De mooie droom van Heeringa FC Lisse heeft geen kind aan Volendam ARC begint met de inhaalrace Ter Leede in de fout tegen HVO Sport Jeugd UVS met moeite langs DWS FC Lisse trof zaterdag in Volen dam een ideale tegenstander om de competitiedraad weer op te pakken. Waar de uitbeurt te gen de dit seizoen leuk mee draaiende wijdbroeken vooraf nog mocht worden gezien als een lastige klus, bleek dat in de praktijk allemaal heel hard mee te vallen. Volendam was geen schijn van de ploeg die het voor de winter bijvoorbeeld Katwijk öp eigen veld nog zo moeilijk maakte en werd door een niet eens groots spelend FC Lisse dan ook op een duidelijke en bepaald niet geflatteerde 4-1 nederlaag getracteerd. excuses tevoorschijn t om de uiterst matige prestatie te verklaren. Vier om precies te zijn. Trainer Ron van Niekerk kon voor het treffen met de Lis- sese Fusieclub immers geen be roep doen op John Binken en Kees Bank (geblesseerd) en Jan Tuyp en Edwin Keizer (vakan tie). Vier spelers die normaal ge sproken nadrukkelijk het voet ballende gezicht van Volendam bepalen en zaterdag node wer den gemist omdat de smalle se lectie van Volendam nu een maal te weinig volwaardige ver vangers telt. Dit in tegenstelling tot FC Lis se. Ook Mark Wotte miste zater dag in Mark Ens (vakantie) en Jelle Visser (ziek geweest, dus op de bank beginnend) twee spelers die op een plek in de ba sis kunnen rekenen. Maar bij FC Lisse hebben ze dan bijvoor beeld Dennis Iliohan achter de hand. Een voetballer die direct probleemloos meedraait en de ploeg zelfs nog van iets extra's kan voorzien. Zoals afgelopen zaterdag, bijvoorbeeld. De als rechterspits geposteerde Iliohan liet tegenstander Hans Bakker alle hoeken van het veld zien en werd een kwartiertje voor tijd zelfs op een applauswissel ver gast. Het was ook deze Iliohan die Lisse in Volendam aan een pret tige opening van het duel hielp. Met enige hulp van thuisdoel- man Cor Verhoeven overigens. Want de actie van Iliohan mocht dan knap zijn geweest en zijn schot op zich fraai ogend, Verhoeven had de inzet wel ge woon kunnen stoppen. Nu be perkte de Volendamse goalie zich tot het nazwaaien van de bal die tot zijn grote verbazing Moeizaam Zo gemakkelijk als FC Lisse met de eerste poging het net van Vo lendam vond, zo moeizaam ging het de Lissese formatie daarna af. De op alle fronten dominerende ploeg van Wotte kreeg na de openingsgoal zo maar vijf goede mogelijkheden om de score uit te bouwen, maar verzuimde dat ook daad werkelijk te doen. Iliohan, Erwin Hermes, René Ras en Peter Wubben mochten het zich dan Invaller helpt Quick Boys in slotminuut aan zege op Scheveningen J<ATWUK ROB ONDERWATER Vandaag meldt Jaco Heeringa zich in het Elisabeth Zie kenhuis met een pijnlijke knie. De supporter van Quick Boys 1 ligt daar normaal gesproken niet wakker van, want Heeringa is geen basisspeler van blauwwit. Na za terdag echter heeft de 21-jarige Katwijker de kritische fans voor zich gewonnen. verwijderd van de tweede paal zowat op de achterlijn. Een kansloze plek, maar niet voor Heeringa. Met een akelige pre cisie stuurde hij de bal in het doel: 3-2. Heeringa straalde: zijn dag kon niet meer stuk. Quick Boys kreeg met met de overwinning een beetje te veel van het goede. Op basis van de eerste helft verdiende Scheve ningen zeker een punt, want in die periode had Quick Boys weinig in te brengen. De Katwij- kers verloren de duels op alle plekken van het veld. Toen het gebrek aan arbeidslust ook nog werd gekoppeld aan noncha- lanche, sloeg het evenals Quick Boys man-op-man spelende Scheveningen binnen twee mi nuten twee maal toe via Ron de 'Op het moment dat de 2500 be zoekers in de duinpan zich met veen 2-2 deling tegen Schevenin gen hadden verzoend, scoorde invaller Heeringa de winnende treffer: 3-2. Voor even was hij de koning van Nieuw Zuid. Quick Boys - Scheveningen is het verhaal van Jaco Heeringa. Een wedstrijd die begon als een nachtmerrie, maar eindigde in een mooie droom. Vol goede moed had Heeringa zijn tasje op zaterdagmorgen ingepakt. Vanwege blessures (Steenvoor den) en vakantievierders (Pluimgraaff) ging de verdediger van het tweede er van uit dat hij eindelijk weer eens zijn op wachting in.het eerste mocht maken. Het mocht niet zo zijn. Getergd nam de kopsterke voorstopper, ooit bestempeld als opvolger van de naar Rijns- burgse Boys vertrokken Richard Hoogervorst, plaats in de ver foeide dug-out. Eigenlijk kon hij helemaal niet spejep,, vy,ppt sinas een half jaar sukkelt Hee ringa met een mystêrjeuz,e knie blessure. Mysterieus omdat nie mand („Ik heb er zeker zes spe cialisten naar laten kijken") de diagnose kan stellen. Maar de verleiding om in Quick Boys 1 te spelen, verdrong alles naar de achtergrond. Trainer Henk Wis man mocht niets weten van de blessure, zo graag wilde Heerin ga- Een kwartier voor tijd was het eindelijk zo ver, bij een 1-2 stand. Wisman wilde wat force ren en posteerde Heeringa van wege zijn kopkracht in de spits. Gekscherend zei de verdediger dat hij er 'wel eventjes drie zou maken'. Het werd er maar een, maar daar maalde niemand om naderhand. Zijn treffer was 'on mogelijk'. De uit een corner door Floor van Duyn verstuurde bal leek door de wind te veel vaart mee te krijgen. Schevenin- gen-goalie Sander van der Wa ter stak daarom geen vinger uit. Heeringa stond enkele meters Glorie- De eerste treffer schoot de ex- Rijnsburger binnen vanaf de stip. Leon Vonk (ook ex-RB) werd door Tom van der Niet binnen de lijnen aangetikt. De tweede kreeg De Jager op een presenteerblaadje van de blun derende QB-defensie. Met een bekeken schuiver zorgde de spits voor 0-2. Quick Boys treur de en Ron de Jager gooide vlak voor de Katwijkse dug-out nog wat zout in de wonden. „Het is hier vergane glorie", wekte hij de woede van de blauwwitte aanhang. Ohder het motto 'wie het laatst lacht' was De Jager na af loop speerpunt van Katwijkse schimpscheuten. Scheveningen juichte te vroeg. Quick Boys haalde in de tweede helft tech nisch bepaald niet het hoogste niveau, maar op basis van ka rakter scoorde de thuisploeg een dikke voldoende. Na vijf minuten prikte Peter Kruit een leep voorzetje van Floor van Duyn achter Van der Water. Daarna ontspon zich een wed strijd die alle kanten uitging. Quick Boys kreeg via de losge slagen Peter Kruit opgelegde kansen op de gelijkmaker, ter wijl aan de andere kant Martin Quick Boys-spits Peter Kruit werkt zich door de verdediging van Scheveningen. Floor van Duyn is ter assis tentie aanwezig. Abbenhuis op de lat mikte. In de slotfase ging het murw gebeukte Scheveningen, waar Martin Jol en Melbi Raboen als opvolgers worden genoemd van de vertrekkende trainer Bert van der Poppe, onderuit in het Kat wijkse duinzand. De op links weggestuurde Kruit schudde Rene van Oosten simpel van nen: 2-2. Tien minuten later begon Jaco Heeringa aan zijn veelbe sproken nummertje. De invaller redde ziclizelf, Quick Boys en niet in de laatste plaats de com petitie. Want een misstap had de ploeg van Henk Wisman de- ook persoonlijk aanrekenen dat Volendam vlak voor rust op ge lijke hoogte kwam. Wim Kras scoorde na handig aangeven van Nico Buijs. Kan zo'n treffer in een echte wedstrijd nog wel eens een keerpunt betekenen, zaterdag was het krachtsverschil daar voor te groot. Het even wakker geschoten Lisse zorgde er eerst voor dat de pauze toch nog met een voorsprong aanbrak (Ras scoorde nadat Van Duyvenbode een hoekschop van Hermes had verlengd) en benutte vervolgens de eerste minuut van het twee de deel om de marge op twee te bepalen. Barry Opdam knalde gigantisch hard raak nadat de voor Wubben ingevallen Jelle Visser de voorzet van Iliohan niet op waarde had geschat. Mét die 3-1 in handen ging Lisse echter weer op de oude voet door. Wel kansen creëren, maar ze niet benutten. Bmlel Wajer, Ras, Leon van der Zwet en Hermes lieten de vierde tref fer liggen die uiteindelijk wel door invaller Jeroen Smakman werd gerealiseerd. FC Lisse: Mokvcld. I'olman, Spruvt. Van Duyvenbode, Waji-r; Ras, Van der Zwet, Opdam; Olohan (Smakman), Wubben (Viseer), Hennee finitief teruggeworpen in de kampioensrace. Dat was, met de viering van het 75-jarig be staan voor de deur, een zure ap pel geweest. Quick Boys: Van der Niet; Hog, Van Dijk, Jaap van Duyn, Van der Plas; Schaap, Aandewiel, Floor van Duyn; Slootweg (Heeringa), Kruit, Rbii (Ro- VLAARDINGEN RON HOOGENDAM Goedgemutst betrad koploper Ter Leede het veld van gast heer HVO. Het elitekorps van Freek Rienks had immers nog een appeltje te schillen met de Vlaardingse opponent die de Sassenheimers op eigen terrein nog met 4-2 de oren had gewassen. Het werd een hele zure appel, maar dan voor de bezoekers, die het presteerden om een verdien de 3-1 voorsprong te laten ombuigen in een 4-3 neder- laag. Het was zuur, zo zuur dat het allemaal moeilijk te verte ren was. Niet voor de in de kleuren van het grote oranje spelende thuisclub. Die lachte uiteraard zijn landen bloot. 'Ier Leede-trainer Freek Rienks keek met een beteu terd gezicht naar hel mistroostige complex, gele gen tussen een woonwijk en Rijksweg A20, en probeerde de bizarre ontknoping nog eens te analyseren. „Het zijn zure vruchten, heel droevig. Het is verdomd lastig als je zo'n start maakt na de winter stop. Maar we hebben het zelf laten liggen. Als je kampioen wilt worden dan moet je van zo'n ploeg winnen." In theorie wel. De praktijk wijst al jaren uit dat een ploeg die het meest constant pres teert met de hoogste eer gaat strijken. En die eer, de beoog de overstap naar de eerste klasse dus, lijkt afgaande op de verrichtingen van zaterdag vooralsnog ver weg voor het Sassenheimse keurkorps. Nou ontbrak er bij de roodgelen wel een waslijst aan basisspe lers. Maar Rienks wilde zich niet verschuilen achter de af wezigheid van Désar (blessu re), Immink (blessure), Vooys (geschorst) Verbree en Brem- mer (vakantie). Daar was na een uur spelen en met een 3- 1 voorsprong op zak ook geen enkele aanleiding toe. Tot het moment dat de opkomende linkback Latupereissa vanaf een meter of 25 een voltreffer losliet die op zijn minst het predikaat 18-karaats verdien de. Die 3-2 vormde voor HVO de basis voor een ongekende opleving en voor Ter Leede de inleiding voor een Sassen- heims treurspel. Rienks: „Twee ongelukkige momen ten achterin en een paar we reldgoals tegen hebben ons genekt. Het noort erbij, maar we gaan met volle moed ver der." Traag Zover had het allemaal niet hoeven te komen als het goed, maar traag aan de wed strijd begonnen Ter Leede in het begin niet had verzuimd om een aantal opgelegde kan sen (Luc van der Hoeven. Guyt en Erwin Crooy) te ver zilveren. Niet Ter Leede maar Hechte Vriendschap Overwint kwam op voorsprong, zij het tegen de verhouding in via een droge knal van de geheel vrijstaande Sam-Sin. Ter Leede stelde echter wel snel orde op zaken via een fraaie kopbal van Pieter Kruik en een treffer van de niet geheel fitte Peter Scheltus. Scheltus, later gewisseld voor de weer van stal gehaalde Grosman rondde een goede voorzet van de hardwerkende Vonk be heerst af met een sierlijke lob. In deze fase wees niets op een uiteindelijk debacle. Zeker niet nadat Kruik ook de 3-1 had laten aantekenen. Na rust raakte 'I er Leede de greep op de wedstrijd echter volledig kwijt. Aanvallend slaagden de Sassenheimers er niet meer in HVO op de zwakke plekken te wijzen en verdedigend stapelden de problemen zich naarmate het duel vorderde verder op. He lemaal toen Manuhutu een voorzet van Bot via de bin nenkant paal achter de net van vakantie teruggekeerde Blankenspoor zag carambole ren: 3-3. Het werd allemaal nog erger toen een op centi meter nauwkeurige pass van Sam-Sin over de onzekere Mark Eikens belandde waar na Piet Den Hartog het lot be zegelde: 4-3. HVO - Ter l-ccde 4-3 (1-3) I». Sam- Sin 1-0,22. Krui) i 1,28 Si heltin i 2, 40. Kruik 1-3, 70,Duupeirissa 3-2, 85. Manuhutu 3-3, 88. Hartog 4-3. Scheidsrechter: De Graaf. Toeschou wers: 125 Ter l>ecde: Blankenspoor; Eikens, Van der Putten, (iuyt, Natzijl. Vonk (Boer), Van der Hoeven. Carter, Kruik, Scheltus (Grosman), Crooy. 10 MAANDAG 16 JANUAR11995 LEIDEN «JOB DE KRUIFF De UVS-jeugd behaalde zater dag na een koude start een 3-2 overwinning bij DWS. Trainer Fred Filippo was vooral tevre den dat zijn selectie weer geheel hersteld en compleet is. Boven dien is er weer 'een beetje aan sluiting' met lijstaanvoerder Telstar. Na Mario van Heinin gen en Raymond Bennekert» zorgde Hischan Matoux voor dt' mooiste en winnende treffa ln de derde divisie vielen veel grote, maar weinig verrassende uitslagen te noteren. Koploper ARC walste met 11 -0 over RCL heen. Dave van Velzen was voor de Leiderdorpers de grootste 'boosdoener' (4x), gevolgd door Niels Slottje (3x), Harold lx»jc (2x), Michel Bloemheuvel ep Erik-Jan Dekker. Ook Roodenburg-Noordwijk was een ongelijke strijd. Drie maal l ino Filippo, Bobbie Rijs- bergen, Hayder Bayrak, Mark Ravensbergen, Chris van Ree den en Jeroen van Huis bezorg den de thuisclub de 8-0 winst. Alphense Boys stond tegen Wilhelmus met 2-1 voor toen de gasten een strafschop misten. Tuncay Aksoy en Ramon van Oostende hadden toen al ge scoord, Alexander Goes bracht de 3-1 uitslag op het bord. FC Lisse won met dezelfde cijfers van Velo en ook Rijnsburgse Boys kwam tegen DWO tot die score. Dennis Zwaan, Daniel Duprieux en jan Strijd bogen de vroege achterstand om. EERSTE KLASSE A ARC-Rijnsburgse Boys 2-1 (1-0). 25. Boer 10, 78. Dijk huizen 2-0, 86. Wesselius 2 1. Scheidsrechter: Kaland. Toe schouwers: 900. Gele kaarten: Dijkhuizen (ARC), Klaassen (Rijnsburgse Boys). Rood: Vaartjes (Rijnsburg, 2x geel), Hordijk (Rijnsburg), Robbie Kos ter (ARC). Volendam-FC Lisse 1-4 (1-2). 2. Iliohan 0-1, 44. Kras 1-1,45 Ras 1-2, 46. Opdam 1-3, 79. Smakman 1-4. Scheidsrechter: Beser. Toeschouwers: 350. Gele kaart: Van Duyvenbode (FC Lis se). Quick Boys-Scheveningen 3-2 (0-2). 29, Ron de Jager 0-1 (strafschop), 31Ron de Jager 0- 2, 50. Kruit 1 2,80. Kruit 2-2, 90. Heeringa 3-2. Scheidsrech ter: Harinck. Toeschouwers: 2500. Gele kaarten: Van der Niet, Rog (Quick Boys), Groot veld, Abbenhuis (Scheveningen). Toptcoreri: 1Bloem (Noordwi)k) 15,2. De Ridder (Katwi|k), Zwaan (Katwijk) 11,4. Kruil (Quick Boys) 10, b Rbli (Quick Boys) 8,6. Van Driel (RijnibufKW Boys), Langoveld (Kalwi|k), Ron dn Jager (schovenln- gen) 'j feorhulis (Marken), Scheurwater (Noord Stand aan kop tweede p Ha/erjwoudse Boys-LFC 3-2. KRV 13-21 Leiden RCL 13-20 Florcant WDS 13 16 Valken'68 Hazersw B 13-16 CVC Stand aan kop tweede periode: Van de Post houdt punten in Ha/ersvvoude LEIDEN RUUD PATTIAPON Hazerwoudse Boys bewees in de enige wedstrijd die in de vierde klasse B werd verspeeld, over een betere conditie te be schikken dan LPC. Na negentig minuten bleek da( een hijn baar ongevaarlijke situatie Ha- zerswoudse Boys toch een 3-2 zege had opgeleverd. Met dank aan Ron van de Post die in een ware conditie slag in de tweede helft over de tegenwoordigheid van geest be schikte om uit niets toch iets te peuren. Van de Post werd in de eerste helft overigens ook al door zijn ploeggenoten om helst, toen hij na de openings treffer van LFC'er Fred van Wattum voor de gelijkmaker zorgde: 1 -1 En dat gebeurde in een be ginfase die niet makkelijk was voor de Boys, omdat LFC tech nisch het betere spel toonde. De uiterst fraaie treffer van Egon Onderwater was daar een voor beeld van waarmee hij LFC voor de tweede maai aan de leiding bracht. Nog voor rust veerde Hazers- woudse Boys opnieuw op toen een venijnig schot niet geheel kon worden afgeweerd en Mar cel Verhorik de terugstuitende baJ met hoofd tot treffer promo veerde. Wellicht brak toen het verzet van LFC dat - voor het eerst zonder trainer Henk Land- waart maar met vervanger Har ry Steiner - op zijn tandvlees de tweede helft uitspeelde. Dick Alberts opent in Alphen met zege op Rijnsburgse Boys I ALPHEN AAN DEN RUN ROB VAN DER ZANDEN Direct na het beladen duel ARC - Rijnsburgse Boys (2-1) baant I Dick Alberts zich een weg naar de kleedkamers. De tussentijds ingehuurde trainer die de Al phense zaterdageersteklasser I moet verlossen van degradatie- zorgen wurmt zich door een haag van enthousiaste suppor- I ters die hem op de brede schou- I ders meppen. Iemand knuffelt j hem zelfs. En de jeugdige fans roepen in koor Dickie bedankt. Eerder dit seizoen werd hij weggehoond bij hoofdklasser OSV. Nu is hij tijdelijk aange steld als opvolger van de wegge stuurde Wim van Zwam en wordt hij na zijn eerste wed strijd al zowat zalig verklaard. Dick Alberts gelooft niet in dit sprookje. In de catacomben geeft de 47-jarige coach aan dat hij bovendien geen behoefte heeft om te dansen op het graf van zijn voorganger. Alberts draagt de felbevochten over winning op Rijnsburg zelfs me de op aan Wim van Zwam. Het klinkt oprecht en in zijn ogen is te lezen dat dit geen valsheid in emoties is. Hij had nog maar vijf keer ge traind met zijn nieuwe groep. Een week geleden waren ze op trainingskamp geweest in Heerenveen en hadden ze ook nog samen naar het schaatsen gekeken in Thialf. Verder was er een oefenwedstrijdje tegen SJC Dick Alberts foto holvast/mark lamers (1-1). Maar wat had Alberts als nieuwkomer nu toegevoegd in die korte tijd? „Ik weet het niet, ik weet het echt niet. Dat moe ten mensen die ARC langer ken nen dan ik maar beoordelen.' De speelwijze was vrijwel in tact gebleven en ook het team was niet grondig gewijzigd. Mis schien had hij wat extra flair, wat meer strijdlust in de ploeg gebracht. Het karakter van Al berts - ooit nog judoka en po- werlifter en naar eigen zeggen al 33 jaar stratemaker - zal daar ook wel iets mee te maken heb ben. Hij weet wat het is om in de handen te spugen. Voorspelbaar Alberts: „Toen ik hier kwam trof ik iets aan wat ik niet heb neer gezet, zo eerlijk moet je zijn. De organisatie, de ploeg, alles was tot in de puntjes verzorgd. Daarom zeg ik ook dat deze prestatie vandaag ook het werk van mijn collega is. Dat we hier gewonnen hebben is voor mij geen reden om conclusies te trekken. Statistisch gezien klopt deze uitslag natuurlijk. Een ploeg staat onderaan voor de winterstop, dan is er een nieu we trainer en in de eerstvolgen de wedstrijd pakken ze de pun- Alberts is wijs en ervaren ge noeg om te weten dat ARC, dat ondanks deze overwinning on deraan blijft staan, niet opeens het licht heeft gezien. Tegen Rijnsburgse Boys rolde er dan weliswaar een zege uit, maar het was vechtvoetbal en in de tweede helft bij een 1-0 voor sprong zelfs ordinair 'weg-is- -weg' wat de thuisclub speelde. Alberts: „Dat zal de komende tijd vaker voorkomen. Ik hou van een aanvallend concept, maar ARC zal nog wel eens meer moeten spelen om niet te verliezenf Boeiend Het duel op sportpark Zeger- sloot was van begin tot eind boeiend. De bezoekers uit het bloemendorp hadden Folkert Wesselius weer eens in de spits geposteerd (Ed Roos begon op de bank) en dat was bepaald geen verkeerde zet want de boomlange aanvaller was een voortdurende plaag voor de AR- C-defensie. Toch kwam de schotkracht van Rijnsburg pas na de pauze, toen ARC al leidde met 1-0 door een kopbal van johan Boer. Boer was bediend door Paul Dijkman die kort voor rust ongelukkig in botsing kwam met Rijnsburger Peter van Duyn. Beiden zouden na de pauze niet terugkeren. In de tweede helft dwong Rijnsburg nogal wat kansen af tegen het defensieve ARC dat loerde op de counter. Sander Pieterse verving onder de lat van de Alphenaren de zieke Marco Wins. Pieterse, aan het begin van dit seizoen gekomen van buurman Alphense Boys, straalde opvallend veel rust uit en maakte geen noemenswaar dige fout. Toen Marco Dijkhuizen de 2-0 aantekende met een venij nige schuiver leek het beslist. Helemaal toen dezelfde speler uit een vrije trap schitterend 3-0 scoorde. Maar arbiter Ka- land had al gefloten voor bui tenspel voordat de bal in de kruising belandde en uit de te genaanval scoorde Wesselius 2-1. Dat was andere koek en opeens sloeg de vlam in de pan. Zonder dat er een bal in de buurt was zorgde ARC-spits Robbie Koster voor een op stootje met Rijnsburg-midden - velder Andre Hordijk en dat rel letje paste helemaal niet in het beeld van de sportieve wed strijd. Op advies van grensrech ter Godefrooi (hij had Koster zien schoppen en vervolgens Hordijk zien slaan) liet Kaland beide spelers inrukken. In de slotminuten kreeg ook Menno Vaartjes na een tackle op Dijk- Rob Koster van ARC wordt belaagd door Menno Vaartjes van Rijns burgse Boys. Beide spelers zouden zaterdag het einde van de wedstrijd niet halen. foto holvast/marklamers huizen nog zijn tweede gele kaart en was de ellende voor trainer Rob Kiebert en zijn manschappen compleet. Vijf jaar geleden vierde Rijnsburgse Boys op dit veld nog een kam pioenschap. Nu werd er een zwarte bladzijde geschreven. Heemskerk, Dick Heemskerk. Den Haan; Klaassen. Muis, Hordijk. Van Duyn (Roos); Van Driel, Wesselius.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19