UDO en Alkmania klaar voor dé strijd Beloning voor Ter Leede in strijd tegen degradatie LOHC bezwijkt onder druk van Were Di: 1-0 Alecto loopt punt in op koploper Sport TAW weer alleen aan de leiding Leiden verliest ook zonder trainer' Voorschoten-Oegstgeest zaterdag al MAANDAG 12 DECEMBER 1994 leiden ruud pattiapon TAW staat weer alleen aan kop. Terwijl Kagia en Koudekerk el kaar met 2-2 in balans hielden, zegevierde TAW in de Kikker- polder met 4-2 over Lugdunum. GWS voegde weer een puntje aan het schamele totaal toe door Woubrugge een 2-2 deling af te dwingen. De Sassenhei- mers doen het in elk geval beter dan SVLV, dat na twaalf wed strijden nog steeds op nul staat; ook SVOW bleek met 4-1 te sterk. SVLV-SVOW 1-4 „Slechter als vandaag kan het niet," meende Theo Saunier, die voor de twaalfde maal zijn ploeg onder de soppige zoden gestopt zag worden. Afgaande op de woorden van de Voor- schotense trainer is dus nu ein delijk het dieptepunt bereikt. Volgens de trainer zullen de eerste puntjes niet lang op zich laten wachten. Wellicht kan SVLV een voorbeeld nemen aan SVOW, dat eveneens slecht speelde maar net een stapje harder liep. Edwin van Emme rik, Edward Schouten en twee maal Mark van der Weegen toonden aan dat het voetbal in Oude Wetering op dit niveau vooralsnog met meer vernuft wordt bedreven dan in Voor schoten. Het lukte alleen Mick Thelen nog om iets terug te doen. GWS - Woubrugge 2-2 (0-1) In Sassenheim zullen de toe schouwers niet het idee hebben gehad dat GWS en Woubrugge er iets van wilden bakken. Of het moesten zoete koekjes zijn, en dan vooral ten opzichte van elkaar. Er viel vrijwel geen wan klank te bespeuren. Dat GWS- doelman Vink geblesseerd moest afhaken, was louter te wijten aan een ongelukje. Piet Oele zorgde voor rust voor 0-1. Na rust deelde arbiter Hermsen in de vroege kerstsfeer door hands van Leo van de Wete- ringh niet met rood te bestraf fen. Wel kende hij Ton Koet, die al eerder voor de gelijkmaker had gezorgd, een strafschop toe. Dat betekende de 2-1 voor sprong voor GWS. Van de Wete- ringh dankte Hermsen voor zijn goedheid door Woubrugge met een kunstig aangesneden vrije trap de gelijkmaker te schen ken. Lugdunum - TAW 2-4 (1-3) Na driemaal op rij niet verder gekomen te zijn dan een gelijk spel, pakte TAW tegen Lugdunum weer ouderwets uit. Mark Setteur en Jan Belt scho ten de Ter Aarse Voetbalvereni ging naar 2-0 totdat - wie an ders - Gijs Collé even roet in het eten kwam gooien. De smaak werd maar even verpest, want nog voordat er van doel moest worden gewisseld liet Frank Aartman zien dat ook bij hem een kans een doelpunt kan zijn. Sterker nog, na de thee, prikte Aartman er nog één in. Dat kwam goed uit, want het late te gendoelpunt van Simon Ver- steegen, had TAW in de eindfa se nog benauwde ogenblikken kunnen bezorgen. Koplopers winnen beide 'generalevoor topper medewerker In de kop van de zondag-afde ling veranderde in vergelijking met vorige week niets. Zowel UDO als Alkmania wonnen hun partijen. Nummer drie op de lijst Warmunda rekende af met ASC (0-1). Ook onderin geen nieuws: Gol Sport en Leidsche Boys blijven broederlijk op de laatste plaats. FG Rijnland-UDO 0-2 (0-1) UDO-trainer Nico van der Salm was vol lof over het spel van de opponent: "Onbegrijpelijk dat Rijnland zo laag staat". De be ginfase was dan ook voor de thuisploeg die de koploper flink in de tang hield. In een scrim mage was het echter UDO-spe- ler Patrick de Poorter die de score opende. De tweede helft luidde een betere fase in van de Oegstgeester club. De 0-2 van Martin van Zaanen betekende tegelijkertijd de nekslag voor Rijnland. Randstad Sport-Stompwijk '92 1-1 (1-0) Voor de vijfde maal in successie deelde Stompwijk in een uit wedstrijd de punten. Het kwam wel uit de tenen. Want pas in blessuretijd was het invaller Gert Berg die na een pass van Hans van Benten zijn ploeg langs de Voorschotenaren bracht. Chris Nijssen strafte in een eerder stadium een fout van Marc van Nierop af. Derhal ve bleef de ongeslagen reeks voor Stompwijk in uitwedstrij den gehandhaafd. Alkniania-Leidsche Boys 3-1 (3-1) De Alkemadenaren hadden gis teren een 'makkie' aan het zwaar tegenvallende Leidsche Boys. Enig vertier was er slechts leiden ruud pattiapon RCL is op het Alphense Sport park 'de Bijlen' tamelijk hard onderuit gegaan. De Leider- dorpse koploper kreeg met maar liefst 3-0 klop van een uit stekend spelend Alphia. Door het verlies van RCL is KRV, on danks de 0-0 bij Floreant, alleen aan de leiding gekomen. Wat de koppositie betreft lijkt Leiden het voorlopig wel te kunnen vergeten. De Morschbewoners gingen andermaal tenonder, nu bij Valken'68. De staartploeg won met 3-1. Alphia - RCL 3-0 (0-0) Alphia speelde vooral in de tweede helft geweldig. Daarvoor nog zette RCL de toon en moest Alphia zich vooral tot verdedi gen beperken. De oorzaak voor de Leiderdorpse misère waren de positiewisselingen van spits Angelo Leverock en middenvel der Marco de Beer. Tot verba zing van alles dat Alphia was, maar ook tot ontzetting van RCL dat tot overmaat van ramp Niek Oosterlee met rood zag vertrekken. Met swingend voet bal werd de koploper zo maar aan de Alphense dijk gezet. Le verock, Leen Baay en weer Le verock gaven de zege van het opgeleefde Alphia gestalte. Floreant - KRV 0-0 "We houden aan dit duel een tweeslachtig gevoel over," om schreef trainer Henk Krauwel kort en krachtig de sfeer bij KRV na de puntendeling. In de eerste helft speelden de Katwijkers een sterke partij met goede moge lijkheden voor Bouwe van Bee- len, Kees Haasnoot, Marcel van Duivenvoorde en Arno van der Boon, wiens kopbal van de lijn werd gehaald. Daarna was het over met de stootkracht en be laagde Floreant steeds heftiger het KRV-doel. De grootste schrik beleefde Koudekerk toen de bezoekers het ijzerwerk trof fen. De teleurstelling om het puntverlies maakte na afloo plaats voor een flauwe glimlac' toen de uitslag van Alphia-KB bekend werd gemaakt. Valken'68 - Leiden 3-1 (0-0) V( Valken heeft in dit duel karaktt getoond, zo was trainer The& Leliveld trots op zijn manned De aai over de bol hebben ÓZ Valkenburgers dik verdiend. lVl de tweede helft moest eerst ee, achterstand (Raymond Klinker berg) ongedaan worden gt11 maakt. Dat lukte vooral dankaz het goede spel en doorzetting! e vermogen van Mark de Joiij die een groot deel van de weo^ strijd met een dikke enkel speeiv de. Desondanks scoorde de Va) t< kenburgse tandenbijter twetk maal, waarvan de tweede o v aangeven van Frank Duindan Ook deze Valkenburgse spitv raakte het net. Hij werd op zij: b beurt bediend door Marti v Oudshoorn. jj leiden «anneke a Warmonder Ron Schuiling zet Richard Lambertus van ASC de voet dwars. te vinden in de eerste helft. Joop Broesterhuizen vond namens Alkmania als eerste het net. Daarna voerden de gebroeders Michel en Rob Opdam de score op naar 3-0. Peter Kooien scoor de tegen. In de tweede helft was het Alkmania dat het spelbeeld dicteerde. Het doel werd tot er- genis van trainer Kees van Rijn niet gevonden. Volgende week staat de topper UDO-Alkmania op het programma. VNA-Kickers '69 1-1 (0-0) VNA-trainer Per Chrispijn vond dat zijn team als enigerecht had op de overwinning. Trainer John Zonderop van Kickers vond een gelijkspel meer te recht. Hij vond het geboden spel niet bepaald om naar huis te schrijven. Er stond na afloop een 1-1 remise op het wed strijdformulier. Het was Jacco van der Laan die vanaf elf meter VNA aan de leiding hielp. Pal voor tijd was het Addy Koster die de stand egaliseerde. ASC-Warmunda 0-1 (0-1) Het zat er gisteren niet in voor ASC. Het moest een beter spe lend Warmunda de punten la ten. Vooral Marc van Grieken liet van zich spreken. Hij profi teerde van een grove fout in de ASC verdediging (0-1). Dat ge beurde na zo'n vijftien minuten spelen in de eerste helft. Ook na deze treffer had Warmunda het betere spel. Tot doelpunten kwam het niet meer in dit duel. Het kwam wel tot een uitslui ting. Arbiter Hans Alblas tover de Marc van Grieken de rode kaart voor. Alphen-Gol Sport 4-1 (3-0) Voor rust nam de Dekker-équi pe ruim afstand van de num- FOTO HENK BOUWMAN mer laatst. Het waren respectie velijk John Vink, de bijna 40-ja- rige Gijs Verwey en Ruud Ver- looy die een klinkende 3-0 rust stand op het scorebord zetten. Na rust was het alleen Ruud Verlooy die de score uitbreidde naar 4-0. De teruggekeerde Ay- din Narim doelpuntte via een penalty tegen. Echt sportief kon de wedstrijd niet worden ge noemd. Naast het gegeven dat Ton Gerritsen (Alphen) en Sasak Gelcetin (Gol Sport) voor tijdig konden douchen, liep Al- phenaar Heino Wels bij een charge een gebroken neus op. voetbalmedewerker In het laatste duel voc terstop sleepten de van Ter Leede tegen WFC met 1-0 de volle winst in de wacht. De ontmoeting had het karakter van een degradatiewedstrijd. Zowel voor Ter Leede als WFC bood winst nog enige hoop op handhaving in de eredivisie. Het Sassenheimse elftal speelde met tomeloze inzet om deze ui terst belangrijke punten, en werd daarvoor ook beloond. Ter Leede en WFC hielden elkaar aardig in evenwicht. Het duel werd op het middenveld uitge vochten, met weinig echte doel kansen. Invalster Annette Bee- rendonk besliste de wedstrijd met haar goal een kwartier voor tijd in het voordeel van Ter Leede. In de eerste klasse was het tweede elftal van Ter Leede niet opgewassen tegen lijstaanvoer der Wit Rood Wit en verloor met 5-0. Katwijk moest in een doelpuntloos treffen een punt afstaan aan Boüek. De vrouwen van De Sleutels kwamen in de eerste klasse zon dag niet in hun spel tegen Nieuwkoop. Het krachtsverschil was echter zo groot, dat de Leidse ploeg toch met 5-0 won door goals van Mariëlle Bave- laar (2x), Natasja Kruts, Natasja Sasburg en Diana Westerwaal. Voor SJC blijft het er somber uitzien na 3-0 verlies van KFC'71 2. Docos en GDA 2 wa ren voor rust aan elkaar ge waagd. In het tweede bedrijf verzilverden Diane Verstraten en Wendy Schouten (2x) voor Docos drie kansen. GDA 2 stel de hier geen treffers tegenover. SJZ won moeizaam van Leonidas. Een voorsprong door Linda Mooijman werd door een foutje achterin meteen weer te niet gedaan. Yvonne van Wie- ringen zo.rgde met een schot uit de tweede lijn voor 2-1. Hierna kwam SJZ mede door de wind onder druk en zorgde de 3-1 van Nancy Knijnenburg voor ontspanning. In de tweede klasse zaterdag verloor Oegstgeest in een zwak optreden verdiend met 4-2 van MW'27. De doelpunten van Sonja Boone en Harmke Kraak konden het onheil niet afwen den. Quick Boys trok in een zware wedstrijd tegen Everstein met 1-0 aan het langste eind. Na vasthouden in het straf schopgebied van Simone Ra- senberg benutte Gertrude Ou wehand de penalty. Everstein knokte tevergeefs voor de gelijk maker. Nethanja de Waard vierde haar verjaardag bij Alphen met hockeymedewerker De mannen van Alecto kunnen met een gerust hart met kerstre ces na de 3-0 overwinning op Reigers. Het elftal van Rob Ker- stens staat nu dankzij een beter doelsaldo weer aan kop in de eerste klasse B. LOHC gaat daarentegen met een bittere smaak in de mond de winter stop in, want dat verspeelde zijn koppositie in IA door een 1-0 nederlaag tegen Were Di. In Schiedam ging Leidse Stu denten met 3-2 onderuit tegen Asvion. De Schiedammers zet ten de studenten van meet af aan onder druk en kwamen al vrij snel op een 2-0 voorsprong. LSHG kwam vervolgens beter in de wedstrijd en vocht zich via Herman Plantenga terug tot 2- 2. In het tweede part vielen er aan Leidse zijde veel gaten, waardoor Asvion op 3-2 kwam. Roomburg had weinig in te brengen tegen Delftse Studen ten: 4-1. De 3-0 winst in het oe fenduel met Kieviten afgelopen vrijdag had de Leidenaars ken nelijk overmoedig gemaakt en ze kwamen dan ook al snel met 1-0 achter. Rutger van Schaik verzilverde even later een straf- bal voor de 1-1 ruststand. Na de thee ging laatste man Wieger Hofman herhaaldelijk in de fout, waardoor DSHC de score opvoerde tot 4-1. LOHC raakte zijn koppositie in de eerste klasse A kwijt door een 1-0 nederlaag in de uitwed strijd tegen Were Di. De Oegst- geestenaren begonnen slecht met in de eerste minuut al een misser voor open doel van Eel- ko Leeuwenburgh. Were Di was vervolgens veel beter bij de les dan Leiden en voerde de druk steeds verder op. In de tweede helft resulteerde dat in een Til- burgse strafcomer, die via de stick van Leiden-verdediger Harm van Bolhuys hoog in het doel verdween. Een slotoffensief van de formatie van Wouter Ei kenhout leverde niet meer op dan twee onbenutte strafcor- Op eigen terrein zegevierde Forescate met 4-2 over For ward. Gert Jan Egberink, die voor het eerst na zijn blessure weer meespeelde, zette de Voorschotense ploeg in de eer ste minuut al op voorsprong met een hoog ingepushte straf comer. Uit zo'n zelfde gelegen heid kwam Forward echter nog voor de rust op gelijke hoogte. Twintig minuten na de hervat ting verdiende Egberink tijdens een solo een strafbal, die Mau- rits Eikenhout verzilverde (2-1). Nadat Derk Jaap Engelen de voorsprong tot 3-1 had ver groot, herstelde Forward de marge. Egberink liet Forescate vervolgens met 4-2 veilig de ha ven binnenvaren. In de eerste klasse B deed Alecto thuis goede zaken tegen Reigers: 3-0. De Leiderdorpers startten sterk en verdienden in het eerste kwartier al vier straf- corners. Toch liet een treffer tot acht minuten voor de rust op zich wachten. Michiel van der Hoeven schoot toen de 1-0 rust stand in na een afschuifcorner. In het tweede part trof Albert Breedveld doel voor 2-0, waarna Alex Hagen tijdens een corner 3-0 tegen het plankier schoot. Derdeklasser Noordwijk dolf uit met 3-0 het onderspit tegen koploper Groen Geel. Hoewel de Noordwijkers het verdedi gend lange tijd konden bijbe nen, kwamen zij er aanvallend nauwelijks aan te pas. Een veld- kans voor Erik Verdoom en een net naast geschoten strafcomer van Fred Beuk waren de enige Noordwijkse wapenfeiten. Derdeklasser Alphen haalde op eigen veld uit tegen Weesp: 5-0. Peter de Blois (2x), Diederik Schansman, Mark Duffhues en Mare Boelens verzorgden de produktie. Tegen de IJssel bleef Catwijck steken op een 1-1 gelijkspel. De Katwijkers kwamen na een kwartier in de tweede helft op achterstand. Ernst Jan Hogewo- ning zorgde snel voor de gelijk maker en daarbij bleef het, al had Catwijck pech met schoten op de paal van Hogewoning en Ronald Sieval en een op de lat van Dem Graaff. In de vierde klasse C leed een aanvallend ingesteld Hisalis een 1-0 nederlaag tegen Purmerend. Pieter Diepeveen en Martijn van Schaveren hadden de ge lijkmaker op hun stick, maar misten. Alecto-speelster Susanne Demenint (licht shirt) soleert door de Pinoké-verdediging. FOTO BEN DE B leiden zou worden verspeeld, is verplaatst naar een late re datum. Het competitieduel Voorschoten - Oegstgeest in de derde klasse A (zaterdag) wordt aanstaande Alphense Boys krijgt donderdagavond eredivisio- zaterdag gespeeld op het terrein van Voorscho- nist Sparta op bezoek. Het duel op sportpark 'de ten. Het duel stond oorspronkelijk voor 21 januari Bijlen' begint om 19.30 uur. Sparta heeft aange- op het programma. Het LD-cupduel Voorschoten kondigd met de voltallige A-selectie naar Alphen - FC Lisse zondag, dat in eerste instantie zaterdag te komen. leiden stefan faas hockeymedewerker De hockeysters van Alecto heb ben gistermiddag met 1-0 ge wonnen van rivaal Pinoké. De ploeg van Carina Benninga loopt daarmee een punt in op koploper Hilversum, dat een punt verloor aan EMHC (0-0). De andere regionale overgangs klassen LOHC, sloot het jaar 1994 minder succesvol af: 3-0 verlies tegen Schaerweijde. Op De Bloemerd kwam Alec to als sterkste naar voren uit de krachtmeting met Pinoké: 1-0. Het eerste kwartier was voor de gasten, maar daarna had Alecto constant het heft in handen. Voor de pauze resulteerde dat in riante mogelijkheden voor Sylvia Karres en Dominique Kuijlaars, maar die bleven on benut. Ook in het tweede deel begon Karres ongelukkig met een schot op de paal, maar ze maakte dat even later goed met het winnende doelpunt. In Zeist verloor LOHC met 3- 0 van Schaerweijde. Het elftal van Jorien Schuit stond zeventig minuten lang onder druk en hing als los zand aan elkaar. Al leen Karien Fikkert had nog de mogelijkheid om tegen te sco ren, maar haar hoge push uit een strafhoekslag belandde op de lat. In de eerste klasse B pakte Forescate de volle winst in het thuisduel met staartploeg Soest: 2-0. De ploeg van Maurits Ei kenhout liet zich in het eerste deel meeslepen in het trage spel van de gasten en stichtte nau welijks gevaar. Na de rust scha kelde Forescate een tandje bij en kwam via Carolien Vos aan de leiding. Ruim een kwartier later was Vos wederom succes vol met een pass op Lorainne van Hoek, die de 2-0 binnen sloeg. Tweedeklasser Roomburg boekte in eigen huis een 1-0 ze ge op hekkesluiter Baarn. De Leidse formatie had aanvanke lijk het heft in handen, maar na een kwartier nam Baarn het ini tiatief over. Op slag van rust werd desondanks Marie An toinette van Steyn matchwin naar bij een cornervariant. Middenmoter Leidse Studen ten ontving lijstaanvoerder Maarssen en behaalde een 3-1 overwinning. De studentes startten overtuigend met een vroeg doelpunt van Jet van Beu- ningen. Christine Elias doel puntte vervolgens verder naar 2-0, waarna de gasten van een verdedigingsfout profiteerden voor de 2-1 ruststand. Van Beu ningen herstelde de marge ech ter uit een afgeschoven corner kort na de hervatting. Maarssen miste nog een strafbal. Tegen Gouda behaalde Noordwijk, dat sinds een week wordt getraind door ex-hoofd- klasser Maarten van Grimber gen, de tweede overwinning van het seizoen: 2-1. Het team van Joop Niezen begon ongelukkig, want het keek binnen vijf minu ten al tegen een achterstand aan. De kustbewoonsters bivak keerden vervolgens veel op vij andelijke helft, maar creëerden tot de rust weinig kansen. Na de thee benutte Angela Pasma twee korte corners voor de volle winst. Alphen verloor met 1-3 van Westland. Nicole Jansen nam na de doelwisseling de eni ge Alphense treffer voor haar re kening. Vierdeklasser Hisalis verloor met 0-4 van Naaldwijk. drie treffers tegen Devjo. Marti n ne Harkes voegde er nog tweif aan toe en bracht de eindstanl c op 5-1. FC Lisse verloor 2-1 vai P BSC'68. Een 1-0 voorspronD' werd eerst wegens buitenspe 1 afgekeurd. Toen FC Lisse 2-( achter stond scoorde Sandnv van der Wiel 2-1. 1 S In de tweede klasse zondaf t boekte Docos 2 een belangrijk! L' zege op Lekkerkerk. Het tearo r van Frans Rijke knokte ervoo k om uit de onderste regionen tl v komen. Qua scoreverloop lief c het elftal achter de feiten aan k maar in de laatste minuut pakti c het toch de winst. Marja di s Leeuw, Cindy Vrisekoop, Carol) p van der Kroft en Gerdien Kop pens vonden het net. Alkmanii haalde met 4-0 uit teget NSV'46. Voor rust stond het ai 3-0 voor de thuisploeg, na rus viel er nog een doelpunt. Doel treffend waren Martine de Vrie (2x), Ellen Koren en Helem Zandbergen, met een afstands i schot van net buiten het zes J tienmetergebied. UVS liet de winst op UDO zei1 liggen, door de kansen niet ti benutten. Pas in de tweede helf i scoorde Esther Keuning 1-0 er kwam UVS via Myriam Keas berry langszij. De Oegstgeestsi Renée Mok maakte het winnen 1 de doelpunt. UVS-jeugd zet i titelaspiraties in de ijskast leiden «job de kruiff De kampioensaspiraties van de UVS-jeugd kunnen in de ijskast. Door 2-1 verlies bij UW is hei verschil met Telstar, dat tegen Olympia niet verder kwam dan 0-0, opgelopen tot vier verlies-: punten. Quick Boys kwam slechts met een gelijkspel terug uit de modderpoel van WOG, maar gaat met de derde plaats tevreden de winterstop in. Na dat Rob Klinkenberg in de eer ste minuut de score opende, zag hij het veld met de minuut slechter worden. De gelijkmaker van WOG was het, volgens van Duijn logische, gevolg. „Na de pauze was voetbal onmogelijk.' Dat is een voordeel voor een ploeg die het van werklust moeti hebben." De top-vier in de derde divi sie maakte zaterdag geen fout. Terwijl ook het veld waar Al phense Boys bij DWO moest! aantreden grotendeels onder water stond, zag trainer Dennis van der IJssel Erik Willering en Tuncay Aksoy uitblinken. Laatstgenoemde en Pascal ten Berge zorgden voor de 2-0 zege. ARC doorstond de moeilijkej uitwedstrijd bij Wilhelmus zon der kleerscheuren: 1-2. Harald! Bek bracht de Alphenaren opi voorsprong, maar het was inval-! Ier Erik-Jan Dekker die na rust voor de winnende treffer teken-; de. Roodenburg had een makke lijke middag in en tegen hekke sluiter Nieuwerkerk. Tino Filip- po, Dennis van der Pluim, Bob-, bie Rijsbergen en Chris van Reeden zorgden voor een 4-0 overwinning. Ook FC Lisse be haalde de volle winst. Na een 1- 2 achterstand liep men in de tweede helft uit naar 5-2. De goals kwamen van Robert van der Leede, Jorrit Doeswijk, Arjan Horsman, Michael van der Laan en Tom Mooyekind. RCL-Noordwijk ten slotte was een 'leuke open wedstrijd' althans volgens de winnende! coach Kees van der Wiel. Daniel van der Walle en Peter van! Harskamp droegen bij aan de 1- 2 overwinning.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20