CONTAC 189,- 'College ziet ons als hobbyisten' 'Je moet er toch tien jaar tegenaan kijken' Oplossing in conflict wandelroute Wijde Ai 'Ik wil een woning die past bij mijn ambt en portemonnee' Rijn Veenstreek LEIDERDORP Cl WOENSDAG 15 FEBRUAR11995 chef hennyvan egmond, 071-356414, plv -chef hans koenekoop. 071-3 Burgemeester Vroegindeweij wil bouwen in Teraars parkje ter aar roderick de smit Ze mag dan wel de eerste bur ger van Ter Aar zijn, lang niet iedereen is even gelukkig met de mogelijke bouw van een ambtswoning voor burgemees ter W. Vroegindeweij. Dat blijkt althans uit diverse reacties van omwonenden van de plek waar ze een woning wil laten bou wen. Ze zijn niet blij met haar plannen om daarvoor een stuk openbaar groen aan de Hooger- heijdestraat op te offeren. Een hartelijke verwelkoming van de burgermoeder is er niet bij, zo blijkt uit een ronde langs de deuren in de wijk. „Het gaat mij niet zozeer om het uitzicht", reageert J. Sassen. „Ik kijk er alleen door het zij raam op uit. Ik vind het alleen niet eerlijk dat wij niet eens een garage of een serre mogen bou wen als we dat willen, maar dat de burgemeester hier kennelijk wel een huis kan neerzetten. Bovendien zwemmen mijn kin deren in de zomer in die sloot en ze spelen daar altijd. Dat wordt straks natuurlijk ook minder." Sassen weet dat de provincie nog over de bouw plannen moet beslissen en dat ze als bewoner bezwaar kan maken, maar ze heeft het idee dat 'het huis er toch wel komt'. J. Broer woont pal tegenover het parkje en vindt het be- Scherpe kritiek statenleden op bouwplan Vroegindeweij ter aar/den haag* marieta kroft De statenfractie van Groen Links in de provincie Zuid-Holland heeft scherpe kritiek op de plek - een parkje - waar burgemees ter W. Vroegindeweij een woning wil laten bouwen in Ter Aar. De partij wil dat gedeputeerde staten van Zuid-Holland de me dewerking aan de bouwplannen weigeren. Dat blijkt uit vragen van de statenleden C. van Laar-Graven en P. de Jong. Groen Links wijst GS er op dat de wandel-, speel- en vismoge- lijkheden van de inwoners van Ter Aar worden verminderd als 300 vierkante meter van het plantsoen wordt afgehaald. De sta tenfractie vraagt zich af waarom de burgemeester wel haar zin moet hebben, terwijl eerdere verzoeken van andere burgers om een woning te mogen bouwen, door de raad zijn geweigerd. Volgens Groen Links krijgen vele Teraarders nu het gevoel dat voor Vroegindeweij meer rechten worden geschapen dan voor de overige inwoners van de plattelandsgemeente. Vooral ook omdat er voldoende alternatieven voor handen zijn, zoals het nieuwbouwplan Middelland III. Dat gevoel wordt nog versterkt, aldus de twee statenleden, doordat het college van B en W haar voorstel om in te stemmen met het bouwplan, tijdens de raads vergadering van 26 januari motiveerde door te stellen 'dat geen precedent werd geschapen, want dit geldt niet voor alle burgers.' zwaarlijk als zijn uitzicht wordt belemmerd. „Ér zijn trouwens al eerder mensen geweest die dit stuk grond wilden kopen en dat is toen niet gelukt", weet Broers. „Ik ben bang dat als hier eenmaal een huis staat, het hele parkje verdwijnt en de sloot wordt gedempt om nog meer huizen te bouwen. En er is echt wel wat anders in de gemeente dat de burgemeester kan ko pen." Dominee Bijna twee jaar is Vroegindeweij burgemeester van Ter Aar en nog altijd woont ze in Den Haag. Toch zegt ze het belang rijk te vinden om in haar ge meente te wonen. Zoals een do minee bij een kerk hoort, zo hoort een burgemeester bij het gemeentehuis, zei ze een jaar na haar aantreden in een inter view met deze krant. De ge meenteraad van Ter Aar ging eind januari na enige ophef ak koord met de bouw van de bur gemeesterswoning in het park je. Het wachten is nu op het groene licht van de provincie. Maar wat doet de burgemees ter als het plan door de provin cie wordt afgewezen? „Dan moet ik opnieuw gaan zoeken", aldus Vroegindeweij. „Ik wil een woning die past bij mijn ambt en bij mijn portemonnee. Als burgemeester heb je volgens mij enige privacy nodig en dan kom je al gauw terecht bij een vrijstaande woning. En die heb ik in deze gemeente nog niet kunnen vinden." Ze is het helemaal eens met wethouder H. Ruygrok (WD- ruimtelijke ordening), die in de laatste raadsvergadering zei dat voor de eerste burger van Ter Aar een wijziging in het bestem Als het aan burgemeester W. Vroegindeweij ligt. wordt een deel van dit parkje in Ter Aar opgeofferd voor de bouw van haar woning. I-OIO BEN DC BRUYN Omwonendeij Potgieterlaan| afsluiten hazerswoude-runduk ruud sj Waarom al die aandacht het terugdringen van het keer op de Rijndijk? Als de we rijksweg 11 open gaat, w het daar vanzelf wel rustig, er liever voor dat het in de rustiger wordt en dan in hel zonder op de Potgieterlaan. was de belangrijkste boodsi die de bewoners van Ha woude-Rijndijk gisteren ha* aan wethouder G. Hoo doorn-Oskam van ruimt* ordening. Het voorstel van van de bewoners om de Po terlaan maar helemaal af te ten, werd zelfs met applau groet. Gisteren mocht de bevo van Hazerswoude-Rijndijk mening geven over het keersplan voor hun dorp. plan is door een adviesbu gemaakt ter voorbereidin de openstelling van rijkswe over een jaar of vier. Wan die weg in gebruik wordt g men, heeft dat ingrijpend* volgen voor de wijk. In het port zijn die op een rijtje ge Het belangrijkste gevolg rijksweg 11 heeft op de Rhynenburch is de gr drukte op de Potgieterlaan. Potgieterlaan wordt straks mingsplan aangebracht kan worden, zonder dat dat bete kent dat andere bewoners daar rechten aan ontlenen. „Boven dien is in het verleden ook wel gebouwd op plekken waar dat oorspronkelijk niet de bedoe ling was", aldus de burgemees ter. Of de provincie ook zo mee gaand is, is nog maar de vraag. „Het feit dat het om een burge meester gaat, zal voor ons geen afweging zijn om dan maar met het bouwplan in te stemmen", zegt een woordvoerder. De vorige burgemeester van Ter Aar, P. Verhoef, heeft bij zijn vertrek de toenmalige ambts woning overgenomen en is daar blijven wonen. Vroegindeweij had liever gezien dat de ambts woning voor de burgemeester beschikbaar was gebleven. „Toen elke gemeente nog een ambtswoning had, was het voor de burgemeester gunstiger ge regeld. Dan was er gelijk een woning beschikbaar, en de huurprijs was een bepaald per centage van je salaris. Dat was financieel gunstiger dan deze si tuatie, waar ik gewoon zelf mijn woning moet bekostigen. En de huizen zijn vrij duur in deze re gio." Onrust binnen medezeggenschapscommissie gemeente Alkemade Een halfjaar zachte standaard contactlenzen inkl. vloeistoffen per paar 189,- Groeneveld Opticiens aok voor* je. ogen. iat 33. LEIDEN, Winkelcentrum Kopermolen r .lokhuis SASSENHEIM, Hoofdstraat 234. Auto weg na inbraak hoogmade» Inbrekers van een woning aan het Hendrik Meijer - plantsoen in Hoogmade zijn dinsdagnacht weggereden met de auto van de bewoner. Dat gebeurde nadat ze uit het huis onder meer een videorecorder en cheques hadden weggenomen. De inbrekers troffen in de woning ook de autosleutels en autopapie ren aan. Vervolgens gingen ze er vandoor met de wagen van de bewoner. De inbrekers waren het huis binnengekomen door een raam aan de achterkant te forceren. Inbrekers bezoeken sportcomplex hazerswoude-rijnduk Bij een inbraak in een tenniscomplex aan de Ten Katestraat in Hazerswoude-Rijndijk is deze week een ge luidsinstallatie verdwenen. Gisteren is hiervan aangifte gedaan. Er werd een ruit vernield aan de achterkant van het pand. Er heerst onrust binnen de medezeggenschapscommis sie van de gemeente Alkemade. Nadat enkele maanden geleden al twee van de zeven leden opstapten, heeft nu ook de voorzitter, Ger van Emmerik, er de brui aan gege ven. 'Tijdgebrek', geven ze alle drie als voornaamste re den aan. Het werk in de commissie blijkt niet verenig baar met hun reguliere baan. Hoewel al drie jaar wordt gevraagd om extra ondersteuning, blijft die tot op heden uit. Maar ook speelt mee dat het college van B en W en de gemeentesecretaris de commissie gebrekkig of veel te laat informeren. maat toch vol. Wat precies de aanleiding is geweest, wil hij niet zeggen. Maar volgens an dere commissieleden zouden de problemen tussen Van Em merik en gemeentesecretaris J. van Elk zijn geëscaleerd. Zelf zegt hij vooral 'uit teleur stelling' op te stappen. „Het is niet goed als je het eigen werk en het commissiewerk uit tijd gebrek maar voor negentig pro cent kan uitvoeren. Dan kies ik toch voor mijn eigen werk." Hij vindt het bedroevend dat de medezeggenschapscommissie niet die ruimte wordt geboden roelofarendsveen marieta kroft Van Emmerik is al sinds de op richting, nu drie jaar geleden, lid van de medezeggenschaps commissie. De afgelopen twee jaar hanteerde hij de voorzit tershamer. Hij liep al enkele maanden rond met de gedachte om ermee te stoppen. Echter, wetend dat de commissie over een jaar zou worden vervangen door een ondernemingsraad en er dan toch nieuwe verkiezin gen zijn, besloot hij dit laatste jaar nog maar te blijven. Twee weken geleden was de die ze zou moeten hebben om het werk naar behoren uit te voeren. „Door extra ondersteu ning van ambtenaren zou ons veel werk uit handen kunnen worden genomen. Maar na drie jaar blijft die nog steeds uit." Veel tijd en energie heeft de commissie vorig jaar nog gesto ken in de het afstoten (privatiseren) van de reinigings dienst. Het personeel van deze dienst was daar fel op tegen. Omdat ook voor de medezeg genschapscommissie de voor delen niet opwogen tegen de nadelen, schaarde deze zich achter de dienst. Er werd con tact gezocht met de politieke partijen en er werden bewijzen aangevoerd waaruit het geringe financiële voordeel bij privatise ring bleek. Een politieke meer derheid in de gemeenteraad be sloot uiteindelijk de privatise ring uit te stellen. Hoewel hij beseft dat er wél was geprivatiseerd als de com missie zich niet zo had ingezet, ziet Van Emmerik dit echter niet als een overwinning. „Het college had zichzelf veel meer de vraag moeten stellen of het voorstel financieel wel zo aan trekkelijk was. Het bewandelde :n maar een pad: vóór privatisering. Als het colle ge een betere afweging had ge maakt, hadden wij een hoop tijd kunnen besparen." Een ander commissielid, Theo van der Wal, onderschrijft de opmerkingen van Van Em merik. „B en W zien ons nog te veel als een hobbyclub. Dat bleek enkele weken geleden nog toen we een brief ontvingen van burgemeester Meerburg en Van Elk. Daaruit bleek dat als je niet aan je eigen werk toekomt, je het werk van de medezeggen schapscommissie maar moet laten liggen." Van der Wal is zelf niet van plan om op te stappen. „We hebben onlangs afspraken ge maakt met Van Elk en de afde ling personeelszaken over het beter informeren van de com missie. Bovendien zou ons in- stemmings- en adviesrecht be ter in de gaten worden gehou den. Dat staat op papier. Daar kunnen we ze aan houden." Burgemeester Meerburg zegt voor een deel begrip te hebben voor de problemen. „De mede zeggenschapscommissie moet het werk naar behoren kunnen doen. Ze moet tijdig op de hoogte worden gebracht van bepaalde zaken. Gesprekken over de ambtelijke ondersteu ning zijn bovendien nog niet af gerond. Anderzijds is hier ook sprake van een verschil in ka rakters, waardoor sommige za ken maar door blijven zeuren." Veel wordt opgelost, aldus Meerburg, als de medezeggen schapscommissie volgend jaar wordt vervangen door een on dernemingsraad. „In elke ge meente werkt de medezeggen schapscommissie weer anders. Binnen een ondernemingsraad wordt gewerkt volgens landelij ke normen. Dat schept meer duidelijkheid." Overigens zijn inmiddels voor twee van de drie vertrokken le den vervangers gevonden. het grootste deel van de wijl S meest logische manier om (- de doorgaande weg te kor Afhankelijk van de ma waarop de Rijndijk onaant kelijk wordt gemaakt voor to's, zal de drukte op de Pol terlaan met twintig tot vi procent toenemen. En dat wijl de weg nu al overbelast levensgevaarlijk is. Doorda^ aan beide kanten van de stij auto's geparkeerd staan, nen tegenliggers elkaar all bij zijstraten passeren. B er| zien afsluiting vooralsnog zitten. Wel overwegen zij vai Potgieterlaan een eenrichtir weg te maken, hoewel de keersdeskundigen dat afra* n Ondanks dat het niet in de dracht stond, bleek dat de seurs wel degelijk hadden ge p ken naar de mogelijkheid Potgieterlaan af te sluiten, zou dan net ten westen van Willem Kloosstraat moeten beuren. Hierdoor zou alleen westelijk deel van de wijk Potgieterlaan blijven gebruik De rest van de wijk zou via dere wegen eerst dijk moeten rijden. Nu zijn de Melkweglaan en de Costasingel die uitkomen op Rijndijk. Het adviesbureau ht st in opdracht van de gemee 5 nog gekeken of ook de Rhyni m burcherlaan weer de functie ijj ontsluitingsweg moet krijg De deskundigen vinden niet. De extra aansluiting zoi veel bijkomende effecten ben. Waar de gemeente en adviseurs wel flink willen hi houden is bij de Da Costasinj Het is de bedoeling dat daar verkeer in de toekomst ach de winkels langs rijdt, ove Willem Kloosstraat. De Costasingel kan dan meer den ingericht als een echte keistraat, met ook aan de wal kant winkeltjes en kiosken. Vrijwilligers knappen zwembad De Hazelaar op hazerswoude-dorp ruud sep De pneumatische staalborstels waarmee de beschermlaag van het zwembad wordt gekrast maken zo veel herrie dat het ge luid van het aggregaat volledig in het niet valt. De vier mannen die de apparaten bedienen heb ben veiligheidsbrillen en kopte lefoons op. Heel langzaam, in een tempo alsof je het zwem bad met een tandenborstel aan het schrobben bent, laat de blauwe coating los van de be tonnen vloer. Nog een paar za terdagen, en dan zit in ieder ge val dit deel van de renovatie van zwembad De Hazelaar er op. Voorzitter Dirk van der Lede van stichting De Hazelaar heeft vanuit het ketelhuis een goed uitzicht op het bad waar op de ze druilerige zaterdag in totaal zeven man aan het werk is. „Gemiddeld lopen we hier op zaterdag met een man of tien rond en ook doordeweeks zijn we hier regelmatig met een paar man bezig", vertelt Van der Le de. „Er moet ook heel wat werk worden verzet om het bad aan de wettelijke eisen te laten vol doen. Op 10 mei gaan we open, en dan zijn we echt wel klaar." De Hazelaar werd anderhalf jaar geleden door vrijwilligers overgenomen nadat het open- luchtbad in Hazerswoude-Dorp van gemeentewege was geslo ten. De belangrijkste reden om tot sluiting over te gaan was de nieuwe wetgeving voor veilig heid en hygiëne in zwembaden. Om het bad open te kunnen houden, moest het ingrijpend worden gerenoveerd. De ge meenteraad vond die ingreep te duur en besloot tot sluiting. Na dat de stichting het bad ander half seizoen had gedraaid, kwam de gemeente vorig jaar over de brug met een eenmalige subsidie van 75.000 gulden. Sinds september vorig jaar zijn de vrijwilligers van De Hazelaar bezig het bad zo ver op te knap pen dat het aan de nieuwe eisen voldoet. Van der Lede: „De be langrijkste eis was dat de door stroming in het bad versneld moest worden. Al het water in het bad werd eens in de drie uur gefilterd. Dat wordt eens in de één tot anderhalf uur. Daar mee voldoen we aan de wet." Om het water sneller te kun nen filteren, is er al heel wat werk verzet. Daarbij is dankbaar gebruik gemaakt van de materi alen die de stichting rond de kerstdagen uit een zwembad in Rijnsburg heeft verwijderd. Dat bad werd gesloten, en alles wat er nog enigszins bruikbaar uit zag, is overgebracht naar Ha- zerswoude-Dorp. De vrijwilligers hebben in middels nieuwe pompen en twee nieuwe metershoge filters geplaatst. De relatief kleine lei dingen van het ketelhuis naar het bad zijn vervangen door lei dingen van een ruimere maat. Alleen in het ketelhuis moet nog het één en ander worden aan gesloten en geschilderd („We willen de filters en de pompen nog een leuk kleurtje geven. Je moet er toch tien jaar tegen aan kijken") dan voldoet de water verversing aan alle eisen. Op de kleedruimtes na vol doet het zwembad het komen de seizoen op alle punten aan de wettelijke eisen. De kleed ruimtes moeten in verband met de hygiëne volledig glad worden afgewerkt, maar blijven nog één seizoen opgetrokken uit schoon metselwerk. De materialen voor de nieuwe kleedhokjes (ook meegenomen uit Rijnsburg) heeft de stichting al klaarliggen in een loods buiten het dorp. De renovatie blijft overigens niet beperkt tot de zaken die wettelijk verplicht zijn. Van der Lede wijst naar de speelweide voor de kleintjes. „Op die weide gaan we nog een glijbaantje plaatsen en er wordt een speel- huisje gemaakt. Afgelopen zo mer is gebleken dat die weide vooral wordt gebruikt door moeders met jonge kinderen die niet zo nodig hoeven te zwemmen. Met wat extra toe stellen speel je daar op in. We werken in de zomer met 200 tot 250 vrijwilligers. Het is dan be langrijk dat je het de mensen naar de zin maakt." roelofarendsveen gerard van der geest Er lijkt een oplossing in zicht voor het slepende conflict over het gebruik van het Veenderpol- derpad langs de Wijde Aa door wandelaars. M. van Leeuwen van Wieringen staat 'voorlopig' toch wandelaars over haar land toe. Enkele maanden geleden dreigde ze de gemeenteraad dat ook zij wandelaars niet meer zou dulden in haar land, als de officiële wandelroute over het erf van haar buurman M. Mooren in stand zou worden gehouden. Het is het één of het ander, schreef ze de gemeente. Mooren wenst geen wandelaars op zijn erf uit vrees voor be smettelijke ziekten. Van Leeu wen bood daarom enkele jaren geleden aan om ze dan maar over haar land te laten lopen. Tijdens een gesprek tussen bur gemeester A. Meerburg, CDA- raadslid J. Uit den Boogaard en haarzelf, heeft Van Leeuwen haar eis om het pad bij Mooren aan de openbaarheid te ont trekken, voorlopig laten vallen. Bovendien bood ze de gemeen te het deel van het weiland waarover de omleiding loopt, te koop aan. Door de aankoop kan de gemeente het alternatieve pad in stand houden tot een de finitieve oplossing is gevonden. Even leek het erop dat geen wandelaar in de toekomst de Wijde Aa-route meer zou kun nen lopen. Immers, een groot deel van de gemeenteraad voelt er weinig voor om het officiële pad over het land van Mooren aan de openbaarheid te ont trekken en als reactie daarop zou Van Leeuwen ook haar wei land niet meer openstellen. En Mooren geeft geen duimbreed toe. „Ik ben het meer dan zat, maar als ik het nog tien jaar vol moet houden, dan houd ik het tien jaar vol om wandelaars te weren. Het risico op besmette lijke ziekten, meegenomen door schoeisel, is me te groot", legt hij uit. Van Leeuwen is nu overstag gegaan. „Ik wil van armoede af', legt ze uit. „De meentë is al vanaf 1991 I over dat pad. Ze kunnen tijd beter besteden. Maar een paar gemeenteraadsled n' het pad bij Mooren openbi willen houden, dat snap niet." Bent u op zoek naar kwaliteit, sfeer en eeni? gebreide keus aan meubelen? Dan is het tijd om (kg bezoek te brengen aan het Meubelplein. Meubelplein Leiderdorp! pal aan de A4 tussen Rotterdam Hf|V"| ||\r| en Amsterdam, afslag Leiderdorp. - - U Informatie: 070-416585.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14