Waterschap wil dit jaar baggerdepot 'Vroeger dacht je dat er altijd wel iets mis was' huisfront beleeft ileurstellend WK Leiden Regio Feest voor gehandicapten Ontucht met geestelijk gehandicapte Korvinus kantonrechter in Gouda Automobilist knalt tegen bus Ravage op Landscheidingsweg Hardrijders (138) op de bon Werkneemster steelt uit kassa INDAG 1 3 FEBRUAR11995 pen blijft toch onze held' lupe loman leefmans 'ada'iert stond op, het groot- ,t en was aangerukt en de en 2 leeuw kleefde aan de ovf nen maar in feesttent van blijpe Meester in Zoeterwou- 'nd%l helaas weinig te vieren. laatselijke favoriet Jeroen thof beleefde door de bi- omstandigheden een te- eedj ellend WK in Italië en dat ;e At ijn weerslag op het thuis- „Ach, hij blijft toch onze zei een fan direct na af- van de besneeuwde 5000 t'%race. café aan de Zuidbuurtse- bestaat nog niet zo lang het heeft al een reputatie >ouwd als het gaat om ilijke samenscholingen tij- sportevenementen. Zeker nand uit het eigen dorp in der landelijke gstelling staat is het er bal i Heerenveens. Afgelopen ;inde was het weer zover. Jhof, de wereldkampioen A en uit 1992, mocht naast potheden Zandstra en Rits- ma meedoen aan het WK. Hét sein voor de familie Van der Geest om naast De Meester de legertent op te tuigen, de vlag uit te hangen en extra bier in te slaan. Maar net als de prestatie van Straathof viel ook de belangstel ling een tikkeltje tegen. Alsof de Zoeterwoudenaren zagen aan komen dat het WK zou tegen vallen, zaten zaterdagochtend slechts een handjevol liefheb bers voor de twee grote tv's. „Morgen gaat het beter", riep de barman hoopvol. De 1500 meter is inderdaad de beste afstand van Straathof en zondagmorgen zat de tent dan eindelijk vol. Aanmoedigin gen als 'kom-op Jeroen' werden afgewisseld met geërgerde op merkingen richting de tv-com- mentatoren die het tijdens de rit telkens hadden over de mo lenaarszoon uit Gelderswoude. „Zoeterwoude", scandeerde het dan in de tent. Van een hossende menigte was geen sprake door de vroege uitschakeling van Straathof, ver- •goeder en zonen mishandeld De politie heeft gisteren een 27-jarige Leidschen- imer aangehouden die wordt verdacht van mishandeling een 46-jarige vrouw en haar twee zonen (15 en 18 jaar) in woning in Leimuiden. Samen met twee andere mannnen aig hij zaterdagavond het huis aan de Beukenlaan binnen om zakelijk geschil op te lossen. Een van de mannen gaf de iw en de jongens enkele rake klappen met een stok. De iwliep, net als een zoon, verwondingen op aan een arm. De lagjer jongen raakte gewond aan zijn hoofd. Met gezamenlijke i h0 anningen lukte het toch om de mannen het huis uit te krij- 1 Een getuige zag de auto waarmee de manneri"waren geko- en noteerde het kenteken. ansport loopt vast en aan den run» Een transport van een grote betonnen balk is rdagavond vastgelopen op de hoek van de Eisenhowerlaan e Jeltje de Bosch Kemperstraat in Alphen. Het achterste ge- te van de veertig meter lange combinatie botste in de bocht n een boom en een lichtmast, waarna het geheel in de mid- Jjerm tot stilstand kwam. Een zware hijskraan moest er aan is komen om de lading op een andere wagen te hijsen. Door orval is de weg enkele uren afgesloten geweest. Tronken tegen lantaarnpaal a ienaan den run» Een 28-jarige Alphenaar is zaterdagavond een slok op tegen een lichtmast aan de Eikenlaan gereden, man raakte bij de aanrijding licht gewond. De politie heeft rijbewijs ingenomen. yrider veroorzaakt blikschade i aan den run» Een 14-jarige Alphenaar is afgelopen zater- door de politie aangehouden op verdenking van joyriding, ongen had aan de Zadelmaker een auto meegenomen nadat erst de autosleutels uit de voordeur van een woning had ge- Bij het wegrijden reed de jongen tegen diverse geparkeer- luto's aan. litodief aangehouden ;eraar« Een 22-jarige man uit Ter Aar heeft afgelopen vrij- middag aan de Van de Hoevenstraat in Langeraar een auto igenomen. Een vrouw zag de man wegrijden in de auto van luren. Bij navraag bleek dat de buren hun auto niet hadden [eleend. De auto werd 's avonds weer teruggevonden in Ter De dief is aangehouden. rnielingen aan vrachtwagens li !erswoude-dorp Aan een aantal vrachtwagens die stonden arkeerd op een bedrijfsterrein aan de Italiëlaan in Hazers- ude-dorp zijn donderdagnacht vernielingen aangericht. Hier- is dit weekeinde aangifte gedaan. Koplampen, zijreflectoren uitenwissers werden kapotgemaakt. chef* henny van egmond. 071-356414. plv -chef hans koenekoop. 071-356429 'Probleem wordt steeds nijpender' Het waterschap De Oude Rijnstromen wil binnen een jaar de beschikking hebben over minstens één tijdelijk baggerdepot. „Het probleem wordt steeds nijpender", constateert secretaris D. de Blaeij van het waterschap. „In de verstedelijkte gebieden moet hoognodig worden gebaggerd. Om het dichtslibben en stank van de sloten te voorkomen, spoelen we de sloten geregeld door. Maar daar kunnen we niet eeuwig mee blijven doorgaan." Het publiek in de legertent naast het Zoeterwoudse café De Meester kijkt verbijsterd toe hoe Falko Zandstra ten val komt over zijn afgegleden arm band. Ook hun grote favoriet Jeroen Straathof hoorde niet tot de beste twaalf die gistermiddag de 10.000 meter mochten schaatsen. foto holvast/mark lamers oorzaakt door een sneeuwbui. Dick van der Geest hield echter de moed erin: „Hat is inderdaad Wat is er nu mooier voor verstan- Jl'jk gehandicapten dan lekker uit je dak gaan op ~rid in de oren klinkende muziek. Voor bijna 80 indicapten uit Swetterhage en de gemeente made werd het gisteren een onvergetelijke lag in Tropical-inn in Oude Wetering. De zan- s Peter Beense en Robert Daniëls, de zangeres 'enda Star, de goochelaar Brecht de Vries, de latselijke blaaskapel De Serpentines en Monique Move Dancers kregen zowel de gehandicapten als hun ouders en/of begeleiders op de been. Het feest was georganiseerd door het Sprietloop- comité: Henk Zonderop en Ed Kanbier. Zo'n 8000 gulden hield het comité over aan het in juni gehou den sprietloopfestijn in Rijpwetering. Al het geld mag er dan in één middag doorheen zijn gegaan, de herinneringen zullen blijvend zijn. foto holvast/mark lamers een beetje zuur en ongelukkig gaat de tent dicht maar van- hoop mensen naar het café zul- verlopen voor Jeroen. We blij- avond is het Ajax-Feyenoord len verhuizen om daar tv te kij ven tot de huldiging. Daarna dus ik denk dat er toch een ken." hazerswoude-dorp De politie heeft vanmorgen een 56-jarige man uit Hazerswoude- Dorp aangehouden op verden king van ontucht met een 19-ja- rige geestelijk gehandicapte vrouw. De vrouw werd op 10 ja nuari op de Dorpsstraat in Kou dekerk in een auto gelokt. De bestuurder pleegde vervolgens ontuchtige handelingen met het slachtoffer. In Hazerswoude- Rijndijk zette hij de vrouw weer uit de auto. De gearresteerde man wordt er tevens van verdacht dat hij twee jaar geleden een soortge lijk feit heeft gepleegd in Ha- zerswoude-Rijndijk. Ook toen was een geestelijk gehandicapte vrouw het slachtoffer. alphen aan den run Mr. H. Korvinus is benoemd tot kantonrechter te Gouda. Tot voor kort werkte hij voor het kantongerecht in Alphen aan den Rijn. Zijn benoeming te Gouda houdt verband met de steeds verdergaande samenwer king tussen het kantongerecht daar en het kantongerecht in Alphen. In de toekomst zal die samen werking mogelijk uitmonden in een samenvoeging. In verband met de toegenomen werkdruk bij beide kantongerechten, is zeer binnenkort de benoeming van een derde kantonrechter in Gouda te verwachten, die zowel in Gouda als in Alphen werk zaam zal zijn. Kampers en politici vinden elkaar alphen aan den run ruud sep Harde toezeggingen voor de aanleg van straatverlichting en kabeltelevisie en voor de bouw van een clubhuisje zijn er niet gedaan. Wat dat betreft zijn de bewoners van het woonwagen kamp aan het Goudse Rijpad niet veel wijzer geworden van het bezoek van de Alphense po litici. Maar zes praten in elk ge val met elkaar en dat is al heel veel gewonnen. Want, in de woorden van provinciaal woon wagenwerker J. Janse: „Juist het ontkennen van elkaar veroor zaakt een aantal problemen." Het lijkt wel een invasie. Een dozijn politici en een even grote groep verslaggevers met notitie blokjes, microfoons en fototoe stellen verdringen zich rond Pe ter Schaaf, de woordvoerder van het kamp. Voor de microfoon van Radio West legt hij uit dat het zonder straatverlichting le vensgevaarlijk is op het Goudse Rijpad, want 'ze rijden hier als gekken'. Als Schaaf is uitgepraat merkt de radioverslaggeefster dat ze vergeten was de band aan te zetten. „Kunt u het ver haal straks nog een keertje her halen?" Wethouder Stan Lyczak heeft zijn huiswerk goed gedaan. Aanleg van kabeltelevisie in het kamp kost per aansluiting onge veer drie maal zo veel als ge middeld in de rest van Alphen. De bewoners zullen dus extra moeten betalen. Schaaf knikt begrijpend: geen probleem. Dat er straatverlichting moet komen aan het Goudse Rijpad lijkt de wethouder niet meer dan nor maal. Dan wordt de boel opgesplitst en verspreid over een paar woonwagens. Terwijl de koffie nog doorloopt, klaagt mevrouw Schaaf over de gemeente die geen hand uitsteekt naar het openbaar groen in het kamp. De meeste bewoners houden het groen nu zelf bij, maar niet iedereen is daartoe in staat. PvdA-raadslid Sjan van Halte ren legt uit dat de gemeente steeds meer openbaar groen aan de bewoners overdoet. Zouden ook de mensen in het woonwagenkamp de tuintjes niet zelf kunnen onderhouden. De heer des huizes haakt daar handig op in door meteen één van de wensen van het kamp op tafel te leggen. „We zijn daar mee bezig. Daarom dringen we ook zo aan op een klein club huisje, dan kunnen we ook be spreken bij wie we iets gaan op knappen. Nu zit iedereen toch vooral in zijn eigen wagen. Je ziet elkaar wel op straat, maar het loopt toch wat moeilijk." Van Halteren vindt het een goed idee. De koffie wordt ingeschonken en het fotoboek over de bouw van de woonwagen van zoonlief komt tevoorschijn. Peter vertelt enthousiast over de goede sfeer op het kamp. „Als je je verjaars dag viert, heb je zo veertig, vijf enveertig man binnen." Van regio marieta kroft De Blaeij zegt vorig jaar Alke made, Alphen aan den Rijn, Lis- se en Jacobswoude te hebben gepolst of ze een geschikte tij delijke opslag voor het slib heb ben. „Niet elke gemeente is ge schikt", zegt hij. „Voorwaarde is dat de locatie met de boot be reikbaar is en vanwaar het op gedroogde slib met de vracht wagen weer kan worden wegge haald." Hij heeft echter nog niets van de betreffende ge meenten gehoord. Om ingewikkelde langdurige procedures te vermijden, moe ten de beoogde depots tijdelijk zijn. „Het gaat om de licht ver ontreinigde bagger die we tijde lijk moeten opslaan. De PAK's die erin zitten (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) vervluchtigen na een half tot één jaar. Dan blijft schone grond over die bijvoorbeeld voor tuinderijen kan worden gebruikt", legt hij uit. In tegenstelling tot enkele ja ren geleden, zit het waterschap nu echt in zijn maag met de bagger. „De regels voor slibstort zijn de laatste jaren veel stren ger geworden, waardoor meer bagger moet worden opgesla gen. Bovendien was het tot nu toe niet echt nodig om de wate ren in de nog niet zo oude ver stedelijkte gebieden uit te bag geren. De eerste tientallen jaren hoeft dat niet. Nu pas worden we daar ook met bagger gecon fronteerd." Als voorbeeld noemt hij de Leidse Merenwijk. Bij de gemeente Alkemade en Jacobswoude wordt verbaasd gereageerd als gevraagd wordt naar een reactie op het verzoek van het waterschap. „We zijn wel informeel gepolst", weet chef ruimtelijke ordening A. de Kok van Alkemade. „Voordat we ons hierover beraden, wachten we een officieel verzoek af." Ge meentesecretaris A. Meester van Jacobswoude weet dat er anderhalf jaar geleden eens werd gepraat over slibstortloca- ties bij de Generaal van Merle- weg in Bilderdam en een stuk weiland aan de Braassem in Rijnsaterwoude. „Daar zijn we niet op in gegaan. En later heb ben we nooit meer wat ge hoord. Er ligt geen concrete aanvraag." Een woordvoerder van de gemeente Alphen wist niet of er al een verzoek van het waterschap binnen is gekomen. „Ik weet alleen dat de aanleg van een tijdelijk depot bij de af valwaterzuivering in studie is." Volgens De Blaeij doet het er niet toe of de vraag informeel, dan wel formeel bij de gemeen ten is gelanceerd. „Als wij iets vragen, verwachten wij een ant woord", laat hij desgevraagd weten. Woonwagenbewoner Peter Schaaf pleit tegenover de Alphense politici voor straatverlichting, kabeltelevisie en een clubhuisje. foto holvast/mark lamers Halteren toont berouw. „Vroe ger kreeg je alleen informatie over het kamp wanneer er iets mis was. Daardoor kreeg je het idee dat er hier altijd wel iets mis was." Oud-wethouder en WD- raadslid An Hommes is het daarmee eens.Als je iets hoor de, was er iets mis met een ver gunning of met het milieu. Daar wordt je beeld toch wel een beetje door bepaald." Mevrouw Schaaf is vol begrip. „Wij zijn gewone mensen, hoor. Maar er wordt af en toe weieens heel vreemd naar ons toe gekeken." Weer buiten loopt het hele gezelschap nog een stukje over het kamp. Lyczak lanceert het plan om een oud schoollokaal naar het kamp te brengen als clubruimte. „Als we zo'n lokaal over hebben en jullie dat nou eens ophalen en zelf hier neer zetten?" probeert hij. Schaaf zou toch liever zien dat de ge meente het bouwwerk op het kamp aflevert. „Het moet na tuurlijk wel netjes gebeuren." Van Halteren biedt haar hulp aan wanneer het erom gaat het Koningin Julianafonds te bena deren voor geld voor de inrich ting van het pand. Woonwagen werker Janse kijkt tevreden toe. „De vorige raadsleden hebben nooit een stap in het kamp ge zet, zelfs niet bij de verkiezin gen. Ik vind dat ze hier in Al phen nu zijn begonnen om uit eindelijk eens beleid te maken voor woonwagenbewoners. Het werd wel tijd." Een 43-jarige Oegstgeestenaar is dit weekeinde voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht, nadat hij met zijn auto tegen een bus aan was gereden op de kruising Lange Voort/ Abtspoelweg. De man gaf geen voorrang aan de bus die van rechts kwam. Een 20-ja- rige Rotterdamse, die in de bus zat, moest zich door de huisarts la ten behandelen wegens pijn in de nek en duizelingen. Een enorme ravage met vijf zwaar beschadigde auto's ontstond za terdagavond rond elf uur op de Landscheidingsweg ter hoogte van camping Duinhorst in Wassenaar. Een file was ontstaan doordat een 22-jarige Hagenaar een omgewaaide boom op zijn auto kreeg. De man kwam met de schrik vrij, maar zijn auto werd helemaal vernield. Een 55-jarige automobilist uit Den Haag had te laat in de gaten dat er een file stond en botste met volle vaart op de achterste auto. Bij deze kettingbotsing waren vier auto's betrokken. Niemand raakte gewond. Bij een snelheidscontrole die de politie van Wassenaar vanochtend tussen zes en negen uur hield op de Rijksstraatweg in Wassenaar, zijn 138 automobilisten bekeurd. De hoogst gemeten snelheid is 114 kilometer per uur. Toegestaan is maximaal 70 kilometer. leiden niet klopte. Zaterdag werd zij betrapt toen zij voor aanvang Een 18-jarige Leidse werk- van het werk probeerde hon- neemster van een supermarkt derd gulden uit de kas weg te aan de Langegrachf in Leiden nemen. Zij heeft inmiddels be is afgelopen zaterdag aange- kend de afgelopen tijd in to- houden. De vrouw werd al taal 650 gulden van het bedrijf enige tijd in de gaten gehou- te hebben gestolen, den omdat regelmatig de kas BURGERLIJKE STAND LEIDEN - Geboren: Romy, dv J. van der Zwart en M. Paap Lisa Joëlle, dv. P.J. Kioon en S. Swart Cherina Jacoba Klasina Geertruida, dv. P. van Egmond en J. Hoek Jim, zv. A.P. Delforterie en P.C. Weers Jamie, dv. R.T.M. van Ruiten en G-C.M. Waas dorp Nina, dv. J.C van der Ploeg en W.J.M. van der Eist Marlies, dv. M.G. Mennen en J.C.M. de Haas Daphne Gerarda Petronella, dv. E.H.J. Posen J.J.M. van den Berg Mala Marapituana Dengkeng, dv. Zaenal Abidin Dengkeng en S.M. Sunito Gerges, zn. A.S. Aba- dieren N.A.M. Soliman Laura Patricia, dv. P.A.M. van Dijk en C.G.M. de Ridder Kim, dv. D.F.L. Schrieren C.A. den Hollander Petronella Maartje, dv. J.J. Messemaker en J.M. van Rossum Sta- cey, dv. J.M.F A. van Hoek en A.C.L. La- terveer Eda Merve, dv. N. Ko? en S.k05 Silke, dv. A.J.P. Marcelisen C.M. van de Laar Tjitske Andrea, dv. F. Kuiper en M.A.M. Bentvelsen Nikki, dv. J.J.H. Hagedoorn en A. de Gier Zakaria, dv. H. Chebaa Amimou en L. El-Harrak Kimberley Fauve, dv. Th. Ummelsen A. Klijzing Emily, dv. J.O. Elias en M. Snijders Patty Catherina Louisa, dv. J.M. Lindeboom en P.M. van der Luit Henne, zv. M. Betgen Kim berley Margaretha Neeltje, dv. A.C. Var- kevisseren M.P.M. Pesschier* Lasse, zv. P R. van Wijk en I. van Wijk Bjarne, zv. P R. van Wijk en I. van Wijk Katelij- neCharlotteChristien, dv. P.M.G. de Bie en M.Q. de Kok Mohamed, zv. M. Bardaa en T. Saidi Nick, zv. R. Mose man en S.D. Baars Jelmer Bernard, zv. J.W. Jukema en S.R. Leenstra Mar griet Porferia, dv. P.G.T. Middel en J.C. Manzanas Saskia Pascale Sophie, dv. K.J. Hartogh en M.J.G.H. Smeets Joy ce Adelgunde Gerarda, dv. P T A. de Bie en F. van der Spree Antoine Pascal, zv. S.G. Oei en N.LJ van der Hagen Tes- sy, dv. T.C. Verbree en P.M. van der Laan Larissa Leonoor, dv. J. van Ma nen en G. Bekedam Preshantie Sonja, dv. S.T. Sundararajah en J.R.M. Bever- houd Laura Cornelia Adriana, dv. H.H. van Nobelen en T J.M. van Denzen Ro se Marry-Anne, dv. H.P. van Nieuwkerk en R. van Duijn Melissa Irene, dv. D.A, Koppeschaar en J.l. van 't Riet Frede- rik Leonardus, zv. L. Steenbeek en H.M. Passchier Sophie Hubertine Renée, dv. W.P. van der Linden en R.W.M. van Trier* Mohamed, zv. M. Mbarki Ro bin, zv. J.M. Vooijs en S.H.W. van den Oever Robin Jacob, zv. J.J. Heemskerk en A.D.C. Jelierse Hodaifa, zv. A. Alou- at en H. Saila Mike, zv. R.T. van Zon neveld en S. Groeneveld Esperanza Ju liana Margarete, dv. H. Kabbouzen H. van Lunzen Marlies Afra Gerarda, dv. F.H.S. Putman en P.G. van Peet Eva, R.C.J. van der Hulst en J. Borreman Behnam, z.v. B. Roushanaei en S. Ba- naei Jeganh Casper z.v. G.J. Gelder blom en M.M. Heek Lisa Marie d.v. R.C.M. Karremansen A.H.M. Geerlings Stefan z.v. F M. Kroon en M.G. Ver- duijn Daniël Silvian z.v. A. Lutjens en N. Luigs* Yves Robert Roelf z.v. R W. Lampo en M.A.A. van Namen Laura Carolina Pancratia d.v. R. den Os en C.MJ. Pieterse. Overleden: W. de Koning, geb. 11 fe- br. 1912, man Th.C. Denaijere, geb. 24 dec. 1945, man J. Breugem, geb. 23 aug. 1958, geh. gew. met D. Lan- gerak IJ. Frankhuizen, geb. 26 juli 1925, vrouw A. Mellenbergh, geb. 9 april 1918, man W.J. de Koning, geb. 26 juni 1903, man H. Koornwinder, geb. 9 jan. 1928, man H. Kooijman, geb. 4 nov. 1927, man C. de Kruijf, geb. 18 dec. 1936, geh. gew. met V A. Güttinger E.J. Roodakker, geb. 24 okt. 1916, man A. Fasel, geb. 5 aug. 1931, man P.M.W. de Goede, geb. 31 aug. 1907, geh. gew. met H.B. la Riviè- re F. Ravensbergen, geb. 21 juli 1904, geh. gew. met M.J Zwaan C. Veenhuis, geb. 4 febr. 1930, man J. van Wezel, geb. 12 jan. 1903, geh. gew. met H.H. Verbaan L.J. van den Bosch, geb. 5 mei 1929, vrouw J.P. van Loo, geb. 6 aug. 1979, man M.M. Cambier, geb. 12 juni 1921, vrouw S.M. Ouwer- kerk, geb. 16 dec. 1915, geh. gew. met J. Neuteboom W.M. van Tongeren, geb. 20 nov 1919, geh. gew met W.J.J. van Zijp Th. Nas. geb. 7 nov. 1933, man C. Domen, geb. 21 april 1943, man M.T.E.J. Holst w.v. Kleine, oud 80 jaar A. van Iterson e.v. Boone kamp, oud 41 jaar Th.M. Reeuwijk, w.v. Dieben, oud 87 jaar H.H.G. van Geemert, oud 58 jaar. Getrouwd: E.B.E. Luttikhuizen en V.C. Hassell J.F. van Meegen en C.A van der Salm J.J. van Daalen en W.H. van den Heuvel E.F.L. Vingerhoed en C. Meilink.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 9