Ajax hekelt optreden Feyenoord Kantoor voetbaldistrict West 3 in Leiderdorp wpi#f %^'Wi.mm Van Kempen en Overdevest op elkaar afgeknapt ia' Eerste prijs 'Goal Keeper Catch' 3?0 Sportploeg Katwijk kiest vv Katwijk als de beste sportploeg van 1994 tij dens jaarlijkse sportverkie- zingen. VVSB Het Noordwijker- ZZ houtse VVSB wil zich binnen drie jaar een eersteklasser op zondag kunnen noemen. i WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -356463 j fhony Fens weg bij Quick Boys raTWUK» Thony Fens en Quick Boys zijn uit elkaar. Twee weken d eleden besloot trainer Henk Wisman de van de Ajax amateurs "comstige voetballer uit de selectie te zetten. Dat gebeurde na- t Fens een aantal afspraken met de medische staf niet was na- «komen. Toen de Amsterdammer daarop een aantal trainingen erzuimde, was voor Wisman de maat vol. Fens maakte dit sei- oen voor het eerst deel uit van de Quick Boys-selectie. Hij ipeelde vanwege een hardnekkige ontsteking aan zijn teelbal ifeinig wedstrijden. ^Celstraf voor Engelse vandalen j, n iublin Een rechtbank in Dublin heeft twee Engelse voetbalvan- de lalen veroordeeld tot een celstraf van twee maanden. Het duo lerth lit Birmingham had een aandeel in de ernstige supportersrellen e ro iij de vriendschappelijke interland tussen Ierland en Engeland, naa woensdag in Dublin, den Anatoli Karpov bijna in finale ighi nagar De Russische wereldkampioen schaken Anatoli irpov is in de Indiase plaats Sanghi Nagar nog maar een half lunt verwijderd van de eindstrijd om de FIDE-wereldtitel. De j|3-jarige Moskoviet won de afgebroken partij uit de zevende H onde van zijn tweekamp tegen Boris Gelfand uit Wit-Rusland. (arpov bracht daarmee de stand in de halve finale van het kan- lidatentoernooi op 5-3. Karpov heeft nu aan een remise genoeg kdafoor kwalificatie voor de WK-finale. )e Amerikaan Gata Kamsky heeft zich al voor de eindstrijd ge- laatst. k! [os Verstappen definitief bij Simtek onden Jos Verstappen bestuurt in het komende formule-1 oen de eerste wagen van de renstal Simtek-Ford. Tweede rijder ivordt de Japanse formule 3000 coureur Hideki Noda, reserve de J taliaan Mimmo Schiatarella. De renstal maakte gisteren de defi- pjj ïitieve ploeg bekend. Maandag werd al bekend dat Verstappen "^waarschijnlijk voor Simtek zou rijden. Verstappen (22) blijft estrijder en eerste reserve voor Benetton. 'eter van Hal naar Universiade eiden» De Leidse schansspringer Peter van hal neemt komende veek deel aan de Universiade. de wereldspelen voor studenten. )e Universiade wordt dit jaar in het Spaanse Jaca gehouden, at fon Hal, in Spanje begeleid door zijn coach Tielmann, komt uit 0r ip het onderdeel K78. pool-biljart in Warmond farmondDe viervoudig wereldkampioen ptiol-biljart Earl 1_7AR itrickland geeft vanavond een demonstratie in het jumbo inooker Centre in Warmond. Tijdens de demonstratie zal hij tal ■an trickshots ten beste geven en bovendien enkele interessante .pelsituaties laten zien. De demonstratie begint om 20.00 uur. forumdiscussie bij VCL eiden Het Leidsch Dagblad houdt maandagavond een forum- atc' liscussie waarbij de toekomst van Leiden als topsportstad cen- raai staat. De discussie vindt plaats in het clubhuis van VCL aan e Voorschoterweg en begint om 20.00 uur. Gerard Bakker, Lo- ewijk Kallenberg, Jan Duivesteijn, Joop Piket en Kees van der Moolen vormen het forum dat onder voorzitterschap staat van Paauw. De toegang is gratis. leiden willem spierdijk Het kantoor van het nieuwe voetbaldis trict West 3 komt in Leiderdorp. De voorzitter van het nieuwe district, dat ontstaat uit de fusie tussen de afdelingen Leiden en Den Haag, wordt Jan Winge- laar. Wingelaar bekleedt die functie mo menteel in de afdeling Den Haag. Twee van de drie leden van het dagelijks be stuur van het district West 3 zijn afkom stig uit de KNVB Afdeling Leiden. Gerard van Dijk wordt vice-voorzitter, Mathieu van Winsen is de nieuwe penningmees- Verrassend is dat de huidige manager van 'Leiden', Cor van Steijn, die functie niet bekleedt in de nieuwe organisatie. Hij wordt opgevolgd door Frank Biele man. De 29-jarige Bieleman werkt op het secretariaat amateurvoetbal op het bondsbureau in Zeist. Van Steijn gaat zich bezighouden met de automatisering en fungeert bovendien als competitielei der. Het nieuwe district West 3 is het resul taat van een ingrijpende herstructure ringsoperatie bij de KNVB. Daarbij moest het aantal afdelingen aanzienlijk worden verminderd. Resultaat van een moeizaam proces is dat Leiden en Den Haag nu samengaan. Grootste hangijzer bij deze fusie was de plaats van het dis trictskantoor. Zowel Leiden als Den Haag hielden vast aan hun eigen afde lingsbureau. Uiteindelijk moest de financiële com missie van de KNVB er aan te pas komen om de knoop door te hakken. Die bere kende dat handhaving van het kantoor bij het Leiderdorpse sportpark De Bloe- merd aanmerkelijk gunstiger uit zou pakken. Het is overigens wel noodzake lijk om het bureau uit te breiden. De nieuwe samenstelling van het be stuur betekent dat de voorzitter van de afdeling Leiden, Diederik van der Veen Meerstadt, op 1 juli 1996 (wanneer de fu sie officieel haar beslag krijgt) plaats maakt. Hij zegt weinig moeite te hebben met zijn aftreden. „Ik denk niet dat ik goed kan functioneren als tweede man. Ik blijf een enorme voetbalfan. In de toe komst keer ik vast nog wel eens terug in een functie in de voetbalwereld." Behal ve de Alphenaar treden ook Bert de Vries en Karei Meeuwenberg af. Van der Veen Meerstadt, die sinds 1988 voorzitter is, denkt dat de afdeling Leiden de handen mag dichtknijpen met het onderhandelingsresultaat. „Op grond van het aantal leden zou de verde ling van zetels in het districtbestuur tus sen Den Haag en Leiden eigenlijk 6-3 moeten bedragen, wij krijgen echter vier leden in het bestuur. Daarvan zitten er bovendien twee in het dagelijks be stuur." De afdelingsvoorzitter hoopt overigens dat het denken in 'bloedgroepen' gauw is afgelopen. „We moeten zo snel moge lijk ophouden met kijken wie of wat uit Den Haag of Leiden afkomstig is." Het bestuur van Ajax zou worden 'aangegeven' bij de tuchtcommissie. Zij immers zaten achter de boycot-actie van de Amsterdamse internationals. Sancties waren on vermijdelijk. Jos Staatsen, voorzitter van de KNVB, smeet in zijn emotionele betoog met beschuldigingen. Op dat beladen moment vierden de twee verantwoordelijke Am sterdamse bestuursleden feest met de Ajax-fans in Lim burg. Voorzitter Michael van Praag: „We hadden een ge zellige avond". Bovendien hebben ze niets gemist, vindt hij. „Want dit is en blijft een actie van de spelers". amsterdam ype minkema gpd-verslaggever Ajax doet er voorlopig het zwij gen toe. Hetzelfde geldt voor de KNVB. Het sectiebestuur be raadt zich de komende dagen op maatregelen. De acht 'opstandelingen' be sloten gisterochtend niet te zwichten voor het ultimatum van de bond. De Ajacieden had den tot 10.00 uur de tijd om hun boycot van de vriend schappelijke interland tegen Portugal, komende woensdag, in te trekken. De internationals reageerden niet. De acht kwa men niet meer bij elkaar voor nader overleg. Dat was ook niet nodig. „Ons standpunt is be kend", zei aanvoerder Danny Blind gisteren. Michael van Praag, woord voerder namens het bestuur, vindt dat de emoties al veel te hoog zijn opgelopen. De op schudding over de actie ver baast hem. „Daarom hebben we ons voorgenomen voorlopig niets te zeggen". Om vervolgens toch 'zijn mond voorbij te pra ten'. „Deze affaire is zo beladen geworden. Dat is overdreven en onnodig. Iedereen bemoeit zich er plotseling mee. Tot en met de voorzitter van Feyenoord aan toe. Maar wat heeft die er ei genlijk mee te maken? Niets dus". De verhouding tussen de twee topclubs is opnieuw zwaar vertroebeld geraakt. Bij Ajax vindt men de bemoeienis van Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik onfatsoenlijk en on gepast. De Rotterdammer wordt er van verdacht zijn frustraties jegens de Amsterdammers op deze manier af te willen reage ren. De broze relatie was net weer hersteld na kritiek van Van Praag op Feyenoord. Daarna werd besloten voortaan wat aar diger tegen elkaar te zijn. Dat blijkt in de traditionele haat- liefde-verhouding toch niet al tijd gemakkelijk. Ajax wil alleen nog communi ceren met de KNVB. Van Praag: „Want dit gaat tussen de spelers van Ajax en de sectie betaald voetbal. En nergens anders om". De beschuldigingen van Staatsen over de regie van deze actie wijst de voorzitter van de hand. „Nogmaals, dit gaat tus sen de spelers van Ajax en de KNVB". Danny Blind, woordvoerder van die spelers, had in tegen stelling tot zijn voorzitter wèl een heftige reactie verwacht. „Dat lijkt me logisch, ja. Zeker na zo'n stap". Daarom wil ook de aanvoerder liever niet reage ren. Dus toch maar. „Iedereen voelt zich blijkbaar geroepen om een steentje bij te dragen in de discussie. Alles en iedereen wordt er maar bijgesleept. Zo doende weet niemand meer waar het eigenlijk om gaat. De discussie is helemaal vertroe beld. Er wordt ineens gesproken over een overladen programma voor Ajax. Maar daar gaat het ons helemaal niet om". De KNVB haalde Ajax-Feye- noord, de topper in de kwartfi nales van de KNVB-beker, van het programma voor 22 februari en verving deze door de vriend schappelijke interland tegen Portugal. Ajax en Feyenoord spelen nu gedwongen op 8 maart, precies tussen de twee kwartfinaleduels van de Euro pacup in. „Dat is niet in het be lang van Ajax. En ook niet van het Nederlandse voetbal". Ook de manier waarop met Patrick Kluivert is omgesprongen bij de selectie voor het WK-junioren blijft de Ajacieden een doorn in het oog. „Er zou nog overleg plaatsvinden. Dat is er nooit ge weest". In het weekeinde zal Van Praag het betoog van sectie voorzitter Jos Staatsen 'eens op z'n gemak' gaan bekijken op de video. Er staat dit keer geen feestavond van regionale Ajax- fans op de kalender. juashtitel voor rouwen Alphen 3den frank bonte e vrouwen van Alphen en de nnen van Steyn Sport heb- i een sterke competitie afge- ind met een kampioenschap een promotie. AJphen pro moveerde naar de eredivisie en teyn Sport naar de tweede di- De vrouwen van Alphen had- len met de reserves van Kam- 29 long, lange tijd een van de cpn- urrenten, geen enkel pro- Wleem. Alleen Angelique Koom- -jn moest er voor knokken om ^Êe winst van Alphen zonder ^Jmntverlies gestalte te geven, lat deed zij tegen Marian van leyenburg in vier games, 9-2,9- 0,9-7, 9-4. Miranda Goos, In- rid Merkenhof en Maaike Ley- ;n waren in drie games klaar, ilphen eindigde met 46 punten, evolgd door Dicky Squash met 3 punten en Kampong 2 met 17 punten. Steyn Sport had tegen Alphen maar een puntje nodig. Voor Ie winst zorgden Patrick Whit- vhorth en Michel Vloedt met oerwinningen op respectieve- ijk v.d. Hoek en Elsinga zonder jameverlies. Weliswaar verloren iwel Marco v.d. Berg en Hut- is maar niet zonder tegen- nten. 1 n I éaf m rm AMSTERDAMFotograaf David Spurdens van Sunday Express is gisteren met 'Goal Keeper Catch' de winnaar geworden van World Press Photo, afdeling sport. De redding is van Manchester United-doelman Peter Schmeichel. De Stichting World Press Photo reikt in vijftien categorieën prijzen uit. Klaas-Jan van der Weij, een free-lancer die onder meer werkt voor Trouw, eindigde als tweede in de categorie sportverhalen. SCOREBORD PRIJSVRAGEN PRIJSVRAGEN LUCKY 10 vrijdag 17 februari: 3-7-14-16-18-19-36- 38-42-44-46-47-49-52-55-58-62-71 - 72-73. (onder voorbehoud) RWDM - Standard 1-2 Duitsland Freiburg - Karlsruhe 2-1, Duisburg - Uer- dingen 2-0, Köln - Frankfurt 3-0 PAARDESPORT CSUWERELDBEKER) Tabel A, 1,45 m: 1 Philippaerts (Bel) Trudo King Darco 27,73, 2 Van Passchen (bel) 27,87. 3 Van der Vleuten (Ned) Vink's Diejasper T 28,08. 4. Le Jeune (Bel) Tenor Manciais 28,11, 5 Rodrigo Pessoa (Bra) Loro Piana Special Envoy 30,01, 6. Couperie (Fra) Souche du Marais 31,17, 9 Ehrens (Ned) Jonggor's Stolen Thundeined 39,42, 11. Tops (Ned) Top Gun La Silla 41.88 Dressuur: 1. Van Grunsven (Ned) TCN Par- tout 1439, 2. Haazen (Ned) Ainsley's Ban- 1369, 5. Hollanders (Bel) Vagabond du Vernet 1333, 6. De Cleermaecker (Bel) Jericho 1307. Kampong 2. 4-0 (5-0), Miranda Goos-Kar- stens. 9-3.9-4,9-2, Ingrid Merkenhof-Joke v.d. Boogaard, 9-7,9-7,9-1, Maaike Ley- ten-Dany de Hiep, 9-5.9-1.9-7. Angelique Koomen- Marjan v. Bleyenburg. 9-2,9- 10,9-7,9-4. DERDE DIVISIE, MANNEN: Steyn Sport- Alphen 2, 2-2 (3-2), Marco v.d. Berg-Theo Demoedt. 9-7,4-9,9-7,6-9,9-10, Hut- chins-v.d Hoek 7-9,1-9,9-0,9-4,6-9, Whitwhorth-Dijkstra, 9-3,9-3,9-1, Vloedt- Elsinga 9-2,9-4,9-6. MEMPHIS Mannen, derde ronde: Sampras (VSt/1) Filippini (Uru/15) 6-2 6-2, Chang (VSt/2) - Spadea (VSt/16) 2-6 6-1 6-4. OKLAHOMA CITY Vrouwen, tweede ronde: Likhovtseva (Rus) - Miller (VSt) 6-0 6 0, Keiler (VSt) - Bradt- ke (Aus/6) 3-6 7-5 7-6 MILAAN Mannen, tweede ronde: Delaitre (Fra) - Fur- lan (Ita) 7-6 6-2 Kwartfinales Korda (Tsj/6) - Dosedel (Tsj) 6-4 6-3, Ivanisevic (Kro/2) - Delaitre (Fra) 6-3 6-3. Habsudova (Slw/7) 6-3 3-6 6-4, (Fra/2) - Wiesner (Oos/6) 6-2 6-4, Majoli (Kro/4) - Appelmans (Bel/8) 6-2 6-4. WIELRENNEN LSG 5-Alphen 3.5-4,5, Oegsgeest-AAS 1.5-6,5,, Voorschoten 2-Katwi|k 4-4, Oegstgeest 2-Philidor 2 4,5-3,5 Stand (matchpunten-bordpunten) Alphen 1 10-26 Katwijk 1 3-17,5 AAS 1 8-27 Philidor 2 2-17 Oegstgeest 1 8- Oegstgeest 2 SQUASH EERSTE DIVISIE, VROUWEN: Alphen- Vijfde etappe: 1 Wauters (Bel) 182 km in 4.24,13. 2. Rojas (Spa), 3. Mmali (Ita) 0 05, 4. Bartoli (Ita), 5. Cabello (Spa), 6. Delia Santa (Ita), 7. Edo (Spa), 8. Fraser (Can), 9. Zabel (Dui). 10. Tchmil (Mol), 19. Rooks, 20. Boogerd, 32. Jonker 0.14, 35. Breukmk 0.18. 53. Voskamp 2.41. 61. Van Poppel, 65. De Vries, 85. Den Bakker, 92. Maassen, 122. Nijboer6.50. Eindklassement: 1 Delia Santa 19.24.13, 2. Cabello, 3. Rojas 0.18, 4. Wauters. 5. Baffi (Ita) 0.22, 6 Tchmil, 7. Zabel, 8. Santamaria (Spa), 9. Gontsjenkov (Rus), 10. Edo, 21. Rooks, 24. Jonker 0.30, 36. Voskamp 2.58, 43. Boogers 3.53, 46. Breukink 4.06, 54. De Vries 6.29, 68. Den Bakker 8.10, 82. Maassen 14.21, 100. Nijboer 19.43, 120. Van Poppel 37.39. tim brouwer de koning :wel beiden het seizoen met- ïlkaar afmaken, komt het waar- :hijnlijk nooit meer goed tus- sen Richard van Kempen en Frans Overdevest. De mara- 3 thonschaatser uit Nieuwveen en zijn huidige ploegleider zijn na een jarenlange succesvolle sa menwerking op elkaar uitgeke ken. Van Kempen voelt zich tooral miskend als 'vijfde wiel an de wagen', Overdevest voelt zich verraden. „Het is alsof ik een mes in mijn rug heb gekre gen." Aanleiding voor de verstoorde verhoudingen was de kritiek op Overdevest (46), die Van Kem pen en ploeggenoot Arnold Stam via de pers ventileerden. I >.Zij hadden daarmee eerst bij ^mij moeten komen", zegt Over devest. De Lissenaar zou er vol gens de twee dissidenten de laatste mranden weinig meer van hebben gebakken. „De kri tiek kwam van Stam, maar Van Kempen heeft er nog een schep bovenop gedaan. De citaten zijn van Richard. Ik had hem wijzer geacht." Stam en Van Kempen staan bekend als goede maatjes. Overdevest: „Een week voor die uitbarsting was ik rond met Stam over zijn contract voor volgend seizoen. Hij informeer de toen naar de samenstelling van de ploeg. Over Van Kempen kon ik hem geen uitsluitsel ge ven. Misschien is dat Richard ter ore gekomen. Hij besefte wellicht dat hij het kind van de rekening kon worden. Om de aftocht te dekken heeft hij Stam gebruikt, een goudeerlijke kerel die gemakkelijk te beïnvloeden is." Van Kempen ontkent deze gang van zaken. „Ik kan dat Overdevest maar niet uit het hoofd praten. Vroeger liep Ar nold meer achter mij aan, hij kan inmiddels heel goed zijn ei gen - mening verkondigen. Je moet niet vergeten dat hij in middels Nederlands kampioen is. Ik heb alleen maar bevestigd wat hij tegen journalist Harm van der Pal van de Telegraaf had verteld. Want ik was het eens met zijn kritiek op Overde vest. Voor het in de krant stond, ben ik nog naar Overdevest in Lisse gefietst om erover te pra ten. Vroeger zou hij mij hebben binnengelaten, maar nu bleef hij bij de voordeur staan. Zoals hij het hele seizoen al minder aandacht aan mij besteedt. Toen ben ik er maar niet over begonnen." Een dag later, na publicatie van het gewraakte artikel, waren de rapen gaar. Van Kempen kon van Overdevest met ingang van het volgendè seizoen zijn bie zen pakken. „Over Stam heb ik nog een nachtje geslapen, maar ook die kan ik niet handhaven in de ploeg. Zelfs als ik er niet in was geslaagd om Lammert Hui- tema als zijn vervanger aan te trekken, was ik bij dat besluit gebleven. Tegen Stam heb ik wel gezegd dat ik hoop dat hij ooit bij mij terugkeert. Dat heb ik niet tegen Van Kempen ge zegd." Volgens de Nieuwvener spra ken Overdevest en hij diezelfde avond wel af, dat zij het vertrek van Van Kempen bij Klerk's eensluidend naar buiten zou den brengen. Van Kempen: „Maar daaraan heeft Frans zich niet gehouden. Hij bracht naar buiten dat ik mijn excuses heb aangeboden en dat hij mij de wacht heeft aangezegd. Dat vind ik een vies spelletje. Hij wilde kennelijk zijn eigen straatje schoonvegen. Ik heb ré- vanche-gevoelens, maar ben professioneel genoeg om die op een sportieve manier te uiten." Overdevest is vooral gepi keerd over de schade die deze affaire hemzelf berokkent. „Ik doe er jarenlang vreselijk veel voor en heb dit niet verdiend. Dat vinden de overige rijders ook. Zelfs Rein Jonker en Lex Cazemier, die vroeger in de ploeg zaten, hebben mij telefo nisch een hart onder de riem gestoken. Zij weten dat wie wat op mij heeft aan te merken, al tijd op mij kan afstappen. Van Van Kempen wist ik toen hij vier jaar geleden bij de ploeg kwam, dat hij als lastige jongen bekend stond. Aanvankelijk konden wij goed met elkaar op schieten, maar dit is weer de oude Van Kempen. Vroeger liep hij na een nederlaag zelfs met zijn schaatsen over het beton. Als sportman zoekt hij de fout altijd buiten zichzelf. Toch heb ik geen spijt van de jaren met Van Kempen." De laatste marathons bieden Van Kempen de mogelijkheid om zich bij een nieuwe sponsor in de kijker te rijden. „Vind ik die niet, dan stop ik. Dan ga ik misschien nog een jaartje af bouwen." Overdevest lijkt het verlies van Van Kempen en Stam (en De Vries, die ook vertrekt) ge makkelijk op te vangen. Met Huitema („Die kostte in tegen stelling tot andere berichten geen 35.000 gulden, die tijden zijn voorbij") en de 22-jarige Leiderdorper Ruud Borst gaat de Lissenaar zijn tiende jaar als ploegleider in. „Borst heb ik goed geobserveerd voor ik hem benaderde. Hoewel hij een on gelukkig seizoen doormaakt, heb ik hem niet als knecht aan getrokken. Hij is in mijn ogen van het type Stam." Fusie O A Mensen die geen Zt1 fusie willen tussen zwemclubs De Zijl en LZ 1886 staan buiten de reali teit' Ten strijde! Van Praag op de televisie. Ik weet het nog als de dag van gis teren. De overgang van de studio naar de lokatie waar Van Praag zich bevindt, ging wat je noemt inderhaast. Van Praag staat er gens in het land, waar is niet goed te zien. De wind slaat Van Praag om de oren. Het regent. Iets zegt me dat hier iets niet pluis is. Er is iets gaande, maar wat Het ongeduld druipt onderhand van Van Praag z 'n gezicht en ook ik wil dat Van Praag er nu gauw mee voor de dag komt, maar Van Praag moet wachten op een vraag van zijn intervie wer en de interviewer moet wachten op een teken van zijn regisseur. Door het gedruis van regen en wind, ontgaat deze het eerste take off-commando int Hilversum, waardoor de span ning op het gezicht van Van Praag en bij mij in de huiska mer tot ondraaglijke proporties aanzwelt. Brandt los, Van Praag! Zeg het! Steek van wal! Is er enig spoor van de dader?Zijn er overleven den? Is het leger al op de been? Wat is het gironummer? Dit is televisie op zijn mooist. (Achteraf schat ik dat het al met al een seconde of drie duurde, vooraleer Van Praag zijn ei kwijt kon, maar het scheen een eeuw, zelden heb ik zo intens van drie seconden televisie genoten) Zou het iets met Cruijff van doen hebben? Is de hond van de Van Praags misschien spoorloos en wordt de voorzitter van Ajax door de televisie in staat gesteld de natie een signalement van het dier te verstrekken? Is Ajax wellicht bij Koninklijk Besluit koninklijk verklaard? Eindelijk, na drie seconden, de vraag. De camera zoomt in op Van Praag. Het antwoord van Van Praag is goed voorbereid. Hier staat een man die al geruime tijd wist dat hem vroeg of laat deze vraag zou worden gesteld. Van Praag somt op. Het beleid van de voetbalbond deugt niet. Met de belangen van Ajax wordt gesold. Ajax spant zich in voor het totale Nederlandse voetbal, maar wat het daarvoor krijgt is stank voordank. ledereen is te gen Ajax. Dan valt het woord boycot. Van Praag articuleert duidelijk. Het streepje in het midden. Boy-cot! Alle leden van Ajax ondersteunen de boycot. Het ergst vindt Van Praag hel nog voor K. Er is door de bond geen recht gedaan aan het indi viduele belang van de Ajax-spe- lerK, die nu zijn premies zal moeten missen. Enz. Enz. Deze K. is Keizer, Piet Keizer. De jonge international Keizer is in de interland tegen dejoego- slaven door de strenge Duitse scheidsrechter uit hel veld ge stuurd en door de voetbalbond voor vijf competitiewedstrijden van Ajax geschorst. Eén daarvan is tegen Feyenoord, voor Van Praag reden om een complot te vermoeden. Tot zover 1967. Drie dagen geleden herhaalde de geschiedenis zich. Jos Staatsen van de KNVB liet zich de grieven van Ajax jegens zijn bestuur voorlezen door een reporter. Aan de reactie van Staatsen, die de gewoonte heeft zijn woorden zorgvuldig uit te kiezen om zo de kans-mis te worden verstaan uit te sluiten, is geen woord Frans. „Bull-shit." En zo is het! Maar de 'stierenpoep' zou wel eens als geroepen kunnen ko men. De godenzonen bewaarden hun goddelijk spel de laatste tijd toch al exclusief voor Ajax - en als ze dat nog even volhouden, wie weet wint Ajax dan wel de Champions League, waarmee al vast van harte. Ruud Hesp, Jo- han de Koek, Eric van de Luer, Michel Kreek, Rob Witschge, Roy Mackaay, Edwin Vurens en Mi chael Mols moeten de mouwen maar eens flink opstropen, de Portugezen goed over de kling jagen (zoals in 1967 de Russen er door een Nederlands elftal met vijf debutanten, maar zonder Ajax-sterren, met 3-1 van langs kregen) en er aldus voorzorgen dat de boycot van Ajax langer duurt dan Ajax lief is. Het wachten is nu nog op een solidariteitsverklaring met Ajax van de spelers van Inter, zodat Hiddink niet anders kan dan Raymond At te veld en Folkert Velten op te roepen. Eindelijk een leuke interland op RTL. Die Portugezen gaan eraan, voorspel ik u. Ten strijde!

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21