Vlietwijk tril beter eefklimaat 'G dat nog! D: Hardlopen voor verbouwen school De stemming Dinsdag presentatie van nieuw college Oegstgeest Leiden Regio Gebouw Con Bravura wordt wellicht gesloopt >*attBÊÊtr Kantoorgebouw na drie jaar verhuurd FERDAG 18 FEBRUARI 1995 de Voorschotense wijk Vlietwijk moet hoognodig wat kte i het leefklimaat worden gedaan. De bewoners heb- ln< i nauwelijks contact met elkaar en met de gemeente, portieken en de speelplaatsen voor kinderen zijn vies. nieuwe organisatie van bewoners stapt daarom bin- e ïkort naar de gemeente om te praten over de proble- n en op welke manier die kunnen worden aangepakt, id etwijk, zegt ze, is hard toe aan sociale vernieuwing. J 1RSCHOTEN F; op- je de bewonersorganisatie ie twijk hebben vertegenwoor- het buurthuis, de hting Vluchtelingenwerk irschoten, de Stichting Assa- i (migrantenorganisatie) en ele buurtbewoners zitting men. Welzijnswerker S. iand praat binnenkort met meente om de kinder- laatsen aan te pakken. )ie moeten worden uitge- id en anders worden inge- Dat bevordert de sociale tacten. Er moeten bijvooi ld bankjes bij worden ge- En verder moet het pro- v Aem van de hondepoep y* 1 aangepakt. De speelplaat- zijn nu vaak vervuild. Uit- oken voor honden zijn d nodig", vindt Wignand. en ahder probleem is dat het is rliet botert tussen de be- int )EN ul V/Unie 55+. Het Algemeen Ouderen Verbond (AOV) en de Unie m samen campagne voor de verkiezingen van de provincia- ruitaten (PS). De campagne begint maandag 20 februari om 20 uur P^ebouw De Rondedans aan de Julianastaat 74. Sprekers zijn Leer fractievoorzitter Unie 55+ in de Tweede Kamer, Smits, lijsttrek- van de AOV/Unie 55+ en Verbeek, kandidaat voor PS. ne. Pastor Th. Scholte vertoont dia's van Rome en schilderijen Da Vinei op een middag voor 55-plussers in dienstencentrum nwijk aan de Rosmolen. De bijeenkomst is maandag 20 februa- i half twee. uwenbond. Op de maandelijkse bijeenkomst van het NCVB (de stelijke vrouwenbond) komt maandag 20 februari mevrouw De uyy ujt Rijnsburg vertellen oyer een project in Costa Rica. dat de /B financieel ondersteunt. Het project behelpt dé opvang iri te- van vrouwen en meisjes die seksueel zijn misbruikt. De bij- kömst begint om 19.30 uur in kerkelijk centrum De Regenboog dé Watermolen (Merenwijk). i de flats. Door ruzies worden bijvoorbeeld portieken van flatgebouwen niet schoon gemaakt. De bewoners zijn daar gezamenlijk verantwoordelijk voor. Omdat er relatief veel bui tenlanders in de Vlietwijk wo nen is besloten vluchtelingen werk en Assalem in te schakelen om het contact tussen de bewo ners onderling te verbeteren. In overleg met de gemeente wordt geprobeerd om het probleem van de portieken op te lossen. De communicatie met de ge meente is voor verbetering vat baar. ,,De afdeling groen en de dienst voor het wegonderhoud voeren soms werkzaamheden uit die slecht zijn aangekon digd", stelt Wignand. Dat leidt weer tot irritaties. De welzijns werker stelt voor bij de voorlich ting over dat soort zaken de be wonersorganisatie in te schake len. Onder luide toejuichingen van de leerlingen van de Gevers Deynootschool gingen de zes van de zeven ouders die de sponsormarathon van Rotter dam gaan lopen gisteren van start voor een trainingsloop richting Duivenvoorde. De school heeft 28.000 gulden nodig. foto loek zuijderduin Zeven ouders doen mee aan marathon Rotterdam LEIDERDORP JUDY NIHOF Het onderkomen van de inmid dels opgeheven muziek- en showgroep Con Bravura aan de Beukenschans in Leiderdorp wordt wellicht gesloopt om plaats te maken voor woningen of een bedrijfspand. Volgens de gemeente, die het houten ge- houw voor ongeveer 11.000 gul den van de muzikanten koopt, verkeert het 'in niet al te beste staat'. Het wegwerken van ach terstallig onderhoud zou onge veer 10.000 gulden kosten. Bij de onderhandelingen met de gemeente heeft het bestuur van Con Bravura toegezegd de inboedel en de instrumenten te verkopen en de opbrengst te bestemmen voor een goed doel. Gedacht wordt aan de Leider- dorpse stichting Jespa - die sportinstuiven voor gehandi capten organiseert - of aan de geestelijk gehandicapte muzi kanten van de Josti-band. Pen ningmeester C. Hoogstraten heeft het er druk mee, maar de verkoop van de ongeveer dertig muziekinstrumenten wil nog niet erg vlotten. De meeste mu ziekverenigingen die Hoogstra ten benaderde gaven nul op re kest. Met twee verenigingen is hij nog in onderhandeling. Hoogstraten: „Het schiet niet erg op. Er zit bijvoorbeeld een mooie trommel bij. Die kostte 1500 gulden. Wij vragen er 400 gulden voor. Dat is al een prijs om te lachen. Maar zelfs voor 300 gulden raken we hem niet kwijt." Con Bravura is onlangs ter ziele gegaan omdat er proble men ontstonden met de nieuwe milieu-eisen. Volgens deze nor men produceerden de muzi kanten te veel geluid in het niet- geïsoleerde pand aan de Beu kenschans. Omdat de club niet wilde uitwijken naar een mu- ziekverzamelgebouw in Leiden, zette de gemeente een streep onder de subsidie. Wel mocht de vereniging andere activitei ten zoals klaverjas- en bingo avonden blijven organiseren in het pand. Maar daar voelde Con Bravura niets voor. „Dat wordt te duur. Daarop alleen kun je als vereniging niet draaien," al dus Hoogstraten. Inmiddels is de keukenappa- ratuur wel verkocht. Jeu de bon les-vereniging De Boulende Stier, die binnenkort een eigen gebouw krijgt, kon de spullen goed gebruiken. De instrumen ten, maar ook kleding, hoeden en ongeveer veertig paar 'echt mooie' schoenen liggen echter nog te wachten op kopers. Hoogstraten: „De prijs daar ko men we wel uit, maar gratis krij gen dat kan niet. Dan krijg ik ruzie met de gemeente." Wie interesse heeft voor de spullen van Con Bravura kan bellen met C. Hoogstraten: 071- 894642. VOORSCHOTEN FRANK BUURMAN UÉTIJD Zeven ouders van kinderen die op de Ge vers Deynootschool in Voorschoten zitten lopen zondag 23 april - gesponsord - de marathon van Rotterdam. Op die manier hopen zij veel geld bij elkaar te brengen voor de school, die vanwege de ingrijpende verbouwing van 1992 nog met een tekort van 28.000 gulden kampt. Gisteren werd op school het officiële startsein gegeven voor de sponsoractie. De inmiddels goed ge trainde ouders liepen naar Kasteel Duiven voorde en werden op het schoolplein door de kinderen met spandoeken uitgewuifd. De protestant-christelijke Gevers Dey nootschool is 129 jaar oud en daarmee de oudste school van Voorschoten. De schooi werd, in 1992 ingrijpend verbouwd,, een.. 9P§ï3tie die bijn^ egn npiljoeq.gulden kost te. Er werden twee stukken aangebouwd. De oude gevel bleef intact. De school wilde het gebouw uitbreiden, omdat het leerlin gental na een moeilijke periode weer flink aan het aantrekken is. 1 onderwijs ging echter nog uit van de oude situatie met een beperkt aantal leerlingen en wilde alleen groot onderhoud subsidi ëren. De school besloot toen de uitbreiding voor eigen rekening te nemen. Daarvoor was 125.000 gulden nodig. „Wij hebben het op ons genomen om 100.000 gulden bin nen te halen en het bestuur zou dan de res terende 25.000 gulden bijleggen. Met aller lei acties hebben we tot nu toe 72.000 gul den binnengehaald, dus we hebben nog een tekort van 28.000 gulden", vertelt Teuni Koster, het hoofd van de school. Het schoolbestuur heeft wel beroep aan getekend tegen de beslissing van het minis terie. En verder loopt er nog een aanvraag voor een verdere uitbreiding /ichting zol der, omdat het aantal leerlingen, ooit terug gepakt naar 100. inmiddels de 180 weer heeft bereikt. „Onze school is weer aantrek kelijk geworden. We hebben bijvoorbeeld ook veel leerlingen uit de nieuwe wijk Star- renburg, waar geen school is", zegt Koster. Hoewel de kans bestaat dat het ministerie alsnog overstag gaat wil de school snel van het tekort af, omdat er nu geen financiële ruimte is voor nieuwe leermiddelen. Met de sponsormarathon en nog een vei ling en een fancy fair in mei hoopt de Ge vers Deynootschool het tekort in te lopen. Inmiddels hebben advertenties in het spon sorboekje al 3200 gulden opgeleverd. De leerlingen proberen nu het boekje vol te krijgen met gesponsorde kilometers. De zeven ouders zijn al vanaf september vorig jaar in training voor de marathon van Rotterdam. „Oorspronkelijk wilden negen ouders lopen, maar twee hebben inmiddels afgehaakt", vertelt ouder Gonneke Dubbe ling, de enige vrouw in het gezelschap. Het overgebleven zevental moet in staat worden geacht de missie op 23 april te voltooien. Bijdragen voor de school kunnen worden gestort op het bankrekening van het Bouw fonds van de Gevers Deynootschool, nr. 366178709, Rabobank Voorschoten. 2^irkzee-groep accountants en belastingadviseurs Strategisch adviseren van A tot Z SALARISADMINISTRATIES VIP- EN PRIS-SYSTEEM De Zirkzee-groep is een samenwerkingsverband van belastingadviseurs en administratieve dienstverleners. Zirkzee-groep Lange Voort W> Oegstgeest, Tel. 071-154014 Kerkstraat J<)5C Noqrdwarhout Tel. 02523-72845 Tevens vesbgingen in Voorhout en Gouda I POLITIEKE RUBRIEK 1M Even leek het erop dat d-wethouder Hans de la ar zich weer actief met T^jde Leidse politiek ging imoeien. Maar dat bleek egen te vallen. Tijdens ïn ledenvergadering van Groen Links een paar reken geleden kondigde )e la Mar drie referenda lan over bezuinigingen waarmee zijn eigen Wethouder Jan Laurier ad ingestemd. Hans, die nmiddels voorzitter is, lilde via de referenda de bezuinigingen op schoolzwemmen, emancipatorisch onderwijs en de ouwenopvang ongedaan maken. Groen- Linksfractie reageerde niet op t voorstel van de lellhgsvoorzitter. Dat kon ook oeilijk want zij is in feite al koord met de bezuinigingen. >or te reageren zou de fractie het college of de eigen lelingsvoorzitter moeten rallen. Dus zweeg de fractie jselijk. De PvdA reageerde De sociaaldemocraten irën boos op de betröuwbare collegepartner, ïllicht daarom heeft De la r, die in de Leidse politiek ral bekend stond om zijn linkse streken, zelf de aftocht blazen. Hij liet deze week ^ten dat de m. %-'V OEGSTGEEST LOMAN LEEFMANS De r i de t te Leiden heeft zelfs een informatiemap samengesteld. Was infomap gaat de gemeente ook over de grens. Neem de foto kamp, die hierboven links staat. Het lijkt wel een villawijk, zc Henk Bouwman. Wie bedot hier wie? de Hoge Rijndijk is niet alleen in de Stadskrant te vinden, de gemeen- i de gemeenteraad al kritiek op een tendentieus artikel in de Stadskrant, in de i het nieuwbouwplan die werd gemaakt door architectuurfotograaf F.A.S. Keuzen- looi ziet het eruit. Rechts is de harde werkelijkheid, deze week gefotografeerd door wethouders in Oegstgeest wor den aanstaande dinsdagavond bekend. De partijen Progressief Oegstgeest (PrO), WD, CDA en D66 zijn het inmiddels op grote lijnen eens over de vorming van een nieuw college dat wederom uit vier wethouders gaan be staan. In Oegstgeest heerst sinds vorige week een bestuurs crisis na het opstappen van twee wethouders van Leefbaar Oegstgeest. De laatste onderhandelingen over de portefeuilleverdeling worden dinsdagavond om ze ven uur gehouden in het raad huis. Deze bijeenkomst is open baar. Na afloop van dit beraad wordt bekend wie naast G. van Eisen (PrO), H. Kamphuisen (WD) en burgemeester S. Scheenstra het nieuwe college gaan opvullen. Ook wordt dan duidelijk of het beleidsprogram ma moet worden aangepast nu Leefbaar Oegstgeest niet langer in B en W is vertegenwoordigd. Volgens fractievoorzitter R. Haafkens van de WD die als woordvoerder optreedt, komen er slechts geringe wijzigingen maar wordt er een apart actie plan opgesteld. Daarin komen onderwerpen te staan waar op korte termijn een besluit over moet worden genomen. Tijdens de raadsvergadering van 28 fe bruari worden de nieuwe wet houders geïnstalleerd en het nieuwe beleidsprogramma voor 1995-1998 voorgesteld. referendum te verzamelen maa de scholen zelf. Zo kennen we er nog een paar. Eerst hoog van de toren blazen dat je met referenda bezuinigingen wil voorkomen en nog geen twee weken later wil je er bijna niets meer van weten. Bijna,"want Hans laat de slachtoffers van de bezuinigingsoperatie niet helemaal in de kou staan: „We zijn te allen tijde bereid om ouders te helpen, wegwijs te maken in de referendumverordeningen ze t adviseren." En misschien, heel misschien wil Hans ook zijn handtekening nog wel zetten. Het sprookje van Leefbaar Oegstgeest (LO) is uit. De partij die het allemaal anders zou gaan doen, is binnen een jaar na de spectaculaire verkiezingswinst weer terug bij af. Als enige oppositiepartij mag LO (zeg: ello) nu weer gaan roepen dat het anders moet, de burgers meer inspraak, meer openheid bij het gemeentebestuur en ambtenarij en weg met de regentenmentaliteit. Maar de grootte van deze plaatselijke partij is niet langer het enige unicum in de Nederlandse politiek. Tweeënveertig procent van de stemmen. Oegstgeest en Hilversum waren een jaar geleden dé smaakmakers na afloop van de gemeenteraadsverkiezingen. Leefbaar Oegstgeest had op buitengew'.1 on indrukwekkende wijze een groot deel van de bevolking van Oegstgeest weten te mobiliseren en kwam uit het niets als veruit grootste partij uit de bus. Een duidelijker signaal richting bestaande politieke clubs dat hun manier van besturen niet deugde, kon niet worden gegeven. Er diende zich echter direct een probleem aan: LO moest nu zelf de onafhankelijke en rijke buitenwijk van Leiden gaan besturen en leverde twee van de vier wethouders, Frans Lisman en Alexander Ollongren. Het spreekwoord 'de beste stuurlui staan aan wal' mocht niet opgaan. Hoe anders is de praktijk gebleken. Belangrijke beslissingen zoals over het raadhuis, de bibliotheek, de verkeersknelpunten en het verplaatsen van het roemruchte kunstwerk met de toepasselijke naam Doorgaande Beweging bleven uit. In de kwestie van de Broek- en Simontjespolder moest de politiek onervaren Lisman het jammerlijk afleggen tegen de gehaaide wethouder Van Rij van Leiden. Ambtenaren klaagden bijna openlijk over het wantrouwen van de LO-politici jegens hen en ook de kritiek van collegepartners Progressief Oegstgeest en WD groeide. De tegenstellingen tussen LO en de rest van de Oegstgeester raadsleden werd steeds groter en een breuk was slechts een kwestie van tijd. Die breuk is er dan vorige week gekomen, over een niet erg diplomatieke advertentie die de plaatselijke lartij in een huis- aan-huisblad had laten zetten. Maar dat was de stok die werd gevonden om de hond te slaan. Gezien de vertroebelde verhoudingen had een willekeurig ander akkefietje de bom ook kunnen laten barsten. De motie van wantrouwen lag al klaar, alleen het onderwerp moest nog worden ingevuld. LO vindt tot zijn spijt dat het er in tien maanden tijd niet in is geslaagd de door hem verfoeide bestuurscultuur te doorbreken. Sterker nog, de 'oude' partijen zijn door het optreden van de 'partij der verontruste burgers' in eikaars armen gedreven. Daardoor valt Leefbaar Oegstgeest toch opnieuw de eer te beurt voor een unicum in de Nederlands politiek te hebben gezorgd. Want welke gemeente in Nederland heeft een college - waarvan de samenstelling overigens volgende week bekend wordt - dat op de steun kan rekenen van zowel PvdA, Groen Links, CDA, WD en D66. En dat mag toch gerust een doorbraak op het gebied van bestuurscultuur worden genoemd. woorden ar daden'. Ambtenaren van sport recreatie zijn trots op die kwalificatie. Sinds het verschijnen van de sportnota. i 1992, is het echter helemaal mis met die daadkracht. Al bijna drie jaar lang maakt het lijvige stuk een tournee door de stad. 'Hardlopers zijn doodlopers', lijkt inmiddels het credo. In het onlangs gepresenteerde pre-advies over de sportnota wordt uitleg gegeven. Het jaar 1993 stond in het teken van in spraak, het daaropvolgende jaar ging besluiteloos voorbij we gens gemeenteraadsvergaderin gen, college-onderhandelingen en een takendiscussie. Wie dacht dat in 1995 dan ein delijk zaken worden gedaan, heeft het mis. In het pre-advies worden alleen voorgesteld een aantal nader uitgewerkte voor stellen te doen. Onder de titel 'Onderweg naarwordt dit'op 11 april 1995 op het bordje van de gemeenteraad gelegd. Navraag bij de afdeling sport recreatie leert dat de puntjes in de titel naar believen ingevuld mogen worden. Ze hadden er eerst 2000 neer willen zetten, maar dat lijkt zo ver weg. 'Het kan ook 1998 zijn. Je kan er van alles invullen. Iedereen moet zelf maar weten water bij die cryptische puntjes moet staan.' 'Onderweg naar morgen' lijkt de meest passende titel. De ont wikkelingen rondom de sport nota hebben immers veels weg van de trage, zich voortslepende avonturen in de gelijknamige soap-serie.Onderweg naar morgen, een reis die duurt een leven lang. Onderweg naar mor gen, een onvoorspelbaar spel'. Zuiderkwartier organiseert bingo VOORSCHOTEN Het kantoorgebouw aan de Schoolstraat 66 is eindelijk, na drie jaar leegstand, verhuurd. Drogisterij Het Kruidvat ver huist van nummer 68 naar het aangrenzende pand. Een stukje leegstand in de centrale winkel straat van Voorschoten is daar mee opgelost. Het gaat om het zogenaamde 'Tukkerpand', zo genoemd naar de bakkerij die er vroeger stond. Het pand was enigszins omstreden, omdat veel mensen vonden dat het te modern was voor de School- Het kantoor heeft vanaf de bouw leeg gestaan. De huurprijs die de eigenaar vroeg was te hoog. Belangstellenden werden erdoor afgeschrikt. Het pand heeft inmiddels een nieuwe ei genaar gekregen en wordt nu via het Voorschotense make laarskantoor De Laat en Krom hout verhuurd. „We hebben in overleg met de nieuwe eigenaar direct de huurprijs bijgesteld en toen was er belangstelling genoeg", ver telt Th. de Laat. Het Kruidvat huurt alleen de begane grond. De drogisterijketen wil een ver nieuwde, grotere, winkel opzet ten. De eerste verdieping van het pand is nog niet verhuurd, maar De Laat verwacht spoedig een huurder voor de 150 vier kante meter die deze etage biedt te kunnen vinden. Het winkelpand dat door het Kruid vat wordt verlaten zal ook weer snel verhuurd kunnen worden. „Het pand is erg in trek", aldus De Laat. Speeltuinvereniging Zuider kwartier houdt dinsdag 21 fe bruari een bingo in het clubge bouw aan de Anjelierstraat. De bingo begint om 20 uur. Lezing over computervirussen De Hobby Computer Club van Leiden houdt dinsdag 21 febru ari een bijeenkomst in buurt huis 't Spoorje aan de Bern- hardkade. Op het programma staat onder meer een lezing over computervirussen en de bestrijding ervan. Computerf reaks zijn welkom vanaf 20 uur, de toegang is gratis. 'm Zondag 20.15 uur Nederland 1 Pas op, we zijn er weer.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13