Katwijk denkt al aan ereronde alletje stuitert voor Quick Boys verkeerd ^iiud Bröring voelt eich als Don Quichotte Lisse-fans hebben meer oog voor het scorebord Sport WDAG 6 FEBRUAR11995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 LeuV» WILLEM SPIERDIJK lolster js wel koud om in maart al e wagen door het dorp te Bij de w Katwijk wor- heel voorzichtig de eerste es gemaakt over het nade- interm kampioenschap en de horende ereronde op een derJj kar door de gemeente. :hte t na de 3-1 overwinning op ,R« ïdrecht werd de kloof met e belager Quick Boys weer Teistê rroter; die bedraagt nu zes ^1® en. ei alleen omdat er een flink laTÏ: eslagen is met de concur- lijkt de w Katwijk onbe- op de titel af te gaan. de wetenschap dat er mo- F( teel erg effectief wordt ge- d, moet de landskampioen ifschJststellen. Tegen Ba- idam- recht was het niet briljant |e ploeg van Kees Guyt liet maar het was meer dan boende om de - overigens dik verdiende - overwinning te pakken. Alleen een korte periode in de tweede helft leken de kansen zich tegen Katwijk te keren. De ploeg moest een schlemielige tegentreffer incasseren, waar door de stand 1-1 werd. Een la ge voorzet werd door drie ver dedigers gemist, waarna Marcel Bienen zijn teen tegen de bal kon zetten en de bal van een meter afstand door de benen van doelman Van Duyvenbode rolde. Een paar minuten later stond Katwijk echter alweer op voor sprong. Katwijk mocht een vrije trap nemen op 20 meter van het doel. Terwijl scheidsrechter Don de spelers nog op de juiste afstand aan het zetten was, doelman Noteboom bij de lin- kerpaal controleerde of de muur op de juiste plek stond, liet Marco van der Plas de bal bij de rechterpaal in het doel ploffen. Barendrecht was boos omdat het een fluitsignaal had verwacht, Katwijk vierde het doelpunt. Van der Plas: „We hadden al aan de scheidsrechter gevraagd of we 'm snel mochten nemen." In de eerste helft had Katwijk het best moeilijk gehad tegen het stug verdedigende Ba rendrecht. Goed combinatie voetbal was vrijwel niet moge lijk op de slechte grasmat van De Krom. Het meeste gevaar ontstond wanneer het hoofd van spits Hans Zwaan werd ge zocht. Die verloor vrijwel geen duel van voorstopper Jeroen Pronk (Zwaan: „De enige voor stopper tegen wie ik het moei lijk heb is Henk Langemaat en die speelt gelukkig bij Katwijk"). Zwaan stond ook aan de basis van de eersjte treffer. Van Zeist zette de bal voor. Pronk wilde wegkoppen maar hij kreeg pre cies op tijd een zetje van Zwaan, waardoor de bal voor de volledig vrijstaande De Ridder stuiterde, die in een leeg doel kon inknikken. Vlak voor rust werd het nog bijna 2-0. Lange maat schoot twee keer vanaf de rand van het zestienmeterge bied in, twee keer werd de bal van de doellijn gehaald. Pas na de 2-1 begon er een fa se waarin Katwijk voor het eerst in de wedstrijd duidelijk sterker was. Toine l'Ami, de vervanger van de geschorste Vogelaar, liet z'n voorzichtigheid varen en speelde meer voor de verdedi ging. Toch leverde dat veldover- wicht niet eens zoveel kansen op, omdat goed combinatie voetbal op het hobbelige veld niet mogelijk was. Katwijk mocht nog van geluk spreken toen arbiter Don een overtre ding van Langemaat op Ver maas niet met een penalty be strafte. Barendrecht-trainer Bep van der Heijden berustte in die beslissing van de scheidsrech ter. „Dat is nu eenmaal het voordeel voor Katwijk. De scheidsrechter fluit onbewust toch in het voordeel van de landskampioen." De meeste gespreksstof lever de echter de derde goal van Kat wijk op. Al ging het toen om de vraag wie dat doelpunt nu ei genlijk gemaakt had. Hans Zwaan wilde van rechts in het strafschopgebied de bal op het hoofd van Pim Langeveld leg gen, die vrij voor een leeg doel stond. Zwaan raakte de bal ech ter met z'n scheenbeen waar door de bal met een boog op of over de doellijn belandde. Lan geveld gaf het leer nog een zetje mee. Beide spelers claimden de treffer. Barendrecht-trainer Van der Heijden, die goed zicht had op de situatie, vond dat het doelpunt op naam van Zwaan moet worden geschreven. En al dus geschiedt. Katwijk: Van Duyvenbode; Van Zeist, Langemaat. l'Ami. Kwestro; Braaf, Lan- feveld, Van der Plas; Kraijenoord, waan, De Ridder. eveningen achterhaalt Katwijkers op de valreep: 4-4 Hand Casino is de shirtsponsor van de zaterdagvoet- ers van Scheveningen. En het moet gezegd: zelden zal elftal een toepasselijker naam op de borst hebben egedragen. Tegen Scheveningen weet je dit seizoen ners nooit welke kant dat balletje nu weer oprolt. De is grillig, calculeert met haar aanvallende speelwij- de bij speeltafels behorende grote risico's in en zet ge- on nog wat hoger in als verlies dreigt. EVENINGEN GERT JAN ONVLEE die manier snoepten de rij enzwarten eerder dit jaar wijk een puntje af, werd de- datiekandidaat nummer één (Bl D twee weken terug met Tbalcijfers verslagen (8-4) en d Quick Boys afgelopen za- iag tot een aantrekkelijke itendeling gedwongen: 4-4. ardoor het tegen degradatie 50 jdende Scheveningen zater- -G i het Casino na een span- or middagje met een winst- u nt verliet en het stilletjes nog de titel hopende Quick Boys |n verliespunt in de boeken mde bij te schrijven, linnen blauwwitte kringen ;ld men het er na afloop op het balletje dit keer onge- ig had gestuiterd voor fléick Boys. En daar viel wat or te zeggen. Van de vier te- ïgoals kwamen er twee vanaf stip tot stand en over dat ort beslissingen valt vaak te 5j isten. Daarbij viel de laatste ai lijkmaker van John Blok één nuut voor het einde van het eer dan aantrekkelijke treffen, dat is dan weer een tijdstip larop je als leidende ploeg ch al enigszins gewend bent raakt aan de gedachte dat er ree punten verdiend zijn. Maar daar stond zaterdag ook el wat tegenover. Het verloop n het eerste duel, nog geen aand geleden in Katwijk, bij voorbeeld. Natuurlijk, het was een knappe prestatie van Quick Boys om de 2-0 achterstand na rust in een 3-2 zege om te bui gen. Maar dat neemt niet weg dat bij Scheveningen toch het idee leefde dat de ploeg op Nieuw Zuid te kort gekomen was. Daarbij mag je je afvragen of Scheveningen zaterdag wel verdiende te verliezen. Goed, Quick Boys, zonder de ge schorste Martin Rog en gebles seerden Peter Kruit en Jaco Heeringa, verzorgde naast de Houtrusthal het betere voetbal, maar Scheveningen deed meei dan verdienstelijk mee. En toonde zich als zo vaak dit sei zoen wederom van zo'n positie ve zijde, dat de deling alleen op basis van instelling al rechtvaar dig kan worden genoemd. Het duurde zaterdag merk waardig genoeg 36 hele minu ten voordat het sprankelende duel van de eerste treffer werd voorzien. Beide ploegen hadden al aardig wat kansen vermorst toen de openingsgoal (kopbal Gert Aandewiel na eer) vrije trap van Jaap van Duyn) een feit werd. Maar toen was de beer ook goed los op sportpark Houtrust. In de resterende ne gen minuten voor de pauze misten achtereenvolgens Aan dewiel en Hichan Rbii de 2-0, liet Ron de Jager de gelijkmaker liggen, scoorde De Jager van elf meter wèl nadat Hans van der Plas Hans Tellier had gevloerd en tekende diezelfde Van der Plas aan de andere kant met een kopbal voor de 1-2 rust stand. In de tweede helft gingen de twee teams op dezelfde voet door. En was het de beurt aan Scheveningen om op voor sprong te komen. De voor zijn broer Albert ingevallen René van Oosten mikte onderkant lat raak en Ron de Jager maakte opnieuw geen fout vanaf de stip (nu was hij zelf door toedoen Jan Jeroen Schaap tegen het gras gegaan). Had Quick Boys na de 1-0 kansen op een ruime re, wellicht winnende marge la ten liggen, nu was het aan Sche veningen. De doorgebroken Hans Tellier had de 4-2 op zijn schoen, maar kwam niet verder dan de knie van Tom van der Niet. Twee doeltreffende kop ballen van Aandewiel verder (na voorzetten van Rbii en Ronald van Dijk) leek de geschiedenis van Nieuw Zuid zich te gaan herhalen. Dat was te veel voor de thuisploeg. Het laatste kwar tier werd met de moed der wan hoop benut om het doel van Van der Niet te belagen. Aan vankelijk vruchteloos, maar uit eindelijk toch met resultaat. John Blok ging na een 'lange lel' van achteruit tegen beter weten in toch maar door. Eén gelukki ge stuit verder, kreeg hij zijn voet tegen de bal en verdween het leer over Van der Niet in het doel van Quick Boys. Een gelijkmaker die door Scheveningen werd gevierd als of de ploeg zojuist het Casino had laten springen... Quick Boys: Van der Niet; Schaap, Pluimgraaff, Jaap van Duvn, Van der Plas; Van Dijk. Aandewiel, Floor van Duyn; Harteveld, Steenvoorden, Rbii (Rovers). Martin Steenvoorden viert het feestje mee met doelpuntenmaker Gert Aandewiel. foto kees vanhoogdalem Ter Leede hervindt zich SASSENHEIM RON HOOGENDAM MEDEWERKER Precies op tijd heeft Ter Leede een einde gemaakt aan de dramatische ontwik keling van na de winterstop. Op onnodige verliesbeurten tegen HVO (4-3) en Beurs bengels (2-1) volgde zaterdag tegen degradatiekandidaat Rijsoord weer eens een ou derwetse 7-2 thuistriomf. En die was broodnodig wil de ambitieuze Sassenheimse ploeg met nog zeven hecti sche duels te gaan (en nog altijd vijf concurrenten voor de titel) nog een prijs in de wacht slepen. Helemaal voor spits Peter Scheltus, die zelf zijn wintersportvakantie naar het Oostenrijkse Saalbach met een paar dagen had uit gesteld. De op scherp staan de Scheltus had het er alle maal voor over. Met een re gelrechte hattrick legde de man of the match voor rust de basis voor de uiteindelijk moeiteloze overwinning. „Volgende week tegen Ze venhoven ben ik er niet bij", glimlachte de aanvaller. „Maar er zijn genoeg men sen die dat kunnen opvan gen", haaste hij zich naar Schiphol. Ter Leede, spelend in zijn sterkste samenstelling, had zich in het zwakke Rijsoord geen betere opponent kun nen bedenken om zich te re habiliteren van de zwakke prestaties van de laatste we ken. De trainingsarbeid werd van twee naar drie keer op geschroefd en dat leverde zijn vruchten af. De roodgelen begonnen goed, zetten Rijsoord vast op eigen helft. De eerste treffer gleed Scheltus na 17 minu ten in de rebound binnen nadat de over het geheel ma tige linkerspits Erwin Crooy een listig schot had geprodu ceerd. De gelijkmaker viel tien minuten later uit de lucht nadat de goed leidende Saarloos een vrije trap had toegekend waarop Jan Blan- kenspoor geen antwoord had. Twee gelukkige oplevin gen van Scheltus betekende dat de thuisclub het tweede deel onbezorgd kon uitspe len. In dit bedrijf tekende het klasseverschil zich pas echt af, hoewel Ter Leede, met uitzondering van de solide spelende Luc van der Hoe ven, Peter Vooys en Peter Natzijl, te gemakkelijk het duel af wilde raffelen. Ter Leede- Rijsoord 7-2 (3-1) 16. Scheltus 1-0, 29. Doorhein 1-1, 43. Scheltus 2-1. 45. Scheltus 3-1. 60. Van der Hoeven 4-1, 73. Guyt 5- 1, 80. Van der Hoeven 6-1, 82. Kila 6-2, 86. Immink 7-2. Scheidsrech ten Saarloos. Toeschouwers: 200. Geel: Plui- mert, Schmidt (Rijsoord) Ter Leede: Blankenspoor; Verbree, Van der Putten, Vooys, Natzijl, Guyt, Van der Hoeven, Carter, Bremmer (Vonk), Scheltus (Im mink), Crooy bordwijk baalt van late nederlaag ERIANSDAM NICK VERWOERD uud Bröring voelde zich zater- lag op De Molenwei als Don Juichotte, de ridder die tegen lolens vocht. Net als de hoofd- guur uit het boek van Miguel Cervantes kwam ook Bröring niet zonder kleerscheuren anaf. Het aanvallende voetbal, 't de coach van Noordwijk redikt, leverde tegen het agres- ieve en op de counter loerende leerjansdam wel winstkansen p. maar tegen alle verhoudin gen in trok de thuisclub vlak hor tijd de zege naar zich toe: [En dus baalde Bröring. En met hem heel Noordwijk. Arbi ter Van de Herik kreeg de Zwar te Piet toebedeeld. Bröring: „Ik had Van de Herik hoog in het handel staan. En nóg. Maar jiitmaal heeft hij ons duidelijk benadeeld. We hebben een schoolvoorbeeld van een straf schop gezien. In Zeist toont ïten de arbiters zulke overtre dingen. Penalty plus gele kaart, £ggen ze dan. In de tijd waar ik n voetbalde had je scheidsrech ts als Frans Derks en Bob dammers. Die gaven de aanval- ende ploeg het voordeel van de iwjfel. Nu is het andersom en rijgt de negatief en verdedi gend spelende counterploeg dat voordeel. Maar goed, er was nu niet eens sprake van twijfel. Dit was gewoon een penalty. Verder heeft Van de Herik natuurlijk veel te veel toegelaten. Zo valt het niet mee om aanvallend voetbal te spelen. Maar mijn vi sie bijstellen doe ik echt niet, al voel ik me soms een Don Qui chotte." Noordwijk werd inderdaad een elfmeter-trap onthouden - vijf minuten voor rust vloerde Björn Kalden de opgerukte Ar nold Reinders - en Van de Herik („De verdediger gleed naar de bal en de aanvaller viel over zijn voet en voor het overige werd er van twee kanten gewoon pittig gespeeld, maar daar houd ik wel van") trad onvoldoende op te gen de vele ontregelende over tredingen die plaatsvonden, maar de roodwitte formatie kon ook de hand in eigen boezem steken. Een half dozijn scoringsmo- gelijkheden werd onbenut gela ten en de twee treffers van Heerjansdam werden bijna ca deau gedaan. En dat besefte Bröring ook wel: „Natuurlijk, we hebben het ook zelf weggege ven." In de openingsfase ging voor de kustploeg alles naar wens. De achterin één tegen één spelende Noordwijkers do mineerden de strijd en namen vlot de leiding. Een nabij de zij lijn genomen vrije trap van Rick van Dijk werd door Fred Bloem via zijn bewaker Dino Lima in gekopt: 0-1. Heerjansdam had snel een antwoord op Bloems zestiende competitiedoelpunt. Met dank aan Kees Smit. Een lange trap van de sterke Theo Kulsdom (ex-DS '79) werd door de verde diger volledig gemist, zodat centrumspits Waker van de Burg opeens een vrije doortocht aangeboden kreeg: 1-1. Dat gaf de fanatiek strijdende Heerjans- dammers moed. Door middel van lange passes van libero Kulsdom trachtte het team van trainer.Jos Houweling het de Noordwijkse defensie moeilijk te maken. Veel gevaar kwam er niet uit voort, al had Erik van Houten veel overtredingen no dig om Frans de Visser af te stoppen. De technisch beduidend be tere bezoekers hielden het beste van het spel, maar dreiging bleef lang achterwege. Pas in de slotminuten was Noordwijk een paar keer dichtbij een goal. Kal den stuitte ongestraft Reinders onreglementair en Peter Stuif zand en Fred Bloem misten in kansrijke positie de precisie. Na de pauze was er eenrich- Thuisploeg wint simpel met 4-1 van Volendam Ruud Bröring. foto archief tingverkeer. Noordwijk speelde bijna voortdurend op de vijan delijke helft, maar ondanks een reeks mogelijkheden wilde het scoren maar niet lukken. Jeffrey Stolk, Rob Vermin (boven op de lat), Rick van Dijk, Martin van Kins en de flink aangepakte Scheurwater slaagden er niet in de prima keepende Verberk- moes te laten vissen. Noord- wijk-goalie Wjllem Visscher moest dat wel doen. Na een uit trap van Verberkmoes kon de Amerikaanse Heerjansdammer Kurt Dasbach de bal doorkop pen om er daarna zelf achterna te gaan. De Noordwijk-verdedi- ging legde hem geen strobreed in de weg en zo kon Basdach simpel de 2-1 aantekenen. „Een absoluut onverdiende, maar voor ons nuttige overwinning," leefde Jos Houweling mee met collega Bröring. Noordwijk Visscher: Van Kins. Rein ders, Smit, Van Houten; Van Dijk, Stolk, Vermin. Scheurwater, Bloem, Stuifzand (Van Duin). LISSE CHRIS HARTMAN MEDEWERKER Op het laatst hadden de toe schouwers bij FC Lisse-Volen- dam (4-1) meer aandacht voor het bij de ingang opgestelde in formatiebord dan voor de ver richtingen van de acteurs op het veld. Op het gras waren de za ken geregeld: FC Lisse ging win nen, dat stond vast. Op het (ver rijdbare) electronische bord echter verschenen telkens nieu we tussenstanden van de ande re wedstrijden in IA. Zo kon het gebeuren dat ondanks het feit dat er binnen de lijnen weinig te beleven viel, de aanhang van de thuisclub een spontaan ap plaus ten gehore bracht. De re den: de gelijkmaker van Scheve ningen (4-4) in de wedstrijd te gen Quick Boys, de concurrent van FC Lisse in de strijd om de tweede plaats en de tweede pe- riodetitel. Net als in Scheveningen vie len er in Lisse acht doelpunten te bewonderen: zeven van de fusieclub en een van Volendam. Drie van de zeven treffers van het team van trainer Mark Wot- te vonden echter geen genade in de ogen van scheidsrechter Kreileman. FC Lisse -zonder de basiskrachten Ralph Polman, Erwin Hermes en Barry Op dam- had op Ter Specke twintig minuten nodig om de juiste ba lans te vinden. Toen dat een maal gelukt was, was het ook gelijk gebeurd met Volendam. Mark Ens stak de lont in het kr uitvat door op aangeven van Jelle Visser de openingsgoal te realiseren. Vijf seconden voor het doelpunt van Ens was een kopbal van Visser nog op de lat geëindigd. Nadat doelman Marijn Mok- veld door snel uit te lopen de gelijkmaker van Kees Bank had voorkomen, vohd Ens de tijd rijp voor zijn tweede kunstje. Op de hem eigen manier (door douwend en struikelend) werk te hij het speeltuig na voorbe reidende arbeid van Dennis Iliohan en Visser opnieuw over de doellijn. Tussen de bedrijven door was nog een fraaie kop- treffer van Visser wegens leunen op doelman Cor Verhoeven af gekeurd. In de laatste zeven mi nuten van de eerste periode liet FC Lisse zijn beste voetbal zien. Een rimpelloze aanval eindigde onder andere bij de geheel vrij staande René Ras, die zijn schot echter roemloos zag eindigen in het zijnet. Eigen boezem Twee door Visser benutte straf schoppen deden Volendam in de tweede helft nog dieper in de put belanden. Beide malen kon 'het andere Oranje' de hand in eigen boezem steken, want zo- SCORES EERSTE KLASSE A Scheveningen-Quick Boys 4-4 (1-2). 36 Aandewiel 0-1, 42. Ron de Jager 1-1 (strafschop), 44. Van der Plas 1-2, 54. Re né van Oosten 2-2, 61. Ron de Jager 3-2 (strafschop), 67. en 75. Aandewiel 3-3 en 3-4, 89. Blok 4-4. Scheidsrechter: Van Dongen. Toeschouwers: 3000. Gele kaar ten: Klapwijk, Blok (Scheveningen), Van der Plas. Schaap (Quick Boys). Katwijk-Barendrecht 3-1 (1-0). 20. De Ridder 1-0, 48. Brienen 1-1, 50. Van der Plas 2-1, 80 Zwaan 3-1 Scheidsrechter. Don. Toeschouwers 1000. Gele kaarten: Braaf (Katwijk), Brienen, Van der Wilde, Lagendijk, Ouwendijk (Barendrecht). Zwart-Wit'28-SHO 1-0 (0-0). 75. Monteiro 1-0 Scheidsrechter: Van Haaften Toe schouwers: 1000. Gele kaart: Den Boer (SH0) Marken-Spijkenisse 1-1 (1-1). Van Ham burg 0-1, A Teerhuis 1-1 Scheidsrechter: Stavenga Toeschouwers: 400. Gele kaar ten: J Teerhuis (Marken), Van Hamburg (Spijkemsse). FC Lisse-Volendam 4-1 (2-0). 20. en 38. Ens 1-0 en 2-0, 48. en 66 Visser 3-0 en 4-0 (2x strafschop), 79. De Boer 4-1. Scheidsrechter: Kreileman. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Wajer (FC Lisse), Johan Tuijp, Bank, Verhoeven (Volendam). Heerjansdam-Noordwijk 2-1 (1-1). 13. Bloem 0-1, 18. Van de Burg 1-1, 90. Das bach 2-1 Scheidsrechter: Van de Herik Toeschouwers: 500. Gele kaarten: Van Duin, Van Kins (Noordwijk). Rijnsburgse Boys-ARC 2-2 (1-1). 20 Den Haan 1-0. 45. Van Meggelen 1-1, 78. Dijk huizen 1-2, 80 Wesselius 2-2. Scheids rechter: Van der Neut Toeschouwers: 1200. Gele kaarten Den Haan, Kamper veen (Rijnsburgse Boys). Dijkhuizen (ARC). Rode kaart: Van Delft (Rijnsburgse Boys) Katwi|k 15 12 3 0 27 49 - 16 Quick Boys 14 7 5 2 19 35 - 23 FC Lisse 14 8 2 4 18 38 - 21 14 6 4 4 16 25 - 26 15 5 6 4 16 35 - 24 15 7 1 7 15 27 - 28 Zwart Wit'28 15 6 2 7 14 22 - 31 Volendam 15 4 5 6 13 25 - 26 Marken 15 4 5 6 13 18 - 30 Rijnsburgse Boys 14 4 4 6 12 28 - 32 Scheveningen 15 3 6 6 12 33 - 37 acht 15 4 4 7 12 19 - 24 15 4 3 8 11 20-35 15 2 4 9 8 20-41 in kop tweede periode: 6-10 Topscorers: 1. Bloem (Noordwijk) 16, 2. Zwaan (Katwijk) 13, 3 De Ridder (Katwijk) 12, 4. Run de Jager (Scheveningen) 11,5. Kruit (Quick Boys) 10. 6. Rbii (Quick Boys), Van Driel (Ri|nsburgse Boys) 8, 8. Langeveld (Katwijk), Ens (Lisse), Teerhuis (Marken), Tellier (Scheveningen), Altena (SHO) 7. Programma 11 februari: Quick Boys-Heer jansdam, Noordwi)k-Zwart-Wif28, SHO- Marken, Spijkenisse-Katwijk, Barendrecht- Rijnsburgse Boys, ARC-FC Lisse, Volen- dam-Schevemngen EERSTE KLASSEB Kozakken B-Bennekom 6-0, Capelle-WGZ 2-2, DOVO-ExcelsiorM 4-0, Rozenburg- GVW 0-0, Hoek-WHC 1-0, Lunteren-Val- leivog. 0-1, DVS '33-Achil.Veen 1-1. Kozakken 8 15 8 4 3 20 28 -15 DVS'33 15 8 4 3 20 21 - 21 Achil.Veen 15 7 5 3 19 23 - 15 Rozenburg 15 6 6 3 18 19-13 D0V0 15 6 4 5 16 35 - 22 Valleivog. 15 5 6 4 16 27 - 21 Bennekom 15 5 6 4 16 24-26 Hoek 14 7 0 7 14 24 18 WHC 14 4 5 5 13 9 - 13 Capelle 15 3 7 5 13 23 - 23 Lunteren 15 3 7 5 13 13 - 19 GVW 15 3 6 6 12 23 - 26 VVGZ 15 2 6 7 10 15-37 EncelsiorM 15 1 4 9 8 18 - 33 EERSTEKLASSEC g-ElburgerSC 2-1, DOSK-Blauw W'34 0-0. >1 8 3-0, Dracht B -Flevo Boys 1-0, HZW- Oranje N -ACV 1-3, Genemuiden-IJs- Spakenburg D0SK Flevo Boys 15 8 15 8 14 7 4 2 22 40 - 22 4 2 22 29-12 6 1 22 27 - 12 3 4 19 22 - 17 3 4 17 29-20 4 5 16 30 - 23 3 5 15 24-17 2 6 14 26-27 8 5 12 15 3 6 6 12 5 - 25 7 11 16 - 36 3 4 8 10 22 - 35 2 5 7 9 15 - 30 1 3 11 5 11-29 TWEEDE KLASSE A Excelsior Pernis-HVO 3-0, Ter Leede-Rijsoord 7-2, Zwaluwen-Zavenhoven 2-1, Oranje Wit-ASWH 1-3, DEVJ0-Naaldwi|k 2-1 Vitesse D-Beursbengels 2-0 DEVJ0 15-20 Beursb 15-16 Ter Leede 15-19 Vitesse 0. 15-14 Zevenhoven 15-19 Riisoord 15-12 Zwaluwen 15-18 HVO 15-12 AS WH 14-18 Naaldwi|k 14- 7 Excels P 15-17 Oranje Wit 15-6 Stand aan kop tweede periode: Zevenhoven 7-11 Ter Leede 6-8 ASWH 5- 9 Rijsoord 6-8 Devjoeerste-periodekampioi wel de doodschop die Bank aan Iliohan uitdeelde als de hands bal van Johan Tuijp was volko men onnodig. Kreileman voor kwam erger voor Volendam door goals van Emiel Wajer en Ens af te keuren. FC Lisse liet na de doelwisseling Volendam het spel maken, maar was via snelle counters veel gevaarlijker dan de besluiteloze bezoekers. Veel te laat kwam Volendam tot het besef dat het breiwerk met een schot op doel afgesloten diende te worden. Prompt scoorde Guido de Boer van afstand en trof Edwin Keizer de paal. „We hebben redelijk gespeeld en zijn een punt ingelopen op Quick Boys," stelde Wotte later niet ontevreden vast. „In de strijd om de tweede periodetitel staan we met elf uit zeven nu zelfs een punt voor op Quick Boys en Spijkenisse. Katwijk leidt met dertien uit zeven, maar bezit gelukkig al een pe riodetitel. Die ploeg is met drie verliespunten gewoon een klas se apart. Ons rest weinig anders dan te spelen voor een periode- titel en de tweede plaats. We hebben onze kansen op het kampioenschap vergooid voor de winterstop." FC Lisse: Mokveld; Arnold Vermeulen. Spruyt, Van Duyvenbode, John Vermeulen (Smakman); Ras (Wubben), Van der Zwet, Wajer; Visser, Ens, Ilio- DERDE KLASSEA SV Voorschoten-Jodan Boys 2-0, Oegst- geest-SV'35 1-1, Rohda-'76-'s-Graven- zande 1-2, Monster-Spirit 0-1, Sportlust- Xerxes 1-1, 's-Gravenzandse SV-Die Haghe 0-2. Spirit 15-24 SV'35 15-14 Voorschoten 15-22 Oegstgeest 15-12 Gravenz. 15-21 Die Haghe 15-12 Rohda'76 15-18 's-GravSV 15-10 Monster 15-17 Jodan Boys 15-10 Sportlust 15-16 Xerxes 15-4 Stand aan kop tweede periode: Spirit 6-10 SV'35 5-7 Voorschoten 6- 9 's-Gravenz. 4-7 VIERDE KLASSE B LFC-RCL 1-4. CVC-Valken'68 3-1. Hazers- woudse Boys-Floreant 0-3, De Sleutels-AI- phia 2-1, Leiden-WDS 3-2, KRV-Oudewa- ter 5-0. KRV 15-25 Leiden 15-15 RCL 15-24 Floreant 15-15 HazerswB 15-17 Valken'68 15-10 De Sleutels 14-17 CVC 14- 11 WDS 15-16 LFC 15- 8 Alphia 15-15 Oudewater 15-5 Stand aan kop tweede periode: KRV 6-10 RCL 6-9 WDS 6-9 De Sleutels 5-7 KRV eerste-periodekampioen AFDELING LEIDEN UVS-GWS 4-1, LSW'70-Lugdunum 3-3, MVKV-Kagia 5-0, TAW-SVLV gest Wou- brugge-SVOW 1-3, Abbenes-Koudekerk 1- TAW 15-25 SVOW 16-18 Kagia 16-24- Woubrugge 16-13 MVKV 16-23 Abbenes 16-10 Koudekerk 16-22 LSW'70 16- 9 UVS 16-22 GWS 16- 5 Lugdunum 16-19 SVLV 15- 0

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15