De voorbereiding van een schaker Sport Reserves van LSG handhaven zich in subtop tweede klasse FIFA vraagt Nigeria af te zien van WK-organisatie Bert van Vlaanderen opvallendste atleet in '94 DONDERDAG 12 JANUARI 1995 willem spierdijk, c Koppositie voor De Sleutels leiden Bax boekte gisteren in de eerste divisie van de zaalvoet balcompetitie een 5-2 zege op Gat van Nederland. De Voorhou- ters keken na aan kwartier tegen een 0-2 achterstand aan. Daar na begon de ploeg goed te draaien. Via Faber, Van Leeuwen, Koet en tweemaal Scheurwater behaalde Bax een 5-2 zege. In de landelijke tweede divisie won Sleutels met 7-5 van Tybex uit Hoogvliet. Door deze zege heeft de Leidse ploeg de leiding geno men. Marcel van den Burg (3), Patrick Heijmans (2), Ronald La- bordus en Robert de Roo verzorgden de produktie. McDonalds versloeg Kawin met 4-2. Roda JC in finale tegen Göteborg maspalomas Roda JC speelt in de finale van het internationale voetbaltoernooi van Gran Canaria tegen IFK Göteborg, kwartfi nalist in de Champions League. De Zweedse kampioen versloeg het Oostenrijkse Sturm Graz met 1-0. Het winnende doelpunt was van Martinsson. F.erder zegevierde Roda JC met 4-2 over het Deense Brönby. De ongeslagen eredivisieclub stond bij rust met 0-1 achter. Na de pauze zorgden Babangida (2 doelpunten), Van Galen en 1 luiberts voor de ommekeer. De Bilde voetballer van het jaar knokke De belofte Gilles de Bilde is in België uitgeroepen tot voetballer van hel jaar. Uit handen van de voormalige Portugese vedette Eusebio ontving de spelei van Eendracht Aalst woens dag in Knokke de „Gouden Schoen". De 23-jarige De Bilde voert in België met dertien treffers de topscorerslijsl van de eerste I lasse aan. I )e aanvaller debuteerde onlangs in de verloren EK kwalificatiewedstrijd tegen Spanje (1-4) in het Belgisch elftal. Hij kreeg bij de verkiezing 203 punten. Franky van der Eist van Club Brugge eindigde op ruime afstand als tweede (148). De derde plaats was voor Paul Okon (135), eveneens van Club Brugge. Bondscoach karate ontslagen utrecht Kumite-bondscoach Raymond Snel is gisteren door de Karale-do Bond Nederland ontslagen. Dit naar aanleiding van de slechte resultaten in 1994. De karatebond heeft nog geen opvolger gevonden voor de Gro ninger, maar zal binnenkort met een aantal kandidaten spreken. Zijn broer en assistent Jeffrey Snel zet de voorbereiding van ju nioren en cadetten voor het EK in Bratislava (11-12 maart) voort. Atlete Wang wil Ma niet meer peking De Chinese hardloopster Junxia Wang wil nooit meer trainen onder coach Ma Junren. „Ikga nooit meer terug naar het privé legertje van Ma", aldus de wereldkampioene op de 10.000 meter. Begin december slapte zij samen met haar collega's op nadat Ma valsspeelde bij de verdeling van prijzengelden. De 22- jarige hardloopster beschuldigt haar voormalige trainer er onder andere van dat hij zijn pupillen strafte wanneer ze ziek waren of fruit kochten. Hij zou bovendien prijzengeld voor de ogen van zijn loopsters hebben verbrand. Kinus de Jong stapt op bij Goba Rotterdam 1 Iet avontuur heeft maar kort geduurd: zes weken om precies te zijn. De verrassende overstap van Rinus de Jong als voorzitter van EBBC/Den Bosch naar dezelfde leidinggeven de functie bij Goba was geen lang leven beschoren. Rinus de Jong haakte teleurgesteld af omdat binnen het stichtingsbestuur van het Gorinchemse topbasketbal onenigheid was ontstaan over kritische uitlatingen van de nieuwe voorzitter in een inter view in een landelijk ochtendblad. Fescante ontkent corruptie rome Mario Pescante, de voorzitter van het Italiaans Olym pisch Comité (CONI), heeft gisteren in Rome op een persconfe rentie ontkend dat zijn organisatie betrokken is bij een groot corruptieschandaal. De CONI zou de neofascistische partijkas (MSI) gespekt hebben met zo'n acht miljoen gulden. ,,De Itali aanse sport heeft nooit een lire uitgegeven aan de Italiaanse po litiek", zei Pescante. Pescante, voorzitter sinds 1992 en daarvoor secretaris-generaal van de CONI, wordt ervan verdacht totogel- den te hebben doorgesluisd naar de kas van de MSI. 'Wat moet ik met een paar honderdduizend partijen op een computer?' HAARLEM GUS VAN OOSTEN en KEESJONGSMA Joop Piket zat 's ochtends op kantoor en dacht na of hij 's middags zou openen met d4 of e4. Van een gedegen voorberei ding op een schaaktoernooi was in zijn tijd, de jaren zestig en ze ventig, nauwelijks sprake. Zijn meer getalenteerde zoon Jeroen neemt zo'n dertig jaar later bij na een maand rust en leeft naar het Hoogovens Schaaktoernooi toe. Thuis bestudeert hij, met behulp van zijn computer, de partijen. Daarnaast speelt Piket junior met Ivan Sokolov, de in Nederland woonachtige Bos niër, af en toe potjes snel schaak. Om vooral niet in de theorie te verzanden en de mu ren op afstand te houden. Jeroen Piket en Ivan Sokolov nemen beiden deel aan de Hoogovens Matches, die mor gen beginnen. De voorbereiding doen ze ten dele samen. Deze verbroedering tussen concur renten of is het heulen met de vijand? is vrij uniek. Zeker omdat ze eikaars gedachten, en wat doen schakers anders dan denken, openstellen. Piket en Sokolov spreken van een weder zijds voordeel. „Bepaalde as pecten van onze voorbereiding zijn hetzelfde. Dat doen we dan samen. Sokolov woont vlak bij mij (Oegstgeest, red.), dus waar om zou je niet van de gelegen heid gebruik maken. Het is leuk om in deze periode toch met de praktijk bezig te zijn", vertelt de Leiderdorper. Predrag Nikolic, ook een Bos niër die in Nederland woont, weet van de speciale band tus sen Piket en Sokolov. „Het zijn goede vrienden van mij, maar ik doe daar niet aan mee. Het is niet mijn type voorbereiding." Nikolic werkt in eenzaamheid, heeft na de voor Bosnië-Her- cegovina uitstekend verlopen Schaakolympiade in Moskou (tweede plaats achter Rusland), ruim twee weken afstand geno men genomen van de 64 vel den. „Ik doe een vrij algemene voorbereiding van een dag of tien. Ik probeer de laatste ont wikkelingen door te nemen", zegt de winnaar van het Hoog ovens-toernooi van 1994. Joop Piket, senior dus, nam verscheidene malen deel aan het meestertoernooi. Tot groot meester schopte de huidige bondsbestuurder Topschaak het niet. De Leidenaar kende derhalve niet de weelde om van schaken zijn beroep te maken. „Toen ik actief schaakte, waren we absoluut niet professioneel bezig. Je had een bepaalde Jeroen Piket: „De bekende toppers know-how en je dreef vooral öp je enthousiasme, je openingen en varianten. In die tijd kwa men net de eerste broodscha kers opzetten: Donner, Timman en Ree. De rest had gewoon een baan. Je had niet zoveel vrije dagen om op te nemen." Jan Timman, de tweede Ne derlander die na wijlen Hein ken je, daar stel je je op in." Donner van schaken zijn be roep kon maken, is na tien jaar weer aanwezig in Wijk aan Zee. De Amsterdammer doet niets specifieks vooraf. „Het belang rijkste is dat ik nieuwe ideeën ontwikkel. Verder kijk ik naar de openingsvarianten. De echte voorbereiding doe ik eigenlijk tijdens het toernooi. Dan ben je FOTO ARCHIEF meer geconcentreerd. Wijk aan Zee heeft het bijkomend voor deel dat er schitterende duinen in de buurt zijn. Prima geschikt voor mooie en rustige wande lingen. Dat is me altijd goed be vallen." De in totaal 32 deelnemers aan de Hoogovens Matches gaan stap voor stap door het >i, zonder vooraf te we ten wie de volgende tegenstan der is. „Daarom is een voorbe reiding gericht op de tegenstan der voor het Hoogovens-toer nooi lastig uitvoerbaar", meent Timman. Als gevolg van het knock-out-systeem en de daar mee gepaard gaande loting is het min of meer een verrassing wie de volgende tegenstander wordt. Jeroen Piket legt, naast de ge bruikelijke theorie, ook de na druk op een psychologische voorbereiding voor het Hoog ovens-toernooi. „De bekende toppers ken je, daar stel je je op in. Maar in principe weet je niet wie je tegenover je krijgt. En als je de eerste partij verliest dan zit je gelijk in de problemen. Dan moét je de tweede winnen." De gehanteerde knock-out- formule (twee partijen en in dien nodig een beslissende ra- pid-partij) is niet geliefd onder de schakers. Hoewel de afvallers verder gaan in een Zwitsers toernooi, is dat niet meer dan een schrale troost. „Zelf speel ik liever een gesloten toernooi", zegt Timman. „Het nadeel van matches is dat één fout fataal is, dan ben je uitgeschakeld. Bij een sport als tennis is het dui delijker: je mag fouten maken zonder dat je direct uitgescha keld wordt. In een tennispartij kun je je herstellen. Maar scha ken leent zich er niet zo voor." De schakers doen voorname lijk hun huiswerk in de breedste zin. Met de computer als infor matiebron, die door alle scha kers als onmisbaar wordt be schouwd. In de computer zitten alle gemaakte zetten van de col lega's opgeslagen. Piket: „Ik werk nu vier jaar met een com puter. Ik kan het me niet voor stellen dat ik vroeger, toen ik vooral de boeken erop nasloeg, zonder heb gedaan." Nikolic: „Zonder computer kan je niet overleven." Timman is wat ge nuanceerder: „Een computer is niet het belangrijkste. Het is een handig hulpmiddel. Jop Delemarre geldt als één van de grote talenten in Neder land. Hij is de regerend jeugd kampioen van Nederland en daarom kreeg de 16-jarige Lei denaar een uitnodiging voor de Hoogovens Matches. Bij de lo ting vanavond wordt hij inge deeld in de onderste groep. Dat betekent dat hij in ieder geval in het strijdperk moet treden te gen één van de favoriete groot meesters. Short of Barejev, dat lijkt me een leuke uitdaging." In zijn ouderlijk huis bereidt Delemarre zich voor op zijn tweede grote vuurdoop. Eerdé mocht hij al deelnemen aan he Interpolis schaaktoernooi in Til burg. Ook hij heeft de hulp vai een computer ingeschakeld „Sinds kort heb ik een databast aangeschaft. Daar staan 250.000 partijen op. Van elkt potentiële tegenstander ken il het openingsrepertoire. Maai op sommige spelers kun je je gewoon niet voorbereiden. Timman en Piket bijvoorbeeld, die spelen zo'n beetje alle ope ningen. Maar op de meeste spe lers kan ik me wel instellen. Ik hoop nog voor het toernoo: een draagbare computer aan te schaffen. Dan kan ik tijdens het toernooi 's avonds op mijn ho telkamer de partij voor de vol gende dag prepareren." Naast de huisstudie krijgt de talentvolle Leidenaar training van Herman Grooten, een hoofdklasse-schaker. „Herman helpt me met de samenstelling van mijn openingskeuze en met hem probeer ik dieper in de ge heimen van bepaalde stellingen door te dringen. Daarnaast pro beer ik aan de hand van oefe ningen mijn rekenkracht te ver groten." Jaap Kolleman, die wekelijks op onderbondsniveau bij Schaakclub De Vennep speelt, moet niets hebben van een da tabase volgepropt met partijen. De 65-jarige Hoofddorper, schaakbeest in hart en nieren, is niet grootgebracht met compu ters. „Ik ben maar een heel ge wone jongen", stelt hij beschei den vast. „Wat moet ik nu met een paar honderdduizend par tijen op een computer? Als ik ze nu nog allemaal moet na spe len, heb ik allang het loodje ge legd. Dat kost me veel te veel tijd." Kolleman heeft wel een schaakprogramma waarmee hij zijn varianten controleert. Kolleman, hij heeft zich inge-, schreven voor de tienkamp, ve:-, trouwt op boeken. „Ik speel veil partijen door uit de verzamelu- gen van Tal, Bronstein en F-! scher. Van de partijen van de grootheden steek je telkeis' weer wat op." Voor het tactische gedeele, oefent Kolleman met de zog-' noemde Brunia-Van Wijgerdar methode, een trainingssysteen j dat de afgelopen jaren is ort-"1 wikkeld om met name de jeujd de finesses van het schaakspel I, bij te brengen. „Dat is gewocn een kwestie van repeteren, k kijk al die diagrammen na zodit ik de combinaties op het boid gelijk herken. En daar doe ik na tuurlijk wel eens mijn voordeel Motorcoureur Jimmink achtste in tiende etappe Granada-Dakar ayoun el atrous anp Gerard Jimmink is gisteren in de tiende etappe van de rally Granda - Dakar, over 522 kilo meter door de woestijn van Mauretanië, op de achtste plaats geëindigd. De rijder uit Kolhorn won dinsdag als eerste Nederlandse motorcoureur een etappe in de rally. Jimmink had woensdag 8 uur 19 minuten en 59 seconden no dig voor de 522 kilometer. Hij had 36 minuten 47 seconden achterstand op de Franse win naar Peterhansel. Leider Arca- rons uit Spanje finishte als zes de. De wedstrijdleiding stuurde gisteren Jimmink als eerste de „De overwinning van dinsdag zorgde voor een zekere druk. Daarbij kwam dat ik het idee had dat iedereen op mij lette. Over het rijden door de woestijn ben ik wel tevreden. De zand duinen zijn kolossaal hoog en erg imposant. Ik ben enorm on der de indruk maar tegelijkertijd voel ik me als een vis in het wa ter. Ik had m'n twijfels over de ze rit en heb het bewust rustig aan gedaan. Ik ben moe, maar toch voldaan." Bij de autorally vergrootte de winnaar van vorig jaar, de Fransman Pierre Lartigue, zijn voorsprong op landgenoot Bru no Saby. Met nog vier dagen te gaan won de Citroën-rijder een bijna een half uur op de win naar van 1993 wiens Mitsubishi technische problemen had. Lar tigue heeft nu een voorsprong van 49,27 op zijn naaste rivaal. SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Joao Havelange, de voorzitter van de internationale voetbalfedera tie (FIFA), heeft Nigeria schriftelijk gevraagd de organisatie van het WK junioren (tot 19 jaar) terug te geven. Het toernooi zou op 11 maart moeten beginnen. Tal van problemen lijken een goed ver loop echter in de weg te staan. De directeur van het Nigeriaanse sportcomité (NSC), Babashola Rhodes, kreeg woensdag per brief van Havelange te horen, dat zijn land zo'n evenement niet eerder dan 1997 aankan. „Informatie over talrijke moeilijkheden bij het oplossen van de belangrijke pro blemen rond hel WK, heeft me doen besluiten Nigeria voor te stel len de kandidatuur voor 1995 in te trekken", schrijft de Braziliaanse H IA-baas. nieuwegein anp Bert van Vlaanderen was in de ogen van het bestuur van de atletie- kunie (KNAU) in 1994 de opvallendste atleet. Hij liep de marathon van Berlijn in de persoonlijke toptijd van 2 uur, 10 minuten en 49 seconden. Voor die prestatie kent de KNAU hem de jaarlijkse Her man van Leeuwen-beker toe. De prijs voor de beste atlete gaat naar Nelli Fiere-Cooman. Ze veroverde voor de zesde keer de Europees indoortitel en behaalde op het EK in Helsinki de vijfde plaats. Corrie de Bruin krijgt de Fan ny Blankere Koen-plaquette als prijs voor de beste juniore. Zij won de wereldtitel discuswerpen bij de junioren met 55 meter 18. leiden ruud dobbelaar medewerker Met de nodige pijn en moeite slaagden de schakers van LSG 2 erin om zich als subtopper in de tweede klasse B van de landelij ke competitie te handhaven. Daartoe was een nipte 41/2- 31/2 zege op hekkesluiter DD 2 noodzakelijk. In 3C en 3E krab belden De Zwarte Pion en Voor schoten met respectievelijk winst en een gelijkspel uit het degradatiedal omhoog. De teams van LSG 3 en 4 zagen zich daarentegen in deze klas- ses van de gekoesterde titelaspi- raties ontdaan. Het treffen met DD 2 bleek voor de zwaar favo riete LSG-reserves een moeiza me bevalling. Naast een over tuigende winst van Mike Bennet kon Chris Roosendaal al snel een onverwacht punt meesnoe- pen, plusjes die het leed bij de overige stellingen echter niet konden wegnemen. Theun Stel ling had namelijk weinig plezier aan een pluspion tegen Mun- ninghoff, terwijl Jan Tolenaar vrij spoedig zijn kansloze nul diende te incasseren: 2-2. Nadat Yuta Borek haar onvermijdelijke nul gepresenteerd had gekre gen, betekende een remise van Sjaak Sibbing een nieuwe te genvaller: 21/2-31/2. Een vanuit moeizame positie alsnog win nend teruggekomen Erik de Vries en een zwaarbevochten overwinning van Mark Irwin hielpen LSG 2 alsnog in het winstzadel: 41/2-31/2. In 3C ging aan LSG 3 een laatste kans voorbij om zich nog in de titelstrijd te mengen. Te gen tweede kopploper VAS/ASC gleden de Leidenaren met 3-5 onderuit. Een kansloos verlies van Joop Bakker en een salonre mise van Ruud Mieremet bete kenden reeds een moeizame start. Na een tamme remise van Folkert Geertsma kon Arco van Duyvenbode de score nog tijde lijk rechttrekken, maar daarna was het met de pret gedaan. Dirk Sikkel benistte met een klein voordeeltje in remise. Ruud Dobbelaar sprong daarop na een juist geweigerd remise aanbod, pardoes verliezend in de fout. Toen Leendert Pols in tijdnood het spoor eveneens bijster was geraakt, was de zaak beslist en kon Raoel van Ketel vrede hebben met remise: 3-5. In dezelfde klasse verzekerde De Zwarte Pion zich van kost bare matchpunten ten koste van nummer laatst VW. Een evenwichtige zege van Sjaak Kamps werd daarbij teniet ge daan door snel verlies van Wim Rossdorf. Positieve ontwikkelin gen vormde daarop de regelma tige zege van Richard van der Horst en de met een stuk ach terstand alsnog tot remsie te rugkomende John van Dijk. Het verlies van Rob van de Aardweg was na de tijdnood ingecalcu leerd en werd bovendien recht gezet door een tamelijk onver wachte winst van Joost van Hal. Cruciaal was toen de winst in een grillige partij van Theun Mi- chels, waarna een lange zit van Jan Bakker tenslotte de ver wachte zege binnen bracht: 5-3. LSG 4 zag zich door runner- up Krimpen aan de IJssel na een uiterst spannende match van het koploperschap ontheven. Na rustige halfjes van Peter van Die en Jeroen Willemsze raakte Peter Verwoerd het spoor vanuit goede stelling verliezend bijster. Stukwinst van Albert Hebeis trok de stand weer recht, hetgeen opnieuw het geval was met een subtiele eindspelzege door Adinda Koster. Dit na een tamelijk regelmatig verlies van Linda Jap: 3-3. De genadeklap kwam via verlies van Arvik Harms, die aan twee pionnen onvoldoende compensatie voor de kwwaliteit had. Een taai ver dedigende Martin Vlasveld kon immers nooit verder dan het uiteindelijke halfje komen: 31/2-41/2. Voorschoten sprokkelde te gen Rijswijk een nuttig match- punt bijeen en passeerde daar mee de degradatielijn. Kopman Symon Algera speelde met een plus halfje op safe, waarop Wie- be Wiebes echter een pijnlijke nul moest slikken. Omdat ook Victor Berg met een remise aan de voorzichtige kant bleef en Markus Driessen in tijdnood verloor, zag het er even somber uit voor de thuisclub. Frits Frits- chy toonde zich in tijdnood echter wel de meest koelbloedi ge, waarna bovendien Erik Bon- gers een misgreep alsnog tot re mise wist te corrigeren. Via een gewonnen positie van Myrvine Wise en een plusstelling van Bert Houweling konden de Voorshcotenaren toen alsnog tot 4-4 komen. Na afbreken kreeg Wise namelijk zonder uit spelen het volle punt en berust te Houweling daarop in remise. Lucky Ten van woensdag 11 januari: 1-2-6-8-18-29-37-44-46-47-57-58-59- 60-61-63-64-72-73-75. Duitse midweeklotto. Trekking A: 6-7-10-11-12-44 tal: 40. Trekking B: 2-24-30-42-43-4! tal: 17. Spel'77: 663 5748, (Ned) 2-1 (10-15 15-14 15-4/1,01 /an der Looy 2-1 (14-15 15-4 15- 11/1128-0,769), De Wilde (Ned) - Slikker 2-0 (15-13 15-11/0,833-0,685), Van c Berg (Ned) - Buyle (Bel) 2-1 (6-15 15-14 15-3/0,720-0,653), Van Kui|k (Ned) - Koorevaar (Ned) 2-1 (15-11 10-15 15- 52.46,49, 2. Peterhansel (Fra) Yamaha 4 34, 3. Magnaldi (Fra) Yamaha 12.22, 4. Orioli (Ita) Cagiva 27.24, 5, Gallardo (Spa) Cagiva 1.27.42. Auto's: 1. Lartigue/Perin (Fra) Cit/oën 6.39.58, 2. Fontenay/Musmara (Fra) Mitsubishi 14.25, 3. Saby/Serieys (Fra) Mitsubishi 28.02, 4. Salonen/Gallagher (Fin/GBr) 30.12, 5. Servia/Puig (Saa) 15-3/0,720-0,653), Van Kuijk (Ned) - tigue/Perin (Fra) Citroën 45.38.00, 2. Sa- by/Serieys (Fra) Mitsubishi 0.49.27, 3. ,t (Ned)-Kim (ZKo) 2-1 (15-13 14-15 3.58.21, 5. Salonen-Gallagher (Fin/Gïr) 5-6-11-22-24-28, reservegetal: 12. lond Sport - PSV 1-5 (0-3). 11. Nilis 23 Hoekstra 0-2, 28. Ronaldo 0-3, .inskens 0-4, 60. Schol 1-4, 82. Nu- 1-5. Scheidsrechter: Bettinger. Toe- te); Zenden, Linskens, Numan en Hoek stra; Ronaldo (50. Meijer) en Nilis (63. Van der Doelen). Papendal (kunstgras): Vitesse - Vojvodina Novi Sad (Ser)O-l (0-1). 40. Pantelic 0-1. Scheidsrechter: Van der Pas. Toeschou- 0, Swin Frankrijk, competitie Paris SG - Nantes 0-3 Stand aan kop: Nantes 23-51; Paris SG Schotland, competitie Celtic-Heart 1-1 ran kop: Rangers 21 - Citroën 7.40.37. 11/0,810-0,500), Gieskens (Ned) - V (Ned) 2-1 (10-15 15-9 15-12/0,869- 0,782), Paris (Ned) - Viskil (Ned) 2-1 (15- 1 8-15 15-14/0,926-0,731). PAARDESPORT na, 3 Illustere Lady. Toto: plaats 2,70 2,80, koppel 25,50 lSö, 2. Hello Happy T Toto: winnend 6,50 plaats 2,90 4,00 kop pel 17,90 trio 288,00. Vierde koers, 2000 m: 1. Icar Vrijenesse (Langeweg) 2 46,2 - 1.23,1, 2. Gladys Spencer. 3. Bise de Tournevil. Toto: winnend 4,50 plaats 2,50 Delaitre (Fra) 6-3 7-5, Tebbutt (Aus - Medvedev (Oek/2) 5-7 6-1 6-2, Furlan (la) - Yzaga (Per) 7-5 5-7 7-5, Patrick McEnie (VSt) - Boetsch (Fra) 7-6 3-6 6-2, F - Schultz (Ned/5) 6-0 7-, Mary Joe Fernandez (VSt/4) - Stafford (V9 6-3 6-2, Sabatini (Arg/2) (VSt) - Gavaldl 6-2, Edberg (Zwe) - Stich (Dui) 6-2 6-4 34,40 trio 224,90. Vijfde Eerste ronde: Siemerink (Ned) - Fern koers, 2000 m: 1, Fanny Wielinga (Diab) "Mi II 2.45,2 - 1.22,6, 2, Florida Sunrise, 3. Is- ard d'Almere. Niet gestart: Gunsur S. Hyatt Buitenzorg. Toto: winnend 21,80 plaats 8,80 4,00 koppel 156,30 trio 1286,10. Adams (VSt/5) - Göllner (Dui) 7-5 7-6, line (Fra/8) - Dreekmann (Dui) 6-2 6-3.- Volkov (Rus/2) - Bates (GBr) 6-2 6-4 1,40 koppel 2,20 trio 49,30. Zev s 2000 m: 1. Enesco Bonni (Onrust) 3-6 7-6. 1.22,1, 2. Follow That Car, 3. Jakarta. Lissabon. Beker. Vijfde ronde, replay: Sporting Lissabon - Boavista 5-0 (Juskowiak 3, lordanov 2). Rio Ave - Elvas 2-0 n.v„ Famalicao - Uniao 3. Junior Knight. Niet I Space. Toto: winnend ?,90 plaats 2,60 1,70 koppel 8,50 trio B: Forget (Fra) - Martin (VSt) 6-4 550.000 gulden. iweeae ronae: Haarhuis (Ned/2) - Sinneii' (Dui) 6-4 6-4, Carlsen (Den) - Groen (Ned) walk over, Rusedski (Can) - Gilbert (Fra) 6- 3 4-6 6-4, Schalier (Oos/3) - Pereira (Ven): Taipeh (Taiwan). Open k; 78,20. Negende koers 2380 r Kievitshof (De Leeuw) 3.18,5 - 1.23,4, 2. It's Beuckenswyk, 3. Gentle Boszorg. Niet gestart: Hopefull Petnic. Toto: winnend 6,00 plaats 1,80 3,40 koppel 4,90 trio 6-2, Mesjki (Geo/5) - Makar 6, Whitlinger-Jon (VSt/8) 6-2 7-5, Li (Oos/3) - Hy (Can) 6-01 lakarov (Rus) 6-1 7-, (VSt) - Raymond SPORT OP TV in Soerland (Ned) - Yu Hsin Chien (Taij 5-2 2-15 15-6. Tweede ronde: Van Dijk - )k Tin Tam (HKg) 15-4 15-5, Fuchs los)-Van Soerland 15-6 2-15 15-13. deur A, 3. Fellow, Niet gestart: Dandy. To- 7-6. to; winnend 2,40 plaats 1,90 2,50 koppel 16,30-17.00 EURO: Eurofun. 17.00-17.15 Did 2: Sport Heut 17.00-17.30 EURO: WC Snowt 19.30-20.00 EURO: Eurosportnieuw; 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20,00-21.00 EURO: Worstelen: Wres Tidjikja - Ayoun 504 k RALLYSPORT 2.00 EURO: Rally Granac 23.20-23.50 RTL 4: Sport. 01.00-01.30 EURO: Eurospc 12.00-12.30 EURO; Rally Granada-Dak 14.30-15.00 EURO: EK Drai 15! 1CM 6.50 BBC 2: Sport 01 (Ned) 2-0 (15-1 15-5/1,500/0,315), Koekkoek (Ned) - Daeneke (Dui) walk over, Looy (Ned) - F 3. Gallardo (Spa) Cagiva 4.01, 4. Orioli mannen, eerste weastrija. Achtste finales: Rentokil/ZVH (Ned) - Tam- I pere Isku-Volley (Fin) 3-0 (15-3 16- 15-11). Return volgende week. Vught. Europa Cup bekerwinnaars, v 14). Return volgende week.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 26