Grasshoppers kan Den Helder twintig minuten bijbenen MSV moet het van de aanval hebben 'Laatste' derby is keihard knokken Verlies werpt KZ Leiden ver terug Gebrek aan motivatie kost Merenwiek badmintontitel Sport Leiderdorp zegt muitende spelers nu de wacht aan MAANDAG 23 JANUAR11995 In finale 'Final Four' De stille wens werd niet vervuld. De vrouwen van Grasshoppers dachten na de winst vrijdag op landskam pioen Tonego dat ze een serieuze kans maakten op de uiteindelijke winst in de 'final four'. Den Helder dacht daar anders over. De favoriet voor de eindzege maakte de verwachtingen waar en dankte Grasshoppers vriendelijk voor de onthutsend zwakke tweede helft, waarin de Kat- wijksen twee veldscores haalden en met een tiental vrije worpen tot slechts veertien punten kwamen: 42-68. het veld, maar duidelijk was dat ze niet meer kon wat ze de eer ste minuten had laten zien. Al- VEENENDAAL GERTJAN VAN GEEN Grasshoppers, dat met de twee de plaats toch nog duizend gul den in de wacht sleepte, kon Den Helder een helft bijbenen. De ploeg van Lace Strong begon zelfs boven verwachting sterk. Met name Marie-José Allers had er zin. De center had wellicht wat goed te maken voor haar mindere optreden tegen To nego een dag eerder. Allers nam het voortouw, het tempo in de wedstrijd lag hoog en alles wees erop dat het een aantrekkelijk duel zou worden. Helaas voor Grasshoppers was het na zeven minuten gelo pen. Allers ging in een uiterste poging een bal te onderschep pen tegen de grond en had de pech dat een Helderse speelster, die ze meesleurde in haar val, op haar voet ging staan. Daar mee was het exit Allers en meteen viel Grasshoppers stil. Na 10-10 bleef de Katwijkse ploeg zeven minuten zonder score, waardoor Den Helder de eerste tussensprint plaatste naar 10-18. Allers kwam nog wel terug in Iers, met een flinke ijszak om haar enkel, na afloop: ,,Ik kon bijna niet meer lopen of sprin gen. Het was echt balen want ik zat goed in de wedstrijd." Om dat de rest het aan Katwijkse kant liet afweten kon Grasshop pers Den Helder nooit meer se rieus bedreigen. Driepunters van Petra Weeda en Menke Vis ser hielden de ploeg nog wel in de race, waardoor het gat bij rust nog klein was (26-30), maar het bleken laatste stuiptrekkin gen. Den Helder, dat Grasshop pers in de competitie al twee keer de baas was, toonde zich de completere ploeg. „Als jcziet wat zij op de bank hebben zit ten, dan zijn ze gewoon te sterk", analyseerde Allers. „Als zij wisselen worden ze nooit zwakker. Dat ontbreekt bij ons." De Noordhollandsen konden daarbij bogen op een fors leng- teoverwicht. Den Helder pakte twaalf rebounds meer dan Grasshoppers en kregen door hun elf aanvallende terugkaat sers keer op keer extra kansen om te scoren. Grasshoppers daarentegen probeerde wel, maar kwam van buiten de buc ket nauwelijks tot scoren in de tweede helft. Waar Maret Lut- terman aan Helderse kant 'red hof was en de Katwijkse verde diging aan flarden schoot bleef Grasshoppers schutteren. Het schotpercentage van iets meer dan 28% (da's laag) over de hele wedstrijd geeft al aan dat dat onderdeel slecht verzorgd was. Grasshoppers kon slechts be rusten in een forse nederlaag en misschien zelfs wel tevreden met in ieder geval een tweede plaats. „Dat we de finale halen geeft wel aan dat we in de com petitie hoog kunnen eindigen. We gaan in ieder geval voor mi nimaal een vierde plaats. Maar derde of tweede zou mooi zijn want dan ontlopen we Den Hel der in de play-offs", aldus Al lers. Donderdag mag Grasshop pers in ieder geval nog een keer oefenen tegen Den Helder. Dan staat de kwartfinale van de be ker op het programma. Wil de bekerhouder het kleinood dit seizoen weer in de prijzenkast kunnen zetten, dan moet het wel uit een ander vaatje tappen. Grasshoppers-Den Helder 42-68 (26- 30). Scores Grasshoppers: Weeda 12. Allers 8. Nieuwenhuys 8, Driessen 6, Kuyt 4. Visser 4. Den Helden Lutterman 18. Lia Maas 15, Carla Maas 10. Raayma- kers 9. Mulders 5, Lewis 5. Hollander 4, CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-356463 Marie-José Allers (midden) raakte al vroeg in de wedstrijd tegen Den Helder geblesseerd. Het zou daarna niet meer goed komen met Grasshoppers, dat de finale van de 'Final Four' verloor met 68-42. foto loek zuyderduin LEIDEN GERTJAN VAN GEEN De mannen van MSV hebben het vierpuntenduel tegen Wyba zaterdagavond naar hun hand gezet en zijn daarmee weer op een 50% score gekomen in de promotiedivisie. Traditioneel bijna verdedigde MSV zwak, maar het aanvallende gedeelte was goed verzorgd waardoor de Noordwijkers met een 96-86 overwinning de terugreis uit Wychen konden aanvangen. MSV begon goed geconcen treerd aan het duel en pakte een aantal steals, wat in een 10-0 voorsprong resulteerde. Daarna viel de ploeg wat terug. Het sprong slordig met het balbezit om en gaf daarmee Wyba de kans weer terug in de wedstrijd te komen. Bovendien werkte ook een zoneverdediging aan Noordwijkse kant niet. Wyba schoot met scherp vanaf de driepuntslijn en achterhaalde MSV bij 38-37. Een aardig offensief liet MSV wel met een voorsprong rusten (51-44), maar opnieuw slordig spel liet dat gaatje snel verdwij nen. Wyba dacht daarna met een zonepress MSV te kunnen verrassen, maar de routine bij de Noordwijkers zorgde ervoor dat die juist in het voordeel werkte. Na 72-72 zorgden drie scores van Bart Driessen en vier van Steve Dogo ervoor dat bij 89-78 de wedstrijd gelopen was. Scores MSV: Dogo 33, Bart Driessen 21, Koek 13, Rick Driessen 12. Het thuisfront van Lisse komt dit seizoen bij de duels van de Lisse-mannen maar zelden aan zijn trekken. De wedstrijd tegen het Prisma College vormde daar zaterdagavond geen uitzonde ring op. De formatie van Law rence McGray, die er week in week uit een gewoonte van maakt eerst tegen een achter stand op te lopen om vervol gens via een inhaalrace alsnog de winst voor zich op te eisen, bakte er tegen de Utrechtse concurrent weinig van. Nage noeg de gehele wedstrijd holde de thuisclub achter de feiten aan. En toen na de rust ook het verwachte herstel uitbleef, was de afgetekende 59-69 nederlaag een logisch gevolg van het ver toonde spel. Lisse kan spelend in de vorm van zaterdagavond geen serieu ze aanspraak op promotie ma ken. Prisma College, dat eerder in deze competitie twee keer een gewillig slachtoffer van Lis se was, en dat in de voorbije overschrijvingsperiode nota be ne spelers verloor, had eigenlijk geen kind aan de thuisclub. Veertig minuten lang grossierde Lisse in balverlies en van enige organisatie was maar zelden sprake. Met uitzondering van Jeroen Koot en in mindere mate invaller Eric Drijver was nie mand in de ploeg in goede doen. Scores Lisse: Koot 18, Taal 12, Drijver 11 De vrouwen van BV Leider dorp hadden zoals verwacht geen enkele moeite met het laaggeplaatste Jugglers: 82-41. Coach Henk-Jan Piket kon het zich zelfs veroorloven Marianne Schuit en Simone van Meurs disciplinair voor een helft te schorsen. Het tweetal, dat te laat kwam, kwam pas in de tweede helft in het veld. Jug glers, dat met drie overwinnin gen de een na laatste plaats in neemt in de eerste divisie kon geen moment serieus tegenspel bieden. Leiderdorp had zo vrij spel en tevens een gemakkelijk avondje. Scores BV Leiderdorp: Sluys 20, Schuit 14, Van Meurs 13. LEIDEN BRAM VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Wellicht was de derby gisteren tussen De Algemene en Fides Pacta de laatste die ooit werd gespeeld. De beoogde fusiepart ners maakten er echter geen ge zellig onderonsje van. Koploper De Algemene moest keihard knokken voor de punten en pas in het slotkwartier gaf Fides- Pacta zich gewonnen. Het ver schil van 20-15 dat uiteindelijk op de formulieren kwam, was derhalve allerminst een juiste weergave van de krachtsver houdingen. „Zo hoort het ook", reageerde winnend coach Ed Molloy. „An ders zouden we de verdenking op ons laden, dat er vooraf iets geregeld zou zijn. Het was een eerlijke strijd." Sterker nog, ge- mime tijd had de ploeg van coach Steven Tims zicht op een gunstig resultaat. Een gemiste strafworp van Frank Peter de Haas deed de aanval volledig ineenstorten. Alleen dankzij de inbreng van de vrouwen wist De Algemene een overwicht te creëren. Niet alleen onder de korf, zoals ge bruikelijk was met name Bren- da Venema een rots in de bran ding, maar ook in aanvallend opzicht. Diana Beij (3), Miranda van der Lely, Annemieke Molloy en Brenda Venema (ieder 2) zorgden samen voor elf van de twintig treffers. Hun opponen- tes stelden daar slechts drie (Wendy van Hooven (2) en Ilon- ka van der Vooren) tegenover. De heren van Fides Pacta kon den dit verschil niet meer goed maken, al waren Frank Peter de Haas (5), Jan Willem Meijer en Dimitri IJzerman (elk 3) wel trefzeker. Door drie dames-treffers op rij kon De Algemene na 6-6 voor de eerste maal met een marge van twee punten van vak wisse len. Kort na de rust (10-9) ging deze voorsprong teloor na enige verdedigingsfouten. Tien minu ten later nam De Algemene op nieuw de leiding en ditmaal was het definitief. Ondanks een dui delijk veldoverwicht bleef het verschil klein. Pas nadat Frank De jongens junioren van BV Leiderdorp incasseren de laatste weken klap na klap. Ten eerste wordt er verloren en ten tweede schort het aan de disci pline. Afgelopen week bedankte coach Akos van der Plaat Daniel Gadzuric en Michael Kool voor de bewezen diensten. Hij ver zocht de Hagenaars in eertse in stantie drie in plaats van twee keer te komen trainen en toen Gadzuric en Kool daar negatief op reageerden zegde Van der Plaat hen de wacht aan. Omdat Renato Vianello gisteren het no dig vond zijn coach te bedrei gen en uit te schelden na afloop was voor Van der Plaat de maat vol en werd ook Vianello uit de ploeg gezet. De uitgedunde selectie ver loor gisteren opnieuw. Thuis te gen Noorderkruis kwam Leider dorp niet verder dan 77-92. Vooral Frank Smid was bij de Drentenaren de grootste plaag geest van de thuisclub. Hij maakte veertig punten. Scores BV Leiderdorp: Knij- nenburg 19, Smeding 18, Beu- mer 12. De meisjes van Grasshoppers zijn rechtstreeks op de weg te rug naar de rayoncompetitie. Ook tegen het laaggeplaatste Waddinxveen Flyers konden de Katwijksen niet imponeren. In een bar slechte wedstrijd ver loor Grasshoppers met 42-35. Coach Arjan van der Poel hoopt ondanks de slechte resultaten dat Grasshoppers in de eredivi sie mag blijven. Dat zou alleen kunnen indien de eredivisie wordt uitgebreid of als er teams zich vrijwillig terugtrekken. „Donderdag wordt er door de bond vergaderd over het ko mende seizoen. We gaan er heen en zullen pleiten voor lijfs behoud. In het begin van het seizoen wilden we per se in de eredivisie spelen, ondanks het feit dat we zo'n jonge ploeg hebben met slechts een speel ster die de juniorenleeftijd heeft. De rayoncompetitie vol gend seizoen zie ik niet zitten." Van der Poel zag alleen Mar jan Buys een voldoende scoren. Buys kwam tot 13 punten. De meisjes van Leiderdorp hebben heel andere dingen aan hun hoofd, namelijk het kam pioenschap en de daaraan ver bonden landstitel. Gisteren kon de ploeg van Joris Zandbergen in en tegen Vlissingen weer twee punten aan haar totaal toevoegen. De thuisploeg vorm de geen al te groot obstakel. Lei derdorp liep via 26-20 bij rust naar een 56-40 overwinning. Scores BV Leiderdorp: Saïdi 16, Renske van der Voort 15, Birthe van der Voort 9. Fides Pacta-verdediger Jan Willem Meijer doet alle mogelijke moeite om tegenstander Alfred Lambooy (De Algemene) bij te benen, maar vindt Brenda Venema (ook De Algemene) in zijn baan. foto loekzuyderduin Peter de Haas acht minuten schot van tweeënhalve meter, speelt men hoogstwaarschijnlijk voor tijd een strafworp onbenut was het laatste treffen tussen De met in plaats van tegen elkaar, liet en Arnout Lambooy aan de Algemene en Fides Pacta be- andere kant wel tweemaal raak slecht: 20-15. Volgend seizoen LEIDEN «MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER TOP heeft zijn zorgelijke positie op de rang lijst niet kunnen verbeteren. De hekkeslui- ter van de overgangsklasse A verloor met 13-20 van NKC'51. Fiks wist zich wel boven de rode lijn te werken door een 21-20 zege op Altius. KZ Leiden leed zijn eerste neder laag van het seizoen bij Haarlem (15-14). De derdeklasser lijkt daarmee gelijk uitge schakeld voor de titel, want de achterstand op leider Sperwers is nu opgelopen tot zes punten. De aanval van TOP ging tegen NKC'51 andermaal mank aan een gebrek aan bezie ling en zuiverheid. De formatie van Anne van der Zaag wist een 0-3 achterstand hele maal weg te werken (4-4), om in de reste rende twaalf minuten van de eerste helft niet verder te komen dan een goal van Peter Boeren, vervanger van de geblesseerde Tim van der Horst. Direct na rust halveerden Michiel Kok en Jan de Vroomen de achter stand van 5-9 tot 7-9. De bezoekers doof den echter met vier goals op rij alle hoop op een ommekeer (7-13). Van der Zaag kreeg de eerste aanval nog wel op gang door het inzetten van Jeroen van der Klaauw. De in valler schoot zelf één keer raak en stelde Steven Baart in staat vier maal te scoren. De andere aanval bleef echter steken bij een treffer van Michiel Kok, die een gemiste strafworp alsnog wist in te tippen: eind stand 13-20. Bij Fiks was het zelfvertrouwen en het schot weer helemaal terug, wat zich uitte in een knappe 21-20 zege op Altius. Coach Gé van der Water, die zijn contract in Oegst- geest niet zal verlengen, kon tevreden zijn. Theo Vreeken voelde zich door het goede ondersteunen van Gwenny de Best vrij om veel aan te leggen, hetgeen zeven doelpun ten opleverde (10-13 rust). Inge Anholts en Adinda Hooimeijer legden intussen de ge vaarlijkste aanvalsters van de thuisploeg aan banden. Nadat Anholts (2), Carola van Tol, Maikel Martens en Matthijs de Visser na 13-14 een gat van zes punten hadden geslagen (13-19), kwam de tegenstander toch nog sterk terug. De Danaïden deed een vergeefse poging stadgenoot De Algemene te helpen door nummer twee ZKV punten te ontfrutselen: 18-23 verlies. De aanvallers kregen in het eerste half uur opmerkelijk veel ruimte om aan te leggen. Eric Kromhout buitte zijn vrijheid uit door vier keer te scoren (1-0, 5- 4, 7-6 en 9-8), maar bij rust was het toch 10- 11. Deze tussenstanden geven al aan dat het onderling verschil steeds minimaal was. De dertiende minuut van de tweede helft bracht inderdaad ongeluk voor de acht van Latuperisa in de vorm van twee snelle te gentreffers (14-15 en 14-16). De thuisclub zou niet meer op gelijke hoogte komen. Eric Kromhout maakte met een eenhandige doorloop wel de mooiste goal van de wed strijd, maar dat was ook het laatste wapen feit van zijn ploeg (18-20). De verdedigingen van Pernix en VEO overheersten hun tegenstanders zodanig, dat de score voor rust beperkt bleef tot een bescheiden 3-4. Karen Arnoldus, Lian Tiele- man, Marco van der Lucht en Bert Vanhae- len lieten zich in deze periode als doelpun tenmakers bijschrijven. Na de pauze kozen de Leidenaars ervoor langer rond te spelen in de aanval. Deze tactiek pakte behoorlijk uit, blijkens de goals van Vanhaelen (2) en Van der Lucht, goed voor 5-8. Desondanks kwam de thuisclub nog even gevaarlijk te rug (7-8). Bert Vanhaelen en invalster Jan- neke van Driel brachten uitkomst in de vorm van doelpunten en zorgden zo voor een 10-8 overwinning. Alweer moest Crescendo zich gewonnen geven doordat de kansen niet naar behoren werden afgemaakt, ditmaal tegen RODA. De tweedeklasser verloor al vroeg de aan sluiting met 6-1, waarbij Wijnand Alberts uit een strafworp als enige scoorde. Hij gaf vlak voor rust vanuit de verdediging een 'zwieper' naar de aanval, waar Peter Baak de bal oppikte om die met een vloeiende beweging door de vijandelijke mand te gooien (8-6). Deze prachtige treffer had de equipe van Ruud Niesing moeten inspire ren tot meer doeltreffende acties, maar dat gebeurde niet. Integendeel, het zou juist tweeëntwintig minuten duren aleer Wijn and Alberts weer eens succes had. Inmid dels was RODA al uitgelopen naar 13-6, om met 17-8 geflatteerd te winnen. KZ Leiden liep bij Haarlem voor het eerst in deze zaalcompetitie tegen een nederlaag op: 15-14. De ploeg van Herman Godefroy bleef tien minuten lang tot 4-4 in de pas met haar opponent, die vervolgens over schakelde op achterverdedigen. Deze tac tiek bracht de Leidenaars danig in verlegen heid, getuige de 10-4 ruststand. Na rust wa ren de heren nog altijd genoodzaakt veel te schieten door het terugvallen van hun ver dedigers. Zij hadden te weinig schot om de achterstand ongedaan te maken, al slonk het gat na 15-10 nog behoorlijk. LEIDEN PETER KLEIN gradatie versterkt Eridos stevig tegenaan te gaan was daardoor zeker niet optimaal. Rob Bur- gerjon won als enige zijn enkel spel. Patrick Oosterveld en Ilse Spierings bogen voor invallers Martin Kruidenberg en Patricia van den Berg. Sandra van der Hart ondervond te veel hinder van haar blessure om een echte vuist te kunnen maken. De vrouwen namen revanche in het dubbelspel, waarna Spie rings en Danny Plug in de mixed nvoor het derde punt zorgden. DKC 4 wordt hier de lachende derde. The Printer/Veglo verloor vo rige week een belangrijk punt in de race voor de tweede plaats achter Lisse. In het nu onbe langrijke wedstrijd tegen het op die plek staande Wassenaar ging bij een 5-0 stand de con centratie verloren. Na de ge wonnen singles van Randy The- pass op John van Egmond, van Van Giezen op Arne Hartogs- veld, van Annelies Smit op Ellen van Vliet, van Bik op Sonja van der Marei en het gewonnen mannendubbel kwam Wasse naar terug fot5-3. Kampioen BC Lisse sloot de competitie overtuigend af met een 7-1 zege op VSB Bank- /Dropshot 4. Christien van San ten en Sandy de Haas bleven zonder verlies. Mark Anderson en Ronald Jacksteit stonden al leen het mannendubbel af. Bij het tweede team, dat 4-4 speel de bij Leyton 2, haalde Annette Dekker-Koop in drie partijen een 100% score en leverde ook de tweede mixed een punt op. Bacluvo eindigde de compe titie met de eerste zege. In Voorhout werd MCC '94 met 5- 3 verslagen. Cynthia van der Slot en Bianca de Groot bleven ongeslagen in hun singles, het vrouwendubbel en hun mixen met respectievelijk Danny van der Ploeg en Robert Zwetsloot. Beide teams degraderen naar de vierde klasse. Ook Apollo daalt naar die klasse af. Carol van Oyen redde bij Schollevaar de Roelofarends- veense eer. Het team eindigt door de winst van Eridos 2 en het gelijkspel van Leyton 2 op een ongedeelde laatste plek en voegt zich daarmee bij team 2, dat Duinwijck 8 met 7-1 klopte. Na de singlewinst van Ruud Bakker, Marian Voortman en Emmy van Dijk werden met Ar- jo Stork alle dubbels tot winst gebracht. In de tweede klasse scoorde Flair 2 een draaglijk 5-3 verlies bij het eveneens al gedegradeer de Boxtel. Martin Voskuilen en invaller Petra Knoester wonnen hun enkelspelen. Knoester pak te met eveneens invaller Elise Zandstra het derde punt. De 're serves' komen volgend jaar in dezelfde klasse uit als Flair 4, dat via een zege bij Shuttle- woude de titel en de daaraan verbonden promotie wist te be werkstelligen. Erik Beuker boog in drie games voor René Kruit hof, maar Mark Blom, Astrid Dijkstra en Sonja Idzerda, de in valler voor Daniëlle Tap, waren hun respectieve, tegenstanders, Jaco Lemmerzaal, Simone Heemskerk en Esther Smeink, in twee delen de baas. De ho mogene ploeg werd door winst in de dubbels de terechte kam pioen. De reserves van Merenwiek deelden niet in de malaise van het vlaggeschip. Na de enkel spelwinst van Ad van de Brand, Paul Roelantse, Jeanette Peer- deman en Smitha Chaturvedi stokte de produktie pas in de laatste mixed. Totaal: 7-1 winst bij KO Flyers 2. Ook BC Leiden sloot de competitie met een ze ge af, 5-3 tegen Let It Be 4. Was senaar 2 speelde gelijk bij Lotus '93.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21