Schrijvende Lezers/Info 'Japanse arbeidsmoraal verdient commentaar' Meer oog voor onze eigen wilde dieren Zaalafdrijving komt nog voor WOENSDAG 30 NOVEMBER 1994 LEIDSCH DAGBLAD Twee berichten in de krant van 18 november frappeerden een Jezer. Per brief legt hij ze aan mij voor. Onder de kop 'Vrije zondag op de helling' stond op de voorpagina het volgende: De Nederlandse arbeidsmoraal moet op die van Japan gaan lij ken. De in Nederland zo heilige vrije zondag zal spoedig een achterhaald begrip zijn. Dat be toogde president-directeur Frans Sevenstern van Nedcar gisteren in Maastricht. Alleen met flexi bele inzet van personeel heeft een Europese autofabrikant als Nedcar kans van slagen, aldus Sevenstern. „Qua kapitaal, kennis en technologie kunnen we wel mee. Maar onze arbeids moraal en bedrijfscultuur moet kritisch worden herbeschouwd. Om op wereldschaal te kunnen concurreren, zullen toeleveran ciers voortaan 24 uur per dag voor de afnemer klaar moeten staan, meent Sevenstern. Op pagina 7 stond onder de kop japans bedrijf clokt voordood door overwerk dit: Voorde tweede keer binnen een maand betaalt een Japans be drijf s mar tege ld aan de nabe staanden van een werknemer die is overleden door overwerk. Volgens een woordvoerder van Tsubakimoto kwam het bedrijf een schikking van 50 miljoen yen (zo'n 867.000gulden) over een met de nabestaanden van Sa torn Hiraoka, die in 1988 op 48-jarige leeftijd overleed. De fa brikant bood de familie zijn ex cuses aan, omdat hij geen reke ning had gehouden met de ge zondheidstoestand van Hiraoka. die overleed na 51 dagen achter elkaar te hebben gewerkt. De lezer schrijft vervolgens: „Het bevreemdt mij dat de combinatie van deze twee be richten geen aanleiding is ge- iveest tot een redactioneel com mentaar op de uitspraken van de heer Sevenstern". Het is niet aan de ombudsman 'om hier een oordeel over te ge ven. Waar wel of geen commen taar over wordt geschreven, is een zaak van de hoofdredac teur. Als ik mij daarin ga men gen. zou ik op zijn stoel belan den en dat zou onjuist zijn. De hoofdredacteur bepaalt het re dactionele beleid van de krant en de ombudsman kan toetsen ZIEKENHUIZEN of daarbij de journa listieke normen en gebruiken in acht worden genomen. De lezer zou zich dus rechtstreeks tot de hoofdredacteur die nen te wenden. Om dat dat de zaak in dit geval alleen maar zou ophouden, heb ik dat voor hem ge daan. Dat leverde de volgende verklaring op. De hoofdredacteur twijfelt al geruime tijd aan het nut van het klassieke commen taar. vooral als het om nationale en internationale vraagstukken gaat. Of je trapt er een open deur mee in, of de kwestie zit dermate ingewikkeld in elkaar dat een commentaar, met zijn vereiste kort- en bondigheid, niet toereikend is. Daarom ziet hij meer in analyses en be schouwingen, zoals die regel matig op pagina 2 te vinden zijn. De krant bevat allerlei uitspra ken van mensen over tal van onderwerpen. Het is een deel van het nieuws en de lezer moet daar zeker kennis van kunnen nemen. Maar de hoofdredac teur acht het ondoenlijk elke keer wanneer er iets wordt be weerd daarop commentaar te geven. Sommige zaken liggen ook zo duidelijk dat de lezer zelf zijn conclusies kan trekken; daar heeft hij de hoofdredacteur niet voor nodig. Dat geldt ook voor de berichten waarom het hier gaat. De samenhang daar van geeft een heldere bood schap: als flexibelere werktijden noodzakelijk zijn dan dienen ze te worden omgeven door een stelsel van veiligheids- en ge zondheidsnormen opdat exces sen worden voorkomen. Irritatie In de krant van 22 november heeft het berichtje Kruisloze Sint bij asielzoekers bij enige le zers nogal wat irritatie opge wekt. om het zacht te zeggen. Het ging om deze passage: Sinterklaas zal op 30 november zón der christelijk kruis op mantel en mijter op bezoek gaan bij asielzoekers in Gro ningen. De Goed heiligman komt daarmee tegemoet aan cle wens van is lamitische asielzoe kers, die niet met ch ris tel ijke symbo liek geconfronteerd willen wor den. Aangezien het hier om bezwa ren tegen de inhoud van het be richt ging en niet om journalis tieke fouten of onvolkomenhe den, heb ik deze lezers aangera den zich met een ingezonden brief tot de redactie te wenden. Zij waren daartoe niet bereid. 'Te gevaarlijk' zei er één, 'Als je dat doet ben je in dit land gete kend en dan kun je een hoop narigheid verwachten', aldus een ander. Met een lezeres heb ik wat lan ger over deze zaak gesproken. Ik geef haar mening verkort weer (hoewel die eigenlijk niet hier, maar in de rubriek Schrijvende Lezers thuishoort), omdat het probleem dat zij schetst onge twijfeld velen bezighoudt. „Islamitische asielzoekers wen sen niet met christelijke symbo liek geconfronteerd worden en wij geven daaraan toe. Ik denk dat we zo op de verkeerde weg zijn. Ik zeg toch ook niet: ik wil hier geen moskeeën zien, want mijn christelijke levensvisie ver draagt het niet om met islami tische symboliek te worden ge confronteerd? Wie in Nederland gaat leven, hoeft zijn cultuur niet af te leggen, maar hij moet de gebruiken en tradities in dit land aanvaarden. Het tragische is dat je dat niet in het open baar mag zeggen. Ie krijgt dan meteen het etiket 'racist' opge drukt. De discussie over dit on derwerp is in Nederland in han- De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan het adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (nazes uur) en 128030 (overdag). den van extremen: de ene groep wil ze allemaal het land uit heb ben, de andere groep wil dat ze niets in de weg wordt gelegd. Maar extremen hebben nog nooit wat opgelost. Het zou ple zierig zijn als we nu eens een open discussie hierover konden houden, zonder dat iemand meteen wordt uitgemaakt voor racist of fascist. Misschien kan de krant eens zo'n opening ma ken. Nu zwijgt de grote mid dengroep uit vrees in een be paalde hoek te worden gezet, maar intussen woekert de on vrede onderhuids voort. Je merkt het in je naaste omge ving. Dat is gevaarlijk en daar is niemand mee gebaat." Geldzucht Niet zozeer om te klagen, maar meer uit nieuwsgierigheid richt te een lezer zich tot mij met de vraag wat de kop Sampras' geld zucht kent geen grenzen (sport pagina van 21 november) nu ei genlijk te betekenen had. De kop stond boven het verslag van de finale van het ATP-Masters tennistournooiin Frankfurt. De lezer wilde graag weten waaruit nu precies bleek dat de geld zucht van Sampras groot was. "In de tekst komt de zin ook een keer voor, maar enige uitleg ontbreekt. Het heeft er nu veel van weg dat Sampras de Finale won omdat zijn geldzucht gro ter was dan die van Becker, maar dat lijkt me een nogal ab surdeconclusie." De bewering dat geldzucht de drijveer bij Sampras zou zijn, wordt nergens hard gemaakt en had daarom niet in de tekst (en later in de kop) mogen voorko men. Wat hier, denk ik, is ge beurd is het volgende. De jour nalist zag in Frankfurt een paar factoren bijeenkomen: een bij na onfatsoenlijk hoog prijzen geld voor de winnaar (ruim twee miljoen) en de duidelijk aanwezige ambitie bij Sampras om een matig laatste kwartaal van het jaar goed te maken. Dat is, vermoed ik, gemakshalve of uit een vorm van frivoliteit, ver taald in 'geldzucht'. De sport journalistiek is doorgaans wat luchtiger dan andere vormen van journalistiek en men per mitteert zich in die sfeer soms nogal wat vrijheden. Deze ging In het Leidsch Dagblad van za terdag 19 november werd mijn oog getroffen door de volgende kop: 'Niet zielig doen, schiet die beesten' met daaronder een af beelding van Australische zwar te zwanen. Echter het afschie ten sloeg niet op deze zwanen (gelukkig!) maar op de vossen die in de vogeltuin waarin deze zwanen worden gehouden schade aanbrengen. De berichtgeving over dit pro bleem vond ik enigszins on genuanceerd. Onze wilde vos sen moeten worden afgescho ten om ingevoerde zwarte zwa nen te beschermen die men in gevangenschap houdt en waar van het gedrag nog steeds niet aan het Nederlandse klimaat is aangepast. Ik begrijp goed dat het erg vervelend is als vossen iemands zwanen, ganzen, kippen en an dere dieren aanvallen en opeten. Vossen zijn ook erg leuk. Ik geniet ervan als ik ze in het wild tegenkom en ben daar om blij dat wij ze tegenwoordig hier in het westen kunnen zien. In de literatuur wordt ervan melding gemaakt dat het inder daad mogelijk is dat de vossen Niet zonder ironie las ik in het Leidsch Dagblad van 21 novem ber jl. het uitvoerig verslag van de bijna-botsing in Lisse tussen aanhangers van CP '86 en te gen-demonstranten. Ik herin nerde mij namelijk, dat dergelij ke toestanden zich ook reeds vóór de Tweede Wereldoorlog voordeden, dus zo'n zestig jaar geleden. Maar toen vooral in Brabant en Limburg, waar de roomskatholieke bevolking zich keerde tegen linkse vergaderin gen in dorpen en steden. Het is meermalen voorgekomen, dat inwoners, al of niet onder lei ding van een geestelijke, bijeen komsten-van-links verhinder den door hotel- en caféhouders onder druk te zetten. Woedend reageerde de linkse pers dan met de kreet: dit is 'roomse zaalafdrijving'. Een aardige taal vondst: 'zaalafdrijving', maar voor een kwalijke zaak, in strijd met het grondwettelijk recht van vereniging en vergadering. Ik constateer nu, dat er na zestig jaar van enige vooruit gang geen sprake is: zaalafdrij ving komt nog steeds voor, maar nu niet door 'onverdraag zame roomse Brabanders en Limburgers', maar door 'zéér tolerant links'. Extreem-rood van nu en extreem-zwart van toen kunnen elkaar een handje geven. Ter vermijding van misver stand: op 10 mei 1940 's och tends om acht uur sneuvelde mijn jongste broer, dpi. militair van de mitrailleurs compagnie van de Jagers te 's-Graven- zande, in de ongelijke strijd te gen de Duitsers. Er is dus voor mij geen enkel motief om ex treem rechts in bescherming te nemen. Maar zuiver uit histo risch oogpunt is het frappant voor de zoveelste maal te kun nen vaststellen: hoe meer de wereld verandert, hoe meer ze precies gelijk blijft. C.J. Rotteveel, Een oude boerderij aan de Raadhuis straat in Alphen aan den Rijn. 'Arce Noë', zoals de boerderij heet, is van een res pectabele leeftijd. Wanneer hij is ge bouwd is niet be kend. De gevelsteen geeft als datum 1604, maar het pand is waarschijnlijk later gebouwd. In 1906 werd het samen met twintig hectare grond voor 60.000 gulden gekocht door de Martha Stichting. Die stichting bestaat niet meer. Wel het park Rijnstroom, waarin de gebouwen ston den. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die rit ten komt hij langs al lerlei 'beeldige' plekjes die niet direct hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren ANNO 1894 - In de vorige week verkocht een commissionair in diamant te Amsterdam aan twee kooplieden aldaar eenige partijen ruwe diamant voor eene ,6om van 31.000 ruim, die Donderdag jl. betaald 'moest worden. In plaats van geld, kwam echter een telegram uit Antwerpen, afgezonden door een der koopers, dat hij zijne portefeuille met al het diamant verloren had. De verkooper, die ter stond hierop naar Antwerpen was afgereisd, vond zijn debiteur aldaar niet en spoedde zich hierop naar een advocaat, door wiens optreden het mocht gelukken aan te toonen, dat het diamant niet verloren was, doch dat men poogde zich ten koste van den verkooper te verrijken. Na de te genstrijdigheden, die zich bij het verliezen had den voorgedaan, gewezen te zijn, erkende de kooper, die te Amsterdam was achtergebleven, dat het diamant aldaar bij eene juffrouw in de Utrechtsedwarsstraat geborgen was. Het mocht den advocaat dan ook gelukken het diamant al daar, onder een pot bonbonnières in eene kast verborgen, met beslag te doen stellen. Van het diamant was nog geen steentje verloren. Terwijl dus de quasi-verliezer nog in het buitenland over het verliezen treurt, verheugt zich hiér de verkoo per in het terugvinden daarvan. - Gelijk wij reeds meldden, is Dinsdag-nacht de kapitein-magazijnmeester der artillerie C.J.II. te Utrecht te water geraakt en eenige oogenblikken later levenloos opgehaald. Het ongeluk had plaats omtrent twaalf uren op het Singel bij de Wiener Brug. Volgens de Ioopende geruchten moet door een persoon zijn gezien, dat de kapitein door twee personen is achtervolgd en aangegrepen. Toen men bij de brug was, zouden zij den kapi tein te water hebben geworpen. Er is tot nu toe echter in deze duistere zaak nog geen licht geko men. - Aegir, de „beheerscher der golven", is door de compositie van den Duitschen keizer zeer popu lair geworden. Zelfs bij het doopen van kinderen is die populariteit merkbaar. In den loop van No vember zijn reeds zeventien kleine Aegirs bij den burgerlijken stand van Berlijn aangegeven. ANNO 1969 - Van Utrecht-Centraal Station tot het station Overvecht heeft de 25-jarige Amersfoorter C.J. Kelfkens zaterdagnacht aan de trein gehangen. Een van de reizigers zag tenslotte zijn benarde medepassagier. Hij trok aan de noodrem, waar door de Amersfoorter op de kiezels tuimelde. Met een hoofdwond werd hij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Volgens de politie is de Amersfoorter in de laatste trein van Utrecht naar Hilversum gesprongen toen deze al reed. Hij zou daarbij tussen de deur bekneld zijn geraakt. -Wethouder D. van Soest van Benthuizen, is van morgen, toen hij op de driesprong „De Lugt" de Gemeneweg wilde oversteken door een auto ge grepen en tegen het wegdek gesmakt. Vermoede lijk heeft hij de wagen, vanwege de dichte mist, te laat opgemerkt. Waarschijnlijk heeft hij geen ern stige verwondingen aan het ongeval overgehou den. in het westen zijn gekomen doordat iemand enkele exem plaren heeft losgelaten. Tegelijk wordt er ook geschreven dat de vos waarschijnlijk ook zonder hulp van de mensen hier is ge komen. Door het menselijk handelen is het landschap de laatste jaren veranderd en daar door voor de vossen gunstiger geworden. Vossen afschieten heeft waar schijnlijk ook geen zin. Vossen leven territoriaal. Als men ze af schiet zullen er vanuit de omge ving weer andere vossen komen die de opengevallen plaatsen innemen. In de literatuur wordt daarom gezegd dat als men geen last wil hebben van vossen men goede hekken en hokken moet maken. Dat is de enige oplossing. De eigenaar van de zwarte zwanen meldt dat hij leeft met de natuur. Ik zou hem willen vragen wat meer oog voor onze eigen wilde dieren te hebben, misschien in ruil voor de inge voerde? Vinden de zwarte zwa nen het echt fijn in Nederland? Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur?Diaconessenhuis)jraar dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. [Igor I den innt uei. u/ ï-i/öi /o): aagenjKS 14.ju-id.io uur en iy.uu-iy 40 uur. 1 Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, voor partners!1113' bovendien van 10.30- ll.löuurenvan 19.45 - 21.00 uur Col" Special Care Unit- 10.30-11.00 uur, 15.00- 15.30 uur en 19.00-19.30 uui en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. AM$ RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth j3,"1 (tel. 071-454545) dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur. klasse Mu en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. .mal Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 2l.OOTsjc Kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14.30 u 18 30-19.00 uur Spoedeisende hulp- dagen nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131)- dagelijks 14.00-15.00 u en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk r en 18.30-19.30 uur, klasse! ACADEMISCH ZIEKENHUIS pT (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur. Lm Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur spe (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. I cd Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend vod ;eu, partners/echtgenoten en eigen kinderen. 1 Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoejvan mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. var Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus-en oorheelkund the en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en zp1I heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen- 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. Li BIOSCOPEN LEIDEN LIDO 1,2, 3, 4 en STUDIO tel: 071 124130/133210, Steenstraat 39 LIDO 1 De Leeuwekoning al. Op een mooie dag wordt op de Afrikaanse steppe het leeuwtje Simba geboren. Als zoon van de koning is hij voorbestemd zijn va der op te volgen. Maar oom Litteken wil daar een stokje voor steken. De nieuwste Walt Disney.f Nederl. ge sproken) dag. 19.00, vr za zo en woe ook 14.30. Forrest Gump 12 jr., dag. 20.45. For rest Gump is de ultieme anti-held in een film van Robert Zemeckis. Tom Hanks als tegelijkertijd de onnozele hoofdrolspeler, zwijgende getuige en volksheld in een stuk Amerikaanse ge schiedenis. LIDO 2 The specialist 12 jr., dag. 19.00, 21.15, vrza zoen woe ook 14.30. Ac tiefilm van Luis Llosa. Bomexpert Syl vester Stallone neemt ontslag uit on vrede met zijn sadistische baas James Woods Die zint op wraak en gebruikt Sharon Stone als lokaas. Op haar beurt wil zij Stallone gebruiken bij een afrekening met de maffia. LIDO 3 Baby's day out al., vr za zo woe 14.30. Regiedebuut van Patrick Read Johnson. Drie mannen ontvoeren de negen maanden oude yuppenbaby Bink. Ze krijgen daar al zeer snel spijt van want het kind is zeer onderne mend en absoluut met bang The Crow 16 jr., dag. 19.00, 21.15. Twijfelachtige kruising tussen actie- en horrorfilm. Bijzonderheid Brandon Lee, de zoon van de legendarische kungfu-held Bruce Lee, kwam bij de opnamen om het leven. De film was echter al zover gevorderd dat hij toch uitkwam. LIDO 4 Speed 12 jrdag. 18.45, 21.15, vr za zo woe 14.15. Cameraman Jan de Bont maakt met deze actie-film een spetterend regie-debuut. Gefrustreer de ex-agent Dennis Hopper chanteert zijn vroegere baas, de overheid. Hij monteert een bom onder een stadsbus die ontploft als het voertuig harder of zachter dan 80 kilometer per uur rijdt. De jonge politieman Keanu Reeves moet tijdens het spitsuur in Los Ange les het ding onschadelijk zien te ma- STUDIO BlownAway 16jr., dag. 18.45, 21.15, vrza zo woe ook 14.15. Actie-' film van Stephen Hopkins. De Ierse terrorist Jeff Bridges zweert geweld af en begint een familie. Zijn tegenstan der Tommy Lee Jones, een maniak die zijn eigen springstof brouwt in een koffiezetapparaat, neemt daar geen genoegen mee. LUXOR tel: 071-121239, Stationsweg 19 The Lion King al., dag. 19.15, 21.30, zo ook 14.00. TRIANON tel. 071-123875. Breestraat 31 The Mask 12 jr., do t/m zo 19.00, 21.15. Sullige bankbediende Stan (Jim Carrey) wordt verliefd op de mooie Cameron Diaz. Deze femme fa tale misbruikt hem om de bank te kunnen beroven. Stanley vindt echter een masker dat zijn leven drastisch verandert. Met bijzondere special ef- Four weddings and a funeral al.ma t/m woe 20.00. Verwikkelingen rond huwelijken en scheidingen ook nog een begrafenis. Aaneenschakeling van dit soort 'plechtigheden' óp komische manier. A/let Roald Atkinson als een van de hoogtepunten. Jungle Jack za zo woe 14.30. Deense tekenfilm over Jack, een beestie dat door een gemene actrice uit het oer woud wordt ontvoerd. In de grote stad krijgt hij bescherming van scheepskok Guus en het Vosje Rita. KIJKHUIS tel 071-142895. Vrouwen kerksteeg 10, Trois couleurs rouge do t/m woe 19.30, 21.45. Laatste deel van Kryz- stof Kieslovski's drieluik. De telefoon tjesvan haarvriend zijn het belang rijkste in het leven van Valentine (Ire ne Jacob) Ze komt in contact met de norse gepensioneerde rechter (Jean- LouisTrintignant). Diens grootste hobby is het afluisteren van de tele foongesprekken van zijn buren. Suite 16 do t/m zo 20.00, 22.15. Première van spannende thriller van Dominique Deruddere met Anthony Kamerling. Een jongen verdient zijn brood door oude dames te verleiden en hen vervolgens te beroven Dat komt hem duur te staan als een van zijn slachtoffers een gehandicapte man op hem afstuurt. The Lover ma 20.00, 22.15. Naar een verhaal van Marguérite Duras over een onmogelijke liefde die zich af speelt in het Saigon van 1929 Jong blank meisje heeft in het geheim ver houding met een 17-jarige oudere rij ke Chinees Film Jean Jacques An- naud. The name of the Rose di 20.00. Van dezelfde regisseur maar het beroemde verhaal van Umberto Eco. Sean Con- nery is de middeleeuwse monnik die een aantal moorden in een klooster onderzoekt. Als hij te dicht bij de waarheid komt, wordt hij beschuldigd van ketterij en valt in handen van de inquisitie. The remains of the day woe 20.00. Anthony Hopkins en Emma Thompson in film van James Ivory. Over een lief de tussen een butler en zijn huishoud- LAKCINEMA tel: 124890, Cleve- ringaplaats 1 Paris s'éveille ma 20.30. Kapster woont met oudere man samen. Kap ster is zeer opportunistisch van aard en wanneer op een dag de zoon van haar minnaar opduikt, gaat ze er me hem vandoor. Film van Olivier As- LVC tel071 -146449, Breestraat 6( Rock 'n Roll Junkie do t/m zo 20.00 Herman Brood in het middelpunt als Nederlands enige, echte levende roe 'n roll-ster. De legende en zijn versla vingen: sex, drugs, rock 'n roll en (mi dia)-aandacht. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel: 01720-20800, Van Boetzelaerstraat 6 EURO 1 The Lion King al., dag. 18.45, 21.00 za zo woe ook 14.00, zo ook 16.00. EURO 2 The Specialist 16 jr., dag. 18.45, 21.30 De Leeuwekoning (Ned. gesproken) al., za zo woe 14 00, zo ook 16.00. EURO 3 Baby's Day out 12 jr., za zowof 14.00. Blown Away 16 jr., dag. 18.45, 16.15. True Lies dag. 21.15. Ongelofelijke acties en een klef liefdesverhaal met Arnold Schwarzenegger in de hoofd-i rol. EURO 4 Timecop 16 jr., dag. 18.45, za zo w ook 13 45, zo ook 16.00. Forrest Gump 12 jr., dag. 21.00. PARKFILMHUIS tel: 01720-95600 A day at the races do 24, 20.30. The blue kite vr, za, 20.30. KATWIJK DE RIJNPOORT Forrest Gump 20.30. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071 - 614354, Prinses Marijkelaan 4 De Aristokatten Ned. gesproken, al., za zo 14 00. The Flintstones al., za zo 15.30. Ver filming van de avonturen van de le gendarische striphelden Fred, Wilma, Barney en Betty uit het stenen tijd- The Mask 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ASTA 2. Four weddings and a funeral al., dag. 13.15, 16.00,21.30 The adventures of Priscilla queen of the desert 16 jr., dag. 18.45. ASTA 3. The Crow 16 jr .dag. 18 45,21.30, dovrmadiook 13 15 en 16.00 De Leeuwekoning al., za zo woe 13.15, 16.00. BABYLON 1 tel. 070-3471656, naast Centraal Station. The Lion King al„ dag. 13 15, 16 00, 18.45.21.30. BABYLON 2 Forrest Gump 16 jr.,dag. 14.00, 17.00, 20.30. BABYLON 3 Suite 16 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 1/2/3 Wegens verbouwing ge- METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Car- negielaan 15. De Leeuwekoning (Ned. gespr.) al dag. 13.15. 16.00 The Lion King al dag. 18.45, 21.30 METROPOLE 2 The Specialist 16 jr., dag. 13.15, 16 00, 18.45.21.30. METROPOLE 3 18.30, METROPOLE 4 When a man loves a woman al., dag. 13.15, 16.00, 18.45. 21 30. METROPOLE 5 Clear and present danger 16 jr., dag. 13.00, 15.45, 18 30,21.30. ODEON 1 tel 070-3462400/3462401 Herengracht 13. Blown Away 1 16.00, 18.45, ODEON 2 Threesome 16 jr., dag. 13.15, 16 00, 18.45,21.30. ODEON 3 Baby's day out al., dag. 13.15, 18.45. Speed 12 jr.. dag. 16.00,21.30. ODEON 4 Riksbioscoop Undercover Blues 12 jr., dag. 11.45, 14.15, 16 45. 19.15, 21 45. HAAGS FILMHUIS tel. 070-3656030, Spui 191 ZAAL I Trois Couleurs: Rouge 16 jr., dag. 19.30, 21.45, zo woe ook 16.15. ZAAL II Ladybird, Exotica 16 jr., dag. 19.30, 21.45, zo woe ook 16.15 Whispering Pages 16 jr., dag. (beh. ma.) 21 45. ZAAL III Rock Roll Junkie zo woe 14.00, 16.15. Spur der Steine do 19.30. De stem van het water vr za 19.30. Le Journal d'ne femme de cham- bre zo 19.30 Lola ma 19,30. The Bil lion dollar brain di 19.30 Dedans van de reiger woe 19.30.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20