Uniek plan voor ouderenwoningen PERFEKT 4 299,- Verbouwing woningen Beukenschans uitgesteld 'Het zijn geen lieverdjes' Leiden Regio Vluchtelingenwerk zoekt vrijwilligers voor Opvangcentrum 'Kinderwagens kunnen straks ook naar binnen' 4 WOE WOENSDAG 18 JANUAR11995 Diefstal bestelbusje leiderdorp Een wit Mazda-bestelbusje is afgelopen dinsdag nacht gestolen in Leiderdorp. Het busje stond geparkeerd aan de Weversbaan. Grote puinhoop, maar geen buit wassenaar Twee opengebroken brandkasten, een aantal ge kraakte kluizen, gesloopte kasten en overal troep. Kortom, de medewerkers van een verhuisbedrijf aan de Hofcampweg in Wassenaar troffen vanochtend om vijf uur een enorme puin hoop aan. Inbrekers waren met grof geweld te werk gegaan, maar de buit was gering. In geen der kasten en kluizen bevond zich geld. 1 let bedrijf mist slechts wat papieren. De Leiderdorpse stichting Zet Zestien heeft ambitieuze plannen voor de bouw van een woningcomplex voor ou deren in de toekomstige nieuwbouwwijk Leyhof. Met on dermeer aparte logeerruimten, een parkeergarage, bevei liging en de mogelijkheid om in noodgevallen verpleeg kundige hulp in te roepen. Hen locatie heeft voorzitter Bosman al op het oog: een plek bij de brug over de Dwarswatering. ALPHEN AAN DEN RIJN Volwassenbingo. In buurtcentrum Elkerlyc aan de 1 lavixhorst wordt morgen een volwassenbingo gehouden, die om 20.00 uur begint. De hoofdprijs is 300 gulden. Voor verdere informatie: 01720- 20746 Workshop. Herman de Wit, Amsterdamse bandleider en saxofonist, geeft morgen een workshop in het improviseren in de Streekmuziek- (nmI school Alphen aan den Rijn. 's Avonds vanaf 20.30 uur is er een pre sentatie daarvan in de hal van de muziekschool De toegang is gratis. Damclub. De Hoomse Damclub HDC is vrijdag 20 januari om 18.45 uur in buurtcentrum Elkerlyc aan de Havixhorst 254. Voor meer in formatie: 01720- 43305. _4 HANDEL EN WANDEL leiderdorp. judy n Vluchtelingenwerk Nederland is op zoek naar vrijwilligers die de toekomstige bewoners van het Opvangcentrum (OC) in Room burg juridisch willen begelei den. De vrijwilligers zullen zich bezig houden met het voorbe reiden en bijwonen van het 'na der gehoor', dat iedere asielzoe ker moet ondergaan, en voor lichting over de procedure. Het js de bedoeling dat zij nauw sa menwerken met de bureaus voor rechtshulp en advocatuur. Volgens de nieuwe Vluchte lingen Werkgroep OC-Leiden is een juridische achtergrond voor de vrijwilligers niet noodzake lijk. De landelijke vereniging Vluchtelingenwerk en de regio nale bureaus bieden begeleiding, scholing en trai ning en een onkostenvergoe ding. Mensen die geïnteres seerd zijn in boeiend werk met mensen uit andere culturen zijn welkom, zolang ze minimaal drie dagdelen per week vrij kun nen maken voor het werk. In het Opvangcentrum in Roomburg komen asielzoekers die de eerste selectie in het Aan meldcentrum goed hebben doorstaan. Het is de bedoeling dat ze kort - gemiddeld zes we ken - in het opvangcentrum verblijven om vervolgens te ver kassen naar een Asielzoekers- Belangstellenden kunnen een informatiepakket aanvragen bij het bureau Centrale Opvang, tel: 030 - 625244. De stichting Zet Zestien bestaat uit oudere Leiderdorpers die niet zitten te wachten op een standaardwoning, maar eigen ideeën op hun huis willen losla ten. Die zelf de grootte van de badkamer en de andere ruim ten willen bepalen. Ze hebben best wat te besteden, maar zijn niet rijk genoeg om een penthouse te kopen. Het gaat om bezitters van een eigen huis, dat echter veel te groot is ge worden sinds de kinderen de deur uitgingen. Ze willen klei ner en het liefst gelijkvloers wo nen. „Het is een beetje een ver geten groep," vindt voorzitter Bosman, die zelf 64 jaar is. Er wordt volgens hem veel gedaan om de doorstroming van men sen van goedkope flats naar koopwoningen te bevorderen. „Maar de doorstroming van on ze categorie mensen is toch ook heel belangrijk? Daar gaat de gemeente aan voorbij." Zet Zestien kan bogen op er varing. In de jaren zeventig tilde de stichting met succes een project van vijftien woningen aan de Waterbieskreek van de grond. De stichting is genoemd naar de kavel Z16 waarop de woningen werden gebouwd. Daarbij zocht de stichting zelf de deskundigen bijeen om het project te ontwikkelen. Met de werkwijze van Zet Zestien, loopt de gemeente volgens Bosman geen enkel risico. „We werken met gerenommeerde aanne mers. En de financiering is vei liggesteld." Verheugend is vol gens Bosman dat wethouder A. van Dijk (ruimtelijke ordening) enthousiast heeft gereageerd op de plannen van Zet Zestien. Verknocht De mensen die zich bij Zet Zes tien aansluiten zijn verknocht aan leiderdorp en willen daar ook graag blijven wonen. Bos man: „Je hebt je vrienden hier, je tennisclub, als je de Winkel hof ingaat kom je bekenden te gen. Je voelt je Leiderdorper." Het plan is om in Leyhof tus sen de twintig en de veertig wo ningen neer te zetten. De goed koopste zou ongeveer 1200 gul den per maand moeten kosten. Het idee achter het project is dat ouderen er tot het eind van hun leven kunnen blijven wo nen. Zelfs als ze hulpbehoevend J. Bosman bij de locatie die de voorkeur heeft worden „Het moet mogelijk zijn om via een belletje een ver pleegster op te roepen. Opname in de steeds kostbaarder wor dende bejaardenoorden hoeft dan niet. De zorgverzekeraars voelen daar ook steeds meer voor." De bedoeling is ook om aparte logeerkamers te maken die door de bewoners gehuurd kunnen worden. Een gemeen schappelijke ruimte, waar de plek bij de brug o ouderen elkaar kunnen ont moeten, zit niet in het plan. „We denken wel aan een wasse rette, daardoor heb je ook con iflciai ai is daai bij legen. Waarom zou je allemaal een eigen wasmachine in huis nemen? Maar verder dan een wasserette willen we in elk geval et gaan wat gezamenlijke sommigen ook wel weerstand ruimten betreft.' VRIJE TIJD A WL vreest kraakactie De Algemene Woningbouwver eniging Leiderdorp (AWL) kan hoogstwaarschijnlijk niet op tijd beginnen met de grondige ver bouwing en uitbreiding van het woningcomplex aan de Beuken schans. De gemeente heeft te kennen gegeven niet voldoende personeel in huis te hebben om de bouwaanvragen van de AWL snel te behandelen. De AWL is hierover 'zeer teleurgesteld' en vreest dat er krakers gaan zitten in het complex, waarvan een deel op 1 april leeg komt. Bo vendien wordt gevreesd voor extra kosten door leegstand. plex te verbouwen, zodat er in De AWL heeft grote plannen totaal negentig tweekamerap met het complex aan de Beu- partementen ontstaan. Daar kenschans, dat nu nog uit dertig mee wil de AWL tegemoetko woningen bestaat. De bedoeling men aan de grote vraag naar is om een extra woonlaag te woningen voor alleenstaanden, maken èn het bestaande com- Met het project is een bedrag van ongeveer vijf miljoen gul den gemoeid. Het bouwplan voor het com plex aan de Beukenschans past niet in het bestemmingsplan. Om te kunnen beginnen inel (ver)bouwen moeten nog diver se procedures bij de gemeente worden doorlopen. De AWL wil echter op I april beginnen met de klus, direct nadat er twee blokken woningen leeg komen. AWL-directeur G. Duiven voorden is er 'niet gerust op' dat die datum wordt gehaald. Hij vindt dat de gemeente 'de za ken sneller had kunnen afban - dolen' \\ii b hij blij dat da aan vragen afgelopen maandag door de gemeenteraad zijn be handeld en niet zoals oor spronkelijk gepland pas in fe bruari. Daardoor blijft de vertra ging mogelijk beperkt. ANTIEKBEURS - In de Groen oordhallen in Leiden wordt vanaf vrijdag 20 januari tot en met zondag 22 januari een grote antiekbeurs gehouden. Onge veer honderd antiquairs zullen aanwezig zijn. De openingstij den van de antiekbeurs zijn: vrijdag 20 januari van 16.00 tot 22.00 uur en zaterdag 21 en zondag 22 januari van 11.00 tol 18.00 uur De entree is 7,50 gul den per persoon. 65 plussers betalen 0 gulden. Kinderen tot en met 14 jaar mogen in gezel schap van een volwassene gratis naarbinnen. y\i Feestartikelenwinkel Paddenburg fors vergroot De etalage van feestartikelen winkel Paddenburg laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Een grote zaag en allerlei planken flankeren een plastic opblaasbeest dat in het midden prijkt. Hier wordt verbouwd, zo blijkt. Een bord voor de gevel van het eeuwenoude pandje maakt duidelijk dat de winkel tijdens de werkzaamheden ge woon open is. De verbouwing duurt ongeveer een maand en is vorige week begonnen. Alleen de eerste week was de feestartikelenwin kel dicht. Momenteel werkt een hele ploeg bouwvakkers achter een zeiltje achter in de winkel gestaag verder. Voorin worden net zoals altijd plastic neuzen, hoeden, brilletjes en fopartike- len verkocht. „Het is nu even behelpen, maar straks wordt het voor iedereen veel prettiger winkelen", zegt eigenaar J. van Naerssen. Paddenburg wordt bijna twee keer zo groot. In plaats van de huidige 45 vierkante meter groeit het winkeloppervlak tot 75 vierkante meter. Het nauwe gangetje aan de achterzijde - waar twee mensen elkaar am per konden passeren - wordt fiks vergroot. „Je krijgt straks meer loopruimte in de winkel. Mensen met een kinderwagen kunnen dan ook naar binnen", zegt Van Naerssen tevreden. Door verplaatsing van toonbank en rekken, wordt de winkel bo vendien voor de eigenaar en zijn klanten overzichtelijker. Om uit te kunnen breiden, heeft de zaak die bijna veertig jaar ge leden voor het laatst werd ver bouwd, een stuk van haar ma gazijn moeten inleveren. Van Naerssen noemt dat geen pro bleem. „We hadden een heel groot magazijn, maar het pro bleem was dat we niet konden tonen wat we in huis hadden. Voor het uitstallen van sinter- klaas- en pieterpakken was bij voorbeeld nauwelijks ruimte. Straks kunnen we eindelijk la ten zien wat we hebben zegt hij. Doordat het lage plafond aan de achterzijde van de win kel wordt gesloopt, is er straks ook meer ruimte om hoeden, pruiken en maskers op te han gen. Omdat het gaat om een eeu wenoud pand, moest de monu mentencommissie voor de ver bouwing toestemming geven Na een grondige inspectie ga ven de leden uiteindelijk hun fi at aan de verbouwing. De hou ten vloer en de groen-gele kleur Rubriek voor zakelijk nieuws fax:071-321921 Verkoopcursus De Kamer van Koophandel or ganiseert in samenwerking met net Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf de cursus 'Verkopen en Acquisitie'. Deze cursus wordt gehouden op maandag 6, 13, 20 en 27 februa ri. De bijeenkomsten duren van 19.30 tot 22.00 uur en vinden plaats in het gebouw van de Ka mer van Koophandel aan de Stationsweg 41 in Leiden. Meer informatie is verkijgbaar via J. van der Burg, 071 - 250250. Terre des Hommes Terre des Hommes is in Leiden begonnen met een project voor het herstel van een kindertehuis in Indonesië. Omdat het tehuis door een aardbeving eind 1992 is ingestort, zetelt het nu in een noodgebouwtje. Er worden vooral baby's opgevangen van ouders die door omstandighe den hun kind niet kunnen ver zorgen. Door de verkoop van artikelen in De Druppel, het winkeltje van Terre des Hom mes aan de Lange Mare, brengt de stichting geld bijeen voor het wederopbouw van dit kinderte huis. De winkel is dinsdag, don derdag en zaterdag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Men kan er ook goede, bruikbare goederen aanbieden. Jeugdinrichting bij Klinkerbergerplas stuit op weerstand A. Wagemakert (openbare wei ken) 'xan de gemeente moeilijk sassenheim brenda fiuppo ichting Een gesloten jeugdit hoort niet thuis in een recrea tiegebied als de Klinkenberger pias. Tot die conclusie kwamen veel mensen gisteravond tijdens een drukbezochte informatie avond op het Sassenhelmse ge meentehuis. Ook al wordt net gebouw straks geheel beveiligd en ingepakt in het groen, dan eiden veel a eken. graag i ezigen hel be- „ligt u I die jongen TinTurel Het Leidse trainings- en advies bureau TinTurel is verhuisd. Het bedrijf zetelde aan de Mau ritsstraat 12A. maar zit sinds 1 januari aan het Rapenburg 35. rustig? Vooral als uit het raam kon en kijken, misschien krijgen ze straks wel verrekijkers. Nou, ik heb er wel moeite mee", ver kondigde een man. Hij was niet de enige die het geen prettig idee vond dat de jongens vanuit de schoollokalen naar het recre atiegebied kunnen kijken. B en w hebben vorine week aangekondigd geen beletsel te zien in de bouw van een geslo- extra licht ontspiegeld Enkelvoudige brilleglazen r a's, per paar 299.- wil Van Naers sen handhaven. „Deze winkel onleent juist haar charme aan het feit dat-ie een tikkeltje ou derwets is. Die nostalgische sfeer proberen we te behou den.' Ook het assortiment zal niet een, twee. drie wijzigen. „Straks gaan we eerst eens kijken wat s kwijt kunnen. Als er ruimte ^er is, kunnen we het assorti- ent altijd nog uitbreiden." Groeneveld Opticiens besfe 2cxc\U alphen a/d rijn. vjn mamertloottrmt 3 lisse, kanaabtrot 63*/ho«k blokhui sassenheim, hoo«d«/u< 234 n, wmkatcontrum kop*rrnot«n nr 21 ten inrichting op vijf hectare Sassenheims grondgeoied. Wet houder 11. de Vries (ruimtelijke ordening) benadrukte dat hel om een 'voorlopig standpunt' gaat. „We gaan met u de discus sie aan en komende maandag brengen de gezamenlijke com missies een advies uit. Pas daar na wordt ons besluit definitief." Er komen 72 jongens in de leeftijd van twaalf tot achttien iaar in hel gebouw, dat moet komen op de plek waar rijksweg A44 en de spoorlijn elkaar krui sen en ongeveer twee hectare in beslag /iil nemen. Officieel is de gronu nog eigendom van de Sassenhelmse bouwer Korswa- gen. Voorwaarde voor mede werking van de gemeente is dat ook de overige drie hectare als recreatiegebied worden inge richt zodat de Klinken berger plas eindelijk kan worden vol tooid. Over die voorwaarde spraken enkele mensen hun verbazing uit. lien omwonende: „Die grond is al jaren van Kors wagen. En al jaren is duidelijk dat die plek een recreatiefunctie heeft. Maar het is nog steeds een enorme zandtroep. Begrijp ik goed dat de gemeente al die jaren geen vuist heeft kunnen maken tegen Korswagen en de hulp van de Erentrop Stichting nodig heeft om er een recreatie ttbled 16 reaHwrenT' i an on dernemer haakte daarop in: „Waarom onthouden we tie he le vijf hectare aan de recreatie? In het gebied wordt nu nog zand gewonnen. De grond is nog niet echt op de markt ge weest. Ik kan u verzekeren aat er meerdere geïnteresseerden zijn." Maar volgens wethouder :*t andermans grond de markt opgaan'. „Als een particulier grond braak laat liggen, kunnen wij hem niet dwingen om plant jes in de grond te zetten." I r zijn wel plannen ingediend ondermeer voor een hotel en een congrescentrum - maar daarmee Icon de gemeente niet instemmen „We konden niet langer afwachten omdat er een verzoek binnenkwam van de Erentrop Stichting en daar heb ben we aandacht aan gesc hou ken", zegt wethouder I)e Vries. Het publiek wilde vooral meer weten over de jongens die straks de inrichting komen In wonen. „Die jongens zitten er niet voor hun zweetvoeten: het zijn geen lieverdjes. Ze zijn er veelal door de kinderrechter ge Iilaatst voor veelvuldige inbra ;cn en geweld en alles daar tus senin. De inrichting is gesloten. Dat betekent dat u de jongens niet winkelend in het dorp zult aantreffen. Ze worden psy chlsch onderzocht en er wordt bekeken waar ze vervolgens de finitief worden geplaatst", aldus dim mui R vermoei van de I rentrop Stichting die de inrich ting gaat beheren. Er werd ook gevraagd of er straks ook vrienden van de 'gas ten' komen recreëren. „Dat valt enorm mee. Bovendien is de al spraak dat de politie direkt pa raat staat als wij erom vragen", aldus Vermeer. Maar die verkla ring riep hoongelach op. „De ervaring leert dat het tegen woordig lang duurt voordat de politie ter plekke is", aldus een De feestartikelenwinkel Paddenburg wordt de komende weken verbouwd. „Het wordt voor iedereen veel prettiger winkelen", aldus eigenaar J. van Naerssen. foto holvast/marklamfrs

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15