De Algemene maakt misstap goed Zor§en voor TOP en Flks Leiden wint ook zonder goed spel Jimmink dwingt respect af Sport Verstappen blijft optimistisch Leiderdorp dankt de jonkies hartelijk ROB ONDERWATER, 071 356463 Korfballers laten schroom vallen en gaan voor kampioenschap f7 LEIDEN-MICHEL VAN CENT De Algemene heeft zich di rect opgericht na de mis stap van vorige week bij concurrent ZKV. Stadge noot De Danaïden werd met 18-14 geklopt in een boeiende derby, waarin de lijstaanvoerder weer na drukkelijk bewees deze topklassering waard te zijn. LEIDEN BRAM VAN CENT KORFBALMEDEWERKER De Algemene-coach Ed Molloy liet na afloop van het treffen ook alle schroom vallen. ,,We gaan nu voor het kampioen schap", juichte hij. ,,We steken dat niet meer onder stoelen of banken. Het zou een prima zaak zijn als de komende fusie club in de overgangsklasse kan starten." Even later was de win nende coach zo mogelijk nog jopgetogener toen hij het verlies van ZKV bij Vlaardingen ver nam. De misstap van de week ervoor was nu helemaal her steld. Toch moet Molloy niet [helemaal gerust zijn geweest bij aanvang van het duel tegen De Danaïden. Want terwijl zijn ploeg met een terugslag te kam pen had, klopte de stadgenoot vorige week juist het hoogge plaatste Vlaardingen. Dat naast de gebruikelijke senti menten ook deze feiten mee speelden, was aan het spel goed te merken. In de beginfase lie pen de aanvallen gehaast en werd er menigmaal balverlies geleden. De Algemene was nog het beste bij de les en nam door treffers van Remco Molloy en Arnoud Lambooy als eerste een (3-1) voorsprong. Na 5-4 groei de het verschil tot vier treffers, een naar wat later blijken zou beslissende marge. ,,We maak ten vijf kardinale fouten", stelde coach Rolf Latuperisa van De Danaïden teleurgesteld vast. „Strafworpen uit vrije ballen, waarop we te vroeg inlopen. Waren we bijgebleven, dan had dat meer druk gelegd op het aanvalsspel van De Algemene. Alfred Lambooy kon het nu rus Brenda Venema (met bal) had een belangrijke inbreng bij De Algemene nente Barbro Heijman (rechts) te winnen. i de derby tegen De Danaïden door tal van luchtduels tegen haar oppo- tig spelen door regelmatig de bal breed te leggen. De dwang tot scoren was weg met die vier goals verschil. Bij ons kostte het veel concentratie en energie, terwijl zij rustig naar kansen zochten." Een verdienstelijke rol speelde daarbij Brenda Venema, die haar lengtevoordeel op oppo- nente Barbro Heijman prima uitspeelde en de .schutters alle gelegenheid bood de korf te be stoken. „Eert bewuste keuze", aldus Latuperisa. „Marcel Keij- zer, die het overigens prima deea, tegenover Alfred Lam booy en de dames voor hun te genstandsters. Het was de be doeling dat Eric Peters richting paal zou trekken om te storen in de afvang. Alleen in het begin ging het redelijk goed." De Ha genaar meende dat zijn ploeg uiteindelijk bezweek onder de spanning. „Ikzelf kijk niet om hoog, maar iedereen zit wel te rekenen. Want als je vandaag had gewonnen, zat je wel bij de bovenste helft. Vorige week konden we vrijuit ballen tegen Vlaardingen en ging het uitste kend. Nu niet. Juist in de cru ciale fase waarin je achterop raakt, moet je als ploeg gedisci plineerd blijven doorspelen en je niet laten verleiden tot indivi duele acties." Ook na rust (10-7) bleek De Da naïden niet meer bij machte De Algemene te achterhalen. Ook niet toen Latuperissa tAvaalf mi nuten voor tijd een dubbele wissel plaatste en Hennie van der Top en Eric Kromhout ver ving door Marion Peters en Ri chard Dikken. Peters stichtte wel meer onrust, sleepte ook H Vrouwen Lisse naar eredivisie LEIDEN JUST BLOM BASKETBALMEDEWERKER Wedstrijden die je niet verliezen kan, zijn vaak de moeilijkste om te winnen. Deze uitspraak geld in elk geval voor de mannen van BS Leiden. Tegen de 'grote' ploegen als Noorderkruis en Dunckers etaleren de man schappen van Ton Kallenberg immers vaak hun beste spel, maar tegen de mindere ploegen heeft Leiden moeite het spel te maken. PSV/Almonte is zo'n mindere ploeg en bleef lange tijd in de buurt. De kwaliteit van de ploeg uit Eindhoven bleek echter te gering om de punten in eigen huis te kunnen hou den. Zonder de geblesseerde Ri chard Zevenhoven lag in deze wedstrijd bij Theo de Bruyn een belangrijke taak. Juist tegen zijn oude ploeg liet hij weer eens zien meer te kunnen dan de ge middelde promotiedivisie-spe ler. Afwerkend tegen een hoog percentage werd hij niet alleen topscorer (20 punten), maar heerste hij ook onder de bor den. Daardoor kon Leiden in de tweede helft de fast-break han teren en definitief van PSV/A1- monte weglopen. Van 43-43 werd het 57-45 en kon Leiden de wedstrijd uitspelen. Zonder goed te spelen werd zo de 75-63 overwinning veilig gesteld. Scores Leiden: De Bruyn 20, Huybens 14, Piket 13 Coach Tree Marionneaux stak na afloop van de wedstrijd van MSV tegen Early Bird de hand in eigen boezem: „Mijn team heeft in de tweede helft heel goed gespeeld. Maar mijn wis sels waren slecht. Elke keer als we goed aan het spelen waren en terug kwamen en ik iemand wisselde ging het meteen mis. Daardoor kwamen we op het laatst net te kort", aldus de te leurgestelde Marrionneaux. Na de eerste helft leek het er niet op dat hij zulke uitspraken zou doen. Zijn ploeg speelde immers slap en keek daarom te gen een schijnbaar uitzichtloze 53-36 achterstand aan. Na rust stond er in Purmerend echter een ander MSV. De scherpe ver dediging en het stabiele aan valsspel leidden er toe dat de Noordwijkers konden terugko- men. Niet ver genoeg bleek uit eindelijk, want Early Bird trok toch nog met 87-83 aan het langste eind. Scores MSV: Dogo 31, B. Driessen 17, Van Velzen 12 Het voor lijfsbehoud vechtende Den Bosch 2 heeft de mannen van Lisse het vuur na aan de schenen gelegd. De flitsende start van de thuisclub deed voor de rust voor de gasten het ergste vrezen. Halverwege het duel (58-44) gaf niemand meer iets voor de kansen van de gasten. •Lisse zelf dacht daar echter anders over. Goed geconcen treerd spelend deed de ploeg in de tweede helft de nadelige mar£e punt voor punt slinken. Driepunters van Jörgen Gouds waard en een serie benutte vrije worpen brachten Lisse in het zicht van de finish bij 75-74 voor het eerst in de wedstrijd aan de goede kant van de score. In de bloedstollende laatste mi nuten bleef Lisse koeltjes over eind en kwamen beide winst punten via 84-81 bij de Lissena- ren, die gisteravond simpelweg op karakter wonnen. Scores Lisse: Taal 16, Gouds waard 13, Kortekaas 12 Het vrouwenteam van Lisse kwalificeerde zich dóór een moeizame 68-64 overwinning op PSV/AJmonte voor de 'top acht'. De derde plaats in de competitie geeft immers recht op een plaats in de eredivisie. Hoe moeilijk Lisse het daar zal krijgen, werd tegen het reeds uitgeschakelde PSV/Almonte duidelijk. Heel lang keek Lisse na rust (27-25) tegen een ach terstand aan. De gelukldge winst dankte de thuisclub aan een bevlieging in de slotfase en de produktiviteit van Joke van de Heuvel en Annelies van de Hulst. Met bloed, zweet en tra nen bleef Lisse overeind. De 'top acht' was bereikt. Meer echter ook niet. Scores Lisse: Van den Bosch 19. Theo de Bruyn maakte e Van der Hulst 18, Van de Heu- vel 14 Gisteravond laat werkte Lisse het uitgestelde duel tegen Den Helder af. De voor de landstitel favoriete ploeg van coach Maar ten Tromp zegevierde, zij het met meer moeite dan verwacht. Lisse kon de schade in een bik kelhard duel tot 74-47 beper- Ogenschijnlijk laten alle specu laties hem koud. Jos Verstappen is er rotsvast van overtuigd dat hij ook dit seizoen de tweede auto van het Benetton-team be mant. Volgens de 22-jarige' For mule- 1 -coureur is er geen enke le aanleiding zich ongerust te maken. De Limburger beroept Grand-Prixraces rijdt, zich op een contract met team- Zaterdagavond in Hillegom manager Flavio Briatore. Daarin liet Verstappen nogmaals blij- staat volgens Verstappen zwart ken alle vertrouwen in de toe van de berichten dat hij plaats moet maken voor de Britse rou tinier Johnny Herbert. De kaste- leinszoon verdreef de Nederlan- op wit dat hij zeker de e komst te hebben, in weerwil der vorig seizoen voor de laatste twee Grote Prijzen, in Japan en Australië, uit de cockpit van de wagen. „Mijn gevoel en het contract zeggen me dat ik het seizoen begin naast Michael Schuma cher. Ik heb geen enkele aanwij zing te twijfelen", .sprak Ver stappen vol zelfvertrouwen. FOTO DICK HOGEWONINC een strafworp (16-13)- in de wacht bij de prima leidende ar biter Verhagen, maar het mocht niet meer baten. Het collectief oppermachtige De Algemene liet zich niet van zijn stuk bren gen en antwoordde met treffers van Alfred Lambooy en Anne- mieke Molloy. Snel verslapte daarna de strijd en toen ook Marcel Keijzer een strafworp onbenut liet, was hot gedaan met De Danaïden. De 18-14 van Barbro Heijman was het laatste wapenfeit. KORFBALMEDEWERKER De^lubs uit de Leidse regio zijn op hel keerpunt van de zaalcompetitie gekomen. De Algemene en Tempo voeren fier de ranglijst aan en KZ 1 ei- den is ook lang niet kansloos voor de titel. TOP en Fiks staan echter onder de rode streep en moeten nog alle zeilen bijzetten om degradatie te vermijden. De overige verenigingen kunnen gerust het seizoen volspelen, tenzij zij gecon fronteerd zouden worden met een diepe inzin king. Vlak voor tijd kwam TOP op gelijke hoogte met SSS door toedoen van Gerco 1 ungclaan. De rou tinier, net ingevallen voor Michiel Kok. zag zijn eerste schot meteen door de vijandelijke mand vallen. De overgangsklasser van Sassenheim leek zodoende nog net beloond te worden voor een wisselvallig gespelde wedstrijd. Michiel Kok en Steven Baart maaktep in de eerste helft zes en drie goals, waarmee zij een belangrijke bijdrage leverden aan het bizarre scoreverloop (4-1, 6-3, 6-9,11-11 rust), /.ij zouden na de pau ze echter helemaal stilvallen. Hun ploeggenoten konden dit niet compenseren, zodat er na 13-12 steeds een kleine achterstand was. De bezoekers bleken door de late gelijkmaker van Langelaan geenszins uit het veld geslagen en haalden in de slotminuut nog eens vernietigend uit: 17-16. Fiks leed bij Unitas de tweede gevoelige ne derlaag in een week: 21-13. Coach Gé van der Water had de vakken van functies laten wisse len, maar dat bleek niet zo veel uit te maken. Zijn spelers toonden weinig zelfvertrouwen en kwamen niet verder dan veel rommelige en ge jaagde acties. Matthijs de Visser verzilverde drie strafworpen en Theo Vreeken maakte een veld- goal, terwijl er ook nog twee stippen gemist werden 19-5 rust). Ook na de paalverwisseling moesten de doelpunten hoofdzakelijk van ge noemde schutters komen, want de enigen die ook nog eens scoorden waren Inge Anholts en Maikel Martens. Fides Pacta verzuimde bij DKV(IJ) de afstand tot de degradatieplaatsen te vergroten: 18-15. De acht van Steven Tims hadden dit verlies-aan zichzelf te wijten, want de heide aanvallen mis ten nauwkeurigheid hij het plaatsen en het schieten. Dimitri IJzerman en Jan Willem Meijer toonden zich met vijl en vier treffers nog zuiver, maar Frank Peter de Haas en Rene van der Vooren kwamen helemaal niet uit de verf. Dit had tot gevolg dat er na 9-9 (rust) een achter stand van twee doelpunten ontstond. Hoewel Tims Sander de Haas inzette om vanuit de paal- positie Meijer en Conchita Prins beter in stelling te brengen, zou de gelijkmaker steeds buiten bereik blijven. I'ijdens het derde kwartier verloor Pernix de aansluiting mét Animo, dat van 10-11 naar 16- 11 wegliep. De Leidenaars durfden in deze fase amper te schieten, aangezien de scheidsrechter steeds wel een overtreding in hun acties vond. Coach Cor Gravekamp, die zijn contract bij de eersteklasser met één seizoen verlengde, sloeg dit alles knarsetandend vanaf de tribune gade. Hij arriveerde later in de sporthal en mocht van de man in het zwart niet meer op de reserve bank plaatsnemen. Zijn volgelingen zetten na 20-16 nog een sterke eipdspurt in met goals van Raymond Boerman (2) en Carla Kuipers, maar bleven ten slotte op 20-19 steken. Het ging Tempo bepaald niet gemakkelijk af om tegen Jlympiek de zevende overwinning op rij te behalen. De Alphenaars hadden met Lydia van Hemmen en Ingrid Poelmans twee debu tanten in de basis bij afwezigheid van Margriet I.emkes (enkel) en Sandra Buiskool (werk). Dit had tot gevolg dat de opzet en de afronding van de aanvallen niet zo soepel verliepen (0-3, 3-5. 5-5 rust). Later wisselde coach Jan Eikelhof de nieuwe lingen in voor Marlize van Dongen en Carlijn Walvis, omdat de score tot 8-8 gelijk op bleef gaan. Van Dongen schoot twee keer raak en hielp daarmee haar ploeg tezamen met topsco rers Marlijn 1 looijer (5) en Erik Pons (3) via 11-8 aan een krappe 12-11 zege. Ook Crescendo had de grootste moeite om ZKC'31 voor te blijven: 17-16. Peter Baak (2), Monique Kooien, Wijnand Alberts en Arno Kooloös zorgden na 10-10 voor het eerst voor een marge van drie punten met 15-12. Dat leek met negen minuten te gaan een be hoorlijke basis voor een zege. De eigenzinnig optredende scheidsrechter gaf echter drie straf-, worpen aan de bezoekers en wees na de 16-15 van Wijnand Alberts andermaal naar de stip (16-16). in de slotminuut bracht Carmen Zit man haar ploeg toch nog voorbij de hekkeslui- 12 F. KZ Leiden blijft in het spoor van koploper Sperwers door bij KCN eveneens met 17-16 aan de goede kant van de score te blijven. De equipe van Herman Godefroy was sterker, maar kon de voorsprong op 6-4, 10-8 en 14-12 nooit uitbou wen. Dit was toe te schrijven aan het optreden van de vrouwen van de thuisploeg, die over een zuiver afstandschot bleken te beschikken. Aldo Spadon, goed voor zes strafworpen en drie veld goal's, forceerde de beslissing door 16-15 en 17- 15 te maken. Even dreigde het nog benauwd te worden, doordat Ronald Siera met een kniebles sure uitviel en er geen reserve beschikbaar was. De verdediging gaf echter geen krimp en liet zich in de resterende vijftig seconden niet meer passeren. BV Leiderdorp slaat aanval af De meisjes junioren van lei derdorp hebben met succes de aanval op de koppositie afgeslagen. Zij wonnen het met enige angst tegemoet geziene duel met het als der de geklasseerde Prisma Col lege in Utrecht met 45-42. Weliswaar kwam de thuis ploeg na rust (22-16) nog wat terug, maar Leiderdorp liet zich niet meet iineke iinde- i Zeg- ïeisjes Bakker bezegelden ui lijk de verdiende o' ning. Scores Leiderdorp: V; veld 17. Bakker 8. In Katwijk lijken de junioren van Grasshoppe klaar voor het degradatieduel met Waddinxvcen volgende week. Het hooggeplaatste Amstelveen bleek zaterdag nog te sterk voor de Katwijk- se ploeg, maar kreeg meer tegenstand dan tevoren ver wacht. De 75-42 nederlaag gaf coach Arjan van der Poel moed voor volgende week. Scores Grasshoppers: Van der Plas 10, T. Versteeg 8, Buis 7 Voor de tweede week op rij hebben de jongens junioren van leiderdorp de overwin ning uit handen gegeven. Te genstander Amstelveen kwam twee keer terug van een tienpunts-achterstand en pakte de punten door een zege van 73-65. Scores Leiderdorp: Smeding 20, Van de Burg 12, Knijncn- burg 11. Groene Uilen afgedroogd LEIDERDORP JUST BLOM BASKETBALMEDEWERKER Het vrouwenteam van leider dorp is geen ploeg die op vete ranen steunt. Renato Sluys, Ma rianne Schuit en Simone van Meurs zijn weliswaar gelouterd in de eredivisie, maar zijn geen van allen als 'veteraan' te betite len. In de wedstrijd tegen Groe ne Uilen stond er gisteren zelfs een veredeld juniorenteam in het veld. Maar liefst vier speel sters uit de lagere leeftijdsklasse maakten deel uit van de eersle- divislonist, die met gemak de bezoeksters uit Groningen met 95-52 versloeg. Omdat zowel Schuil (vakan tie) als Sandra Budding (ziekte van Pfeiffer) ontbrak, moesten de jongelingen volop aan de bak. Coach Henk-Jan Piket ziet echter slechts twee van hen als vaste waarden: „Birthe van der Voort en Mariska van Zegveld zijn van grote waarde voor het team. Bij de belangrijke wed strijden zijn zij écht nodig en kunnen ze gelukkig tot nog toe ook worden ingezet", aldus Pi ket. De andere twee junioren, Barbara van Rooyen en Malika Saidi, lieten zien in de toekomst van waarde te kunnen zijn. Hun optredens in het seniorenteam zullen dit jaar echter slechts sporadisch zijn. Ondanks de goede inbreng van de junioren had Leiderdorp in de eerste helft nogal wat pro blemen. Weliswaar nam de thuisploeg in het goed gevulde Op Dreef een ruime voorsprong (26-12), maar die hield niet lang stand. Slordig afwerken leidde er toe dat twee minuten voor het chil (28-26). Op dut Renatc Sluys het voortouw. De guard scoorde zeven van de laatste acht punten en zorgde er zo voor dat Leiderdorp weer af stand nam en wat geruster de kleedkamer kon opzoeken: 36- Dit bleek bevrijdend te wér ken. Het tweede bedrijf gaf im mers een heel ander leiderdorp té zien. Met agressief en snel spel liep de ploeg meteen weg van Groene Uilen en na zeven minuten in de tweede helft was het al 57-34. liet restant van de wedstrijd speelde de ploeg on der leiding van Sluys meer met dan tegen de Groningsen. De vele fast-breaks leidden tot een hoog puntenaantal, waarbij ui en toe de verdediging wat steek jes liet liggen. Veel maakte dat echter niet meer uit. De teller stopte bij 95-52. Scores leiderdorp: Sluys 26, Van Zegveld 18, Van der Zon 15, Van Rooyen 10 De Fransman Pierré Lartigue heeft met zijn navigator Michel Perin in een Mitsubishi voor de tweede keer op rij de Dakar Ral ly voor auto's gewonnen. Hun landgenoot Stephane Peterhan- sel was de beste bij de motoren. De Nederlandse motorcoureur Gerard Jimmink leverde een prima prestatie door in het eindklassement de achtste plaats te veroveren. In het weekeinde behaalde de Noordhollandse privé-rijder in de slotetappes twee keer de ze vende plaats. Omdat de Frans man Magnalfli gisteren uitviel, schoof de 31-jarige inwoner uit Kolhorn op naar de achtste plaats in de eindrangschikking. "t liet de En- De afgelopen week I durorijder iedere dag klasserin gen bij de eerste tien regislre- Het debuut van Jimmink riep alom verbazing op. Na een aar zelend begin in de eerste week vond hij - na het inwinnen van adviezen bij enkele routiniers - in de tweede helft van de ruim Ml OUD IdlometM lange mara thon het juiste spoor. „Ik ken Jimmink al jaren uit het WK en- duro. Daarin was hij een topper. Maar de Dakar Rally is een an der métier", zei winnaar Peter- hansel. „Jimmink heeft aange toond met zijn verstand te rij den. Hij is een coureur met ka rakter. Ik heb bewondering voor hem." In ogenschouw genomen dat de 'amateur' vooraf alles zelf heeft moeten regelen, het mate riaal, de inschrijving, de onder delen, de sponsoring en onder steuning, krijgt zijn prestatie nog meer cachet. Talloze men sen hadden hulp toegezegd, maar toen puntje bij paaltje kwam liet een groot aantal sponsors hel afweten. Of Jim mink volgend jaar opnieuw aan de start, weet hij nog niet. Zaterdag kwam bijna een ein de aan de succesvolle jacht naar een plaats bij de eerste tien. Veertig kilometer voor de finish sloeg de motor af, toen Jimmink een auto met journalisten wilde passeren. „Ik kwam lelijk ten val, gelukkig raakte ik niet ge wond, alleen was mijn benzine tank zo lek als een mandje", verhaalde de Nederlander over het hachelijke avontuur tijdens de dertiende etappe.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23