Dat doe ik normaal niet. Maar WSB is op een omslagpunt aanbe land. Het is nu of nooit. Het klinkt grootsprakerig, maar ik wil met deze club binnen twee jaar minimaal de eerste klasse halenen dat kan." Van der Zwaan belandde bij de club toen er net een discus sie op gang kwam over de toe komst. Er kwam een sponsor- groep, de selectie ging drie keer per week trainen, er werd een bescheiden premie per punt in gevoerd. Succes was het resul taat. Vorig jaar was de ploeg on genaakbaar in de derde klasse, waar het sinds '89 in ronddob berde. De cultuur op De Boekhorst veranderde. Niet dat de gezel ligheid de nek werd omge draaid, maar de feestjes op za terdagavond werden voortaan op een andere dag gehouden. De voetballers namen hun ver antwoordelijkheden. Verdediger Ian van den Berg ontdekte dat er op deze manier sportief veel meer te halen was. „Er zat rek in dit elftal, dat bleek. En nog steeds zitten we niet op onze top. Dat is vooral een mentale kwestie." Afgelopen zondag verloor de ploeg bij de hekkesluiter die nog maar drie punten had. Dan zijn de spelers even niet bij de les en laten ze die twee punten en de aansluiting bij de kop groep in de tweede klasse zo maar schieten. Nog een voor beeld. Laatst speelde WSB een oefenduel tegen Noordwijk. Lie ten de spelers zich tijdens de warming up zo maar wegsturen van de ene helft van het veld door die spelers van de eerste klasser. Van der Zwaan: „Die details zijn belangrijk. Zoals we ons laten afbluffen, dat heeft met uitstraling te maken." De club is niettemin in alle geledingen klaar voor een nieu we sprong voorwaarts en steekt de intenties niet onder stoelen of banken. De Voetbalvereni ging Sint Bavo (in 1931 opge richt door broeders van de ge lijknamige psychiatrische in richting) heeft 700 leden en 42 elftallen, inclusief de zaterdag- tak, die overigens louter recrea tief bezig is. Elftalleider Jos Aartman draait al wat jaartjes mee en kent de vereniging. „We hebben onze ambities hardop geuit en dat doen meer clubs, maar het publiek wil het nu ook zien. Zij staan er altijd. Thuis hebben we gemiddeld 800 toe schouwers en uit gaan er altijd een stuk of 300 mee. Dat haalt UVS volgens mij niet eens. En wij hebben in West I gedurend het hele seizoen niet één der by." De achterban is klaar, de ac commodatie ook. Voorzitter Gerard Heemskerk: „Quick Boys heeft een mooi sportpark, maar wij hebben de beste ac commodatie in de regio. Het onderhoud is in eigen beheer. We hebben hier een elftal vrij willigers onder aanvoering van Willem van der Tang, die gasten zijn dagelijks met de velden be zig. Wij noemen dat de vut- ploeg. Als het overal is afgelast, dan gaat het bij ons door. Wat natuurlijk ook scheelt is dat we Sporto als hoofdsponsor heb ben, een bedrijf in groenaan- leg." Maar de toeschouwers, het bestuur en de accommodatie brengen WSB niet in de eerste klasse. Aartman: „De spelers moeten het doen. Ik denk trou wens dat met dit materiaal de eerste klasse de grens is." En dan naar de hoofdklasse met een paar toppers in de gelede ren? „Dan staat volgens mij die club op zijn kop en praat je over een cultuurschok, zegt Aartman. Van der Zwaan: „Maar het zou naief zijn om te denken dat je de hoofdklasse kunt halen met elf Noordwijker- houters." Heemskerk: „Ik denk toch dat wij het zullen doen met negen tig procent eigen mensen. Het collectief, de familie-band blijft hier belangrijk. Ik geloof niet dat wij een speler moeten halen en hem op de loonlijst gaan zet ten bij een sponsor. Dat is WSB RUUD DOBBELAAR SCHAAKMEDEWERKER Het eerste achttal van de Al- phense schaakvereniglrig deed in de vijfde ronde van de pro motieklasse in de Leidse schaakcompetitie goede zaken. De Alphenaren bleven in een spannend duel LSG 5 met 31/2- 41/2 nipt de baas en zagen on derwijl mede koploper Oegst geest 1 met 61/2-11/2 onderuit gaan tegen AAS. De Alpheriaren zijn er daarmee overigens nog lang niet, want in de volgendé ronde wacht hen een ter even* tuele wisseling van de wacht op en top gemotiveerd AAS 1. Als toetje heeft Alphen bovendien in de slotronde nog het door het verlies bij AAS in de wachtka mer geplaatste Oegstgeest voor de boeg. In de staart van de competitie neemt de spanning tussen Kat wijk, Philidor 2, Oegstgeest 2 en Voorschoten 2 steeds verder toe. Voorschoten 2 miste de kans om de stand tuSsen de kandidaat-degradanten zelfs volledig gelijk te trekken en bleef tegen Oegstgeest nog juist op een 4-4 gelijkspel steken. Het tot op de tanden tóe ge wapende AAS kende geen gena de met de aspiraties van Oégst- geest. Harmen Jonkman én Gert Michiel de Niet damdén met re mises de potentiële dreigingen Nebosja Nikolic en Joop Piket in, terwijl Mark Thiele zich met een winstpartij over Rob Vfcen- huijsen ontfermde. Nadat Eve- leens en Arthur van der Spek het eveneens bij remise hielden, sloegen de Aalsmeerders in de staart hun slag. Korenwinder, Könst, Keesen en De Jong won nen daarbij van respectievelijk Rob Straver, Johan Boots, Erik van 't Hoff en Wilfried Binnen dijk: 61/2-11/2. Veel zwaarder was de klus voor Alphen bij een toch ver zwakt LSG 5. De Alphenaten raakten in de problemen, door dat Albert Termeulen en Macel Wubben soepel over Peter Pas- senier en Martin van Gils heen- wandelden. Zeges van kopman Onno van Dijk en Dennis Hel- vensteijn op respectievelijk Cees Beekhuis en Arvik Harms waren toen hard nodig om de score gelijk te trekken. Terwijl Speksnijder en Mark Petrelli re miseerden, betekende winst van Vincent Schenkelaars op Jan Dick Verdel een nieuw pro bleem. Zeges van Erik Coppool- se en Dienard van der Laan op Van Kooten en Derksen stelden de Alphense overwinning echter alsnog veilig: 31/2-41/2. Voorschoten 2 liet door uit glijders in gewonnen posities van Geert Sluiter (alsnog verlies) en Ruurt de Boer (remise) tegen Gert Koelwijn en Gijs Haasnoot de winst op Katwijk glippen. Terwijl Sander Hilarius, Frank den Herder en Ger Both remi seerden tegen respectievelijk Guidi van de Bent, Kees Koele- wijn en Michiel van der Plas, deed invaller Rijk Verstraaten goede zaken met winst op Theo Goudriaan. Dankzij een zege van Katwijk-kopman Jan Hel- lenberg op Hans Lindeboom en anderzijds Dick Schoonderbeek op Hermans bleef de score in evenwicht: 4-4. Een op oorlogssterkte aantre dend Oegstgeest 2 vocht een even belangrijk als spannend duel uit met de reserves van Philidor. Op het kopbord won Ed Wagemans van Ab Smit, een resultaat waar verlies van Ton Kohlbeck tegen Frank Zeven te genover stond. Terwijl Ed Noor- dijk, Wessel Volders en Daan Binnendijk remiseerden met Pim Braggaar, Michiel Vergeer en Paul van Schie, gaf het mid denrif de doorslag. Hier won nen Haro Weiland en Rijnen van Philidorianen Hendrickx en Doelman. Een zege van Jan van de Knaap op Jongeneel was toen onvoldoende om Philidor nog op de rails te helpen: 41/2- 31/2 voor Oegstgeest 2. W - Jan-Dirk Hazeleger juicht, Herman Kuiphof begrijpt de blijdschap. Hazeleger mag zich weer een jaar sporl Ook prijzen voor Leny van der Plas en Jan-Dirk Hazeleger SPORTPARK KIKKERPOLDER" 4^ HOOFDKLASSE w Crab Verhoeven makelaars o.g. fA 071 - 1216 45 KATWUK ROB ONDERWATER De nog immer actieve presenta tor Herman Kuiphof heeft de voetbalvereniging Katwijk gis teravond in Tripodia uitgeroe pen tot beste sportploeg van Katwijk. De eerste prijs voor de beste sportvrouw was voor de atlete Leny van der Plas-Barn- hoorn. De beste sportman werd Jan-Dirk Hazeleger, ook een at leet. Dat de w Katwijk beslag legde op eerste plaats bij de categorie ploegen, was misschien niet zo'n verrassing. Toch had de landskampioen bij de amateurs een geduchte concurrent: de vrouwen van Grasshoppers. De ploeg van Lace Strong legde vo rig jaar ten slotte beslag op de nationale basketbalbeker na een zinderende finale tegen To nego. Toch bepaalde het comité Sportverkiezingen de keus op de formatie van Kees Guyt, die dit seizoen wederom afstevent op de afdelingstitel (en mis schien meer). Het feit dat de w Katwijk de amateurtitel won met sportief spel was voor de jury doorslaggevend. Uit het rapport: „Een bekroning op het werk van het Katwijkse elftal was vorig jaar tevens de uitrei king van de Fair Play Cup, waarmee het team heeft aange toond dat ook met sportief spel het hoogst haalbare te bereiken is." Naast Grasshoppers en Kat wijk was het triathlon-team Luyten genomineerd. Bij de vrouwen werd het een nek-aan-nek-race tussen Leny van der Plas-Barnhoorn en Re- gina van Hazeleger-Van Duyn. De derde genomineerde was Mariska de Haas, de tafeltennis ster die wegens problemen bij haar club Rijnsoever de wijk naam naar Spaarde. Van Duyn en Van der Plas, at letes van het Leidse De Bataven sleepten afgelopen jaar vele prijzen in de wacht. De jury koos voor de 44-jarige Leny van der Plas, tweevoudig veteranen- kampioen van Nederland en pas zeven jaar actief in de weg- atletiek. „Ook vorig jaar heeft Leny van der Plas weer enkele aansprekende resultaten neer gezet in zowel haar eigen leef tijdsgroep als in overall-klasse menten tegen aanmerkelijk jon ge deelneemsters. Maar niet al leen haar resultaten: ook haar inzet en bereidwilligheid om andere atleten te helpen bij het verbeteren van hun prestaties spreken tot de verbeelding", meldt het juryrapport. Door de tweede plaats van Regina van Duyn werd het tal rijke publiek in Tripodia een primeur onthouden: een ge trouwd paar dat beslag legt op de eerste prijzen. Het mocht de pret bij Jan-Dirk Hazeleger niet drukken. De atleet had concur rentie te duchten van Katwijk voetballer Pim Langeveld en wegatleet Andre van der Zwam. Met alle respect voor de ande ren, maar tegen de erelijst van Hazeleger (31) viel weinig in te brengen: drie eerste plaatsen (met een beste jaartijd van Ne derland) en drie tweede plaat sen. „Jan-Dirk Hazeleger heeft zich vorig jaar opnieuw weten te verbeteren en wist daardoor zijn plaats in de nationale top van de wegatletiek te verstevi gen. Hazeleger is mede vanwe ge zijn prestaties, motivatie en tomeloze trainingsinzet een voorbeeld voor jongere atleten." Aanmoedigingsprijzen waren er voor de zwemmer Dirk Hoek, de atlete Nienke van der Gies- sen en de Bl-hockeyploeg van Catwijck. B M W Henk Krauwel deskundige bi duel tussen UDWS en VCL Henk Krauwel, trainer van za terdagvierdeklasser KRV, kent komende zondag de punten toe bij de 'wedstrijd van de week' tussen UDWS en VCL, de Leidse derby in de vierde klasse zon dag. Krauwel kent punten toe aan de spelers van beide elftal len en wijst ook een 'Man of the Match' aan. VCL kende zoensstart, maar is daarna dl het kwakkelen geraakt. De p moet nu zelfs oppassen nii j de degradatiezorgen te koi nu Meerburg een einds] lijkt in te zetten. Hetzelfde] k eigenlijk voor UDWS, dat e eens na een goede start mindere periode kent. UI A heeft een punt meer dan f en speelde bovendien wedstrijden minder. De 'V oi strijd van de Week' begint dag om 14.00 uur. UVS en Alphense Boys staan voor een loodzware klus. Beide hekkesluiters uit de hoofdklasse A worden morgen geconfron teerd met ploegen die twaalf plaatsen hoger op de ranglijst staan. UVS ontvangt de Utrechtse koploper Holland, Al phense Boys gaat in Amsterdam op bezoek bij nummer twee APC. Zowel de Leidenaars (8 uit 14) als de Alphenaars (7 uit 16) kunnen niet veel punten meer verspelen. „Holland heeft eerste-divi- siekwalitieten", zegt trainer Ge rard Désar van UVS. De eervolle remise bij Ajax 2 (2-2) van een week geleden leerde de Leidse oefenmeester dat zijn ploeg tot veel in staat is. „Bovendien heb ben wij deze week onder slechte omstandigheden goed getraind. Wij moeten tegen Holland een perfecte dag hebben om niet te verliezen." Désar put verder hoop uit het experiment met Ger ry Jansen als vrije verdedige de plaats van de geblessei Marco Akerboom. „Gerry zich ontwikkeld tot een teamspeler. Daarnaast best ik over Edwin Robbers - ti van een schorsing - Hans de Kruys we Désars Alphense collega 1 Bahlmann heeft meer persoi problemen. Hij mist doeli Pascal Korteweg Maris en ques Key al geruime tijd. Oo zieke Joop Tegelaar is er te AFC niet bij. Bahlmann h( dat de Leidenaar tijdens het zieken van zijn schorsing komt. Ook Robert van der 1 hangt een schorsing boven hoofd. Net als UVS trainde Alpht Boys de afgelopen week da stukken er vanaf vlogen. B mann: „Daaraan zal het niet gen. Het wachten is op het ste puntje. Als dat snel k( kunnen we nog een mooie s maken." Leidsch Dagblad Doelpuntenmaker van de week: Remco Visser (RCL) 4 O Dennis Stuifzand (Docos) 3 25 2) Fred Bloem (Noordwijk) 1 17 3) Theo Aanhane (WSB) 0 15 4) Hans Zwaan (Katwijk) 1 14 5) Maurice van Berkel (Leiden) 1 13 O Marco de Ridder (Katwijk) 1 13 ji Peter Scheltus (Ter Leede) 0 12 8) Alex Barendse (RCL) 0 11 9) Frank Buizer (SV Voorschoten) 1 10 Peter Kruit (Quick Boys) 0 10 Diadora stelt voor de topscorer van de week een Marco van Basten T-shlrt beschikbaar. De meest produktieve voetballer van de maand ontvangt een paar - -- 169,95. i het klassement 3 verdient e een paar voetbalschoenei De derde plaats is goed voor een p i Diadora-trainingspak, SPORT OP TV 09.58-11.00 Did 1 Sport extra: skiën. 12 55-13.45 Did 1 Sport extra: skiën: 13.00-17 00 Ned 3 Studio sport. Met NK 17.30-18.02 Did 1 Sportschau. 11.30-12.00 Ned 2 TV Sport. Sportm t. Vervol nddag. 09 55-11.30 Did 2 Sport extra. WK 11.00-12.00 EUROB 12.55-14.25 Did 2 Sport 15.00-15.30 TV5 Sport magazin 15.30-17.00 EURO Schansspringen. 17.00-18.00 EURO Skiën. Wereldbeker. 17.10-18.05 BBC 2 WK bowls. 18.20-19.20 RTL5 Sport. Engels e 19 10-19.50 Did 1 Sportschau. Bundesli- 19.30-19.58 BRT 1 Journaal en sport 20 00-21.30 EURO Schaatsen WK sprint. 21.30-23.00 EURO Paardesport 22.16-23 01 Ned 3 Studio sport. 18.35-20 00 Ned 1 Studio Sport. 18.50-19.10 Did 3 f 19.50-20.20 BRT 1 22.15-23 02 Ned 2 Studio Sport Itali Did 2 Sport am Sonntag Super NCAA Basketball. 48-00.48'Ne" 3 Studio sport. WK sprint i Allis, VS. 1 Match of the day: The 00.16-01 16 Ned 3 Studio sport. Met schaatsen: WK sprint n vanuit West Allis, VS ZONDAG 09 50-11.30 Did 1 Sport extra 13.07-14 2 14.00-15 00 EURO V f 462 ™15.21 Ned 2 Studio Sport. Spa 15.00-16.00 EURO Skiën. 15.10-16.50 BBC 2 WK bowls. 16.00-17.00 EURO Triatlon. Vreugdetranen bij VVSB'er Jan kwestie." den Berg bij het vorige kampioenschap. „We zitten nog steeds niet op top. Dat is vooral een mentale ARCHIEFFOTO LOEK ZUYDERDUIN

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 22