Twee NWK-titels voor Sven Meyers Broertjes Langerhorst helpen LZ 1886 over de brug Wederopstanding TOP onwerkelijk Riant uitzicht De Algemene Tamminga weer niet over 5.50 meter Sport MAANDAG 13 FEBRUARI 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 07ll Katwijker Dirk Hoek onklopbaar op vlinderslag Sven Meyers kan iets wat zijn moeder niet kan: zwem men. De 13-jarige scholier dook het afgelopen weekeinde zelfs twee gouden medailles op in het vertrouwde zwem bad De Zijl. Met titels op de 200 meter wisselslag en de 200 meter schoolslag en zes andere ereplaatsen was hij de succesvolste Leidse deelnemer aan de drukbezette Nederlandse winterkampioenschappen voor junioren. Ook Dirk Hoek sloeg in Leiden een dubbelslag. De Kat wijker werd in zijn jaargang (1982) eerste op de 100 en 200 meter vlinderslag. tometers, dus dat houdt hij wel vol." Toen hij eenmaal was uitge- zwommen, maakte de jonge goudvink niet eens een uitge bluste indruk. „Ik had nog nooit eerder een gouden medaille be haald", zei hij met een stralend gezicht. „Op de eerste twee on derdelen was het meteen raak. Mijn dag kon niet meer stuk. Daarna had ik nog meer me daille-kansen, maar op de 400 meter wisselslag (waarop hij vierde werd, red.) moest ik het helemaal in mijn eentje doen. Als ik in de laatste serie zou zijn ingedeeld, had ik precies gewe ten welke tijd ik had moeten zwemmen." LEIDEN TIM BROUWER DE KONING De moeder van Sven Meyers, de uit Frankrijk afkomstige Corine, was allang blij dat zij vanaf de kant haar zoon in actie kon zien. Om haar steentje bij te dragen aan het welslagen van de kampioenschappen voorzag zij van vrijdag tot en met zon dag de juryleden van hun natje en hun droogje. „Maar tussen de bedrijven zorgde ik ervoor dat ik steeds Sven kon zien zwemmen", zei moeder Meyers. „Ik had het uitdelen van drankjes op zijn wedstrij den afgestemd." Zij moest daarvoor het pro grammaboekje steeds binnen handbereik hebben. Want zoonlief (jaargang 1981) kwam liefst acht keer in actie. Volgens zijn moeder, die bekende nooit een zwemdiploma te hebben bemachtigd, kon dat geen kwaad. „Sven traint heel veel ki- Orde Na de kampioenschappen gaat ook Sven Meyers weer over tot de orde van de dag. Hij mag weliswaar een ochtendtraining overslaan, waardoor hij van daag de wekker niet om kwart voor vijf maar om zeven uur hoorde afgaan. Daar staat te genover dat de leerling van het Bonaventura de hele zondag avond nog over de schoolboe ken gebogen zat, omdat hij daarvoor eerder in het weekein de geen tijd had. Trainer Jeroen Barning van De Zijl/LGB kent de strakke schema's van zijn pupillen. De 28-jarige Haarlemmer („Zwem men doe je met je hele ziel en zaligheid") waakt ervoor zijn jonge pupillen over de kling te jagen. „Het is niet zo moeilijk om jonge zwemmers gauw ka pot te krijgen", aldus Barning. „Sla er de uitslagenlijsten van de afgelopen jaren maar op na. Sommige namen zie je nooit meer terug. Daarom vind ik dat Sven en zijn kornuiten nu nog niet meer dan vier a vijf keer per week anderhalf uur moeten trainen. Ze gaan zich pas spe cialiseren als ze wat ouder zijn." Erepodium Het deed Barning deugd dat van zijn pupillen niet alleen Meyers, maar ook Milan Ver hoop (zilver 200 meter vlinder slag 1980), Twan Martijn (brons 100 meter schoolslag 1981) en Diederick Huybers (brons 400 meter vrije slag 1981) voor eigen publiek op het erepodium te recht kwamen. „De hele jon- Het zwembad van De Zijl zat afgeladen vol tijdens de Nederlandse winterkampioenschappen zwemmen voor junioren, foto holvast/mark lamers gensploeg heeft goed gepiekt. Deze oogst betekent een goede stimulans, beter dan dat er één in de groep is die er huizenhoog boven uitsteekt." Barning kon niet ontkennen, dat de meisjes momenteel ach terblijven in het Leidse. „Daar moeten we hard aan werken, anders is het gat straks niet meer te dichten. We moeten in elk geval in de landelijke A- competitie blijven uitkomen. Lukt dat niet op eigen kracht, dan wat mij betreft met LZ 1886 samen." Hij had het nog niet gezegd of één van zijn talentvolle zwem sters stapte op hem af met de mededeling dat zij de zwemtrai- ningen een paar weken voor ge zien houdt. „Ik heb het te druk op school", zei Joleen van Es sen. Barning: „Volgens mij is dat niet de ware reden, want zij presteerde dit weekeinde onder haar niveau." Ondanks zo'n sportief min puntje sloeg de balans van het lange zwemweekeinde door in het voordeel van De Zijl/LGB. Voorzitter Rob van Berkel, die zijn zeventig medewerkers roemde, oogde tevreden: „Ik ga ervan uit dat we uit de kosten komen. Het is een eer om zo'n kampioenschap te organiseren, maar het vergt ook een grote in spanning van onze leden. Het enige wat misging, was het ont breken van tijdplaten aan één kant van het bad. Daar kwamen we te laat achter, waardoor er met de duim moest worden ge klokt. Maar de voorzitter van de zwembond zegt dat hij tevreden is. Misschien krijgen we ooit nog eens een senioren-NK in Leiden." Uitslagen op pag. 22 Vier plakkeije] onvoldoende voor SingeliF' LEIDEN «TACO DE VRIES rtin lPiH Remco Singeling heeft vi»orcl dailies bij elkaar gezwoi^1" tijdens de NWK in zwemb Zijl. Toch was dat volger 'n keuzecommissie onvoldi >P° om de Leidenaar zijn plaer de EJK-selectie terug te ge\ dat Tot vorig jaar februari rri1 Singeling (1978) van LZn deel uit van de selectie vc er^ Europese jeugdkamj >63 schappen (EJK). Hij moesi1Ute den geopereerd aan een de 1 doening aan de blinde 1 was niet in staat op nivt ia^e zwemmen en werd dientve^ volge uit de selectie gezet. nul Dit weekeinde was zijn0111 om te laten zien, dat hij te '60 aan de jeugdtop. Met i starts, waarvan twee estal r' was de basis gelegd voo'36 goed weekeinde. In zijn is- plaats Leiden zwom Sinj een naar eigen zeggen bei gend kampioenschap, bronzen medailles en e'eV veren waren zijn deel. I was er op de 200 meter w slag in 2.15.38. OnverwWsi want zijn eindtijd was eei ihir. betering van zijn persoo .igtj record met twee seconded de 100 meter rugslag laf brons te wachten, maaij eindtijd van 1.01.07 had si moeten zijn. De 400 metei selslag beëindigde hij na 4. ook als derde. Gek genot Singeling het op zijn spi teit, de rugslag, afweten. S met Arjan Pont, Bart Verme en.Stephan van Iterson Singeling op de 4x200 vrije slag een zilveren 2.11.5. LEIDEN DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER LZ 1886 stevent onbedreigd af op de titel in de eerste klasse. De Leidse formatie doorstond ook de krachtproef tegen Mer- wede. De als derde geklasseerde ploeg uit Dordrecht maakte te veel fouten en LZ won dan ook met 7-12. LZ was niet gerust op een goede afloop. Merwede maakt een goede periode door en met sterke spelers als Hageman en Vogel stond LZ een zwaar avondje te wachten. De Leide- naars kenden moeilijke mo menten maar het gedreven spel van de broertjes Langerhorst hielp de kampioen in wording over de brug. Onder toeziend oog van Piet de Zwarte, hij se lecteert spelers voor de Univer- siade in Japan, speelden zij het moegestreden Merwede in de laatste periode kapot. LZ counterde van 7-4 naar 10-4 om op 12-7 te eindigen. Ben Olde Olthof speelde een opvallende rol in de laatste rondgang: hij scoorde 4x. Ande re doelpuntenmakers; Frans Langerhorst 3x, Michel van der Zeeuw 2x, Jan de Graaf, Mirko Zuidweg en Michel van der Zeeuw lx. Vivax heeft geen degradatie- zorgen meer. De ploeg van Mark van Belkum is na de win terstop sterk uit de startblokken geschoten en met 5 punten uit 3 wedstrijden stomen de Oegst- geestenaren naar een stevige positie in de middenmoot. Za terdag werd staartploeg Donk met 12-11 verslagen. De ploeg uit Gouda heeft zich getuige het veldspel nog niet met degrada tie verzoend. Spijkerhard was het duel en hoewel Vivax in technisch opzicht de boventoon voerde kwam nimmer een rui me voorsprong op het score bord. Pas in de laatste periode bedroeg de marge drie doel punten. Het elfde doelpunt van Donk kon Vivax in de slotfase niet meer verontrusten. Doel puntenmakers Vivax: Serge Dietz en Arjan Laurense 3x, Hans Treisburg en Rutger Ver- sluys 2x, Ivo Dietz en Rene Va- lentijn lx. Katwijk speelde een erbar melijke partij tegen De Meeu wen uit Amsterdam. De spelers van de koploper van de tweede klasse bezondigden zich aan te zelfzuchtig spel. Middenmoter De Meeuwen profiteerde door met een redelijke 14-12 neder laag weg te komen. Ronald Heemrood doelpuntte 6x. WZK verloor met 13-7 van DWK. Edwin van der Geest en Eduard de Vriezer scoorden 2x. Sassenheim kon zijn koppo sitie tegen het zwakke De Hout- rib niet waarmaken. Het werd maar 14-4. Rob Burgmeyer scoorde 5x. Alkemade léverdë ëeri goede prestatie door het sterk* Wilskracht op 10-10 te hoi De formatie van Paul va Putte kwam in de laatste p de van 10-7 terug. Michel ker scoorde 5x. Koudekerk won met 6-4L De Rijn. Erik Bergsma scoj 3x. De vrouwen van LZ speeH een matte partij tegen Merv I en verloren dan ook met,J Moniek van Leeuwen en en net Ginjaar scoorden lx. I De vrouwen van De Zijl vp( ren mét 6-5 van DAW. I SASSENHEIM BRAM VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Door de 19-18 zege van TOP op De Meervogels, de tweede op rij, ligt de strijd om lijfsbehoud in de Overgangsklasse A weer geheel open. Vijf ploegen ko men nu in aanmerking voor de gradatie en het verschil tussen de nummers vier en acht op de ranglijst bedraagt slechts twee punten. De Sassenheimers, die in de laatste twee wedstrijden meer punten verzamelden dan in de gehele eerste competitie helft, bezetten nu met zes pun ten een hoopgevende zevende positie. De wederopstanding van de Sassenheimers was bijna on werkelijk. De Meervogels, dat in Zoetermeer nog met 16-14 aan het langste eind trok, werd in het eerste kwartier volledig overspeeld. Met een 10-1 tus senstand door doelpunten van Tim van der Horst (4), Steven Baart, Michiel Kok (elk 2), Chantal van Duijn en Linda Dannijs verbaasde de ploeg van coach Anne van der Zaag ieder een in de bomvolle Wasbeek, zichzelf incluis. „Na zo'n start kan het alleen maar minder gaan", reageerde Van der Zaag relativerend. „Je hoopt dan goed de rust te halen en dat ze blijven scoren. De 11-5 rust stand was op zich beslist niet slecht." De Meervogels wist zich on danks de moedeloos makende 10-1 achterstand nog voor rust behoorlijk te herstellen. Niet al leen bleken de Zoetermeerse vrouwen buitengewoon gevaar lijk, ook de verminderde scherpte aan Sassenheimse zij de droeg bij aan het afnemen van de marge. De snelle treffer (na 5 seconden) waarmee De Meervogels na de hervatting op 10-6 kwam, was de voorbode van een periode waarin de kwetsbaarheid van TOP duide lijk aan het licht kwam. „Ik had in de rust al verteld dat Meervo gels zou gaan achterverdedi- gen", aldus Van der Zaag. „Het enige dat je dan kunt doen, is het baltempo hoog houden en naar de korf stormen. Dan word je daar wel verdedigd door de man onder de korf, maar je kunt dan wel afspelen en op nieuw een aanval opzetten. De Meervogels speelde het op het einde wel heel extreem, maar je moet jezelf in elk geval nooit die ene schotkans laten opdrin gen." Maar al te goed realiseerde Van der Zaag zich echter dat de praktijk doorgaans anders is. TOP wist zich nauwelijks raad met deze verdedigingsstrategie en raakte nog meer overstuur, doordat de marge na 14-7 ge staag slonk. Jan de Vroomen was een van de weinigen die het hoofd koel hield. Zijn treffer op 14-12 bracht even opluchting, waarna hij in de verdediging veelvuldig de bal onderschepte. Ook aan Zoetermeerse zijde wa ren de gemoederen verhit ge raakt. Nadat op slag van rust een dame de gele kaart had ge kregen, werd in de slotfase de team-begeleider van de bank gestuurd. Slechts met veel kunst- en vliegwerk bleef TOP overeind in de van spanning zinderende sporthal. Toen scheidsrechter Harkema echter voor het einde blies, was dat alles op slag ver geten: TOP was weer helemaal terug. Maar voor de Meervogels waren de druiven extra zuur. Niet alleen werden kostbare punten verloren, maar na af loop kreeg nog een tweede spe ler een gele kaart. Hetgeen in de resterende vier duels nog verve lende consequenties kan heb ben. Koploper nu vijf punten los Mascha Nieuwenhuizen zoekt namens TOP een afspeelmogelijkheid. De Sassenheimse club won de confron tatie met Meervogels: 19-18. foto dick hogewoning LEIDEN MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER De Algemene heeft een riant uitzicht gekregen op het kam pioenschap. De Leidse eerste klasser won zelf van Victoria en kwam zodoende vijf punten los van nummer twee ZKV, dat te gen DKC verloor. Tempo zag haar koppositie juist wat ver zwakken door een gelijkspel bij Diamco, waarvan de achtervol gens GKV(G) en WION optimaal profiteerden. Fiks speelde te doorzichtig om tegen IJsselvogels meer te berei ken dan een 14-14 gelijkspel. Inge Anholts, Carola van Tol en Henrik Hooimeijer zorgden voor een goede opening (3-1), waarna de tegenstander het ini tiatief overnam (5-9). De Oegst- geestenaars heroverden wel de leiding (12-11 en 13-12), maar de opbouw en afronding van de aanvallen bleven moeizaam. De laatste drie goals waren dan ook strafworpen van Matthijs de Visser (2) en Theo Vreeken, waarvan er één in de slotmi nuut de gelijkmaker was. Het lukte De Algemene nau welijks om het verschil van veertien punten met Victoria op de ranglijst in de wedstrijd tot uitdrukking te brengen: 19-15. Coach Ed Molloy schreef dit toe aan het feit dat vier spelers op wintersport waren geweest. Zijn ploeg draaide in de eerste helft hooguit bij vlagen naar behoren (3-3, 6-3, 6-8 en 12-9). Na de pauze duurde het zelfs twintig minuten voordat Perry Venema de eerste veldgoal maakte (16- 14), na benutte strafworpen van Arnoud (2) en Alfred Lambooy. Toch kwam de zege nooit echt in gevaar. De Danaïden behaalde ge zien de personele bezettingen een logische 21-16 zege op Fi des Pacta. Coach Rolf Latuperi- sa kon immers zijn sterkste for matie inzetten, terwijl collega Steven Tims drie junioren (Bar- bra Ariba, Cindy van Hooven en Misja IJzerman) en één routi nier (Henny Piket) moest inpas sen. Desondanks bleef het ver schil tussen de stedelijke rivalen drie kwartier lang beperkt tot hooguit drie doelpunten. „Het verbaast mij niets dat Fides zo lang goed tegenspel bood. Die junioren konden toch heerlijk, vrijuit spelen: ze hadden niets te verliezen", relativeerde Latu- perisa het belang van de opstel ling. Dat bleek zeker in de eer ste omgang, want toen dicteer de Fides Pacta na 1-1 via Wendy van Hooven, Jan Willem Meijer, Henny Piket (2) en Dimitri IJzerman tot 6-8 het scorever loop, om met 10-10 te rusten. In de tweede helft had De Da naïden zich beter ingesteld op het 'gelegenheidsteam' van Fi des Pacta. Marcel Keijzer verde digde Jan Willem Meijer derma te scherp dat deze niet meer aan scoren toekwam. Zijn vak genoot Misja IJzerman kon dit niet compenseren, waarmee de beginaanval van Fides stil viel. In het andere vak groeide Eric Peters letterlijk en figuurlijk uit tot de grote man van De Danaï den. Hij schoot twee keer raak en won menig sprongduel van Henny Piket onder de paal, zo dat vakgenoten Sandra Kalthoff, Hennie van der Top en Eric Kromhout veelvuldig konden aanleggen. Zij sloegen op 12-12 een gat van twee punten, dat nadien alleen maar groter werd. Toch was verliezend coach Ste ven Tims niet ontevreden. Pernix had het zwaar te ver duren bij Albatros, maar stapte toch als winnaar het veld af: 11- 9. De formatie van Cor Grave- kamp speelde met Arthur Lepe laar in de plaats van Marco van der Lucht, die door een enkel blessure dit zaalseizoen niet meer speelt. De aanvallers lie ten na rust (4-5) de bal lan rig rondgaan om het fyf achterverdedigen van de tl ploeg te ontlopen. Dit spe i; verde strafworpen op voor mond Boerman (2) en Vanhaelen en twee veldj van Iris van der Bruggen (7 v Vervolgens werd de partij n uitgespeeld met behulp vai, vallers Ineke van der Vegte Geerten Breedveld. Bij Crescendo blijft de aa het zorgenkind, zoals de nederlaag tegen Rozenburg delijk aangeeft. Gert-Jan 1 sing opende nog wel de sc maar halverwege de weds was de situatie al hopeloos! worden met een 11-3 ruststii, Hensing scoorde in totaal keer en Saskia Baak (2) Edwin van der Kraan maal de overige trefers. Vlak voor tijd redde Tei een punt bij Diamco, dool; invaller Edwin Visser 1 maakte. De lijstaanvoerder 2F bezat na 8-7 (rust) eenr door toedoen van Sandra B| kool, Erik Pons (2), Ingrid P| mans en Lydia van Hemi een ruimere voorsprong 11). Deze ging echter voll verloren, omdat met name vijandelijke vrouwen scherp gingen schieten. Al na vijf minuten verkre KZ Leiden een numeriek o wicht op Rotterdam, omda verdedigster van Kitty de rood kreeg na een boogstoot. Coach Herman defroy, die zijn contract één seizoen verlengde, mi constateren dat de aanval vrouw meer-situatie slecht twee van de zeven beurten maal kon uitbuiten. Dit gel de op 6-4 en 9-5 via Anne van der Blom (2), Ronald S en Mark Zierikzee. Het vi met 13-11 nog even benau maar het eindresultaat was positief: 16-12 winst. De 20-jarige atleet Chris Tam minga deed gisteren tijdens een internationaal sterk bezette in- doorwedstrijd in het Belgische Gent opnieuw een poging om het Nederlands indoorrecord polstokhoogspringen te verbe teren. Dat record staat met 5.50 meter op naam van zijn concur rent Laurens Looye. Tamminga (Alphen aan den Rijn) bleef echter net als vorige week tij dens de Indoor Cup in Den Haag steken op 5.30 meter. Looye, lid van de atletiekvereni ging Illion, kwam eveneens in actie. In de Haagse Houtrusthal sprong de man uit Zoetermeer in zijn eerste poging over 5.35 meter. Daarna liet Looye de lat op 5.51 meter leggen. Geen van zijn drie pogingen bracht hem echter in de buurt van die hoog te. Meerdere atleten liepen, wierpen en sprongen gisteren in Den Haag naar nieuwe per soonlijke records. Corrie de Bruin bracht de meest opvallen de prestatie van de dag op haar naam. De Zuidhollandse verbe terde het Nederlands record ko gelstoten van Debbie Dunant met 37 centimeter. De Bruin voldeed met haar 18,06 meter aan de limiet voor het WK in door volgende maand in Bar celona. Martijn lingerer van AAV'36 (Alphen aan den Rijn) snelde in de finalerace van de 60 meter naar de winst in een tijd van 7,17 seconden. De B-ju nior evenaarde daarmee zijn persoonlijk beste tijd. De licht voetige Ungerer lijkt één van de kanshebbers bij de Nederlandse Indoorkampioenschappen voor junioren, die volgende week op dezelfde baan plaatsvinden. Op de 800 meter liepen de AV Hol land-atletes Bianca Vermond en Cathy van Loon in dezelfde race tijden van respectievelijk 2.17,30 en 2.21,90 minuten. Van Loon verbeterde haar persoon lijk record met ruim vier secon den. Mariëlle Stokdijk en Lynda Verhorst (beiden AAV'36) scherpten hun snelste tijden aan op respectievelijk de 200 meter en de 60 meter. Stokdijk noteerde 26,84 seconden en Verhorst sprintte naar 8,04 se conden. Stokdijk sprong tevens 1.65 meter. Lange-afstandsloper Hans Wubben (AAV'36) liep in zijn eerste indoorrace ooit 8.40,59 op de 3000 meter. Stefan den Harder (De Spar taan, Lisse) zette met 23,28 se conden op de 200 meter een goede tijd neer. Van Velzen veteranenkampioei MAASTRICHT Henk van Velzen werd in Maastricht Nederlands Kampioen veli pen in de jongste veteranenklasse (40 tot en met 45 jaar). De 42 rige Warmonder, lid van atletiekvereniging De Bataven, kee echter met nog een medaille huiswaarts. De mannenploeg vanl Bataven, die naast Van Velzen bestond uit Jo Ferket en Guusl poeter, eindigde gisteren op de tweede plaats in het ploegenkld ment. De 40-jarige Ferket (Valkenburg) werd in het individii klassement zesde. De damesploeg van De Bataven bleef in Md tricht niet achter bij de mannen. Marja Hogenboom (Roelofaren veen), Suze Groen in 't Woud (Oegstgeest) en Leny van der (Katwijk) eindigden in hun klassen respectievelijk als vijfde, viê en derde. Het totaal van die prestaties was goed voor goud. Kjrmfeeg

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 20