Van Kampen vindt het zalig bij Foreholte titrcQQTDi in Bridge doe ik er alleen maar Sport VoORBESCHOUWI 'WfCCI/ VAN DE Wim Visser als deskundige bij De Sleutels - Valken UVS begint uitgerust aan duel tegen DHC Alphense Boys krijgt 'buitenlandersregel ZATERDAG 21 JANUARI 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 'Een dorpsvereniging, waurje iedereen kent en ook nog op een redelijk niveau speelt' Bij Foreholte zit de stemming er goed in. De gezellig heidsvereniging uit Voorhout heeft er net een wild week end in de sneeuw op zitten en het eerste elftal doet zo waar mee om het kampioenschap in de tweede klasse. De goede positie van het vlaggeschip is een ongekende luxe voor de vereniging, die geen prestatiedruk kent en haar spelers bijna uitsluitend uit de eigen gelederen haalt. Theo van Kampen (36) speelt al vijftien jaar in het eerste van de Voorhouters en maakte de stormachtige ontwikkelingen van de laatste tien jaar van dichtbij mee. VOORHOUT ERIC DE JAGER „Het is snel gegaan met Fore holte. Het begon in 1986. We werden kampioen en promo veerden naar de derde klasse. Daar hebben we een jaar op on ze lenen gelopen en toen vlo- gei geen edden, wedstrijd meer. Toch die degradatie geen onvertogen woord gevallen. 'We zien wel waar het schip strandt', was de instelling in de derde klasse. Fin zo spelen we ook in de tweede klasse. Het is leuk dat we op dit niveau spelen, maar je moet er niet te moeilijk over doen, als het niet perfect gaat", vindt Van Kampen. Voorlopig is er ook geen en kele reden om moeilijk te doen. De roodwitten genieten van het succes en proberen vooral het verenigingsgcvoel hoog te hou den. Er wordt geen overbodig geld uitgegeven en aan spelers ronselen doen ze in Voorhout al helemaal niet. ,,Je moet spelen op het niveau dat je aankunt. Je kunt kwaliteit wel geforceerd gaan kopen, maar daar bewijs je de vereniging geen goede dienst mee. Als de geldstroom stopt, klapt de hele zaak in elkaar. Voor die paar jaar op een hoger niveau, mag je de vereniging niet op het spel zetten", zegt Van Kampen fel. Natuurlijk is er sinds de pro motie naar de tweede klasse wel iets veranderd aan de 'laat maar waaien' sfeer bij Foreholte. De selectie traint nog steeds twee keer per week, maar de oefen stof is volgens Van Kampen wel zwaarder geworden. „Vroeger dienden de trainingen voorna melijk om je uit te leven. Nu zijn we doelgericht bezig. We draven niet meer 'zomaar' over het veld, maar oefenen in com binaties en houden de conditie op peil. Na de trainingen is te genwoordig het sneller rustig in de kantine. We blijven niet meer tot drie uur 's nachts zit- Toch mogen ze aan de Sport- laan het plezier niet uit hel oog verliezen, vindt de ouwe rot. „Een beetje humor op de trai ning moet kunnen. Ik lach net zo hard om mijn eigen fouten, je moet er de gein van blijven inzien. Voetbal is gewoon een spelletje, niets meer en niets minder. Maar wel een heerlijk spelletje. Als het niet had be staan, had ik het uitgevonden, denk ik wel eens." Bij 'zijn cluppie' heeft Theo van Kampen het dan ook prima naar zijn zin. „Het is hier zalig. Een dorpsvereniging, waar je ie- Squashsters Alphen in de plus K BONTE SQUASHMEDEWERKER RUUD DOBBELAAR SCHAAKMEDEWERKER De eerste teams van Oegstgeest en Alphen hebben zich na vier ronden spelen de beste uil- gangspositie in de promotie klasse van de leidse schaak competitie verworven. Oegst geest deed daarbij de allerbeste zaken door met een 5-3 zege af ti- rekenen met mede-koploper LSG 5, terwijl Alphen de bord- puntenscore flink bijspijkerde dankzij een 61/2-11/2 winst op Voorschoten 2. Van de favorie ten zitten MS en 1-SCi 5 met twee matchpuntenverlies nu in de wachtkamer, zonder overi gens bij voorbaat kansloos voor de titel te zijn. Een door de nodige invallers uit het zesde team danig gehan dicapt LSG 5 hield zich nog ver rassend goed staande tegen Oegstgeest. Dcrksen stapte daarbij al na een uur spelen te vreden met een remise uit de strijd tegen Wilfried Binnendijk, terwijl ook Chaudron zich met een halfje gemakkelijk staande hield tegen Rob Veenhuijsen. Hetzelfde gold ook al voor de derde invaller, Speksnijder, die na een spektaculair duel een re mise boekte tegen lohan Boots. Marcel Wubben stuitte na twee uur op een te taaie defensie van Oegstgeestenaar Rob Veenhuij- Daarna was het echter spoe dig met de Leidse pret gedaan. Joop Piket boekte een overtui gende winst ten koste van Al- bert Termeulen, terwijl Straver i Kampen: „Ik vraag me wel eens af, of n Ik." dereen kent en ook nog op een redelijk niveau speelt, dat kan dus. Gezelligheid en presteren zijn toch geen tegenstellingen? Ik vraag me wel eens af, of men sen die honderd procent presta tiegericht met voetbal bezig zijn, er net zoveel lol in hebben als ik." Lol kan je nog tot je tachtigste maken, maar sportieve presta ties leveren wordt, naarmate de jaren vorderen, toch steeds pit tiger. Ook Van Kampen komt daar langzaam achter. „Tja, je wordt ouder, privé komen er belangrijke dingen als een vriendin en een huis op je pad en dan merk je dat de agressie wat minder wordt. Ik weet nog wel, dat we vroeger langs de kant Leo van Kesteren een ou we lui noemden. Die was toen 27 of zo. En nu sta ik zelf met 36 nog in het eerste. Ik ben zelfs de enige in het eerste, samen met Pascal Roffelse, die de drie laatste kampioenschappen nog heeft meegemaakt." Vier wedstrijden lang werd de verdediger naar het tweede ver wezen. Maar afgelopen zondag stond hij weer zijn mannetje in de topper tegen VIOS. „Spelen in het tweede vind ik wel en niet erg. Aan de ene kant weet je, dat je lijd een keer komt. Je kunt niet eeuwig in het eerste spelen. Aan de andere kant is mijn trots niet weg. Ik denk nog wel: 'ver dorie, ik zal ze eventjes laten zien dat die ouwe het nog kan.' Ik wil me nog steeds bewijzen." Van Kampen en zijn club hebben uitzicht op de eerste klasse. Concurrent VIOS moet weliswaar nog wat punten laten liggen, voordat Foreholte feest mag vieren, maar spelers en supporters hopen in ieder geval op een periodetitel. Heeft Fore holte wel iets in de eerste klasse te zoeken? „Ik zou niet weten waarom we dat niet aan zouden kunnen. We groeien er vanzelf in. Je had de krantekoppen moeten zien toen we naar de tweede klasse promoveerden. Bijna iedereen vond dat we daar niets te zoeken hadden. En nu draaien we toch mooi mee. Misschien moeten we in de eer ste op onze tenen lopen en mis schien vlieg je er al snel weer uit, maar je bent er in ieder ge val geweest en je kan er veel le ren", neemt Van Kampen alvast een voorschot op een mooie droom. „Ik zou graag nog een kam pioenschap meemaken. Die er varing is onvergetelijk. Op een kar door het dorp, terwijl ze je de ene krat bier na de andere toewerpen. Ja, een groot feest, promoveren, een wedstrijd in de eerste klasse spelen en dan stoppen, dat zou fantastisch zijn," mijmert de blonde vete raan. „Ik heb vorig jaar gezegd dat we kampioen zouden wor den. Dan moet het nu maar ge beuren, voor ik te oud ben." In de eerste divisie zijn de vrouwen van Alphen na de winterstop van start gegaan met twee overwinningen. LSRC en Reflex moesten er aan geloven met 4-0 (5-0) respectievelijk 2-2 (3-2). Met die over winningen heeft Alphen behoorlijke kansen om de stap te zetten naar de eredivisie. De winst op LSRC kwam overigens niet zonder moeite tot stand. Carla van der Berg en Anja van Grondelle gaven zich tegen respectievelijk Andrea Steffes en Maaike Leyten niet zonder slag of stoot over. Was de zege op LSRC door Alphen min of meer ingecalculeerd, de winst tegen Reflex was dat zeker niet. Miranda Goos en Ingrid Merkenhof maakten het verlies van Andrea Steffes en Angelique Koomen goed en zorgden ervoor dat Alphen één game meer scoor de dan Reflex. Voor LSRC zal het wel uitdraaien op degradatie. Toch toonde de score tegen Dicky Squash 2-2 (2-3) aan, dat de Leidse vrouwen kunnen meedraaien in de eerste divisie. Kitty Klaassen en Anja van Grondelle zijn echter te lang onder hun nor male niveau blijven spelen. Bij de mannen zal Dekker Squash het voorbeeld van de LSRC-vrouwen wel volgen. Dekker komt in de tweede divisie te kort. Dicky Squash verloor geen wedstrijd: 4-0 (5- 0). David Rancc kon zijn tegenstander Hengst nog lang bedreigen 10-8, 5-9,5-9. 8 10), maar winnen was er niet bij. In de derde divi sie stevent Steyn Sport op de titel af. Alleen Hilegom 2 kan nog roet in het eten gooien. Belangrijke zege Oegstgeest in Leidse schaakcompetitie over de sterkste zenuwen be schikte in een tijdnoodduel te gen Jaap Kooten: 4-2. De LSG- ers koesterden desondanks voor korte tijd nieuwe hoop, toen Ar- vik Harms met een stuk achter stand Erik van 't Floff winnend kon flessen en gelegenheids kopman Cees Beekhuis onver wachte kansen kreeg tegen Ne- bosja Nikolic. Na de tijdnood waren die kansen echter verke ken en moest Beekhuis, een ge miste remise ten spijt, in twee de zitting met verlies genoegen nemen: 5-3. Alphen 1 lijkt zich zijn ware kracht inmiddels te realiseren en had geen enkele moeite met Voorschoten 2. De meeste pro blemen ondervonden de Alphe- naren daarbij nog in de top, waar kopman Peter Passenier pas na een misplaatst stukoffer van Sander Hilarius kon toe slaan en Onno van Dijk na een mislukt openingsexperiment nog blij mocht zijn met een re mise tegen Dick Schoonder- beek. Dennis Helvensteijn stond lange tijd minder tegen I lans Lindeboom en mocht met de uiteindelijke puntendeling evenmin klagen. Voor Erik Cop- poolse, Martin van Gils, Dienard van der Laan en Jan Dick Verdel waren er echter weinig problemen om tot een overwinning te komen tegen respectievelijk Ger Both. Geert Sluiter. Wim Bergsma en Hans ten Tije. Een remise aan de staart tussen Noordegraaf en Wilschut betekende daarop 61/2-11/2 voorde thuisclub. Ad van den Berg: „De ene keer heb j( zich ook op z'n gemak voelt." Ad van den Berg scoort 'even' op NK bridge LEIDERDORP ERIC DE JAGER De Leiderdorper Ad van den Berg ging er vorig weekeinde bij het Nederlands kampioenschap bridge individueel met een zil veren plak vandoor. Bridge wordt in Nederland op hoog ni veau gespeeld, 'we' hebben zelfs enkele wereldkampioenen in huis. Een tweede plaats op een NK is dus een topprestatie. Maar wie achter die prestatie een fanatieke topspeler ver wacht, heeft het mis. Van den Berg reageert uiterst laconiek op ziin hoge klassering: „Bridge doe ik er alleen maar bij. Van den Berg staat eigenlijk bekend als schaker. 1 lij speelde zich in de landelijke top. maar verkoos toen wat anders te doen. De wiskundeleraar speelt nog een keer in de maand com petitie-schaak en heeft verder een keur aan bobby's. Hij ont werpt meubels, heeft een wis- kundespel op de markt ge bracht en fabriceerde zijn eigen ligfiets. Daarnaast speelt hij een niet onverdienstelijk spelletje bridge. „Het is gewoon een van de dingen die ik doe. Ik zet me er niet speciaal voor in", zegt de Nederlandse nummer twee. „la, 'ik speel het natuurlijk wel al dertig jaar, zo'n tweede plaats komt niet helemaal uit het niets. Ik heb een goed geheugen en gecombineerd met mijn er varing is dat kennelijk vol- doencle."„Ik heb domme fouten gemaakt die mij de eerste plaats kostten. Maar dat interesseert me niet. Het gaat bij bridge vooral om het sociale aspect. Het samenspelen met verschil lende mensen. Voor zo'n kam pioenschap overnacht ik ook in Bergen. Je bent er even een weekendje uit, het is echt gezel lig. En dan houd ik er nog een leuk zakcentje aan over ook", zegt Van den Berg over het NK. De Leiderdorper hield aan zijn tweede plaats zevenhonderd gulden over. De eerste prijs was duizend gulden. Drie keer eerder deed Van den Berg mee aan het kam pioenschap. Zijn beste prestatie was tot nu toe een negende plaats. Maar of hij nu negende of tweede wordt, is niet zo be langrijk. Het gaat om het spel. ..Het leuke aan een individueel kampioenschap is, dat je zon der vaste partner speelt. Je moet voortdurend anticiperen op je partner. De ene keer heb je een zwakkere partner dan de andere keer. Het is dan zaak om rustig LEIDEN Het duel in de vierde klasse tus sen De Sleutels en Valken'68 is deze week Wedstrijd van de Week. Docos-trainer Wim Vis ser deelt namens deze krant de cijfers uit aan de beide elftallen en de arbiter. Ook geeft Visser zijn deskundige visie op deze wedstrijd uit de vierde klasse van de KNVB zaterdagvompeti- tie. Tevens wordt er dobr hem een Man van de Wedstrijd aan gewezen. Deze speler krijgt een paar voetbalschoenen, beschik baar gesteld door Wijnand Sloos Sport. De Sleutels draait in de mid denmoot mee van de vierde klasse. De ploeg van Hen Bee- renfenger maakt wel kans op de tweede periode met maar verliespunt meer dan koploper WDS. Theo Lelieveld moet met Valken '68 de rode streep in de gaten houden. Hopeloos is de situatie voor de Valkenburgers echter niet. De ploeg, die op de tweede plaats van onder staat, kan zich met enkele overwin ningen in de middenmoot spe len. De Wedstrijd van de Week be gint om 14.30 uur. Paul Bahlmann voelt er niets voor zijn tiende seizoen als trai ner van Alphense Boys in de eerste klasse uit te dienen. De Alphense oefenmeester, die on langs zijn contract met een jaar verlengde, acht de wedstrijd van morgen tegen AFC '34 dan ook van het grootste belang om het hoofd in de hoofdklasse A bo ven water te houden. Het even eens in de degradatiezone ver kerende UVS ontvangt DHC, waaraan het zoete herinnerin gen bewaart. „Vorig jaar wonnen we in een mooie wedstrijd met 3-2 van DHC", zegt Gerard Désar opge wekt. „Die uitslag willen we morgen kopiëren." UVS ge bruikte de winterstop voorna melijk om tot rust te komen. Van de Leidenaars is alleen Ed gar van Tol niet helemaal fit. André Devilee zit morgen in de Kikkerpolder vanwege een schorsing op de bank. Zijn ploeggenoten houden vast aan het 4-3-3 concept, dat UVS in de eerste competitiehelft beter beviel dan een opstelling met vier middenvelders en slechts twee spitsen. Hoewel Alphense Boys aan de vooravond van de thuiswed strijd tegen AFC '34 over een vrijwel complete spelersgroep beschikt, kan Bahlmann enige sleutelspelers niet inzetten. Be halve de langdurig uitgescha kelde doelman Pascal Korteweg Maris zit ook Jacques Key (mei een ingescheurde enkel) in de lappenmand. Robert van der Laan ontbreekt vanwege een schorsing. Daar staat tegenover dat de terugkeer van Mark Feld- mann aanstaande is. Hij doet morgen net als Frank Bakker ritme op in het tweede elftaL Bahlmann verwacht dat zijn spelers zich tegen de Alkmaarse hoofdklasser revancheren voor de zwakke oefenbeurt van afge lopen dinsdag tegen Lugdunura (2-2). Ook Alphense Boys gaat werken met een zogenaamde 'buiten landersregel'. Dat wil zeggen dat de club in het vervolg maar in beperkte mate spelers van buitenaf gaat aantrekken. De ei gen jeugd krijgt met ingang van volgend seizoen voorrang. Dit heeft het bestuur gisteravond op een persconferentie bekend gemaakt. Trainer Paul Bahlmann kan zich ook vinden in het nieuwe beleid van het bestuur om maximaal twee tot drie spelers van buiten de club aan te trek ken. „Topamateurs waren toch al niet haalbaar voor Alphense Boys. We mikten meestal op jongens die in de derde of de klasse speelden. Je moei goed zoeken, maar je kunt op goede spelers stuiten. Neem bij voorbeeld Beuk, Straver en de gebroeders Van Zoest. Dat Bahlmann zijn heeft verlengd bij de zondag hoofdklasser, was al bekend Bahlmann, die aan zijn negende seizoen bezig is, vindt zijn blijven opvallend. „Zeker als je ziet dat trainers bij bosjes aan de kant worden geschoven." De Alphenaar heeft niet lang hoe ven nadenken over het aanbod van het bestuur van Alphense Boys. „Nu mij dit is gevraagd, zal ik niet zeggen, we draaien slecht, dus ik stap op. SPORT OP TV 09.00-10.30 EURO: Tennis: Auï laC^S b DkTlTsport extra Australische Open. 10.30-12.30 EURO-, Skiën: Wei 12.15-14.00 Did 1: Sport i 13.15-18.15 BBC 1: Grandstand: Football focus. 14.00-20.00 EURO: Tennis: Australische 451 RTLUr-neAnpfiff extra: zaal- 11.15-11.45 EURO: Skiën: Cortina d'Ampezzo en Wengen, 11*45-12.30 EURO: Skiën: vanuit Cortina D'Ampezzo (Iti 12.00-13.00 Did 2: Sport en vriendelijk te blijven, zodat je partner zich ook op z'n ge mak voelt. Dat vind ik ook het belangrijkste aan mijn tweede plaats. Niet de tweede plaats op zich, maar de bevestiging dat ik me goed kan inleven in andere mensen. Daar heb ik ook wat aan in mijn werk als leraar." Het kon bijna niet anders, of de wiskundedocent van het Vis ser 't Hooft lyceum haalde zon dag het nieuws. „Het is een echte topsportschool. Zondag avond kwamen achtereenvol gens oud-leerlingen Glenn Hel der, Jan Siemerink en leroen Pi ket op televisie. Vervolgens ver scheen ik ook nog eens op tele tekst", denkt Van den Berg geamuseerd aan het succesvolle weekend terug. 18.20-19.20 RTL 5: Sport: Engels en Duits voetbal. 22.00-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio. 22.00-00.00 Super: Basketball live ver slag van de wedstrijd Notre Dame-Xavier. 22.16-23.01 Ned 3: Studio sport. 23.05-23.25 BRT 1Sport op zaterdag. 23.05-00 05 BBC 1 Match of the day - The road to Wembley: voetbalmagazine met samenvattingen van o.a. Tottenham Hotspür-ManchesterCity. 09.30-10.30 EURO: Skiën: vanuit Cortina D'Ampezzo (Italië, 10.03-11.00 Did 1: Sport extra, skie 14.00-20.00 EURO: Tenr 15.00-17.15 Ned 2: Open Austr; tenniskampioenschappen 15.05-17.00 Did 1: Sport extra; I Australische Open vanuit Melbour 18.35-20.00 Ned 1Studio Sport. 22.15-23.02 Ned 2. Studio sporl aanse en Spaanse voetbalcompetitie 22.30-00.05 RAI UNO: La domenica spot 11.00-18.30 EURO: Tennis: Austra Open vanuit Melbourne. 12.00-14,00 Ned 3: Open Austra tenniskampioenschappen. 13 07-15.21 Ned 2: Studio sport 16.30-17.40 Ned 3. Open Austra tenniskampioenschappen. Crab^Verhoeven Stationsweg 2 b 071-12 1645 jk Stevensbloem 305 7i,rV 071 -32 00 99

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 22