BS Leiden heeft het lek eindelijk boven De Algemene en Tempo laten geen steek vallen Fiks is nu ook koploper BV Lisse is nu in, veilig vaarwater B Sport De dammers van LDG heffen het glas vanwege lijfsbehoud Leiderdorp doorstaat test Van den Barselaar gaat goed van start MAANDAG 12 DECEMBER 1994 Basketballers boeken simpele zege De basketballers van BS Leiden en MSV staan weer op een vijftig procentsscore in de promotiedivisie na over winningen op respectievelijk Blue Herons (76-92) en Weert 2 (89-97). BV Lisse faalde in de slotfase tegen kop loper DAS (61-64) en zag het gat in de eerste divisie B na de verloren partij groeien tot vier punten. leiden gertjan v BS Leiden lijkt het lek boven te hebben. Zaterdag boekte de ploeg eindelijk weer eens een simpele overwinning. Blue Herons was vooral in de slotfase kansloos tegen een goed spe lend Leiden: 76-92. Ton Kallenberg heeft er even op moeten wachten, maar in Vianen klopte hel bij Leiden. Zowel aanvallend als verdedi gend scoorden zijn volgelingen een dikke voldoende. Uitgezon derd een (gebruikelijke) zwakke periode aan het begin van de tweede helft waarin de thuis ploeg van 31-41 terugkwam naar 57-57, had Leiden de zaak in handen. Mede dankzij de inbreng van Kallenberg zelf - hij was in de eerste helft vier keer succesvol van achter de driepuntslijn. Maar ook de aanwezigheid van Loet de Ruijter lijkt Leiden goed te doen. De forward maakte 21 minuten en begint het ritme weer te vinden. Aanvallend was het verzorgd wat de bezoekers lieten zien. Met vijf man in de dubbele cij fers kon Leiden terugkijken op goed teamspel. Scores BS Leiden: Huybens 15, Ginjaar 15, De Bruin 13, Ze venhoven 12, Kallenberg 12, Wals 9. Zelfvertrouwen Het zelfvertrouwen bij MSV was een beetje weg na vier verlies- partijen op rij. Gisteren kon de ploeg weer eens lachen na de gewonnen confrontatie (89-97) Weert, u meer op wie er iet team speelt dan meldde een tevre- Marionnaux. „Rick Driessen scoorde niet veel van daag, maar hij speelde wel als een echte aanvoerder en heeft ons naar de overwinning ge leid." Verdedigend schortte er wel wat aan bij de Noordwij- kers, waardoor MSV het zichzelf lastig maakte. Opvallend was het dat de be zoekers pas na het uitvallen van de goed spelende Bart Driessen de wedstrijd naar hun hand zet ten. MSV beschikte in de laatste „Ik let goed voo den Tre< over de langste adem. Marionnaux zag Jan Koek en Steve Dogo de wed strijd beslissen. Dank „Met dank aan Lisse", luidde de conclusie in het kamp van kop loper DAS na de 61-64 overwin ning op Lisse. De Delftse forma tie, met ex-BS Leiden-speler Martin Gilliot in de gelederen, kon bij het zien van die eind stand op het scorebord nog nauwelijks beseffen, dat de winstpunten mee naar Delft gingen. Tot vier minuten voor het einde van deze chaotische wedstrijd met veel balverlies leek alleen Lisse aanspraak op de winst te kunnen maken. Een 56-45 voorsprong vier minuten voor tijd werd echter weggeven en zo mocht Lisse het verlies zichzelf aanrekenen. Excuses kon Lisse niet aan voeren. De ploeg van Lawrence McGray miste maar liefst der tien vrije worpen en zelfs het uitvallen van Robert Balm met een enkelblessure haf gemakke lijk opgevangen kunnen wor den. Gebrek aan collectiviteit bij Lisse en een 'superminuut' met tien punten van DAS-guard Ar thur van Hagen deden de thuis ploeg de das om. Scores BV Lisse: Balm 16, Taal 11, Van den Akker 10. DAS: Van Hagen 20, Gilliot 15. Jack Ginjaar (8) noteerde 15 punten voor BS Leiden ii leiden» michel v korfbalmedewerker De Algemene en Tempo hebben in de vierde ronde van de zaalcompetitie hun honderd procent score behouden met zeges op DKC (20-11en Archipel (18-17). Minder voorspoedig gaat het met TOP, want de overgangsklasser uit Sassenheim staat na nieuw verlies te gen DVO (16-18) puntloos op de laatste plaats. Gezien de personele bezetting lever de TOP met een 16-18 nederlaag tegen DVO eigenlijk nog een behoorlijke prestatie. Het achttal van Anne van der Zaag telde immers met Inge de Vroom- en, Peter Boeren en Olaf Dannijs drie invallers. De aanval was voor rust erg wispelturig met enige productieve mi nuten, gevolgd door lange periodes zonder treffers (4-0, 5-5, 6-9 en 10-11). Bij 10-12 kwam Tim van der Horst in het veld om prompt een hattrick af te leveren op weg naar 14-14. Zijn vierde treffer was met zeven minuten te gaan zelfs goed voor 16-15. Daarna verzuimde de ploeg echter om de bal langer vast te houden, wat genadeloos werd afgestraft met drie te gentreffers op rij. Tijdens het eerste kwartier legde De Algemene al een solide basis voor de overwinning op DKC. De Leidse verde diging sloot dermate goed dat de enige tegentreffers ontstonden uit strafwor- pen en een fout bij het uitwerken van de bal. Alfred en Arnoud Lambooy, Perry Venema (2), Annemieke Molloy en Miranda van der Lely konden dank zij goed afvangen met vo.' aanleggen en dat leverde op. Deze voorsprong was na rust uitgegroeid tot tien punten, waarbij vooral Alfred Lambooy (7) en Miranda van der Lely (4) hun verdedi gers regelmatig tot wanhoop brachten. Uiteindelijk bleef de teller stilstaan bij 20-11. Fides Pacta had zeker een punt overgehouden aan het bezoek bij ZKV, ware het niet dat in de slotminuten net het nodige fortuin ontbrak. De forma tie van Steven Tims speelde met Daan Niesing voor de zieke Dimitri IJzerman en bezat zowel voor als na rust (8-9) een voorsprong van vier punten (8-4 en 17-13). Bij 17-18 (René van der Vooren) zag een aanvaller van ZKV een worp zomaar door de mand vallen, waarna het ook nog 19-18 werd. In de ze hectische slotfase konden de Leide- naars alleen maar wijzen op een straf- worp en vrije doorloop die beide wer den vergooid. De Danaïden had na afloop van het treffen met DKV(IJ) wel reden tot jui chen, omdat met 12-11 de eerste zege van het seizoen werd genoteerd. „Wij waren de hele wedstrijd veel sterker, maar maakten op kritieke momenten fouten, zodat het toch nog spannend werd", vatte coach Rolf Latuperisa het spelverloop in één zin samen. Hij moest Nelleke Peters opstellen voor de geblesseerde Hennie van der Top (achilles-pees). De invalster speelde een puike partij met drie treffers (4-1, 8-6 en 10-7). In de resterende dertien minuten moesten goals van Marcel Keijzer en Eric Kromhout echter nog een vijandelijke gelijkmaker voorko- Ook Pernix bracht een zware uit wedstrijd tot een goed einde, want bij Vriendenschaar(H) werd het 22-20. De Leidenaars, met Janneke van Driel voor de zieke Iris van der Brugge, wer den geconfronteerd met een tegen stander, die een hoog tempo zuiver afstandschot als wapens hanteerden. Zij stonden tot drie maal toe drie doelpunten achter (9-6, 14-11 en 19-16), maar raakten desondanks nooit in paniek. In de laatste tien minuten was de thuisploeg duidelijk uitgeraasd, terwijl de bezoe kers onverstoord rustig hun aanvallen bleven opzetten, resulterend in treffers van Marco van der Lucht en Bert Vanhaelen (beiden overigens vijf maal succesvol), Karen Arnoldus, Lian Tiele- man en Hele'ne Zuurmond én de volle Bij 16-16 besloot coach Jan Eikelhof van Tempo om Erik Pons in te zetten tegen Archipel om in de resterende drie minuten nog een beslissing te for ceren. De invaller was drie weken ge blesseerd geweest, maar bleek niets aan zuiverheid te hebben ingeboet, want zijn eerste schot leverde prompt 16-17 op. Vakgenoot Ben Nikkels volg de een minuut later zijn voorbeeld, waarmee hij de beslissing forceerde, want de tegenstander kon hier slechts één goal tegenover stellen: 17-18 eind stand. Overigens werd Sandra Buiskool topscorer met zes treffers. Crescendo wist ruim veertig minu ten redelijk in het spoor te blijven van Celeritas. Gert-Jan Hensing (2) en Ani ta Alberts wisten een 8-4 achterstand zelfs bijna nog geheel weg te werken (8-7). De lijstaanvoerder van 2E had echter een aanzienlijk lengte-voordeel en begon dit steeds beter uit te buiten. Zodoende liep het verschil via 14-10, 19-10 en 23-12 nog behoorlijk op: 24- 14. Coach Herman Godefroy van KZ Leiden toonde zich zeer opgelucht na het 17-17 gelijkspel tegen Sperwers: „Wij mogen blij zijn dat we nog een punt gewonnen hebben, want voor hetzelfde geld had je met lege handen gestaan." Zijn volgelingen dicteerden van 2-0 tot 12-10 steeds het scorever loop, maar toen begon de tweede aan val te haperen. Dit vak was routinier Wil de Wit met een enkelblessure kwijtgeraakt en scoorde in twee aan- valsbeurten nog maar één keer. Toen het 15-17 was geworden, leek een ne derlaag onafwendbaar, maar in de blessuretijd redde Aldo Spadon met zijn vijfde en zesde treffer, waaronder een strafworp, nog net het punt. Na winst op Antilopen korfbalmedewerker Het eerste thuisduel van Fiks te gen Antilopen verliep buitenge woon succesvol. Dooreen 16-10 zege schaarde de ploeg van coach Gé van de Water zich na de derde competitieweek bij de koplopers in de eerste klasse F. Pas volgend jaar krijgt het op treden in de Apollohal een ver volg, want in de resterende twee competitieronden staan op nieuw uitwedstrijden gepro grammeerd. „De beste thuiswedstrijd van dit seizoen", roemde Fiks-coach Gé van der Water zijn achttal, daarmee veld en zaal tezamen nemend. „Vooral tactisch waren we vandaag zonder meer de beste ploeg. Ik had deze scheidsrechter al eens eerder aan het werk gezien en wist dat hij een eigen interpretatie heeft van de spelregels en erg veel strafworpen uitdeelt. Dat heb ben we zoveel mogelijk trachten te voorkomen door consequent dubbel te verdedigen. Ook heb ben we veelvuldig gewisseld van tegenstander. Antilopen raakte zo werkelijk volledig van slag." Aanvallend ging het allemaal wat minder, erkende de Leidse oefenmeester. Vooral het twee de aanvalsvak wist maar weinig lijn in het spel te krijgen en ver morste bovendien erg veel kan sen. Met name voor rust duurde het lang voordat er goals vielen. Tussen 4-2 en 5-3 (Adinda Hooimeijer) verstreken maar liefst twaalf minuten. „Jeugdige overmoed", aldus Van der Wa ter, „ze willen gewoon te veel tegelijk doen. Vorige week was de opbouw veel degelijker en was het vak wel erg gevaarlijk. Men speelde teveel in een klei ne ruimte om de korf. In de tweede helft was de opbouw ruimer en dat gaf goede kan- Na de rust (6-5) kwam de te genstander uit Leusden eerst nog op gelijke hoogte (6-6, 7-7), voordat Fiks door twee treffers van Matthijs de Visser wederom afstand nam. Na 9-7 was het echter het eerste aanvalsvak dat moeizaam tot scoren kwam. Theo Vreeken zag een treffer af gekeurd, miste een strafworp, maar revancheerde zich nadat hij eerst al uit een doorbraak had gescoord: 11-7. In de resterende negen minuten liep het verschil tot 16-10 op door treffers van Henrik Hooi meijer (2), Marleen Boomgaard, nogmaals De Visser en Maikel Martens. „Fiducia, nota bene de ploeg waarvan we de eerste wedstrijd verloren, was eigenlijk de gemakkelijkste tegenstan der", constateert Van der Water. „Wel een beetje eng, want het kan dus alle kanten uit in deze klasse. Ik heb alle tegenstanders gezien en ik denk dat we van al le ploegen kunnen verliezen, maar ook kunnen winnen. Als Fiks honderd procent blijft draaien kunnen we dus ver ko- Fiks vangt bot den haag bram v Matthijs de Visser waagt e leiden bertho smit dammedewerker In de landelijke tweede klasse bonden de dam mers van LDG dit keer IJmuiden 2 aan de zege kar: 9-11. Minder vergaat het Rijnsburg dat ook tegen ORCA niet kon winnen: 8-12. Samen Sterk herstelde zich met een knappe 13-7 winst op ODB. IJmuiden-LDG: 9-11 Volop tevredenheid in het Leidse kamp. Met 10 punten neemt LDG nu de derde plaats in en is met nog vier ronden te gaan reeds vrij van degra datie-zorgen. Toch moesten de Leidenaars lang wachten voor het glas geheven kon worden. Bij de stand 9-9 liet de oppermachtige Fred Ong zijn taai verdedigende tegenstander Holkamp keer op keer ontsnappen. Drie dammen en een schijf contra een dam en twee schijven, levert altijd winst op. Ong liet zich echter meeslepen in het nerveuze tijdnoodspelletje van Flolkamp. Liet dé winst een keer lopen en vond pas na de lijdscon- trole de rust om beslissend toe te slaan. Winst was er verder voor Jaap van Duyvenbode en Hans Tangelder. Wim Klein pakte een belangrijk punt door een einde te maken aan de zegereeks van IJ muidenaar Wind. Rijnsburg - ORCA: 8-12 Rijnsburg is Ton Noort kwijt en Cees Varkevisser is ook lang niet altijd beschikbaar. Dit keer ging het vooral mis op de hoogste borden. Op bord 2 poneerde M. Tesselaar een sterke schijf in het centrum van Rijnsburger Arno Kooloos die zich verslikte in de complicaties. Even later moest ook kopman Hans Kreder eraan geloven. Kreder stond op voordeel maar toverde vervolgens een mooi maar weinig agressief breiwerkje op de vel den. Na Ivo de Jongs doorbraak was het meteen over en sluiten. Cees van de Bosch, Gert Ceder hout waren het dichtst bij de winst, zij beten niet door. Cor van Dusseldorp voegde als enige wel twee punten aan zijn totaal toe. Illustratief: Hij kreeg hierbij echter alle medewerking van zijn te genstander. die was thuis gebleven. Samen Sterk - ODB: 13-7 leiden gertjan v De DVZ/Grasshoppers zijn na de winst op PSV/Almonte (40-69), nog één overwinning verwij derd van de 'final four'. Lisse stelde het komende eredivisie schap definitief veilig door Rot terdam kansloos te laten (75- 56), terwijl Leiderdorp na het tweede verlies tegen Jumpers (57-55) een stapje verder verwij derd zijn van de promotiedivi- PSV/Almonte was zoals ver wacht een weinig serieus te ne men opponent voor Grasshop pers. De Eindhovense ploeg mag zich dan wel middenmoter noemen in de topdivisie B, maar hoort gewoon thuis in de promotiedivisie die na de kerst van start gaat. Grasshoppers had maar een helft nodig om zich zeker te we ten van winst. Na rust (19-39) namen de Katwijksen gas terug. Via 25-40 liep de ploeg van Lace Strong naar 29-63. Strong liet jeugdspeelster Gabriëlle Ver steeg nog drie minuten mee spelen. Tweelingzus Thalia mocht haar trainingspak aan houden. Scores Grasshoppers: Allers 16, Weeda 16, Driessen 12, Hartlief9. Het treffen tussen de vrouwen van Lisse en Rotterdam was ook één van die duels waarvan het resultaat reeds op voorhand vaststond: Lisse kon niet verlie zen en tegenstander Rotterdam zou al het mogelijke moeten doen om de schade te beper ken. Voor Lisse betekende dat gegeven ongewild dat de ploeg in verdedigend opzicht de teu gels liet weren. Optimaal profi teren deden de bezoekers van de vele uitgespeelde kansen echter niet. Rotterdam, dat tot 11-11 naast de thuisclub mocht blijven, werd in de daaropvol gende fase van de wedstrijd snel onder de voet gelopen. Een weer als vanouds op dreef zijn de Esther van den Bosch, strooi de niet alleen kwistig met sulD< tiele passjes, maar liet en paioi sant de ene na de andere dritC! punter aantekenen. Toen Lissw na de rust snel uitliep tot 60-2 la geloofde de ploeg het wel. EeAi weinig selectieve schotkeuze est de steeds verder wegebbend m concentratie stelden de tegerw stander weliswaar in staat ieigi terug te doen, maar deden ht in voor Lisse verplichte nummeh; als een nachtkaars uitgaan: 75 D 56. w k) BV Leiderdor,c moeten dit seizoen slechts vieei belangrijke duels afwerker Twee daarvan gingen al verlod ren. Net als tegen de reserve n van Den Helder stond de ploe vi van Henk-Jan Piket er niet in d d uitwedstrijd tegen Jumpers: 57 A 55. Gevolg van een en ander i ir dat Leiderdorp nu de derd la plaats in de eerste divisi n innneemt, terwijl alleen de eei g ste twee plekken recht geven 0| K promotie. Gebrek aan inzet kon Leider dorp niet verweten worden t maar wederom was de ploei i slordig in de afwerking onde het bord. Slechts tien puntei lieten de centers van dichtbi aantekenen. Daardoor verzuim de Leiderdorp de wedstrijc A vroegtijdig te beslissen. Pas in de slotfase ging he echt fout. Anderhalve minuu voor tijd was er nog alle kans Oj C winst. Twee keer balverlies - di h eerste van Renate Sluys en di r tweede van Birthe van der Voor - zorgde ervoor dat de Haagsi vrouwen van 53-55 op 57-5! c kwamen acht seconden voo: S tijd. g Sluys, die als enige een vol r doende scoorde aan Leider dorpse kant, koos in de laatsti seconden voor een (gemist schot vanachter de driepunts l lijn, waardoor het noodlot nie v af te wenden was. Scores BV Leiderdorp: Sluyi 1* 26. c 1: leiden welletjes en werd de thuisploej gespaard. Scores BV Leiderdorp: Wage maker 14, Saïdi 13, Van Zegvele 12, B. van der Voort 11. De jongens junioren van B\ Leiderdorp bleken weinig ti hebben geleerd van de overwin ning van vorige week. In thuis haven 'Op Dreef kreeg Leider dorp een ongenadig pak slaaf van Rotterdam: 61-95. De thuis ploeg was bang voor de lengtt van de opponent, blokte niel goed uit en pakte zo te weinig rebounds. Omdat de ploeg ook nog 22 keer balverlies leed, speelde Lei derdorp een hopeloze wed strijd. Rotterdam kon naar har telust de opgebouwde voor sprong bij rust (46-32) vergro ten, waar Leiderdorp achter de feitenaanliep. Score BV Leiderdorp: Knij- nenburg 18, Smeding 13. De meisjes junioren van BV Lei derdorp hebben de op papier lastige ontmoeting met Hoofd dorp met glans doorstaan. De ploeg van Joris Zandbergen had weinig problemen in de uitwed strijd zaterdag: 66-48. Alleen in de eerste zeventien minuten ging het spel gelijk op. Hoofddorp, een subtopper in de eredivisie, hield stand tot 20-18. Daarna bemoeide Mariska van Zegveld zich uitdrukkelijk met de aanval. De center scoorde in de laatste drie minuten acht punten, waardoor Leiderdorp een ruime voorsprong nam: 31- 22. De bezoekers controleerden na de thee de wedstrijd. Even nog kon Hoofddorp volgen, voordat Leiderdorp een tussen- sprint nam van 40-32 naar 53- 32 in de 32ste minuut. Daarna vond Leiderdorp het korfbalmedewerker Het beroep dat het afdelingsbe stuur aantekende tegen de uit sluiting van Fiks, TOP, KVS en ODO(M) uit de bekercompetitie van Rijndelfland, is afgewezen. Deze clubs bleven volgens de tuchtcommissie op 22 septem ber in gebreke toen er inhaal wedstrijden moesten worden gespeeld, nadat de bekerduels op de dinsdag ervoor waren af gelast en werden bestraft als zijnde 'niet opgekomen'. De commissie van beroep van Rijndelfland oordeelde dat het bekerreglement het enige reglement is, waaraan het ge drag van de clubs moest wor den getoetst. Bij toetsing aan andere regelingen of veronder stellingen zou rechtsongelijk heid ontstaan en zouden der halve andere verenigingen be nadeeld kunnen worden. Naar aanleiding van deze gang van zaken overweegt het bestuur van Fiks om in het vervolg niet meer deel te nemen aan het be kertoernooi op het veld. TOP lijkt vooralsnog geen conse quenties aan de uitspraak te verbinden. Het afgezakte Samen Sterk deed goede zaken. Door een nederlaag van Arno van Wijk tegen Pershad, liepen de Hazerswoudenaren tot 5-7 achter de feiten aan. De eindsprint mocht er zijn. Eerst gleed Martin de Jong op techniek langs Bronkhorst; Ronald van Egmond zette z'n team op voorsprong door geduldig te wachten op het onvermijdelijke foutje van de warrige Te Lindert (9-7). Bodegraver Van Rijswijk raakte van de kook na een niet geaccepteerd remise-aanbod. Met voortdurend afruilen haalde de ODB'er de ziel uit z'n stelling, en dat moet je tegen Martien Out niet doen: 11-7. Peter Slagter bewees zijn topvorm (11 uit 7) door een miniscuul voordeeltje tegen Van Setten ragfijn uit te buiten: 13-7. leiden wilmar kortleever atletiekmedewerker Met een tweede plaats in een sterk bezette sprinttweekamp is de Wassenaarse sprinter Fabian van den Barselaar gisteren goed van start gegaan in het nieuwe indoorseizoen. De 21-jarige at leet die uitkomt voor Haag Atle tiek bleef dicht bij nationaal sprintkampioen Miquel Jans sen. Van den Barselaar verbeterde met 6,14 en 16,61 zijn persoon lijke records op zowel de vijftig als de honderdvijftig meter. Als winnaar van beide nummers liep Janssen, net terug van de Pan-Amerikaanse steden in Ve nezuela, respectievelijk slechts 0,27 en 0,44 seconde sneller. „Het ging lekker," was dan ook het commentaar van de jonge atleet die in januari kansrijk is bij de west-Nederlandse kam pioenschappen. „Als je nagaat dat ik outdoor nog 1,2 seconden achter hem zat..." Polsstokhoogspringer Remi Zevenhuizen maakte met een sprong van 4,30 zijn nationale juniorentitel waar. Buiten kwam de Bataaf twintig centimeter hoger, maar in zijn eerste in- doorwedstrijd sprong hij wel een nieuw (club)record. Van AAV '36 kreeg meerkampster Mariëlle Stokdijk loon naar wer ken van de trainingsinspannin gen tot dusver. Met de kogel stootte de Alphense verder dan ooit (10,58), terwijl ze ook de 150 meter voor het eerst binnen de twintig seconden aflegde (19,92). Onder slechte omstandighe den greep De Bataven zaterdag tot vier maal toe een overwin ning in de 26ste Kralingerhout- loop in Rotterdam. Marja Ho- genboom bleek hierbij over de vijftien kilometer de snelste da- me in de tijd van 1.01.35. Om dat de 36-jarige Roelofarends- veense .echter als veterane te boek staat, ging de formele eer- ste plaats naar haar clubgenote Corry Heemskerk, die in 1.05.57 aanzienlijk trager was. Bij de mannen pakten Gé van Veen en Martien Hoogenboom twee prijzen bij de veteranen. Van Veen was met 52.12 de snelste in klasse Ia, Roelofarendsvener Hoogenboom in 53.07 in Ib. Beide zaten ruim achter de al gemeen winnaar Bader uit Utrecht, die ruim binnen de vijftig minuten bleef (49.17). Dichter bij huis liep Jan Jan sen van AV Holland hard bij de dertigste trimloop van de Lei den Road Runners Club, die in, totaal zo'n driehonderd atleten naar De Vliet lokte. Over 14,3 ki lometer realiseerde Jansen een tijd van 53.20. Atletiekvereniging De Spar taan organiseerde zaterdag in samenwerking met het Rijn lands Lyceum in Sassenheim het jaarlijks NK cross voor scho lieren. Van de ruim zeshonderd deelnemers in meer dan hon derd ploegen ging de overwin-1 ning naar het Arnhemse Chris telijk Lyceum, dat in dezelfde samenstelling aantrad als de ploeg die vorig jaar in China dej derde plek pakte tijdens de we-j reldkampioenschappen. Beste; regionale ploeg was van het Rijnlands Lyceum zelf, die in al ledrie de categorieën de tweede plek pakte. Datzelfde deden ook de jongens '78 en ouder, terwijl de meisjes van het Lissese Fio- retti-college in deze klasse der de werden.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 24