Velzeboer verspeelt titel door valpartij DAC uit gevarenzone na winst Merenwiek en Lisse kunnen champagne koud zetten RVV wankelt niet Sport LZ-trio levert fraaie prestatie Kleine weer de rapste; MAANDAG 12 DECEMBER 1994 LEIDEN PETER KLEIN BADMINTONMEDEWERKER Merenwiek en Lisse hebben de titel in hun afdeling van de der de klasse van de landelijke bad- mintoncompetitie binnen handbereik. De naaste concur renten van de koplopers ver speelden kostbare punten. Apollo is na de nederlaag tegen Leyton 2 in de degradatiezone terechtgekomen. In de eerste klasse stoomde Flair in Spijkenisse bij de Ritte 2 door naar een 5-0 voorsprong alvorens Karin Kuiper in drie games haar enkelspel afstond. LEIDEN MARC VAN DER JAGT SCHAATSMEDEWERKER De finale in de Leidse ijshal werd gewonnen door Vincent Wolvers van de Indoor Hardrij Club Leiden (IHCL). Bij de vrouwen won Anke Jannie Landman. Haar overwinning bleek net niet voldoende voor de titel. Die ging naar een ander lid van de nationale shorttrack selectie; de sterk rijdende Pris- cilla Ernst (IHCL). Nationale shorttrackwedstrij den trekken nog steeds niet aansprekende aantallen bezoe kers. Ook gisteravond bleek maar een handjevol belangstel lenden bereid om getuige te zijn van de finale van de nationale shorttrackcompetitie senioren. Ze kwamen niet voor niets. De finaleraces bij zowel de mannen als de vrouwen waren uiterst spannend. De eerste twee competitie wedstrijden van het seizoen bij de mannen kwamen op naam van Mare Velzeboer. Het lid van de getalenteerde schaatsfamilie uit Alkemade hoefde daarvoor LEIDEN GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER Eindelijk smaakten de mannen van DAC en NOVO weer eens het zoet der overwinning. DAC rekende af met Donitas (3-0) en steeg gelijk naar de vijfde plaats van onderen, terwijl NOVO de eerste volle winst greep ten kos te van Martinus 2 met 3-1. Ge- mini en LUSV verloren teleur stellend. Bij de vrouwen behield Gemini de aansluiting met de top door de nummer twee Delta te verslaan; in de derde divisie verraste VCS met een 3-0 zege op Krimpen. DAC - Donitas 3-0; 15-13, 15- 11, 15-12. DAC had weer de beschikking over spelverdeler Remco Val kenburg en dat bracht toch de nodige rust in het team. „Bovendien was de blokkering veel beter verzorgd, waardoor ook de verdediging beter neer gezet kon worden en je veel lek kerder speelt", aldus speler Ro- bert-Jan Boonstra. In alle sets ging het lang gelijk op, maar op de belangrijke momenten wa ren een goed blok en een sterke serve van DAC voldoende om de sets in winst om te zetten. Behalve deze winst kon DAC zich ook verheugen in de komst van Barend van de Meer een buitenaanvaller, die ook inzet baar op het midden is. DAC trok al lang aan deze speler, die het bij Zevenhuizen niet meer naar het zin had. NOVO - Martinus 2 3-1; 7-15, 16-14, 16-14, 15-7. „Vandaag moest het gebeuren", zei Rik Dobbinga, „Omdat Mar tinus slechts een punt meer be zat dan wij." Met een basis van Kees Ouwehand als spelverdeler en Dobbinga en Rob van Daalen op de buitenpositie, Bart Pedersen en Addo Kraan op de middenpositie en Eric de Muynck als libero, liep het in de eerste set totaal niet. De ploeg oogde mat en maakte te veel fouten. Een nieuwe opstelling met Hans Broerê als spelverde ler, Frank de Vetten op de plaats van de Muynck en On no Draayer voor Rob van Daalen resulteerde in een verfrissend spel. NOVO kwam wel achter met 12-14, maar werkte alle set- points weg. Ook de derde set Bas van Zeist, Ronald van der Meer, Wouter de Lijster, Cees- Jan van Vliet en Bianca Dijkstra waren in de singles niet in de problemen gekomen. De beide mannendubbels werden ver deeld, waarbij Van Zeist en De Lijster aan de goede kant van de score bleven. Het vrouwendub- bel en de mixen, Dijkstra/Van Zeist en Kuiper/Van Vliet lever den drie punten op. Het tweede team van de Alp- henaren is gedegradeerd uit de tweede klasse. Met nog drie wedstrijden te gaan en een ach terstand van zeven punten op de veilige zesde positie is geen nauwelijks moeite te doen. Ook in de Leidse ijshal leek er geen vuiltje aan de lucht. Velzeboer won zijn serierace en ook in de halve eindstrijd bleek hij de rap ste. Tijdens de finalerace over 1500 meter controleerde Velze boer rondenlang zijn concur renten. Met nog acht ronden voor de boeg nam Patrick Vergeer het initiatief tot een vesnelling. De zes rijders bleven als aan elkaar gelijmd bijeen tot ruim twee ronden voor de finish. Aan het eind van de eerste bocht ging Velzeboer onderuit en nam Smit mee in z'n val. De zwaar teleurgestelde 'aanvoerder' van de Nederlandse shorttrackselec^ tie moest lijdzaam toezien hoe selectiegenoot Vincent Wolvers de race op zijn naam schreef. De diskwalificatie van Velze boer kwam dubbel hard aan, omdat ook broer Alexander, kanshebber op de winst in de B- finale, dezelfde jurybeslissing moest accepteren. De overwinning van de 19-ja- rige Wolvers kwam niet onver wacht. Vorig weekeinde de- moest NOVO een setpunt weg werken (13-14), om de winst te kunnen pakken. In de vierde set serveerde Broere zelf naar 6-0, door kort, recht door, op een van de twee aanvallers te serve ren, waarbij de andere aanvaller goed afgeblokt werd en dat zet te de toon voor de rest van die set. LUSV - Jupiter 0-3; 9-15, 12-15, 5-15. Over het geheel genomen was Jupiter gewoon sterker dan de studenten. Wel wist LUSV in de eerste set na 0-6 nog gelijk te komen en in de tweede set een 12-11 voorsprong te nemen, maar dat waren ook alle wapen feiten. Sovicos - Gemini/K 3-0; 15-8, 16-14, 15-6. Trainer Casper Brussee hoopt dat met deze nederlaag de ne gatieve reeks is afgesloten. „Te veel mensen kenden problemen met de gezondheid en dat gaat opbreken. Ik ben blij dat dit de onze laatste wedstrijd is voor de redding meer mogelijk. Arnold Duijm, zoals zo vaak dit sei zoen, en Martin Voskuilen zorg den tegen De Zwaluwen nog wel voor een 2-0 voorsprong. Het bleven de enige winstpun- Lisse liet er in de bollen streekderby tegen Bacluvo geen misverstand over bestaan, wie de eerste plek in de derdeklasaf deling inneemt en wie voor de degradatie in aanmerking komt. Mark Anderson had drie games nodig tegen Nick Domburg. Ook Sandy de Haas speelde een extra game tegen Cynthia van der Slot. Ronald Jacksteit en monstreerde de junior A van de IHCL al zijn vorm in het Itali aanse Bormio. Hij reed toen in een sterk internationaal veld twee nationale juniorenrecords. Wolvers heeft goede hoop op één van de twee tickets voor het WK shorttrack. Clubgenoot Pa trick Vergeer eindigde gister avond sterk als vierde. De nationale titel ging naar Dave Versteeg (DKYV). Mare Velzeboer eindigde in het eind klassement op de vierde plaats. Broer Alexander op een even zo teleurstellende negende stek. De hoogst genoteerde leden van de Indoor Hardrij Club Leiden zijn Wolvers (vijfde), Vergeer (zesde), Juffermans (gedeeld ze vende), Lijtsman (veertiende) en Janssen (vijftiende). Ernst Bij de vrouwen ging in de fina lerace de overwinning naar An ke Jannie Landman (DKYV). Haar selectiegenote Priscilla Ernst (IHCL) schaatste naar de tweede plaats. Die prestatie van Ernst was dankzij een eerste en een derde stek in de eerste twee competitiewedstrijden genoeg voor het behalen van de natio nale titel. De B-finale bij de vrouwen werd gewonnen door Claudia Wolvers van de IHCL. In het eindklassement heeft zij - evenals haar broer - beslag ge legd op de vijfde notering. Voor pa Wolvers, de shorttracktrainer van de IHCL, was het een avond om niet snel te vergeten. winterstop." Vrouwen Gemini/K - Delta 3-1; 15-9, 15- 8, 3-15, 15-6. Bernard van de Pols - trainer en coach - toonde zich een bijzon der tevreden mens na de wed strijd. Hij had de zege wel ver wacht, omdat Gemini goed in vorm is; iets wat hij op de trai ningen al bespeurde. In de eer ste twee sets scoorde Gemini veel punten met de service. De pass aan Delta-zijde bleef han gen, waardoor die ploeg niet tot goed aanvallen toekwam. Ge- mini zelf zette een goed blok en via de middenaanval was er de ze middag voldoende druk met Winnifred Paauw en Rachelle Hoedemaker. De derde set ging mede door problemen met de scheidsrechter verloren. In het laatste deel pakte Gemini de draad weer goed op. „Een pri ma wedstrijd en we zijn klaar voor de confrontatie volgende week met de koploper Rijn- Christien van Santen hadden het eenvoudiger tegen hun res pectieve tegenstanders, Robert Zwetsloot en Bianca de Groot. In de dubbels leek de hekkeslui- ter uit Voorhout te berusten in de nederlaag. Door de royale 7-1 nederlaag van naaste concurrent Wasse naar bij De Vliegende Shuttle in Hoofddorp gaat Lisse met een voorsprong van drie punten op kop. Ook een tweede Leidse vertegenwoordiger in de derde klasse is een stap dichter bij het kampioenschap gekomen. Merenwiek haalde vernieti gend uit tegen Flair 3 en zag mond", aldus Van de Pols. Leython - Utrecht 2 1-3; 11-15, 5-15,15-9,15-17. Volgens aanvoerster Yvonne Klein-Rouweler heeft Leython in de eerste twee sets veel te ge laten gespeeld tegen het erva ren Utrecht. Alleen in de derde set toen de pass redelijk lag liep het zoals verwacht, met goed aanvallend spel van Arine van Vliet en Tine de Bloois. YCS - Krimpen 3-0; 15-8, 15-4, 15-1. Eigenlijk was de uitslag een klei ne sensatie, omdat VCS de laatst weken onregelmatig pres teerde en Krimpen op een stevi ge vierde plaats stond. Maar in 45 minuten klaarde VCS het karwei en gaf Krimpen geen schijn van kans. De trainer van Krimpen excuseerde zich na af loop zelfs over het belabberde spel van zijn pupillen bij coach Reno Jagtman van VCS. In de derde set was Krimpen de kluts helemaal kwijt. concurrent DKC 4 gelijk spelen bij Eridos 2. Voor de Leidenaars nam Sandra van der Hart re vanche voor de in het eerste competitiedeel geleden neder laag tegen Petra Knoester. Ilse Spierings speelde zich met twee maal 11 -9 nipt langs Elise Zand- Apollo uit Roelofarendsveen werd geconfronteerd met een off-day van de vaak scorende Thea Turk. De drie punten uit de enkelspelen van Carol van Oyen en Michiel Zwaan en de mixed van van Oyen en Rolf Driessen waren onvoldoende voor zelfs maar een gelijkspel LEIDEN In de promotieklasse van de volleybalcompetitie blijft RW stevig aan kop; dit keer moest Delta er met 3T) aan geloven. Leython had de kans om wat te klimmen, maar verloor eigenlijk kansloos van Be Fair, dat daar mee zijn eerste overwinning be haalde. Bij de vrouwen blijven Leython 2 en DAC goed preste ren; Leython klopte heel ge makkelijk DVC en DAC versloeg uit Kalinko met 1-3. RW - Delta 3-0; 15-7, 15-11, 15-8. Met als basis een goede pass en een uitstekende verdediging be haalde RW een vrij gemakkelij ke zege. Delta beschikte wel over voldoende aanvalskracht, maar keek bij voorbaat veel te hoog op tegen de koploper en dat was zeker te merken in de eerste set. Dit keer waren het vooral Arjen de Mare en Martin tegen Leyton 2. Annette Dekker- Koop redde de eer van Lisse 2 bij Schollevaar. In de vierde klasse wordt de strijd tussen Flair 4 en Shuttle- woude op de laatste speeldag in een rechtsreeks treffen beslist. Beide teams wonnen dit week einde met 6-2. Merenwiek 2 won de regionale derby tegen Apollo 2 met 5-3. Smitha Cha- turvedi bleef in drie partijen on geslagen, Jeanette Peerdeman en Ad van de Brand boekten singlewinst. Broere zelf die aan de buiten kant de aanvallen afmaakten. Leython - Be Fair 0-3; 1-15,12- 15,9-15. De strijd tussen de nummer voorlaatst en laatst kenmerkte zich in de beginfase door een chaotisch spelend Leython, waar elke organisatie zoek leek. De passers hadden een off-day, waardoor de spelverdeler wei nig goeds kon doen en vaak ook nog de moeilijkste oplossing zocht. Be Fair bleek na een ner veus begin veel beter op elkaar ingespeeld en wist praktisch zonder te wisselen Leython ruim weg te spelen. In de twee de set, na 0-6, leek Leython ein delijk zijn vorm gevonden te hebben, maar via 6-6 ging het op 12-12 weer in de fout. In de EINDHOVEN MARC VAN DER JAGT De achtste schaatsmarathon om de KNSB-Cup is gewonnen door Piet Kleine. De vedette uit Kerkenveld was in de eindsprint rapper dan zijn medevluchter Edward Hagen. Kleine maakte in Eindhoven duidelijk dat hij dit seizoen geen genoegen neemt met de vier overwinnin gen op rij, die hij tijdens de eer ste vier krachtmetingen behaal de. Dertien mannen ontsnapten tijdens de wedstrijd om de Staff-Planning Lichtstadtrofee. Leiderdorper Ruud Borst maak te deel uit van deze groep en eindigde sterk als zesde. De hooggeklasseerde Henk Angen- ent (Alphen aan den Rijn) miste de slag, maar won de sprint van het peloton. De omstandigheden in Eind hoven waren zwaar. Regen en harde wind teisterden de schaatsers. Na 25 ronden werd door een viertal de aanzet gege ven voor de beslissende ont snapping. De Marreiros, Hagen, De Vries en debuterend A-rijder Borst snelden vyeg, maar kon den gezamenlijk niet wegblij ven. Negen mannen wisten de kloof van zo'n honderd meter naar de kopgroep te dichten. De dertien vluchters slaagden er halverwege de wedstrijd in een ronde winst op het peloton te veroveren. Pas in de finale, toen alleen de kopgroep nog in de baan was, ontstond weer wat strijd. Kleine opende het offensief. „Ik gokte op een solo-overwinning. Maar toen ik achterom keek, kon ik mijn ogen niet geloven. Ploeggenoot Peter de Vries reed het gat naar me dicht. Een rots treek natuurlijk." derde set nam Be Fair een voor sprong, die het niet meer uit handen gaf. Vrouwen Kalinko - DAC 1-3; 11-15,15-7, 4-15, 9-15. DAC was aanvallend een klasse beter dan Kalinko en kende in spelvérdeelster Kitty Huisman een sterke pion. Kalinko deed het aardig, maar had een tech nisch wel erg zwakke spelver- deelster, die regelmatig afgeflo ten werd. In de tweede set liet DAC de teugels even vieren, omdat toen de pass helemaal wegviel. In de overige sets liep alles zeer soepel. DVC - Leython 2 0-3; 1-15, 2- De 43-jarige postbesteller lie m zich echter niet van de wijj^( brengen. Twee ronden voor heL einde ontsnapte hij. Dit maa^j reageerde alleen Hagen, lid var de Wehkamp-ploeg. In de eind p( sprint versloeg Kleine zijn me devluchter met gemak. ..He|lt, was enorm zwaar", verzuchtte tll Kleine na afloop. „Ik reed dt£( laatste tijd niet meer zo goed. U begon me al wat ongerust te^ maken. Donderdag schoot hei5? me nog vreselijk in de rug. iL dacht: ik rijd het hele seizoen te niet meer. Maar achteraf vieL, het wel mee." Hagen was blij met zijn podij0j umplaats. De 25-jarige had de^, race over honderd ronden inl een soort trance gereden. Ha- gen zag het als een eerbetoon a( aan zijn vader, die vier uur vooi de wedstrijd in zijn woonplaats Lisse was begraven. „Ik heb veel van hem geleerd. Hij was heel sportminded. Ik wilde me van daag voor hem bewijzen. Mijn vader had niets anders gewild", aldus Hagen. Kleine verstevigde zijn lei derspositie in het klassement; Zijn belangrijkste concurrenl Angenent miste de slag in Eind hoven en werd veertiende. De Alphenaar bezet nu de vierde plaats in het algemeen klasse ment. Richard van Kempen (Nieuwveen) eindigde zaterdag als vijfde en staat nu zesde. Friezin Bij de vrouwen won Lenie Dijk stra. De 27-jarige Friezin ver sloeg in de eindsprint Simone" van der Heide. Het tweetal had' een ronde voorsprong op hel peloton. Jolanda Grimbergen (Rijnsburg) deelt in het alge meen klassement de eerste plaats met Klasina Seinstra van delmpag-ploeg. 15,9-15. Het geroutineerde Leython 2 versloeg haar opponent in min- i der dan 40 minuten. Het werd t in het begin al geholpen, omdat de coach van de tegenpartij ver- c gat zijn beste aanvalster op het formulier te zetten, waardoor I die niet uit mocht komen. In de tweede set serveerde Boukjej i Wiebes liefst elf punten. i Gemini 2 - VSTS 1-3; 13-15,15- 9,4-15,1-15. Gemini begon fel en enthou- siast aan de ontmoeting, omdat de ploeg niet in de degradatie- - zone wil belanden en nu wat moest gebeuren. Tot 11-6 in de eerste set ging het goed; toen maakten de speelsters om de: beurt wel een fout, die fataal 1 was. Op 13-3 in de volgende set liet Gemini VSTS te ver terugko- j men, waardoor die jonge ploeg - in de derde set fel terugsloeg en met gedegen spel de winst ver- 1 diend opeiste. Bowlingteam stelt teleur LEIDEN Het debuut van het bowling team Verboon Versservice in de hoofdklasse valt bitter te gen. Het kwintet behaalde op de vierde speeldag vijf pun ten. Tegen de Meent haalden de Leidse bowlers de volle winst binnen (3-0). Tegen het Duivendrechtse Borch- land Royals boekte het team een nipte 2-1 overwinning. Enige nederlaag leed het te gen Landwerd Oene. De Haarlemmers wonnen met 3-0. Beste man in de Leidse equipe was Jan Cornet. Zijn hoogste game van 247 pins vormt een schril contrast met de plek waar het team op de ranglijst staat: de laatste. Ook de hoogste serie ging naar Comet. Hij kwam tot 1185 pins. In de derde klasse bij de dames kwam J.K. van der Dool tot vier punten. De punten werden gepakt bij de Bowlinfanten (3-0 winst) en Road Runners Hertel (2-1 verlies). Na vier speeldagen staat het team op de derde plek. Mare Velzeboer is er ondanks zijn superieure kwaliteiten niet in geslaagd om de nationale shorttrack-titel voor se nioren op te eisen. De onbetwiste nummer één van Ne derland kwam tijdens de finalerace van de competitie ten val. Velzeboer (Alkemade) nam selectiegenoot Joost Smit mee in z'n val en werd daarom gediskwalificeerd. Dave Versteeg (DKYV) mag zich na gisteravond Nederlands kampioen noemen. Time-out bij DAC, dat zaterdag weer eens het zoet van de overwinning proefde. foto ben de bruyn LEIDEN TACO DE VRIES De jongens onder twaalf zijn al een tijd sterk bezet bij LZ 1886, maar de prestatie die Michael Schaik, Louis van Scharenburg en Mark Drenth gisteren leverden, was een bijzondere. Op het lan delijke wisselbekertoernooi van de Koninklijke Amsterdamse Zwemclub werd het drietal e'e'n, tw en drie. In Amsterdam starte Michael van Schaik (LZ) op de 100m vlinder voor jongens onder twaalf c in 1.14.0 te zegevieren. In zijn kielzog tikten clubgenoten Louis van Scharenburg, 1.24.2, en Mark Drenth, 1.25.0, aan. Een zeer fraaie prestatie van het LZ-drietal. Van Schaik werd eerder tweede op de 100m vrij in dezelfde leeftijdsgroep: 1.07.4. Ook Remco Singeling deed in positieve zin van zich spreken. Singeling won bij de jongens onder zestien zowel de 100m rug in 1.03.4 als de 100m vlin der in 1.01.8. Een eerste en een tweede plaats waren er voor Linda Weyermans bij de meisjes onder zestien. Eerste werd ze op de 100m rug in 1.15.0 terwijl 1.15.2 goed was voor een tweede plek op de 100m vlinder. Noekie Klein, meisjes onder twaalf, kreeg zilver en brons omgehangen. Zilver op de 100m vlinder in 1.20.8 en brons in 1.10.1 op de 100m vrij. Dieuwertje Vermeulen werd twee keer derde bij de meisjes onder tien. Haar tijden waren 1.36.6 en 1.18.8 en haarfastanden waren 100m school en 100m vrij. Speedo Tijdens de vierde Speedo-ontmoeting van dit seizoen is Biurakn Hakhverdian ('85) derde geworden op de 400m vrij: 6.54.6. Dieuwertje Vermeulen ('84) kwam goed voor de dag op dezelfde discipline. Eerste in 5.40.6. Op de 800m vrij tikte ook Noekie Klein ('83) als eerste aan: 11.14.5. Bij de jongens '83 bezette LZ ook hier het hele erepodium. Na 800m vrije slag mocht Michael van Schaik wederom op de bovenste trede plaatsnemen (10.51.4), Jolger Klein werd hier tweede in 11.00.2 en Louis y Scharenburg eindigde als derde: 11.08.5. Claudia Lambrichs en Sander Rijnsburger, beiden De Zijl en van '81, tikten als tweede aan. Op de 400m vrij klokte Lambrichs 5.42.3 terwijl Rijnsburger op dezelfde discipline bij de jongens 5.31.9 liet noteren. Joleen van Essen ('81) wist vrijdag een startbewijs te bemachtigen voor de winterkampioen schappen voor junioren. In zwembad De Does realiseerde de De Zijl-zwemster 2.55.6 op de 200m school. De Zijl/LGB eindigde als team als derde tijdens de Mijl van Merwenstijn in Nieuwegein. Op de estafettes eindigde de De Zijl-equipe als derde. Zowel op de 4x100m vrij, 4.04.6, als de 4x50m wissel, 2.08.4, bemachtigden de mannen brons. Paula Heemskerk won de 100m vrij voor meisjes onder tien in 1.18.3. Bij de jongens onder veertien werden Sven Meyers, 2.27.0 op de 200m wissel, en Milan Verhoop, 1.13.2 op de 100m vlinder, derde. Daniel Rewijk kwam ook als derde binnen. Op de 200m rug voor mannen realiseerde hij 2.30.6. ROB ONDERWATER, 071-3564< Pak slaag voor DIOK-vrouwen LEIDEN PI ETER V RUGBYMEDEWERKER De Leidse rugbyvrouwen van DIOK zijn op bijzonder ruwe wijze met beide benen op de grond gezet. Aan de Smaragdlaan verlo ren de fiere lijstaanvoerders met de alles zeggende cijfers 3-44 van het ontketende Thor uit Delft. Captain Tinka Tolsma rea geerde na afloop boos. „Er is een slechte trainingsopkomst, waardoor aanvalspatronen niet goed lopen, speelsters zijn niet fit en kunnen de confrontatie niet aan." Als een tornado marcheerde de Delftse strafexpeditie over het Leidse rugbyveld, niets en niemand ontziend. Onder aanvoering; van international Annemieke van Waveren maakte de ploeg ui Delft duidelijk dat ze grootse plannen heeft voor de komend» play-offs. Pas vlak voor tijd kon Lianne Schoone met een penal tykick de enige Leidse punten op het bord schieten. Piet Kleine gaat zaterdag juichend over de streep en wint de schaatsmarathonwedstrijd om de Lichtstadtro fee. Achter hem de nummer twee, Edward Hagen. foto anp

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 22