DIOK blameert zich tegen DSRC Merenwiek stelt feest uit Sport De Hekkesluiters inspireren Saturnus tot grote daden Mannen Saturnus komen laat op gang Tamminga nadert WK-limiet in VS Afrikanen houden echt van modder MAANDAG 16 JANUAR11995 M HAAGGERARD BAAS MEDEWERKER Er /.it weer muziek in Saturnus. Onder de blijkbaar inspirerende begeleiding van fanfareband De Hekkesluiters werd de prestige- strijd legen het Haagse Hellas met een verdiende 23-21 over winning bëeindigd. De zege was broodnodig, want de doelstel ling van de L.eidsc eredivisionist (een plaats bij de laatste vier en deelname aan de play-offs) zou bij elk ander resultaat danig op de tocht komen staan. De posi tie van de formatie van Zsig- mund Makay, in het verleden zelf actief bij Hellas, is nog steeds niet ideaal, maar de ma nier waarop de zege tot stand kwam geeft de burger moed. Saturnus, verzwakt door de af wezigheid van de Jorinde Koster en Betty Renfurm, speelde ge concentreerd en was bijna de gehele wedstrijd de meerdere van Hellas, dat in Esther van Al phen en Petra van der Knaap zijn sterkste speelsters had. Tra ditiegetrouw nam Saturnus een aantal maal een ruime voor sprong om die keer op keer weer te verspelen. Maar terwijl de ploeg in andere wedstrijden dit seizoen in zulke situaties volledig in elkaar stortte, ge beurde dat tegen de nummer twee op de ranglijst niet. Integendeel. Op de cruciale mo menten stonden Gerrie van Jaarsveld en Monique Gijsman (bij absentie van Renfurm ge posteerd als cirkelspeelster) op om hun ploeg er door heen te slepen. Vlak voor tijd maakten beide speelsters samen een ein de aan de laatste Saturnus-dip, nadat Hellas was teruggekomen van 17-21 naar 19-21. Saturnus wankelde, ook al omdat de moegestreden Simone Lake- man voor twee minuten naar de kant was gestuurd. De treffer van Gijsman, op aangeven van Van Jaarsveld, brak het Haagse verzet en bracht de beslissing in een harde maar faire wedstrijd. Makay, ditmaal in emotionali teit overtroffen door zijn Hellas collega Erik van der Wel, was in zijn nopjes met de overwinning. Hij prees de prestatie van Nico- leta Boriceanu, die zaterdag de ploeg zestig minuten lang op LEIDEN PIETER V Hen enorm gejuich galmde over het rugbyveld aan de Leidse Smaragdlaan, direct na het laatste fluitsignaal van referee Cees Blaas. Alleen waren het niet de spelers van titelverdediger DIOK. De Delftse Studenten Rugby Club zorgde in de eerste ronde van de play-offs voor het kam pioenschap van Nederland voor een daverende verras sing door in het hol van de leeuw met 12-11 te winnen. stopt, waardoor Delft terecht een penalty-try verdiende. Ook de conversie werd benut: 0-7. DIOK zwalkte over het veld, ver loor praktisch alle line-outs en had alle geluk van de wereld dat DSRC niet meteen doordrukte. Pas op slag van rust haalde Gottfried Bos met een penalty kick de nul van het scorebord voor 3-7. De opening van de tweede helft was gek genoeg voor de thuisclub. Gretig speel de de Leidse voorwaartsen de tegenstander achteruit, waar door na twee minuten Sander Hadinegoro een klein gaatje in de Delftse verdediging vond voor 8-7. Bos bleek voor de tweede keer succesvol met zijn strafkick: 11-7. Individuele fouten zorgden er echter voor dat de Leidenaars toch weer naar een bedenkelijk niveau terugvielen. Met nog een kwartier te spelen doorkliefde tweede center Tim Moorman de Leidse linies om met grote passen de achterlijn te halen en met zijn try de eindstand 11-12 te laten optekenen. Heel even was er nog hoop voor DIOK. In de laatste seconde mocht Bos proberen een half veld over te schoppen, maar dat bleek ijdele hoop. Athletics DIOK Athletics moest in Hilver- i opstropen te- RUGBYMEDEWERKER De gezichten van de Leidse rug byers spraken boekdelen. In een uitermate zwakke wedstrijd ver speelde DIOK twee belangrijke punten, die nu al als cruciaal bestempeld kunnen worden. Voormalig bonds- en DIOK- oach i heo Snijders heeft kans gezien om in twee jaar van DS RC oen team te maken dat een serieuze gooi doet naar de landstitel. Verloor hij eerder in het seizoen nog met 52-15 van de landskampioen, dit keer was dat wel anders. Heel anders was ook de stemming van DIOK- coach Julius Breinburg. De Bra bander wenste maar weinig woorden vuil te maken aan het verlies. ,,Ik kan het kort iKlttC We i dit i belangrijke wedstrijden duide lijk flanker Robert Broers. Ilij is toch de speler die het spel voor DIOK kan openbreken, want hij heeft zo verschrikkelijk veel meerwaarde voor de ploeg." Duidelijke taal van de oefen- meester. die met name in de eerste helft zijn ploeg alleen maar tegen zichzelf zag vech ten. DSRC maakte daar gretig gebruik van door krachtig op treden van de voorwaartsen. Scrum-half Meindert Osinga kon na zeven minuten alleen nog maar foutief worden afge- Perry Noordermeer (midden) gebruikt een Delftse student o gen de reserves van RCH. Het routine van de thuisclub uitein- veldoverwicht dat de Leide- delijk de doorslag gaf. Drie try's naars in de eerste helft hadden, zorgden voor een 15-0 eind- kon niet worden omgezet in stand. punten. In de tweede helft werd In Sassenheim haalde de Bas- duidelijk dat DIOK het meeste sets ternauwernood twee pun- kruit verschoten had en moest ten door met 5-0 van de met lede ogen toezien dat de Utrechtse Studenten te In een slechte wedstrijd kon de had DIOK een eenvoudige ope- thuisclub geen vuist maken. In ningswedstrijd tegen Breda, de degradatie-poule telt ieder Ondanks een matige wedstrijd, punt, die de Bassets hard nodig hebben om volgend jaar weer in de eerste klasse te kunnen uit komen. In de play-offs bij de vrouwen DIOK niet als team speelde, scoorde Tinka Tolsma twee keer en Jolanda Klinken berg eenmaal. Lianne Schoone converteerde. LEIDEN PETER K BAQMINTONMEDEWERKER De badmintonners van Meren wiek moeten door de 5-3 neder laag tegen DKC 4 de viering van het kampioenschap in de derde klasse van de landelijke compe- titie een week uitstellen. Llsse vierde de vorige week veroverde titel met een zege en een feestje bij DKC 5. In de eerste klasse sloot Flair uil Alphen het competitiede buut in de eerste klasse on danks een nederlaag tegen kop loper Delft met een fraaie derde plaats af. Cees-Jan van Vliet herstelde zich van zijn matige optreden vorige week en be zorgde zijn tegenstander diens tweede competitienederlaag. De hoogst spelende vertegen- irdiger uit de Leidse regio kwaï •e gev* endubbels van Bas van /.eist met Wouter de Lijster en Van Vliet met Ronald van der Meer terug in de race. Bianca Dijkstra en Karin Kuiper bogen echter opnieuw. Dijkstra en Van Zeist pakten na gamewinst in de singles samen de hele zege in de mixed. Degradatie Ook voor het tweede team van de Alphenaren zit de competitie erop. Degradatie was niet meer te ontlopen. Arnold Duijm red de echter week in week uit de eer. Ook gisteren tegen Om moord was hij weer goed voor een singlepunt. Veteraan Martin Voskuilen voegde er in zijn en kelspel een tweede puntje aan toe. In de streekderby tussen Lisse 2 i'ii Flair 3 kregen Annette Dekker-Koop en Paul van der Hulst in de singles goede weer stand van Elise Zandstra en Pe ter van den Berg. Samen won het duo wel de mixed. Sandra Bon liet zich verrassen door de Alphense invalster Anita Ver straten. Merenwiek kon de champag ne in de koeling laten staan. Het bezoekende DKC 4 uit Den Haag greep de laatste kans om met de Leidenaars gelijk te ko men. Merenwieks gemiddelde is echter zo veel beter, dat een zege in de laatste wedstrijd te gen het zwakke Eridos 2 vol doende is om het glas alsnog te heffen. De titel is het laatste wa penfeit van de spelers voor hun club, want het voltallige team vertrekt naar elders. Patrick Oosterveld, die als enige wil stoppen, maar door Flair als nuttige aanvulling voor zijn drie derdeklassers wordt gezien, won tegen DKC zijn enkelspel. Danny Plug voegde daar zeges in het mannendubbel met Rob Burgerjon en de mixed met Ilse Spierings aan toe. Uit elkaar De reserves van Merenwiek kloptenrode-lantaarndrager Duinwijck 8 met 5-3. Na single winst van Paul Roelantse en daarmee een 3-1 achterstand werden alle dubbels positief be ëindigd. Ook dit team valt na de lopende competitie volledig uit elkaar. Jeannette Pecrdeman en Roelantse stoppen, terwijl Smitha Chaturvedi waarschijn1 lijk in haar woonplaats Wasse naar gaat badmintonnen. Ook Dick Sijmonsma verkast naar zijn woonoord Alphen (Flair). Ad van de Brand wil zijn lange loopbaan in Roelofarendsveen afsluiten. De nieuwe club van Van de Brand, Apollo, moet na het ge lijkspel tegen Eridos 2 rekening houden met degradatie van het eerste team uit de derde klasse. Carol van Oyen scoorde 100% in single, dubbel met Thea Turk en mixed met Rolf Driessen. Turk zorgde voor het vierde punt. Eén punt te weinig om de opponent, als ook Leyton 2 op de degradatieplaatsen te druk ken. Snel klaar Kampioen op gemiddelde was voor BC Lisse niet voldoende. Met de zege bij DKC 5 werd het team onbereikbaar voor Wasse naar en The Printer/Veglo. Mark Anderson had vijf kwartier nodig om tot winst te komen. Christien van Santen en Sandy de Haas waren alleen en samen echter snel klaar. De Haas en Anderson zorgden voor het vijf de punt en het kampioensfeest je. Wassenaar, waar Simone Turk. Ellen van Vliet en Sonja van de Marei tegen MCC '94 zonder verlies bleven, wordt tweede. Irene Bik en Stefan van Giezen verloren voor Veglo hun mixed met 18-17 in de derde game en daarmee tevens de eindzege en de kans om Wasse naar van de tweede plaats te verdringen. Door de 6-2 zege op Dropshot 5 moet Flair 4 nog één punt uit twee duels bemachtigen voor de titel in de vierde klasse. Shuttlewoude, dat vier verlies- punten meer heeft; weet zich vrijwel uitgeschakeld. Patrick Oosterveld wil stoppen bij Merenwiek, maar won wel zijn enkelspel. HANDBALMEDEWERKER De mannen van Saturnus kwa men laat op gang tegen Volen- dam, maar hadden daarna geen moeite meer. De Leidse handballers wonnen gisteren met 20-15. Van 2-2 liep Saturnus uit tot 11 -5. Ook na de hervatting bleef Saturnus domineren. Met circa vijftien minuten resteren- •tie speeltijd leidde Saturnus met 14-9. Peter Inneme.e kreeg een persoonlijke dekking en de strijd werd harder. Saturnus bleef beheerst handballen en hield de overwinning zonder problemen in handen. Voor Sa turnus scoorden Peter Innemee 5, Jasper Olierook en Winfried van Boheemen 4, Nico Mooren 3. Hans Blatisjaar 2 en Marcel Nieuwenhuis en Dan Olson. In de eerste divisie konden de vrouwen van Stompwijk '92 geen winst boeken in Sittard. Het werd 22-15 voor Sittardia (rust 11-10). Technisch was het verschil tussen de debutanten in de eerste divisie en hun erva ren tegenstanders zeker niet zo groot als de marge in treffers aangeeft. Tot een kwartier voor tijd leidde Sittardia nog tnaar met 16-15. Maar terwijl Stomp wijk de adem miste om door te gaan in het hoge tempo van de wedstrijd, ging Sittardia door. Voor Stompwijk scoorden Syl via Hoevers en Irma van der Bosch 4, Yvonne Bennis 3, Ti neke Heemskerk 2, en Marjan Ammerlaan en Eugenie van Geylswijk. In de afdelings eerste klasse wonnen de vrouwen van Fore- holte van een zich moedig ver werend DIOS: 19-11 trust 8-6). Bij Foreholte stond Helga van der Berg in het doel veelal pal op de schoten van de ploeg uit Hoorn. Voor Foreholte scoor den Ellen Warmer dam 8. Elly Spreeuw 4, Marlies de Haan, Peggy van Drongelen en I inda Rotteveel 2 en Maaike Turn hout. UW 70 verloor van HVL: 15- 17 (rust 6-6). De Voorschotense ploeg verspeelde in de slotfase een beslissend lijkende voor sprong (15-13) door gehaast afronden van de aanval. Voor HW scoorden Bertina Lamboo 5, Anneke Gijsman 4, Monica Zeeuw 3, Nina Kroschell 2, Ca- rola van Egmond en Yvonne Stevenink. Bij de mannen speelde Rijn streek met 16-16 (nist 9-8) ge lijk tegen VELO. VELO bleef in de slotfase koel en dat leverde de Wateringers het gelijke spel op. Voor Rijnstreek scoorden MarkStigter 9, André van Leeu wen en Gerard Rijn en Anton van Heyningen, Frank Hulshof, en Wim Rijn. Foreholte kon het niet red den tegen de reserves van Sa turnus: 13-17 (rust 6-5). De Sa- tumus-reserves bleken vooral in de tweede helft het Forehol- te-spel goed te hebben door grond en konden daarom doel treffend toeslaan. Bij Foreholte was Ben van der Laan topscorer met vijf treffers, bij Saturnus eiste Jan Tielemans die eer met evenzovele treffers op. sleeptouw nam, en Gijsman. „Dit spel verwacht ik van haar. Zo zou zij altijd moeten spelen: als zij er zelf maar in zou gelo ven.." Natuurlijk maakte Makay, die de basis-zes het gehele duel liet staan, ook nog wat kantte keningen bij het spel van zijn vrouwen. „Wat niet goed ging, is de onrust bij de breaks. Als je ROB ONDERWATER. 071-35646 vier punten vóór staat, moet kalm blijven." De komende thuiswedstrijd te gen SVM wil Saturnus de goed lijn doortrekken. Wellicht ma ken De Hekkesluiters dan hu opwachting in de Vijf Meiha Makay: „Die muziekband wil er bij hebben, want wij warei op ons best als zij gingen spe len." Doelpunten Saturnus: Boricea nu 9 (5 strafworpen), Van Ja; veld 5, Gijsman 4, Lakeman 3 Roos, Van Leeuwen mm FOTO HENK BOUWMAN DEN HAAG WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER De kersverse sportman van Al phen aan den Rijn Christian Tamminga heeft afgelopen za terdag in de Amerikaanse staat Illinois een opmerkelijke presta tie geleverd. Daags na zijn afrei zen uit Nederland sprong de 20- jarige Alphenaar die uitkomt voor Haag Atletiek met een ge leende stok op eenvoudige wij ze 5,30. Tamminga is voor en kele weken op bezoek bij zijn clubgenoot Chris Leeuwenburg, met hem houder van nationaal outdoor-record op 5 meter 50. Een sprong over 5,51 mislukte zaterdag slechts nipt, terwijl de limiet voor de wereldkampioen schappen indoor staat op 5,50. Verspringer Frans Maas haal de in de Houtrusthallen gisteren al wel de limiet voor deze kam pioenschappen, die van 10 tot 12 maart in Barcelona worden gehouden. Tijdens de Westne derlandse kampioenschappen sprong hij al in zijn eerste po ging 7,87 - twee centimeter ver der dan vereist. Trainingsge- noot en concurrent Emiel Mel- laard kwam niet verder dan 7,41. Van de regionale atleten toonde B-junior Christoph Kempen zich een veelvraat in Westnede'rlandse titels. De Oegstgeester atleet won de 60 meter met en zonder hórden, de 200 meter en pakte en pas sant ook nog verspringend een derde plaats mee. De 16-jarige Kempen, student aan het Ne derlands luchtvaartcollege in Den Haag, heeft zich voor dit indoorseizoen de beste Neder landse juniorenprestaties aller tijden op de 60 en de 200 meter ten doel gesteld. Op de kortste sprint was hij daar vorige week 0,05 seconde van verwijderd, op de 200 meter gisteren slechts twee keer zo veel. Bij de senioren was de regio- nale deelname bepaald karig s met uitzondering van sprintei Fabian van den Barselaar, dt 1500 meter mannen en de 800 meter vrouwen. De Wassenaar- se atleet viel vooral op door zijn winst op de 200 meter,, op well nummer hij gisteren me tijd van 22,07 slechts twee hon dersten van een seconde t kwam voor een persoonlijk toptijd. Een dag eerder liep de 21-jarige atleet van Haag Atle tiek al een knappe zestig r (7,07). Op de atletiekmijl eindigde Alphenaar Bastiaan Heus al derde in een tijd van 3.56,56, v Vlak achter hem werden de Ba- r taven Mark van Bel en Hylkeji van der Gaast vierde en vijfde i 3.57.00 en 3.58,21. Een volgende s podiumplaats was er voor Bian- tf' ca Vermond van AV Holland, r die in 2.16,62 tweede werd. Al- v leen als A-juniore was zij al e twee tellen sneller. De Leidse j richt zich dit jaar definitief op dit onderdeel, waarop ze bij de komende nationale titelstrijd kansrijk moet worden geacht voor een finaleplaats. In Hout: t rust liep ook haar clubgenote Cathy van Loon hard: 2.25,37, t AAV-atlete Vera van den Bos bemachtigde evenals Vermond de tweede plaats op de 800 r ter, maar dan bij de juniores A (2.27.43). Haar clubgenote Brenda van der Laan w winnares bij de B-junioren ech- ter beduidend sneller (2.20.48). Bij de junioren A ten slotte! blies Casper Ong de sprinttradi tie van AV Holland nieuw leven in. Ong pakte in een tijd van 7,22 de eerste plaats op de zes^ tig meter sprint. Elsemieke Rok-/ snoer werd bij de meisjes A één keer tweede (8,24 op de zestij vlak) en derde (26,99 op de 20( meter). Van der Marei komt te kort Een snel tussenwedstrijdje op de Run Bike Run heeft Jan van der Marei zaterdag niet één van zijn gebruikelijke overwinningen opgeleverd. In Rhoon startte de triatleet uit Ter Aar weliswaar voortva rend in de eerste loopetappe van zeven kilometer, maar na wat steken in de zij viel hij te rug tot een achtste plaats. Op de fiets verloor Van der Marei in dertig kilometer nog drie plaatsen meer. „Ik Was niet helemaal super", was zijn commentaar. „Maar dat hoeft ook niet in januari. De nationale kampioen van 1993 hervond in de laatste loopetappe van 3,5 kilometer echter alsnog zijn krachten en rukte op naar de vierde plaats, in 1.24.05 krap ander halve minuut achter winnaar John Aalbers. „Het laatste stuk liep het weer lekker, al leen Aalbers was te ver weg. De nummers twee en drie had ik in beeld, maar de wed strijd was net iets te kort." ULVENHOUT ANP WILMAR KORTLEEVER Lopen over soppige grasvelden waarin zij soms tot de enkels diep wegzakken blijkt Afrikaan se atleten weinig te deren. Het bewijs is gisteren in Ulvenhout weer eens geleverd. De Marok kaan Aziz Boughra en de Keny- aanse Joyce Chepchumba won nen de 26ste editie van de Sprint-cross met overmacht. Voor de Afrikaanse was het de tweede maal in een week dat zij hoog in een wedstrijd in Neder land eindigde. Vorige week ein digde de kleine atlete als tweede in de halve marathon van Eg- mond aan Zee, achter Tegla Lo- roupe - in Breda aanwezig als toeschouwer. Voor Chëpchum- ba is Breda en omgeving be kend terrein. Afgelopen jaar ze gevierde zij eveneens in de Sprint-cross. Daarnaast eindig de Chepchumba in het najaar als eerste in de Bredase Singel loop. De Kenyaanse nam giste ren al halverwege het modder- ballet over 5500 meter afstand van haar enig overgebleven concurrente Natalia Sorokivs- kaja uit Kazachstan. Mieke Aanen, een 31-jarige gehandicaptenverzorgster uit Den Haag die pas vijf jaar seri eus aan atletiek doet, was op de vierde plaats de beste Neder landse. Zij behield daardoor de leiding in het Univé crosscir cuit, waarvan Ulvenhout na de Warandeloop (Tilburg) en de Sylvestercross (Soest) het derde station was. De komende wekeq volgen nog wedstrijden in Den Haag en Uden, waarna het cir cuit in maart eindigt met de tionale titelstrijd veldloop.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 22