Van den Brom uit anonimiteit Volley halsters dreigen op te stappen Sport Geen steun voor Jos Verstappen De Mos: 'PSV was in paniek' Olympische ringen kunnen NOC/NSF miljoenen opleveren DERDAG 22 DECEMBER 1994 chef «willem spierdijk. 071-356464. plv.-chef* rob onderwater. 071 356463 liljoenencontract voor Italië me» De Italiaanse voetbalbond heeft een lucratief kledingcon- pt afgesloten met de Amerikaanse firma Nike. Per seizoen le ft dat een bedrag op van ruim negen miljoen gulden plus loenen en kleding voor een waarde van 1,7 miljoen gulden. |:e heeft met zijn offerte de Italiaanse firma Diadora overtrof- die de laatste jaren kledingsponsor was. Het contract heeft |i looptijd van vier jaar. chuster langer bij Leverkusen ferkusenDe Duitse voetballer Bernd Schuster heeft zijn con- ict met bundesligaclub Bayer Leverkusen verlengd tot en met ft seizoen '95-'96. [voormalig international staat sinds 1993 onder contract bij werkusen. Schuster, die in januari 36 jaar wordt, speelde 21 fdstrijden voor het Duitse elftal. 'ierde zege voor Tomba De Italiaan Alberto Tomba heeft woensdag in de Oosten- Ikse plaats Lech am Arlberg zijn vierde slalom van het seizoen [wonnen. Hij verwees met zijn tijd van 1.43,57 de Oostenrijker lomas Sykora, die na de eerste manche nog de leiding had, [ar de tweede plaats. Derde werd de Oostenrijker Michael Trit- flier. Tomba is de eerste skiër in de historie die binnen 24 uur b één plaats twee slalomwedstrijden voor de wereldbeker wist [winnen. Dinsdag moest Sykora ook alleen Tomba voor zich Eden. ilöller moet 2,8 miljoen gulden betalen ankfurt» De Duitse voetbalclub Eintracht Frankfurt krijgt van speler Andreas Möller een prachtig kerstcadeau. De interna- mal van Borussia Dortmund moet 2,8 miljoen gulden overma- n naar zijn oude club. Dat zijn Eintracht Frankfurt en Möller oensdag overeengekomen. Daarmee is een einde gekomen ïn een conflict dat zich al jaren voortsleept. In 1990 sloot de iddenvelder een vijfjarig contract af met Eintracht Frankfurt, aarin was de clausule opgenomen dat Möller, bij het voortijdig •eindigen van de overeenkomst, een afkoopsom van 5,5 mil- en gulden moest betalen. Twee jaar later vertrok Möller naar Italiaanse club Juventus maar hij weigerde de afkoopsom te talen. "wee debutanten in korfbalselectie volle Bondscoach Harry Dassen heeft twee debutanten opge- omen in de selectie voor de zaalkorfbalinterland tegen Belgie, p 4 februari in Ahoy': Petra Bes van Groen Geel en Frank van et Kaar van Oost-Arnhem. Opvallend is de naam van Anouk randt in Dassens keurkorps. Zij speelt bij haar club Deetos in et tweede team. Brandt werd in oktober geopereerd en haar ervangster Daniela Riet kreeg de kans zich te bewijzen in de oofdmacht. ,,Ik respecteer dat besluit," aldus Dassen, „ik zou iet waarschijnlijk zelf ook zo hebben gedaan. Maar Anouk irandt is opmerkelijk vlot hersteld en heeft kwaliteiten die ik oek voor het Nederlands team". lasketballer Smits op dreef jdianapolisRik Smits scoort aan de lopende band in de Ameri- aanse basketbalcompetitie. Woensdag droeg hij met 25 punten Drs bij aan de overwinning van zijn club Indiana Pacers tegen Ie Chicago Bulls: 107-99. mits kwam overigens twee punten te kort op de topscorer van e Bulls, B. J. Armstrong. De club uit Chicago miste de sterren cottie Pippen (griep) en Larry Krystkowiak (knieblessure). In de Central Division van de Eastern Conference hebben de Pacers e leiding met vijftien overwinningen tegen zeven nederlagen. Dynamo-toernooi aast op terugkeer ilmelo/apeldoorn Het fundament van het klassieke Dynamo- :oernooi in Apeldoorn is nog altijd aanwezig. Echter voor het weede achtereenvolgende jaar wordt het traditionele volleybal- ivenement tussen kerst en nieuwjaar niet georganiseerd. In Al- nelo kan men volgende week profiteren van het gat in de markt. Dan wordt daar een internationaal clubtoernooi voor mannen ;ehouden. Dat gebeurde in overleg met de Apeldoornse stich ting. heerlen gpd Het lijkt er steeds meer op dat Johnny Herbert volgend jaar de tweede Benetton achter Mi chael Schumacher zal besturen. De Duitser zegt in een interview met Motorsport Aktuell er vanuit te gaan dat de Engels man in 1995 zijn teamgenoot wordt. Tevens laat de wereld kampioen weten dat deze op lossing op zijn volledige steun kan rekenen. „Voor zover ik weet, zal John- ny Herbert volgend jaar voor Benetton rijden," aldus Schumacher in het interview. „Maar ik weet niet wanneer dat bericht officieel wordt. Veel mensen bij het team en ook ik zelf zouden gelukkig zijn met deze oplossing. Herbert kent het team immers, hij is een hele aardige jongen en kan behoor lijk gas geven." Nog niet zolang geleden gaf Schumacher te ken nen een goed woordje voor Ver stappen te doen. Van dat voor nemen is hij blijkbaar afgestapt. Met zijn uitspraken maakt Schumacher de toekomst van Verstappen steeds onduidelij ker. Zoals bekend heeft de Lim burger een contract met Benet ton voor tenminste de eerste zes races van 1995. Wil de En gelse renstal inderdaad van Ver stappen af dan kan teambaas Flavio Briatore op een miljoe nenclaim van de Montforter re kenen. Dat geld kan de 22-jarige coureur dan gebruiken om zich bij een ander team in te kopen. Het ligt voor de hand dat Briatore zal proberen Verstap pen onder te brengen bij Ligier. De Italiaan is sinds een half jaar eigenaar van de Franse renstal, waar Olivier Panis als eerste rij der voor het nieuwe seizoen is vastgelegd. Probleem vormt echter de deal die Ligier heeft gesloten met Mugen-Honda als motorenleverancier. De Japan ners hebben bedongen dat hun landgenoot Aguri Suzuki de tweede Ligier gaat rijden. Ge zocht wordt nu naar een oplos sing om Verstappen en Suzuki allebei acht races te laten rijden. den haag* anp 'Reïncarnatie' van Van Gaal schiet Ajax langs NEC: 0-2 Z'n manier van spelen doet sterk denken aan de wijze waarop Louis van Gaal zich vroeger over de velden be woog. Het statige loopje, de slow-motion bewegin gen, John van den Brom is de 'reïncarnatie' van Louis van Gaal als speler. Giste ren gunde de Ajax-trainer zijn 'kloon' eindelijk weer eens een plaatsje in de ba sis tegen NEC. De voorma lige spelverdeler van Vites se beschaamde het - her nieuwde - vertrouwen niet. Met twee fraaie doelpun ten had de vervanger van Jari Litmanen een groot aandeel in de 2-0 zege op de club uit Nijmegen. numegen edwin struis gpd-verslaggever Anderhalf jaar geleden werd hij met klaroengeschal binnenge haald. John van den Brom werd gepresenteerd als de opvolger van de naar Inter getransfereer de Wim Jonk. De nu 28-jarige speler tekende een vierjarig contract en leek aan het begin te staan van een glanzende car rière bij een topclub. Vitesse was leuk en aardig, maar in de sub-top had hij niets meer te zoeken. Dat vond Louis van Gaal ook. Zelf had de ambitieu ze Ajax-trainer nooit de top ge haald, hij zag nu zichzelf terug in de speler die in eerste instan tie voorbeschikt was om eeuwig in Arnhem te blijven voetballen. Dat nooit, dacht Van Gaal, die zelf ook bleef steken bij clubs als Sparta, Antwerp en AZ. Via het aantrekken van Van den Brom probeerde Van Gaal z'n gelijk te bewijzen. Goed, het sig naal tussen hersens en benen mocht er dan wat lang over doen, toch is zo'n type speler bruikbaar voor een topclub. En dus werd er drie miljoen gulden overgemaakt op de rekening van Vitesse. Aanvankelijk tot ie ders tevredenheid. Het shirt John van den Brom (links) viert feest met nummer 4 hing stevig om z'n schouders. Zesentwintig wedstrijden lang toonde hij zich de ideale inschuivende verdedi ger. In die periode verloor Ajax slechts twee keer. De ommekeer kwam begin februari van dit jaar. In de me morabele wedstrijd tegen PSV (4-1 nederlaag) ging het fout. Aan alle kanten zag Van den Brom de Eindhovenaren langs hem heen vliegen. Uit louter medelijden haalde Van Gaal hem naar de kant. Een wissel met verstrekkende gevolgen, want opeens was het over met de spelverdeler. Slechts spora disch kwam hij nog in aanmer king voor een basisplaats, on dermeer in de verloren Europa- cup-kwartfinale tegen Parma. Ook die wedstrijd, die gold als een soort herexamen, verliep desastreus. Het Ajax-boek leek definitief gesloten voor Van den Brom. na zijn eerste treffer, Mare Overmars Bladzijde Gisteren sloeg hij eindelijk weer eens een bladzijde om. Als ver vanger van de met rugklachten kampende Jari Litmanen, mocht Van den Brom weer eens de volle negentig minuten vol maken. Tijdens de allerlaatste balomwentelingen van het jaar, in een met ruim 20.000 toe schouwers uitverkochte De Gof- fert tegen NEC. Als scha duwspits. Want achterin is er geen plaats meer voor de statige speler. En wat blijkt? Van den Brom kan heel goed uit de voeten op de positie die normaliter is voorbehouden aan de Finse in ternational. In de zestiende mi nuut was Van den Brom het eindpunt van een vloeiende aanval die werd ingezet door Ronald de Boer. De internatio nal vond met speels gemak Ed gar Davids, die op zijn beurt feest mee. met een magnifieke beweging Van den Brom alleen voor NEC- keeper Wilfried Brookhuis zette. Keihard schoot Van den Brom de bal in het doel: 0-1. De Van den Brom-show deel 2 speelde zich af in de 58e mi nuut. Nu was het Clarence See- dorf die met een handige bewe ging Van den Brom alle ruimte van de wereld gaf. Met buiten kant rechts tikte hij de bal langs de kansloze Brookhuis: 0-2. l wee wereldgoals'compli menteerde Van Gaal z'n 'even beeld' overdreven uitbundig. De opluchting was groot bij de Ajax-trainer. Drie dagen na de zeperd tegen NAC had de trai ner weinig zin om weer ge zichtsverlies te lijden. Boven dien stond de eerste plaats in de PTT-telecompetitie op het spel. Dus was Van Gaal zeer con tent met de uitslag. Met hetzelf de aantal verliespunten - vier - als vorig seizoen rond deze tijd ging Ajax gisteren als de num mer één van Nederland de win terstop in. „Ik ben blij dat het erop zit", aldus Van Gaal. „We kunnen terugkijken op een ge weldige eerste seizoenhelft. Hoewel tien spelers van Ajax de WK hebben meegemaakt, heb ben we uitstekend gepresteerd op meerdere fronten. Cham pions League, met twee ploegen in de nationale beker, eerste in de competitiestand, dan kun je( alleen maar tevreden zijn. NEC: Brookhuis; Van Diemcn, Van der Linden, Stock en Verhoeven; Cruden, Kooistra (68. Janssen) en Van Wan- rooy; Pothuizen. Lok en Van Eijkeren (6H Mikalevitsj). Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijk aard en Frank de Boer; Seedorf, Van den Brom en Davids; Overmars (59. Bogarde), Ronald de Boer en Van Vos sen (77. Reuser). Op 28 oktober werd Aad de Mos ontslagen door PSV. Twee maanden later is de trainer van oordeel dat de club in paniek gehandeld heeft. „Ik ben ontsla gen door mensen", zei hij woensdagavond bij Studio Sport, „die in potentie te weinig bagage hadden om de situatie op waarde te kunnen schatten." De Mos doelde op voorzitter Bill Maeyer en manager Frank Arnesen. „Ze hebben in paniek gehandeld en daarvan ben ik het slachtoffer geworden. Ze hebben te veel gekeken naar het verlies tegen Ajax." De Hage naar werd destijds bij de club binnengehaald door het duo Ruts (voorzitter) en Ploegsma (manager). „Die verdwenen binnen enkele maanden. Als zij gebleven waren, was dit alle maal niet gebeurd." De Mos is het slachtoffer ge worden van het ongeduld van PSV. „Zij willen een nieuwe ploeg opbouwen en dat koppe len aan direct succes. Elke trai ner weet dat dat vrijwel onmo gelijk is. Opbouw vraagt tijd. Een nieuw elftal heeft tijd nodig om ingespeeld te raken. Die tijd heeft PSV niet kunnen of willen opbrengen." De trainer vindt dat de Eind- hovense club goed heeft inge kocht. „Ik blijf er bij dat de aan kopen goed zijn. De uitschake ling door Leverkusen in de Eu ropa Cup heeft stagnatie opge leverd. Komt een elftal door zo'n eerste ronde, dan heb je een basis voor een goed sei zoen. Nu misten we die sprong door het verlies." De Mos betreurt zijn ontslag. „Ik heb niet de kans gekregen te laten zien wat ik kan. Mensen die niet op de hoogte waren of wilden zijn, hebben mij die kans ontnomen. PSV heeft een jong dynamisch elftal met veel talent en veel mogelijkheden. De ontwikkeling heeft tijd no dig. Dat kan je niet forceren in een jaar." Achteraf noemt hij PSV de verkeerde club voor De Mos. Niet De Mos de verkeerde trainer voor PSV. Na zijn ontslag ontving hij een concrete aanbieding van een Japanse club. „Ik had daar aan de slag gekund. Ik heb het niet gedaan, omdat ik twee schoolgaande kinderen heb en ik niet in mijn eentje in Japan wil zitten. Ik zit vijftien jaar in het vak, heb bij vier topclubs gewerkt en heb geen behoefte aan werk in 'apan. In het begin van mijn loopbaan had ik het wel gedaan, nu niet." )aag de volleybalsters niet uit. Is de bond het hard wil spelen, un best. Mag Bert Goedkoop i januari niet met de vrouwen electie aan de slag, dan stapt let grootste deel van het natio- lale team op. International 'era Koenen: „Ik heb met ne en van de twaalf speelsters ontact gehad. Die hebben me llemaal gezegd niet door te villen gaan zonder Bert. Als de iond niet naar ons wil luisteren, lan gaat Jong Oranje maar naar iet Europees kampioenschap. Waarschijnlijk komt er dan ;een kip kijken. Blijkbaar wil de )ond het zo." De aanstelling van Jong Oran- e-trainer Toon Gerbrands als ijdelijk bondscoach van de Touwenploeg heeft voor op- ichudding gezorgd. De meeste nternationals hebben geen trek n een voorbereiding op het EK, volgend jaar september in Ne derland, onder Gerbrands. Koe ten, woordvoerster van Oranje bij ontstentenis van captain Cintha Boersma, die in Italië Verblijft: „De internationals in Nederland zouden dan samen Gerbrands voelt zich kop van jut UTRECHT GPD Toon Gerbrands voelt zich een kop van jut. De kersverse interim-bondscoach van de volleybalsters begrijpt niets van alle commotie rond zijn persoon. „Ik heb nooit pro blemen gehad met de spel- sters uit de nationale selectie. In feite doe ik precies wat ik twee keer eerder heb gedaan. Ik neem de honneurs waar voor de bondscoach. Ik ga gewoon trainen met Jong Oranje en de internationals die in Nederland actief zijn. Dat zijn er trouwens maar vijf, want Ingrid Visser hoort officieel nog bij Jong Ocan- met Jong Oranje moeten trai nen. Dat zien we niet zitten. Ik wil het niet op de persoon Ger brands spelen, maar wij willen een winterprogramma onder Goedkoop afwerken. Zodat we op een hoog niveau de zomer ingaan. Het is best als er een paar speelsters van Jong Oranje met ons mee trainen om erva ring op te doen. Maar niet an dersom, dat is een stap terug." Wereldreis International Koenen, spelver- deelster bij eredivisieclub Mar- tinus, begrijpt niet waarom de Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo) Gerbrands heeft aan gesteld. „Wij hebben informatie dat Bert Goedkoop in januari terug is van zijn wereldreis. Dan wil hij weer met ons aan de slag. Nee, ik weet niet of ze dat bij de bond ook weten. Blijkbaar niet. Sinds het WK in Brazilië in ok tober hebben we geprobeerd een gesprek met het fondsbe stuur te krijgen. Om onze erva ringen te vertellen en plannen duidelijk te maken. En te horen wat de bond van plan is, wat ze met het EK in eigen land willen. Dat gesprek is er nooit geweest. Ook niet na mijn brief aan voor zitter Van Zwieten. Ineens stel len ze Gerbrands aan. Gewoon achter onze rug om, dat vinden we nog het ergste." In de aanloop naar het WK in Brazilië, waar Nederland de laatste acht niet haalde, hebben de volleybalsters er nooit een geheim van gemaakt dat ze zich vanaf mei 1995 samen willen voorbereiden op het EK en de Olympische Spelen van Atlanta, zonder competitieverplichtin gen. Om die reden hebben alle internationals in het buitenland maar een eenjarig contract bij hun club getekend. Volgens Bert Goedkoop en zijn speel sters is dat de enige manier om het gat met de wereldtop te dichten. De volleybalbond heeft echter al laten weten het beno digde geld voor die aanpak - een bedrag van 1,8 miljoen - niet te hebben. Toon Gerbrands: Kop van Jut. Winterprogramma Volgens Koenen zou Bert Goed koop desondanks toch weer met de vrouwenselectie aan de slag willen. „Over alles valt te praten. Ook met Bert. Hij heeft in ieder geval te kennen gege ven dat hij het winterprogram ma wel wil doen. Hij is in beeld, ook als we eventueel niet met het hele team uit de competitie kunnen omdat er geen geld voor is. Wij hebben die infor matie uit de eerste hand. Bij de bond weten ze dat niet, omdat ze dat nooit rechtstreeks aan Bert hebben gevraagd. Alleen maar via via. Het is jammer dat het zo loopt. Maar kennelijk is dit de enige manier om met de bond te communiceren." Bondsvoorzitter Herman van Zwieten is verbaasd over de harde opstelling van de volley balsters. „Ik heb een paar maanden geleden uitgebreid met een delegatie van vier speelsters gesproken. Die heb ik duidelijk gemaakt dat er met ons te allen tijde valt te praten, alleen niet over die 1,8 miljoen gulden. Dat geld is er niet. Dat heb ik Vera Koenen ook nog eens in een brief laten weten." Voor Van Zwieten is een eer dere terugkeer van Goedkoop onbespreekbaar. „Wij weten niet dat hij in januari beschik baar is. Dat is nieuw. Maar evengoed blijft Toon Gerbrands tot mei bondscoach. Er moet getraind worden door de inter nationals die in Nederland spe len, samen met Jong Oranje. Dat is ons programma. Daar valt niet aan te tornen. Ook niet aan de aanstelling van Ger brands. Wij bepalen wie bonds coach wordt, niet de speel sters." Jong Oranje Koenen denkt dat het vrouwen UNITED PHOTOS DE BOER/POPPE DE BOER team sterk staat.Als Goedkoop niet terugkomt en wij opstap pen, dan is er dus geen Neder lands team meer. Heeft Van Zwieten gezegd dat er meiden genoeg zijn in Nederland? Ook goed, dan sturen ze Jong Oranje maar naar het EK. Maar het lijkt me niet dat je het volleybal een dienst bewijst als Jong Oranje in onze plaats achtste of negende wordt. Chantage? Nee hoor, wij willen graag, maar dan moet de bond wel naar ons luisteren. Na de kerst heb ik een gesprek met het bestuur. Eindelijk, ja." Van Zwieten: „Maar laat Koe nen niet denken dat we dan in eens van onze plannen afstap pen." Ook als daardoor de hele selectie opstapt? „Inderdaad. Ze kunnen kiezen: of in januari aan de slag met Gerbrands of be danken. Daar ben ik heel mak kelijk in." UTRECHT» ANP Er komt wellicht een onderzoek naar de mogelijkheden voor het Nederlands Olympisch Comité om meer fondsen te verwerven. Comités in andere landen blij ken miljoenen guldens binnen te halen door exploitatie van de Olympische ringen. Zo incas seert de Belgische bond 15 mil joen per jaar. Anton Geesink kwam terug van een week praten in olym pisch Atlanta met een opzien barende ontdekking. De vijf olympische ringen blijken in België de waarde van goud te hebben en in Nederland van oud ijzer. Het Nederlandse IOC- lid informeerde zich in de wan delgangen bij de vergaderingen van de associatie van nationale olympische comités bij Piet Moens die in België fondsen werving coördineert. „Moens vertelde me dat de olympische ringen verkocht zijn aan 22 be drijven die per vier jaar 1,22 miljoen dollar betalen en nog eens aan 23 bedrijven voor 120.000 dollar. Totaal is dat, met rente, zo'n 60 miljoen gul den per olympiade. Geesink vernam in Atlanta bovendien hoe het Amerikaanse olympisch comité (USOC) enor me winsten maakt met de rin gen. „USOC heeft een eigen postorderbedrijf in Colorado. Dat verkoopt tientallen produk- ten. USOC heeft een commer ciële jaaromzet van 225 miljoen dollar, zeg maar 400 miljoen gulden." Volgens Geesink genereert Nederland slechts 900.000 gul den per jaar uit de exploitatie van de ringen. Daarnaast zijn de Nationale Sporttotalisator, de Krasloterij en de overheid (via het fonds van de topsport) voor ettelijke miljoenen „sponsor" van NOCNSF. Geesink bracht zijn informa tie uit België en Verenigde Sta ten te berde in de bestuurscom missie Olympische Beweging. De commissie besloot de infor matie door te sluizen naar NOCNSF met de vraag of het niet verstandig is daar uitge breid onderzoek naar te doen. „Het is duidelijk dat er met de ringen veel geld te verdienen valt. Ook in een land met een zwakkere economie dan Neder land. België doet zaken met 45 bedrijven. Moens zei nog: de Nederlanders zullen wel denken dat het 60 miljoen Belgische frankskes zijn." Het advies van de bestuurs commissie Olympische Bewe ging aan NOCNSF is een van zijn laatste daden in het jaar '94. „Het was mijn fijnste", zei hij woensdag in Utrecht. „Het wer ken voor de evaluatiecommis sie, ter voorbereiding van de verkiezing van de lokatie voor de Winterspelen van 2002, was buitengewoon interessant. Het IOC zit met een luxe probleem: negen kandidaten voor één or ganisatie. Olympische spelen hebben tegenwoordig een enor me uitwerking. Atlanta is nu al een van de bekendste steden ter wereld. Van Lillehammer had acht jaar geleden niemand bui ten Noorwegen gehoord, nu is dat plaatsje bekend in de hele wereld." Bij het examineren van de ne gen kandidaten lette Geesink vooral op de zorgen en voorzor gen voor de deelnemers. „Of ze niet urenlang in de kou moes ten wachten voor de opening was een van mijn tientallen punten. Ook keek ik naar de budgetten. Ik wilde er twee zien: een voor de Spelen zelf en een voor de extra infrastructuur als wegen, treinen, gebouwen enzovoort. Doe je die twee bij elkaar, is er altijd verlies. De spelen zelf leveren altijd winst op." Vier van de negen kandidaten blijven volgende maand over na het oordeel van het IOC-be- stuur. De vier besten mogen nog een half jaar doorgaan. In juni is verkiezing plaats. Salt La ke City is favoriet. Geesink zegt dat niet. Hij onthoudt zich van commentaar. „Onze commis sie, met negen mensen die niets met het IOC te maken hebben, heeft een objectief rapport uit gebracht." In de eerste maanden van '95 zal Geesink alle geledingen van het „Olympisme" uitdragen tij dens een tentoonstelling van Randstad met seminars waar voor ook een aantal (ex-)top sporters is uitgenodigd. Voor de viering in 1996 van honderd jaar Olympische Spelen hoopt hij te kunnen bijdragen aan een bijzondere olympische dag in een aantal Nederlandse steden. Sokolov alleen aan kop in Gronings schaaktoernooi GRONINGEN ANP Ivan Sokolov heeft in de derde ronde van het internationaal schaaktoernooi in Groningen alleen de leiding genomen. Van de vier koplopers was de Bos niër de enige die zijn partij in winst omzette. Hij won overtui gend van de Brit Julian Hodgson. John van der Wiel handhaaf de zich in de middenmoot door een remise tegen Artoer Joesoe- pov. Loek van Wely incasseerde tegen de Bulgaar Kiril Georgiev zijn tweede nederlaag op rij. Sokolov speelde met wit in drukwekkend tegen Hodgson, die nog weinig heeft kunnen la ten zien in dit toernooi. De En gelsman miste na de opening de kans op actief tegenspel. De Bosniër uit Oegstgeest maakte Hodgson rigoureus af. De Brit gaf op de 36e zet op. Van der Wiel hield aan de Russische opening van zijn partij tegen Joesoepov een miniem plusje over, maar kon daar verder wei nig mee beginnen. Na 22 zetten berustte de met wit spelende Leidenaar in remise.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23