loogspanning Leyhof nogelijk ondergronds 'Het mag wettelijk niet eens' 'Altijd met mijn hoofd bij de radio' Leiden Regio Oudheidkamer trekt nieuw onderkomen |og weinig publiek De stemming Gebruik een klankbord X^AKRÖN rsssSff* Collecte van Shawano's voor watersnoodramp In Opeens is het N.B. W. voor u harde realiteit _ERD/ ;RDAG4 FEBRUAR11995 chef henny van egmond, 071 -356414, piv. -chef hans koenekoop, 071 -356429 sten scheuren de wijk in tweeën 5 jemeente Leiderdorp bekijkt of het mogelijk is om de gspanningsleiding op het gebied van de toekomstige vvbouvvwijk Leyhof ondergronds aan te leggen. De ingrondse leiding gaat volgens wethouder A. van Dijk ntelijke ordening/BBL) ten koste van te veel bouw- id. Een ander argument is dat masten 'geen fraai ge- zijn in een woonwijk'. ,,De wijk wordt erdoor als het in tweeën gescheurd", meent de wethouder. idorpjudy nihofjammer," aldus Van Dijk. Regel bij bovengrondse leidingen is Dijk zou Leyhof graag ver- namelijk dat er ongeveer 55 me- i van de masten. ,,In som- ter aan weerszijden van de lei nieuwbouwwijken zie je ding geen woningen mogen elijk dat die masten bepa- staan. Komt de leiding onder de 10e de wijk eruit ziet. Dat is grond, dan geldt een veel klei- UMIMao'Europahulp zoekt gastgezinnen De Stichting Europa Kinder- of 071-763167 na 18.00 uur), hulp zoekt in de regio Leiden n^n bieden. Europa Kinder- geving wonen en door bijvoor- moeten er rekening mee hou- nieuwe gastgezinnen die ko- hulp zet zich al meer dan 30 beeld zieke of arme ouders den dat ze geen vergoeding mende zomer kinderen een jaar in voor kinderen uit Euro- nooit eens op vakantie gaan. krijgen voor de opvang, onvergetelijke vakantie kun- pa die in een troosteloze om- De leeftijd van de kinderen is Hilversum geeft talent Radio Leiderdorp een kans nere marge van ongeveer zeven meter. De ondergrondse aanleg wordt vermoedelijk wel een kostbare aangelegenheid. Van Dijk: „Maar je krijgt wel grond vrij, en dat brengt weer geld op. Al doe je trouwens niets, dan kost het nog veel geld. De bo vengrondse leiding maakt het plan Leyhof ook duur." Verder moet blijken of er nog wel ge noeg tijd is voor de operatie, voordat de bouw van Leyhof van start gaat. „Misschien is het te laat. We zijn immers al aan het ophogen," aldus de wethou der. Overleg met het Electrici- teitsbedrijf Zuid-Holland moet hierin duidelijkheid brengen. Volgens de wethouder is het ruimschoots de moeite waard om alle mogelijkheden om de masten weg te krijgen te onder zoeken. Niet alleen onder grondse aanleg, ook een omlei ding van het mastenstelsel bui ten Leyhof om, wordt daarbij overwogen. Van Dijk: „Je zet zo'n woonwijk immers wel voor jaren neer. Leyhof wordt een mooie wijk van hoge architecto nische kwaliteit. De masten hebben een negatieve invloed op het plan. Ze snijden er een hele driehoek van af." rdorp judy nihof 3 lubliek laat het nieuwe on- Homen van de Oudheidka- aan de Ericalaan in Leider links liggen. „Het is zo ro1mer," zegt secretaris E. ten M ven van de Stichting Oud- kamer Leiderdorp. „Ons in fddoel is natuurlijk dat spul van oud Leiderdorp be rd blijven, maar het zou zijn als er ook mensen naar men kijken. Misschien dat luiten een groot bord moe- neerzetten om er de aan- ïtop te vestigen." aim een half jaar geleden luisde de Oudheidkamer de Hoofdstraat naar ge- vv De Kameleon aan de Eri- Volgens Ten Hooven is Oudheidkamer er zeer op itgegaan. De ruimte is :r en mooier' dan de zolder en restaurant De Holland- fTuyn. „We hadden daar ellendig trapje. Daardoor den mensen die slecht ter waren er niet eens ko- Het nieuwe onderkomen daarentegen toegankelijk iriedereen. Ook mensen met rolstoel kunnen naar bin- I POLITIEKE RUBRIEK nen. Toch laat het publiek het afweten. Het gebouw aan de Ericalaan ligt niet bepaald in een uithoek, maar aan een doorgaande weg. Maar volgens de secretaris 'razen de auto's er voorbij'. In de Hoofdstraat was het volgens hem altijd veel drukker. „Ie had daar natuurlijk ook de markf' op donderdag. Dan kwamen er altijd wel men senbinnenwippen." Tentoonstelling Aan activiteiten ontbreekt het volgens Ten Hooven niet. De vrijwilligers van de stichting zijn momenteel druk bezig met de voorbereidingen voor een ten toonstelling over de oorlog en de bevrijding in Leiderdorp. De ze wordt de hele maand mei ge houden. De Oudheidkamer heeft al aardig wat voorwerpen uit die tijd verzameld of te leen gekregen, maar kan best nog wat spullen gebruiken, laat Ten Hooven weten. „Vooral kopjes, bekers en borden die ter gele genheid van de bevrijding zijn gemaakt, zijn welkom. Het hoe ven echt geen specifiek Leider- dorpse spullen te zijn." INLOOP-SPREEKUUR VOOR EEN SECOND OPINION Doe ik het goed? Iedere ondernemer heeft gezonde twijfels. Ook over het reclamebudget. Een second opinion kan verhelderend werken. Wij bieden u die. Bel en vraag naar Michael Breel of Theo Luijpen. kstraai 88 - postbus 366 - 2300 A/ Leiden - telefoon: 071 - 89 93 66 - fax: 071 - 89 38 59 leiden/leiderdorp» judy nihof Het jaar is nog maar net begon nen, maar voor Dennis Ver heugd uit Leiden kan 1995 niet meer stuk. De 22-jarige mede werker van Radio Leiderdorp behoort tot een groepje van acht amateur-discjockeys dat de unieke kans krijgt om zich uitgebreid op Radio 3 te presen teren. Vanaf vanavond is Ver heugd vier zaterdagavonden tussen zes en zeven te beluiste ren in het programma 'Kans'. Er wordt wel gefluisterd dat de beste discjockey van de acht de opvolger wordt van de ver trekkende Frits Spits. Maar dat verwacht Verheugd niet. „Vol gens mij is het allang bekend wie dat wordt." De Leidenaar, wiens droom het is om discjoc- key van beroep te worden, is echter allang blij dat hij zich op deze manier in de kijker kan draaien. Het is allemaal heel snel ge gaan voor Dennis Verheugd. Drie weken geleden reageerde hij op een oproep aan jonge ra diomakers om een opname van een eigen programma in te stu ren. Eindredacteur Tom Blom berg was direct enthousiast over de inzending van Verheugd, een aflevering van de 'Leiderdorpse top 20'. Daarin heeft Verheugd diverse vaste items, zoals 'The Houserecord of the week' en de Hollandse mix („Het nummer 'Ik doe wat ik doe' van Astrid Nijgh met een flinke beat eron der."). Blomberg roemde de 'lekker strakke' en 'frisse' pre sentatie van Verheugd. Ook de geheel eigen stijl van de Leide naar viel in de smaak. „Blom berg zei dat er veel inzendingen bij zaten van mensen die bij voorbeeld Jeroen van Inkel imi teerden. Daar zitten ze niet op te wachten. Hij zei dat het juist belangrijk is om jezelf te blij ven," aldus Verheugd. Hoewel Verheugd dus geen naaper is, heeft hij wel zijn favo rieten. Hij bewondert vooral de oudere discjockeys als Ferry Maat en Lex Harding, die hij nog kent uit de tijd dat hij als jochie van zes aan de radio ge kluisterd zat. Amper twaalf jaar oud. meldde Verheugd zich aan bij een radiopiraat in Alkmaar waar hij destijds woonde. Na zijn verhuizing naar Leiden kwam hij terecht bij Radio Lei derdorp waar hij nu al drie jaar medewerker is. Zijn leven staat eigenlijk helemaal in het teken van de muziek. Naast het werk voor de radio staat hij op zater dagavond achter de draaitafel in de Koets-o-theek in Leiden. En Verheugd verdient zijn brood op de muziekafdeling van V&D in Leiden. „Ik heb het niet ver der geschopt dan de HAVO. Mensen zeiden vaak: studeer nou lekker verder, maar ik zat altijd met mijn hoofd bij de ra dio." Andere hobby's dan mu ziek konden hem niet bekoren. „Ik heb nog een tijdje gevoet bald, maar dan keek ik alleen maar uit naar de pauze." Dennis Verheugd op de plek waar hij zich als een vis in het water voelt: de studio van Radio Leiderdorp. foto loek zuyderduin Scoutinggroep Shawano's houdt vandaag een collecte in Oegstgeest voor de gedupeerden van de rivieroverstromingen. De groep kwam op het idee na de nationale tv-uitzending van afgelopen donderdagavond en regelde snel een vergunning bij de gemeente om een inzamelingsactie te mogen houden. Bij de winkelcentra aan de Lange Voort en Kempenaerstraat zul len de Shawano's de hele dag met collectebussen staan. De op brengst wordt in zijn geheel gestort op het speciale gironum mer 9575. Dekkers hekelt de haar opgelegde regels leiderdorp «judy nihof Riet Dekkers van de Stichting Leefbaar Lei derdorp is zeer verbolgen over de nieuwe huisregels van de gemeente, waaraan zij zich sinds deze week dient te houden. „Wat de gemeente doet, mag wettelijk niet eens," aldus de activiste. Dekkers mag zich met specifieke vragen, bijvoorbeeld om dossiers in te mogen zien, nog maar tot één ambte naar wenden. Dat is het nieuwe sector- hoofd openbare werken F. Drewes. Andere medewerkers mogen geen contact meer hebben met de activiste. Volgens de ge meente maakt Dekkers vaak 'grievende en kwetsende opmerkingen' over bepaalde ambtenaren en bestuurders en verstoort haar optreden de orde in het gemeentehuis. Verlaat zij het gemeentehuis niet na 12.30 uur zonder dat ze een afspraak heeft, dan wil de gemeente haar 'wegens lokaalvrede breuk uit het gebouw laten verwijderen.' Inmiddels hebben Dekkers en secretaris H. Postma een brief geschreven aan de ge meente. „U mag ons niet in onze bewe gingsvrijheid beperken," valt daarin te le zen. Oyprigens hebben de twee inmiddels een 'prettig' onderhoud gehad met de aan Dekkers toegewezen contactpersoon Dre wes. Dekkers en Postma geven in de brief te kennen 'in een later stadium' wel mogelijk heden te zien in de contacten met Drewes. „Wij staan echter op het standpunt dat er eerst oud zeer opgelost dient te worden. Eerst dan kunnen partijen werken aan een goede verstandhouding. Waarin deze week de ganzen uit de Rijnsburgersingel zich intpoppen als de meest lolitiek geïnteresseerde idenaars, PvdA'er Hans aaijens ons een raadsel ipgeeft en de campagne voor de provinciale tatenverkiezingen maar niet wil ontbranden. tadsbestuurders moeten het stadhuis uit en zich onder de insen begeven. Dan kunnen hun politieke agenda gelijk en lopen met die van de idse burgers. Het moet (elopen zijn met buikspreken navelstaren. De blik dient ar buiten te worden gericht het beleid beter te worden gelegd. ithouder bestuurlijke mieuwing, D66'er Pex 0 ngenberg, trok gistermiddag n sixpack blikken met clichés en bij de presentatie van de tavernieuwend besturen, enige vernieuwing waarop wethouder trakteerde was de aats van de bijeenkomst: de ïrs diende zich om 11.00 uur jet op zijn wethouderskamer bevinden, maar in koffiehuis eValk aan de nnenvestgracht. aar bleek dat Langenbergs 'litieke agenda gelijk loopt et het afsprakenboekje van nkele ganzen. Zij drukten hun tavels tegen het raam, wierpen vijen blik naar binnen en igonnen luidruchtig te gakken de wethouder vertelde 'er het plan om burgers de rofielschets te laten maken in de opvolger van urgemeester C. Goekoop. P dat moment ging de deur Ten en betrad het voormalige VRIJE TIJD LEIDEN Russische volkssprookjes. In verteltheater 't Voorkamertje van Jeugdboekhandel Silvester ver telt Frans Bouwmeester van avond Russische volkssprookjes. De toegang is 10 gulden en het begint om 20.00 uur. Het theater staat aan het Rapenburg 17 In Leiden. Wandeling. Onder leiding van de IVN-afdeling Leiden begint morgen om 14.00 uur een wan deling op de begraafplaats Groenesteeg. De gratis wande ling onder leiding van een gids begint bij het toegangshek en duurt ongeveer een uur. Nepal. De heer H. Oost houdt morgen een dialezing over Nepal in de grote zaal van het Leidse Volkshuis aan de Apothe- kersdijk33a. De aanvang is 10.30 uur en om 10.00 uur gaat de zaal open. De toegang is een rijkdaal der per persoon, inclusief twee kopjes koffie. Tropisch dansen. Voorkinderen in de leeftijd van 8 tot en met 14 jaar begint morgen een cursus tropisch dansen in wijkgebouw Morschwijk aan de Topaaslaan 19. De cursus bestaat uit acht lessen die op de zondag van 17.15 tot 18.15 uur worden ge houden. De kosten zijn per kind 3,50 gulden per les. Voor aan meldingen en verdere informa tie: Janneke de Vries, 079-428320 OEGSTGEEST Leerlingen-concert. De Streek- muziekschool Leiden Omstre ken geeft vandaag de jaarlijkse leerlingenuitvoering. Het con cert begint om 19.30 uur in ge bouw Groot Proffijt aan het Boerhaaveplein 13 in Oegst geest. De zaal is een half uur voor aanvang open en de toe gang is gratis. Voor meer infor matie: Streekmuziekschool Lei den Omstreken, Rapenburg 22, tel. 071-141041 (vragen naar Uly Weve). VOORSCHOTEN Reanimatiecursus. Kruiswerk Gezondheid Service Rijn Duin Vroeger kon je geen bord neerzetten of de campagneteams van de politieke partijen haalden emmers stijfsel en borstels tevoorschijn en togen aan het plakken. Maar de verkiezingen voor provinciale staten interesseren na de kiezers nu kennelijk ook de politiek niet meer. Al twee weken staan er op tal van plaatsen in Leiden grote grijze borden waar de partijen hun boodschap of anderszins kunnen uitdragen. Maar niks hoor. De borden blij ven grijs en kaal. En het enige bord aan de Haarlemmerweg in Groenoord waar wel tekst op staat is niet meer van toepassing want het cascoher- stellende bouwbedrijf Jobo is zo prijzig dat het de wijk is uitgestuurd. foto loek zuyderduin CD-raadslid Henk Otto het etablissement. De wijze waarop hij werd begroet door andere bezoekers en de eigenaresse deden vermoeden dat de naar het Nederlands Blok overgestapte Leidenaar kind aan huis is bij De Valk. Ook de ganzen kenden hem. Op het moment dat hij met wat voer op ze af liep, staakten zij hun gegak onmiddellijk. Langenberg keek naar buiten en vervolgens in de ogen van een der verslaggevers. Die keek maar weer snel naar het blocnote op zijn knie, waarna Langenberg zijn blik naar zijn navel liet glijden. De PvdA is een moderne politieke partij. En sinds Rottenberg er de openheid propageert mogen partijgenoten elkaar ook in het openbaar de wind van voren geven. Die kans lieten zij zich in het februari-nummer van PRO, het landelijke maandblad van de sociaaldemocraten, niet ontgaan'. De strijd om de hoofdstad van Zuid-Holland is ontbrand. Van Zuid-Holland blijft niet veel over. Als Den Haag en Rotterdam met hun respectievelijke regios straks stadsprovincie heten ligt er nog een lapje grond braak. Maar ook dat lapje verdient vanzelfsprekend zijn eigen derde bestuurslaag. En die restprovincie moet natuurlijk ook een hoofdstad hebben. Daar ligt dus een probleem. De PvdA heeft dat probleem al opgelost. De Leidse PvdA schuift Leiden als hoofdstad- van-bijna-niks naar voren, de Gouwenaren vinden dat hun kaasstad bij uitstek in aanmerking komt en de Dordtse PvdA wil van alle provinciale ambtenaren echte Dordtse schapekoppen maken. Leiden nam in de titelstrijd voortvarend het voortouw, staat in PRO. De machtige rode fractie loodste een motie door de gemeenteraad, waarin staat dat Leiden hoofdstad moet worden. Een staaltje blufpoker, dat bij vriend en vijand insloeg als een bom, zo staat in het cluborgaan van de PvdA. Al die PvdA-fracties wisten natuurlijk van elkaar wel, dat elk zijn eigen stad naar voren zouden schuiven als kandidaat provinciehoofdstad. Er is per slot van rekening weinig voorspelbaarder dan ambities van plaatselijke politici. Maar dat Leiden zo vermetel zou zijn dat ook in het openbaar kenbaar te maken, dat heeft de sociaaldemocraten uit de andere steden pijn gedaan. De Leidse PvdA'er Hans Baaijens neemt de kritiek voor lief. Hij vindt het omslachtig alle partijleden uit andere steden te raadplegen, alvorens een voorstel te doen. Baaijens blijft alleszins begrijpelijk, totdat hij de grootste troef van Leiden uitspeelt. Het 'toenemende bestuurlijke imago van Leiden' maakt volgens Baaijens de stad sterk in de titelstrijd. De grote vraag is nu: wat bedoelt Baaijens met toenemend bestuurlijk imago? Wordt Leiden in toenemende mate bestuurd? Of wekt Leiden in toenemende mate de indruk bestuurd te worden? En vooral: is dat een verdienste? Het is een raadseltje waar we wel een weekje zoet mee zijn. U zit al jaren in het zakenleven en u hebt heel wat contracten ondertekend. Of niet, omdat u - ook na stug onderhandelen - geen overeenstemming kon bereiken. U stond perplex toen u onlangs een schadevordering ontving hoewel er zelfs van een concept-contract nog geen sprake was. Ieder z'n vak. Teekens Advokaten weet dat u door de werking van het Nieuw Burgerlijk Wetboek onverwacht vroeg gebonden kunt raken. Vandaar dat wij u tijdens onderhandelingen over contracten graag bijstaan. Daarna adviseren wij u over sluitende formuleringen. TEEKENS ADVOKATEN al 50 jaar thuis in het recht lid Lawspan International, een associatie van advokaten in de EU Leiderdorp Karolusgulden 32-38, postbus 118, 2350 AC, tel 071 -41 30 21, fax 071 - 41 06 84 Leiden Haagse Schouwweg 8E, 2332 KG, lel. 071 - 32 27 38, fax 071 - 32 14 21 geeft maandagavond 6 en 13 fe bruari een reanimatiecursus in Voorschoten. De kosten zijn 25 gulden per persoon. Tevens kan er een herhalingscursus worden gevolgd om de vaardigheden van het reanimeren bij te hou den. Deze herhalingscursus be staat uit één bijeenkomst en kost 12,50 gulden per persoon. Voor meer informatie: Kruiswerk Ge zondheid Service, Jeanette van Wegen (01718-54500 tussen 9.00 en 13.00 uur). WASSENAAR Disco avond. Jongerencentrum Twilight Zone houdt vandaag in boerderij Ter Weer aan de Deij- lerweg 153 een 'metalen disco uit de oude doos'. De hele avond zal er voor jong en oud muziek van jaren geleden te horen zijn. De entree is een rijksdaalder. Morgen wordt er een mix van al le genres reggaemuziek ge draaid. Hier is de toegang gratis. Aanvang op beide avonden: 19.30 uur. LEIDEN Hatha Yoga. De Leidse Volks universiteit K&O aan de Oude Vest 45 begint deze maand een cursus Hatha Yoga, waarbij je je lichamelijk en geestelijk leert ontspannen. Ook begint deze maand de cursus voetreflexmassage bij K &0. Informatie: 071-141141. Kookcursus. De Stichting Thuiszorg Groot Rijnland start samen met de Streekschool Lei den, een kookcursus voor man nen. De cursus bestaat uit tien lessen van twee uur. De kosten zijn 180 gulden voor contribuanten van Thuis zorg Groot Rijnland, en 210 gul den voor niet-contribuanten. De eerste kookles is op dinsdag 14 februari om 18.00 uur. Infor matie: tel. 071-161467. Assertiviteit. Flet Leidse Volks huis begint deze maand met twee cursussen assertiviteit, één voor vrouwen op de donderdag middag en één voor 55-plussers op de woensdagmiddag, infor matie: 071-149180.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13