Brandweer Rijnwoude moet 15 man inleveren óóóóhhh, cadeaus kom kijken in Leidsenhage Muzikale fluitketel zoekt harmonische keuken LEIDSENHAGE Trofijt Keukens Ouderen Jacobswoude willen belbus Rijn Veenstreek Snippergroen duurder Omstreden beeld verwijderd 'i! a on|( W DEN )en Haj henenj maani l TB| 'OENSDAG 30 NOVEMBER 1994 CHEF HENNYVAN ECMOND. 071-356414. PLV -CHEF HANS KOENEKOOP. 071-356413 erplei k besl( de c^e vrijwillige brandweer van Rijnwoude moet op termijn Ther van ^aar formatieplaatsen inleveren. Op die ma- chteJJ(ier ZÜ 55.000 gulden per jaar besparen op personeels- wordtiosten. Samen met andere bezuinigingen verwacht de Hjmeente de jaarlijkse kosten van de brandweer terug te rengen met 130.000 gulden. De brandweer staat nu nog 'oor zeven ton op de begroting. Volgend jaar gaat een ieciale commissie op zoek naar nog verdere bezuinigin- BjNWOUDE RUUD SEP iat staat in het voorstel van urgemeester en wethouders m de brandweer te reorganise- in. Die reorganisatie houdt rofweg in dat de drie brand weerposten in Koudekerk, Ha- 001erswoude en Benthuizen in eiste instantie teruggaan naar en bezetting van achttien man >-15 Offlk- ^et verwachting dat die sterkte door het niet meer opvullen van vacatures in twee jaar wordt bereikt. Doordat de brandweer al sinds twee jaar geen nieuwe mensen aan neemt, zit het korps al flink on der de eigenlijke sterkte. Op de wat langere termijn is het de bedoeling dat de brand weerpost in Benthuizen een soort bijkantoor wordt van de kazerne in Hazerswoude-Dorp. Jn Benthuizen zou dan nog slechts één wagen overblijven voor de eerste opvang. Bij wat grotere branden moet IIazers- woude bijspringen. In die situa tie zou de sterkte van de Bent- huizer brandweer terug kunnen naar twaalf man. De drie posten komen onder gezag te staan van één alge meen commandant: de huidige voorzitter van de brandweer- raad R. Fraanje. Hij stelt dat er te leven is met de bezuinigingen die B en W nu voorstaan. ,,In eerste instantie was het de be doeling om 250.000 gulden te bezuinigen. Toen hebben we gezegd dat dat onhaalbaar was. Wanneer je zo veel kan bezuini gen, dan zouden we het in het verleden altijd verkeerd hebben gedaan", aldus Fraanje. De aanstaande algemeen commandant maakt zich wel zorgen over de extra bezuini gingen waarover een speciale commissie zich gaat buigen. Die commissie komt er omdat met name de WD vindt dat er nog wel wat meer kan worden gesneden in de brandweer. Fraanje heeft daar echter zo zijn twijfels bij: „Ik denk zelf dat er straks niet veel ruimte meer is voor bezuinigingen. Of je moet harde keuzes maken. Dat zal dan betekenen dat er posten moeten worden gesloten. Maar we hebben juist vastgesteld dat je dan niet meer kunt voldoen aan de zorgnormen." Het reorganisatieplan voor de brandweer wordt op 12 decem ber besproken in de commissie financiën. Inbraak in restaurant alphen aan den rijn» Bij een inbraak in een restaurant aan de Hooftstraat in Alphen is gisternacht geld uit een gokautomaat 1 gestolen. Tevens werden de kassa, enkele geldcasettes en een P computer meegenomen. De achterdeur van het pand werd opengebroken. ^Drie deelnemers niilieuprijs stqmpwijk» Te elfder ure hebben zich nog twee. bedrijven aange meld voor de Leidschendamse milieuprijs. Drie bedrijven din gen nu mee naar de prijs. Vorig jaar won de Stompwijkse Moni que Oliehoek een prijs met de door haar opgezette schoon- :n Wa maakactie in het dorp. In december kiest de jury de prijswin naar. In januari wordt de prijs, een oorkonde en duizend gulden, uitgereikt. et Belastingvoordeel van een cent ;h°u(| alkemade Een belastingvoordeeltje van een cent. Dat treft de ei- genaren van onroerende goederen in Alkemade. In plaats van le 8,24, hoeven ze maar 8,23 te betalen per 5000 gulden waarde. De raad heeft dat deze week besloten omdat anders het eigenaren- tarief te hoog werd ten opzichte van het gebruikerstarief. Alke- i made loopt nu 2000 gulden aan inkomsten mis. Parkeren toegestaan op het Dorpsplein 1 jacobswoude Voortaan mag geparkeerd worden op het Dorps plein in Leimuiden. B en W van Jacobswoude hebben dat beslo ten omdat er momenteel veel parkeerruimte verloren gaat in verband met de bouw van het winkel- en woningencomplex De Residance. Over een jaar wordt bekeken of het parkeren een permanent karakter krijgt. jacobswoude liesbeth buitink Jacobswoudenaren die een stukje openbaar groen van de gemeente willen kopen, moe ten daar binnenkort mis schien de commerciële prijs voor gaan betalen. In de com missie openbare werken stel de wethouder L. Bruins gis teravond voor om prijsafspra ken te maken over de verkoop van het zogenoemde snipper groen. De grond mag niet be doeld zijn voor de bouw van een schuur of huis, meldde hij er uitdrukkelijk bij. Bruins stelde voor om per vierkante meter vijftig gulden én het aantal vierkante me ters in guldens te vragen. Voor honderd vierkante me ter, zou dus 150 gulden per vierkante meter moeten wor den betaald. Dat stuitte ech ter op verzet bij de commis sieleden. ..Mensen die een waardevermeerdering willen van hun huis, kunnen dan via de snippermethode groen ko pen", protesteerde D66'er P. van Hoesel. „Dat pakt lager uit dan wanneer iemand bij de koop van het huis meteen een stuk groen koopt en schept dus ongelijkheid." Ook WD'er H. Dambrink voorzag problemen. „Bestem mingsplannen geven niet al tijd een garantie voor het te genhouden van bebouwing. CDA'er C. de Lange zag geen probleem bij het voorstel van Bruins. „Het zijn meestal klei ne stukjes grond bij niet al te dure huizen", relativeerde hij. Bruins erkende dat er 'een spanningsveld bestaat tussen bouwgrond en groen'. De commissie praat binnenkort verder over de verkoop van snippergroen. alphen aan den rijn» Tweeëneenhalf jaar ge leden zorgde het beeld voor grote opschud ding in het sjieke Burgemeester Visserpark. Een groot, abstract beeld van veroest staal van de Amsterdamse kunstenaar Herbert Nouwens. De gemeente wilde het beeld in een hoek van het park plaatsen, maar de be woners, die van tevoren niet op de hoogte waren gesteld, kwamen in opstand. Hoewel de fundering al was gestort en het beeld al in het gras lag, werd Nouwens' kunstwerk uit eindelijk een paar honderd meter verplaatst naar het Bospark. Sinds gisteren is het beeld weerweg. In op dracht van de gemeente heeft een aannemer het kunstwerk losgeschroefd en op een vrachtwagen geladen. Binnenkort gaat het werk terug naar de kunstenaar. Nouwens is niet de enige beeldhouwer die straks een kunstwerk uit Alphen retour krijgt. In totaal worden tien kunstwerken die de stad tweeënhalf jaar sierden naar de makers terug gezonden. De beelden waren indertijd tijde lijk neergezet als onderdeel van de beelden route. Het is de bedoeling dat de beelden in het voorjaar worden vervangen door een nieuwe beeldenroute. De gemeente beraadt zich nog op de manier waarop de bewoners bij de keuze van de beelden kunnen worden betrokken. foto ben de bruyn )steld laf deiACOBSWOUDE LIESBETH BUITINK :t de CBijna een kwart van de ouderen de gemeente van deur naar tig jdeur vervoert. Dat blijkt uit een /arenjenquête die de twee stichtingen Open Bejaarden werk hebben gehouden. In Hoogmade en Woubrugge werden mensen ondervraagd die ouder zijn dan 65 jaar, in Leimuiden en Rijnsa- terwoude werden 60-plussers geënquêteerd. Van de ondervraagde oude ren gebruikt zestig procent nu nog de auto om naar winkels, ziekenhuis of familie te gaan. Twintig procent vraagt een buurman of familielid om te rij den, de rest maakt gebruik van het openbaar vervoer. Dertig procent van de ouderen vindt niet altijd een goede manier van vervoer. Lidmaatschap Maar liefst negentig procent van de senioren meldt de instel ling van een belbus goed vin den. Een kwart heeft nu al be hoefte aan een dergelijke vorm van openbaar vervoer. Even eens negentig procent vindt het redelijk om een lidmaatschap van 25 gulden en een bedrag per rit te betalen. Een zelfde percentage meldt vap de belbus gebruik te zullen maken als de oudere in de toekomst de auto aan de kant moet zetten. De stichtingen Open Bejaar- denwerk verwachten dat de bel bus jaarlijks zo'n 27.000 gulden gaat kosten. De bus zou be doeld moeten zijn voor mensen die ouder zijn dan 55 jaar en voor gehandicapten. Die zou den lid moeten worden voor een bedrag van 25 gulden en per rit het gangbare openbaar vervoerstarief moeten betalen. De bus zou vooral op werkuren moeten rijden, omdat ouderen 's avonds minder de deur uit gaan en in de weekeinden een beroep kunnen doen op familie of vrienden. De belbus moet volgens Open Bejaardenwerk in elk geval bin nen de gemeente van deur naar deur rijden. „Daarnaast zou be keken moeten worden of een aantal voorzieningen net buiten de gemeente daarbij betrokken I kan worden. Te denken valt aan -j het Elisabeth Ziekenhuis, zie kenhuis Rijnoord en de winkel- centra Herenhof en Winkelhof', stichtingen in het rapport bij de den er zijn voor een aanvulling komst van de enquête in ont- enquête. op het bestaande openbaar ver- vangst nam, verzekerde de De gemeente Jacobswoude voer. Wethouder L. Bruins (ver- stichtingen dat die bij het on- onderzoekt welke mogelijkhe- keer), die gisteravond de de uit- derzoek wordt betrokken. De 140 winkels in Leidsenhage pakken flink uit voor Sinterklaas, met onze duizenden cadeau-ideeën zijn we iedereen de baas. Zoekt u een geurtje, een drankje of een snelle sporttas, of zoekt u liever een scheerapparaat, CD, een boek of een stropdas? Kom gezellig winkelen en let ook op de lage prijzen, Leidsenhage hééft 't, dat willen we u graag bewijzen! WINKELCENTRUM Luxe hoekopstelling. Kunststof front met houten lijst in vele kleuren leverbaar. Inklusief koelkast, kookplaat, oven, schouw, vaatwasser, werkblad en spoelbak. Moderne kunststof keuken met vierzijdig afgeschuind front. Inklusief koelkast, kookplaat, solo-oven, afzuigkap, werkblad en spoelbak. VIS»/ 01 Komplete hoekopstellina in kunststof front In diverse kleuren leverbaar. Inklusief koelkast, kookplaat, oven, afzuigkap, vaatwasser, werkblad en spoelbak. Moderne kunststof keuken in vele kleuren leverbaar. Inklusief korvenkast, onderbouw koelkast, kookplaat, oven, vlakscherm- afzuigkap, werkblad en spoelbak. Funktionele kunststof keuken. Inklusief koelkast, kookplaat, oven, afzuigkap, werkblad en spoelbak. VI Del 01 Fraai afgewerkte massief eiken kassette- keuken. Inklusief koelkast, kookplaat, oven, schouw, werkblad en spoelbak. Sandtlaan 56 Katwijk a.d. Rijn Tel. 01718-77244

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17