JN oe maar eerrpaar dagen. m 30% Dit heb ik in 28 jaar liet eerder meegemaakt' 30% KOOREMAN i u Vluchtelingenwerk krijgt nieuw onderkomen Ex-directeur failliet Coaxis wellicht vervolgd au» "*Oy wfc #- J0* m JU7o Leiden Regio Oegstgeest moet snel uit impasse m <Ol JtIJDAG 10 FEBRUARI 1995 chef henny van egmond, 071 -35641 4. plv -chef hans koenekoop. 071-356429 y itrgemeester ziet op één avond twee wethouders aftreden vw0!)it heb ik in 28 jaar dat ik nu burgemeester ben nog Dmiet meegemaakt." Zo omschreef burgemeester S. 1 heenstra het verloop van de gisteravond gehouden adsvergadering. De locatiekeuze voor een nieuwe raad- nfr |is in Oegstgeest eiste twee politieke slachtoffers. De ithouders Lisman en Ollongren traden met onmiddel- Jgike ingang af. „Het is een avond waar we met z'n allen >t fier op kunnen zijn", deed het raadslid R. Haafkens ,„J VD) ook een duit in het zakje. -ri jstgeest loman leefmans twee afgetreden wethouders het niet eens met feit dat plan van hun partij door de t van college en raad dreigde worden afgekeurd. Het onge- jen van Leefbaar Oegstgeest over deze situatie en over houding van de andere par- n werd eerder deze week in advertentie in de Oegst- •ster Courant kenbaar ge- akt. Daar reageerden de an- re partijen gisteravond op t een motie van wantrouwen het duo de kop kostte, ■en geheel nieuw raadhuis in midden van het forensen- iUto-inbrekers slaan toe m iderdqrpLeiderdorp blijft last houden van auto-inbrekers die zijn op radiocassetterecorders. Niet in alle gevallen lukten de ito-inbraken. In de Merelstraat is geprobeerd een auto te ste- i, maar het is niet gelukt het stuurslot open te breken. De au- 's waarin geen audio-apparatuur meer is, stonden op het l_ ivikstaartplein en in de Raaphorst. Uit een auto die was gepar eerd op de Bosdreef nam een inbreker een afstandsbediening ee waarmee hij een garagedeur opende. Daarin stond een au- waaruit hij met gereedschap, dat voor het oprapen lag, een '8ed itoradio heeft gestolen. oga iewusteloos na verkeersongeval assenaar Een 51-jarige man uit Zandvoort'heeft vanochtend ■-///.'& dorp was sinds de grote verkie zingswinst van LO, die daar te gen was, niet meer aan de orde Het bureau Starke Diekstra on derzocht voorjaar 1994 de an dere mogelijkheden en met na me het gebruik van de voorma lige Jelgersmakliniek. Van de di verse varianten die het bureau opperde, koos een meerderheid van het college - H. Kamphui- sen (WD), G. van Eisen (PrO) en burgemeester Scheenstra - voor de mogelijkheid om de kli niek te gaan verbouwen en het huidige complex aan het Wil- helminapark af te stoten. De prijs van deze operatie zou het streefbedrag van 1,5 miljoen n half acht ernstig hoofdletsel opgelopen bij een verkeersonge- tl op de Rijksstraatweg in Wassenaar. De man stak te voet over ir hoogte van de Van Zuylen van Nijeveldtstraat. Dat is daar et toegestaan. Het verkeer stond op dat moment stil vanwege ;n rood verkeerslicht. Een 37-jarige automobilist uit Rijpwete- ng laveerde tussen de auto's door om linksaf richting Voor- 7:hoten te kunnen gaan. Daarbij heeft hij de Zandvoorter ge- :hept. Het slachtoffer ligt bewusteloos in het AZL. tudent verwisselt kentekenplaten -«jassenaar De Wassenaarse politie heeft gisteravond een Leidse -Indent (20), die in Luxemburg woont, op de bon geslingerd die motorrijtuigenbelasting ontduikt door telkens zijn kenteken- laten te verwisselen. De man moest op de!Rijksstraatweg stop en voor controle. Daarbij kwam aan het licht dat onder de jxemburgse kentekenplaten Nederlandse exemplaren waren ëvestigd. De bedoeling was om bij aankomst in Luxemburg de ilgorde om te wisselen. Vegpiraten in Oegstgeest egstgeest Bijna zestig van de 466 gecontroleerde auto's reden sterochtend op de President Kennedylaan te hard. Toegestaan vijftig kilometer per uur. Hoogst genoteerde snelheid was 82. p de Rijnzichtweg was een paar uur later ook een snelheids- introle. Hier kwamen 632 auto's voorbij en reden er 17 te hard. ok hier was 82 de hoogst gemeten snelheid. Op de Geversstraat aren 14 van de 487 passanten in overtreding. iijetijd Wethouder F. Lisman van Leefbaar gulden aan lasten per jaar het dichtst benaderen. LO kwam met een eigen vari ant waarbij beide gebouwen die op een steenworp afstand van elkaar liggen, worden benut. Met de juiste financiering zou dat goedkoper uitpakken en en kele praktische problemen zoals parkeeroverlast oplossen. Diek stra bekeek ook deze variant en - ,«ÜK' Oegstgeest. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS oordeelde negatief, maar een door LO aangedragen specialist zag wel mogelijkheden. Die vier wethouders bleven twee aan twee achter hun eigen plan staan met als resultaat dat Oegstgeest deze week meerma len door diverse politici als on bestuurbaar werd gekwalifi ceerd. Het was immers niet de eerste keer dat het college met een voorstel kwam dat niet door alle leden werd gesteund. Tij dens de extra vergadering van komende dinsdag zou de defi nitieve locatiekeuze worden ge maakt en de politieke conse quenties worden getrokken. Dat proces werd echter door het gewraakte artikel van LO versneld. „Door die publicatie ontneemt u ons de kans op dis cussie", vatte G. van Kempen van Dommelen (CDA) het be zwaar van alle andere partijen samen. Nog voordat een motie van wantrouwen in stemming kon worden gebracht, lieten de wethouders weten af te zullen treden en nog tijdens de verga dering leverden ze hun besluit schriftelijk in bij Scheenstra. oegstgeest „Het vereiste wettelijke mini mum is er nog: een burge meester met twee wethou ders. Maar u zal snel moeten kiezen of er uitbreiding moet komen", liet burgemeester S. Scheenstra ter afsluiting van de raadsvergadering weten. Door de vaak slechte ver standhouding binnen het col lege van B en W werd er openlijk gesproken van een 'bestuurlijk verloren jaar'. Nu twee wethouders zijn afgetre den, is het zaak snel vervan gers te vinden. „Want we moeten in de komende drie jaar zien dit verloren jaar in te halen", aldus WD-er R. Haaf kens. Er werd gisteravond direct druk gespeculeerd over hoe het nu verder moet in Oegst geest. Aangenomen wordt dat de liberalen en Progressief Oegstgeest in het college blij ven. Een aanvulling, zodat het college op een meerderheid in de raad kan rekenen, kan maar op twee manieren ont staan. De eerste mogelijkheid is dat Leefbaar Oegstgeest de verantwoordelijkheid als ver uit grootste fractie - zeven van de zeventien zetels - wil blijven nemen en een of twee nieuwe kandidaten naar vo ren schuift. Veel trek zal Leefbaar Oegstgeest daar na gister avond waarschijnlijk niet in hebben. Dan zullen D66 en CDA moeten inspringen. Want alleen als alle andere vier partijen samengaan - ei genlijk vijf want Progressief Oegstgeest bestaat uit PvdA en Groen Links) - ontstaat een meerderheid van tien ze tels. Haast is in ieder geval ge boden. Niet alleen de locatie keuze voor het raadhuis wacht op een beslissing. Op 23 februari dient in Den Haag het kort geding tegen de door de provincie voorgestelde grenswijziging waar de (tijde lijke) opvolger van Lisman moet aantreden. En zaken als het kunstwerk 'Doorgaande Beweging' en de uitbreiding van de bibliotheek wachten ook al jaren op een beslissing. 0DEN Pancrat. In buurthuis De Pancrat aan de Middelstegracht 85 rdt zondag 12 februari gekaart en gesjoeld. Iedereen is vanaf 12.30 welkom. De inleg bedraagt 1,50 gulden. go. De Spoorbumpers houden zondag 12 februar i een bingo in urthuis 't Spoortje aan de Bernhardkade. De bingo begint om 00 uur. ckhouse. In het Antonius Zalencentrum treedt morgen de band ckhouse op. Naast deze band zullen er nog verschillende andere lesten optreden. Kaarten kosten 17,50 gulden per stuk. Aanvang: 00 uur. Toegang vanaf 21 jaar. tlens. Bij het VW-kantoor aan het Stationsplein in Leiden begint irgen de Molenwinterwandeltocht van de Wandelkring Leiden, ichrijven (kosten 2,50 gulden) kan vanaf 9.00 uur bij het startpunt, tocht van 10 kilometer voert langs diverse molens. e Ex. Popgroep The Ex treedt morgen op in jongerencentrum 't 1 thuys aan de Breestraat. Kaarten kosten 10 gulden in de voorver- Dp (café de WW en muziekhandel Plato) en 12,50 aan de deur. Het icert begint om 21.00 uur. indboekbinden. Marianne Oosterop geeft zondag 12 februari een monstratie handboekbinden in de openbare bibliotheek aan de euwstraat. Zij laat de diverse stadia van het ambacht zien. De de- 1 instratie is van 13.00 tot 16.00 uur. DERDORP iverjassen. Speciaal voor niet-vegetqrische klaverjassers houdt 2 ïmfanfare Tamarco op zondag 12 februari een toernooi koppel- verjassen. De prijzen bestaan ondere andere uit paling en vlees. l ichrijven kost een tientje per koppel. Sjoelers kunnen voor 3,50 'L den per persoon een gooi doen naar de hoofdprijzen. De wed- ijden beginnen om 14.00 uur in het gebouw van de drumfanfare de Splinterlaan 89a. voorschoten frank buurman De Stichting Vluchtelingenwerk Voorschoten kan eindelijk uit de voeten in haar nieuwe on derkomen in het gezondheids centrum aan de Jan Evertsen- laan 2 in Noord-Hofland. Van middag is het nieuwe kantoor officieel geopend in aanwezig heid van wethouder H. Smits van welzijn. Vluchtelingenwerk heeft de beschikking over twee kamers in het gezondheidscen trum: een vertrek voor de coör dinator, de enige beroepskracht van de stichting, en een verga derruimte. Bestuurslid Hanneke Potjer heeft zich vanaf het begin in 1986 ingezet voor de vluchtelin gen. Indertijd ging dat nog uit van de Raad van Kerken. „Aan vankelijk was het kantoor in mijn huis. Het was in die begin jaren allemaal niet zo professio neel geregeld als nu. Ook was het gemeentebestuur er inder tijd helemaal niet zo happig op om vluchtelingen onder te brengen. Dat is in de loop der jaren gelukkig allemaal veran derd", vertelt Potjer. Twee jaar na^het begin kreeg het vluchtelingenwerk, toen nog een werkgroep, de beschikking over de eerste ROA(Regeling Opvang Asielzoekers)-woning. Weer twee jaar later volgde de tweede. De stichting was toen nog sterk verbonden met de Vereniging Vluchtelingenwerk Leiden. In 1992 werd de Stich ting Vluchtelingenwerk Voor schoten opgericht en maakte Voorschoten zich los van Lei den. Het vluchtelingenwerk werd in 1993 ondergebracht in een peuterspeelzaal aan de Van der Waalslaan. „Dat was niet ideaal, omdat we daar alleen 's mid dags in de kamer van de leid sters terecht konden. Spullen moesten steeds worden opge borgen. Van een eigen ruimte was dus geen sprake", weet Pot- Weer D66-debat over referendum Na de Jonge Democraten hou den nu ook hun oudere geest verwanten van D66 een open bare discussie over de voors en tegens van een referendum over de sloop van de serre en eetzaal van het voormalig Militair Inva lidenhuis aan de Hoge Rijndijk. Dat gebeurt op woensdag 15 fe bruari in de benedenzaal van De Burcht. Na een inleiding van wethouder Hans de Goede tre den twee raadsleden van D66 tegen elkaar in het strijdperk: Willem Egels en Alexander Pechtold. De eerste is tegen, de tweede voor de gedeeltelijke sloop van het invalidenhuis ten gunste van woningbouw. Na de discussie is het woord aan de zaal. De bijeenkomst begint om acht uur 's avonds. Coördinator Petran Tulkens en bestuurslid Hanneke Potjer in het nieuwe k vrijwilligers bij de opvang van vluchtelingen is groot." jer. Na enig aandringen bij de gemeente kon uiteindelijk half januari het huidige onderko men worden betrokken. „We hebben nu eindelijk een eigen ruimte waar we de hele dag vluchtelingen kunnen ontvan gen. Ook kunnen er nu bijvoor beeld taalcursussen worden ge geven in onze eigen accommo datie." Coördinator Petran Tulkens is sinds april 1994 de coördinator van de Stichting Vluchtelingenwerk. „Dit nieuwe onderkomen is weer een belangrijke stap voor uit. Het enige nadeel is dat het nogal ver van het centrum ligt, tegen de gemeentegrens met Leiden. We zijn nu in staat meer structuur aan te brengen in on ze steun aan de vluchtelingen. Ook willen we onze activiteiten verder gaan uitbreiden. Je moet dan denken aan zaken als rechtsondersteuning, maat schappelijke oriëntatie en bud getvoorlichting. Verder willen we al onze activiteiten nauw keurig in kaart gaan brengen." Ongelukkig Voorschoten kwam negatief in het nieuws toen een jaar gele den de komst van een asielzoe kerscentrum in het voormalige Innovamgebouw ter sprake kwam. Uiteindelijk kwam het centrum er niet, hetgeen om wonenden ertoe bracht tijdens een vergadering te applaudisse ren. „Dat ongelukkige voorval betekent gelukkig niet dat Voor schoten iets tegen vluchtelingen heeft. Ongeveer 95 vrijwilligers zijn werkzaam in de opvang van asielzoekers. Zij zetten zich bij zonder goed voor dat werk in. In Voorschoten zijn nu 88 sta tushouders en 31 asielzoekers ondergebracht, verdeeld over 39 woningen in Vlietwijk en Noord-Hofland. Voorschoten heeft daarmee ruim voldaan aan de normen", zegt Tulkens. Oudste bewoner Hofflants Huys honderd jaar voorschoten Burgemeester P. Cannegieter bezocht gistermiddag de heer J. Pluimert, in verband met zijn honderdste verjaar dag. Pluimert woont in be jaardencentrum 't Hofflants Huys in Voorschoten. De 100-jarige is nog redelijk ge zond. Hij leest veel en kijk nog altijd met veel genoegen naar de sport op televisie. De heer Pluimert is de oudste mannelijke bewoner van 't Hofflants Huys. De oudste bewoonster is 102. Pluimert woont sinds 1976 in het be jaardenhuis. Zijn vrouw is in middels overleden. De heer Pluimert heeft vroeger ge werkt op'de Houtwerf in Val kenburg. leiderdorp» judy nihof Het Leiderdorpse computerbedrijf Coaxis ging tweeënhalf jaar geleden op de fles, maar nog steeds zijn een aantal zaken rond het faillissement niet opge helderd. Curator F. Wachter blijft zeer gebrand op vervolging van ex-directeur- /eigenaar Chr. Brandt. Volgens Wachter heeft het directielid kostbare apparatuur, bestanden en handboeken meegeno men, waardoor het bedrijf minder heeft opgebracht. „Dat betekende een hoop schade, die vergoed moet worden." Volgens persofficier F. Slits is het straf rechtelijk onderzoek inmiddels afgerond, maar moet de behandelend officier nog een beslissing nemen over eventuele vervolging. Het onderzoek heeft volgens Slits lange tijd in beslag genomen omdat er veel 'uitgevlooid' moest worden. „Dit zijn niet de makkelijkste zaken," aldus de persofficier. Curator Wachter zou het 'erg toejui chen' als het Openbaar Ministerie ver volging instelt. „Een grote groep perso neelsleden is er getuige van geweest dat Brandt spullen heeft gestolen. Het is ver keerd als mensen het idee krijgen dat dit zomaar kan." Volgens Wachter gaat het om zeer ernstige feiten. „Bij faillissemen ten worden altijd kleine dingen meege nomen. Men stopt een nietmachine of een rekenmachientje in zijn tas. Dat is niet 'voor de heb', maar puur uit frustra tie of balorigheid. Best begrijpelijk, en daar heb ik als curator nog nooit werk van gemaakt. Maar dat is iets heel an ders dan het stelselmatig afvoeren van apparatuur en bestanden, wat de direc teur heeft gedaan." In augustus 1992 deed Wachter aangif te van het verdonkeremanen van goede ren in het kader van een faillissement. Daarop staat volgens het Openbaar Mi nisterie een straf van maximaal zes jaar. De aangifte steunde op verklaringen van oud-medewerkers van het computerbe drijf, waarvan de hoofdvestiging aan de Elisabethhof stond. Ze vertelden Rem dat een directielid, direct na het aanvra gen van uitstel van betaling, spullen liet inladen en wegrijden. Volgens verklarin- gen werden reparatie-computers en 'tweedehandsjes' op de plek van goede computers neergezet. Hoeveel de ver meende gestolen goederen waard zijn, is volgens Wachter moeilijk te zeggen. „Maar het gaat om kostbare spullen. Daar moet een schadevergoeding tegen overstaan." Zelf heeft Wachter een civiele proce dure lopen tegen Brandt. „Hij is een nieuw bedrijf begonnen en heeft daarbij gebruik gemaakt van gegevens en com puterbestanden van Coaxis." In een tus senvonnis is volgens Wachter enige tijd geleden bepaald dat Brandt nu met te genbewijs mag komen. „Maar hij heeft nog niks van zich laten horen." TAFELTENNIS - Het clubge bouw van tafeltennisvereniging Docos aan de Hoge Morsweg 201 in Leiden is zondag 12 fe bruari open voor iedereen die gratis een partijtje wil komen tafeltenissen. De instuif begint om 12.00 uur. Tegelijkertijd houdt postzegelclub De Postze gelvrienden in het gebouw aan de Hoge Morsweg een ruil beurs. Renovatieprijs In de krant van woensdag 8 fe bruari over de Nationale Reno vatieprijs stond een fout. De on derscheiden woningen in de Leidse Slaaghwijk zijn niet van Woningbouwvereniging Leiden, maar van woningbouwvereni ging De Sleutels. MEUBELPLEIN LEIDERDORP WOONADVISEURS TELEFOON 071-894300 M

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13