Bentwoud stap dichterbij Uw oude Sleepboot Leif Erikson opnieuw ter discussie meubelen zijn nu bij Baalbergen flink geld waard! Ondernemers in jomer onder dak 'In een noodwinkel zie je de omzet kelderen' Leiden Regio Joy-club 'in bedrijf Effecten van therapie tegen incontinentie onderzocht Computers en cd's gestolen Wie het wist mocht 't zeggen - /OENSDAG 15 FEBRUAR11995 chef henny van egmond, 071 -356414. plv.-chef hans koenekoop. 071 -356429 ja vertraging door 'container-conflict' voorschoten frank buurman °0 iderdorp judy nihof n? irecteur Wouter Bos van No- )e imij Projectbouw is niet ran- lo, jneus geworden door de toe- iri anden rondom de bouw van lei en bedrijfspand aan de Touw- J* aan/Weversbaan in Leider- 110 Drp. ..Wat is de titel van dat k oek ook alweer? O ja, 'Omzien verwondering'. Dat lijkt me leer gepast dan rancuneus te- ov ïgkijken", aldus Bos. Door een 3e inflict met machineverhuur- edrijf Bo-rent over een par- eerplaatsje met containers, :h ep de bouw van het pand 1 k iiorme vertraging op. Maar ■f- nd deze maand is het zover en a aat de eerste paal van het be- iei ijfspand de grond in. In de zo el ier wordt het opgeleverd. is Drie ondernemers, onder wie I p etsenhandelaar H. Neuteboom i glashandelaar J. Dubbelde- lan. raakten door de vertraging i de problemen. Zij hadden er- p gerekend het gebouw al in avember 1993 te kunnen be- ekken, maar dat werd later en iter. Het was een fikse tegenvaller J Dor Novamij dat de rechter ju- i vorig jaar bepaalde dat Bo- int het parkeerterreintje, waar- 7 p de containers staan, mag ijven gebruiken. Het bedrijf eschikte namelijk over een gel- ig huurcontract met de vorige rVigenaar van de grond. Omdat nieuwbouw over het par- eerterreintje heen was ge- land, moest Novamij de bouw- 1 lannen opeens grondig her- ien. De vertraging heeft Novamij de drie kopers van bedrijfs- - nits veel geld gekost. „We pro- eren de ondernemers zoveel II logelijk tegemoet te komen. 'k )e relatie met de kopers is uk leeds heel goed gebleven. Daar Uk en ik erg blij om. Ze hebben ,as ch tenslotte met heel wat - inst- en vliegwerk staande N loeten houden", aldus Bos, die de schade wil verhalen op de vorige eigenaar van de bouwlo catie aan de Touwbaan. Deze zou Novamij hebben voorge spiegeld dat het hele terrein vrij was van gebruiksrechten. Met Bo-rent viel volgens No vamij geen regeling te treffen. Op aanbiedingen om de contai ners elders te stallen, om de weg te verbreden en een som geld te geven, ging Bo-rent niet in. De directie wilde pas praten als Novamij drie ton op tafel legde. Dat vond Novamij te gor tig. Bos: „Het was vervelend, de manier waarop Bo-rent te werk is gegaan. Vooral als je bedenkt dat het bedrijf plannen had en heeft om van de Touwbaan te vertrekken. En Bo-rent is er uit eindelijk geen cent wijzer van geworden." Voor fietsenhandelaar Hans Neuteboom, die nu nog in het Leiderdorpse winkelcentrum Santhorst zit, is het een opluch ting dat hij na de zomer kan verhuizen. „We krijgen daar tenslotte een heel mooie win kel." De vertraging heeft hem het nodige geld gekost. Zo moest hij een schadevergoeding betalen aan de naastgelegen Spar-supermarkt. Immers, hij kon de afspraak om zijn huidige zaak te verlaten, zodat de su permarkt kon uitbreiden, niet nakomen. Ook de Leidse glashandelaar J. Dubbeldeman is ontzettend blij dat Novamijdeze maand kan gaan bouwen. Het was de afgelopen tijd voor hem 'zwaar behelpen'. De huur van zijn op slagruimte in Leiden was al in september vorig jaar opgezegd. Toen de bouw van het nieuwe onderkomen in Leiderdorp wel erg lang op zich liet wachten, heeft hij nog naarstig gezocht naar een andere ruimte. „Maar er was gewoon niks. Of het werd een gigantisch grote hal, of het was veel te klein." Het besluit over de aanschaf van een sleepboot voor scou tinggroep Leif Erikson in Voor schoten heeft vertraging opge lopen. Het college van burge meester en wethouders heeft het punt voorlopig van de agen da van de commissies gehaald. Het zal dan ook niet in de raadsvergadering van februari worden behandeld. Aanleiding is de kritiek op het collegevoor stel in de commissie welzijn eerder deze maand. Diverse commissieleden vonden 40.000 gulden subsidie te veel. Er zal nu bekeken worden of het voor stel nog wat kan worden aange past. Leif Erikson is in de proble men gekomen vanwege de brug die naar de wijk Starrenburg is Omwonenden moeten flats Bloemenweide toestaan zoeterwoude liesbeth buitink De bezwaren die 61 omwonen den hebben gemaakt tegen de bouw van 78 appartementen in de Bloemenweide in Zoeter- woude-Dorp, zijn door burge meester en wethouders onge grond verklaard. De bewoners protesteerden tegen de bouw van 42 koopappartementen en 36 sociale huurwoningen aan de Pinksterbloemlaan en de Pij- pekruidlaan, omdat die onder meer het uitzicht zouden be lemmeren en te hoog zouden worden. Een bezwaar was ook dat de twee appartementencomplexen niet in de omgeving zouden passen. Volgens het college is dat protest echter niet terecht, omdat de welstandscommissie haar goedkeuring aan het plan heeft gegeven. De bezwaren tegen de apparte menten worden morgenavond in de raadscommissie Grondge bied besproken. i. Die is te laag, waar door de sleepboot, die de twaalf boten van de zeeverkenners moet trekken, er niet meer on derdoor kan. De boot kan daar door niet meer bij het clubge bouw aanmeren en moet regel matig over de brug worden heengetild vanwege onder houdswerkzaamheden. Dit be taalt de gemeente. Omdat de huidige situatie niet ideaal is (straks komt er bovendien nog een brug bij) wil Leif Erikson een lage sleepboot bouwen, die wel onder de brug doorkan. Die boot kost 65.000 gulden. De scoutinggroep draagt daaraan 25.000 gulden bij. De gemeente wordt dan verlost van de kosten van het tillen van de boot en er hoeft ook geen speciale ligplaats voor de sleper bij de brug te worden aangelegd. Volgens de commissie had de scoutinggroep van tevoren kun nen weten dat er een brug zou worden aangelegd en daar al re kening mee moeten houden. Veel commissieleden vonden dat er naar goedkopere oplos singen moet worden gezocht. Zij vonden de gemeente niet in die mate verantwoordelijk dat er een hoog subsidiebedrag moet worden opgehoest. Volgens secretaris T. Nauta van Leif Erikson zal het niet eenvoudig zijn om een goedko pere oplossing te vinden. „Het probleem is dat de Rouwkoop- leiderdorp Privé-dub 'Joy' aan de Bedrijvenweg in Leiderdorp draait inmiddels op volle toeren, 's Avonds, als de omliggende bedrijfspanden in de polder volkomen verlaten zijn, opent de Joy-club haar deuren. Wie opbelt, krijgt te horen dat uit vijf dames kan worden gekozen. Overigens kan de gemeente - als zij dat al zou willen - niets ondernemen tegen de vestiging. Het bestemmingsplan staat op deze plek een bordeel toe. foto ben de bruyn vaart - eigenlijk is het meer een sloot - maar 90 centimeter diep is. De meeste sleepboten steken 1,20 meter diep. Het moet dus een speciaal aangepast schip worden. En het moet ook een veilige boot zijn. We leggen vaak behoorlijke afstanden af, bijvoorbeeld naar een zomer kamp in Friesland, en we moe ten op de sleepboot kunnen vertrouwen", aldus Nauta. Het verwijt dat de scoutinggroep had moeten weten dat er een brug zou komen vindt de secre taris niet terecht. „Natuurlijk wisten we dat, en daarom heb ben we ook 25.000 gulden ge spaard, een heel bedrag voor onze vereniging. En verder drukken we de kosten door zelf werkzaamheid. Maar we heb ben toch de steun van de ge meente nodig", stelt Nauta. leiden/ter aar Zes fysiotherapeuten in Leiden, Ter Aar, Kudelstaart, Nieuw koop en Uithoorn doen mee aan een onderzoek naar de ef fecten van therapie tegen onge wild urineverlies. Het 'project oefentherapie voor vrouwen met incontinentieklachten' (Provin) is een wetenschappe lijk onderzoek en wordt bege leid door het Instituut voor Toe gepaste Sociale wetenschappen. Naar schatting hebben onge veer een half miljoen Nederlan ders van 15 jaar en ouder min stens twee keer per maand last van ongewild urineverlies. Eén op de acht vrouwen heeft last van incontinentie, bijvoorbeeld na een bevalling, in de over gang, door het ouder worden of door operaties in de onderbuik. De oefentherapie bestaat uit bekkenbodemtraining en lijkt vaak te helpen. Hoe goed de therapie helpt wordt nu in het Provin onderzocht. Vrouwen die willen deelnemen aan het onderzoek, kunnen door hun huisarts worden doorverwezen. alphen aan den run» Een groot aantal computers en honderden compact discs zijn buitgemaakt bij diverse inbra ken in Alphen aan den Rijn. De inbraken zijn afgelopen nacht en gisteravond gepleegd. Tel kens kwam de politie te laat om de daders te kunnen aanhou den. Wel is vannacht nog even een school aan de Ambonstraat afgezet omdat de politie ver moedde dat de inbrekers nog binnen waren. Maar een op jacht gestuurde surveillance hond ving bot. De daders waren gevlogen en hadden een aantal computers meegenomen. Vier inbraken op maandag avond zijn in dezelfde buurt ge pleegd. Uit een huis aan de Ko- raalzwam verdwenen 40 cd's en een aantal 'Gameboy'-compu- terspelletjes. Eenzelfde aantal cd's werd gestolen in een wo ning aan de Geerestein. Inbre kers haalden ook twee naast el kaar gelegen woningen aan de Aardster overhoop. Ze maakten in totaal 105 cd's, geld en een telefoontoestel buit. Ten slotte is afgelopen nacht ingebroken in een bedrijf aan de Prins Bernhardlaan. De die ven kwamen binnen door met een trottoirtegel een grote ruit in te gooien. Ook hier worden computers vermist. Jaarlijks concert Streekmuziekschool voorschoten Leerlingen van de Streekmu ziekschool Leiden en omstreken geven vrijdag 17 februari de jaarlijkse uitvoering in het Cul tureel Centrum aan de Prinses Marijkelaan in Voorschoten. De allerjongsten treden op en ook de al wat oudere leerlingen. De een gaat solo, de ander maakt muziek in een ensemble. Klas sieke en moderne muziek wis selen elkaar af. De Popband en het Strijkorkest trakteren die avond het publiek op house. De entree van de uitvoeringen is gratis. Aanvang half acht. Gratis tanken komt man duur te staan leiderdorp Een 26-jarige inwoner van Leeuwarden is gister- wond aangehouden nadat hij bij een benzinestation langs de rijksweg A4 in Leiderdorp had getankt zonder te betalen. De man was weggereden maar kon even later door de politie wor den ingerekend. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. Inbraak in bedrijf Weversbaan leiderdorp Met alleen sigaretten èn tabak uit een voorraadkast zijn de inbrekers van een bedrijf aan de Weversbaan in Leider dorp er de afgelopen nacht vandoor gegaan. Ze schrokken ken nelijk van het inbraakalarm dat af ging. Ze kwamen het bedrijf binnen door een deur te forceren. Provincie Zuid-Holland past plannen na inspraak iets aan De provincie Zuid-Holland heeft, na bestudering van alle inspraakreacties op het plan Bentwoud, besloten om door te gaan met de aanleg van dit enorme bos. Ten oos ten van Zoetermeer worden 1000 hectare bos en 780 hec tare verbindingszones aangelegd. den haag Monica wesseung den van het bos moeten gaan overlopen in agrarisch land. Het plan wordt als gevolg van Het Plan Bentveld, ingediend de reacties, licht bijgesteld. Zo door een groep die in plaats van wordt er meer studie gedaan een bos liever een veld ziet, naar de manier waarop de ran- wordt grotendeels verworpen vooral omdat de provincie graag meer bos wil. Wel wordt uit dat Bentveldplan de sugges tie overgenomen om oeverzo nes en routes zo veel mogelijk buiten het bos te leggen. Gede puteerde Staten benadrukken in hun definitieve vaststelling van het Bentwoudplan verder op nieuw dat molens en molen- stompen goed moeten worden bewaard en ingepast in het bos. Het Bentwoud heeft nogal wat reacties losgeweekt. Zo'n 40 particulieren plaatsten kantte keningen en bijna 20 grotere or ganisaties tekenden bezwaar aan. Er is voor de aanleg van het bos ook een Milieu Effect Rap portage (MER) opgesteld en naar nu bekend is geworden is die door de Onafhankelijke commissie voor de MER offi cieel goedgekeurd. De provinciale adviescom missie 'groen' buigt zich op vrij dag 3 maart over het plan. IANDELEN WANDEL Dille en Katnille verhuist van Breestraat naar Botennarkt Rubriek voor zakelijk nieuws fax: 071-321921 let vooruitzicht van een ander- lalf jaar durende verbouwing ran het pand aan de Papen- [racht, de afsluiting van de ireestraat en de kans om een jeschikt pand aan de Boter- narkt 10 te huren. Het waren 'oor Dille en Kamille - de win tel die in Leiden al zo'n twintig aar huishoudelijke artikelen, oud-Hollands snoepgoed eri keukenspullen verkoopt - rede nen om te verhuizen. Dille en Kamille wil in het pand van de vroegere stoffenwinkel Van Dam een nieuwe start maken. Hoewel grote borden in de eta lage aangeven dat de winkel uit verkoop houdt, heerst binnen beslist geen chaos. Pepermo- iens, blikken kinderspeelgoed, papieren paraplu's en rieten ar tikelen trekken de aandacht. Hoewel de zaak eind februari verhuist, heeft de winkel nog de vertrouwde rustieke uitstraling. Dille en Kamille gaat er straks in ruimte flink op vooruit. Heeft de huidige winkel een oppervlakte van 175 vierkante meter, de nieuwe zaak heeft maar liefst 225 vierkante meter vloeropper vlakte. Een groot voordeel van het pand aan de Botermarkt noemt styliste Janneke van Bemmel bovendien het hogere plafond en de grotere toegangs deur. „Nu hebben we een kleine g aan de Papengracht die ons eigenlijk niet bevalt." iets staat te zoeken, heb je dat niet direct in de gaten. Ook kan je gemakkelijker diefstal voor komen." Toen Dille en Kamille vernam dat het pand aan de Papen gracht zou worden verbouwd en anderhalf jaar lang bouwvak kers een oorverdovende herrie zouden veroorzaken, zag de di rectie uit naar een andere loca tie. „Volgens de opknappers wordt dit nieuwe pand straks supersonisch, maar we zagen het niet zitten om zo lang tij dens een verbouwing in een noodwinkel te moeten werken. Waar in onze andere elf winkels in Nederland en België zich soortgelijke situaties voordeden, zagen we de omzet kelderen. Als klanten onder steigers door moeten lopen om een winkel binnen te komen, haken ze af, is onze ervaring. Wij zijn voor een deel afhankelijk van recreatieve winkelaars. Mensen die zeggen 'Wat zouden ze nu weer voor leuks hebben' of mensen die op zoek zijn naar een kadootje, maar nog niet weten wat ze zul len kopen. We mikken niet op de groep die zegt 'Ik wil een pollepel hebben, laat ik die maar eens l?ij Dille en Kamille halen'." Een andere oorzaak die heeft bijgedragen tot het vertrek ligt in de afsluiting van de Bree straat enkele jaren geleden. Het gedeelte waar Dille en Kamille zich bevindt, is sindsdien niet aantrekkelijker geworden voor het winkelend publiek, vindt de directie van de winkel. „Dit deel van de Breestraat nodigt niet uit tot gezellig winkelen. Je merkt dat de winkel zich net buiten het stadscentrum bevindt", zegt ook de styliste. Volgens van Bemmel zal Dille en Kamille in de nieuwe winkel niet met een geheel ander as sortiment komen. Wel zal er meer ruimte zijn om de artike len te presenteren. „In een hoge ruimte met een grote ingang kan je dingen anders stallen. Het is duidelijk dat we in ons nieuwe pand meer kunnen doen." dorith ligtvoet Laarhoven Design Het gaat goed met Laarhoven Design, bouwer van stands voor tentoonstellingen, congressen en beurzen. Deze maand viert het bedrijf, waarvan de hoofd vestiging staat in Leiderdorp, het 20-jarig jubileum. In die tijd groeide Laarhoven Design uit van een eenmanszaak tot een organisatie met tien vestigingen in Nederland, drie in Duitsland en twee in de Verenigde Staten. Er werken ruim 125 mensen. Laarhoven Design behoort tot de top vijf van standbouwers in Nederland. De doorbraak kwam in 1982 met de introductie van het tentoonstellingssysteem 'Lacet'. Kenmerkend voor alle systemen is de mogelijkheid om ze opnieuw te gebruiken. Albert Heijn De supermarkt van Albert Heijn aan de Kopermolen (Leidse Me- renwijk) is ruim 450 vierkante meter groter geworden. Vanaf vandaag is de winkel weer open. De afgelopen weken is hard ge werkt aan modernisering van de winkel. Kassa's zijn vernieuwd (allemaal met pincode), in- en uitgaande klanten lopen elkaar niet meer in de weg, de tabaks- hoek fungeert voortaan ook als informatiebalie en de nieuwe winkelwagentjes zijn anderhalf keer zo groot als de oude. Be- drijfsmanager H.B. Wolkers ver wacht dat de Merenwijkers voortaan niet meer uitwijken naar de Albert Heijn-winkels in Leiderdorp en Oegstgeest. Alexander De Leidse burgemeester C. Goekoop en de Chinese ambas sadeur Jian Min Wu verrichten vrijdag 17 februari de opening van het nieuwe restaurant Alexander. Het restaurant is ge vestigd aan het Alexandrine Tinneplein (Stevenshof) en is gespecialiseerd in Chinees-Indi sche gerechten. Dit is uw kans! Hoe hoger uw aankoopbedrag, hnp hnoer He inmilnrpmip1 voorschoten Voorschoten pakt wateroverlast gazons pas in het voorjaar aan riode van droogte. Het groen en de hondenuit- laatstrook zijn bij hevige regen val nauwelijks te betreden. Het hemelwater kan er niet weg, doordat de bovenste grondla gen zijn dichtgeslibt. Pas in het voorjaar kan de gemeente daar iets aan doen. Dan wordt de bo venlaag van gazons en uitlaat- strook met een speciale machi ne'doorgeprikt'. Gazons langs het Frans Hals plantsoen, tussen de fiats Puccinidreef en Paganinidreef en de hondenuitlaatstrook bij het Buizerderf in Voorschoten staan ten minste tot het voor jaar bij zware regenval nog vol plassen. De gemeente wil de wateroverlast wel aanpakken, maar moet wachten op een pe- Dat gold voor de voltallige staf van een snelgroeiend bedrijf. Maar niemand begreep echt alle "ins en outs" vaft het concept-contract dat de buitenlandse afnemer had toegezonden. De directie onderkende dat en schakelde Teekens Advokaten in. Met name contracten met buitenlandse opdrachtgevers vergen deskundige beoordeling en juridisch maatwerk. Teekens Advokaten, Nederlands vertegenwoordiger in Lawspan International, biedt de benodigde expertise. TEEKENS ADVOKATEN al 50 jaar thuis in het recht lid Lawspan International, een associatie van advokaten in de EU Leiderdorp Karolusgulden 32-38, postbus 118, 2350 AC, tel. 071 -41 30 21, fox 071 -41 06 84 Leiden Haagse Schouwweg 8E, 2332 KG, tal. 071 - 32 27 38, fax 071 - 32 14 21

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13