Lammert Huitema wint van kop af Buitenlanders domineren in Duinrell Batavencross Vlasveld blijft succes boeken Oefennederlaag Katwijk Sport Straathof en Hersman hersteld Van der Poel schaatst sterll in Den Haag Vierde seizoenswinst dammers Rijnsburg Op het scherp van de snede MAANDAG 30 JANUAR11995 5 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-356464, PLV -CHEF ROII ONDERWATER, 071-3564] Vier ton voor Roda JC eindhoven De nieuwe shirtsponsor van Roda JC spekt dit sei zoen de kas van de Limburgers met een bedrag van vier ton. Dat maakte de directie van het nieuwe Koreaanse automerk Daewoo zaterdag in Eindhoven tijdens de ondertekening van het con tract bekend. De verbintenis heeft een looptijd van slechts een halfjaar. Beide partijen hebben echter de intentie om langer met elkaar door te gaan. Door het wegvallen van de oude shirtsponsor van Roda JC kwam de beoogde samenwerking eerder tot stand dan eigenlijk de bedoeling was. Op jaarbasis kan de Limburgse club in de toe komst rekenen op een bedrag van acht ton. Alphenaren presteren in Den Haag Polsstokspringer Christian Tamminga is er gisteren tijdens in- doorwedstrijden in de Houtrust Hallen niet in geslaagd het na tionaal indoorrecord van 5,50 te verbeteren. De Alpheuse aüeet won de wedstrijd met een sprong van 5,30, waarna de eerste po ging op 5,51 slechts nipt faalde. De 20-jarige springer van Haag 'Atletiek krijgt volgende week, tijdens de nationale clubkam pioenschappen en wederom in Den Haag, een herkansing. Tamminga's stadgenoot Bastiaan Heus was in Den Haag wel succesvol. De atleet van AAV '36 liep gisteren de NK-limiet op de 1500 meter indoor. Met 3.54,70 bleefhij twee dagen voor de ui terste inschrijfdatum ruim binnen de vereiste 3.56.00. Chaos deert Van den Barselaar niet In Gent lokten de slechte organisatie en een hobbelige baan sprinter Fabian van de Barselaar niet tot uitzonderlijke presta ties. De Wassenaarder, die uitkomt voor Haag Atletiek, liep de door clubgenoot Frenk Perri in 6,77 gewonnen zestig meter des ondanks in een alleszins acceptabele tijd van 7,14. Hersman verschijnt niet op NK sprint innsbruck» Martin Hersman heeft in goed overleg met De Vegt besloten niet mee te doen aan de nationale sprintkampioen- schappen in Alkmaar. Van de mannenkernploeg treedt naast /'sprinter Gerard van Velde alleen Arjan Schreuder komend week einde aan op de Noordhollandse kunstijsbaan De Meent. Het deelnemen van Ids Postma is nog onzeker Joyce Zuidam op eerste plaats alphen aan den run De Alphense turnster Joyce Zuidam heeft zich met een eerste plaats tijdens regionale kampioenschappen in Den Haag geplaatst voor de provinciale kampioenschappen. Deze worden in maart van dit jaar gehouden. De turnster was de "eerste van haar vereniging DOS die in de B-klasse uitkwam. Leray mist EK kunstrijden -parijs». De Francaise Marie-Pierre Leray mist het EK kunstrijden dat volgende week in Dortmund wordt afgewerkt. De nummer zeven van het WK in het Japanse Chiba is geblesseerd aan de rechter voet. Girardelli sportman van Luxemburg Luxemburg De skiër Mare Girardelli is door de Luxemburgse sportpers gekozen als sportman van he t jaar. Die eer viel hem voor de vijfde keer te beurt. leiden Ondanks het feit dat regengod Pluvius het afgelopen weekend zijn best deed, stond er een :'$0pimier oefenprogramma voor de voetbalclubs op de rol. Zater dagclub Katwijk trof in Huizen tegen de gelijknamige club een gemotiveerde tegenstander. Met een 2-0 nederlaag werd de koploper van de eerste klasse naar huis gestuurd. Marco de Ridder bleef vanwege een bles- -• sure aan de kant. Ook Noord- Wijk verloor. Thuis moest de ge- havende eersteklasser er tegen ijsselmeervogels met 1-0 aan gdoven. ARC kreeg GVW (met trainer (Frans Koenen) op bezoek. In een rommelige wedstrijd won- leiden bertho smit dammedewerker De dammers van Rijnsburg, al maanden van slag, hebben bij Samen Sterk eindelijk hun vier- 4e seizoenswinst gegrepen: 11- 9. De Hazerswoudenaren die de TOrlO lieten glippen, gaan daar door nog onverwacht spannen de weken tegemoet. LDG ging roemloos ten onder bij Alblas serdam: 13-7. Samen Sterk - Rijnsburg 9-11 De Hazerswoudse debutanten, vorige week als tweede geëin digd bij de verkiezing Sport ploeg van het jaar in Rijnwoude, kwamen met 8-6 aan de leiding. Een 10-10 eindstand leek de mi nimale beloning te worden. Het venijn zat in de staart. „Ik had dit zeker niet meer verwacht", zei Rijnsburger Rinus Kromhout na de sensationele ontknoping. „Martin de Jong had met remise genoegen moeten nemen. Hij /.bleef openingen zoeken. Toen besloot ik maar wat extra 'rottigheid' in de stelling te du wen. Dat werkte." Even verderop moest Louis de Frankrijker alle zeilen bijzet ten tegen nestor Cees Varkevis- ser. De Rijnsburger deed uitein delijk waar iedereen op gere kend had, een venijnig klem zetje gaf de doorslag, en stelde de 11-9 winst veilig. Cees van de ■/Bosch en Ton Noort hadden winstkansen tegen de Samen Sterkers Raymond van Es en Ri chard Treur, maar beiden moesten een puntendeling toe staan. Rijnsburger Arno Kooloos daarentegen had alle geluk van nen de Veenendaalers met 1-0. FC Lissë won wel. Nadat René Ras de ruststand op 1-0 had be paald, werd het klasseverschil - de Voorburgers spelen in de tweede klasse - pas in de twee de helft tot uiting gebracht. Met Mark Ens (2x), Dennis Iliohan en Jelle Visser kwam de 5-0 zege uit de bus. Roodenburg bleef op Sport park Noord tegen HMSH aan de goede zijde van de score. Voor rust keken de Leidenaars nog tegen een 3-2 achterstand aan (tweemaal Paul Pikaar). Na de thee werden de rollen omge draaid. Met de opnieuw scoren de Pikaar, Mare Helder en Ramon Barends kwam de korf baluitslag van 5-4 op het score bord terecht. de wereld toen Martien Out een dam haalde op het verkeerde veld. Out kon hem meteen weer inleveren. „Slordig", zei Jan Fa se. „Dit had niet mogen gebeu ren. De situatie begint nu nij pend te worden." Het waren hele dure fouten van Samen Sterk. De Hazers woudenaren blijven nog steeds op 7 punten staan, de concur rentie zat niet stil: zowel Den Haag (6) als Rijnsburg (8), IJmuiden 2 (8) en Diemen (9) wonnen. De Hazerswoudenaren zijn nog slechts .één punt van een degradatieplaats verwij derd. Fase: „Tegen Diemen moeten we de messen slijpen, dan is het erop of eronder." Voor Rijnsburg is het ergste de gradatiegevaar geweken. Krom hout: „Ook al was deze winst eerder nuttig dan geweldig: het geeft deze Rijnsburger moed." Alblasserdam - LDG: 13-7. De nummer twee van de com petitie, Alblasserdam, was de nummer drie duidelijk de baas. LDG speelde met drie invallers, van wie Sam van der Kwartel het meest succesvol was: tegen Nederlof zorgde hij voor de eni ge Leidse winst. Drie verliespar- tijen markeerden het krachts verschil. Peter Bronstring blun derde een remise-stand weg, Hans Kolfoort had nog één zet te gaan voor de tijdscontrole, maar begon plotseling te twijfe len. Zijn vlag was onverbidde lijk: weg remise. De derde ver liezer was André van der Kwar tel. Na grof schijfverlies op de rechterflank was het voor hem dwijlen met de kraan open. innsbruck» anp Rintje Ritsma staat in de strijd om de wereldbeker op de mijl weer op de plaats waar hij meent thuis te horen. De Fries nam in het weekeinde op de olympische ijsbaan van Inns bruck de eerste plaats over van Neal Marshall. De Canadees had de Europees kampioen vo rige week in Davos van die plaats gestoten. Ritsma weet die nederlaag aan de belabberde toestand van het ijs. Zaterdag was het één en al Oranje op het podium na de schaatsmijl. Zoeterwoudenaar Jeroen Straathof (2) en Sassen- heimer Martin Hersman (3) flankeerden Ritsma op het ere- schavot. De ereplaatsen van Straathof en Hersman waren opmerkelijk. Het Zuidhollandse Marathonschaatsers heb ben masochistische trekjes. Massaal rijden ze met de auto naar Oostenrijk om daar 200 kilometer te kun nen schaatsen. Zaterdag stonden maar liefst 500 deelnemers op de startlijst van de alternatieve Elfste dentocht. Lammert Huite- ma was op de Weissensee de beste. De bekendste Ne derlandse leesmappenbe- zorger versloeg in de eind sprint medevluchter Peter de Vries. techendorf anp Huitema, die vorig jaar de na tionale titel op zowel het kunst als natuurijs veroverde, had in zijn carrière nog nooit een wed strijd over 200 kilometer ge wonnen. „Het was me altijd te ver. In de auto is het al een op gave, laat staan op de schaat sen." De man uit Roden stond nooit bekend als een liefhebber van natuurijs. In het verleden was hij zelfs allergisch voor nachtvorst. „Ik kreeg er uitslag van." Als een berg zag hij op te gen de slopende, zware gevech ten op natuurijs. Maar de 34-ja- rige Drent overwon zijn kwaal. Sterker nog, hij aanbidt natuur ijs tegenwoordig. „Toen ik afge lopen donderdag op de Weiss ensee arriveerde, regende het warm water. Ik kreeg tranen in mijn ogen. Gelukkig is het weer gaan vriezen." Huitema legde de rit over 200 kilometer af in 6 uur, 9 minuten en 47 seconden. Halfweg koers maakten veertien schaatsers de dienst uit. Verduin, Pieterse, Zandstra, Kromkamp, Evert van duo had eind vorige week nog een krachtinspanning moeten leVeren in de selectiewedstrijd voor het derde startbewijs voor het WK. Een dagje ontspannen en een duik in het zwembad de den de spieren echter goed. raathof en Hersman stonden zelf ook te kijken van hun suc ces. Hersman: „Ik dacht vooraf dat het moeilijk zou zijn. Maar het is wel een wedstrijd voor het wereldbekerklassement. Daar zijn we allemaal toch heel fana tiek voor." Straathof, die Ritsma en Zandstra vergezelt naar het WK in Baselga, achtte het niet ver standig dit weekeinde de 5000 Benthem en de Fin Paalasma konden zich echter niet in de voorste linies handhaven. Enige tijd later haakten ook Stam en Kramer af. De strijd ontbrandde 25 kilometer voor het einde. De Vries en Huitema namen de be nen uit de kopgroep, die verder meter te rijden. De inspanning van afgelopen donderdag was te zwaar en het WK, 11 en 12 fe bruari, te dichtbij. Hersman reed wel, hij eindigde als vijf tiende. Sprinters Gerard van Velde rijdt dit sei zoen vrij stabiel op de 1000 me ter. De Gelderse sprinter schaatste dit weekeinde tijdens wereldbekerwedstrijden in Innsbruck naar de zesde plaats. In het klassement bezet hij de negende positie. Op de 500 me ter vlot het echter nog niet hele maal. In Innsbruck viel Van Vel de, mede door de grillige wind, buiten de punten (25ste). bestond uit Kleine, Bakker, De Marreiros en Henk van Ben them. Het tweetal sloeg razend snel een fors gat en werd niet meer achterhaald. De twee vluchters werkten tot 200 meter voor de finish goed samen. Ze hadden besloten om tijdens de Jakko-Jan Leeuwangh was in Innsbruck niet beter en niet slechter dan bij eerdere races op de 1000 meter. De Alkmaar der eindigde als elfde, dezelfde plaats die hij in het klassement inneemt. Christine Aaftink zag zich op de 1000 meter afgetroefd door Annamarie Thomas. Aaftink eindigde als vijftiende, circa twee seconden langzamer dan haar beste disciplinegenoten. Aaftink hield het er op dat de 500 meter (negende met 42,09) haar enig houvast voor de na bije toekomst had gegeven. Vrouwen Barbara de Loor heeft dit week- vluchtpoging niet te demarre ren. De opzet was de voor sprong te behouden. „Voor de eindsprint hebben we elkaar zelfs succes gewenst", sprak Huitema na afloop. Huitema ging van kop af aan en gaf zijn voorsprong van. twee wassenaar wilmar kortleever atletiekmedewerker Met de Marokkaanse Fransman Aziz Bougra en de Belgische Linda Milo als - winnaars heeft de derde Duinrell Batavencross gisteren een internationale tintje gekregen. In de stromen de regen waren Hans Wubben en Joke Kleijweg gisteren de beste atleten uit de Leidse regio in de generale repetitie voor de nationale kampioenschappen van 5 maart. Met Bougra kreeg De Bataven een betere winnaar dan het oor spronkelijk had verwacht, zelfs met inbegrip van aangekondig de maar weggebleven toppers als Marcel Versteeg, Henk Gom- mer en Herman Hofstee. „Ik. had ook verwacht dat hier meer Nederlandse toppers zouden komen. Daarvoor kwam ik ook", zei de 27-jarige Parijze- naar die zowel de Franse als de Marokkaanse nationaliteit bezit. Bougra is voor de komende tijd bij zijn Haagse broer ingetrok ken om in Nederland wedstrij den te lopen, wat in april moet leiden tot een maraüiondebuut in Rotterdam. De atleet die pas op 20-jarige leeftijd begon met hardlopen, won eerder dit sei zoen al de nationale crosses in Breda en Soest. Hij is de beste veldloper die momenteel in Ne derlandse wedstrijden uitkomt. Zuiderburen In Duinrell liep de Franse num mer twee op de halve marathon (record 1.01.23) al vroeg weg uit een kopgroep met onder andere de Belgen Hans van der Hoeven en 22-jarige Jerry van Eerden. De beide zuiderburen waren met hun 38-jarige trainer Ray mond Paemela uit Aalst geko men. Vorig jaar vijfde en acht ste, stonden de beide schrijn werkers nu op het podium. Pae mela, zelf nog zevende, meldde dat zijn pupillen in België tot de nationale ton behoren. Bii ons einde tijdens de wereldbeker wedstrijden in Innsbruck aan genaam verrast. De Noordhol landse, voor het tweede jaar in de kernploeg, kwam na de 1500 meter als derde op het erepodi um terecht. Carla Zijlstra (tweede op de 3000 meter) en Thomas (derde op de 1000 meter) completeer den de medaille-oogst van Ab Krooks vrouwen. De Loor schaarde zich voor het eerst in haar loopbaan bij een interna tionale wedstrijd bij de top drie- .Zijlstra beperkte het gat met winnares Gunda Niemann op de drie kilometer net als vorig weekeinde tot 1,8 seconde. De Groningse voelt zich met de dag sterker en beseft dat een triomf op de Duitse geen illusie meer is. meter niet meer uit handen. De sprint van het 'peloton' werd anderhalve minuut na binnen komst van het duo gewonnen door Fausto de Marreiros. Piet Kleine, de leider in de stand om het KNSB-Cupklassement, ein digde als vierde. zitten er veel dicht opeen. Een goede of een slechte dag kan het verschil zijn tussen een Lijf de of een vijftiende plaats. De ervaren Paemela, zelf met een ijzersterk record van 13.31 op de vijf kilometer, was ver guld met het Wassenaarse paf- cours. „Alles zit erin, modder, zand, bochten en hoogtever schillen. Ik vind het ook belang rijk dat het allemaal beloopbaar blijft." Het selectieve parcours van. Duinrell lijkt dan ook bij uitstek geschikt voor de nationale kam pioenschappen, die er op 5 maart worden gehouden. Orga nisatorisch waren er nog wel enkele schoonheidsfoutjes. Or ganisator Peter Groen in 't Woud: „Als voorbereiding was het goed geslaagd. Er moeten nog wel aardig wat puntjes op de i worden gezet. Maar daar om was het ook een generale repetitie." Op de achtste plaats was Roelofarendsvener Hans Wub ben bij de mannen niet alleen zes plaatsen beter dan vorig jaar, maar ook tweede in het districtskampioenschap en der de Nederlander. De 31-jarige at leet van. AAV '36, aldaar ge traind door Klaas Lok, timmert de laatste maanden steeds na drukkelijker aan de weg. Achter Wubben was Jan Kortekaas de snelste Bataaf. „Het was mijn parcours, mijn Omstandighe den", verklaarde de tevreden Vener. „Het kan me niet vies genoeg zijn." Tussen Kortekaas en clubgenoot Huub Pragt nes telde zich nog veteraan Henk van Velzen, die met de Leide- naar een gestage opmars maak te gedurende de wedstrijd. De 34-jarige Milo werd bij de prijsuitreiking eerst gepasseerd, maar was bij dewrouwen welze ker de snelste. In de eindsprint won de Belgische uit Koksijde van nationaal triathlonkam- pioene Irma Heeren. „Ik had mppr tegenstand van haar ver- den haag marc van der jagt 1 Arnold van der Poel heeft bij g westelijke schaatswedstrijden j De Uithof een succesvolle gree naar één van de medailles g daan. De nationale subtoppj uit Roelofarendsveen behaald de tweede plaats in het eind klassement van de sprinttwej kamp. Op de 500 meter sneld Van der Poel naar een tijd va 39,46 seconden en na zijn lOOIj meterrit stonden de klokken s op 1.21,65. Van der Poel was niet de en) ge regionale schaatser, die goe voor de dag kwam. Drie jeugd ge leden van de Hoogmades familie Van Goozen zorgden tl de gewestelijke wedstrijden 1 Den Flaag eveneens voor aan sprekende prestaties. De 19-ja rige Jolanda van Goozen (twed dejaars meisje A) legde besla op de vijfde plaats in het einq klassement. Met haar 45,22 sé conden op de 500 meter en ee persoonlijk record van 2.18,9 op de 1500 meter eindigde zj direct achter vier vrouwen d de nationale selectie Jong Oran je: Sandra 't Hart, Frouke Oon Sandra de Ronde en Annemarj Zuurendonk. Dick (eerstejaai A-junior) en Helen van Gooza (eerstejaars C-juniore) werden beiden met twee persoonlij beste tijden - respectievelij vierde en derde in hun twee kamp. De 15-jarige Chantal Boer u Woubrugge zette op de 500 me ter een nieuw persoonlijk- e) baanrecord neer. Het talentvoll) lid van de Indoor Hardrij Clu Leiden (IHCL) schaatste na; 44,91 seconden. Zij was ever eens nooit sneller dan ha; 1000-metertijd van 1.33,7) Boer behaalde in de sprinttwe; kamp de tweede plaats voc Helen van Goozen. Zowel bij d vrouwen als bij de mannen n den senioren en junioren voc één eindklassement. Het Leidse shorttracktaler Harold Janssen is het WK voc junioren ongelukkig begonnei In de allereerste heat van d 1500 meter kwam de 17-jarig ten val door toedoen van eei Japanse concurrent. Melanie d Lange - net als Janssen lid va de Indoor Hardrij Club Leide (IHCL) -, Roderik Meijer en El len Wiegers (beiden van d Hengelose IJsclub) namen afgc lopen weekeinde eveneens dei aan de kampioenschappen i de Canadese schaatsstad Ca gary. Hetzelfde viertal is gese lecteerd voor het Nederland Jeugd Olympisch Team, dat tus sen 5 en 9 februari moet preste ren op de Europese Jeug Olympische Winter Dagen i Adorra. wacht, zeker omdat ik momen teel niet oefen op de cross", ze de tevreden Milo, die volgend week start in de marathon vai Apeldoorn. Heeren liep voor he eerst na haar wereldtitel Rui Bike Run een geslaagde wed strijd. „Ik mis de tempohard heid. Ik heb me niet geforceerd hoewel ik had kunnen winnei als het had gemoeten." Joke Kleijweg liet zich in d laatste van drie rondes van d< derde plaats verdrijven door d( Haarlemse Marianne van de Linde. De Leidse zet de komen de maand stappen die eint april moeten resulteren in eei snelle Rotterdam marathon Vandaag vertrekt Kleijweg, dii gisteren 31 werd, samen me Van der Linde voor een hoogte stage naar het NaroMoru, eei plaats op 2000 meter hoogt! vlak bij Mount Kenia. Na terug komst vertrekt de Leidse naa China, voor een international! estafette marathon in Bejing. La Lau In de korte cross toonde Jotfst li Lau zijn klasse. De Leidenaa won onbedreigd. Tijdens de na tionale kampioenschappei start La Lau echter op de lang! afstand: „Voor het ploegenklas sement. Met De Bataven moe ten we bij de eerste drie kunnei eindigen." Clubgenoten Marl van Bel, Ad van der Plas er Danny Paardekoper bezetten d( plaatsen zes tot en met acht Van de regionale wouwen stonc alleen Nathalie Klaassen (Bata ven) op het podium (derde). Bi de jongens B, Meisjes B en Jon gens C behaalde het Alphenst AAV '36 met de superieure Ray mond Pet, Brenda van der Laar en Niels van der Woude eer driedubbele overwinning. Var der Laan had hierbij nog ge duchte concurrentie van Bata ven-atlete Nienke van der Gies Neêrland Trophée 1995 degenschermen (vrouwen) gewonnen. In de finale versloeg de Spaanse haar Hongaarse opponente Mariann Horvath met 15-13. De derde prijs was voor Claudia Bokel (Dui) en Ha- jnalka Kiraly (Hon). Pernette Osinga was evenals de meeste voorgaande keren de beste Nederlandse. De Voorburgse juriste eindigde als elfde, de plaats die ze ook op de wereldranglijst bezet. Op de foto (ANP) bevechten de Hongaarse Kiraly en Szidiropu- losz elkaar. leiden wilmar kortleever Na twee nationale langlauftitels vorige week op de tien kilometer klassieke afstand en de twintig vrije stijl greep Marianne Vlasveld gisteren ook de overwinning in de wintertriathlon in het Oosten rijkse Techendorf. In een directe confrontatie met concurrente Katinka Wiltenburg verloor de atlete uit Oud-Ade lopend verhoudingsgewijs weinig terrein op de openingsafstand van elf kilometer. De sportfysiologe die werkt in het medisch sport centrum in het Geldropse Sint Anna-ziekenhuis is na eep jaar met een zwaar ongeval, ziekte en blessures bezig met een sterk seizoen. „Het was een moeilijke wedstrijd. Vorig jaar was ik tweede en Katinka was in bloedvorm." Een sterke langlaufetappe van 22 kilometer ge bruikte de 27rjarige specialiste om in het totale veld van 130 deelnemers een opmars te maken tot de zevende plaats. In de afsluitende etappe van vijftig kilometer schaatsen behield Vlasveld haar positie om te finishen in 3.38.26, slechts twaalf minuten achter mannenwinnaar Mark Koks. Vlasveld, lid van De Bataven, hoopt zich volgende week tijdens een Italiaanse wedstrijd in het kader van de Alpencup te kunnen kwalifice ren voor het WK langlaufen. In de mannen wedstrijd klasseerde Rijnsburger Harco Schaafma zich verdienstelijk als dertiende. De 29-jarige banketbakker die uitkomt voor De Zijl/LGB, realiseerde een tijd van 3.55. Dichter bij huis waren' triatleten van De Zijl- /LGB succesvol in een Run Bike Run over respec tievelijk zeven, twintig en 3,5 kilometer. De Oegstgeestse krachtpatser Mart Moraal greep bij de mannen de vijfde plaats. De 39-jarige triatleet, die dit jaar veteraan is, realiseerde een tijd van 1.32.14, drie minuten achter winnaar Borst. Lei- denaar Hans van Zijp moest op de vijftiende plaats tien minuten op Moraal toegeven. Bij de vrouwen was Sheila Bruist te sterk voor De Zijl-kopvrouw Gonnie Wensveen. Bruist, afge lopen seizoen eerste in het landelijke Super Pres tige Circuit bij de meisjes tot en met zeventien jaar, bleek sneller op de mountainbike en kwam Wensveen halverwege het ingekorte fietsparcours voorbij. De afsluitende loopafstand bleek voor Wensveen te kort om het gaatje van 150 meter te dichten (1.56.14 om 1.57.25). 'In de auto is 200 kilometer al een hele opgave' Lammert Huitema (39) voert de helft van de kopgroep aan. De leesmappenbezorger kreeg vroeger nog uitslag van nachtvorst, maar overwon die allergie. FOTO EPA

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 20