OPRUIMINGS VERKOOP Icirpcnicr WE RUIMEN OP The Bassets wil oude voetbalveldc Regio 'Een waanzinnige daad' Dennen bij Keukenhof gekapt Veld Rijnsoever i erbarmelijke staa Diefstal van twee klarinet Autobusje gestolen van Bel POPP daar maak je muziek mee DONDERDAG 12 JANUARI 1995 Moecler Rijnsburgse geschokt door verminking runsburg roza van der veer Tandenpoetsen is er even niet bij. En ook het praten moet voorlopig tot een minimum worden beperkt. De 20-jarige Petra uit Rijnsburg wordt elk moment van de dag pijnlijk her innerd aan de dramatische uit komst van een avondje stappen in Noordwijk. Een evenoude Noordwijkerhouter haalde za terdagavond zonder duidelijk aanleiding haar wang open met een bierglas. De Rijnsburgse zieken ver zorgster is nog steeds verbijs terd over de hele gang van za ken. Ze was met haar vriend naar een café gegaan om gezel lig te dansen. „Normaal gaan we naar een andere zaak met een aantal vrienden. Dit keer waren we samen en gingen we eens naar een ander café. Het was druk op de dansvloer en op een gegeven moment kreeg ik een harde duw. Ik dacht eerst 'laat maar gaan' maar na een tijdje kreeg ik weer een zet. Toen heb ik tegen het bewuste meisje gezegd dat ze moest op houden. Als ze niet tegen drukte kon, kon ze beter niet dansen." Was voor Petra het incident daarmee afgelopen, voor het andere meisje blijkbaar niet. Pe tra en haar vriend zagen zich even later omringd door enkele jongens die het meisje te hulp had geroepen. „Ze begonnen te duwen. Wij waren maar samen en deden niets. Op een gegeven moment zei een van de jongens iets, ik weet niet eens wat, en toen gooide hij bier over mij heen. Vervolgens heb ik gezegd dat ze niet zo kinderachtig moesten doen en toen haalde hij uit met het bierglas." Petra voelde een dreun maar had aanvankelijk niets in de ga ten. Ze zag pas aan het gezicht van haar belager dat er wat mis was. „Ik proefde ook bloed en wist dat er wat was. Ik ben naar de WC gegaan en de toiletjuf frouw heeft mij een handdoek gegeven. Toen merkte ik pas dat ik glas in mijn mond had en mijn tong door mijn wang kon steken." De Rijnsburgse heeft nog haar aanvaller, die inmiddels door de portier was gegrepen, aangewe zen en is naar het ziekenhuis gegaan. Daar zijn ze twee uur beziggeweest om de wonden te hechten. „Ik heb nog geluk ge had want de snee zat maar twee centimeter van mijn slagader", zegt ze achteraf. Ze weet inmid dels dat ze nog maanden zoet is met haar uitje. Het meest verbaasd is Petra, die uit angst niet haar achter naam bekend wil maken, nog steeds over het feit dat de Noordwijkerhouter zonder eni ge aanleiding toesloeg. „Hij wist zelf niet waarom hij het had ge daan. Ik hoop ook echt dat hij nooit meer de gelegenheid krijgt om weer zoiets te doen. Hoe ik verder over hem denk, zeg ik maar niet." Haar moeder vuLt de moeilijk pratende Petra aan. „Dat een jongen een meis je zoiets aandoet, daar kan ik niet over uit. Ik hoop echt dat hij zo'n straf krijgt dat hij nooit meer een tweede slachtoffer kan maken. Dit was er al een te veel. Als hij een mes op zak had gehad, had hij dat gebruikt. Dit was gewoon een waanzinnige daad." De Noordwijkerhouter is in middels weer op vrije voeten. Hij komt nog deze maand voor de rechter. usse» Met motorzagen gingen de houthakkers deze week de door de dennenscheerder aangetaste bomen te lijf. Ruim 140 dennen langs de af rastering van Keukenhof weken voor de met zwaar materiaal uitgeruste mannen. De bomen zijn oud en aangetast door de moeilijk bestrijdbare dennenscheerder, een beestje dat de bomen langzaam laat afsterven. Een kwart van de 140 bomen vertoonde al geen enkel levensteken meer, terwijl een groot aantal bomen niet meer dan een stam met een pluim was. De dennen blijven overigens wel in de bloementuin. Van de al dode stammen worden trappen gemaakt in de nieuwe verwilderingstuin en de rest van het hout wordt versnipperd om uitgestrooid te worden over de wandelpaden. Keukenhof begint zo snel mogelijk met de aanplant van vervangend groen. FOTO DICK HOGEWONING chef* hennyvanegmond.071-356414.plv-chef* hans koenekoop. 0 katwijk peter v Het verharde veld van de Kat- wijkse handbalvereniging Rijnsoever verkeert in zeer slechte staat. Zo'n twee jaar ge leden is in opdracht van de ge meente voor 27.000 gulden een nieuwe toplaag aangebracht en nu al blijkt de accommodatie nagenoeg onbruikbaar. Voorzitter P. Meijer van Rijnsoever deed hierover zijn beklag tijdens de commissiever gadering voor welzijn. Diverse commissieleden drongen er op aan om de klachten te onder zoeken en zonodig een schade claim in te dienen. Niet lang na het aanbrengen van de toplaag vertoonde het veld her en der blaasjes. De belletjes zijn nader hand gesprongen. Vooral tij dens regenval zou het veld ver anderen in een ijsbaan. Het is de zoveelste te; voor de handbalverenigj in het verleden door diy nanciële tegenvallers in i blemen is gekomen. Zo de club tijdelijk haar verlaten na een brand, ki een boete opgelegd orq eerste herenteam voora de competitie werd 1 trokken en de verwarm begaf. De vereniging zi verse acties op touw om gatieve vermogen terug gen. Tot een bedrag va gulden lukte dat. Dit laa wil de vereniging met malige bijdrage van de gi te dichten. Het college v gemeester en wethouder situatie echter nog een aankijken, omdat ve wordt dat de club op kracht uit de problem komen. nieuw-vennep. Een 32-jarige Hoofddorper mist twee klarinetten met een van tienduizend gulden na een inbraak in zijn auto die gepi stond aan de Noorderdreef in Nieuw-Vennep. De dieven f den een ruitje en roofden de koffer met muziekinstrumen op de achterbank lag. nieuw-vennep»een Volkswagen Transpo stolen. Een 54-jarige Bel hiervan aangifte bij de Vanaf de Venneperweg in Nieuw-Vennep is gisternacht Profiteer nu van onze enorme kortingen van minimaal 20% tot maximaal 60% op de gehele showroom- en regioshowvoorraad, maar ook, in verband met nieuwbouw van ons magazijn, op de gehele magazijnvoorraad. Onze 6.000 m2 grote showrooms staan boordevol piano's, vleugels, digitale piano's, keyboards, synthesizers, modules, software programma's, akoestische, elektrische en basgitaren, versterkers en masterkeyboards. Alle Instrumenten worden met volledige garantie geleverd. Op alle merken waaronder General Music, Samlck, Yamaha, Roland, Technics, e.v.a. minimaal 20% lot maximaal 50% korting. pK-frliflïï571 Beginners gitaar met versterkervan 795,-nu Epiphone by Gibson Les Paul Custom van 1.395,- voor Gibson Les Paul Custom van 4.995,-voor Gibson Night Hawk van 1.995,- nu Totale opruiming accordeons alle accordeola's 50% korting Synthesizers en modules van de merken Ensonk), Roland, Yamaha, E-MU, Samlck enz., alle demo's tegen weggeefprijzen. MUZIEKMETROPOOL Betaal gemak: tegen een geringe vergoeding kunt u nu halen en over 6 maanden of in 12 maanden betalen, of maakgebrulk van ons unieke leasesysteem; na afloop wordt u voor een symbolisch bedrag eigenaar. Rijswijk: Patrijswcg 114direct langs de A13- C neemt afrit 8 (Delft Noord). Tel.: 070-3987287. Donderdag koopavond. Culemborg: Plantijnweg 29 (industrieterrein Pavijen). Tel: 03450-20999. Vrijdag koopavond. 'Ontroerend' herdenkingsfeest runsburg gera kraal „Dit wordt een kippevelfeest, vol emotie en ontroering", zo sprak de voorzitter van het co mité '50 jaar Bevrijding en 50 jaar Oranjevereniging Rijns burg' bij de presentatie van het programma voor de jubileum- week. Een van de hoogtepunten van dit feest, dat wordt gehou den van 29 mei tot en met 3 ju ni, is een optreden van René Froger met zijn negenmans dansorkest op vrijdag 2 juni. Een dag later is er een groot dé filé in het dorp, waarbij allerlei militaire voertuigen worden ge toond. Aan het défilé werken 1000 mensen mee. Zaterdag 3 juni is er 's avonds in de veiling Flora een grote taptoe waaraan de Marinierska pel, Adest Musica uit Sassen- heim, het Katwijkse DVS en de Rijnsburgse Floraband deelne men. Hieraan werken ook alle Rijnsburgse koren (350 zangers en zangeressen) en zangeres Denise Jannah mee. Aanvanke lijk probeerde het organiseren de comité hiervoor Vera Lynn te strikken, maar die doet dit soort optredens niet meer. Tijdens de feestweek wordt er op 29 mei een gedenkteken ont huld. Voorafgaand hieraan is een herdenkingsdienst. Op 30 mei is er een receptie om de 50- jarige Oranjevereniging te felici teren, in de jubileumweek zal een tent van 400 vierkante me ter op de achterparkeerplaats van het gemeentehuis. ,v Het rugbyterrein langs de Sassenheimse Parklaan. Met name het clubhuis in de vroegere muziektent, maar ook de kleedruimte is te klein ge den. ARCHIEFFOTO WIM Rugbyers kampen met ruimtetekort SASSENHEIM ROZA VAN DER VEER De Sassenheimse rugbyvereni- ging The Bassets wil verhuizen naar de vrijkomende voetbal velden van Teylingen en Ter Leede. De rugbyers hopen op die manier in één klap hun te kort aan kleedkamers en kanti neruimte op te lossen. Het hui dige rugbyveld aan de Parklaan komt dan vrij voor woning bouw. Verantwoordelijk wet houder H. de Vries meent voor alsnog dat een verhuizing naar de hoofdvelden is uitgesloten. De rugbyclub is al jaren ge huisvest op het terrein aan de Parklaan. De nog steeds jonge vereniging groeit, waardoor steeds meer ruimte nodig is. Zo is er bijvoorbeeld een dames team dat is aangewezen op de kleedkamers van de nu nog na bij gelegen accommodatie van de voetbalvereniging Ter Leede. „Daarnaast komt de oudere ge neratie Bassets met kinderen naar de kantine. Iedere keer als we iets organiseren, staan er 0 Halogeen. Met flexibele leesorm. In zwart. 0 Malogeen met maf glas. In hoogte verstelbaar. 0 46 cm van 195.- voor 149- 0 60 cm van 295.- voor 249- 0 Set van 3 halogeen inbouwspots met trafo. Wit van 69.- voor 49.- Messing of chroom. Von 79.- voor 59- 0 Plafond- en wandlomp. In wit en zwart. 030 cm. Slechts 22.50 p.st. In messing, block chroom en brons. Von 39.95 voor 29.95 p.st. 0 Halogeen burolamp verstelbaar. In multicolour, zwarl en grijs. 0 Lees-/vloerlomp. In hoogte verstelbaar. In brons pn messing. 0 Spotserie. In wit en zwarl. 1 -lichts 9.95 2 lichts 29 95 3-lichts 39.95 Klemspot 19.95 TIEN DAGEN OP PROEF Elke lamp die u bij ons koopt, kunt u tien dagen thuis uitproberen. Bent u niet tevreden, dan krijgt u uw geld terug. Kom ook langs voor voordelige gloei-, spaar- en halogeenlampen. EEN WINKEL VOL HELDERE IDEEEN. Leiden Haarlemmerstraat 188. Katwijk Princestraat 15 a. mensen buiten", verte sets-voorzitter B. Rotteve Een uitbreiding van de ge kantine, de voormali ziektent, is volgens hem „Als we dat willen, moe middellijk compleet niei bels worden neergelegd verhuizing naar de, na rugbyterrein gelegen, mende voetbalvelden simpeler oplossing zijl velden zijn makkelijk te deren in een rugbyterre is een kwestie van nieuw neerzetten." Volgens wethouder D is de verhuizing van The naar de leegkomende voetbalvelden niet aan c De enige mogelijkheid ii rugbyers naar het achte deelte van het oude complex gaan. Daar m senheim geen huizen I hetgeen wel het geval ii huidige hoofdvelden. woningbouw moet Sas nog een deel van het mi kostende sportpark bij P betalen. De Vries wil de verhuizing betrekken bij handen zijnde onderzot een nieuwe locatie voori balvereniging TOP. Tw geleden was al beslist met ruimtetekort kat korfballers naar het af deel van het sportpark verhuizen, maar recent idee opgekomen om ot te kijken naar het Wasl rein. Beide opties wordei de loep genomen. „Daa we de wens van de rugbi te verhuizen gelijk bij ken", vertelt De Vries. Rotteveel wacht dat zoekje rustig af. Wel g aan weinig te voelen v< plekje aan de achterki het voetbalcomplex. D; ver van de begeerde club kleedkamers. „Bovendie de gemeente niet verge het rugbyterrein Parklaan vrijkomt. Dat gouden plek voor de waarmee ze elk tekort I vangen."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 20