FC Twente blijft Ajax volgen Edgar Davids nog vraagteken Guus Hiddink bijna opvolger Dick Advocaat BOLLEN o Sport WOENSDAG 23 NOVEMBER 1994 "T_ chef willem spierdijk. 071 -356464. plv -chef rob onderwater. 071-356463 Van der Stoep blijft onder didJ haar niveau tijdij ,st hes vonne van der Stoep heeft gis- tren op de wereldkampioen- 7 ihappen gewichtheffen in het 11 Jurkse Istanbul de dertiende ieiaats veroverd. De Voorscho- °P tnse. die vorig jaar op de WK rsmis elfde eindigde, trok (70 kg) li stootte (90 kg) in de klasse p, pt 64 kilogram naar het totaal r'yan 160 kilogram. Dat is ruim jider haar Nederlandse record, "Mat op 172,5 kilogram staat. u Winnaar werd de pas 18-jari- je Chinese Hongyun Li, die vijf ajereldrecords brak. De titel- noudster trok 105 kg en stootte pO kg. Het totaal van 235 kg É^fas dertig kilo meer dan dat n de nummer twee, de Tai- [anese Kuo Su-Fen. Op weg iar dat magische aantal verbe- -erde de Chinese en passant e£Jvee wereldrecords. De uit de kluiten gewassen lüber begon met gewichtheffen .^e ip aanraden van een buurman, piie vond dat ze haar agressie jeter in een sport kwijt kon dan klasgenootjes die geregeld r cn pak slaag van haar kregen. jblgens Hongyun Li is haar suc- •es mede te danken aan de s, .^'thildpaddenbloedsoep die ze /dagelijks eet. „Maar het belang- ènhlr ste 's ^at uur ^er 1 var'"'' le De hoogtijdagen van FC Twente duren voort. De onge slagen brigade van trainer Ten Donkelaar boekte gisteren de achtste zege in twaalf duels. In het met ruim 11.000 fans goed bezette Diekman ging dat, met de nodige moeite, ten koste van NAC, 2-1. een blessure aan de knie nog twee maanden blijven. Voor hem toverde Ten Donkelaar een nieuw regionaal talent uit de koker, Volmer. Op de plaats van Bruggink mocht Ellerman het, een helft lang, weer eens probe- enschede anp ledet Bij de mannen werd de Cu- lan Pablo Lara in de klasse tot kilogram wereldkampioen, lij behaalde in 1991 die titel ik al eens. Lara trok 162,5 .in stootte 202,5 kg. Zijn totaal a. Avam daardoor op 365 "wee en een halve kilo meer de nummer twee, de Duit- ir Ingo Steinhöfel. Op de derde laats eindigde de Oekraïner ivtsjenko. 0 j e*£oach Genoa weg 0ef%nua rtr in ht voelet bestuur van de Italiaanse ^e4>etbalclub Genoa, uitkomend Qul(ji de serie A, heeft dinsdag 'rifloach Franco Scoglio ontslagen. Ja^ij is de vierde trainer in de '1 v-joogste afdeling die dit seizoen 1111 je wacht kreeg aangezegd. Zijn Dllega's van Reggiana, Napoli h Torino gingen hem voor. FC Twente blijft daardoor rela tief de nummer twee van Ne derland. Slechts Ajax heeft min der verliespunten. Minstens zo opvallend als de stand op de ranglijst is de produktiviteit van de nog niet zo gek lang geleden als kleurloos bekend staande Enschedeërs. Slechts de concur renten uit Amsterdam scoorden tot nu toe vaker, 34 tegen 32. In de aanval ligt ook de kracht van FC Twente. Mols en Vurens maken gemakkelijk een actie en zijn sterk in de afronding. Voor Bruggink, het aankomende ta lent, geldt hetzelfde. De maker van twee doelpunten 'tegen Feyenoord, afgelopen zondag, ontbrak echter tegen NAC. Zeer tegen de zin van Ten Donkelaar had bondscoach Advocaat de 17-jarige aanvaller voor een jeugdinterland naar Assen ge roepen. De formatie die twee dagen eerder Feyenoord had opgerold (5-1) was derhalve door de nood gedwongen op twee plaat sen gewijzigd. Ook Van Halst, dc gangmaker van achteruit, was afwezig en zal dat wegens Ogenschijnlijk kwamen de mutaties FC Twente niet direct ten goede. De thuisclub, wel licht nog met de slag tegen Feyenoord in de benen, begon moeizaam. Voor zover zich in de openingsfase kansen voorde den, waren die voor NAC. Van Hooijdonk, beginnend in een zee van ruimte, kon twee keer van dichtbij inkoppen. Zonder succes overigens. Zoals wel vaker dit seizoen kreeg Twente vervolgens een mazzelje mee. Vurens ging door op een pass van Hoogma, dat hij buitenspel stond ontging de grensrechter. Alleen voor doel man Karelse rondde de oud- Spartaan bekwaam af. De thuis club ging daarna een tempootje en niveautje hoger spelen. Dat leidde in de 53ste minuut tot de tweede treffer. Vurens scoorde opnieuw, dit keer na een mooie passeerbeweging langs Wilnis. Erwin Vurens (rechts) belaagt NAC-doelman John Karelse. Links Jack Kouwmans van NAC. foto anp Mols tekende voor de voorbe- in te tikken nadat doelman daarna voor een wanhoopsoff- reiding. Boschker een voorzet van Lok- fensief. Het leidde tot een chao- De wedstrijd was daarmee hoff niet onder controle kreeg, tische slotfase, niet meer tot niet gespeeld. Van Hooijdonk Op jacht naar de gelijkmaker treffers, bracht de spanning terug, door koos de 'Parel van het Zuiden' Het vertrek van Dick Advocaat naar PSV en de entree van Guus Hiddink bij de KNVB lijkt op een oor na ge vild. Mogelijk wordt de opzienbarende dubbeltransfer nog voor het weekeinde beklonken. Jos Staatsen, voor zitter van het bestuur betaald voetbal, heeft al contact gehad met Hiddink. Ook Advocaat nam telefonisch al wa't zaken met zijn beoogde opvolger door. Voor de 'kleine generaal' stond gisteravond in Assen echter Oranje nog centraal. Onder de inspirerende lei ding van de bondscoach kwam het UEFA-team weer een stukje dichter bij de EK-eindronden, volgend jaar juli in Griekenland. Dankzij de 1-0 triomf op Zweden sloot het nationaal jeugdelftal onder achttien jaar de kwalificatiegroep 3 af op de eerste plaats. Met een be heerst schot tekende Mark van Bommel (Fortuna Sit- tard) al na tien minuten voor de eindstand, nadat Ar nold Bruggink (FC Twente) de bal panklaar voor hem had neergelegd. Een garantie voor deelneming aan de eindronden is de overwinning evenwel nog niet. In een tweekamp met Frankrijk, de winnaar van de poule 2, zal Neêr- lands voetbalhoop een ticket voor Griekenland'95 moeten afdwingen. De beslissende 'dubbel' staat ge programmeerd in de periode van 1 maart tot 20 mei. De kans dat Advocaat in de duels met de Fransen opnieuw bij de UEFA's op de bok zit, is te verwaarlo zen. Hij hoopt het grote Oranje op 14 december tegen Luxemburg nog te coachen („maar in de voetballerij weet je het nooit") en vervolgens aan de slag te gaan bij PSV. In de wetenschap dat de KNVB Guus Hiddink in het vizier heeft als diens opvolger, denkt hij de over stap van met een gerust hart te kunnen maken. Met de Achterhoeker aan het roer wordt Oranje naar zijn oor deel in vertrouwde handen achtergelaten. Het lijkt alleen nog mis te kunnen gaan als de KNVB geen overeenstemming kan bereiken met PSV/Advo- caat over de hoogte van de schadeloosstelling. Guus Hiddink schijnt meer salaris te verlangen dan Advo caat nu ontvangt en de KNVB voelt er niets voor een bondscoach aan te trekken, die zwaarder op de begro ting dmkt. "lederlands elftal zesde op FIFA-lijst !Urich Nederland neemt op de gisteren gepubliceerde ranglijst reijvan de Wereld Voetbal Bond FIFA de zesde plaats in. Wereld kampioen Brazilië is eerste, voor Zweden, Italië, Duitsland en ?au «Spanje. De Zweden passeerden op de ranglijst de Italianen, die ïagejvorige week thuis een verrassende nederlaag leden in de EK- inidkwalificatiewedstrijd tegen Kroatië (1-2). De kop van de lijst is: 1. an dBrazilië 66,90 punten, 2. Zweden 61,52,3. Italië 61,35,4. Duits land 60,68,5. Spanje 60,56,6. Nederland 59,80, 7. Zwitserland 57,66,8. Ierland 57,63,9. Argentinië 57,58,10. Noorwegen 57,37. Leverkusen al bijna in volgende ronde den haag Behalve in de wedstrijden in de eerste ronde tegen PSV, heeft Bayer Leverkusen zich in deze editie van de UEFA-be- ker nauwelijks hoeven in te spannen. De Duitsers staan na de eerste wedstrijd in de derde ronde met één been bij de laatste acht van het toernooi. In Katowice in Polen versloeg het team trainer Stepanovic GKS Katowice met 4-1. Ook het Lazio Ro ma van Aron Winter verschafte zich in de uitwedstrijd tegen het Turkse Trabzonspor een goede uitgangspositie de volgende ron de te bereiken. De Italianen wonnen met 2-1, door doelpunten van Rambaudi in de 59e minuut en Negro in de 61e minuut. Real Madrid kwam in Denemarken met pijn en moeite voorbij de Deense onderdeur Odense SK: 2-3. De koploper in de Serie A, Parma, hield in Spanje tegen Athletic Bilbao de schade beperkt. Drie minuten na rust maakte Zigana de enige treffer in de wed strijd. Hij kopte de bal, na een voorzet van Spaans international Guerrero, achter keeper Bucci. Het was het eerste tegendoelpunt an Parma in drie ronden UEFA-beker. Abortus als doping in Sovjetunie keulen De Russische ex-turnster Olga Kovalenko heeft maan dagavond voor een Duitse televisiezender verklaard dat abortus sen in de vroegere Sovjetunie gebruikt werden als dopingmetho- de. Volgens haar moesten jonge sportmeisjes op aandrang van de begeleidende artsen zwanger worden om vervolgens abortus te laten plegen. „De artsen waren er in die tijd van overtuigd dat het lichaam van een vrouw bij een zwangerschap door de pro- duktie van meer mannelijke hormonen sterker zou wordenal dus Kovalenko (44). In tranen bekende ze in de RTL-studio in Keulen als meisje zwanger geweest te zijn van haar toenmalige vriendje en dat zij zich na tien weken moest laten aborteren. .Weigeren zou hebben betekend dat ik het recht verspeelde mee te doen aan de Olympische Spelen." Kovalenko maakte in Mexi- co-Stad (1968) deel uit van de Sovjetrussische ploeg. Volgens een voormalige sportofficial, die eveneens aan het woord kwam, had Kovalenko nog geluk gehad. „De andere turnsters van vijf tien jaar moesten met hun trainers naar bed", zei hij. 'Edwin Gorter blijft teleurgesteld 'Utrecht» Edwin Gorter blijft teleurgesteld. De strafvermindering van één wedstrijd, uitgesproken door de commissie van beroep, gaf hem nauwelijks genoegdoening. Hij blijft zijn straf van zes bindende wedstrijden te zwaar vinden. Maar de verwijtende woorden gaan niet richting Zeist, maar vooral naar het bestuur van FC Utrecht. Gorter wil binnenkort samen met zijn manager Maarten de Vos een gesprek met dat bestuur. Dan moeten in ie der geval de kosten van het hoger beroep aan de orde komen. „Utrecht heeft er profijt van dat ik een wedstrijd straf minder heb gekregen." Gorter wil in ieder geval duidelijkheid over de motieven, waarom het bestuur zijn hoger beroep niet heeft ge steund. 'Dordrecht houdt profvoetbal' ibeh Dordrecht „In Dordrecht wordt ook volgend seizoen betaald voetbal gespeeld. Vijfhonderd procent zeker. Ik zal daar per soonlijk voor zorgen. Dordrêcht'90-voorzitter Kees den Braven verwijst alle geruchten als zou hij in zou zijn voor een fusie met een amateurclub, die daarmee in het bezit van een licentie voor betaald voetbal zou komen, naar het rijk der fabelen. In Apel- k doorn is een dergelijke constructie het beoogde middel om AG- OW eventueel betaald voetbal te laten spelen. Maar ook in Wa- geningen wordt begerig naar de licentie van Dordrecht '90 geke ken. De halve selectie van Ajax viert een feestje nadat zij een oefening sneller heeft volbracht dan de rest van de teamgenoten. Rechts zijn John van den Brom en Mare Overmars herkenbaar. Links staat Peter van Vossen. foto anp 'Milan heeft duidelijk progressie gemaakt' De onzekerheid over het mee spelen van Edgar Davids, van avond in de Champions Lea gue-wedstrijd tussen AC Milan en Ajax, duurt voort. Tijdens de afsluitende training gisteravond in het Nereo Rocco-stadion van Triëst, beperkte de linkshalf, die kampt met een liesblessure, zich tot wat loop-, rek- en strek oefeningen. „Pas in de loop van woensdag hakken we de knoop door", aldus trainer Louis van Gaal, die Patrick Kluivert op de bank laat beginnen. Zijn collega Fabio Capello wordt ook geplaagd door perso nele problemen. Zo is Dejan Sa- vicevic geblesseerd achtergeble ven in Milaan en leggen Deme- trio Albertini en Marco Simone vandaag nog een test af. De ver wachting is dat het tweetal van avond wel hun opwachting maakt in de basiself van Milan. Milan wil de schande van Amsterdam, toen de Italianen door een ontketend Ajax (2-0), uitwissen. „Ajax speelde toen erg goed", keek Capello terug, „maar ik moet er wel bij zeggen dat u toen niet het echte Milan heeft gezien. Door het loodzwa re en lange WK, waarin zeven Milan-spelers actief waren, is mijn voorbereiding op het sei zoen in duigen gevallen. Ik heb nooit in m'n sterkste opstelling kunnen spelen. Gelukldg gaat het nu een stuk beter." Moeilijk Louis van Gaal is daar inmid dels ook achter. Hij zag afgelo pen zondag 'op Filmnet een 'goed spelend Milan' in de der by tegen Inter. „De club heeft duidelijk progressie gemaakt de laatste weken. Het zal een moeilijk karwei worden. We hebben aan een punt genoeg om ons te plaatsen voor de kwartfinales, maar we gaan geen resultaatvoetbal spelen. Ajax kan het momenteel wel, maar we doen het niet. Want dat past niet bij Ajax." tuigd is dat ook Milan de kwartfinales haalt. Een zege op koploper Ajax in het prachtige Nereo Rocco-stadion van Triëst is niet eens noodzakelijk. „Zelfs met twee gelijke spelen in de resterende wedstrijden is het mogelijk ons te plaatsen", aldus Capello, die de aftrek van twee punten na het fles-incident te gen Salzburg een zeer kwalijke zaak noemde. Tussen de bedrijven van Champions League en competi tie door speelt AC Milan op donderdag 1 december in Tokyo om de wereldbeker voor clubs. Tegenstander van de Eu ropese bekerhouder is de kam pioen van Zuid-Amerika, Velez Sarsfield uit Argentinië. Capello: „De kalender is heel erg vol,, maar daarmee hebben we leren leven." Alcohol In Triëst zal vandaag geen druppel alcohol worden ver kocht. De stad aan de Adriati- sche kust, in het uiterste noord- J 1. Zelfs auto's wor den onderzocht op de aanwe zigheid van sterke drank. De politie houdt rekening met de komst van 4000 Nederlandse supporters, 2000 meer dan de Ajax-officials hebben 'begroot'. De landskampioen zal van avond in het Nereo Rocco-sta dion, dat 32.000 toeschouwers kan herbergen, onder meer worden bijgestaan door 300 matrozen van de Hare Majesteit 'De Ruyter'. Het fregat ligt mo menteel in de haven van Triëst in het kader van een NAVO-oe- fening. Opstellingen: MILAN: Rossi; Panucci, Baresi, Costacurta, Maldini; Donadoni, Albertini, Desailly, Boban; Massaro, Si mone. AJAX: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard, F. de Boer; See- dorf, Litmanen, Davids; George, R. de Boer, Van Vossen. Als Davids niet speelt verhuist Seedorf naar de linkerflank en verschijnt Kanu als rechtshalf in m IE oms hoor je het de W j voetbaltrainer zeg- gen als zijn elftal niet draait. „Ik kan ze er zelf niet inschoppen." Dat is niet helemaal waar. Theo Saunier van SVLV zaterdag gaat dat komend weekeinde bewijzen, althans dat is zijn bedoeling. De 44-jarige trainer -# vroeger zelf altijd speler bij de Voor- schotense club - heeft voor de wedstrijd tegen MVKV zich zelf een basisplaats gegeven. De basis-elf van SVLV is nog niet bekend, maar Saunier staat erin, zo veel is wel zeker. Als rechtshalf. Zijn oude stek kie van jaren geleden. Dit is geen geintje. Ik ga za terdag spelen. De spelers we ten het. er moet iets gebeuren. We staan nu stijf onderaan met nul uit negen en ik mis bij de meeste spelers de wil om te winnen. Alsof ze een hekel hebben om achter die bal aan te rennen. Patatjongens zijn het. Ze missen het vuur. Ik vind het schaamteloos, zoals we voetballen. Nu is het mijn beurt. De trainer kan natuurlijk heel makkelijk een basisplaats op eisen. Maar Saunier speelt het eerlijk. „Die basisplaats moet ik deze week verdienen, net als ieder een. Afgelopen maandag heb ik met de groep meegetraind, ik heb de elftalleider tot trai nergepromoveerd. Nou, hij heeft me behoorlijk aange pakt. Na de training zat ik op een stoel onder de douche van vermoeidheid. Maar dat moet dan maar. Voor de trainer is het onver teerbaar dat SVLV zo slecht draait en nog geen punt heeft kan beter. We hebben nog eens ongeslagen bovenaan gestaan. Theo Saunier is de levens partner van Yvonne van der Stoep, die deze week meedoet aan het WK gewichtheffen in Istanbul. „Ik word thuis natuurlijk he lemaal gek. Yvonne heeft zes nationale records en gaat naar een WK. En dan staat die vent van haar met een voet balploeg onderaan in de afde ling met nul punten. 'Ken je dan niks?', zegt ze wel eens gekscherend. Dat steekt mij enorm. Hans de Kanne is aanvoerder van het eerste zaterdagteam van de Sport Vereniging Lau- rentius Voorschoten, SVLV dus. Hij kijkt met gemengde gevoelens naar de actie van zijn trainer. „Een beetje waanzinnig vind ik het wel. Maar je weet hoe Theo is, hij wil een schokeffect bereiken en dat zal misschien op deze manier lukken. Op zichzelf kan ik het wel waar deren. Zoals we nu spelen is het niet leuk meer, er moet echt iets gebeuren. Maar wat nu als de trainer straks de man van de wed strijd wordt tegen MVKV met twee doelpunten? Saunier: ,AIs dat zou kunnen, graag. De Kanne: „Eh....tsja...dat zou ook wel een beetje een belediging voor ons zijn natuurlijk. Misschien moet de trainer wel na een half uur worden gewisseld. Door Theo Sau nier. We are the champions zongen de voetballers van FC Lisse woensdag in de verbouwde Feyenoord-tempel. Neder- land-Tsjechië moest nog be ginnen, dus waren de (ver plicht) in stemmig oranje uit gedoste jongens van Mark Wotte goed gemutst. Het be zoek aan de Kuip hadden de LisserBoys nog te goed. Om dat zij zich in juni hadden ontfermd over de LD-Cup, werden zij beloond met 14 kaarten voor een wedstrijd van het Nederlands elftal. FC Lisse maakte er een gezel lig dagje uit van. De club be stelde 20 kaartjes extra en toog met de complete A-se lectie plus begeleiding naar de Maasstad. Op het moment dat FC Lisse de Rotterdamse voetbaltempel betrad, zat Ruud Bröring thuis in Noord- wijk te mokken. In principe had de ex-trainer van FC Lisse in het stadion moeten zitten. Want hij was per slot van re kening de oefenmeester die met Lisse de beker had be machtigd. Daar heb je het dan allemaal voorgedaan, emde baard van Ruud raaskalt soms, maar in dit geval scharen wij ons ach ter hem. Frans van der Laan, de elftalleider en organisator van het tripje naar Rotterdam, kan zich dc neerslachtigheid van Bröring voorstellen. „Deze zaak heeft onze aan dacht gehad. De zaterdagcom missie heeft het ook bespro ken. Het ligt gewoon moeilijk, want wat moet je bijvoorbeeld met de jongens en trainer die nu voor FC Lisse actief zijn? Dit was de minst slechte op lossing. Kan wel zijn, maar voorlopig zat Ruud Bröring thuis voor de buis, in plaats van in de gezellige Kuip. Zoveel leed kunnen wij niet aanzien. Ruud, namens het Leidsch Dagblad krijg je twee kaarten aangeboden voor Nederland- Luxemburg! Wat die Lisse- naars niet begrijpen, begrij pen wij maar al te goed! Wellicht verzacht dit pre sentje de ergernis over de af gelaste LD-Cupwedstrijd Do- cos-Noordwijk, vorige week. Bröring had deze confrontatie willen gebruiken om af te ko men van de schorsingen van Jeffrey Stolk en Jos Smits. Dat de wedstrijd op aandrang van Noordwijk werd vastgesteld, is dus niet helemaal verwon derlijk. De zaterdageersteklas ser wilde zó graag, dat er bij afgelasting van het veld op de Mors uitgeweken kon worden naar de Duinwetering. Over dat laatste bestaat ver warring. En dat heeft inmid dels geleid tot een ietwat be koelde relatie tussen Bröring en Wim Visser, trainer van Docos. Bröring: „Ik voel me gefopt. Dat Noordwijk zaterdag bij Spijkenisse verloor, vooral omdat de ijzervreters Stolk en Smits moesten 'brommen', deed de ergernis bij de trainer flink toenemen. Bröring: „Nee, ik vond het van die Wim Visser niet collegiaal dat de wedstrijd niet doorging. Ik plaats vraagtekens achter het besluit om de wedstrijd af te keuren. Spelers van ons zijn op het veld geweest en het was bespeelbaar. Bröring heeft de indruk dat de wedstrijd niet gespeeld mocht worden. Wim Visser ver schuilt zich achter de beslis sing van de consul. „Ik ben het veld niet op ge weest. Ik kan er dus niks van zeggen. En wat de een wel be speelbaar vindt, vindt de an der weer niet. Over een eventuele verhui zing naar Noordwijk is de trainer duidelijk. Visser: „Dat is niet aan de orde ge weest. Het bestuur van Docos ging daarmee niet akkoord. En terecht, want als je je sup porters serieus neemt, dan speel jezo'n wedstrijd niet in eens in Noordwijk. En zat Ruud Bröring 'met de gebakken peren'. Visser be strijdt de visie van Bröring dat Docos niet wilde voetballen. „Die wedstrijd moet toch ge speeld worden. Of-ie nou slecht uitkomt of niet. ROB VAN DER ZANDEN ROB ONDERWATER

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23