Alle categorieën slagroom op judotaart Kempen snel uit de startblokken Tessema vast ter been in Egmond Novo te langzaam voor Cito BC Lisse pakt titel Sport Buis en Mens verliezen Medailles voor Wilskracht MAANDAG y JANUAKI 199b CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-356463 leiden wilmar kortleever Het Oegstgeestse sprinttalent Christoph Kempen is het afge lopen weekeinde in Eelde het indoorseizoen atletiek met ver ve begonnen. In de open Noor delijke kampioenschappen was de B-junior, outdoor nationaal kampioen op de 200 meter en de 110 meter horden, de snelste op de 60 meter zowel met als zonder horden. Op beide num mers realiseerde Kempen - net vorige week zeventien jaar ge worden - persoonlijke records. De 7,11 kwam tot stand in een direct gevecht met zijn grootste concurrent, de noor derling Edwin van Calker, die in de series 7,10 realiseerde (tegen Kempen 7,23). Door zijn winst en de 8,21 over de horden is de student aan het Nederlandse luchtvaartcollege in Den Haag echter nu al wel favoriet voor de Nederlandse kampioenschap pen die half februari in Den Haag worden verlopen. Ook bij de West-Nederlandse kam pioenschappen volgende week en het NK meerkamp is Kem pen kansrijk. Dat zijn clubgenote Elsemie- ke Roksnoer sinds enige tijd vrij is van haar langdurige blessu res, toonde ze op de 60 meter en 60 meter horden bij de meis jes A. In een sterkbezet deelne mersveld greep ze in respectie velijk 8,25 en 9,47 een vierde en een derde plaats. Keukenhofloop De finish van de 26ste Lissese Keukenhofloop gaf gisteren ver bazingwekkend weinig strijd te zien. De club- en trainingsgeno ten Willem Boon en Erik Bakker van het organiserende De Spar taan kwamen na de halve mara thon gelijk over de streep in 1.11.46. Op de Ter Specke-aüe tiekbaan zette echter geen van beide atleten aan. „Met Fred Sluijs liepen we een goede wedstrijd, waarin ik 2,5 kilometer voor de finish ver snelde en alleen op kop kwam,': aldus de 33-jarige basisschool leraar Sluijs, die uiteindelijk de winst kreeg toegewezen. „Het gat van 20-25 meter dat ik kreeg is onder gewone omstandighe den genoeg om te winnen, maar de laatste driehonderd op de baan waren spekglad door de sneeuw. Bij het opgaan van de baan heb ik daarom gewacht op Erik. Het was te link. Het was bovendien mijn eerste wedstrijd na een blessure. Als het een gro te wedstrijd is oké, maar nu wil de ik het risico niet lopen. We hebben zo hard gelopen als no dig was om met een voorsprong op Fred te eindigen." Bij de vrouwen won NSL-atlete Lies- beth Vergeer officieel de wed strijd, hoewel de eerste veterane Tineke van Gerven (De Spar taan) in 1.31.14 de snelste was. wilmar kortleever/gpd Hij wacht al twee jaar op een vluchtelingenstatus en spreekt zelfs al een aardig mondje Ne derlands. Getaneh 'Tessema, een 27-jarige Ethiopiër, was gis teren iedereen de baas bij de 23ste aflevering van de Halve Marathon van Egmond. Zijn tijd, 1.03.56 was de vierde ooit gelopen in de Noord-Hollandse badplaats en dat was bijzonder. Want de omstandigheden wa ren weer eens bizar. De meeste atleten beten zich er de tanden op stuk. Veel meer dan de bijtende kou, de venijnige wind en de gestaag vallende regen was de gladheid in de duinen dit keer de scherprechter in Egmond. In vergelijking met de anderen had Tessema er echter weinig moei te mee. Hij liep op schoenen met zachte noppen en had vol doende grip op het grondop pervlak om zijn kracht ook in snelheid om te zetten. Marco Gielen uit het Lim burgse Belfeld bleef nog het langst in het spoor van de Ethiopiër. De 24-jarige gemeen teambtenaar is de laatste tijd verrassend sterk op de weg, maar was niet slim genoeg om de tactische manouevre van de ervarener Tessema bij het ze ventien-kilometer punt te on derkennen. Daar rende - de Ethiopiër plotseling naar de vloedlijn, waar het zand harder was. Ineens had hij een gat van tien meter geslagen. Gielen moest het antwoord schuldig blijven en begroef z'n aspiraties op de zege. „Maar ik betwijfel of ik hem had kunnen bij houden als ik mee was gegaan." Achter Gielen was Tonnie Dirks op de vijfde plaats de tweede Neder lander. Op de gladde duinpa den verloor de Zeeuw terrein, maar met de wind in de rug op het harde zandstrand wist hij nog een vijftal posities te win nen. Op soortgelijke wijze klom ook Bert van Vlaanderen naar een zevende stek. Bij de vrouwen had de Ke- niaanse Tegla Loroupe het naar haar zin. Gisteren won ze voor de derde keer op rij, waar ze in 1992 al eens tweede werd. Haar voorsprong was echter niet zo groot als in de eerdere edities, omdat haar nicht Joyce Chep- chumba aan een voorsprong had kunnen bouwen. Pas op het strand achterhaalde Loroupe haar, om tot de finish in 1.11.58 nog twintig tellen voorsprong op te bouwen. Derde werd de Roemeense Simone Staicu. Loroupe is uitgegroeid tot een begrip in de wegatletiek. De frê le en goedlachse Kenyaanse won in november de marathon van New York in een prachtige tijd van 2.27.37. Die prestatie sterkte haar en manager Wag ner zelfs in de gedachte dat zij op termijn het tien jaar oude wereldrecord van de Noorse In- grid Kristiansen, dat op 2.21.06 staat, kan aanvallen. Van de regionale lopers was Joke Kleijweg als zevende en tweede Nederlandse de hoogst geklasseerde atlete. „Het was weer typisch Egmond," refe reerde de Leidse aan het par cours en de omstandigheden. „Maar dit keer waren het de duinen, terwijl vorig jaar het strand het struikelblok was. Nu was ik bijna blij dat ik op het strand kwam. Je kunt met die gladheid wel harder werken, maar dan glijd je alleen meer weg." Over het resultaat en de tijd van 1.20.14 was de 31-jarige Bataafse niet ontevreden: „Het is weer een stapje vooruit. Zeker als je nagaat dat ik nog steeds niet langer dan een uur train, dan gaat dit vrij goed." Met zijn twintigste plaats bij de mannen en als negende Ne derlander was ook haar clubge noot Jan Dirk Hazeleger zeer te vreden. In het duinparcours verloor de Katwijker net als ve len veel snelheid, maar op het strand verdedigde hij zijn posi tie met'verve. Ruim achter Ha zeleger (1.07.35), eindigden zijn clubgenoten Huub Pragt en Jo Ferket dicht na elkaar. Pragt eindigde in 1.11.29 net twee tel len voor de Valkenburger, die wel de tweede positie bij de ve teranen voor zich opeiste. tennismedewerker Jolanda Mens en Carlijn Buis kwamen tijdens het indoor A- toernooi van Nieuwe Brug in Vijfhuizen slechts één partij in actie. De nationaal jeugdkam pioene tot en met 16 jaar uit Voorhout boog na drie sets voor de hoger geklasseerde Vanessa Brilleman. Plaatsgenote Buis leed teleurstellend verlies tegen Rianne Kenbeek. Ruby Pennings en Jelle Oos- terhoff bereikten in het ^-toer nooi in Heemskerk, een lande lijk jeugdtoernooi van de hoog ste categorie, de kwartfinales. Hierin sneuvelden zij tegen res pectievelijk de geplaatste Kate Steenhauer, topfavoriet Remco Rondman. In de eerste twee ronden had vooral Leids B-Mas- ter Pennings van zich doen spreken met overwinningen op de als vijfde geplaatste Juliette van der Eerden en de nationaal kampioene tot en met 14 jaar, Anne-Marie Doppen. Ooster- hoff verraste in zijn tweede ron de Steven Bijl in twee sets. Arthur Hertzberger ging in de eerste ronde onderuit. Dank zij het bereiken van de halve finale vorige week in Groningen via Pondman sluit de TEAN-speler het winterseizoen met een vijf de plaats op de nationale jeugd- ranglijst af. Bij de veertienjari gen drongen Martine Griekspoor en Femke de Boer door tot de tweede ronde. In het K3-toernooi tot en met 14 jaar in Geldrop speelden Hanneke Rothbarth, Leonie Mekel en Tim de Rooy zich bij de beste acht. J.C. Systems handhaaft zich in de subtop leiden» aap siera medewerker In de Nationale League bow len handhaafde het trio van J.C. Systems zich in de sub top van de hoofdklasse. Te gen het Amsterdamse Knijn pakte het twee en een halve punt. Tegen zowel de Meent als Bowling Bar 2 werd een 2- 1 verlies geleden. De ploeg bezet nu een vierde plek. Met 211 pins maakte Marius van Kalkeren de beste game. Goed gaat het met Verboon in de tweede klasse. Met de behaalde vijf punten staat de ploeg uit Leiden op een der de plek. Jan Cornet was goed op dreef. Hij scoorde met 224 pins de hoogste game. Van Egmond pakte in deze poule een puntje meer. On danks dit resultaat staat de ploeg op de laatste plaats. Grote man bij de Rijnsbur gers was Louis Petitjean. Hij had in 232 pins de hoogste game. Ook de hoogste serie kwam op zijn naam. Een score van 1218 pins was zijn deel. Een gemiddelde van 203. In de derde klasse viel er verlies en winst voor het tweede team van Verboon te noteren. In het klasssement staat de ploeg van Jack Ver boon op een keurige tweede plaats. Jan Kuiken had de hoogste game met 213 pins. Het team van Hoppezak en Zn. is de rode-lantaarn drager in de vierde klasse. Het pakte gistermiddag drie punten. Eddy de Wekker kwam tot de hoogste game van 211 pins. De ploeg van Professional Bowling Shop mag zich met de behaalde vier punten middenmoter noemen in de vierde klasse. Bart van Schaik kwam tot een game van 200 pins. In dezelfde poule is het niet be ter gesteld met P. Hak. In de rangschikking komt het niet verder dan een zesde plek. Gistermiddag was het resul taat drie punten. De Bowling Stones/PBS is de trotse aan voerder in de vierde klasse. Zij pakte in de Holiday Inn vijf punten. 'Man of the match' werd Dennis Knijff. Met een game van 224 pins sloot Knijff de vierde speel dag af. Bij de dames in de tweede klasse kan V&R te rugzien op een redelijke competitiedag. Met het to taal bereikte zes punten staat de ploeg nu op een derde plek. Marion Roedoe tekende een game aan van 202 pins. Jannie van Egmond maakte de hoogste serie van 1029 pins. Slechter verging het met Verboon. De vrouwen kwamen gisteren maar tot drie punten. Voor hun is een laatste plaats op de ranglijst toebedeeld. Paula van He- mert maakte de hoogste ga me met 189 pins. Het Nederlands kampioen schap judo alle categorieën is voor de judoka's de slag room op de taart. De rava ge die de nieuwjaarsolie bollen in het getrainde lijf hebben aangericht, was za terdag in Den Bosch niet van belang. Een kilootje meer of minder doet er op het NK alle categorieën niet toe. Slechts de vrou wen tot 61 kg en de man nen tot 78 kg moeten bin nen hun gewicht blijven. Daar ligt de grens tussen de licht- en zwaargewich ten. den bosch anp Drie jaar geleden werd die scheidslijn voor het eerst ge trokken. Voor die tijd kwamen alle judoka's in één klasse uit. Volgens de oude judowetten moeten lichtgewichten met een uitstekende techniek ook zwaargewichten kunnen wer pen. De praktijk achterhaalde die visie. Het NK alle categorieën werd bijna altijd gewonnen door een halfzwaar- of zwaargewicht. Ben Spijkers was met zijn supe rieure techniek een uitzonde ring. Veel verrassingen leverde de wijziging dan ook niet op. De lichtere mannen en vrouwen bleven bij voorbaat kansloos. Ontdekt Zo stak zaterdag in de Maas poort de zwaarste lichtgewicht bij de mannen, Mark Huizinga, De Georgiër Valeri Tsyarkviani (rechts) in actie tijdens de finale in de klasse tot 78 kg. tegen mark Huizinga. foto anp boven iedereen uit. In de finale versloeg de Vlaardinger de Ge orgiër Valerie Tsyarkviani die door trainer Gerrit Bijsterbosch is 'ontdekt' in het asielzoekers centrum van Zwolle. Behalve Huizinga prolongeerden ook Ben Sonnemans en Angelique Seriese hun titel. Sonnemans won, met yuko, van teamgenoot Dennis van der Geest. Seriese versloeg, na beslissing, haar eeuwige rivale Monique van der Lee. Alleen in de klasse tot 61 kg bij de vrouwen stond een nieu we Nederlandse kampioene op. Jenny Gal nam de titel over van haar zusje Jessica, die zich niet goed genoeg voelde om deel te nemen. De jongste Gal heeft de afgelopen maanden co-schap pen gelopen in het ziekenhuis en is pas kort weer in training. „Waarom zou ik nu al mee moeten doen?", aldus Jessica. „Ik kan op het NK alleen maar verliezen. Maar vanaf nu tot aan de Olympische Spelen van At lanta in 1996 concentreer ik me alleen op judo." Blikken medaille De Europees kampioene in de klasse tot 56 kg was niet de eni ge die ontbrak op het nieuw jaarspartijtje van de judobond. Ook Alex Smeets, Maurice Spek, Benito en Danny May en oud winnaar Ben Spijkers deden niet mee. Voor veel van hen is de nationale titel alle categorie- en net zo veel waard als een blikken medaille. Ben Sonnemans daarentegen is blij met elke Nederlandse ti tel. „Als Nederlands kampioen mag je niet ontbreken op deze wedstrijd", meent de Haarlem mer, die normaliter uitkomt in de klasse tot 95 kg. „Wij zijn de rijzende sterren van het judo", zegt hij. „Het publiek wil ons zien. Als je later bent gestopt en op je erelijst staat deze titel, dan is dat mooi meegenomen. Zo'n kans laat ik niet aan me voorbij gaan." leiden ger renes volleybalmedewerker In de volleybalcompetitie werd alleen Novo - Cito bij de man nen gespeeld. Verder werd er gebekerd op nationaal en dis trictsniveau. Novo, nu laatste op de ranglijst met drie punten in mindering, omdat de spelers zelf vergeten waren dat hun vo rige wedstrijd twee uur ver vroegd was, deed het tegen de nummer twee lang niet slecht. Maar moest toch met een 1-3 nederlaag genoegen nemen, al gaf het vertoonde spel hoop voor de toekomst. DAC rekende simpel af met WS in de beker en bereikte de vierde ronde. Novo - Cito 1-3; 7-15, 2-15, 15- 7, 8-15. Novo begon met een opstelling, waarin Kees Ouwehand de spel- verdeling deed met als libero Frank de Vetten, Rob van Daalen en Rik Dobbinga als buitenaanvallers, met Jan Koek en Bart Pedersen op het mid den. Te veel persoonlijke fouten en een pass die niet aankwam hadden als gevolg dat het mid den onvoldoende aangespeeld kon worden en de buitenkant te traag bediend werd, waardoor die buitenaanval te weinig sco rend vermogen had. In de vol gende set kwam Onno Draayer Rob van Daalen vervangen. Dat hielp maar ten dele en pas toen Eric de Muinck de plek van De Vetten overnam kwam er een duidelijke verbetering in het spel van de Noorjdwijkers. Tot 12-12 bleef het spannend. Daar na verloor Novo door wat onge lukkige ballen. In de derde pe riode nam trainer/coach Hans Broere de spelverdeling zelf voor zijn rekening en mede door een alles of niets mentali teit bij het serveren werd het spel van Cito ontregeld. In de vierde set bleef Novo tot 7-7 bij, datirna ebde de concentratie weg, door een meningsverschil met de scheidsrechter en was het over omdat Cito in een lan ge reeks uitmaakte. DAC - WS 3-1; 15-9, 15-11, 11- 15,15-6. Dat eerste-divisionist DAC niets te zoeken heeft in tweede divi sie bewees het overduidelijk door WS ruim te verslaan. Het begon met een snelle voor sprong op te bouwen van 8-0, zag WS, dat wel veel wilskracht vertoonde, nog even terugko men, maar maakte simpel uit. Pas in de derde set, toen DAC wat wisselde om alle spelers weer ritme op te laten doen, kon WS - dat vooral teerde op Rob Lansheer (ex-Starlift) - te rugkomen. Echter het spelver- delen aan WS-zijde was te pover om in de Aderde set DAC nog te kunnen bedreigen. Districtsbeker vrouwen Leython 2 - Valken 3-0; 15-12, 15-7,15-9. Promotieklasser Leython onder vond weinig tegenstand van tweedeklasser Valken, ondanks dat het haar twee midspeelsters (Nel de Jong en Warja Kruithof) miste. Berna Mentink speelde haar eerste wedstrijd na een zwangerschapsverlof en bleek weer redelijk in vorm. Gemini/K 2 - Velo 1-3; 14-16, 15-8, 3-15,10-15. Gemini kende een uitstekende start, maar verknoeide haar kansen op het eind door veel foute opslagen. Na een uitste kend herstel in de volgende set was het daarna de pass, die het liet afweten; ook veelxoildig wis selen bood geen soelaas. In de Aderde set (tevens de meest spannende) bleef lang onzeker, wie de winst zou behalen. Velo maakte net wat minder foutjes en was de gelukkige. leiden peter klein badmintonmedewerker Badmintonclub Lisse, met Mark Anderson, Ronald Jacksteit, Christien van Santen en Sandy de Haas, werd dank zij een 5-3 overwinning op De Vliegende Shuttle uit Hoofddorp kam pioen van hun afdeling van de landelijke derde klasse. Anders on, Van Santen en De Haas sloegen de benodigde \rijf pun ten bij elkaar. Na een goede start verloor Jacksteit de tweede game van zijn single in de ver lenging en ging ook de derde game verloren. De Lissenaar kwam de tegenslag in zijn ande re twee partijen niet meer te bo ven. Het eveneens derde klasse spelende tweede team verloor met ruime cijfers van DKC 4. Paul van der Hulst en Rogier Moorman redden de eer. Met nog twee wedstrijden voor de boeg heeft Lisse vier punten voorsprong op, en een beter onderling resultaat, tegen Wassenaar. Zaterdag verloor dit team bij het reeds gedegradeer de Bacluvo een belangrijk punt. Wassenaarders John van Eg mond en Arne Hartogsveld wa ren in de singles nog wel de meerdere van Danny van der Ploeg en Robert Zwetsloot, de Voorhoutse mannen namen in het dubbelspel revanche. The Printer/Veglo, dat Dropshot 4 met 6-2 klopte, vormt een grote bedreiging voor de tweede positie van Wasse naar, die een keuzepromotie kan inhouden. Randy Thepass en Stefan van Giezen bleven zonder verlies. Monique Bors- boom moest haar enkelspel en het dubbel met Irene Bik afge ven. In de eerste klasse stelde het dit seizoen debuterende Flair haar fraaie derde plek op de ranglijst veilig door een ruime zege op DKC 3. Bas van Zeist, Wouter de Lijster, Bianca Dijk stra en Karin Kuiper wonnen al hun partijen. Cees-Jan van Vliet slikte nederlagen in de single en het dubbel met Ronald van der Meer. Sandra van der Hart en Ilse Spierings waren met hun ge dachten meer bij hun definitie ve overstap van Merenwiek naar hun respectieve nieuwe clubs Veglo en Shuttlewoude, dan bij de wedstrijd tegen Ley- ton 2. Alleen het A/rouwendub- bel werd gewonnen. Danny Plug, die met de afwezige Rob Burgerjon eveneens naar Zoe- terwoude vertrekt, en Patrick Oosterveld, die aan het eind van het seizoen stopt, pakten drie punten in singles en dubbel spel. Zondag kan Merenwiek te gen naaste concurrent DKC 3 de nu overbodige titel in de der de klas binnenslepen. Michiel Zwaan was de grote man bij Apollo uit Roelo- farendsveen. Hij bleef in drie partijen ongeslagen. De mixed van Carol van Oyen en Rolf Driessen bracht het gelijkspel tegen Flair 3 op het scorebord. BC Leiden speelde zich met de 5-3 overwinning bij KO Flyers in de veilige midden moot. Reini Pepping, Marco Stouten, Wilma Breier en Nora de Koning wonnen allen hun enkelspel. De Koning en Pep ping pakten het vijfde punt. Door het verlies van Shuttle woude bij Dropshot 5 heeft het niet spelende Flair 4 één punt uit twee duels nodig voor het kampioenschap. In het Zoeter- woudse team was René Kruithof met een zege op een deze com petitie nog ongeslagen tegen stander en winst in beide dub bels een opmerkelijke uitzonde ring in de malaise. alphen aan den run Bij de eerste regiowedstrijd rytmische sport- gymnastiek van zuidelijk Noórd-Holland hebben de deelnemers van het Alphense Wilskracht 26 medailles weggehaald. Samantha van Zijl, Vera Wiedijk en Tessa Keller sloegen hun slag in de klassen 4c en 3c. Saskia Harmsen haalde bij elk onderdeel het ereschavot. Eva Ehrlich en Bianca Gloudemans vielen ook in de prijzen, net als Judith Ros. RVV heeft bij de heren het eigen ABN/AMRO Zilveren-Tulptoernooi gewonnen. De Rijnsburgers klopten To- negido in de finale. Bij de dames behaalde Leython de toernooizege. De Leiderdorpse ploeg eindigde gelijk met VCS, maar won omdat het de sterkste was in de onderlinge confrontatie. Verrassend was dat DAC (eer ste divisie) zich bij de mannen niet voor de eindstrijd wist te plaatsen. Op de foto valt RVV aan door Michiel Schoo, die wordt aangespeeld door spelverdeler Ronald Verhey (nummer 6). foto loek zuyderduin

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 16