Luijnenburg voetbalt louter voor de lol ÉHfw^ai •••"•DIADORA Sport Voorbeschouwing JA 1 Jrm M| 1CHTERLIJN Reserveteams LSG goed op dreef WT Van der Zwan ongeslagen bij squashers Alphen Hl Ulttli Mart de Groot bij Kagia tegen Koudekerk Hans de Kruys weer volledig inzetbaar Klassement topscorers '94-'95 i 1 ZATERDAG 10 DECEMBER 1994 23 Gezelligheiclsdier geniet voorkeursbehandeling bij Foreliolte Marcel Luijnenburg neemt een uitzonderingspositie in bij Foreholte. De 25-jarige Noordwijker hoeft in tegen stelling tot zijn teamgenoten maar één keer per week te trainen om verzekerd te zijn van een basisplaats. In plaats van de vaste trainingen op dinsdag- en donder dagavond vereert hij het Voorhoutse sportpark op vrij dagavond met een bezoek. .Jammer dat ik dan de saté en de biefstuk misloop, die tegenwoordig op donderdag na de training worden geserveerd. WSB'er een vaste waarde werd bij Foreholte 1, kwam hij met zijn Noordwijkerhoutse vrien den enkele jaren vrijblijvend uit voor de zaterdagtak van de Voorhouters. „Bij WSB jonden wij niet op zaterdag voetballen, club veran derden. Dat is ons in Noordwij- kerhout niet in dank afgeno men. Ik heb daar ook een jaar in de selectie gespeeld, maar het gaat er een stuk serieuzer aan toe dan bij Foreholte. Zo ken ik spelers van WSB die beslist niet gaan stappen op de avond voor de wedstrijd." Luijnenburg doet dat nadruk kelijk wél. Ook toen hij was doorgedrongen tot de zondag selectie van Foreholte bleek hij stappen en presteren te kunnen combineren. Niemand in Voor hout die daar moeilijk over doet. „Als ik vanwege het voet ballen niet meer op zaterdag avond zou kunnen stappen, stop ik subiet met voetballen. Het moet wel gezellig blijven." Luijnenburg maakt er geen ge heim van dat hij in de eerste plaats voor de lol voetbalt. De geboren Noordwijkerhouter kan met zijn instelling nergens beter vandaar dat wij terecht dan bij Foreholte. Toen hij de groep meldde dat hij van wege zijn HTS-studie niet meer op dinsdag en donderdag kon trainen, ontmoette hij alom be grip. Zo lang hij één training per week afwerkt, kan hij rekenen op een basisplaats. „Tenzij een ander die twee keer per week traint net zo goed voetbalt als Marcel", zegt trainer Mart de 1 Groot. De oefenmeester weet net zo goed als de speler dat Luijnen burg momenteel niet bang hoeft te zijn voor concurrentie. Als aanvallend ingestelde links back komt de tweebenige ver dediger („Ik schiet beter met mijn rechter") goed tot zijn recht in het keurkorps van de zondagtweedeklasser. De ande re verdedigers doen graag een stapje extra als Luijnenburg toe geeft aan zijn 'drang naar vo ren'. „Ik heb genoeg aan één training per week. Dan heb ik in elk geval alle tijd om te herstel len van de wedstrijd. Mocht ik op deze manier te kort komen voor het eerste elftal, dan ga ik net zo lief in het tweede voet ballen." Dat is gemakkelijk gezegd en in het geval van Luijnenburg ook gemakkelijk gedaan. Im mers, voordat de voormalige ié Marcel Luijnenburg: „Aan promotie denk ik liever niet. Als Foreholte eersteklasser wordt, ontkom ik er niet a Vandaar dat Luijnenburg, in het dagelijks leven stedebouw kundig medewerker van de ge meente Alkemade, zijn schaarse vrije tijd besteedt aan het ver hogen van de feestvreugde bij Foreholte. Zo organiseert hij er de jaarlijkse playbackshow- avond, waarbij hij zonder plan kenkoorts in de schijnwerpers staat. En het aantrekkelijkste van de donderdagavondtrai ning, die hij vanwege zijn studie vrijwel altijd misloopt, vindt hij niet de gevarieerde oefenvor men, maar de gezamenlijke maaltijd ria afloop. „Tegenwoordig wordt er saté of biefstuk geserveerd, afhankelijk van het aantal punten dat we de zondag ervóór hebben behaald. Het water loopt me door de mond als ik de verhalen daar- overhoor." Maar we zouden het ook nog over voetbal hebben. Bij Fore holte is biefstuk de laatste tijd bijna vaste prik, want na een zwakke start klimmen de Voor houters (vierde met 12 punten uit 10 duels) op naar de top van de ranglijst. „Het gaat nog net niet zo goed als vorig seizoen, toen we rond deze tijd op de tweede plaats stonden. Maar in onze klasse is alles mogelijk. Je kunt net zo gemakkelijk van een tegenstander winnen als verlie zen. Alleen koploper Vios, die we overigens nog niet hebben ontmoet, en RVC sla ik wat ho- dan de rest. Aan promo- kom ik er niet aan om een keer extra te gaan trainen. Hoewel Lens de tegenstander van morgen is, dwalen de ge dachten van Luijnenburg onbe wust steeds af naar de derby van volgende week tegen de Noordwijkse buurman SJC. „Dat is altijd een beladen duel. Daar komen zo 800 of 900 men sen op af. Die wedstrijd moeten we winnen. En als dat niet ge beurt? Na een schlemielige ne derlaag baal ik altijd wel eventjes. Maar ik laat er nooit mijn hele avond door verknal len." I door. Gert-Jan Onvlee im van Zwam is W W weg bij ARC. Het is goed dat ik geen gelukszoeker ben in de zin van casino's, loterijen en an dere weddenschappen, want ik was gegarandeerd bankroet, blut en heel erg ongelukkig uit de strijd gekomen. Van Zwam weggestuurd bij ARC - ik had er heel wat geld op willen zetten dat dat niet zou gebeuren. Desondanks is Wim van Zwam geen trainer meer van ARC. De vereniging heeft veel te weinig punten gehaald. De voorzitter van de Alphense Racing, Tjal- ling Terpstra, had het allemaal precies uitgerekend. Niet alleen staat ARC op dit moment met zes punten uit elf wedstrijden onderaan in de eerste klasse A, ook hebben de Alphenaren sinds de winterstop van vorig seizoen maar vijftien punten gepeurd uit 26 wedstrijden. 'Dat is ver beneden de verwachting, we gingen uit van minimaal een puntje per wedstrijd', aldus de voorzitter. Een trainer die jaren lang bij GVW aantoonde een topper te zijn, die met Quick Boys alge meen amateurkampioen van Nederland werd, is niet goed genoeg voor AKC. De resultaten vallen tegen dus moet de trainer maar weg. Het is dezelfde van zelfsprekendheid waarmee de verdediger de doorgebroken spits onderuit haalt zonder de bal te spelen. 'Wat moest ik an ders doen?' Je kan zo'n speler ook laten lopen, het is maar een suggestie. Zoals je als bestuur een oefenmeester ook nog wat meer tijd zou kunnen geven om z'n werk af te maken. Ook dat is maar een ideetje. Wim van Zwam moest van het bestuur weg bij ARC. Beter ge zegd: de stichting die topsport wil zien op sportpark Zegersloot en daartoe jaarlijks een fors be drag ter beschikking stelt, wilde dat. Spelers en elftalbegeleiding dachten daar compleet anders over, maar dat hun mening bij ARC blijkbaar niet ter zake doet, bleek al eerder. Zes jaar geleden om precies te zijn, toen Jan Kroese voortijdig aan de dijk werd gezet en de spelers een heuse staking organiseerden. Aanvoerder Johan Boer heeft in middels laten weten dat ARC één vanmiddag compleet aan de start verschijnt in het degra datieduel met Zwart Wit '28. 'Er is nu misschien nog meer reden om te staken dan toen. Maar wij zijn in vergelijking met zes jaar geleden wèl wijzer geworden', verklaart hij het ontbreken van harde actie. Je zou biina zeggen dat het be stuur van ARC zo'n wijze spe lersgroep niet verdient, maar dat doe ik niet. Wel gaan mijn welgemeende fe licitaties nu al uit naar het be stuur van de vereniging dat er in slaagt Wim van Zwam voor komend seizoen als trainer aan te trekken. Niet alleen ARC doet het vanaf deze week met een andere trainer, ook de w Leiden be sloot niet langer gebruik te wil len maken van de diensten van de eerder aangestelde oefen meester. In dit geval was het 'John Manuputty die van voor zitter Ed Immink te horen kreeg dat het allemaal niet meer hoef de. Bij Leiden heet het dat de trainer de groep 'niet meer opti maal kon motiveren'. Daar krijg ik dus helemaal krie bels van in mijn buik. De groep niet meer kunnen motiveren. Spelers die in het eerste elftal van hun club mogen spelen, dienen per definitie gemoti veerd te zijn. En als ze dat niet zijn, lijkt mij dat in eerste in stantie niet direct de schuld van de trainer. Maar van de speler zelf. Je zou de trainer in dat ge val hooguit mogen -verwijten dat hij zo'n speler opstelt, maar dat verwijt ben ik in de bericht geving niet tegen gekomen. Zoals ik ook de enige echte re den van het ontslag van Ma nuputty heb gemist. Want dat zijn natuurlijk toch weer die te genvallende resultaten. De snel van de tweede naar de vierde klasse gekelderde club had wel licht verwacht zich na dit sei zoen weer in de derde klasse te kunnen presenteren. En dat nu lijkt er, na een voortvarende start van de competitie (toen er met de motivatie blijkbaar niks mis was) niet direct meer in te zitten. Omdat de trainer de groep niet meer kon motiveren, zo rqeent het bestuur. Of, omdat er misschien te wei nig kwaliteit in die spelersgroep te vinden is? U heeft het al in deze krant kunnen lezen. Pirn Langeveld is of ficieel door de KNVB gerehabili teerd. Een maand nadat de spelmaker van de w Katwijk in het KNVB-blad Voetbal Totaal voor een 'regelmatige bezoeker van perron nul' was uitgemaakt, vond hij nu in datzelfde blad twee pagina's tekst en foto's on der de kop 'Sorry Pim' terug. De vereniging Katwijk en Pim inschattend, vermoed ik dat zij zelf niet meer op de zaak terug zullen komen. En dat mag je als objectief toeschouwer aan de achterlijn best betreuren. Want de manier waarop KNVB-voor- lichter en oud-journalist Ger Stolk getracht heeft deze kwes tie in den minne te schikken, is toch wel een beetje zorg- dan wel lachwekkend. Dat laatste slaat dan vooral op de bepaald onzorgvuldige wijze waarop het verhaal in Voetbal Totaal terecht is gekomen. Juist een stuk dat de geest van een recticatie ademt, behoort drie keer te worden nagelezen. U kunt van mij aannemen dat de talloze slordigheden die het ver haal nu sieren (Bal op Dag 4, dat soort werk) dan de pers niet zouden hebben gehaald. Erger is echter nog dat de naam van de schrijver bij het verhaal ontbreekt en dat in dat hele ar tikel eigenlijk niet staat waar het nu precies over gaat. De ge wraakte zinsnede nog eens af drukken, het ging ze in Zeist blijkbaar te ver. 'Laten we dat maar niet doen'. Wat vervolgens wel werd ge daan, hield ook al niet over. Stolk haalt een paar herinnerin gen op uit de tijd dat hij nog als journalist van de Haagsche Courant werkzaam was. Laat daarna een oude rubriek van Beb Bakhuys voor één keer te rugkeren, filosofeert een beetje over RKC en Ajax, Twente en Feyenoord en sleept uiteindelijk de wedstrijd tussen Katwijk en Heerjansdam er met de haren van Pim Langeveld bij. Vervol gens laat de schrijver terloops even weten dat 'jonge collega' Jaap Wagenaar een maandje te rug 'in zijn zenuwen de verkeer de beeldspraak' gebruikte waar na hij het verhaal wat alinea's later met 'Sorry Pim' besluit. Het zal allemaal vast wel goed bedoeld zijn. Maar wat mij be treft, beperkt de redactie van Voetbal Totaal zich in het ver volg tot het schrijven van een simpele rectificatie. 'In het vorige nummer van Voetbal Totaal wordt Katwijk voetballer Pim Langeveld verge leken met een regelmatige be zoeker van Perron Nul. De re dactie van Voetbal Totaal be treurt deze publicatie zeer en beseft dat deze vergelijking ab soluut niet kan. We bieden hier bij Pim Langeveld en de vereni ging Katwijk onze oprechte ex- Minder ludiek wellicht. Maar wel een heel stuk duidelijker. LSG 4 is momenteel de ploeg uit de Leidse regio die het meest blijft verbazen in de landelijke schaakcompetitie. In de derde klasse E boekte de jeugdige for matie namelijk zijn vierde zege op rij. Met LSG 2 (2B) en LSG 3 (3C) als subtoppers boert de Leidse club overigens momen teel landelijk toch al goed. Voor schoten bracht zich in 3E daar entegen met een mager gelijk spel tegen hekkesluiter Vlissin- gen danig in de problemen. In 3C kwam De Zwarte Pion bij koploper VAS/ASC net te kQrt: 4 1/2-3 1/2 verlies. Het gehandicapte LSG 2 bleef in 2B de Lange Rochade juist met 4 1/2-3 1/2 de baas. Dank zij een vlotte zege van Mike Bennett en een tweede punt na mens Jan Tolenaar hadden de gangspunt voor de tijdnoodfase. Tamelijk geruisloze verliespar- tijen van Chris Roosendaal en Mark Irwin betekenden daarna wel 2-2. Erik de Vries won ech ter bekwaam een pluseindspel, terwijl vervolgens Michel Hockx een kostbaar halfje uit het vuur sleepte. Het feest leek in tweede zitting alsnog verstoord door een nederlaag van Joop Bakker, maar omdat Arvik Harms na notabene veertig minuten na denken door zijn opponent zo maar een stuk in de schoot kreeg geworpen, ging de ploeg alsnog met de volle winst naar huis. LSG 4 won in 3D voor de vier de maal met minimale cijfers: 4 1/2-3 1/2 bij Rijswijk. De ploeg wacht nu in de volgende ronde de beslissende vuurdoop in een duel met mede-koploper DSC. Na een remise van Martin Vlas veld werd verlies van de uit vorm zijnde Edwin Vreugdehil gecompenseerd door winst van de sterk terugvechtende Albert Hebeis. Linda Jap moest op haar beurt genoegen nemen met een regelmatige nul. Om dat Wim van de Pol een goede positie tot verlies verknalde en Jeroen Willemsze onnodig op een halfje bleef steken, zag het er na de tijdnood somber voor LSG uit. Adinda Koster won echter dankzij een kostbare pionwinst, terwijl Albert Termeulen na zware strijd eveneens goed was voor het volle pond. Voorschoten, gehandicapt door de onverwachte absentie van Bert Houweling, speelde in Vlissingen een sof-wedstrijd. Geconfronteerd met al twintig minuten lopende klokken sprongen Murvine Wise, Geert Sluiter en Simon Algera al spoe dig in de fout: 0-3. Tegenvaller was ook het halfje waarop Frits Fritschy bleef steken. Erik Bon- leiden frank bonte mer een, Marco van der Berg, verlies accepteren. Theo de Hoedt bleek een tegenstander die op tweede divisie niveau ge makkelijk mee zou kunnen. Maar Steyn Sport kwam met een duidelijke 3-1 (4-1) over winning zonder problemen uit de strijd. Bij de vrouwen verloor Al phen in de eerste divisie op gamegemiddelde van Kam pong, 2-2 (2-3). Ingrid Merken- hof en Maaike Leyten wonnen met respectievelijk 3-2 en 3-1. Vooral Maaike Leyten speelde sterk tegen Dany Hiep. Zij kwam in de vierde game terug uit achterstand van 5-8 terug paar 10-8. Voor LSRC lijkt degradatie naar de tweede divisie moeilijk te voorkomen. Reflex won met 0-5. Daarbij moet wel worden opgemerkt dat Anja van Gron- delle Carla van der Berg en Clem Wildenberg niet zonder gamewinst capituleerden. Maar LSRC heeft nog geen punt kun- Alphen blijven het goed doen in de eredivisie. Weliswaar werd in Hoofddorp tegen Meersquash de eerste ne derlaag geincasséerd maar dat gebeurde op gescoorde punten( 82-68 Van PSRC werd op gamegemiddelde gewonnen (10-7). Andre Chevalier ontbrak in beide wedstrijden en werd vervangen door H. van Baarle, die zeker niet slecht presteerde maar ervaring tekort kwam. Jeroen van der Zwan bleef bij Alphen ongeslagen! Alleen te gen PSRC moest hij een game inleveren. Met Chevalier in de gelederen zou Alphen zeer waarschijnlijk weer de volle winst hebben gehaald uit de weekenddubbel. Ook Steyn Sport heeft een veelbelovende start. In de derde divisie toonde tot dusver alleen Dicky Squash zich sterker. Te gen de Alphen reserves moest alleen de Voorschotense num- Rademaker mag weer volleyballen ommen anp Diane Rademaker is donder dag weer met de training be gonnen bij de volleybalclub Volco uit Ómmen.- De 23-ja- rige' spelverdeelster van de landskampioen kreeg daar voor toestemming van neu roloog Prick van het Medisch Spectrum Twente. Radema ker speelde haar laatste wed strijd op 5 november. Zij kwam toen in actie in de ver loren Europa-Cupwedstrijd tegen Luzern (1-3). De spel verdeelster had toen veel last van door een voorhoofdshol te-ontsteking veroorzaakte hevige hoofdpijnen. Door een migraine-aanval tijdens het ziekteproces ontstond een tijdelijk zuurstofgebrek in de hersenen. Een diep gaand medisch onderzoek leverde op dat er geen sprake is van een verontrustend ziektebeeld. leiden* voetbalschoenen, beschikbaar gesteld door Wijnand Sloos Sport. Kagia voert de ranglijst aan in de eerste klasse van de zater dagafdeling. De ploeg van Jan van Bemmelen deelt de eerste plaats overigens met TAW. Koudekerk staat derde op de ranglijst. De formatie van Peter Vlasveld heeft een achetrstand van twee punten op de twee kopploegen. De wedstrijd in Lisserbroek begint om 14.30 Mart de Groot, de trainer van Foreholte, volgt vandaag als deskundige de topper in de af deling zaterdag tussen Kagia en Koudekerk. De trainer uit Noordwijk is geen onbekende met het afdelingsvoetbal, hij had jarenlang zondagclub War- munda onder zijn hoede. De Groot kent cijfers toe aan de spelers en wijst ook een 'Man of the Match' aan. De 'Man van de Wedstrijd' ontvangt een paar gers, Victor Berg en na hard zwoegen Markus Driessen brachten de Voorschotenaren daarop weer terug in de race. Wiebe Wiebes leek zijn ploeg zelfs alsnog aan de volle winst te helpen, maar liet zich op even fraaie als pijnlijke wijze door een eeuwig schaak combi natie van zijn tegenstander ver- De Zwarte Pion had een goe de start tegen VAS/ASC. Sjaak Kamps en Richard Godijn na men daarbij de eerste volle punten voor hun rekening. Toen ook nog Joost van Hal winnend toesloeg en Rob van de Aardweg goed was voor een halfje, leek een kansloos verlies van Richard van der Horst wei nig schade aan te kunnen rich ten: 3 1/2-1 1/2. Teleurstellende nederlagen van John van Dijk en Theun Michels brachten op ponent VAS alsnog op gelijke hoogte. Een stukverlies van Aad van de Poel betekende daarop de genadeklap: 3 1/2-4 1/2. Voor LSG 3 waren er weinig problemen bij hekkesluiter Utrecht 2. Een verrassende nul van Ruud Mieremet werd over gecompenseerd door zeges van Arco van Duyvenbode, Ruud Dobbelaar, Remmelt Otten en Leendert Pols. Remises waren er nog voor Folkert Geertsma, Peter van de Boogaard en Chris Manniën:5 1/2-2 1/2. UVS en Alphense Boys zitten al lebei in hetzelfde schuitje. Als beide ploegen morgen op eigen terrein een overwinning beha len, dan kunnen de staartploe- gen van de hoofdklasse A nog enigszins genieten van een kor te winterstop. Middenmoter Pa- pendrecht en. subtopper ADO '20 kunnen echter de donkere dagen rond kerst nog zwarter kleuren voor de Leidse en Al phense hoofdklasser, die met vijf respectievelijk zes punten nog ver verwijderd zijn van het veilige puntentotaal (vermoede lijk 22 of 23) aan het eind van de UVS-trainer Gerard Désar klampt zich vast aan de laatste thuiswedstrijd van zijn elftal (te gen UVV), die een eclatante 4-0 overwinning opleverde. „Met de helft neem ik morgen ook ge noegen", zegt de Leidenaar, die aan zijn laatste seizoen bij UVS bezig is. Ook het tussendoortje tegen Lugdunum (8-0) stemt Désar tevreden. „We gaan door op de ingeslagen weg met drie aanvallers." Désar rekent erop dat de me dische staf de geblesseerde Wal ter de Kievit en Dick van der Heiden op tijd fit krijgt. Hans de Kruys en Jack Honsbeek door stonden het vriendschappelijke duel tegen Lugdunum goed. Hoewel Peter Gallert momen teel zijn dienstplicht vervult en nauwelijks aan trainen toekomt, houdt de oefenmeester hem bij de selectie. André Devilee ont breekt vanwege een schorsing naar aanleiding van de twee ge le kaarten die hij aan de wed strijd tegen Tonegido overhield. Alphense Boys maakt zich op voor een inhaalrace, die de Alp henaren het liefst meteen inzet ten. Trainer Paul Bahlmann overweegt om te stoppen met het experiment met Jacques Key achter de twee-mansaan- val. Tegen DHC kwam de oud- ARC'er in die rol niet uit de verf. Op Mare Feldmann na zijn alle Boys fit. Frank Bakker probeert na een blessure in het tweede elftal weer ritme op te doen. Na de thuiswedstrijd tegen ADO '20 gaat Alphense Boys de zinnen verzetten. Eerst in de vorm van een oefencampagne, te beginnen op dinsdag aan staande tegen ZPC. Als klap op de vuurpijl vertrekt de selectie op 30 december naar de sneeuw. „Daar kunnen we mooi de teamgeest versterken met het oog op de tweede competi tiehelft", aldus Bahlmann. Leidsch Dagblad Doelpuntenmaker van de week: Dennis Stuifzand (Dooos) 3 0 Dennis Stuifzand (Docos) 3 21 2) Fred Bloem (Noordwijk) 0 15 3) Theo Aanhane (WSB) 2 11 4) Marco de Ridder (Katwijk) 1 11 5) Hans Zwaan (Katwijk) 2 10 6) Ruud de Klerk (Foreholte) 1 9 7) Johan de Ridder (Docos) 1 9 8) Alex Barendse (RCL) 1 8 9) Hichan Rbli (Quick Boys) 1 8 10) Peter Scheltus (Ter Leede) 0 8 Diadora stelt voor de topscorer van de week Marco van Basten T-shirt beschikbaar. De meest produktieve voetballer van de maand ontvangt e Diadora Rosse Nero voetbalschoenen t.w.v. 169,95. \an het einde van het seizoen krijgt de winnaar van het klassement een Diadora-trainingspak, coachjack, shirt, broek, kousen, een paar voetbalschoenen, tas en een voetbal. De nummer twee verdient een Diadora-trainingspak, een paar voetbalschoenen, tas en een voetbal. De derde plaats fs goed voor een paar Diadora voetbalschoenen, tas e voetbal. Symbolische straf voor auteurs Een districtsrechtbank in Lausanne heeft de Engelsen Vyv Simson en Andrew Jennings, auteurs van het boek The Lords of The Rings, donderdag veroordeeld tot vijf dagen voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van driejaar. Het Internationaal Olympisch Comité had het tweetal wegens laster voor de rechtbank gedaagd. Simson en Jennings waren overigens niet voor de rechter versche- In het boek, verschenen in dertien talen, stellen de twee auteurs het fascistische verleden van IOC-voorzitter Juan Antonio Sama ranch en de corruptie binnen de olympische top aan de kaak. Simson en Jennings lieten tevoren weten niet naar Lausanne te rei zen voor het geding. „Wij staan nog steeds voor 100 procent achter de inhoud van ons boek." Samaranch verdedigde zich woensdag wel tegen de aantijgingen. „Ik ben tot Spaans ambassadeur in Moskou benoemd na het her stel van de democratie. Ik stond overigens liever voor de Spaanse rechtbank want daar kent men mijn verleden beter."

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23