Quick Boys dolt Heerjansdam jj Noordwijk kan na zege weer !aan leuk voetbal gaan denken ""i Rijnsburg mag niet klagen met deling bij Barendrecht Sport FC Lisse klasse beter dan ARC 'Uithollen' is er niet bij voor Katwijk -j^ANDAG 13 FEBRUAR11995 chef willem spierdijk. 071-356464. plv -chef rob onderwater. 071 -356463 3(1-2) '-2 62^ sportpark Zegersloot wordt hiter: Hurt naam van Remco Tuinen- g gefluisterd, de keeper die - - van vorig seizoen 1 jrstapte van ARC naar AZ'67. 4 óoste Alphense supporters hopen ieidsre2een terugkeer van de doel- 3945 i die in Alkmaar op een zij- lur>. Bfo or is beland. De roep om nieuwe keeper wordt luider de huidige keeper Marco a)'. Bija* IS' de schuld in de schoenen ingervvo choven kreeg van twee doel- m zweei iten en daarmee van de 1-3 erlaag tegen FC Lisse. lu ging Wins bij twee treffers l vrijuit, maar het gaat toch 5ibon'(V 'er om schu'd van het ver bij de keeper te leggen. t verder acles) 1 i Haaj rert (For; jrvoor was het klasseverschil Sport), H1.9 Helmon lor) 10. februari chap, sen ARC en FC Lisse eenvou- veg te groot. jj Lisse is het al sinds de and december gewoon gaan draaien en lijken de juiste spe lers op de juiste plaats te staan. Niet voor niets is de club vrijwel zeker van de tweede-periodeti- tel. De selectie is ook breed ge noeg om blessures en schorsin gen op te vangen. Zo nam Jeroen Smakman probleemloos de positie over van de zieke Barry Opdam. Smakman zorgde ook voor de eerste treffer. Hij krulde de bal over de muur in de hoek die door Marco Wins niet werd ver dedigd. „Niet onhoudbaar", vonden de ARC-supporters. „Niet onhoudbaar", oordeelde ook de nemer van de vrije trap. Marco Wins: „Ik was nogal boos op de muur, ze stonden te ver uit elkaar zodat ik de bal niet kon zien. Daardoor kon ik niet op tijd reageren." De Alphense keeper gaf wel toe bij het tweede doelpunt niet vrijuit te gaan. Iliohan stuurde twee ARC-verdedigers het bos in en leverde een lage voorzet af. Wins tikte de bal voor de voeten van FC Lisse-spits Mark Ens, die de bal half miste, maar daarna de bal toch nog voor de voeten van Visser kon leggen: 0- 2. Het zou een van de laatste ac ties worden van Visser want hij werd even later door linksback Ard Hoogendoorn ordinair uit de wedstrijd geschopt. De ver der uitstekend leidende arbiter Gremmen volstond met een ge le kaart. Het verhinderde FC Lisse overigens niet - met Wub- ben op de plaats van Visser - om op 3-0 te komen. Uit een af geslagen hoekschop scoorde Rene Ras met een droge knal. ARC kende in die eerste helft maar een gevaarlijk moment. Johan Boer was doorgebroken, FC Lisse doelman Mokveld kwam ten onrechte uit z'n doel, werkte de bal wel met een sli ding weg maar deponeerde de bal voor de voeten van John van der Meer. Diens lob werd echter weer door een speler van FC Lisse onderschept. De tweede helft zakte FC Lis se diep weg (Trainer Wotte: „Ik ben daar diep teleurgesteld over"). Omdat ARC geen zin had om tegen een 0-8 nederlaag aan te lopen, bleef de ploeg voorzichtig met twee spitsen opereren. Ruud Bos, vrij voor de keeper gezet door Van Megge- len, maakte er nog 1-3 van, maar verder dan een goede kopbal van Bos kwam ook ARC niet. ARC was helemaal kans loos toen de spits na een trap tegen het hoofd het veld moest ruimen en de thuisploeg met tien man verder moest. ARC-trainer Dick Alberts was nogal laconiek over de neder laag. „Wij hoeven de punten niet tegen de bovenste vier te pakken. Dat wil niet zeggen dat je je vantevoren al neerlegt bij een nederlaag. Het kan altijd hopen dat het ons meezit en zij een slechte dag hebben. Dat was vandaag niet het geval." ARC: Wins. Van der Weijden, Kooy. Bloemheuvel, Hoogendoorn. Dijkman (Van Arnhem)Van der Meer, Dijkhui zen, Van der Vlist (Van Meggelen), Bos. Boer. FC Lisse: Mokveld, Polman. Spruyt, Van Duyvenbode, Arnold Vermeulen. Ras. Van der Zvvet. Smakman (Broek- huijzen), Visser (Wubben). Ens, Oio- i 20 i 20 19 jwUK NICK VERWOERD 'e kunnen af en toe voor een stunt zorgen, maar nor- lal gesproken verliezen we gewoon van de Bollenploe- schetste Heerjansdam-coach Jos Houweling zater- na afloop van de ontmoeting tussen zijn ploeg en lick Boys de verhoudingen in de eerste klasse A. ker Dino Lima. Van der Niet was opnieuw ter plekke. Even later had de Katwijkse keeper geluk, toen een voorzet van Beuk de lat raakte. Meer wist Heerjansdam offensief niet te brengen. In de slotminuten van het eerste deel kwam Quick Boys dan toch eindelijk dikver diend op voorsprong. Een voor zet op maat van Aandewiel werd door Harteveld keurig met het hoofd verzilverd: 1-0. In de laatste minuut voor rust ver grootte de formatie van trainer Henk Wisman de marge door een wereldgoal van Leonard Pluimgraaff. De verdediger haalde het in z'n hoofd om een vrije trap vanaf zo'n 35 meter op doel te pegelen. Snoeihard verdween de bal in de boven hoek: 2-0. 18 jewerker 17 17 de miraculeuze zege van het ig weekeinde op Noordwijk 1) volgde er voor Heerjans- n tegen Quick Boys weer in de ogen van Houweling, PE* rmaJe uitslag. Het werd 3-0 0 9 1 ir de Katwijkers, die abnor- 0 7 al veel kansen verprutsten, 'pe blauwwitten, zonder de ilesseerde Hicham Rbii en de 6 Ichorste Jan-Jeroen Schaap, 1 6 ljamen goed voor de dag. Er j 5 |rd agressief gespeeld en daar 5 'veel beweging in het team kon de bal lekker rond- Omdat Quick Boys ach- één tegen één speelde en irof Theo Kulsdom bij Heer- dam voornamelijk achter defensie te vinden was, had thuisploeg tegen de met drie n spelende bezoekers op middenveld steeds een letje meer. Een enorm loverwicht was het gevolg. |t leidde tot een indrukwek- ide reeks scoringsmogelijk- Feyenjden. Als de Katwijkers in de ;rking op scherp zouden en gestaan, had liet duel al 'a|:3a|de openingsfase beslist kun- zijn. Marcel Harteveld treu- de echter te lang na een gave ie van Peter Kruit en Gert 'vJndewiel en opnieuw Har old knalden in kansrijke po- Gn ie van dichtbij hoog over. l lubilaris Hans van der Plas, zijn 250e wedstrijd in het andaardteam afwerkte, had .9 Iverwege de eerste helft pech en zijn kopbal via de handen n goalie Harold Verberkmoes i de paal belandde. De* doel- an stond de Katwijkers trou- tns wel vaker in de weg. Scho- van Harteveld en Aandewiel een gevaarlijke kopbal van actieve Martin Steenvoorden erden door Verberkmoes knap pareerd. Zijn collega Tom van der Niet jjj en! Uit een hoekschop van artin Beuk knikte Walter van Burg fraai in, maar Van der wel w< Heerjansdam trachtte na rust door het inbrengen van aanval ler Brian Stolk voor verdediger Pippy Pruymboom de bakens te verzetten. Tevergeefs. Quick Boys bleef domineren en nadat Steenvoorden verzuimd had om een "voor-zet van Harteveld in een treffer om te zetten, liepen de blauwwitten al vlot naar 3-0. Na een een-tweetje met Ronald van Dijk vond Harteveld de vrij staande Steen voorden, die nu wel doeltreffend afrondde. Daarmee was de wedstrijd ge speeld en stond ook de eind stand al op het scorebord, aan gezien Steenvoorden en Aande wiel in het restant van de partij nog een paar riante mogelijkhe den onbenut lieten en Hans van der Plas zelfs vanaf elf meter niet het doel wist te vinden, na dat de voor de tweede keer ge boekte Werner Verwey - rood dus - Kruit had neergelegd. Wis man: „We hadden uiteraard met veel grotere cijfers moeten winnen. Maar goed, aan de an dere kant kunnen we ook blij zijn met al die kansen die we creëren." Jos Hoüweling was een beetje blij, omdat zijn ploeg een afgang bespaard was geble ven: „Want we zijn natuurlijk e"fjfiet tikte de bal even fraai over. daarop volgende corner Van Bfrans de Visser leidde tot een ïzet van Steenvoordens bewa- Quick Boys: Van der Niet; Rog, Jaap van Duyn, Pluimgraaf, Hans van der Plas; Van Dijk. Aandewiel, Floor van Duyn (Kulk); Harteveld (Leen van der Plas). Steenvoorden, Kruit. SPUKENISSE ROB VAN DER ZANDEN Heel even bekroop de toe schouwers bij Spijkenisse - Kat wijk het gevoel dat het duel nog alle kanten op kon. Het stond ver in de tweede helft 1-2, de thuisclub drong aan. een kopbal op de paal en een pegel tegen de lat. Maar dan maakt de landskampioen zich even boos en is het gebeurd. Een keer ra ken door lohan Vogelaar, een keer raken door Marco de Rid der, een keer raken door Hans Zwaan. Doelpunt, einde wed strijd. En gauw naar huis. De spelersbus van Katwijk vertrok opvallend snel vanaf sportpark Schiekamp. De mees ten waren vanuit de kleedkamer direct ingestapt. Ziezo, dit klus je was ook weer geklaard. In de touringcar werden de zaken nog even op een rijtje gezet: zestien punten uit de laatste acht wed strijden. Rijden maar. Men mag niet hardop zeggen dat het Katwijk allemaal zo makkelijk afgaat, ook al lijkt zo'n derde goal vanaf de kant bijna vanzelfsprekend. De spe lers voelen meer druk en last op de schouders dan de toeschou wers met de blote ogen kunnen zien. Pim Langeveld: „Geloof me, het wordt elke week zwaar der voor ons." Als het ongeslagen Katwijk komende zaterdag tegen SHO wint dan bezit de ploeg zo veel punten dat het nauwelijks nog fout kan gaan. Dan zou volgens de berekeningen een wekelijkse 0-0 voldoende zijn om de derde titel op rij te pakken. Nog een tussensprintje en dan 'uithol len'. Maar kruimeldieven als ARC en Rijnsburgse Boys die denken dat deze ploeg straks wat pun ten gaat weggeven aan bevrien de degradatiekandidaten zitten fout. Katwijk wil straks graag meer dan 43 punten hebben. Dat is namelijk een record dat rivaal Quick Boys nu in handen heeft. Bij Katwijk had men voor het duel in Spijkenisse ernstig reke ning gehouden met Faust van der Meer. De goaltjesdief, die twee jaar geleden als spits van Excelsior Maassluis nog topsco rer in de eerste klasse werd met 28 goals, zat echter in de dug out. De aanvaller (dit seizoen vaak in de lappenmand, hij maakte nog maar een doelpunt) was niet fit genoeg voor een he le wedstrijd en kwam pas twin tig minuten voor het einde in het veld. Zijn broer Rob - ook niet uit te vlakken als aanvaller - zat ook al aan de kant omdat hij Peter Kruit is een verdediger van Heerjansdam te snel af. Quick Boys was zaterdag veel te sterk voor de groenzwarten. foto kees van hoogdalem INFORMATIE VOOR SPORTERS Sport Medisch Adviescentrum Leiden e.o. Het voorkomen van blessures Voorlichtingsavond: Training en overtraining Doping en Sport Schoeisel en sport Enkelblessures woensdag 15 februari 1995 aanvang: 20.00 uur Voetbalvereniging Lugdunum Kikkerpolder 11, Leiden Sportarts Sportarts R. Lam V.M.A. J. Kruidenberg Fysiothcra] Th. de Winter H. Plemper TOEGANG GRATIS NOORD WUK GERT-JAN ONVLEE iau, Het resultaat vergoedde zaterdag in i. Noordwijk alles. Op het moment dat in de |s i kleedkamer van de zaterdageersteklasser jS letterlijk de wonden werden gelikt, werden 2 ook de zegeningen geteld. De 1-0 overwin- Z P'n§ °P Zwart Wit '28 had de ploeg van oe- 2& fenmeester Ruud Bröring'op een stevige vierde plaats op de ranglijst van de eerste JU iklasse A doen belanden. Een positie waar iedereen in Noordwijk voor aanvang van 3 het treffen met de Rotterdamse opponent na blind voor zou hebben getekend. 2* Niet zo vreemd dus dat Bröring na af- Joop tevreden rondstapte. De trainer die in Kj de afgelopen weken het degradatiespook 19 bewust had opgeroepen, liet nu weten dat het voor dit seizoen wel goed zit. „Die paar TA punten die we nog nodig hebben, komen 11 vanzelf. We kunnen nu weer aan leuk voet- 3- balgaandenken." Gedachten die zaterdag voor aanvang 3 van het duel met Zwart Wit '28 wellicht 0 ook aanwezig waren, maar die op het veld niet tot uitdrukking werden gebracht. Noordwijk was zaterdag geen schim van a Ede ploeg die het dit seizoen eerder wel was. Vloeiende combinaties konden nau welijks worden genoteerd, en aanvallend M Agaven de roodwitten al helemaal niet e uthuis. Precies één keer liet de thuisclub 1 izich zaterdag van een dreigende kant zien. a !Het leverde Noordwijk direct de enige goal "a :van de wedstrijd op. Arnold Reinders hield het er later op dat het Noordwijk 'eindelijk weer eens had meegezeten'. Oefenmeester Ruud Bröring viel zijn vrije verdediger en extra-aanvaller bij met de mededeling dat Zwart Wit zeker een punt meer had verdiend. Een opmer king waarmee Bröring de waarheid nog ge weld aandeed: want als er zaterdag een ploeg was die op basis van doelrijpe moge lijkheden de winst verdiende, was het de Rotterdamse tegenstander die Noordwijk in de openingswedstrijd van deze jaargang al op een 3-1 nederlaag had getracteerd. Waar de Noordwijkse frontlinie (Patrick Scheurwater, Fred Bloem, Robert Vermin) continue niet thuis gaf, klopte Zwart Wit '28 de hele wedstrijd nadrukkelijk aan de door doelman Willem Visscher verdedigde poort. Omdat Mario Monteiro in die eerste helft evenwel slechts het zijnet vond, de zelfde Monteiro iets later niet verder kwam dan de binnenkant van de rechterpaal en Danny van der Krogt zijn knappe kopbal nog knapper door Visscher en de binnen kant van de linkerpaal gestuit zag worden, bereikte Zwart Wit '28 de rust op 'nul'. Een hatelijk cijfer waar de Rotterdam mers ook na de pauze niet afkwamen. Al was weer Van der Krogt (bovenkant lat, over) dichtbij de bepaald verdiende ope ningstreffer van Zwart Wit. Het was dus niet zo gek dat alles wat Noordwijk was la ter sprak over een bepaald niet ongelukki ge overwinning. Bröring: „Maar die heeft het elftal wel zelf afgedwongen. Een ploeg die uit vorm is, te maken krijgt met een te genstander die je het voetbal onmogelijk maakt en dan toch nog zoveel strijd levert dat zo'n partij gewonnen wordt, daar kan ik ook alleen maar heel trots op zijn." Die speelwijze van Zwart Wit '28 vormde zaterdag tot ver na afloop van het duel nog een onderwerp van gesprek. „Bij elke hoge bal moest je enorm goed uitkijken wat er beneden je gebeurde", zette Reinders de tegenstander later neer. Doelman Willem Visscher en Jeffrey Stolk behoorden tot de Noordwijkers die tijdens de negentig mi nuten niet goed oppasten. Hoewel je je mag afvragen of je je wel kunt verweren te gen aanslagen als die van Van der Krogt (op Visscher) en Leo Vosselman (op de uit gevallen Stolk). Overtredingen die niet besteed waren aan scheidsrechter Nefs uit Bergen op Zoom. Zoals de hele wedstrijd trouwens niet in goede handen bleek bij de wel hard en lang fluitende, maar bepaald veel te lankmoedig leidende arbiter die volgend jaar verplicht een klasje lager moet optre den. Het was echter wel diezelfde Nefs die Noordwijk zaterdag mede aan de enige kans en de enige treffer hielp. Op zich viel er zeker wat voor te zeggen dat Nefs niet affloot op het moment dat Robert Vermin de bal tegen de hand aangeschoten kreeg. Het zag er uit als onopzettelijk en dus niet strafbaar hands. Negen van de tien scheidsrechters zouden Vermin echter desondanks met een fluitsignaal hebben afgehouden van zijn volgende actie: een voorzet op maat aan Fred Bloem. Van een meter of zestien verdween de bal als een streep achter doelman Hans Eggelmeyer. De zeventiende goal van Bloem dit sei zoen, en bepaald niet de minst belangrijke. Noordwijk: Visscher Dc Ridder, Smit (Aboikoni), Reinders, Van Houten; Van Dijk, Stolk (Vogelaar), Smits; Scheurwater, Bloem, Vermin. BARENDRECHT ERIK VAN DOP VOETBALMEDEWERKER Rijnsburgse Boys swingt nog niet erg. In plaats van de ener verende cha-cha-cha ontlokt het spel van de geel-zwarten de supporters heden tendage een hoofdschuddend 'tja, tja, tja Want wat moet men aan men de wedstrijd tegen Barendrecht die eindigde in een 1-1 gelijk spel. Blij zijn met het behaalde punt en de getoonde werklust of bedroefd zijn over de vele misverstanden bij de opbouw? In ieder geval, overheerste in eerste instantie een gevoel van lichte teleurstelling bij de be zoekers door het slotaccoord van het duel. In de allerlaatste seconden van de wedstrijd schoot de zeer actieve Steven Faber namelijk vanaf de rand van het strafschopgebied kei hard op de paal. Het geluk ont brak hem op dat moment, waar hij bijna negentig minuten eer der er zelf schuld aan was dat hij geen doel trof. Vrijwel vanaf de aftrap legde Folkert Wesseli- us de bal namelijk panklaar voor de voeten van de verraste Over de gehele wedstrijd be keken mocht Rijnsburgse Boys echter absoluut niet klagen over het behaalde resultaat. Ba rendrecht had immers de mees te doelrijpe kansen laten aante kenen. Vooral via de rechter flank verschenen de gastheren regelmatig gevaarlijk voor het doel van keeper Hans Schot. Vlak na de misser van Faber kwam hij nog goed weg toen Pieter Vermaas buiten bereik van Schot op de paal kopte, waarna de doelman de rebound van Marco van den Heuvel met zijn lichaam kon keren. Een half uur later bleef Schot echter kansloos op een inzet van Van den Heuvel nadat Vermaas een lange pass van Edward Mietus vakkundig breed legde. De elf van Rob Kiebert had veel moeite de achterstand goed te maken en kwam eigen lijk niet tot een georganiseerde aanval. Weliswaar werd er meer mankracht naar voren gestuurd, maar veel druk op het doel van de thuisclub leverde dit niet op. Het gebrek aan automatismen tussen de spelers doordat bles sures en schorsingen het aan zien van de ploeg voortdurend veranderen is daarvan een mo gelijke oorzaak. Dit weekeinde was Peter van Duijn bijvoor beeld afwezig door de spier- scheuring die hij vorige week opliep. Het zoeken naar de vrije man dat het gevolg is leidt tot een lage handelingssnelheid en bovendien treden er veelvuldig misverstanden op. De gelijkmaker van Rijns burgse Boys kwam dan ook ei genlijk uit de lucht vallen en was niet ontbloot van het nodi ge geluk. Een schot van Ray mond Buys werd door Ed Roos namelijk voldoende van rich ting veranderd om Brian Note- boom te verschalken. Nog meer geluk hadden de bezoekers op een vrije trap van Fred Lagen dijk, die vanaf de lat het veld weer insprong. Een overwinning voor de thuisclub zou echter op basis van een surplus aan wapenfei ten teveel van het goede zijn ge weest. Barendrecht heeft net zomin als Rijnsburgse Boys de goede vorm te pakken en moest het veldoverwicht aan de tegen stander laten. Een puntendeling was voor beide partijen dan ook een aanvaardbare uitslag. Mede gezien de zorgelijke stand op de ranglijst. Van een vreugdedans je was geheel terecht dan ook nog geen sprake, want er moet nog heel wat veranderen voor dat de minst succesvolle ploeg uit de Bollenstreek, zoals het programmaboekje van Ba rendrecht vermeldde, als van ouds over de tegenstanders heenwalst. Rijnsburgse Boys: Schot; Buis, Arjan Heemskerk, Dick Heemskerk, Den Haan; De Ruiter (Robert van Duyn), Klaasscn, Roos; Van Driel (Kamper veen), Faber, Wesselius. onlangs voor de tweede keer dit seizoen zijn middenvoetsbeen tje brak. Spijkenisse begon dus gehan dicapt aan het karwei, maar maakte het de landskampioen toch lastig. Katwijk-keeper Teun van Duyvenbode moest met twee fraaie reddingen in de be ginfase voorkomen dat de be zoekers (zonder de geschorste Kenneth Braaf) op een achter stand werden gezet. Dat zou trouwens onverdiend zijn ge weest, want aan de overkant was verreweg het meest te bele ven voor het doel van Eldi Per- net. De goalie zag tot zijn verba zing na een kwartier Marco de Ridder in zijn eentje doorko men omdat maar liefst drie ver dedigers naar de zijkant waren uitgeweken om het gevaar Hans Zwaan te bezweren. De Ridder tekende zijn dertiende goal van dit seizoen en Katwijks 300ste in de eerste klasse aan: 0-1. Het stond vrij snel daarna gelijk, omdat Andrew de Ruiter even aan de aandacht van de Kat wijkse defensie ontsnapte. In de tweede helft mocht de naam van Kees Krayenoord, die voor rust al twee keer dicht bij een treffer was geweest, weer eens in de karakteristieken wor den vermeld. De rechtsbuiten kon na een slim passje van Hans Zwaan de 1-2 aantekenen en voor 'Kraai' was dat pas de tweede van het seizoen. Omdat Hans Zwaan er al twee had voorbereid, mocht hij zelf de derde binnenknallen. Die goal, Zwaans veertiende van het seizoen, was om de vin gers bij af te likken. Vogelaar bereikte De Ridder. Die speelde de bal in een keer met een prachtige drop-kick naar Zwaan. De bal krulde om de Spijkenisse defensie heen en belandde keurig voor de rechter van de lange centrumspits. In een keer stuurde Zwaan de bal naar de uiterste hoek. Bij Kat wijk zie je bijna elke week mo menten waar andere ploegen een heel seizoen op moeten te ren. De 1-3 was een feit, maar in de fase daarvoor kwam Katwijk twee keer goed weg. Een keer kopte Robin Krayo in kansrijke positie op de paal. En een keer liet Peter Riedijk vanaf 35 meter een lob los die Van Duyvenbode aan het schrikken bracht. Via de lat stuiterde de bal het veld weer in. Het geluk van de kam pioen. Katwijk: Van Duyvenbode; Van Zeist, Vogelaar, Langemaat Kwestro; L'Ami, Langeveld, Van der Plas; Krayenoord, Zwaan, De Ridder. EERSTE KLASSE A Spijkenisse - Katwijk 1-3 (1-1). 14 De Ridder 0-1, 27 De Ruiter 1-1, 56 Krayenoord 1-2, 82. Zwaan 1-3. Scheids rechter: Harinck. Toeschouwers: 1100. Gele kaart: Kunst (Spi|kenisse) ARC - FC Lisse 1-3 (0-3). 17 Smakman 0- 1. 23 Visser 0-2. 37 Ras 0-3, 71 Bos 1-3 Scheidsrechter Gremmen Toeschouwers: 1200. Gele kaarten Hoogendoorn (ARC), Wubben (FC Lisse). Noordwijk - Zwart Wit '28 1-0 (0-0). 69. Bloem 1-0. Scheidsrechter: Nefs Toe schouwers: 800 Gele kaarten: Jansen, Wickel (Zwart Wit '28). Scheurwater. Rein ders (Noordwijk). SHO-Marken 2-1 (0-1) 46. Bakker 0-1, 74 Wildenberg 1-1, 83. Altena 2-1 Scheidsrechter: Boonstra. Toeschouwers: 900 Gele kaarten: Veerkamp. Bakker(Mar- ken). Wildenberg. Den Hartig, van Duppe (SHO). Volendam-Scheveningen 0-2 (0-0). 73. de Jager 0-1, 80. Grootvelt 0-2. Scheidsrech ter: Dollen. Toeschouwers: 500. Gele kaar ten: de Boer, Tuip(Volendam) Quick Boys - Heerjansdam 3-0 (2-0) 42 Harteveld 1-0, 45 Pluimgraaff 2-0, 56 Steenvoorden 3-0. Scheidsrechter: De Wit Toeschouwers: 2300. Gele kaarten: Jaap van Duyn (Quick Boys), Kulsdom (Heerjansdam). Rode kaart (2 x geel): Ver wey (Heerjansdam) Barendrecht - Rijnsburgse Boys 1-1 (1-0). 39 Van den Heuvel 1-0, 59. Buis 1-1 Scheidsrechter: Kohier. Toeschouwers: 900. Gele kaarten: Dick Heemskerk (Rijns burgse Boys); Mietus, Pronk (beiden Ba rendrecht) Katwi|k Quick Boys FC Lisse Noordwijk Spijkeniss Heerjansd Scheven. Zwart W'28 Rijnsb. B. Volendam Barendr. Marken ARC SHO 1 3 0 29 52-17 1 5 2 21 38-23 i 2 4 20 41 22 i 6 4 18 36-24 i 4 5 16 26-29 1 8 15 27-31 6 6 14 35-37 i 2 8 14 22-32 5 6 13 29-33 5 7 13 25-28 5 7 13 20-25 5 7 13 19 32 3 9 11 21-38 4 9 10 22-42 Stand aan kop tweede periode: Katwijk 8 15 Quick Boys 8-12 FC Lisse 8-13 Spijkenisse 7-10 Topscorers 1. Bloem (Noordwijk) 17, 2. Zwaan (Katwijk) 14, 3. De Ridder (Katwi|k) 13, 4 Ron de Jager (Scheveningen) 12. 5 Kruit (Quick Boys) 10. 6. Rbn (Quick Boys), Van Driel (Rijnsburgse Boys) Altena (SHO) 8. 8 Langeveld (Katwijk), Ens (Lis se), Teerhuis (Marken), Tellier (Schevenin gen), Visser (FC Lisse), Steenvoorden (Quick Boys) De Ruiter (Spijkenisse) 7 TWEEDEKLASSER ASWH - Zwaluwen 0-1, Zevenhoven - Ter Leede 1-4. Ter Leede 16-21 Beursb. 15-16 DEVJO 15-20 Vitesse D. 15-14 Zwaluwen 16-20 Rijsoord 15-12 Zevenhoven 16-19 HVO 15-12 ASWH 15-18 Naaldwijk 14 7 Excels. P. 15-17 Oranje Wit 15- 6 Devjo eerste-periodekampioen DERDE KLASSE A Jodan Boys-Oegstgeest 1-2, Spirit-Rohda '76 2-1, Xerxes-Monster afgelast, SV '35 's-Grav SV 11. Die Haghe-Sportlust 0-0, 's-Gravenzande-Voorschoten 1-3. Spint 15-24 SV'35 16-15 Voorschoten 16-24 Oegstgeest 16-14 Gravenz. 15-22 Die Haghe 16-13 Monster 15-17 's-Grav SV 16-11 Rohda'76 16-17 Jodan Boys 16-10 Sportlust 16-17 Xerxes 15-4 Stand tweede periode: Voorschoten 6-9 SV'35 5-7 Spirit G-10 's-Gravenz. 4-7 VIERDE KLASSE B RCL-KRV 5-0, WDS-De Sleutels 2-0, Al- phia-Hazerswoudse Boys 1-0, Floreant- CVC 2-0, Valken'68-LFC 1-0. Oudewater- Leiden 1-1. RCL 16-26 HazBoys 16-17 KRV 16-25 Leiden 16-16 De Sleutels 15-18 Valken'68 16-12 WDS 16-18 CVC 14- 11 Alphia 16-17 LFC 15-8 Floreant 16-17 Oudewater 15-5 KRV eerste periode kampioen Stand aan kop tweede periode KRV 6-10 RCL 6-9 WDS 6-9 De Sleutels 5-7 AFDELING LEIDEN SVLV-LSVV'70 uitg., Kagia-Lugdunum 2- 2. GWS-Abbenes 1-4, Woubrugge-TAVV 2- 2, Koudekerk-MVKVafg, SVOW-UVS 1-1 TAVV 16-26 SV0W 17 19 Kagia 17-25- Woubrugge 17-14 MVKV 16-23 Abbenes 17-12 UVS 17-23 LSVV'70 16- 9 Koudekerk 16-22 GWS 17- 5 Lugdunum 17-20 SVLV 15- 0 Advocaat wil niéuwe assistent EINDHOVEN ANP Hoofdcoach Dick Advocaat wil de technische staf van PSV uit breiden met een volledig gedi plomeerde trainer. Volgens de voormalige bondscoach is nog niet besloten welke werkzaam heden de nieuwe man, die per 1 juli in dienst komt, precies gaat verrichten. Maar hij liet wel doorschemeren dat zijn huidige assistent Willy van der Kuijlen, die niet in het bezit is van het hoogste trainersdiploma, een andere rol krijgt in de organisa tie. „Misschien wordt Willy wel hoofd opleidingen", zei Advo caat. „Alles is binnen het huidi ge PSV mogelijk. Ik wil er een A- trainer bij, omdat een vervanger klaar moet staan voor het geval er iets met mij gebeurt. Anders komt PSV weer in dezelfde situ atie als eerder dit seizoen, toen Kees Rijvers plotseling moest inspringen." Advocaat wil in het nieuwe seizoen met een verkleinde A- selectie van zestien of achttien spelers en twee keepers aan de slag. Dat betekent dat van de huidige groep van 23 contract spelers een flink aantal mag ver trekken. De clubleiding van PSV geeft de voorkeur aan verkoop. Om die reden ging vorige week een tussentijdse overgang van verdediger Van der Gaag naar Heerenveen niet door. De Frie se club wilde de ex-Spartaan tot aan het einde van het seizoen huren.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15