Ramat Hasharon houdt het hoofd koel Danny Nelissen staat tia rampjaar op straat Spel Oranje stemt coach Van Helfteren tevreden pOlU/m Leiden wint eigen Basketball Classic Sport fOENSDAG 28 DECEMBER 1994 chef willem spierdijk, 071 -356464, plv -chef rob onderwater, 071-356463 galatasaray ten onder in teleurstellende finale Lisse-toemooi eerde gok van de organisatie van het tiende internationale ibolgrsttoernooi van Lisse is goed uitgepakt. Lisse kreeg na ofi^et afzeggen van de Oekraïne, waardoor er een halve ke(PmPetitie werd afgewerkt, toch nog de finale die het ?lseerdiende. een dag eerder simpel langs Viktoria Kaunas en Nederland. Tegen Lisse (48-34) werd Davis ï-ÉL CERTJAN VAN GEEN te IEDEWERKER "f^mat Hasharon en Galatasaray ororaren nog ongeslagen toen gis- ►ravond om acht uur de laatste jdg^edstrijd van start ging. De Is- >en jëlische vrouwen trokken in de d zfgenvallende wedstrijd aan het Vai|ngste eind (69-56), daarmee de Turksen opnieuw naar een tweede plaats verwijzend. Ne derland prolongeerde de derde plaats door in de openingswed strijd van gisteren Viktoria Kau nas terug te wijzen: 53-48. Galatasaray begon voor het publiek als favoriet aan de fina le. Onder aanvoering van Claris- sa Davis werkte de ploeg zich Ramat Hasharon daarentegen had wat meer moeite om onge slagen te blijven. Kaunas dwong de ploeg 's middags een verlen ging af om vervolgens toch het onderspit te delven. Wat de an dere ploegen niet lukte, kreeg Hasharon wel voor elkaar. Het verdedigde Davis uit de wed strijd en legde daarmee, net als Tonego vorig jaar, de zwakte van de Turkse ploeg bloot. Het niveau van de overige speel sters, de forwards Baysan en Ozbek uitgezonderd, was te ge ring om het verlies op te van gen. Hoewel Davis nog wel haar uitzonderlijke kwaliteiten toon de door onmogelijke ballen te verzilveren, kon ze haar stempel nooit op de wedstrijd drukken. Zeker niet toen ze tien minuten voor tijd haar vierde (diskwalifi cerende) fout kreeg. De Israëli's hadden het wat dat betreft beter voor elkaar. De ploeg speelde meer als een team, hoewel het nadrukkelijk leunt op Sue Wicks en Kirsten Cummings, eveneens uit de Verenigde Staten afkom stig. Zij trokken meteen fel van leer en sloegen een gat naar 32- 11. De fast-breaks vlogen Gala tasaray om de oren en de ploeg snakte naar adem. Die kreeg het vervolgens toen Cummings naar de kant werd gehaald, maar het definitieve gat was reeds geslagen. Na rust (47-38) werd de stem ming grimmiger. Davis werd haar vierde fout 'aangenaaid', waarna ook Ozbek over de rooie ging na een vermeende per soonlijke fout. Ook de bank van Galatasaray liet zich niet onbe- n vijl ;tjes Tweede ronde LD-Cup 7/8 januari Itvili r J thejLEiPENIn de strijd om de LD-Cup wordt in het weekeinde van it el|7/8 januari de tweede ronde gespeeld. Zaterdag worden de vol- 1 in qgende wedstrijden gespeeld: Voorschoten-FC Lisse, RCL-DOSR, ld- yalken-Rijnsburgse Boys, De Sleutels-Quick Boys, Oegstgeest- antëUVS (zaterdag), SVOW-FC Lisse (zaterdag), Docos-Noordwijk. nde(Zondag: ASC-SJZ, Alphen-Roodenburg. Alle wedstrijden begin- eterhen om 14.30 uur. Quick Boys treedt tegen De Sleutels aan met lerejiet tweede elftal. Het eerste speelt een oefenwedstrijd tegen SV zijnMeerssen op Nieuw Zuid (15.00). /II, ivin Westerhof trainer in Zuid-Afrika ?ec* 'arnhem Clemens Westerhof wordt trainer in Zuid-Afrika. De Arnhemmer, na het wereldkampioenschap voetbal in de Vere- l"n nigde Staten ontslagen als bondscoach van Nigeria, gaat op 1 ja- l U nuari aan de slag bij Mamelodi Sundowns.Westerhof (54) wordt 13"nbij de club in Pretoria de opvolger van de Brit Jeff Butler. Sun- downs werd in 1988, 1990 en 1993 kampioen van Zuid-Afrika. rx'ee'Dit seizoen werd de ploeg in de kwartfinales van het toernooi F om de Afrikaanse beker uitgeschakeld. Westerhof werkte vijf jaar 'oorr Nigeriaanse voetbalbond. Nottingham Forest weer in de lift Nottingham Nottingham Forest, de club van Bryan Roy, blijft iavohet goed doen in de Engelse competitie. De ploeg won gisteren jraajthuis met 1-0 van Norwich. De Noor Lars Bohinen maakte in de ren 51e minuut, rechtstreeks uit een hoekschop, de enige treffer, a voiDoor de zege steeg Nottingham naar de vierde plaats op de 'egelranglijst, achter koploper Blackburn Rovers, Manchester United vanen Newcastle United. Jeugdige Almasi aan de leiding Ta overwinning op Van der Wiel tinefcoNINGEN.ANP I een Lobe Hongaar Zoltan Almasi heeft 5t8ep het internationale schaak- lernooi in Groningen alleen de ielejjding genomen. Hij won giste- e )n zijn partij in de achtste ron- °P e tegen Leidenaar John van ofeltr Wiel. Mede-koplopers Joe- )ntHepov uit Duitsland en de Bos- ï.rensër Sokolov speelden remise iiandgen respectievelijk de Oekraï- i0r8ër Beljavski en de Amerikaan hah'joelko. Loek van Wely boekte ne en fortuinlijke zege op de Rus ien- ïviakov. ts te >^i°n De 18-jarige Almasi brak de jn artij tegen Van der Wiel open idenet een verrasser,d stukoffer. inene vei"dediging van de Leide- ncj par veranderde daardoor in js en gatenkaas. De Nederlander t ërdedigde het toreneindspel, nais?et een P'on m'nc^er' met de hegP°ed der wanhoop. Maar na estig zetten viel er niets meer ;s i redden. Behalve Joesoepov en Bel ike Jvs^' die binnen vier uur klaar laren met een 'zware' Nirnzo- jdiër, toonden alle schakers len F1 strijdlustig. Sokolov ging n pa met zwart tegen Goelko tot het uiterste, maar het voordeel van de Bosniër was net niet vol doende voor de winst. Van Wèly kwam met wit te gen Tiviakov goed uit de ope ningszetten, maar trok daarna te drastisch ten aanval. Beide spelers kwamen in tijdnood, Van Wely raakte een stuk kwijt. De Brabander had geluk dat zijn tegenstander enkele mogelijk heden onbenut liet, waardoor de winst uiteindelijk naar de Nederlander ging. „Een meeval lertje", aldus Van Wely. De Bulgaar Georgiev bezorg de Hodgson zijn zesde neder laag. De partij kwam traag op gang, maar kende na ruim zes uur spelen een fascinerende ontknoping met een dame-offer en promoverende pionnen. Az- maiparasjvili en Miles molken een fraaie Slavische partij uit tot op de bodem. Het resultaat was remise. De Engelsman had niet gemerkt dat hij rond de dertig ste zet met een korte combina tie een toren had kunnen ver overen. Een typisch voorbeeld van schaakblindheid. leiden gertjan van geen medewerker Onder het mom van 'met kerst hoort het erbij' is gisteren in de Vijf Meihal de eerste Leiden Basketball Classic afgewerkt. In een imitatie van het ter ziele ge- gane befaamde Blitz-kersttoer- nooi eiste thuisclub BS Leiden de hoofdprijs voor zich op door Den Helder 2 in de finale te ver slaan: 89-79. Op zich is dat niet zo'n bij zondere prestatie. De reserves van Den Helder spelen een klas se lager in de eerste divisie, al moet daar bij gezegd worden dat de ploeg wel regelrecht op het kampioenschap afgaat en dientengevolge volgend seizoen een tegenstander van BS Leiden is in de promotiedivisie. De gastheer moest wel alle zeilen bijzetten om de underdog eronder te houden. Het was fei telijk al gewaarschuwd, omdat de tegenstander van gistermid dag Leiden in de voorbereiding al eens de oren had gewassen. Aanvankelijk dreigde voor eigen publiek een herhaling voor de manschappen van Ton Kallen berg. Den Helder kwam snel op een maximale voorsprong van twaalf punten (30-18), maar kon het tempo niet volhouden. Leiden had vooral last van het schutterswerk van guard Jerry Smith, die bewees over een loepzuiver afstandschot te be schikken. Toen Erik Huybens en Theo de Bruin - de center komt steeds dichter bij zijn oude ere divisie-niveau - zich meer met de aanval gingen bemoeien en hun fysieke voordeel uitbuitten kwam er meer druk van Leiden- kant en behaalde de thuisclub een voordelige marge. Daarna speelde Leiden een gewonnen wedstrijd en kwam het tot de winst in zijn eerste 'basketbal classic'. 's Morgens opende de thuis club het evenement. Tegen de Sterling Warriors had Leiden weinig problemen. De ploeg van ex-Parker/Leiden-speler Jimmy Woudstra legde het vooral op het fysieke vlak af. Sterling, een nietig college met 500 studenten uit het centrum van Kansas, moest het vooral van schoten van buitenaf heb ben. Leiden had die tactiek snel door en liep met name na rust (38-37) over de leerlingen van Woudstra heen: 97-60. Voor de coach, nog steeds beroemd in Leiden, is de trip voornamelijk een hereniging met vrienden uit zijn Parker- en Punch-tijd. Me nig oude bekende, zoals Sid Bruinsma en Han Wall aart, kwamen hun oude maat opzoe ken in de Vijf Meihal. Woudstra genoot zichtbaar van zijn terug keer op Nederlandse grond en hoopt vooral dat zijn leerlingen - hij doceert lichamelijke op voeding en gezondheid op het Sterling College - iets opsteken van de wereld buiten de Vere nigde Staten. De groep reist kris-kras door Nederland en speelt tussendoor wat wedstrij den. Voor BS Leiden waren ze een maatje te klein. De wedstrijd om de derde plaats tegen de Birmingham All Stars won Ster ling wél. De Engelsen, slechts met zes spelers en zonder coach afgereisd naar Leiden, waren een dissonant in het geheel. Vroeg in de middag was de ploeg al afgeslacht door Den Helder 2 (123-90). Sterling deed DUIVENTIL tuigd, wat een technische fout opleverde. Het publiek, dat zijn favoriet het loodje zag leggen, besloot het voor de Turkse vrouwen op te nemen en floot Hasharon nadrukkelijk uit. Dat was niet terecht. Has haron vermaakte het publiek veel meer met technische hoog standjes en had geen schuld aan het optreden van de scheidsrechters. De Israëlische kampioen hield het hoofd koel en veroverde zo terecht de hoofdprijs. Het gebrek aan waardering voor het geleverde op de koop toenemend. Wilt U iets melden? Bel 071- 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Faxen mag ook: 071-321921. WZK heeft er per 1 december een tri-team bij. De club uit Wassenaar heeft zich aangesloten bij de KNAU Harm Roossien (Drachten) wordt de nieuwe voetbaltrainer bij zaterdag-eersteklasser Broekster Boys. Wim Meutstege is bij ASC aangesteld als jeugd- coördinator. Wally Gallert te kende voor nog een jaar bij de 'Good Old'. Eelco Fielemon en HMSH gaan aan het eind van dit seizoen uit elkaar. Ook Cees Pouwiel verlaat RKAW. VUC heeft Frank Kuyl (Voorburg) aangetrokken als nieuwe trai ner. Voetbalclub Koudekerk gaat niet door met trainer Peter Vlasveld. Wel gaat Vlasveld zich bezig houden met een nieuw jeugdplan bij zijn huidige club. Ron Jans blijft nog een jaartje werkzaam bij ACV. Frans Ade laar volgt Frans Koenen op bij GVW Volgend jaar worden op circuits van Zandvoort en Assen autoraces gehouden om de na tionale titel in de nieuwe klasse voor Supertoerwagens Water poloclub Katwijk speelt voor de derde ronde om de beker op 14 januari om 19.30 thuis tegen Njord. De competitiewedstrijd Katwijk-De Dolfijn is in verband met de Europa Cup-wedstrijd van AZC-Cus D' Annunzio (Ita lië) verzet naar 19 januari om 21.30 uur Peter Loesberg en Dick van Gameren zijn bij voet balclub RCL lid van verdienste geworden Gerard van der Klaauw (oud-voorzitter van WSB) heeft bij ARC de be stuursfunctie technische zaken in zijn bezit Zaterdag 31 de cember houdt de NSL in sa menwerking met WSB de 16de Oudejaarsloop. Inschrijven kan vanaf 9.30 uur Voormalig roei- kampioen Ronald Florijn is weggestuurd als medewerker van het Olympisch Steunpunt Utrecht. Het klikte niet tussen beide partijen De traditionele Kerstveiling van WSB bracht liefst 66.000 gulden op. Bij SJC was het iets minder: 42.000 gul den René Korthof en Careljan Mansveld zijn de twee kandida ten om bij roeivereniging Die Leythe-voorzitter Joop Gijsman op te volgen Dirk Ouwehand (Katwijk) staat aan de leiding van het Katwijk Snooker Ran king. André Hoogkamer en Pe ter Bosman volgen hem op kor te afstand De Europese vak bond van tafeltennisspelers houdt op 30 december een toer nooi in Aken. Voor Nederland komen uit: Trinko Keen, Danny Heister. Chen Sung en Gerard Bakker jr. Vanaf 27 december is er in Hillegom een tennistoer nooi voor dubbels (categorie B tot en met E) Onlangs is Cees Zoetemelk, onder meer trainer bij SJC, overleden Korfbalclub KZ Leiden neemt in juni 1995 deel aan een toernooi in Spanje In Noordwijk wordt op don derdag 5 januari een groot scholieren-basketbaltoernooi gehouden. Plaats van hande ling: de Northgohal Er is een kleine kans dat Valkenburg (L), Den Bosch of Rotterdam de Tourstart van Den Haag in 1996 overneemt. Het Duitse Ruhrge- bied zwaaide al eerder met har de D-marken Bij de jaarlijkse softbalverkiezingen zijn Eugene Martha (waardevolle speler), Olav Starreveld (beste slagman), Eugene Martha (homerun king) en Ashwin Dall (meeste gesto len honken) van Alphians in de prijzen gevallen Op Nieuw jaarsdag houdt Swift/Casba een veldrit (Katerkoers) op De Bult Het toernooi voor voetballers onder de 21 jaar wordt dinsdag 10 januari voortgezet met de wedstrijden Ter L.eede-WSB, Meerburg-UVS, DHC- Lugdunum, FC Lisse-Blauw Zwart, LFC-Quick Boys, Docos- ARC, Roodenburg-RCLen Ber- nardus-Rijnsburgse Boys. De halve finales zijn op 21 maart bij Docos. Quick Boys organi seert op 28 maart de finale In Koudekerk is een begin ge maakt met het jaarlijkse zaal voetbaltoernooi. De winnaar van vorig jaar, Milly Boys (Utrecht), moet het opnemen tegen onder andere Simako (Apeldoorn), De Hommel (Amersfoort), Mallon (Gouda) en teams uit Urk, Rotterdam Den Haag en Leiden De A- en C-junioren van UVS, Rooden- burg en Quick Boys nemen donderdag deel aan een zaal voetbaltoernooi van WSE in Waddinxveen Atletiekvereni ging De Bataven houdt zaterdag 31 december een Oliebollen loop. Tevens is er een wedstrijd over 10 Engelse mijlen en een Coopertest. De eerste start is om 14.00 uur Engelse basketbalsters geslacht leiderdorp. just blom dat nog eens dunnetjes over: 134-83. Het spel van de Engelsen oog de af en toe spectaculair, maar het bonte gezelschap, met vier behoorlijke basketballers en twee meelopers die voorname lijk uitblonken door hun over gewicht, liep voor spek en bo nen over de vloer. Voor Leiden een tip om die ploeg volgend jaar niet uit te nodigen, al mocht het experiment geslaagd worden genoemd. basketbalmedewerker Het internationale meisjes junioren basketbaltoernooi in Leider dorp stelt voor volgend jaar geen prijs meer op een Engelse afvaar diging. Die conclusie is gerechtvaardigd nadat de organiserende thuisvereniging gisteren op niet te verstane wijze in de openings wedstrijd de Sheffield Hatters had verslagen (100-18). Het doel van de organisatie is immers een hoogstaand, jaarlijks terugkerend eve nement in sporthal Op Dreef neer te zetten. 1 let Engelse basketbal lijkt daar echter niet sterk genoeg. Coach Joris Zandbergen van Lei derdorp was verbaasd over de zwakte van de tegenstander van gis terenavond: „De afvaardiging uit Engeland van vorig jaar was zwak, daarom waren we tevreden dit jaar een team dat daar in de compe titie hoog meedraait te krijgen. Na vanavond lijkt het er echter op dat het Engels meisjesbasketbal weinig voorstelt. We hebben van avond geprobeerd zo leuk mogelijk te spelen, voor zo ver dat kan tegen een team van dit niveau, en dat is aardig gelukt", aldus Zand bergen. Vandaag tegen de titelverdediger uit België, Ekeren, moet Leiderdorp zijn tanden laten zien. Of spelverdeelster Sandra Wage- maker meedoet is de vraag, want zij viel gisteren uit met een knie blessure. leiderdorp-Sheffield 100-18 (rust 48-10) Scores leiderdorp: Van Zegveld 15 (12reb), B. van der Voort 14(8reb), Wagemaker 13. Scores Sheffield Flood 8 Programma donderdag 29-12: 10:00 en 12:00 halve finales. 14:00 wedstrijd om 5de en 6de plaats. 16:00 wedstrijd om 3de en 4de plaats. 18:00 finale. EN HAAG FRED SEGAAR PD-VERSLAGGEVER anny Nelissen kan hartelijk la- hen om de wrange constate- ng: geen meter gefietst dit jaar, iaar meer dan welke andere [ederlandse beroepsrenner in fe publiciteit geweest. „Het lijkt dus dat je niet altijd hard peft te rijden om in de krant te bmen." In januari werd bij de 24-jari- p Nelissen een hartafwijking tconstateerd. Het bleek het pgin van een vervolgverhaal taaraan geen einde leek te ko len. Het voorlopige laatste be- cht in een lange reeks van pu- icaties is nu dat de beroeps- jnner moet stoppen. Maar, jet omdat het van de medici iet meer mag. „Ik ben zo ge- Dnd als een vis. Dat maakt het Jtra lullig." Na zijn vertrek bij TVM, dat lind voer op een negatief rap- Drt van specialisten van Car- ioSport en weigerde hem te la in koersen, bracht zijn advi- }ur Manfred Krikke Nelissen nder bij Collstrop. Maar vorige leek vrijdag, vlalc voor Kerst lis. kreeg hij een belletje van [illy Teirlinck, de ploegleider. Ij nader inzien bleek er toch Jen plaats. Zo had sponsor oël Demeulenaere het gewild i het woord van de Belgische lootindustrieel is wet voor tirlinck. Maar er was toch een con tract? „We waren akkoord", zegt Nelissen. „We waren het al een tijdje terug eens geworden over het premiestelsel en over het programma dat ik zou gaan rij den. Er was geen vuiltje aan de lucht." Alleen, de handtekening on der het contract ontbrak en daarvan maakte Demeulenaere gebruik zich van zijn 'aanwinst' te ontdoen. „Heel vreemd", zegt Krikke, behalve manager van Nelissen ook materiaal- en kledingsponsor van Collstrop. „Het was in kannen en kruiken, er zijn hem meerdere keren kei harde toezeggingen gedaan. Het verbaast me, want Teirlinck wil de Danny heel graag hebben. Ik neem vandaag meteen contact op." Krikke sluit niet uit dat de mislukte fusiebesprekingen van Collstrop, een bedrijf in tuinaf- zettingen, met de Nederlandse verzekeraar Europolis, de wré- vel hebben gewekt van Demeu lenaere. Op verzoek van Euro polis-directeur De Witte onder zocht Krikke de mogelijkheid van een samensmelting van zijn bedrijf met de Vlaamse forma tie. Krikke: „Toen het er op aan kwam, heeft die meneer De Witte het laten afweten. Hij heeft tot twee keer toe een be spreking afgezegd. Eén keer was Demeulenaere zelfs al met zijn privé-vliegtuig op weg naar de afspraak. Ik weet het niet zeker, maar het kan zijn dat dat kwaad bloed heeft gezet en dat wij daarvan nu de dupe zijn." Hierdoor eindigt 1994 voor Nelissen zoals het begon: in mi neur. „Het is heel pijnlijk wat er dit jaar met me is gebeurd", zegt de Limburger. „Ik was van plan komend seizoen alles goed te maken, alle ellende te verge ten. Dan gebeurt dit weer. We gaan nog een keertje praten met ze, maar zelf heb ik het idee dat het op een dood spoor zit. Ik zal zeker geen juridische stappen ondernemen. Dat is niet goed voor mijn naam in de wielerwereld. Dat is me dit jaar wel duidelijk geworden. Hij heeft immers vaker met dat bijltje gehakt. In januari be slisten specialisen van Car- dioSport, na bestudering van de laatste inspanningstest, dat ver der fietsen voor Nelissen het zelfde was als een zelfmoordpo ging. Daarmee leek een abrupt einde gekomen aan de loop baan van een renner die een gouden toekomst voor zich had. Priem noemde hem zelfs 'een tweede Joop Zoetemelk' en dat beketent nogal wat uit de mond van de Zeeuw, doorgaans zuinig met complimenten. Een herkeuring echter door specialisten in Maastricht wees uit dat er weliswaar sprake was van een extra 'slag' van het hart, maar dat deze ongevaarlijke Danny Nelissen in gelukkiger tijden. hartritemstoomis een vervolg van zijn carrière niet in de weg hoefde te staan. Maar TVM wil de Nelissen niet meer terug en die houding had weer tot gevolg dat Nelissen zich afkeerde van zijn werkgever. Hij werd uitein delijk financieel tevreden ge steld. „Maar daar koop ik nu hele- FOTO ARCHIEF maal niets voor. De keiharde re- laiteit is dat ik geen ploeg heb." De Gasbel Tour en de Ster van Zwolle in plaats van de Dauphi- né Libéré en de Ronde van Spanje. „Het zal even wennen zijn, terug bij de amateurs. Maar wie weet, misschien keer ik via deze omweg wel weer te rug bij de profs." haarlem anp Voor het eerst kon bondscoach Toon van Helfteren tijdens de dertiende Haarlem Basketball Week een hele wedstrijd genie ten van het Nederlands team. Oranje deklasseerde gisteren Manchester Giants met 98-63. Goba evenaarde in de kruis- wedstrijd tegen Southern Uni versity de hoogste score die ooit in Haarlem werd genoteerd: 136-85. Beide Nederlandse ploegen komen nog in aanmerking voor de plaatsen één tot en met zes. Oranje zit nu in de poule bij Hapoel Galil Elyon uit Israel en Zrinjevic Zagreb uit Kroatië. Go- ba speelt in de andere poule te gen het nationale team van Australië en het Braziliaanse Sao Paolo. Van Helfteren toonde zich te vreden met het behaalde resul taat: „We hebben alles gericht op deze wedstrijd. We moesten winnen. Ik durf het wel voor zichtig te zeggen. Ik ben op dit moment tevreden met de ploeg, ongeacht het verdere resultaat. Ik hoop dat de HBW er zijn voordeel mee kan doen. Mis schien dat we in de loop van deze week eindelijk bijval krij gen van het publiek, want het is tot nu toe sfeerloos." De coach complimenteerde Cees van Rootselaar. De aan voerder van het Nederlands team werd uitgeroepen tot bes te speler met 23 punten, waar van vijf driepunters en hij had elf assists achter zijn naam staan. „Van Rootselaar is voor mij het verlengstuk in het veld. Hij kan de wedstrijd naar zijn hand zetten, sturen en het team organiseren. Hierdoor konden we gecontroleerd spelen, zoals ik dat graag wil. Helaas niet spectaculair." Of Van Rootselaar het toer nooi kan voortzetten, hangt af van zijn vrouw. Zij kan elk mo ment bevallen. Bij Oranje haak ten opnieuw twee spelers af. Rob de Bruin speelt deze week niet meer, nadat hij in de eerste wedstrijd tegen Australië tegen een elleboog was opgelopen. Hierdoor liep hij een scheurtje in het trommelvlies op. In de wedstrijd tegen Manchester Giants werd ook Eelco Derks geveld door een elleboog. Het jukbeen werd beschadigd en er werden hechtingen aange bracht onder zijn wenkbrauw. Van Helfteren wees Dino Ber gens aan als vervanger aan van Brian Benjamin, die met Den Helder naar Zuid-Frankrijk ver trok. Jan Eggens, coach van Goba, zit niet te wachten op een con frontatie met Oranje. „Voor de media en voor het publiek is dat leuk, maar voor ons niet. Ik vind het Nederlands team niet slecht spelen, zeker niet gezien alle schorsingen, blessures en afzeg gingen." Eggens vindt dat bij de bas- ketbalbond op een verkeerde manier wordt geïnvesteerd in het nationale mannenteam. „Wat is nu het effect van de trip naar Amerika. Dat kost, geloof ik, ruim twee ton. Dat geld moet in de jeugdopleiding worden gestoken. Voor de kwalificatie van Oranje in mei 1995 moet je tien dagen voor de start van die wedstrijden de sterkste spelers bij elkaar halen. Je moet geen lang traject uitstippelen voor de Nederlandse ploeg. SPORT OP TV WOENSDAG 17.30-19.30 EURO: Voetbal: overzicht Worlc Cup'94 18 39-18.47 Ned 2 Sportjournaal, 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-20.00 EURO Eurosportnieuwv 19 30-20 00 BRT 1 Sport 19.30-20.30 Super: Sport golf. Singapore Open. 20 29-21.55 Ned 3: Jaaroverzicht Sport: te rugblik op 1994 22.00-23.00 EURO. Motoren: auto- en motor sportmagazine met een laaroverzicht 22 16-22.34 Ned 3: Sportjournaal 22.45-22 55 BRT 2. Sport Extra veldrijden, samenvatting van de wereldbekerwedstrijd in 23.15-00.15 RAI UNO: Mercoledi Sport. 23.30-00.00 RTL 4: Sport. 23 35-00.50 BBC 1 Match ot the day: voet balmagazine met o.a samenvattingen voor twee wedstrijden in de FA Carlmg Premiership waaronder Manchester United-Leicester City.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19