Woody blijft wellicht open WBA vreest extra kosten bouw 40 aanleunwoningen Rijn Veenstreek Hogenboom toch in bestuur woningbouw Dolle stier verbouwt veewagen 'Gemeente moet bemiddelen bij muziekonderwijs' Vanuit de lucht gezien: Barre Polder Experts bepalen schadevergoeding buren gemeentehuis -i VRIJDAG 2 DECEMBER 1994 Rijnwoude krijgt in voorjaar glasvezelnet rijnwoude» Direct tien extra zenders en klaar voor een toe komst met telewinkelen, telebankieren en alar mering via de kabel. Dat is de winst voor de in woners van Rijnwoude wanneer de Kabelexploi tatie Maatschappij Rijnland komend voorjaar glasvezelkabel aanlegt in Rijnwoude. De 'vergla zing' van het kabelnet kost de Rijnwoudenaren straks één gulden, exclusief BTW, per maand extra. De prijsstijging blijft beperkt doordat de kabelexploitant - een dochterbedrijf van het energie- en waterbedrijf Rijnland (EWR) - ver- Welke zenders Rijnwoude er in bet voorjaar bijkrijgt, staat nog niet vast. Dat heeft er aan de ene kant mee te maken dat er regelmatig nieu we zenders in de ether komen en anderzijds met het feit dat uiteindelijk het gemeentebe stuur besluit welke zenders wel of niet worden doorgegeven. De gemeenteraad moet ook nog akkoord gaan met de aanleg van de glasvezelka bel en de daaraan gekoppelde tariefstijging tot 19,62 gulden per maand. alkemade marieta kroft Woningbouwvereniging Alke made begint volgend jaar au gustus met de bouw van 40 aanleunwoningen op het terrein van de voormalige LTS in Oude Wetering. Volgens voorzitter P. van der Meer moet 'alles op al les worden gezet' om tegelijker tijd met de bouw van het nieu we Huize Jacobus te kunnen beginnen. Lukt dat niet, dan vallen de totale bouwkosten 1,5 ton duurder uit. Volgens Van der Meer is nog al tijd niet bekend of het nieuwe zorgcentrum er komt of niet. Er zijn immers nog altijd discus- Indien niet snel zekerheid komt over bouw nieuwe Huize Jacobus sies gaande tussen de gemeente bedden zouden de kosten weer en de provincie over de betaling kunnen drukken. enkele miljoenen guldens. „De bal ligt nu bij de plaatse- Het is onzettend complex, dat kan ik wel zeggen." Hij baseert zijn betoog op een gesprek dat Bovendien is nog altijd niet be- lijke politiek", deelde hij de le- hij vorige week heeft gehad r kend of Alkemade inderdaad de tien zwevende verpleeghuis bedden die in de regio te verde len zijn, krijgt toegewezen. Die ingbouwveren ging gisteravond mee. ,,Als zij over de brug komen met geld, komt de provincie wellicht ook. Volgens directeur J. Kret is i elk geval niet mogelijk om mt de bouw van de a gen te wachten op het groene licht voor het nieuwe Huize Ja cobus. ,,De bouwtijd is twaalf maanden. Willen we de subsi dies niet mislopen, dan moeten de aanleunwoningen voor 1 au gustus 1996 in gebruik zijn ge nomen en dus moeten we in augustus '95 met de bouw be ginnen." Zeker is wel, aldus het WBA- bestuur, dat de 40 woningen er komen, ook als de bouw van het nieuwe Jacobus wordt afgebla zen. Het gaat hier om 38 huur woningen en, om de huurprijs acceptabel te houden, twee koopappartementen op het dak. - Snackbar Woody aan de Bateweg in Woubrugge kan wel- i licht toch openblijven. De eigenares van het pandje, Mi- randa Oberhoff, heeft de snackbar terugverkocht aan de J oorspronkelijke eigenaar Wil van der Meer, op wiens naam het huurcontract van de grond nog altijd staat. Ob- l berhoff is nu bij Van der Meer in dienst getreden. Op die t manier hopen Oberhoff en Van der Meer de uitspraak j van de rechter te omzeilen. Hij heeft Oberhoff tot afgelo- 1 pen maandag de tijd gegeven de snackbar te ontruimen. 1 Het kerkbestuur van de rooms- katholieke kerk de Goede Her- J der had een kort geding tegen J Oberhoff aangespannen, omdat de grond waarop de snackbar 5 staat verkocht is voor de bouw van een tandartsenpraktijk. De t rechter stelde de kerk in het ge- lijk en beval Oberhoff de grond i te ontruimen, op straffe van een l dwangsom van duizend gulden per dag. Die dwangsom zou I vanaf afgelopen maandag kun- j nen worden opgelegd. Oberhoff heeft haar beroep tegen de rechterlijke uitspraak inmiddels teruggetrokken. „Doordat ik nu in dienst ben bij Van der Meer, is het probleem opgelost. De procedure bij de rechtbank liep tegen mij, niet tegen Van der Meer als huurder van de grond." Advocaat L. Sprenger van het kerkbestuur vraagt zich af of de nieuwe constructie Oberhoff wel ontslaat van het dwangbe vel. „Mevrouw Oberhoff moet gewoon weg, dat is het vonnis. Haar uitleg is te simplistisch", stelt hij. „Ik heb nu de indruk dat ze zich met een ingewikkeld juridische constructie aan het indekken is. Ze loopt het risico toch de dwangsom opgelegd te krijgen." Sprenger Wil verder geen commentaar geven op de zaak. „Er loopt ook nog een procedu re tussen Van der Meer en de kerk, dus de situatie is uiterst precair." Camera snapt hardrijders zoeterwoude-dorp/koudekerk Bij snelheidscontroles inZoeter- woude-Dorp en Koudekerk zijn gisteren 68 bestuurders door de fotocamera betrapt. Op de Noordbuurtseweg in Zoeterwoude werd tussen 11.00 en 12.00 gecontroleerd. Gedurende die perio de passeerden er 135 voertuigen. Daarvan reden er 34 te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 77 kilometer. Tussen 13.30 en 14.30 uur stonden de camera's op de Koudekerkse Honds- dijk. Ook daar werden 34 bestuurders gesnapt. De hoogste snel heid bedroeg 88 kilometer. Op de Noordbuurtseweg is 50 kilo meter de maximumsnelheid en op de Hondsdijk is dat 60 kilo meter per uur. Brandje in politiebureau leimuiden» In het politiebureau aan het Kloofpad in Leimuiden is vannacht brand gesticht. Voorbijgangers zagen rookwolken uit het pand komen en waarschuwden de brandweer. Het vuur be schadigde enkele deuren, het plafond en de vloer. Vrouwen op dievenpad alphen aan den run» Bewakers van winkelbedrijven in De Aarhof hebben gisteren drie Alphense vrouwen op heterdaad op diefstal betrapt. De vrouwen, 52,34 en 30 jaar, werden betrapt bij de AH, de Hema en V D. Ze werden overgedragen aan de politie. Inbraken in woningen alphen aan den run Uit een huis aan de Vliestroom in Alphen zijn gisteren twee bankbiljetten van 250 gulden gestolen. Het geld was opgeborgen in een kast. Het is niet bekend hoe de da ders zijn binnengekomen, want er zijn geen braaksporen gevon den. Gisteravond tussen half negen en negen uur werd ook inge broken in een pand aan de Antaresstraat. Hier bedroeg de buit geld en een bankpas. De daders kwamen het pand binnen na het openbreken van een raam. W. Hogenboom (29) uit Roelo- farendsveen is gisteravond toch in het bestuur van de Woning bouwvereniging Alkemade ge kozen. Hij is voorgedragen door 21 leden, nadat het bestuur zijn kandidatuur had ingetrokken. Ook de Veender G. van Graas (49) is gisteravond tot bestuurs lid benoemd. Het tweetal neemt de plekken in van M. Heems kerk-van der Meer en P. van Ruiten die zijn opgestapt na de discussies over de rechtsvorm van de vereniging. Voorzitter P. van der Meer had de leden van de WBA wel het een en ander uit te leggen over de ongelukkige gang van zaken rond de bestuursvoordrachten. Ieder lid had immers vorige week een agenda thuisgestuurd gekregen met daarop het voor stel om zowel Van Graas als Ho genboom tot bestuurslid te be noemen. Een halve week later ontvingen de leden een herzie ne agenda, waarop de naam Hogenboom niet meer voor kwam. ,44et komt door hét computertijdperk waarin we le ven", verontschuldigde hij zich. „Zijn naam stond al in de com puter, toen we besloten om zijn voordracht uit te stellen tot het voorjaar. We wilden eerst nader kennis maken. Het vervelende is dat de agenda's de deur uit gingen, zonder dat zijn naam Hoewel het overgrote deel van de aanwezige leden voor de twee kandidaten stemde, was er ook kritiek. A. van den Boog aard vond het aantal van twee huurders binnen het zevenkop pige bestuur te weinig. Hij vreesde dat de belangen van de huurders niet tot zijn recht zou den komen. Mevrouw Van der Meer betreurde het dat het be stuur nu uitsluitend uit mannen bestaat. En J. Duivenvoorden miste mensen uit west-Alkema- de. „Ik krijg vaak de opmerking dat het woningbouwbestuur een Veense aangelegenheid is." Volgens bestuurslid J. Wessel- man is goed geprobeerd om ie mand uit dit gebied aan te trek ken. „We hadden zelfs een vrouwelijke kandidaat uit Rijp- wetering op het oog. Maar zij weigerde." Dienstverlening ontuchtpleger den haag/oude wetering De rechtbank in Den Haag heeft gisteren een 43-jarige man uit Oude Wetering veroofdeeld tot 232 uur dienstverlening (in plaats van een half jaar gevan genisstraf) en een voorwaarde lijke gevangenisstraf van zes maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook komt hij onder toezicht van de reclassering te staan. De man heeft ontucht ge pleegd met zijn indertijd 13-ja- rige dochter. Het vonnis komt overeen met de eis van de offi cier van justitie. nieuwveen Een dolle stier heeft gisteren in Nieuwveen het interieur van een veewagen behoorlijk beschadigd. Het dier - een zogenoemde dikbilstier - was op weg naar oen slager aan de A.H. Kooistrastraat. Kennelijk voorzag het dier zijn trieste einde, want het ging behoorlijk te keer in de auto. Uiteindelijk moest de politie er aan te pas komen om het beest met een verdo- vingsweer uit te schakelen. Daarna was het voor de sla ger eenvoudig om zijn werk te doen. Grote kans op autowasplaatsen in Leimuiden jacobswoude Er komen waarschijnlijk twee zelfservice autowasplaatsen bij het garagebedrijf Tinga langs de Provincialeweg te Leimuiden. Een gemeentelijke commissie had gisteren geen bezwaar te gen de plannen. De autowas plaats krijgt een recycling-in- stallatie die 80 procent bespa ring geeft op het afvalwater. Bo vendien vervuilt zo'n wasplaats volgens een rapport van het mi nisterie VROM 15 keer minder dan een zogenaamde thuiswas- ser. Dit zijn aspecten die de commissieleden zwaar lieten wegen. Omdat er ook werkgele genheid ontstaat en er een dui delijke behoefte is aan autowas plaatsen, kwam de commissie tot een eensluidend positief ad- Drughandelaar krijgt 21.000 gulden boete en haag/alphen aan den run Een 29-jarige Alphense drug handelaar is gisteren door de Haagse rechtbank veroordeeld tot een boete van 20.797 gul den, bij niet betalen te vervan gen door twee maanden gevan genisstraf. De boete moet de winst die de man heeft gemaakt met de verkoop van drugs weer teniet doen. De officier had meer dan 62.000 gulden boete geeist. De Alphenaar zit mo menteel al in de gevangenis we gens de handel in verdovende middelen. Anderhalfjaar cel voor incestpleger den haag/hoogmade Een 47-jarige inwoner van Hoogmade heeft gisteren bij de Haagse rechtbank anderhalf jaar gevangenisstraf gekregen wegens incest met zijn doch ters. Ook werd hem een voor waardelijke gevangenisstraf van een half jaar opgelegd met een proeftijd van twee jaar. Gedu rende die twee jaar mag hij geen contact hebben met zijn dochters. De officier had een jaar celstraf geëist. De gemeente moet iets doen tegen de culturele verar ming wanneer Rijnwoude over twee jaar uit muziek school Rijnakkoord stapt, maar het mag geen geld kos- •ten. Vanuit dat idee lanceerde de fractie van D66 giste ren in de Rijnwoudse gemeenteraad het plan om de ge meente een 'makelaarsrol' te laten spelen tussen mu ziekdocenten en potentiële leerlingen. Volgens fractievoorzitter M. Balk-Hooghuis kan het allemaal heel eenvoudig. Je verzamelt vraag en aanbod op het gemeentehuis - telefonisch of op een prikbord - en je brengt zo leerlingen en docenten bij elkaar. Het kost niks en het is een aardig doekje voor het bloeden voor het feit dat de Rijnwoudse jeugd vanaf 1997 geen gesubsidieerd muziekonderwijs meer kan volgen. De gemeenteraad bevestigde gisteren het besluit met de school te breken. In een motie vroeg Balk burgemeester en wethouders om het idee van de makelaarsrol nog wat verder uit te werken. En daar liep het mis. Want plannen uitwerken betekent een notitietje schrijven. Daarvoor moet een ambtenaar worden vrijgemaakt en dat kost weer geld. Terwijl het juist allemaal geen geld mocht kosten. „Ik vind het gebaar heel sympathiek", reageerde wel zijnswethouder G. van der Lecq-de Knikker (PvdA), „maar ook wat voorbarig." De gemeente blijft immers nog twee jaar deelnemen in de muziekschool, en in die tijd kan er nog van alles gebeuren. Op de democraten na was de hele gemeenteraad het daarmee eens. zoeterwoude Vanuit de lucht is pas goed te zien hoe groot het Heinekencomplex in Zoeterwoude-Rijndijk is. Het complex is in z'n eentje goed voor de bezetting van het hele industrieterrein Barre Polder. De grootste werkge ver van Zoeterwoude ligt aan de Burgemeester Smeetsweg, die op de voorgrond van de foto nog net te zien is. Links onderaan ligt ook de Hooiberg, het ont vangstcentrum voor bezoekers van de bierproducent. Ach ter het kantoorgebouw lijken vier kratjes bier te staan. In die enorme silo's wordt het kelderbier van Heineken op geslagen. In de hallen wordt het bier gebotteld én in krat ten gedaan, die daarachter in hoge stapels te zien zijn. Op de achtergrond slingert de Rijn zich door het landschap, geflankeerd door de Hoge Rijndijk. Daar is ook de Meu belboulevard te zien. foto frans rombout/picture partners Drie taxateurs moeten de ko mende maanden de hoogte van de schadevergoeding bepalen die de buren van het gemeente huis in Hazerswoude-Rijndijk krijgen. Dat stellen burgemees ter en wethouders in een voor stel aan de commissies financi en en ruimtelijke ordening. De drie buren die de nieuwe vleu gel van het gemeentehuis voor de deur krijgen hebben per per soon 75.000- gulden geëist als vergoeding voor de waardever mindering van hun huizen en de vermindering van hun woongenot. Raadsman J. Hinnen heeft namens de buren al in juli een verzoek tot schadevergoeding ingediend. Hierop stelden de ambtenaren van Rijnwoude vast dat de gemeente niet onder een schadevergoeding zou uit komen. Dat was drie maanden geleden. Hinnen heeft echter tot op heden geen enkele reac tie gehad op zijn brieven. „Ik heb een paar weken geleden nog een herinnering gestuurd, maar ook daar heb ik nog niets op gehoord." Volgens de advo caat laat het antwoord van de gemeente Rijnwoude onge woon lang op zich wachten. Zoals het er nu naar uit ziet, zal de gemeente pas met een regeling komen wanneer de uit breiding van het gemeentehuis volledig is afgerond. De D66'er P. Kerkvliet gaat er echter van uit dat de schadevergoeding be taald wordt uit het budget voor de uitbreiding van het gemeen tehuis. „Ik zal ervoor pleiten om het geëiste bedrag te reserveren Taxateurs moeten de komende maanden de hoogte van de schadevergoeding bepalen die de buren van het gemeentehuis in Hazerswoude-Rijndijk krijgen. foto ben de bruyn binnen de post onvoorzien. Daar is op dit moment nog vol doende geld voor." Het gevolg zal wel zijn dat de rest van de uitbreiding en verbouwing keu rig binnen de begroting moet blijven. Kerkvliet, lid van de fi nanciële commissie die toezicht houdt op de besteding van de miljoenen voor de vergroting van het gemeentehuis, ver trouwt er op dat dat wel lukt. „Want dat moet ik de burge meester nageven: hij zit daar echt bovenop." De uiteindelijke regeling zal nog tot juli volgend jaar op zich laten wachten door de tijdro vende procedures. Als de ge meente kort na de jaarwisseling een schadecommissie instelt, heeft die daarna vier maanden de tijd om tot een advies te ko men. Daarna heeft de gemeen teraad twee maanden om een besluit te nemen. De schade- commissie wordt samengesteld uit een taxateur van de buren en één van de gemeente. Deze twee experts benoemen vervol gens samen een derde lid van de commissie. Wanneer de bu ren de schadevergoeding die de gemeente in juli vaststelt onvol doende vinden, dan kunnen zij daartegen nog in beroep gaan. B en W lijken er overigens op te vertrouwen dat de schadever goeding wel zalmeevallen. „Naar onze mening levert de bouw van het gemeentehuis en de nieuwe inrichting van het gebied een aanzienlijke verbe tering op voor het desbetreffen de gedeelte van Hazerswoude- Rijndijk", schrijven zij in het raadsvoorstel.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21