Gemini onderuit bij staartploeg Onverwacht verlies voor Grasshoppers Saturnus slaapwandelt naar halve finale bekertoernooi -f Sport Junioren Leiderdoif geven zege binnen B zeven minuten weg. Oegstgeest blijft koel tegen oude rivaal Foreholte moeizaam langs HVV'70 Gemotiveerd DIOK revancheert zich MAANDAG 13 FEBRUARI 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. t.07l| LEIDEN «JUSTBLOM BASKETBALMEDEWERKER De afgelopen twee jaar was een bezoek aan landskampioen To nego voor de vrouwen van DVZ/Grasshoppers steevast goed voor een nederlaag. Het vertrek van een aantal speel sters tijdens dit seizoen heeft de ploeg uit Haaksbergen echter verzwakt. Dit keer was de Kat- wijkse ploeg dan ook favoriet. Tegen alle verwachtingen in ging Tonego echter toch weer met de overwinning aan de haal. En dat terwijl men in het Katwijkse kamp bij rust nog zo hoopvol was gestemd. Ook op dat moment ging de thuisclub weliswaar aan de leiding (33- 27), maar in de tweede helft moest dat met redelijk spel wor den rechtgetrokken. Veel beter ging het niet na de hervatting. Het bleef zwoegen voor de ploeg van Lace Strong en in de negende minuut bij vijf punten achterstand kwam de gena deklap. Na een (onopzettelijke) elleboogstoot in het oog moest Petra Weeda het veld verlaten. De blessure was zo ernstig (later bleek haar contactlens te zijn gebroken in haar oog) dat ze het spel niet meer kon vervolgen. Zonder haar was Grasshoppers niet meer in staat terug te vech ten en verloor geflatteerd met 66-48. Scores Grasshoppers: Kuyt 14, Driessen 11, Weeda 10. De lange reis naar Groningen heeft de vrouwen van Lisse niet de overwinning gebracht waar ze voor gingen. Met name in de eerste helft was het spel van de ploeg van Dejan Vlasic onge concentreerd en slap, waardoor Groningen uit kon lopen naar een 41-26 ruststand. Lisse nog tèrug tot vier punten, maar ver volgens gooiden de speelsters hun eigen gleizen in. Het bekriti seren van de scheidsrechter kwam hen op enkele technische en opzettelijke fouten te staan. Omdat de thuisclub de als ge volg daarvan toegekende vrije worpen onberispelijk benutte werd het gat te groot voor Lisse om nog te kunnen dichten en won Groningen met 70-60. Sco res Lisse: Van den Bosch 18, Van de Heuvel 14, Van Ruiten 12. De vrouwen van BV Leider dorp toonden in Groningen aan ook zonder Renate Sluys een re delijke partij te kunnen basket ballen. De guard ging na vier minuten immers al door haar enkel bij een 4-11 voorsprong. Juniore Birthe van der Voort nam de spelverdelersplaats van haar over. En met succes, want Leiderdorp stond bij rust al op een veilige 24-38 voorsprong. De frustratie over de achter stand kwam bij Celeritas blijk baar boven in de tweede helft. Van der Voort werd in een soort heupzwaai genomen, zodat ze 's nachts nog de eerste hulp moest opzoeken om naar haar elleboog te laten kijken. De wedstrijd werd desondanks ge wonnen; eindstand 66-79. Sco res Leiderdorp: Schuit 16, Van Meurs 14, B. van der Voort 13. Het wil MSV maar niet lukken om definitief aansluiting bij de subtop te krijgen. Tegen Am stelveen waren er kansen om de wedstrijd winnend af te ronden, maar miste de Noordwijkse ploeg op cruciale momenten het overleg. Na de 44-35 achter stand kwam MSV immers goed terug tot 53-53 en 60-60, maar een voorsprong nemen zat er niet in. Amstelveen-speler Faydherpe greep op die mo menten namelijk steeds zijn kansen. Liefst tien driepunters (en in totaal 36 punten) scoorde de guard en vele daarvan op de belangrijke momenten. Het geen er mede voor zorgde dat de 92-81 winst in handen van het thuisspelende Amstelveen bleef. Scores MSV: B. Driessen 28, Dogo 21, R. Driessen 11, Koek 10. Ook BS Leiden bleef met lege handen. Met name in de laatste tien minuten van de eerste helft toonde Leiden zich namelijk zo wel verdedigend als aanvallend machteloos. Van 25-18 werd het 49-25 in het voordeel van de ploeg uit Hilversum en was de wedstrijd in feite gespeeld. De zone-verdediging die coach Ton Kallenberg in de tweede helft neerzette bracht Leiden nog wat terug maar niet ver genoeg. De nederlaag (73-56) was na de eerste helft immers al onaf wendbaar. Center Theo de Bruyn blijkt in de wedstrijd van vorige week zijn kruisbanden te hebben afgescheurd en zijn kniebanden ingescheurd. Hij zal in ieder geval dit seizoen niet meer spelen en wellicht moet zelfs zijn gehele basket- balcarriére als beëindigd wor den gezien. Scores Leiden: Pi ket 17, De Ruijter 15, Huybens 11. De prestaties van de Lisse- mannen vertonen dit seizoen een grillig beeld. Zo deden min dere goden als Azimma en Braggarts de ploeg van Lawran- ce McGray in eigen huis wanke len. Zaterdag in Delft dicteerde echter niet koploper DAS de wedstrijd, maar Lisse. Na een aarzelende start begon de ploeg uit de Bollenstreek onder aan voering van center Terry van den Akker aan een voorsprong te werken, die bij rust al zeven punten bedroeg (35-42). Door hard spel probeerde DAS in de tweede helft terug te komen, maar Lisse bleef stoïcijns. De ploeg won uiteindelijk afgete kend met 68-77. Scores Lisse: Van den Akker 26, Ter Haak 12, Taal 11. LEIDEN .JUST BLOM BASKETBALMEDEWERKER Eindelijk leek het voor de jon gens junioren van Leiderdorp dan weer eens te gaan gebeu ren. Na de 49-41 ruststand liep de ploeg immers nog verder weg van tegenstander Tonego naar 57-41 en was de overwin ning nabij. Op dat moment ging het echter mis. De zone van de oostelijke ploeg was nauwelijks te bespelen voor de Leiderdor pers, getuige de 61-71 achter stand zeven minuten later. Des ondanks vocht de thuisploeg zich terug en kreeg het 11 se conden voor tijd de kans om een verlenging af te dwingen. De driepunter van Bob Smeding miste echter zijn doel, zodat de Voort 15, Saidi 13. kostbare punten met dei nederlaag bij Tonego ti kwamen. Scores Leidei Van de Burg 20, Smedii Knijnenburg 14, B.Wirtzl Heel even leek Akric staat het de meisjes jui van Leiderdorp moeilijk l ken. Bij 2-8 was de voors immers voor de ploeg uit: den. Daarna was het over. De thuisclub liep ui 33-12 en had dus weinig: meer in het tweede bedrijf eindelijk wonnen de Le dorpsen gemakkelijk met 6 Dinsdag kan de ploeg zich gen huis plaatsen voor de van de beker door Prisma ge te verslaan. Scores Le dorp: Van Zegveld 15, R.Va In de eerste divisie behaal de Lycurgus een afgeteken de 3-0 overwinning op DAC, dat merkte, dat er veel verschil tussen de top en de onderkant van de ranglijst bestaat. Ook Novo verloor (3-1 in Nijkerk bij NVC), maar het verlies van Gemini tegen het onder aan staande Krimpen was eigenlijk de verrassing van het weekend. Bij de vrou wen boekten VCS (1-3 bij Delta) en Leython (3-1 op Zovoc) belangrijke winst. LEIDEN GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER Lycurgus - DAC 3-0; 15-7, 15-5, 15-3. DAC speelde niet geweldig te gen de nummer twee van de ranglijst en kon bovendien zijn belangrijkste wapen, de sprong- service, niet uitvoeren, omdat de ruimte achter het speelveld te klein bleek. Lycurgus speelde goed en toonde aan in de varia ties net een stapje verder te zijn dan zijn Alphense tegenstander en die ook in een hoger tempo te kunnen uitvoeren. En als DAC nog tot een sluitende aan val kwam, dan werd die door het uitstekende blok van Lycur gus wel gesmoord. „Vandaag was het niveau-verschil gewoon te groot", erkende aanvoerder Robert-Jan Boonstra. NVC - Novo 3-1; 15-1, 5-15, 15- 1, 15-11. De Noordwijkers hebben geen ogenblik het idee gehad dat er kans op een punt was. Na de desastreuze opening kwam No vo in de tweede set verbazing wekkend goed terug, maar in de derde set vlogen de eerste zeven ballen er zo gemakkelijk in, dat er daarna alleen maar achter de feiten aangelopen werd, vooral door veel persoonlijke fouten. Coach Hans Broere: „Er was nooit eens een vast punt, dus iemand die foutloos speelde, waar je een bal aan kwijt kon, of iemand die eens sterk serveer de. Novo keek de hele wedstrijd tegen een achterstand aan en dat werkte zeer demotiverend." Op de vraag of hij nog kansen voor behoud ziet: „Zeg nooit: nooit." Krimpen - Gemini 3-1; 15-6, 11-15,15-9, 15-2. Coach Casper Brussee was na afloop zeer teleurgesteld. Hij kon niet begrijpen dat zijn team deze ontmoeting had kunnen verliezen. Hij vermoedde dat Gemini niet goed naar de wed strijd had toegeleefd en Krim pen, dat deze competitie slechts een keer eerder gewonnen had en met vier punten stijf onder aanstond, zwaar onderschat had. In de tweede set wist Ge- mini door zelf het initiatief te nemen, heel regelmatig te win nen, maar in de derde set was er geen pass, geen buiten-aan val en geen verdediging meer. En de vierde was helemaal een afgang, merkte Brussee op. Vrouwen: Delta - VCS 1-3; 12-15, 15-17, 15-3,11-15. Reno Jagtman, de coach van de Sassenheimers, had zich vooraf goed laten voorlichten over de tegenstander door de coach van Zovoc. Die had hem gewaar schuwd voor nieuwe spelpatro- nen en een speelster, die moest worden uitgeschakeld om tot winst te komen. Daarom startte VCS erg gedreven en nam direkt een 4-9 voorsprong, die door het hoger geklasseerde Delta op 10-10 tenietgedaan werd. Via 12-12 serveerde VCS met enige geplaatste opslagen uit. In de tweede set zette VCS goed door, nam drie punten voorsprong en hield die tot het einde vast. Na de grote puinhoop van de derde set, herstelde de ploeg zich op 7-3 in de laatste eigenlijk pas, Yvonne Klein-Rouweler bestookt de defensie van Zovoc. Leython zou met 3-1 winnen. omdat de bankzitters zich er mee gingen bemoeien en de ploeg tot een ongekend niveau opzweepten. Leython - Zovoc 3-1; 15-8, 15- 7,11-15,15-12. De Leiderdorpers haalden een belangrijke zege en klommen daardoor ruim uit de gevaren zone. In de eerste twee sets werd er zonder uitzondering uitstekend gespeeld en toonde de ploeg aan dat de ontwikke ling dit jaar duidelijk goed is, al dus trainer Ruud Van Houwe- lingen. Het leek erop, dat de LEIDEN-FRANK BONTE LEIDEN. JOB DE KRUIFF MEDEWERKER De tafeltennissers van Peco- s/Oegstgeest moesten zaterdag in Gaanderen van ver komen om tegen hekkesluiter Odion overeind te blijven. De snelle 4- 0 achterstand werd uiteindelijk, in een gespannen sfeer, zelfs nog in winst omgebogen. Van de overige regioteams deed vooral Avanti goede zaken: 7-3 tegen Victoria. Oegstgeest en Odion zijn goe de bekenden van elkaar. De twee ploegen waren de laatste jaren regelmatig concurrenten, aanvankelijk in de top van de eerste divisie, later ook onderin de eredivisie. Tegenwoordig hoort Oegstgeest echter, mede dankzij de van Odion overgeko men jürgen Pastoors, in de bo venste helft thuis. Logisch dus dat de thuisclub er alles aan ge legen was om de Oegstgeeste- naren te verslaan. Op de verras sende 4-0 tussenstand waren de Achterhoekers zelfs al zo zeker van hun zaak dat ze 'begonnen te narren'. Met name oud-club genoot Pastoors moest het ont gelden. „Maar daar putten wij juist kracht uit", gniffelt Ted van den Berg, die zelf tegen Beek de ban brak: 4-1. Coach Joop van der Borg: „Daarna werd het wel wat sportiever". En op dat vlak had Oegstgeest de langste adem. Vooral Her man van den Broek die met 21- 18, 21-13 tegen Geerling het winnende punt maakte, speelde opeens weer ouderwets goed. In de eerste divisie verstevig de Oegstgeest 2 de koppositie: 6-4 tegen het uit de eredivisie afkomstige OKI. Friso Reitsma wil nog wel een poging doen tot wijziging van het competitiere glement, dat vooralsnog geen twee teams van een vereniging in de hoogste klasse toestaat. Hij kijkt namelijk ver vooruit en vindt 'kampioen worden en niet promoveren één keer leuk, maar dan niet meer'. Avanti gaat na een 7-3 over winning op Victoria aan de lei ding in de tweede divisie. Vin cent de Beer was met drie zeges uitstekend op dreef, Edwin Ven- te scoorde twee punten en Theo Louwers deed nuttig werk met winst op een collega-invaller. Avanti heeft kampioenskansen als Joost Mentink (geblesseerd) er weer bij is. „Hij hoeft er maar te staan. Een verdediger, daar klappen veel spelers toch van dicht", toont De Beer zijn in zicht in het moderne tafelten nis. Voor Scylla lijkt het doek al bijna gevallen, hoewel Lars Wi- itebrood tegen Trias ongeslagen bleef en Hossein Mardani zijn eerste zege boekte. Paul Kan bier verloor driemaal: 4-6. Het met meer succes in de tweede divisie uitkomende Rijnsoever had op minimaal een gelijkspel gehoopt tegen koploper TTCV. Marco Cecchi versloeg de drie Veghelaren, maar kreeg weinig hulp. Johan van Meurs (lx) zag Roald van der Lande zijn trai ningsachterstand met een 'nul' bekopen. Derde-divisionist De Treffers klopte OKI. 2 met 7-3. Vesseur, Van Veen en invaller Bakker verdeelden de buit eer lijk. De in de eerste divisie spelen de vrouwen van Rijnsoever de den het met 6-4 winst tegen Ire ne prima. Maroesja Bonsen en Anouk Remmelzwaal zegevier den ieder eenmaal, Cora Bon sen bleef keurig ongeslagen maar weet dat meer dan een derde plaats achter Amsterdam en Amstelveen waarschijnlijk niet haalbaar is. De Docos-vrouwen mikken hoger. „We willen wel weer eer ste divisie spelen", luidt de eer lijke verklaring van kopvrouw Manon Nijssen, die drie punten maakte bij concurrent Vitesse. Miriam Bik (lx) en Karin Bun- nig (Ox) zorgden voor een 5-5 uitslag. Pecos blijft leiden in de derde divisie na 6-4 winst bij Swift. Karin van der Heiden en Miranda Karsdorp behaalden twee overwinningen, Linda Wesselingl^een. Peggy van Drongelen 1. Bij de mannen nam Rijn streek revanche op DSO voor de in de uitwedstrijd geleden ne derlaag: 20-15 (rust 8-5). Hal verwege de tweede helft leidde Rijnstreek met 18-9. Coach Rob Leemhuis experimenteerde toen en dat bood DSO de kans om de score een redelijker aan zien te geven. Behalve keeper Steffen Lagendijk die twee straf- worpen stopte en herhaaldelijk de breakouts van DSO onder schepte, onderscheidden zich in defensief opzicht ook Mark Stigter en Joris Klein. Scores Rijnstreek: Gerard Rijn 6, Andre van Leeuwen en Wim Rijn 4, Mark Stigter 3, Bas van Rijn 3 en Frank Hulshof 1. HANDBALMEDEWEREKER De mannen van TKS/Saturnus blijven op koers. In Heemskerk kon DSS de Leidse defensie niet in de problemen brengen: 13- 21. Afspeelfouten leidden tot Leidse breakouts. En dat wapen is scherp geslepen bij de man nen van trainer-coach Robin van Olphen. De geleidelijk har der aanpakkende verdediging van DSS en de arbitrale onder brekingen gaven de wedstrijd een rommelige aanblik. Satur nus bleef echter sterk verdedi gen, hield het hoofd koel en be heerste het treffen zonder het onderste uit de kan te hoeven halen. Scores Saturnus: Peter Innemee 5, Hans Blansjaar en Nico Mooren 4, Paul Timmer mans, Marcel Nieuwenhuys en Jasper Olierook 2 en Coen 01- ders en Winfred van Boheemen 1. Voor de vrouwen van Stomp- wijk '92 lijkt het optreden in de eerste divisie een eenmalige zaak. Tegen koploper Arnhem werd een kansloze nederlaag geleden: 23-8 (rust 11-4). Het verschil was vooral dat Arnhem op iedere kans bleef gaan, onge acht de onaantastbare score. Stompwijk '92 daarentegen haakte in vergelijkbare situaties af. Scores Stompwijk '92: Sylvia Hoevers 3, Irma van der Bosch, Tineke Heemskerk, Yvonne Bennis, Marian Ammerlaan en Eugenie van Geylswijk 1. In de afdelings-eerste klasse kon koploopster Foreholte het dappere HW '70 pas in de tweede helft van zich afschud den: 8-17 (rust 5-8). Met een weer geweldig keepende Aimee Visser in het Voorschotense doel spijkerde HW '70 het doel gebied dicht, zodat strafworpen Foreholte op voorsprong moes ten zetten. De Voorschotense basis ging pas door de knieën toen de pijp leeg was. Scores HW '70: Bertina Lamboo 5, Ca- rola van Egmond en Anneke Gijsman 2 en Monica Zeeuw 1. Foreholte: Maaike Turnhout 7, Elly Spreeuw 6, Esther Hoel 3 en Foreholte boekte de tweede overwinning in de competitie. In Rijswijk werd Hercules 2 met 13-23 (rust 5-9) geklopt. Scores Foreholte: Harry Warmerdam 7, Gert-Jan v.d. Lans 6, Ben v.d. Lans 3, Andre v.d. Nieuwendijk 2 en Jeroen Schulte 1. LEIDEN ROB VAN DER ZANDEN Al na een minuut spelen moest bij de handbalwedstrijd TKS Sa turnus - PSV de brancard wor den gehaald en het zou daarna nooit meer goed komen met deze wedstrijd. Het werd een bekerduel dat bol stond van de blessures en de twee-minuten- straffen, maar niet van de span ning. De Leidse eredivisionist won gemakkelijk met 20-9 en zit nu bij de laatste vier van de NHV-beker. PSV, dat in de eredivisie geen rol van betekenis speelt, was als underdog gestart in de Vijf Mei hal. Toen na zestig seconden Bianca van Tilburg door haar knie ging en schreeuwend ter aarde stortte, ging bij de bezoe kers de kaars uit. Zus Esther van Tilburg kreeg het te kwaad bij het zien van dit familieleed en vervolgde met betraande ogen de wedstrijd. De toon was direct gezet. In de hal hing gedurende een uur een sfeer van naargeestigheid en irritatie. Een wedstrijd was het al helemaal niet meer toen Saturnus halverwege een 11-4 voorsprong bereikte. De PSV'ers haakten bij bosjes af. Blessures, twee-minuten-straffen en zelfs een rode kaart dunden de Eind- hovense bank uit. En ondertussen scoorde de thuisploeg er lustig op los. Ont daan van alle spanning en stress gooiden Gerrie van Jaarsveld en Nicoleta Boriceanu er ieder ze ven ballen in. Er was geen vuil tje aan de lucht voor Saturnus dat Betty Renfurm nog steeds aan de kant heeft met een knie blessure. Net als vorig jaar is de ploeg bezig aan een sterk bekertoer nooi. Toen werd de finale be reikt en volgde een fikse neder laag in de eindstrijd tegen het ongenaakbare Swift. Omdat de Limburgers ook landskampioen werden, mocht Saturnus toen toch aan de Europa Cup II mee doen. Maar de dure trip naar Kiev in de tweede ronde werd enkele maanden geleden een sportieve en financiële tegen valler, zodat Saturnus heeft be sloten haar Europese aspiraties op een lager pitje te zetten. In de halve finale, van de na tionale beker zitten inmiddels ook De Volewijckers en HC Westland. Swift en Hellas spe len morgen de laatste kwartfi nalewedstrijd. Scores Saturnus: Boriceanu 7 (3 strafworpen), Van Jaarsveld 7 (1), Lakeman 2, Donners 1, Heezen 1, Van Leeuwen 1, Roos 1. FOTO HENK BOUWMAN strijd in drie sets beslist zou de, verving de geblesseerde Wil- worden, maar na 8-3 in de der- lemijn Berg op het midden uit- de liet Leython de zege even uit stekend en was een prima voor handen glippen. Er bleek even- beeld van de nieuwe lichting bij wel genoeg kracht over om in Leython. de vierde alsnog toe te slaan. Bianca Bouwmeester, die vorig seizoen nog tweede klas speel- het oog, waarop de Leidse lijn de aanval over het veld liet gaan. Het duo Michelsen en Bos kreeg keer op keer de handen op elkaar nadat ze door Noor- dermeer gelanceerd waren voor weer een nieuwe aanval. Met de hardwerkende Broere als blik semafleider en full-back Tom Jackson als extra man was er voor Castricum geen lol meer aan. Zelfs niet toen Michelsen uit een van de paal terugkaat sende bal op attente wijze wist af te maken voor 0-8. Bos con verteerde 0-10. Na een kwartier bewees Koe nen het ongelijk van de pas ont slagen coach Breinburg. Bij zijn rentree bereikte de Leidse reus met grote passen de achterlijn voor zijn welverdiende try, 0-15. Bos verzilverde vijf minuten la ter zijn tweede strafkick, 0-18. Met nog een kwartier op de klok volgden de Leidse aanvallen el kaar in hoog tempo op. Michel sen en Bos lieten het vele mee gereisde publiek genieten met fraai afgeronde aanvallen. Tot tweemaal toe mocht Bos op aangeven van Michelsen de punten drukken. De 0-30 was tevens de ruststand. In de tweede rondgang scha kelde DIOK een versnelling te rug en controleerde het spel. Castricum had dan wel het windvoordeel, maar wist daar geen gebruik van te maken. Slechts sporadisch kwamen de Noordhollanders op de aanvals- helft en daar liepen ze zich stuk op het fel verdedigende DIOK. Daarom bleef de ruststand tot het einde op het scorebord staan. PIETER VAN DER VLIET Het stond bij voorbaat vast, dat de uitwedstrijd van DIOK bij Castricum een hele lastige zou worden. De enige wedstrijd in de reguliere competitie die de Leidenaars verloren was nota bene in Noordholland. Gisteren was het echter een heel ander DIOK dat binnen de lijnen kwam. Tot in de kruinen gemo tiveerd speelden de mannen van coach Dick Altink de tegen stander met 0-30 van de mat. Als bij DIOK de naam Castri cum valt gaat er altijd wel een rilling door een aantal mensen. Met name de uitwedstrijden in het Noordhollandse zijn altijd zeer bijzonder en hebben voor de liefhebbers vaak iets extra's. Deze keer had DIOK nog iets goed te maken voor het eerder geleden competitieverlies. Met een door blessures en vakanties aangepaste opstelling kwam coach Altink met Sean Coughlin en Peter Koenen in de voor- waartsen en verving de Nieuw- Zeelander Mark Adam de ge blesseerde Sander Hadinegoro als scrum half. Net als vorige week in de wedstrijd tegen HRC speelde Perry Noordermeer als flyhalf, Edwin Broere op de wing en Mare Michelsen als 'in- side'-center. Vanaf het eerste fluitsignaal liet DIOK er geen gras over groeien. Als een vloedgolf stormden alle Leidse spelers naar voren en forceerden direct een penaltykick, die door Gott fried Bos op fraaie wijze tussen de palen werd gekruld, 0-3. Het DIOK-pack liet direct zien dat de extra trainingsarbeid aan het scrumblock hen geen windeie ren had gelegd. Op krachtige wijze maakten de hardwerken de voorwaartsen korte metten met de inspiratie van hun op ponenten, waardoor Adam ruim de gelegenheid kreeg de driekwarten razendsnel aan te spelen. Het was bij vlagen een lust voor De rugbyers van Bassets lie ten bij 't Gooi dure punten lig gen. In een spannende wed strijd waar Wilco Meeuwissen en Patrick van Dorp voor de try's zorgden werden de Sassen heimers -doof-'t Gooi in het laatste kwartier voor hun onop lettendheid zwaar gestraft. Eindstand 17-12. VOLLEYBALMEDEWERKER In de promotieklas blijft B je zijn zegereeks voortzett dit keer was Agon uit koop aan de beurt om een jr 1 nederlaag te incassern Leython redde het niet Haag en verloor met 3-0. de vrouwen heeft RW defi tief de weg omhoog terug b vonden; nu versloeg het in n streekderby Leython 2 mei ti 3. DAC is uitgeschakeld ve p de titel door een 3-0 ned laag bij Radius 2. RW - Agon 3-1; 15-3, IJ 13-15,15-9. In tegenstelling tot eerd berichten, was Kees van Meent voldoende herst om weer zijn opwachting de hoofdmacht van RV\' kunnen maken. Hij begon de bank, omdat coach M tin Broere zelf op de libe positie startte, maar in volgende set stond Van Meent in de basis. Dit k werd Arjen de Mare veelv dig op de driemeter aan speeld en hij nam, san met Marcel Aernoutse op buitenkant, het belangrijk, deel van de score voor zi rekening. In de derde s werd Arjen de Mare op de i bero-positie gezet, maar toi liepen de patronen te gefo ceerd, ook al omdat de Rijn burgers volgens Broere dac ten 'we winnen toch w< Dat gebeurde gelukkig in i vierde set alsnog. Haag - Leython 3-0; 15- 15-0,15-7. Leython was van slag en g de schuld aan de pass, diet alle spelers niet lekker lie Ook Steven Bijkerliet - 11 vaste kracht van de laats weken - liet het nu afwete De spelverdeling was nog r< delijk op dreef maar de bu tenaanval scoorde te weini mede door het goede blo Haag speelde geroutineer serveerde moeilijk en Le thon klaagde dat de bal ve te licht was, waardoor pass Renee Leeflang er niet aani pas kwam. Ook de verded ging van Leython zat nil lekker in elkaar. Vrouwen: Leython 2 - RW 2-3; 15-1 12-15, 9-15, 15-8, 9-15. Van beide zijden een aai trekkelijke wedstrijd, die h( publiek van begin tot ein kon boeien. RW had spe verdeelster Esther van Lui weer in de gelederen. D opening ging naar Leytho dat door twee geblesseerde met een smalle basis van zi ven speelsters uitkwam e uiteindelijk toch te kwets baar bleek. In de tweede si kwam Leython ook nog voo maar stortte finaal in. Dat een kwaal van de laatste we ken, waarvoor de oplossiu nog niet voorhanden is, wai ook in de volgende set kwaï Leython na 9-8 er niet mei aan te pas. RW scoorde vee via taktische ballen, speeld gedisciplineerd en volgde d aanwijzingen van Sim Boom blindelings op. Radius 2 - DAC 3-0; 154 15-6, 15-2. DAC had een komplete ofi day, wat volgens aanvoerste Dineke Borscher eens in d zoveel tijd voorkomt. D wedstrijd begon al een uur t laat, waardoor er amper pu bliek was en de stilte nodigd niet uit tot leuk spelen. Te gen een ploeg als Radius ku; je je zoiets niet permitterei en het gevolg blijkt uit d< setstanden.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18