Rijnland ziet af van dwangsom GEWOON KIJKEN OF MOOI KIJKEN? meGdsooL Tennislerares wil via rechter geld van Katwijkse vereniging krijgen Regio 'Verhaal glasnegatieven klopt niet' Frietkraam aan Vinkeveld Met paardetram over nieuw fietspad Parkeergarage struikelblok Tijdens emotioneel beladen extra gemeenteraadsvergadering Haarlemmermeer: tweede wethouder weg PHILIPS VRIJDAG 2 DECEMBER 1994 Groenteveiling en hoogheemraadschap leggen geschil bij Het geschil tussen het Hoogheemraadschap van Rijnland en de Katwijkse Groenteveiling over het lozen van afval water is definitief uit de wereld. In een brief aan de direc tie van de veiling heeft Rijnland meegedeeld af te zien van de dwangsom waarmee lange tijd is gedreigd. Vei lingdirecteur B. Vooijs op zijn beurt heeft de Raad van State-zaak die vanmorgen tegen het Hoogheemraad schap zou dienen afgeblazen. Rijnland legde in oktober 1993 een dwangsom op omdat de groenteveiling regelmatig de i de lozingsvergun ning overtrad. Voor elke over treding wilde het hoogheem raadschap een boete van 5000 gulden opleggen. De directie van de groenteveiling wendde zich tot de Raad van State om schorsing van de dwangsom te bepleiten. De staatsraad was het met de directie eens dat de nor men die in de lozingsvergun ning waren opgenomen wel erg streng waren. Het schap eiste dat de veiling zowel een recir culatiesysteem voor het water als beluchters zou aanschaffen. De veiling maakte voornamelijk tegen de beluchters bezwaar omdat het resultaat daarvan niet voorspelbaar was. De dwangsom zou vandaag op nieuw voor de Raad van State ter sprake komen, maar op het laatste moment heeft het Hoog heemraadschap daarvan afge zien omdat het overleg met de veilingdirectie over een nieuwe lozingsverordening inmiddels in een vergevord stadium is. Volgens veilingdirecteur Vooijs zijn de nu voorgestelde maatregelen veel goedkoper dan de voorstellen van twee jaar geleden. „Het scheelt ongeveer een half miljoen gulden. Rijn land is inmiddels ook tot de conclusie gekomen dat het moeilijk is om alle resten van bestrijdingsmiddelen uit het af valwater te halen. De bedoeling is dat we met een recirculatie systeem ervoor zorgen dat tach tig procent van het afvalwater opnieuw in het bedrijf wordt gebruikt. Het restant wordt op het riool geloosd. Ook worden er beluchters geplaatst." Vol gens de gemeente Katwijk, die toestemming moet geven voor het lozen op het riool is het mo gelijk om in de toekomst het water te verwerken. lisse irene nieuwenhuijse „Het is een stoere-jongens-verhaal en er klopt niets van." Deze reactie komt van Lissenaar H. Fennes op het verhaal dat in de zomer van 1975 op de stoep van de toenmalige Middelbare Tuinbouwschool belangrijkse glasnegatieven zijn aangetroffen. Tot 27 november worden af drukken van deze negatieven tentoongesteld in 't Huis Dever. H. Fennes was ten tijde van de vondst admi nistrateur van de tuinbouwschool en van de op het terrein eveneens aanwezige Rijkstuinbouw Voorlichtingsdienst. De negatieven geven een nauwkeurig beeld van het bloembollenbedrijf tussen 1910 en 1945. Ze zijn gemaakt door de eerste directeur van de tuinbouwschool, ir. K. Volkertsz. „Het lijkt nu net of de directie uit die tijd wel erg slordig met deze belangrijke zaken omging en dat is absoluut niet zo. De negatieven zijn met een verhuizing gewoon van de zolder van de tuinbouwschool overgebracht naar het Labo ratorium voor Bloembollenonderzoek. R. Segers werkte destijds in dit gebouw en vroeg of hij de negatieven mocht beheren." Segers nam contact op met de gemeente Lis-j se, waar de belangrijke vondst tot op de dag van vandaag wordt bewaard. Er zijn van alle nega tieven inmiddels afdrukken gemaakt. J.P.S. Lie-i verse van de gemeente Lisse, die belast is met dit archief zegt er het volgende van: „Volgens mijn informatie stonden de negatieven wel de gelijk klaar om te worden afgevoerd. Ze zouden overcompleet zijn. Segers heeft ze op het terrein gevonden." noordwuk» pauld De bewoners van de Noord- vvijkse wijk Vinkeveld kunnen binnenkort in de eigen wijk een patatje halen. Op het Bonnike- plein komt definitief een snack- kar te staan. Een ruime meer derheid van de politiek stemde daar gisteren tijdens een com missievergadering mee in. Al leen het CDA stemde tegen. De vestiging van een friet kraam in Vinkeveld houdt de gemoederen in het Noordwijkse raadhuis al enige tijd bezig. Ei genlijk besloot de gemeente raad op 15 december 1992 al dat er een patattent in de wijk moest komen, maar pas gister avond werd duidelijk dat dit raadsbesluit daadwerkelijk wordt uitgevoerd. Dankzij de vasthoudendheid van de aan vrager van een standplaatsver gunning, Noordwijker J. van Leeuwen, en de politiek die niet accepteerde dat B en W aan vankelijk met het bericht kwam dat er bij nader inzien geen ge schikt plaatsje in de wijk te vin den was. Het bericht dat er een snack- kar komt, heeft inmiddels tot een vijftigtal bezwaarschriften geleid van bewoners van de na bijgelegen flat Haesduinen. De politiek meent echter dat de vrees voor overlast van de snackbar ongegrond is omdat er duidelijke- afspraken gemaakt kunnen worden met de onder nemer. Met name het feit dat Van Leeuwen zich bereid heeft getoond eerst een jaar op proef op het Bonnikeplein te gaan staan, bood volgens de politici voldoende waarborg dat het niet uit de hand loopt. Overigens toonde een aantal politici zich teleurgesteld in de wijkvereniging Vinkeveld die zich niet heeft laten horen toen de Haesduinenbewoners tegen de komst van de snackkar in het geweer kwamen. „Daardoor hebben we eigenlijk alleen maar tegenstanders gehoord en niet van wijkbewoners die wel voor een snakbar zijn. Dat vind ik een gemis", aldus D66-raadslid M. Bonnike. Lekke band nekt rovers noordwuk Twee 17-jarige Leidenaars zijn gisteren aangehou den voor het roven van een handtas van een 25-jarige Noord wijkse. De tas was uit haar fietsmandje gegrist toen ze op de Van Berckelweg in Noordwijk werd ingehaald door de twee dieven op een scooter. In de tas zat onder meer het maandsalaris dat de Noordwijkse zojuist had ontvangen. De twee konden later in Katwijk worden ingerekend door de politie. Een lekke band brak hen op. De Noordwijkse heeft haar bezittingen inmiddels terug. Matras in brand noordwukerhout» Een brandende matras heeft gisteren politie en brandweer doen uitrukken naar een bungalow aan de Duin- schooten in Noordwijkerhout. De brandweer had het vuurtje snel onder controle, maar kon niet ontdekken wat de oorzaak van de brand was. De eigenaar van de bungalow was nergens te bekennen. Er was niet veel schade. Te hard onder invloed noordwuk Een 20-jarige Noordwijkerhouter heeft vannacht een rijverbod opgelegd gekregen nadat hij op de Parallelboule vard in Noordwijk was betrapt op het rijden met een snelheid van bijna 100 kilometer per uur. Bij controle bleek de man onder invloed van alcoholhoudende drank. Auto op blokken noordwukerhout» Een geparkeerde personenauto, op een par keerplaats aan de Duinschooten in Noordwijkerhout, werd gis termiddag door de eigenaar teruggevonden zonder wielen. De auto was op vier blokken gezet. De eigenaar had de wagen het vorig weekeinde op de parkeerplaats achtergelaten. valkenburg Nadat de Valkenburgse CDA-wethouder H. van der Nagel (ruimtelijke or- Zowel dit pad als de Torenvlietslaan, Duyfraklaan en Luit Katlaan werden de afgelopen dening) gisteren officieel een lint had doorgeknipt, volgde een ritje in de paardetram over maanden voorzien van een nieuwe deklaag. het fietspad aan de Voorschoterweg. foto dick hocewoninc Noordwijkerhoutei bij gewapende roofoverval gouda Een 23-jarige Noordwijkerhou Üc ter en een 20-jarige Hagenaa ra zijn gisteravond gepakt voo 0C een gewapende overval die z| n£ rond half negen hadden ge c pleegd op een zoetwarengroot handel aan de Antwerpseweg i» m Gouda. De twee met bivakmut va sen gemaskerde mannen had den bij die overval het perso neel en de klanten bedreigd me een vuistvuurwapen. Zij gingei er vandoor met een zak vol gelj en waardepapieren. Op het moment van de over de val waren er ongeveer ach mensen in de zaak. Zij moestet "e op de grond gaan liggen, waar st; na de overvallers er vandoo) va gingen in de richting van eei afgelegen fietspad. Enkele mi "1 nuten later konden ze worde» aangehouden terwijl ze same» op een fiets probeerden te óntj P( komen. Een van beide manne» ve sprong nog in de sloot, maai n( klauterde daar eigenhandig ooi Rijnmond weer begaanbaar Het verkeer in Katwijk kan sindj. vanmiddag weer gebruik maker van de Rijnmond en de Binnen sluis. In de afgelopen maandei is op de kruising met de Sluis weg een rotonde aangelegd. D( kruising was onoverzichtelijk e» gevaarlijk. Het langzame ver keer heeft de beschikking gekre gen over vrijliggende fietspa den. De gemeente Katwijk hoopt binnen een week een raamover eenkomst te kunnen sluiten met Rabo Vastgoed over de wo ningbouw in het havengebied. In de overeenkomst worden on der meer afspraken gemaakt over financiële risico's, fasering van de bouw en grondaanko pen. Over de meeste punten is inmiddels overeenstemming bereikt maar de bouw van een openbare parkeergarage vormt nog een heet hangijzer. Zowel gemeente als Rabo Vastgoed lij ken niet bereid een eventueel exploitatietekort voor hun reke ning te nemen. De hoop is ge richt op een derde partij die be reid is de garage te beheren. Hier ziet u lïSESi apparaten die tot ieders \3? verbeelding spreken. Voorzien van een aaneen schakeling van unieke eigen schappen waarvan wij zeggen: kom eens langs en overtuig uzelf. if V- T C *T\ ir l-e,ac je PLEZIER KLEUREN TELEVISIE 25 PT 510 B 63 cm Blacklme Super FSQ beeldbuis voor een briljant en contrastrijk beeld Fantastisch Hifi- Stereo-geluid (2x20 W.) en teletekst met 4 geheugenpagina's 1599.- PDC VIDEO RECORDER VR 447 Hoog gekwalificeerde VHS videorecorder met Follow-TV; de video automatisch de zendennstelling van uw Philips TV volgt Verder voorzien van Turbo Drive, de snelste spoeltijd ter wereld. Opnemen is kinderspel want de band start en stopt door PDC/Sbow- view automatisch bij het geprogrammeerde programmal In Haarlemmermeer is A. Verbeek (WD), wethouder van financiën gisteravond met onmiddellijke ingang afgetreden. Dit ge beurde tijdens een emotioneel beladen ex tra gemeenteraadsvergadering. Verbeek is hiermee de tweede wethouder die binnen enkele dagen uit het college van de polder gemeente stapt. Maandag verliet wethouder van openbare werken en verkeer P. Blom (CDA) de poli tiek. Aan het vaststellen van de begroting, het eigenlijke doel van de bijeenkomst, kwam de gemeenteraad gisteren opnieuw niet toe. Op 22 december wordt een derde poging ondernomen. Door het aftreden van twee van de zes wethouders en een openlij ke ruzie tussen de vier collegepartijen is de Haarlemmermeerse gemeenteraad diep in de problemen geraakt. De komende dagen worden benut om weer met elkaar in het reine te komen en twee nieuwe wethouders te vinden. De vier collegepartijen WD, CDA, D66 en PvdA wil len de resterende drieënhalf jaar van deze raadsperiode eigenlijk graag samen blijven werken. Gisteravond pasten zij echter nauwelijks meer met z'n vieren achter de collegetafel. Hoewel van de collegepartijen alleen het CDA in de begrotingsdebatten mild over de daden van B en W oordeelt, richtte de kri tiek zich vooral op de uitspraken van WD- fractievoorzitter C. van der Linden. Die had het vorige week in zijn algemene beschou wing helemaal verkeerd gedaan, was giste ren de teneur van de korte fractie-verklarin gen. Het vertrouwen in de WD-fractie was zoek. Van der Linden had even eerder nog gepoogd de kritiek te ondervangen met een excuus voor „de opgeroepen irritaties". Wat de overige collegepartijen betrof ginjj dat excuus niet ver genoeg. Hen stak vooral dat de opmerkingen van Van der Linden oo het hele college sloegen, terwijl slechts twei van de zes wethouders als 'zwak' werden ervaren: CDA'er Blom en WD'er Verbeek Hun aanpak om te komen tot een snelle aanleg van fietspaden in de polder en de fi nanciële verantwoording daarvan stond rige week ter discussie. Blom ruimde na enig nadenken maandaj het veld. Verbeek hoopte dat de knieval zijn fractie hem zou redden. Van der Lindei sprak met klem het vertrouwen van ziji fractie in B en W en de collegepartijen uit Na een paar langdurige schorsingen er fractie- en collegeberaad kondigde Verbeel zijn vertrek aan. 999.- ALKMAAR 072-110969 BROEK OP LANGEDIJK 02260-20891 DEN HELDER 02230-25353 HAARLEM 023-310079 HEEMSKERK 02510-41131 HOOFDDORP 02503-16279 HOORN 02290-10389 IJMUIDEN 02550-37617 LEIDEN 071-132900O/WEI/W4 PELIKAANSTRAAT20-24,071 -149410PURMEREND02990-27041 «ZAANDAM 075-355060 1.1 JHrT»I»W-fcJ .Ml I JIN 1=1 BH =*rL'it«H»Hi7 NÉ ifJ Tennislerares Janny List heeft haar werkgever, de Katwijkse "Lawn en Tennis Vereniging (KLTV) voor de rechter gedaagd. Zij zegt sinds april van dit jaar nog een belangrijk deel van haar salaris tegoed te hebben. Het conflict ontstond na een controle van de bedrijfsvereni ging BVG. De tennisvereniging moest 26.500 gulden betalen omdat de sociale lasten van de lerares niet waren afgedragen. Het bestuur van de club veron derstelde dat List als zelfstandi ge werkzaam was, maar de BVG bepaalde dat er sprake was van een arbeidsverhouding. KLTV wil het dienstverband op 31 maart 1995 beëindigen. List betrad op 1 oktober 1987 voor het eerst de banen van KLTV. „Aanvankelijk had ik een contract voor een jaar, om te kijken of we elkaar bevielen. Het ging goed want inmiddels zit ik zeven jaar bij de club." Twee jaar geleden verslechterde de sfeer langzaam maar zeker. „De penningmeester kreeg een con troleur van de BVG op bezoek. Op de vraag of het dienstver band op schrift was vastgelegd, antwoordde hij ontkennend. Hij zei dat ik als particulier stond ingeschreven. De controleur kwam daarop bij mij terecht. Uit het contract dat ik hem overlegde, stelde hij vast dat er sprake was van een arbeids overeenkomst." De niet afgedragen sociale lasten werden alsnog op KLTV verhaald. „De club kreeg over een periode van vijfjaar een na- heffing van 26.500 gulden. De controleur streek de hand nog over het hart. Normaal wordt ook nog eens een boete van honderd procent opgelegd, maar hij zag daar vanaf. Het ging hier om een tennisvereni ging en niet om een bedrijf." Na betaling probeerde de club de naheffing volgens Janny List op haar te verhalen. De ten nislerares die zelfs zegt een zwijgplicht opgelegd te hebben gekregen weigerde dat. „Na dat mijn salaris in april was uit gebleven heb ik een advocaat in de arm genomen. Toen hij dreigde beslag te laten leggen werd op 25 mei 250 gulden tele fonisch overgemaakt. „Ze zeggen dat ik als zelfstan dige werk, maar houden wel lasten in en zeggen me wel ont slag aan." List maakt duidelijk met de rug tegen de muur te staan. „Ik heb de vereniging op alle mogelijke manieren gehol pen en zelfs de clubkampioen schappen geleid terwijl dat niet mijn taak is. Ik wil namelijk niet dat de leden van de vereniging hiervan de dupe worden." De tennislerares blijft graag bij KLTV werken. „Het bestuur probeert mij nu de zwarte Piet toe te spelen. Het is niet eerlijk. En dat terwijl de leden van niets weten." KLTV-voorzitter J. Paauu vindt het volstrekt onbegrijpe lijk dat door Janny List eer cedure is aangespannen. „Ër is een overeenkomst gesloten mei mevrouw List waarin de afspra ken met betrekking tot haar werkzaamheden en de betaling hiervan duidelijk waren gere geld. Zij heeft zich niet aan deze overeenkomst gehouden en probeert nu met een procedure de overeenkomst open te bre ken. De mening van de bedrijfs vereniging, die hierin haar eigen verantwoordelijkheid heeft, staat hier volkomen los var Dat List op 31 maart bij KLTV moet vertrekken heeft volgens Paauw niets met deze kwestie maken. „We waren een 5-jarig contract aangegaan en dat loopt op die datum af. Binnen de eniging is democratisch beslo ten dat het contract niet wordt verlengd." De rechtszaak dient op 15 de cember.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20