RW beleeft prettige dag Volleyballers DAC maken fout tegen hekkesluiter Roomburg laat punt liggen tegen Forescate: 1-1 Sport Wedstrijd duurt weer te lang voor Alphen Alecto zakt verder De Bassets afgetroefd MANDAG 28 NOVEMBER 1994 illeybalmedewerker n de volleybalcompetitie leden le mannen van DAC een wel lz'fieel gevoelige nederlaag. Tegen *^4ekkesluiter Reflex, dat lang on- leraan stond, werd met 3-0 ver- pren, waardoor de afstand tot [e onderste twee nog slechts jen punt bedraagt. Van de ove- de tijge teams behaalde alleen klassduSV winst: 2-3 bij WIK/OVM. van ^ij de vrouwen herstel voor Ge ister v\pjni (3-0 op Odulphus) en Ley- maarhon (2-3 bij Be Fair). Leython 'r gaajestelde zich met deze overwin- (1-0). ling weer comfortabel in de geestpiddenmoot. zegdeflex - DAC 3-0; 15-7, 15-12, ssen 95-6. ïrd bij)m de desastreuze nederlaag iu geheel op de afwezigheid lan spelverdeler Remco Valken- onstejurg te schuiven vond speler en vetobert-Jan Batenberg te ver voeren, maar bepaalde automa tismen ontbraken wel. Ook blokkerend stak DAC niet al te best in elkaar. In de eerste set bleef DAC tot 9-7 aardig bij, daarna was het ineens over en lukte er niets meer. Ook in de volgende set liep het via 4-6 tot 7-9 nog behoorlijk; maar op die stand stokte het weer en na 11- 11 was DAC nergens meer. Re flex toonde veel meer spirit en aanvankelijk liep DAC aardig mee, maar in het verloop werd dat wel steeds minder. US - NOVO 3-1; 15-4, 15-8, 14- 16, 15-11. Na twee verloren sets vond trai ner Hans Broere het welletjes en gooide het hele team om; Rob van Daalen en Rik Dobbin- ga moesten plaatsmaken voor Eric de Muynck en Onno Draayer, waarbij Frank de Vet ten op buiten kwam en Eric Op- gelder met Baft Pedersen op het midden. Die omzettingen ver liepen eigenlijk uitstekend en met name Frank de Vetten scoorde van de ballen praktisch 100 procent; in feite had hij in tijden deze vorm niet meer ge demonstreerd. Helaas kende De Muynck in de vierde set even een mindere periode, waardoor Novo met 14-8 achter kwam. Een inhaalrace strandde net te vroeg. Broere verklaarde desge vraagd, dat in de toekomst nie mand meer zeker is -van een plaats, omdat er nu wat moet gaan gebeuren, om niet kans loos te degraderen. WIK - LUSV 2-3; 9-15, 6-15,16- 14, 15-11, 13-15. De studenten blijven het na het mislukte vorige seizoen behoor lijk doen. Na een duidelijke winst in de eerste twee sets zat er zelfs een 3-0 in; maar omdat er sociaal gewisseld werd, ging de set net verloren. Na een te rugslag in de vierde was een zeer spannende vijfde (13-5 achter) een prachtige afsluiting. Casper van der Schaft was met zijn bekeken serve de speler van de match in die slotset. Zovoc - Gemini 3-2; 17-16, 15- 10, 12-15, 13-15,15-13. Trainer Casper Brussee zag het na de twee verloren sets (samen goed voor 66 minuten) somber in en vond toch wel, dat lepe Roosjen danig gemist werd. Bo vendien lag zijn andere midspe- ler Wilbert Kokshoorn behoor lijk 'aan de keten', zoals hij uit drukte. Na de gewonnen derde set was er weer hoop, die een vervolg in de vierde set kreeg, want na een 12-10 achterstand was het Kees de Ridder, die met zijn opslag uitmaakte. Onnodi ge fouten waren volgens Brus see de reden van verlies in de vijfde set na een 9-11 voor sprong. Resumerend: „Een wedstrijd tussen hun serve en onze stop, want de pass lag aan Zovoc-zijde erg vast." Vrouwen Gemini - Odulphus 3-0; 15-9, 15-10, 15-12. „Een prima wedstrijd van Ge- mini, die van begin tot eind boeide", zei coach Bernard van de Pols. „Belangrijk, omdat bei de teams twaalf punten hadden en winst of verlies 'meedraaien bovenin of in de middenmoot terugvallen', zou betekenen." Gemini bouwde met zijn ser- vicedruk en een enorme werk lust een overwicht op, dat na 7- 7 in de eerste en 8-7 in de vol gende omgezet kon worden in winst. Met name die tweede stand bleek een breekpunt, om- 'dat Anneke Bleichrodt daarna met haar opslag veelvuldig scoorde en spelverdeelster Anja den Dekker prima set-ups kon geven, die simpel afgemaakt konden worden. Van de Pols: „Eindelijk kon Gemini het goe de werken op de training ook omzetten in punten in de wed strijd." Be Fair - Leython 2-3; 15-12, 11-15, 13-15, 15-13, 12-15. Een spannende strijd, die pas na ruim twee uur beslist was. Leython miste spelverdeelster Rita van de Poel wegens ziekte, maar haar rol werd moeiteloos overgenomen door de jonge Dana The, die het uitstekend deed. Be Fair was wel fanatiek, maar vaak snel uit het veld ge slagen door de soms merkwaar dige beslissingen van de erg for mele arbiter. Leython had in de vierde set de mogelijkheid door te die kans niet. Uit eindelijk was het de gretigheid van Leython tegen een tegen zichzelf knokkend Be Fair, die de doorslag gaf. Leython weer volop in beeld met deze uitslag. Utrecht 2 - VCS 3-0; 15-8, 15-5, 15-8. VCS mist nog zeker twee weken Anja van de Meer en merkt dat behoorlijk. Ook vaste coach Re no Jagtman ontbrak. Tegen het snel aanvallende Utrecht pakte VCS wel steeds de serve terug, maar door zelf fout te serveren kon het geen punten scoren. Bovendien had Utrecht de be schikking over een wel heel lan ge midspeelster, die absoluut niet af te blokken bleek. medewerker Net als vorige week verloor in de Leidse voetbalafdeling kop loper Alphen in blessuretijd. Alkmania won in deze extra tijd met 4-3 van de Alphense ploeg. UDO boen momenteel bijzon der goed. Met 3-0 werd er ge wonnen van VNA. ASC won ook. Slachtoffer was FC Rijn land: 5-2. ASC-FC Rijnland 5-2 (3-1) Het werd een klinkende zege voor ASC. Voor rust hadden Jan Hevel, Carlos Perez en Renco Teitler namens de Oegstgeester ploeg het trio doelpunten op hun naam gebracht. Marco van der Broek scoorde tegen. Na rust maakte ASC het karwei af. Met doelpunten van Zvivko Vucovic (Rijnland), Renco Teit ler en Alex Perez bleef de teller uiteindelijk op 5-2 steken. Vol gens ASC-trainer Wally Gallert had de zege veel hoger moeten uitvallen. Warmunda-Leidsche Boys 3-1 (1-0) Het zit Leidsche Boys niet mee. Ondanks de gave partij die de Leidse ploeg op de mat legde stond de club wederom met le ge handen. De eerste War- mondse treffer kwam van de voet van Vincent de Winter. Vanaf elf meter werd het voor leek Comé Koudijs de wedstrijd te beslissen. Hij kopte de 2-0 binnen. In blessuretijd kwamen de Böys via Mark Keizer nog te rug. Ditmaal was het Marc van Grieken die net als vorige week in blessuretijd de beslissende treffer achter zijn naam schreef. Stompwijk '92-Kickers '69 2-2 gestaakt. Een ongelukkige actie tien mi nuten voor rust had voor Peter Bregman desastreuze gevolgen. Met een dubbele beenbreuk werd de Stompwijker vervoerd naar het ziekenhuis. Reden voor de scheidsrechter om het duel te staken. Doelpunten werden gemaakt door Jos Oliehoek (2x) voor Stompwijk en Julius Almei da Diaz (2x) namens Kickers. VNA-UDO 0-3 (0-1) VNA was naderhand woedend op eidsman Kinkel. Hij keurde een doelpunt van VNA-speler Jacco van der Laan bij een stand van 0-1 (Werner Knetsch) om onverklaarbare reden af. VNA was door dit onrecht zo aange daan dat het nimmer meer in de wedstrijd kwam. Met doel punten van opnieuw Werner Knetsch en René Fleur liepen de geel-zwarten uit naar 0-3. Es van Rijn (VNA) werd nog door Kinkel uit het veld gestuurd. Alkmania-Alphen 4-3 (2-2) Een scenario waar Alfred Hitchcock zijn vingers bij afge likt zou hebben. Spanning, sen satie, veel publiek en veel doel punten. De gebroeders Michel en Rob Opdam vertolkten in de ze film de hoofdrol. Zij maakten drie van de vier doelpunten. Doelpunten uit de Alphense hoek kwamen van Ruud Ver- looy (2) en Peter Gosen. Een an ti-climax was er ook in deze boeiende voorstelling. Via Mi chel Opdam was het invaller Martijn Mastenbroek die Al phen in blessuretijd in diepe rouw dompelde. Randstad Sport-Gol Sport 3-1 (3-1) Net als in het vorig duel bewees Yacha Farhane zijn waarde. Met twee doelpunten werd hij ook nu topscorer van de wedstrijd. Bij een 1-0 voorsprong kwam Gol Sport nog even terug. Gu- neuze Aydin trok de stand ge lijk. Maar de al eerder genoem de Farhane en Willem de Hol lander trok de ploeg uit Voor schoten over de streep. t hockeyclub Alecto zijn gistermiddag niet verder gekomen dan een 1-1 gelijkspel tegen Warande. De Leiderdorpse hockeysters zak ken daardoor naar de vierde plaats in de overgangsklasse A. LOHC, de andere regionale overgangsklassen raakte twee punten kwijt aan Son: 3-1. Op De Bloemerd deelde Alecto de punten met Waran de. Beide ploegen waren voor de rust gelijkwaardig en gaven achterin nagenoeg niets weg. Alecto-speelster Sylvia Karres kreeg als enige een kans uit een veldsituatie, maar haar hoge inzet werd boven de schouder gekeerd. Lydian Mentink verzilverde de ver diende strafbal voor de 1-0 ruststand. Na de hervatting was Alecto minder fel en dat resulteerde na tien minuten in 1-1. Staartploeg LOHC leed thuis een 3-1 nederlaag tegen Son. De Oegstgeester vrouwen maakten in hét eerste deel het spel, maar keken desondanks met de rust tegen een 2-0 ach terstand aan. Nadat Son hal verwege het tweede deel op 3- 0 was gekomen, liep het bij Leiden van geen kant meer. Desondanks recide Marije Nu- bé drie minuten voor tijd de eer uit een strafcorner. In Uithoorn hielden Fores cate en Qui Vive het kruit droog: 0-0. Voor de rust had de ploeg van Maurits Eikenhout het betere van het spel, maar tot uitgespeelde kansen kwam het niet. Halverwege het twee de part, dat zich voornamelijk op het middenveld afspeelde, deed Forescate-verdedigster Marja Sprey van zich spreken met een fraaie redding op de doellijn. Tweedeklasser Roomburg verloor uit met 2-1 van Hoorn. Het eerste kwartier was voor Hoorn, dat na zes minuten al op voorsprong kwam. Merel Bern dacht even later de l-l te hebben gescoord, maar kwam bedrogen uit. Bij haar hoge in zet gaf de scheidsrechter eerst een doelpunt aan en even later uitslaan. De formatie van Ro bert Montanus raakte daar door even de kluts kwijt. Hoorn profiteerde en kwam ongehinderd op 2-0. Nadat Marie Antoinette van Steyn op slag van rust de marge tot 2-1 had verkleind, hadden de Leidse vrouwen continu een veldoverwicht, maar buitten dat niet uit. Bezoeker Leidse Studenten verloor met 2-1 van Benne- broek. Het team van Menno Bokkers begon zeer voortva rend, want Jet van Beuningen had al na vijfentwintig secon den succes met haar solo: 0-1. In het vervolg werd Benne- broek almaar sterker en ging er in het laatste kwartier met de volle winst vandoor. In de derde klasse B ging staartploeg Noordwijk met 4-0 onderuit tegen thuisploeg Ca- pelle. Bij rust was de stand nog 0-0. Dat was te danken aan ac curaat optreden van nieuwko mer en laatste vrouw Jolanda Wendt. Nadat Capelle echter uit twee strafcorners op 2-0 was gekomen, lieten de Noordwijkse hockeysters het hoofd hangen. Alphen een 3-0 overwinning op Te Werve. Al vrij snel in de eerste helft kwam de Rijswijk- se opponent gevaarlijk voor het Alphense doel, maar daar stond Anouck van Bruchen haar mannetje. Even later bracht Charlotte Pegels de Rijnstreekploeg aan de leiding. Nicole Jansen schoot nog voor rust 2-0 binnen. Na de thee had Noomen succes: 3-0. Vierdeklasser Hisalis leed in Opmeer een 4-1 nederlaag te gen Spire. Tamara Kruijsheer schreef het enige Lissese doel punt op haar naam. Concurrent Skania 2 verliest itelinj Waarn de promotieklas heeft RW zijn slag geslagen. Zelf ver- het Thor met 3-1, terwijl naaste concurent Skania 2 ei ui(5lechts een punt overhield aan de ontmoeting met Agon. daLhor was te sterk voor Leython. Bij de vrouwen rook Ley- weijhon 2 wel aan de eerste plaats, maar in een rechtstreek- confr°ntatie verloor het nipt met 2-3 van Tonegido. blijft stijgen; nu was Velo veel te zwak. leipen ger renesliep Leython naar 11-0 en zelfs (Volleybalmedewerker et kl en z\RW - Thor 1 3-1; 6-15, 15-10, ib, dil5-13, 15-12. n porrainer/coach Martin Broere ortlu^egon op de bank, maar moest had tijdens de eerste set al ingrijpen, 'schopmdat zijn ploeg, zoals hij ver akte jdaarde er een waar foutenfesti- de dyal van maakte. Na een wissel uze (Kees van de Meent ging eruit) Pilmjverd dit vervolgenns redelijk en brechtgezet. Op 3-12 achter in de derde set was weer een wissel n. N^Marcel Aernoutse eruit en Van lat Öe Meent erin) nodig om via 12- 12 te winnen. Van de Meent tijd tjereeg opdracht diagonaal te ser- angeiieren en scoorde zo acht maal. de ijn de vierde set was het Wilco die aanvallend en verde- ichtetiigend een hoofdrol vertolkte, voofhor 2 - Leython 3-0; 15-2, 15- is dei), 15-6. mde.l/olgens Broere was de neder laag geheel het gevolg van de off-day, die beide passers van Leython hadden. Daardoor kon feython het spel niet maken. Bovendien verdedigde Thor jhee\ goed en maakte met dege- lijk spel voldoende indruk. Vrouwen ■ython 2 - Tonegido 3 2-3; 14- 15-12,9-15,15-9,13-15. totaalscore (66-67) geeft al hoe weinig de teams elkaar intliepen. Leython had de pech it vaste kracht Warja Kruithof igklachten had, waardoor het ianig verzwakt moest starten, 'erder een merkwaardig score rloop, want in de eerste set 13-2, voor het die set toch uit- handen gaf. In de volgende net andersom; 5-10 en nu wel winst. Eigenlijk was de vijfde een loterij, die net naar Tone gido ging. Over het geheel maakte Tonegido net iets min der passfouten. DAC - Velo 3-0; 15-7, 15-9, 15- 9. DAC heeft zijn draai gevonden en'had met „een traag spelend en slecht passend Velo", zoals Kitty Huisman zei, geen enkel probleem. DAC was op alle fronten beter en als het even niet liep, was iets meer service- druk voldoende om de winst veilig te stellen. VSTS - RW 1-3; 15-9, 10-15, 7- 15, 9-15. De winst kwam voor trainer Si- me Boom niet onverwachts. Op de trainingen bespeurde hij al een beter resultaat, alleen moest het nog vertaald worden naar de wedstrijden. Na een nog onzekere eerste set, gingen de combinaties 'weer lukken en met de sterk serverende Saskia Koene groeide het zelfvertrou wen. Achteraf bleek de tweede set van cruciaal belang, want toen was de toon gezet voor de rest van de wedstrijd. Gemini 2 - Jupiter 0-3; 10-15, 13-15,2-15. In de eerste twee sets kon Ge- mini tegen het enthousiast prik kende Jupiter nog wel een vuist maken, maar toen was de fut eruit en gaf Gemini zich gewillig over. Vooral passend viel Gemi ni door de mand. Speler/coach Martin Broere v rugbymedewerker De Bassets uit Sassenheim heeft hun laatste rugbywedstrijd van dit jaar niet kunnen winnen. In Rijswijk werd het tegen Te Wer ve 22-7. Ondanks dit resultaat wisten de Sassenheimers al dat er iri januari gespeeld moet worden in de degradatie play offs van de eerste klasse. In een spannende wedstrijd liet De Bassets zich hoofdzake lijk in de eerste helft aftroeven. Het goed verzorgde driekwar- tenspel van de thuisclub leverde na een kwartier spelen een wel verdiende try en conversie op, 7-0. De Sassenheimers probeer den met man en macht om de aanvalshelft te bespelen. On danks de enorme inzet wisten zij er niet in te slagen om te sco ren, terwijl Te Werve binnen twee minuten de Bassets een gevoelige klap bezorgde door een penaltykick en een "try te la ten noteren voor 15-0. De werk lust van de Sassenheimers werd pas vlak voor rust op het score bord zichtbaar door een vijf punter van Roland van Duijn, terwijl Marco van der Heiden converteerde voor 15-7. De bol- lenstrekers kwamen in de twee de helft nog wel een aantal ke ren dicht in de buurt van de try- lijn, maar konden deze krachts inspanningen niet omzetten in punten. Landskampioen DIOK oefen de met een selektie in het Duit se Krefeld tegen de Britse leger- kampioen, het Seventh Signal Regiment. Op een nat veld gin gen de Leidenaars met 47-14 kopje onder. De Britten waren met name in de driekwarten creatiever en op de wing veel sneller. Voor DIOK scoorden Dave Langezaal in de eerste en Frank Beers in de tweede helft, terwijl de conversies van de voet van Mare Michelsen kwa men. Aanstaande donderdag avond speelt de landskampioen om 20.00 uur de laatste thuis wedstrijd voor de competitie te gen de Haagse Rugby Club. In januari beginnen de play-off- wedstrijden voor de titel. ;je kl hockeyers van Roomburg hebben gistermiddag met 1-1 teelijk gespeeld tegen streekge noot Forescate. Catwijck en Waddinxveen, die de koppositie (delen in de vierde klasse B, be ieindigden hun onderlinge tref- :t diezelfde uitslag. Aan de Hofbrouckerlaan ze- [evierde koploper LOHC met 5- rer staartploeg Evergreen, team van Wouter Eiken- zagjhout kwam moeilijk op gang, inlmaar kwam na twaalf minuten >rdei(via Eelko Leeuwenburgh op 'oorsprong. Na de thee liet LO- d(HC de bal sneller circuleren en ner Averkreeg daarmee een nog gro- ebouter overwicht. Harm van Bol- huys schoot naar 2-0, waarna erdeook Joost van der Hout succes jhad met een tip-in. Evergreen Djkwam vervolgens sterk opzet- maar kwam niet verder dan doelpunt. Dat was niet in laatste plaats te danken aan uitstekende keeperswerk hoowan Tom van der Meer. Van der 1 telHout en Gerrit Groen doelpunt- zat men naar de 5-1 eindstand. Pett De streekderby tussen Room- Wesjburg en Forescate eindigde on- rkkiibeslist: 1-1. De thuisspelende TesÖLeidenaars hadden in het eerste ietshart het beste van het spel en waslkwamen na tien minuten via )or ^Michel Langezaal aan de lei- luis. ding. Tegen de verhoudingen in netikwam de Voorschotense forma- uitsjtie echter vijf minuten later via alsnDerk Jaap Engelen op gelijke hil ijhoogte. In de tweede helft lagen kansen voor Roomburg Lisjvooral bij de strafcorners. De Leidenaars hadden daarbij pech de tweede strafhoekslag op paal belandde en de derde wegens buitenspel van de iets te Roomburg juicht n zijn eerste goal in i i de openingstreffer van verdediger Michel Langezaal (midden) in de streekontmoeting met Forescate. Voor Langezaal was het ezes jaar dat hij in het eerste team speelt. Jop Mostert (links) en Jasper Mulder vieren mee. foto ben de bruyn enthousiaste Bas Dopheide werd afgekeurd. Forescate moest het voornamelijk van zijn uitgespeelde aanvallen hebben, maar haalde daar verder ook niets meer uit. Roomburger Jas per Mulder had in de slotfase de beslissende treffer op zijn stick, maar schoot vol op de keeper. Van langs kreeg Leidse Studenten er flink van langs van Were Di: 0-6. LS- HG werd in het eerste deel vol komen overklast en keek met de rust tegen een 3-0 achterstand Op het Gorlaeussportcomplex aan. Na de pauze vochten de studenten het meest tegen zich zelf. In de eerste klasse B won Alecto met 1-0 van HBS en kwam door verlies van rivaal Leusden (1-2 van HIC) weer al leen aan de leiding. De Leider dorpers speelden een matte eerste helft, met name op het middenveld was de handelings snelheid laag. Na de hervatting schroefde Alecto het tempo op en kreeg een flink veldover wicht. Albert Breedveld drukte dat na ruim twintig minuten uit in 1-0. Derdeklasser Noordwijk, zes de op de ranglijst, speelde met 1-1 gelijk tegen Kraaien, dat tweede stond. De Zaandam mers kwamen na tien minuten al op voorsprong. Cees Ver maas, die voorts verdienstelijk werk deed op het middenveld, verzilverde in het tweede deel een strafbal voor de 1-1 eind stand. Jurgen Mutsarts had vijf minuten voor tijd de mogelijk heid op 2-1, maar zijn tip-in ging net naast. Op eigen veld won Alphen met 3-1 van Amersfoort. Op aangeven van Mare Boelens schoot Diederik Schansman Al phen naar een 1-0 voorsprong met rust. Na de thee kwam Amersfoort langszij en zette in valler Jeroen van Leeuwen de Veenstreekploeg opnieuw op voorsprong. Boelens stelde in de slotfase de zege veilig tijdens een strafcorner. De vierde-klassetopper tussen Catwijck en Waddinxveen ein digde in een 1-1 gelijkspel. De Katwijkers waren in het eerste deel de minderen en gingen dan ook met een 1-0 achter stand de rust in. Door omzettin gen liep het in de tweede helft beter bij de ploeg van Robert Jan Schaart, die via Ernst Jan Hogewouing op gelijke hoogte kwam. In de slotfase gingen de Katwijkers door het oog van de naald, toen Waddinxveen op de paal sloeg.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21