Lugdunum voelt zich geflikt door UVS Wrexham laat Ipswich blozen Juventus koploper na zege op Parma Sport Voorzitters Ajax en Feyenoord bij Staatsen MAANDAG 9 JANUAR11995 Ten Donkelaar tekent hij enschede Issy ten Donkelaar verlengt zijn i van FC Twente voor onbepaalde tijd. Dat zijn voorzitter Cees Anker en de trainer zaterdag overeengekomen. De opvolger van Rob Baan, in het stadion Diekman bezig aan zijn eerste seizoen als hoofdtrainer, had zijn zinnen gezet op een verbintenis voor drie jaar, maar het bestuur van FC Twente wilde niet verder gaan dan twee jaar. Ten Donkelaar kan zich wel vinden in de constructie waarvoor nu gekozen is. „We gaan met elkaar verder op basis van vertrouwen. Dat kan twee jaar zijn, maar net zo goed vier of zes jaar, dat hangt helemaal van de situatie af. Nu komen beide partijen aan hun trekken", denkt de 52-jarige trai ner. Zijn Kostadinov naar Bayern München la coruna» Baye München heeft Emil Kostadinov voor de rest gehuurd van Deportivo la Coruna. De Duitse club bedong tevens een optie tot koop van de Bulgaarse spits. Kostadinov kwam aan het begin van het seizoen op huurbasis van FC Forto naar Deportivo. Bij de Spaanse club dwong de Bul gaarse international nooit een basisplaats af. Hij werd verdron gen door Bebeto, Salinas, Manjarin en Barragan. Deportivo- voorzitter Lendoiro en vice-voorzitter Rummenigge van Bayern bereikten in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord. Ko stadinov kwam bij Bayern in beeld nadat Bergkamp een aanbod van de Beierse club had afgewezen. Jos Staatsen, voorzitter sectie- bestuur betaald voetbal, heeft de voorzitters van Ajax en Feye noord uitgenodigd voor een ge sprek om de gerezen menings verschillen uit te praten. Zowel Michael van Praag als Jorien van den Herik heeft de invitatie aanvaard. Staatsen kreeg tijdens de winterstop van beiden zware kritiek te verstouwen. Hij Zou sollen met de belangen van de clubs. Niet alleen door het vast stellen van twee vriendschappe lijke interlands (Frankrijk 18 ja nuari) en Portugal (22 februari), maar ook door de kwartfinales van bekerprogramma: op 8 maart Ajax - Feyenoord en FC Utrecht - Ajax 2. Van den Herik was bovendien boos dat de be kerwedstrijd Ajax 2 - Utrecht was omgedraaid en niet Ajax - Feyenoord. Van den Herik haalde vrijdag tijdens zijn nieuwjaarstoespraak zwaar uit naar de sectievoorzit ter. „Dank zij onze vriend Staat sen moet Feyenoord straks zes wedstrijden in zeventien dagen spelen." Staatsen was bozer op Van den Herik dan op Van Praag. „Van Praag hield een emotioneel betoog, Van den Herik had zijn kritiek voorbe reid en opgeschreven. Ik heb met beiden intussen contact ge had en hen uitgenodigd voor een gesprek." Staatsen had overigens wel op kritiek gerekend. „De competi tie is al uit de hand gelopen. Dat heb ik al eerder gesteld doordat we als KNVB veel heren dienen: het tv-contract, het FilmNet- ct, de de clubs en voorwaarden gemeenten. Dat Ajax en Feye noord in het gedrang komen is de prijs van het succes. De clubs strijden op drie fronten. Tot de interlands hebben we ons even eens verplicht. Als we die niet spelen, krijgen we 1,7 miljoen gulden boete. Ajax - Feyenoord omdraaien kon niet omdat NS het station bij de Kuip verbou- rob onderwater. 0 Zaterdagtak van blauwwitten helpt zondagtak in Groenoordhallen De spelers van Lugdunum voelen zich geflikt. Door de verdacht grote nederlaag van UVS-zaterdag in de poule- wedstrijd tegen SJZ (10-1) liepen de Kikkers gisteren in de Groenoordhallen een finaleplaats mis in het zaalvoet- baltoemooi van LFC. Voor UVS-zondag was het vervol gens een koud kunstje om de beker over te nemen van Lugdunum, dat het nieuwjaarstoernooi vier keer op rij had gewonnen. A brouwer de koning De poule wedstrijd van SjZ te gen UVS-zaterdag deed in de ogen van Lugdunum-spelers denken aan de roemruchte in terland Spanje - Malta. Door een vermeend gebrek aan te genstand wonnen de Spanjaar den zo ruim van Malta (12-1), dat zij Nederland met één doel punt verschil afhielden van een EK-ticket. Gisteren ging het weliswaar slechts om de Leidse zaalvoetbaleer, maar qua vecht lust scoorden de zaterdagvoet ballers van UVS bepaald niet hoger dan destijds de Maltezen. Hatelijke toon De groenhemden, die door een 3-2 nederlaag tegen Docos af hankelijk waren van de uitslag van SJZ-UVS, vermoedden op zet bij hun Leidse buur. „Ze gunnen ons geen vijfde toer nooizege op rij", brieste Lugdunum-aanvoerder Cees van Tongeren. „UVS bedankt", riep zijn ploeggenoot Robert de Roo in de richting van de UVS- bank op een hatelijke toon die aan duidelijkheid niets te wen sen overliet. Het wekte inderdaad be vreemding dat UVS-zaterdag, dat zelf nog kans maakte op een plaats in de finalepoule, geen ogenblik streed voor zijn kans. En tien tegendoelpunten in twintig minuten bruto speeltijd is zelfs voor een afdelingsclub aan de hoge kant. Maar keihar de bewijzen van opzet konden de Kikkers niet leveren. Boven dien beseften Van Tongeren c.s. dat zij zich met een beter resul taat tegen het gehandicapte Do- cos (zonder Hans van Marwijk) een hoop ellende hadden be spaard. Lol De honderden toeschouwers zouden met Lugdunum in de fi nalepoule ongetwijfeld meer lol hebben beleefd aan twee van de drie wedstrijden in de eindron de. SIZ was na de monsterzege tegen UVS-zaterdag leegge- speeld. De Zoeterwoudenaren verloren achtereenvolgens met 3-0 van UVS-zondag (een hat trick van Hans van Leeuwen) en met 2-1 van UDWS. Het Leidse onderonsje eindigde onbeslist (1-1) na een prachtig openings doelpunt van Ronald Mink voor UDWS en de gelijkmaker van Gerry Jansen. Voor UVS was die uitslag vanwege het gunstige doelsaldo voldoende voor de toemooi-overwinning. De prijs uitreiking ging vervolgens nog enigszins de mist in, omdat voorzitter Lagrand van Volen- dam het te glad vond om spe ciaal daarvoor naar Leiden af te Maar voor organisator Flip Massaar kon de achttiende edi tie van 'zijn' toernooi allang niet meer stuk. De weergoden had den 'mister LFC' uit de brand geholpen. Omdat er vanwege het winterweer geen veldvoet- bal mogelijk was, konden alle deelnemende teams op volle sterkte in de Groenoordhallen aantreden. Alle commotie voor af - Massaar was kwaad op de KNVB omdat er duels om de LD-Cup waren gepland - bleek achteraf voor niets te zijn ge- De enige smet op het 'officeu- ze zaalvoetbalkampioenschap UDWS-speler André Zonneveld in de rol van keeper. van Leiden en omstreken' was dus de verstoorde relatie tussen Lugdunum en UVS. „Zulke din gen gebeuren nu eenmaal", was alles wat voorzitter Bart van Leeuwen van UVS kwijt wilde olie op het over de omstreden nederlaag het bij een van zijn zaterdagteam. Collega dit soort toestanden in de toe- Phil Verstraaten van Lugdunum komst te voorkómen, moet de had zo zijn twijfels bij de opstel- organisatie niet meer toestaan ling van de blauwwitte zater- dat twee teams van één vereni- dagsectie. Maar hij wilde geen ging aan het toernooi deelne- tip i liet „Om Wij hebben bij Lugdunum ook een zaterdagelftal, dus het FOTO LOEK ZUYDERLI geldt net zo goed voor ons.j zou dit soort toestanden bij q nooit gebeuren." Eindstand standaardteams: 1. IJVj 3 (4-1), 2. UDWS 2-3 (3-2), 3. SIZ 2 Roodenburg 2, 3. UVS 2 BUITENLANDS VOETBAL Underdog verder in FA-Cup londen rtr Ipswich, in de Premier League al niet bijster op dreef, was za terdag de schlemiel van de der de ronde van de strijd om de FA-Cup. Het twee klassen lager spelende Wrexham schakelde de Noordengelse formatie uit met 1-2. Veteraan Bennett zorg de voor de sensatie door vier minuten voor tijd een straf schop te benutten. De onbeduidende club uit Wales, die drie jaar geleden met de beker-eliminatie var^ Arsenal voor het laatst, stuntte, zorgde daarmee voor de enige opzien barende uitslag in de derde ron de van hel bekertoernooi. Voor het overige liep alles vrij redelijk volgens de verwachtingen. Zo schakelden professionele tegen standers de vier nog overgeble ven non-league clubs uit. Op het programma stond ook een heuse topper: Newcastle United tegen Blackburn Rovers, respectievelijk de nummers drie en één in de Premier League. De wedstrijd, die eindigde in 1 - 1was de enige ontmoeting tus sen twee clubs uit de hoogste divisie. Goalgetter Sutton zette de Rovers na een half uur op voorsprong, Lee trok in de 56e minuut de stand gelijk. Voor Sutton, aan het begin van de competitie overgenomen van Norwich City. was het zijn acht tiende treffer van Crystal Palace scoorde in de Premier League al zeven duels niet meer, maar in de beker wedstrijd tegen derde divisio nist Lincoln troffen de Londe- naren al na zes minuten. Daar na volgden nog vier treffers, Greenall scoorde in de 66e mi nuut tegen: 5-1. In de vierde ronde is Crystal Palace de te genstander van Bryan Roy's Nottingham Forest. Vonk De ploeg van Michel Vonk, Manchester City, slaagde er niet in het één klasse lager uitko mende Notts County te ver slaan. Met 2-2 kregen de „Blues" meer dan waar ze recht op hadden. Wetherall voorkwam een bla mage voor Leeds. De verdediger maakte in de 87e minuut gelijk tegen het in de derde divisie spelende Walsall. Deze formatie had in de FA-Cup voor de laatste keer in 1932 gestunt. Destijds schakelde de ploeg het machtige Arsenal uit. Wolverhampton Wanderers, in de reguliere competitie ja gend op promotie naar de Pre mier League, versloeg het twee klassen lager spelende Mans- Jürgen Klinsmann (midden) kopt op het doel field, 3-2. De ploeg van oud- Feyenoorder De Wolf keek aan vankelijk tegen een achterstand van 0-2 aan. Drie treffers bin nen negentien minuten redden ,The Wolfs', al vier maal win naar van Engelands meest be geerde beker. Birmingham, in de tweede di- niet verder dan een gelijkspel visie al 21 duels ongeslagen, zonder doelpunten, tyj het in de hield het favoriete Liverpool op eerste divisie spelende Millwall. 0-0. Arsenal kwam eveneens Juventus heeft Parma zondag in eigen huis onttroond als koplo per in Italië. De nieuwe leider won met 3-1. Ravanelli maakte twee doelpunten. ,De Oude Da me' haalde uit veertien wed strijden 33 punten. Parma heeft er 31 uit 15. Juventus heeft nog een wedstrijd tegen stadgenoot Torino te goed. Juventus behaalde het ge wenste resultaat zonder de in ternationals Kohier (Dui), De- schamps (Fra) en Roberto Bag- gio (Ita). Het stadionnetje in Parma was met 29.000 toe schouwers uitverkocht. Dino Baggio zette Parma in de 57e minuut op voorsprong. Dat gebeurde tegen de veldver- houdingen in. Juventus ging na dit doelpunt nog aanvallender spelen en creëerde kans op kans. In de 61e minuut maakte Sousa al gelijk. Het was een for tuinlijke treffer. Invaller-doel man Galli verkeek zich op een lob van de Portugees. Daarna was Ravanelli succes vol in de 70e en 74e minuut. De laatste was een strafschop voor een overtreding van Apolloni op Vialli. Voor Juventus was het de achtste opeenvolgende over winning. Voor Parma betekende dit het einde aan een reeks van zeven thuiszeges. Parma's Por tugese verdediger Couto kreeg in de slotminuten rood. Milan AC Milan is nog niet over het dieptepunt heen. De titelverde diger kon de thuiswedstrijd te gen Napoli niet winnen: 1 -1. AC Milan was voortdurend sterker. Alleen al in de eerste helft mocht de ploeg dertien hoek schoppen nemen. In de 73e mi nuut leek de winst toch binnen toen Simone scoorde. Drie mi-' nuten voor tijd maakte Canna- varo nog gelijk na een blunder van doelman Rossi. Inter haalde bij Cagliari met dezelfde cijfers een puntje. Sosa benutte in de 5e minuut een strafschop. Twee minuten na rust maakte Muzzi gelijk. Drie spelers kregen de rode kaart. AS Roma veroverde de derde plaats op de ranglijst door de thuiswedstrijd tegen Bari met 2- 0 te winnen. De doelpunten kwam op naam van Balbo en Trotti. Fiorentina gleed van de derde naar de vierde plek door met 0-1 bij Torino te verliezen. Pessotto scoorde voor de eerste keer dit seizoen. Bij Padova - Cremonese (3-2) was sprake van een strafschop pen-festival. Longhi benutte er twee voor de thuisclub, Pirri een voor de bezoekers. Longhi scoorde ook nog een keer „ge woon". Genoa verloor met 1-2 bij Foggia. Voor de club van Van 't Schip scoorde Manicone. Derde nederlaag Zaragoza santiago de compostela Real Zaragoza, tegenstander van Feyenoord in Europese beker- winnaarstoernooi, is er in de Spaanse competitie niet in ge staagd gelijke tred te houden met Real Madrid. Een dag nadat de Koninklijke aartsrivaal Benfica vernederde en op 25 punten kwam, ging Zaragoza, na vijftien wedstrijden nog zo verrassend medekoploper, onderuit in Santiago de Compostela. De thuis club won met 3-2. Deportivo La Coruna liet eerder op de dag een kans onbenut op gelijke hoogte te komen met Zaragoza. De ploeg van de Bra ziliaanse topschutter Bebeto kwam in Sevilla tegen Betis niet verder dan 0-0. Deportivo heeft nu een achterstand van drie punten op Real; Barcelona is vierde op vijf punten. Atletico Madrid blijft dit seizoen weinig bespaard. De „tweede club" uit de hoofdstad verloor in Barcelona met 2-0 van Espa- nol. Dat was onverdiend, een erg schrale troost. De Roemeen Raducioiu maakte beide doelpunten. Atletico bezet nu de acht tiende plaats en moet met het schamele totaal van twaalf pun ten zo langzamerhand echt aan degradatievoetbal gaan denken. Hattrick Loko helpt Nantes Dankzij een onvervalste hattrick van Patrick Loko zegevierde Nantes zaterdag met 3-0 over Lille. De Fran se international maakte de drie treffers in de eerste helft. De leider in de Franse competitie heeft een voor sprong van zeven punten op Paris Saint Germain, dat zaterdag niet in actie kwam. De uitwedstrijd te gen hekkesluiter Sochaux werd afgelast wegens sneeuwval. Richard Witschge opende voor Bordeaux de score te gen Rennes. De Nederlan der scoorde in veertiende minuut,. ploeggenoot Dugarry schoot vier minu ten later raak. De tegentref fer kwam pas tien minuten voor tijd tot stand. Andre was de succesvolle schutter: 2-1. De Girondins staan als vierde geklasseerd met twaalf punten achterstand op Nantes. Nummer drie Cannes, elf punten minder dan de lijstaanvoerder, ken de in de slreekderby tegen het laaggeklasseerde Nice weinig problemen. Micoud voor de rust en Bedrossian na de pauze tekenden .voor de doelpunten. Marseille De competitiewedstrijd Olympique Marseille - Nan cy in de Franse tweede divi sie is vrijdagavond in de 76e minuut gestaakt wegens ongeregeldheden op de tri bunes. Nancy leidde op dat moment met 0-2. Kort na de tweede trcfier van Nancy raakten ordetroepen slaags met supporters van de thuisclub. De supporters bekogelden de spelers en wierpen vuurwerk op het véld. Arbiter Lamos oor deelde dat de veiligheid van de spelers in gevaar was en staakte het duel. Aanleiding voor de incidenten was een rode kaait voor Marseille- doelman Barthez. De politie greep hard in en ontruimde het stadion. Daarbij raakten negen politiemannen licht gewond. De gevechten ver plaatsten zich naar buiten het stadion, waar de sup porters veel vernielingen aanrichtten. De poliüe ar resteerde twaalf r FA-Cup, derde ronde, belangrijksti uitslagen: Aylesbury-Quee Rangers 0-4, Barnsley-Asto 2, Birmingham-Liverpool C Bromwich 1-1, Everton-Derby 1-C Gillingham-Sheffield Wednesday 1-2 Grimsby-Norwich 0-1, Leicester-En[ field 2-0, Luton-Bristol Rovers Mansfield-Wolverhampton 2-3, f 2-0, Tottenham-Altrincham 3-0, sall-Leeds 1-1. Wimbledon-Colches Nottingham Forest-Crystal Palace) deaux-Rennes 2-1. Le Havre-Marl tigues 1-0, lens-Montpell. 1-1 Sochaux-Paris SG afg Strasbourg St-Etienne 1-1. Nantes-Lille 3-0 Monaco-Caen 3-0, Cannes-Nice 2-0 stia-Auxerre 0-1, Metz-Lyon 1-1 R£! 32, Monaco 22-30, Martigues 2 Metz 21-29, LeH GRIEKENLANl Veertiende Olympiakos OFI Kreta^Athin'aikbs 1 Panathin.-Aris 1-1, lonikos-Kavala 2 1. Levadiakos-Paniomos 1-0, Edes saikos-PAOK 2-0, Heraklis-Larissa 1 0, Apollon-AEK 1-2, Doxa Drama-Eth nikos 2-0. Stand aan kop: Panathin 14-36, OFI Kreta 14-30, AEK 14-28 Herakhs 14-26, PAOK 14-24, Olym 1-24, Apollon 14-21, Edes 17, Panio 5 14-20, Aris 14-18, s 14-17, 1 Vijftiende speeldag: Brescia-Re 1-0. Cagl.an-lnter 1-1, Foggia 2-1, Milan-Napoli 1-1, Padova-Cre monese 3-2, Parma-Juventus Roma-Bari 2-0, Torino-Fiorenti 0, Sampdoria-Lazio 3-1 Stan< ventus 14-33, Parma 15-31, 15-27, Fiorentina 15-26, Lazi 25. Sampdoria 15-24, Bar. 15-22 Napoli 15-17, Cre Padova 15-14, Genoa 15-13, f ra 1-0. Setubal-Beira Mar 1-0. Leiri Braga 2-1. Benfica-T.rsense 1-0. Por to-Salguieros 5-2. G. Vicente-I ta 1-2. Chaves-Sporting 1-2, i raes-Amadora 1-0. Farense-B< ses 10 Stand aan kop: Porto 16-28 Sporting 16-28, Benfica 16-24, Tirs ense 16-20, Guimaraes 16-20, Man timo 16-19, Boavista 16-18, 16-17, Braga 16-16, 8eira Mar 16 1 Aberdeen-Falkirk 0-0 Celtic-Dunde Un. 1-1 Hiberman-K»lmarnock 2- Motherwell-Hearts 1-2 Partick-Rai gers 1 1 Stand aan kop: Rangers 21 44. Hibernian 20-32, Mother* 32. Celtic 20-27, Hearts

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14