Van Hooijdonk scoort bij debuut Sport AMBITIEUZE TRAINER(STER) Ronald de Boer ruim maand uitgeschakeld Romario verkeert in onzekerheid :Ht Advocaat kijkt bij PSV van wedstrijd naar wedstrijd lONDERDAC 12 JANUAR11995 h\>kv'n Benauwde zege voor AC Milan milaan» AC Milan heeft de inhaalwedstrijd tegen Reggiana met 2-1 in winst omgezet. Savicevic maakte twee minuten voor het einde de winnende treffer in San Siro. Simone had AC in de eer ste minuut op 1-0 gebracht. Milan staat na de benauwde over winning achtste, op elf punten van leider Juventus. De koploper speelde echter een wedstrijd minder. Boete en schorsing voor Stoitsjkov Barcelona De Spaanse tuchtcommissie heeft Hristo Stoitsjkov voor twee wedstrijden geschorst. Bovendien moet de voetballer een boete van 144.338 peseta's (1800 gulden) betalen. De Bul gaarse werknemer van FC Barcelona werd zaterdagavond in de met 5-0 verloren uitwedstrijd tegen Real Madrid op slag van rust uit het veld gestuurd. Stoitsjkov, Europees voetballer van het jaar. ging in de 44e minuut van het beladen duel moedwillig op de knie van Real-verdediger Quique staan. Het was de twaalfde rode kaart van de Bulgaar in vijf seizoenen in Spanje. Shilton stapt op bij Plymouth londen Peter Shilton is opgestapt als manager van de F.ngelse tweede-divisieclub Plymouth. Volgens zijn advocaat heeft de oud-doelman, die zijn club dinsdag dagvaarde wegens contract breuk, technisch gezien geen ontslag genomen. „Plymouth heeft het contract verbroken door Shilton te schorsen. Als reactie daarop heeft hij nu zijn taken neergelegd."' Shilton lag met de club in de clinch over een belastingschuld van ongeveer 140.000 gulden, die was ontstaan nadat hij in 1992 bij Plymouth aan de slag was gegaan. Plymouth schorste hem vorige week en dreigde hem te ontslaan als hij zijn schuld niet voor maandagmiddag zou aflossen. Bitter verlies voor Paris SG parus L.andskampioen Paris SG heeft in het Pare des Princs een bittere nederlaag geleden. Het verloor de inhaalwedstrijd in de Franse competitie tegen koploper Nantes met 0-3. Door het ver- i- lies zijn de titelkansen van Paris SG nihil. De achterstand op e- Nantes liep op tot tien punten, met één wedstrijd minder ge- r- speeld. Paris SG speelde vrijwel de gehele wedstrijd met tien man. Middenvelder Bravo kreeg in de 25e minuut rood na een cs grove tackle op N'Doram. Nantes profiteerde uitstekend van de iij numerieke meerderheid. N'Doram, twee keer, en Loko namen It, de doelpunten voor hun rekening. Paris SG beëindigde het duel i- met negen man. Tien minuten voor het einde kreeg Colleter eveneens rood. Het was de eerste thuisnederlaag voor Paris SG in competitieverband in meer dan twee jaar. Skiër Bram van Es naar WK mariborDe 20-jarige alpine-skiër Bram van Es heeft zich op de piste van Maridor in Slovenië gekwalificeerd voor de strijd om de wereldtitels. De Amsterdammer eindigde als achtste op de Super G en behaalde zo de benodigde 44 FIS-punten. Het WK alpine-skiën vindt begin februari plaats in de Spaanse Sierra Ne vada. Voor Van Es is het zijn tweede WK. Vier jaar geleden was hij in Saalbach al van de partij. Een andere Nederlander, Harold de Man, kwalificeerde zich al in december vorig jaar tijdens wedstrijden in het Oostenrijkse Kaunertal. De Alkmaarder skiet zijn derde WK. Van Es en De Man komen in Spanje aan de start op de slalom, de reuzenslalom en de Super G. De Man start ook nog op de afdaling. Ben van Leeuwen blijft bij SJC noordwuk» SJC en trainer Ben van Leeuwen zetten hun samen werking ook volgend seizoen voort. De oefenmeester uit Heem stede verlengde zijn contract bij de Noordwijkse zondagtweede klasser met één jaar. Ook bij de Katwijkse afdelingsclub MVKV blijft trainer Arie Jonker nog een jaar. Ex-bondscoach Denis Neville op 79-jarige leeftijd overleden ROTTERDAM CPD Ter afscheid kuste hij de foto naast zich op het nachtkastje, waarop hij wordt geflankeerd door Hans de Koning en Tinus Bosselaar. Een laatste groet aan twee Spartanen, met wie hij in 1959 het laatste landskam pioenschap behaalde en met wie hij al die jaren een hechte band onderhield. Voormalig Sparta-trainer en ex-bonds- coach Denis Neville is gister avond op 79-jarige leeftijd over leden na een langdurige verple ging in de Humanitas-kliniek in Rotterdam. Denis Neville was een avon turier. Nadat hij zijn actieve voetballoopbaan bij Barnet en AUCKLAND» Siemerink tegen Washington Jacco Eltingh in eerste ronde tegen Mats Wilander R.K.S.V. OOCOS zoekt per direct een /oor de damesselectie voor dp woensdag- en vrijdagavond en begeleiding op zondag van het eerste elftal Hij of zij dient minimaal in het bezit te zijn van het diploma oefenmeester III Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan: J. Nieuwenburg, secretaris, IJsbaan 2,2331 ES Leiden Ook Bergkamp zegt af voor interland amsterdam Ronald de Boer kan voorlopig niet spelen. De international van Ajax verrekte gisteren tij dens de middagtraining een band boven de rechter enkel. De medische staf van de Am sterdamse club verwacht dat de aanvaller waarschijnlijk vier tot vijf weken is uitgeschakeld. Daardoor mist hij het beker- en competitieduel tegen Feye- noord. de confrontatie met PSV en de interlandwedstrijd tegen Frankrijk. De Boer reageerde nuchter op zijn uitschakeling. „Ik wilde ie mand passeren en toen met links schieten. Dat lukte niet waardoor ik viel. Mijn stand been bleef echter staan en mijn hele gewicht drukte toen op die enkel. Het is jammer, maar je kan er niks aan doen." Ook Dennis Bergkamp is niet beschikbaar voor de vriend schappelijk voetbalinterland te gen Frankrijk, volgende week woensdag in Utrecht. De aan valler maakte woensdag zijn rentree bij Inter Milaan na een slepende liesblessure. De international speelde met zijn club een oefenwedstrijd te gen derde-divisieclub Novara. Bergkamp speelde iets meer dan een helft. Hij is nog niet pijnvrij en begint zondag in de competitiewedstrijd tegen Sampdoria op de bank. Inter verloor het oefenpotje met 2-0. FC Twente heeft het voor nemen in te schrijven voor de Intertoto-competitie laten va ren. Trainer Issy ten Donkelaar acht de weg om via het toernooi een plaats te verwerven in de strijd om de UEFA-beker te om slachtig. „De kans dat wij ons via de In- tertoto voor de UEFA-beker plaatsen is te klein. Bovendien verstoort het deelnemen de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Sparta en Vitesse, die afgelopen jaar in de Intertoto- competitie uitkwamen, hebben dat ervaren. Zij kenden beide een moeizame start in het nieu we seizoen van de eredivisie. Wij moeten dit seizoen gewoon derde blijven in de competitie. Dan zijn wij zeker van Europees voetbal." Ten Donkelaar zette gisteren in Enschede zijn handtekening onder een contract voor onbe paalde tijd bij FC Twente. Ove rigens kunnen FC Twente en Ten Donkelaar elk i elkaar af. f, i/ 1 Barcelona» Romario's transfer van Barcelona naar Flamengo is nog niet rond. Gistermiddag was de nood zakelijke bankgarantie van zeven miljoen gulden van de Braziliaanse voetbalclub nog niet binnen bij Bar celona. Daarom trainde de Braziliaan gewoon met de Spaanse club mee. Barcelona's vice-voorzitter Joan Gaspart was duidelijk. „Ik weet niet hoe men in het buitenland zaken doet, maar bij ons moet er boter bij de vis alvorens de zaak beklonken is. Zolang die waarborg er niet is, gaat Romario niet naar Flamengo en blijft hij tot eind juni 1996 speler van Barcelona." Kleber Leite, voorzitter van Flamengo, verklaarde dat de vertraging te wijten valt aan het feit dat concurrerende clubs als Vasco da Gama en Botafogo proberen de transfer te voorkomen. DOTO AP Doelpunt van spits echter niet voldoende voor zege Celtic Pierre van Hooijdonk scoort altijd en overal, dus ook in Schotland. Hij had er gisteravond bij zijn de buut voor Celtic maar twaalf minuten voor nodig om het net te doen trillen en toeschouwers te laten zinderen van genot. Het was echter niet genoeg, want Hearts of Midlothian pikte met een strafschop in de tweede helft toch nog een puntje mee. Fulham had beëindigd, werd hij door de FA (Engelse voetbal bond) als trainer uitgezonden naar India. Dezelfde FA stelde hem vervolgens op de hoogte van de belangstelling van Spar ta. waar hij van 1955 tot 1963 als trainer werkzaam was. Ver volgens trainde hij twee jaar lang het inmiddels opgeheven Holland Sport, een functie die hij in zijn laatste seizoen com bineerde met het bondscoach- schap van de KNVB, voordat hij terugkeerde naar Engeland, waar hij een pub begon.„In mijn hart," zei hij voor het be gin van het WK in Amerika in een interview, „ben ik altijd En gelsman gebleven, maar tijdens het WK ben ik voor Nederland." Siemerink naar kwartfinales Siemerink de Zuidafrikaan Fer- reira geklopt. )an Siemerink heeft de kwartfi nales bereikt van het toernooi In Sydney werd Richard Kraji- in Auckland. De Rijnsburgse eek uitgeschakeld. De Neder- tennisser was met 7-5, 6-3 te landse nummer één had weinig sterk voor de Amerikaan kans tegen Patrick Mc Enroe: 7- O'Brien. In de eerste ronde had 5.6-1. De loting voor de eerste ronde van de Open Australische tennisti- telstrijd heeft de als zestiende geplaatste Richard Krajicek gekop peld aan een speler uit het kwalificatietoernooi. Paul Haarhuis moet het in de eerste ronde opnemen tegen de Zweed Thomas En- qvist, Jan Siemerink ontmoet de Amerikaan Malivai Washington en lacco Eltingh vindt met de Zweed Mats Wilander een grootheid uit het verleden tegenover zich. Het evenement gaat maandag in Melbourne van start. De als eer ste geplaatste Pete Sampras stuit in de openingsronde op de Itali aan Gianluca Pozzi. Nummer twee Andre Agassi, eveneens uit de Verenigde Staten, begint tegen een qualifier. De ex-NAC'er, die rumoerige dagen achter de rug had, was aanvankelijk wel wat zenuw achtig. „Toen ik de eerste keer het veld op kwam, was ik wel nerveus ja. Maar de ploeg heeft me goed gesteund". Logisch ook als je al na twaalf minuten scoort. Dan kun je niet meer stuk. Van Hooijdonk had de 26.491 toeschouwers in het sterk verouderde Hampdenpark meteen op zijn hand met een treffer om van te watertanden. Want het doêlpunt en de daar aan voorafgaande actie van Van Hooijdonk mochten er zijn. Eerst kapte de 'Lange van Bre da' twee verdedigers uit, vervol gens knalde hij de bal met rechts in de voor doelman Craig Nelson linkerbovenhoek. „Van zo'n debuut en van zo'n goal kun je alleen maar dromen. Toen ik die bal kreeg wist ik precies waar ik hem wilde heb ben. En natuurlijk moet je daar een beetje geluk bij hebben. Ik scoor echter altijd bij mijn de buut. Bij RBC eerst voor de be ker tegen Hoogeveen, later in de eerste competitiewedstrijd te gen Cambuur. En ook bij NAC was het in mijn eerste echte du el meteen raak. Dat was tegen Roda JC. Ze hebben me ook niet voor niets gehaald". Ambiance De ambiance in Hampden park was prachtig. „Pierre, Pierre", klonk het door het stadion toen vlak voor de aftrap voor de eer ste keer zijn naam door de tij delijke thuishaven van Celtic ging. Bij zijn eerste balcontact werd de nieuwe spits van Celtic, die Andy Walker uit de basis hield, constant begeleid met ap plaus. Dat ging al heel snel na de aftrap over in gejuich. Van Hooijdonk voelde er zich zo vrij als een vogeltje door. Hij kopte tien minuten na de goal nog net naast en eiste meteen een vrije trap voor zich op toen die mogelijkheid zich vlak voor de zestien voor het eerst voordeed. Vanaf zijn ge liefkoosde positie liet hij de Schotten zien dat ook dat een Van Hooijdonk haalt uit voor zijn eerste treffer voor Celtic. specialiteit is, al ging de bal de ze keer maar net naast. Celtic begon het duel, dat op 10 december (de dag waarop Van Hooijdonk zich voor het eerst bij Oranje meldde) werd afgelast, in een 5-4-1 opstelling. Van Hooijdonk was de diepste spits. Vanaf die positie kon hij heel goed overzien dat de eens zo roemruchte club uit Glasgow nog lang geen topploeg is. Maar Van Hooijdonk is er onder meer voor gehaald om dat er van te maken. „Mc Stay en Collins vond ik wel goed. Maar de ploeg moet nog groeien. Celtic heeft dit seizoen nog geen enkele keer twee doelpunten in een wedstrijd gescoord". Het viel hem niet mee. „Ik zat er de laatste 25 minuten hele maal doorheen. Het spel gaat hier zo snel. Ja, typisch Engels, zoals ik had verwacht. Er wor den veel fouten gemaakt, maar tijd om na te denken, heb je niet". Brok 'You'll never walk alone'. Spe lers en supporters van NAC zongen het met een brok in hun keel toen Pierre van Hooijdonk in de nacht van maandag op dinsdag voorlopig voor het laatst de deur achter zich dichtsloeg van een Bredase kroeg. Door het nachtelijk af scheid miste de nieuwe spits van Celtic de volgende morgen bijna het vliegtuig naar Glas gow. Hij had het geluk dat de vlucht, die voor half tien stond gepland, een half uur vertraging had. Het afscheidsfeest in Breda was hem nog duidelijk aan te zien. Met vuurrode ogen stapte hij voor de tweede keer in drie dagen in het vliegtuig naar Schotland. „Nu dat was kantje boord", zei hij met enige op luchting. „Ik ben pas om half acht vertrokken uit Breda. Een beetje laat ja. Ik had totaal geen rekening gehouden met files onderweg Het was de angstige start van wat later een vermoeiende dag zou worden voor de kersverse international. „De ontvangst straks in Glasgow? Geen idee hoe het zal zijn. Ik probeer nog wat te slapen. Dan zie ik er ten minste wat frisser uit." Anderhalf uur later, de be langstelling op de luchthaven van Glasgow is gering. Een foto graaf, een journalist en George Douglas namens Celtic wachten hem op. Gewillig poseert de 25- jarige voetballer in de stromen de regen voor de eerste foto van de dag. „Vanmiddag om half twee wordt hij op Celtic-park officieel aan de Schotse pers voorgesteld. Kom daar maar heen", zegt Douglas even later. Manager Tommy Burns (38), een Schotse uitgave van Freek de Jonge, die tussen 1975 en 1988 meer dan 400 wedstrijden voor Celtic speelde opent op een wel heel speciale wijze de bijeenkomst. „Zojuist is bekend geworden dat Andy Cole voor 17 miljoen is getransfereerd van Newcastle United naar Man chester United. Dat zijn absur de bedragen. Wij presenteren nu voor anderhalf miljoen pond 'Onze Pierre van Hooijdonk'. Nog vragen? Nee." En dan krijgen, volgens een strakke regie, TV, radio, fotogra fen en schrijvende pers ieder een kwartiertje (en geen minuut langer) om te praten met de 'Dutch international'. Slaap „Ik heb slaap", fluistert Van Hooijdonk de meergereisde Ne derlandse journalisten in het voorbijgaan voor de zoveelste keer toe. „Nu ben ik hier al een paar uur, maar over die wed strijd is me nog altijd niets ver teld. Na dit gedoe, heb ik een gesprek met de trainer. Het is toen eigenlijk onvoorstelbaar dat ik moet spelen terwijl ik met Dick Acfvocaat debuteerde gisteren op Nederlands grondgebied als coach van PSV met een overwinning van 5-1 op Helmond Sport. Een uitslag waar nie mand van wakker ligt, zeker de ex- bondscoach niet. Wel waren vage con touren zichtbaar yan de koers die de Ha genaar in Eindhoven wil gaan varen. Het resultaat staat voorop, ook in sportpark De Braak tegen de bescheiden eerste-di- visieploeg. Met zo veel mogelijk mensen achter de bal, zo min mogelijk risico, snelle uit braken pn met opkomende vleugelver dedigers lijkt Advocaat het zwalkende schip in het rechte vaarwater te willen loodsen. Het was duidelijk in Helmond dat de Kleine Generaal straks de voor keur geeft aan het 4-4-2 systeem. Tegen Helmond Sport diende hij nog te impro viseren, omdat Pahlplatz, Vink en Wou ters wegens blessures nog niet beschik baarzijn. Vink hervat maandag de training, Wouters verwacht over drie a vier weken fit genoeg te zijn om zijn come-back te maken. Doelman Menzo is nog herstel lende van een duimblessure. Ook als de keeper over tien dagen tegen Ajax inzet baar is, krijgt Waterreus de voorkeur. „Het was een nuttige oefenpartij", oor deelde Advocaat,.„ook al hadden we in het begin problemen met de opbouw. Het systeem dat we willen spelen, waar op we de afgelopen veertien dagen heb ben geoefend, kwam er deels goed uit." Drie kansen waren genoeg voor even ZVH simpel langs Finnen zevenhuizen Twee maanden geleden werden drie Nederlandse vertegen woordigers pardoes uit de Euro pa Cup volleybal gekegeld. De eerste ronde bleek voor de mannenteams van Piet Zoont- ers/D (Et.l) en Kuipers /Zwolle (CLV-beker) en tie vrouwen van Volco/Ommen (EC1) al een te hoge horde. Gisteravond bewe zen de resultaten van tie man nen van Rentokil/ZVH en de vrouwen van Bonduelle/WC. beide actief in de Europa Cup 2 en direct geplaatst voor de der de ronde, dat het Nederlandse clubvolleybal mag hopen nog een extra maandje tip het Eu ropese platform. Maar daarna zal tegen Italiaanse topploegen onherroepelijk het exit volgen. Het in de eredivisie nadruk kelijk rammelende Rentokil- /ZVH had anderhalf uur nodig om Tampere Isku Volley, de nummer twee van Finland, met 3-0 (15 3, II. I I. I". Ml Ie IIei slaan. Als volgende week in Fin land een set wordt gewonnen of meer dan 28 punten worden ge s» oord, dan -n ht «ie Zevenhui zense formatie een slachtpartij tegen Daytona Ixis/Modena, de huidige nummer twee van de Italiaanse Serie Al. De ploeg van international Bas van de Goor won de afgelopen dagen moeiteloos met twee keer 3-0 van het Noorse Randaberg IL. Dinsdag werd in eigen hal, ge vuld met 2500 toeschouwers, het thuisduel afgewerkt, gister avond volgde in hel nabijgele gen Trento de 'uitwedstrijd'. Opponent Ook de 3-0 zege (15-5, 15-4, 16- 14) van de vrouwen van Bondu elle/WC op Petrodava Piatra Neamt uit Roemenië kan vol gende week verzilverd worden met een plaats in de kwartfina les. Maar ook daar zal de Vught se formatie vrijwel zeker strui kelen. Brummel/Ancona, dat gisteravond met 3-0 van Basel won, is in februari namelijk de volgende ijzersterke opponent. De overige Nederlandse inter nationals bij buitenlandse clubs presteerden naar behoren. Ron Zwerver nam met Sisley/Trevi- so in Denemarken een voor schot op de kwartfinales tegen CS KA Moskou door Holte II in de Europa Cup voor landskam pioenen met U-3 aan de kant te zetten. In de CEV-beker begon Peter Blang'e met Cariparma/P arma met een 3-0 thuiszege op het Franse Tourcoing. Parma, dat in de Serie Al is afgezakt naar een zevende stek. moet het voorlopig stellen zonder de Ita liaanse internatonals Pasquale Gravina en Andrea Giani, die beiden herstellen van een knie operatie. Bij de vrouwen kregen de Ne derlandse internationals Aafke Hament en Erna Brinkman met het Duitse VC Schwerte met 3-0 om de oren tegen het Italiaanse Impresem Agrigcnto. FOTO RFUTFR die gasten nog geen bal heb ge trapt. Ik heb de spelers vandaag nog maar heel even gezien. Maar geen woord over de wed strijd. Pat Bonner (de Ierse na tionale doelman van Celtic die pas sinds vorig weekeinde weer in de basis staat, red.) heeft me alleen gevraagd of ik al een bij naam heb, want die heeft iedere voetballer hier. Nou, nog niet. Dan verzinnen we er wel eentje voor je", zei hij. Daarna onderhoudt Van Hooijdonk zich in vloeiend En gels met de Schotse pers. Tom my Burns is opgelucht dat de eerste grote aankoop is gereali seerd. „En er volgen er de ko mende maanden nog minstens drie, want Celtic moet zo snel mogelijk terug naar de top. We zijn nog niet uitgekeken in Ne derland. Vorige maand ben ik bij NAC-Ajax behoorlijk onder de indruk geraakt van Ton Lok hoff. Zo'n type speler zoeken wij nog, maar dan eentje die tien jaar jonger is. Wij lachen in ons vuistje dat Nederlandse clubs Van Hooijdonk hebben laten lo pen. Fysiek is hij enorm sterk. Daarom debuteert hij woensdag al. We moeten hem wel presen teren aan het publiek. Onze supporters hebben lang genoeg gewacht op een nieuwe aan koop." zovele doelpunten. Nilis, Hoekstra en Ronaldo scoorden. Linskens bouwde na de hervatting de voorsprong uit. Advo caat wisselde na de rust zijn twee spitsen Ronaldo en Nilis in voor Meijer, voor wie NAC belangstelling heeft getoond („We Meiier liet in de tweede helft twee op gelegde kansen liggen, maar stelde Nu- man wel in staat de vijfde Eindhovense treffer te scoren. Amerikaanse ijshockeyers weer aan de slag Spelers en clubbeigenaren in het Amerikaanse profijshoc key (NHL) hebben gisteren in New York een akkoord be reikt. De spelersvakbond gaf haar fiai aan het voorstel van de clubbezitters. De ijshoc keyers zelf nog niet. Het con flict heeft 103 dagen ge duurd. Door de overeenstemming komt er een verkorte compe title: 48 in plaats van de re guliere 82 wedstrijden met daarop aansluitend de playoffs. De competitie had op 1 oktober moeten begin nen. Dat lukte niet omdat de cao met do spelers wensten af te sluiten. Het akkoord kwam tot stand op de laatste dag van de onderhandelingen tussen de voorzitter van de spelers vakbond, Goodenow, en de commissioner van de NHL, Bettman. Indien er geen overeenstemming was be reikt, had de NHL het hele seizoen afgeblazen. Het nieuwe akkoord heeft de goedkeuring van de eigena ren 19-7), maar nog niet van de leden van de spelersvak bond. Die ongeveer 700 le den zullen het verdrag bin nen vijf dagen moeten ratifi ceren. „Ik verwacht geen moeilijkheden", aldus Good enow. De clubs openen direct na de ratificatie de trainings kampen. Hel seizoen begint op 20 januari. Alle clubs spe len 48 wedstrijden, maar in het competitieschema staat geen wedstrijden meer tus sen ploegen uit de Oost en West Conference.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 27