Schrijvende Lezers/Info OMBUDSMAN Perikelen rond een politieberichtje Waar zijn we in Nederland mee bezig? Eigen schuld WOENSDAG 23 NOVEMBER 1994 -fwo CHEF ADRIAAN BRANDENBURG. 071-35f LEIDSCH DAGBLAD Op 9 november stond op de pa gina Leiden en Regio het vol gende bericht: Een 28-jarige Leiderdorpse is gisteravond met haar auto over de kop geslagen, nadat ze was aangereden op de Persant Snoepweg in haar woonplaats. De vrouw stak de weg vanuit de Simon Smitweg over, toen ze werd aangereden door een 20- jarige Leidse automobilist die over de Persant Snoepweg reed vanaf de provinciale weg 6. De Leiderdorpse is met nekletsel overgebracht naar een zieken huis. Een familielid van de 20-jarige automobilist maakt bezwaar te gen deze lezing van het ongeval. Dit is een verkeerde voorstel ling van zaken. Iemand die niet met de situatie ter plaatse op de hoogte is zal denken dat mijn schoonzoon het ongeval heeft veroorzaakt. Het wordt als het ware naar hem toegeschreven. Maar de Persant Snoepweg waarop hij reed is daar een voorrangsweg en dus kan je ook zeggen dat hij werd aangere den. Mijn schoonzoon is danig van streek door het gebeurde en dit verslag maakt het er niet be ter op. Er worden dan wel geen namen in genoemd, maar het wereldje in en om Leiden is heel klein. Men weet al gauw om wie het gaat." Klager verwijt de krant voorts 'dat zij geen wederhoor heeft toegepast'. Wat dat laatste be treft heb ik hem voorgehouden dat de journalist zich bij dit soort zaken altijd baseert op ge gevens die door de politie (de neutrale en officiële onder zoeksinstantie) worden ver strekt. Dat is de gebruikelijke manier, bij alle kranten. Zelfs als een verslaggever het hoor en wederhoor in een zaak als deze zou willen toepassen dan is dat onmogelijk omdat de politie geen namen verstrekt van de betrokkenen. (Alleen bij een do delijk ongeval doet zij dat en dan pas als de naaste familie van het slachtoffer is ingelicht). Ik heb klager er voorts op ge wezen dat uit het loutere feit dat de man de vrouw aanreed niet de conclusie kan worden getrokken dat de man dus schuld aan het ongeval heeft. Daarbij moet men immers veel meer van de omstandigheden weten. Het is in dit soort berich ten trouwens ook niet de taak van de krant zich over de de passage schuldvraag uit te spreken. Klager had hier toch geen vrede mee. Hij verzocht mij na te gaan of de krant op de juiste wijze de gegevens van de politie in het bericht heeft ver werkt. Desgevraagd stel de de politievoor- lichter in dit district mij in het bezit van het bericht zoals dat schriftelijk naar de media is uitge gaan. Ik citeer i waarom het gaat: Een 28-jarige inwoonster van Leiderdorp stak met haar perso nenauto de Persant Snoepweg over, komende van de Simon Smitweg. Over de Persant Snoepweg, komende uit de rich ting van de prov. weg no. 6 na derde een 20-jarige inwoner van Leiden met zijn personenauto deze kruising. De personenauto's kwamen met elkaar in botsing, waarbij de auto van de inwoon ster van Leiderdorp over de kop sloeg. Men ziet het verschil: de ver slaggever laat de 20-jarige man de vrouw aanrijden, de politie laat dat in het midden en spreekt alleen van een botsing tussen beiden. De journalist had dat laatste ter wille van de zuiverheid ook moeten doen. Er is nu sprake van een eigen interpretatie van de gegevens en dat behoort hij- /zij achterwege te laten bij poli tieberichten. Dubbel De pagina Natuur Milieu Do de bomen doen de bossen leven werd vorige week twee keer ge plaatst, zowel op dinsdag als op woensdag. Enige lezers spraken daarover hun verbazing uit. ,,Ik lees de krant dagelijks heus niet van begin tot eind, maar als het mij al opvalt dan moeten de mensen die de krant maken het toch zeker zien", aldus één van RUUD PAAUW hen. Dat is waar. Het probleem is, ik heb daar al vaker op gewezen, dat het Leidsch Dagblad in Alkmaar wordt ge drukt en 'Leiden' van anderen afhan kelijk is daar waar het pagina's betreft die geen specifiek regionaal karakter hebben. Een com plicerende factor is ook dat de trans missie van pagina's via codenummers loopt. In dit geval werd een verkeerd codenum mer gebruikt met het nu beken de gevolg. Maar het valt niet te ontkennen: bij een goede, tijdi ge controle kan dat soort fouten worden voorkomen. Nu we toch aan het hoofd stukje fouten bezig zijn: op de buitenlandpagina van 18 no vember waren de foto-onder schriften (schade aan het presi dentiële paleis in Sarajevo en jonge Angelese vluchtelingen verzameld rond een houten kruis) verwisseld. Een lerares sprak mij aan over enkele taalkundige kwesties. Herhaaldelijk, zo zei ze, komt het voor dat de krant het werk woord overleggen verkeerd ge bruikt in de voltooid deelwoord vorm. In de betekenis van sa men iets doornemen is het overlegd, maar als het om de overhandiging van documenten gaat, is het overgelegd en dat onderscheid wordt zelden of nooit gemaakt. Zij wijst als voorbeeld op een zin in het arti kel In raad kan racist roepen wat hij wil (17/11): 'Leden van de Tweede of Eerste Kamer, de gemeenteraad of Provinciale Staten zijn niet gerechtelijk te vervolgen voor wat zij in de ver gadering hebben gezegd of schriftelijk hebben overlegd. Ook bij de werkwoorden waarbij in de verbuiging schijn baar de vorm van een voltooid deelwoord voorkomt (gebeurd, behandeld) zie je dat het her- De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan het adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (na zes uur) en 128030 (overdag). haaldelijk misgaat. Tegen haar eigen leerlingen zegt ze dat die 'zeker twee keer moeten naden ken voordat zij hier een d of t gaan gebruiken en dan mag ik dat toch ook van journalisten verwachten'. Zij noemt in dit verband als voorbeeld in het ar tikel Laurel Hardy-collectie nu compleet (17/11) de zin: 'Laurel en Hardy-kenner Bram Reijn- houd heeft speciaal voor deze reeks een boekje geschreven dat de vroege jaren van beide ko mieken behandeld Wat haar verder stoorde is de 'verachting' die men in Neder land voor de eigen taal heeft. 'Volslagen gedachteloos wordt zo'n vreemd woord als Air Miles maar weer ingevoerd. In Frank rijk bestaat een commissie die •bij dat soort insluipingen in de taal meteen een goed Frans woord voorschrijft. Maar wij doen dat niet. Wij lijken juist blij te zijn met weer een Engels woord in onze taalschat'. Ik ben het geheel met deze le zeres eens, maar de krant kan dat hier niet euvel worden ge duid. Als de organisatie die ach ter Air Miles zit achteloos aan het Nederlands voorbijgaat en overal dat Engelse begrip han teert, kan de krant niet als enige over luchtkilometers schrijven. Dat werkt alleen maar ver vreemding in de hand. In dit land is helaas de Engelse ziekte ver voortgeschreden. Prijs Op 5 november ontvingen het Leidsch Dagblad (categorie gro te bedrijven) en Peter Labruyère (kleine bedrijven) de Sleutel Award, een ondernemersprijs voor bedrijven in Leiden opge richt en tenminste een halve eeuw oud. De prijs bestond uit een kunstwerk. Maar wie dat had gemaakt en ook wie de au teur was van het boek dat in het kader van de Sleutel Award (weer zo'n Engels woord) was geschreven, bleef in de krant van 7 november onvermeld. Een lezer vond dat een tekort koming in de berichtgeving. Het valt wel mee. In een eer der verhaal op 15 oktober wer den de makers van boek en kunstwerk al genoemd. Voor wie dat ontgaan is: Frans en Truus van der Veld uit Lisse maakten de Sleutel Award en Maartje Cosijn en Kees Ah- smann uit Leiden schreven het boek '50 Leidsche Meesters'. Alweer 500 miljoen extra en dit dan bovenop de 65 miljoen per maand, die al uitgegeven wordt aan asielzoekers. Dit wekt bij mij zo'n ontzettende woede op. Direct na het bericht van de 500 miljoen op het journaal van 10-11-1994 kwam een volgend bericht dat de invalide mensen weer worden gekort. En wat denkt u dan wel van de oudere mensen die Nederland hebben opgebouwd om tot deze wel vaart te geraken? De zorg wordt aan alle kanten gekort, er is te weinig personeel om de bewoners van een ver zorgingshuis optimaal te kun nen verzorgen. Een praatje (af en toe) hoort ook bij het verzor gen, ze hebben er recht op!! De tandarts, de fysiothera peut, een operatie waar je op moet wachten (een half jaar) en ga zo maar door (er zijn legio voorbeelden). Ik weet best dat Nederland in 1951 het verdrag van Genève heeft ondertekend en dat dit verplichtingen met zich mee In de kranten van afgelopen weeklas ik artikelen betreffende de gevaarlijke kruising Klok- poort/Langegracht. Volgens mij is daar helemaal niets gevaar lijks aan. Ik woon namelijk op dat kruispunt, en ondanks dat het beveiligd is met verkeers lichten, zijn er dagelijks aanrij dingen. Ik zal u even zeggen hoe dat komt. De fietsers ko mende van de Hooigracht via de Pelikaanstraat negeren de verkeerslichten, ik zie ze dage lijks door rood rijden, ik denk zeker tachtig procent. 's Avonds rijden velen zonder licht, auto's toeteren, maar des ondanks, vele botsingen waar van de automobilist dan ook nog de schuld krijgt. /Vis je daar politie neer zou zetten, kunnen ze aan de lopende band bekeu ren. Als de fietsers zich aan de regels zouden houden is er niets aan de hand. Ik zie dagelijks door eigen schuld veel aanrij dingen en scheldpartijen. Indien u reageert op een artikel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief uw naam, adres en woonplaats vermelden, evenals de datum waar op het betreffende arti kel werd gepubliceerd? Brieven worden in het algemeen in deze krant ondertekend met naam en woonplaats. Plaatsing van ingezon den brieven betekent niet dat de redactie het eens is met de inhoud De redactie behoudt zich het recht voor inge zonden brieven in te korten en plaatsing van brieven te weigeren. De voormalige am- bachts- en dorps school aan de Schoolstraat in Was senaar. Gebouwd in 1744 in opdracht van baljuw en schout Jo- han van Gybelant. De schout betaalde zelf de kosten van het geheel. Het pand links is de voormali ge kleuterschool die in 1746 is gebouwd. Nadat de school een ander onderkomen kreeg kwam het pand in gebruik van muziekvereniging Excelsior. Nu is het ingericht als galerie. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die ritten komt hij langs allerlei 'beeldige' plekjes die niet direct hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te pre senteren. ANN01894 - De spionnenvrees woedt op het oogenblik hevig in Frankrijk. Het is een epedemie, die eens in het jaar, soms om hel andere jaar, uitbreekt. Een mi litair, de heer Male, beschrijft in het „Journal des Débats' de pathologie er van en zegt o.a.: Wan neer de spionnenkoorts uitbreekt, wil dat niet zeggen dat de microbe der ziekte overvloediger of kwaadaardiger is dan op een anderen tijd. Het beteekent eenvoudig, dat een gouvernement - meest de minister van oorlog alleen - zijne „vaderlandlievende waakzaamheid" wil toonen. De lagere werpen dan hier en daar hunnen net ten uit en halen ze zelden leeg op. Dan over schrijdt de epedemie de grenzen en tast vreemde gouvernementen aan, die er te meer op uit zijn, Franschen te vangen, omdat hunne onderdanen in Frankrijk worden gevangengenomen. Zoo gaat het voort tot voldoening van de ézels in verschil lende landen, totdat de ziekte langzamerhand op houdt. - In de diepste ellende is te Madrid de hertogin Santonna gestorven. Acht jaren geleden bezat zij nog een fortuin van honderd millioen pesetas. Hare dwaze weelde, tallooze processen en politie ke dwaasheden hebben haar geruïneerd. Een groot deel van haar fortuin verspilde zij aan het steunen der Carlistische partij. Eens kocht zij de juweelen van eene tot armoede vervallen gravin voor een millioen peseta's en zond haar onmid- delijk de edelgesteenten terug. Thans is zij op het armenkerkhof begraven. - Op het Vreeburg te Utrecht had gisteravond een volksoploop plaats, veroorzaakt doordien een als heer gekleed persoon twee aldaar loopende da mes onverwachts aanviel en daarna met zijn wandelstok zoodanig mishandelde, dat beiden het bloed langs het aangezicht liep. Een politie agent bracht de beide dames naar het politiebu reau, om te worden verbonden, en vervolgens naar hare wöning, maar noch de politie, noch ie mand uit het publiek hield den dader aan. ANNO 1969 - Onder diépe stilte vertelde de voorzitster van de WD, mevrouw Haya van Someren-Downer, za terdag op de partijraads-vergadering in Hilver sum, dat zij aan de leden van de partij een per soonlijke brief had gestuurd. Omdat deze brief bij alle 30.000 WD'ers in het begin van deze week in ZIEKENHUIZEN brengt. Ik weet ook best dat er mensen zijn die écht asiel zoe ken en dat het nodig is dat deze mensen opgevangen worden, maar nu worden de Nederlan ders gediscrimineerd op alle fronten. Als asielzoekers een fiets weigeren omdat het trom- melremmen moeten zijn, als een ander een baby-uitzet wei gert omdat dit in baar geld be taald moet worden, dan spring je als Nederlander toch uit je vel! Ik heb nooit een fiets aange boden gekregen, of een baby- uitzet. Dit zijn dan misschien wel uitzonderingen, maar Ne derland-laat dit wel gebeuren (het luilekkerland). Mensen van de regering, ga je verstand eens gebruiken! Wees eens reëel. Moeten wij dezelfde rassenhaat krijgen zoals in Duitsland? Nee, dank uü Maar laat de Nederlanders krijgen waar ze recht op hebben! ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis)i dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. BEZOEKUREN DIACONESSEN HU IS (tel 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, voor partners] bovendien van 10.30 - 11.15 uur en van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00 -15.30 uur en 19.00-19.30 uu en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19 00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, klasse] en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 21.05 Kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking(CCU)en intensive care (IC): 14.00-14.30 uur en 18.30-19.00 uur. Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, klassj en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uur en 18 30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur j (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend vd partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezo mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkun en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18 30-19.30 uur; oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 I uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. Ja G E< BIOSCOPEN LEIDEN LIDO 1, 2. 3,4 en STUDIO tel: 071- 124130/133210, Steenstraat 39 LIDOl Baby's day out al., dag. 18.45, vr za zo en eook 14.30. Regiedebuut van Patrick Read Ji i. Drie n ontvoeren de ïegen maanden oude yuppenbaby Bin '.e krijgen daar al zeer snel spijt van w; it bang. ïr ondernemend en absoluut de bus zal vallen, geloofde zij niet dat de inhoud geheim zal blijven. Daarom vond zij het juister om de vergadering waar de pers bij aanwezig was, reeds tevoren in te lichten. Verlicht haalde iedereen adem toen mevrouw Van Someren ont hulde dat het over de financiële positie van de partij gaat. Aan ieder lid wordt verzocht tien gul den te betalen. Een enthousiast applaus onder streepte daarop de opluchting, kennelijk werd iets veel ernstigers gevreesd. Toen mevrouw van Someren haar toespraakje kon vervolgen, ver klaarde zij dat expres niet was gezegd dat de rij ken maar een grooter bedrag moeten betalen. „Het is juister als iedereen meedraagt in de las ten, die vooral door schulden uit het verleden zijn toegenomen. Men denkt wel eens dat de WD een rijke partij is", aldus mevrouw van Someren. „Niets is minder waar, wij zijn een straatarme eook 14.30. Actiefil Luis Llosa. Bomexpert Sylvester Stallone neemt ontslag uit onvrede met zijn sadis tische baas James Woods. Die zint op wraak en gebruikt Sharon Stone als lokaas. Op haar beurt wil zij Stallone ge bruiken bij een afrekening met de maffia. LIDG2 Forrest Gump al., dag, 20.45. Forrest gelijkertijd de onnozele hoofdrolspeler, zwijgende getuige en volksheld in een stuk Amerikaanse geschiedenis. LIDO 3 The Flintstones al., vr za zo woe ook 14.30. Briant Levant verfilmde de legen darische strip- en filmhelden. Het verhaal is dunnetjes, het komt er grofweg op neer dat de camera Fred, Wilma, Barney en Betty volgt in hun dagelijkse bezigheden. Let op Liz Taylor die te zien is als Freds boosaardige schoonmoeder. TheCrow 16 jr., dag. 19.00, 21.15. Twij felachtige kruising tussen actie- en horror film. Bijzonderheid Brandon Lee. de zoon van de legendarische kung fu-held Bruce Lee. kwam bij de opnamen om het leven De film was echter al zover gevorderd dat hij toch uitkwam. LIDO 4 Speed 12 jr., dag. 18.45,21.15, vrza zo woe 14.15. Cameraman Jan de Bont maakt met deze actie-film een spetterend regie-debuut. Gefrustreerde ex-agent Den- n stadsbus die ontploft als het voertuig harder of zachter dan 80 kilometer per uur rijdt. De jonge politieman Keanu Ree ves moet tijdens het spitsuur in Los Ange les het ding onschadelijk zien te maken STUDIO De Aristokatten al vr za zo woe 14.30. Disney-tfikenfilm. In het Parijs van begin deze eeuw erft moederpoes Duchesse met haar drie kinderen het huis van haar ba zin. Als de butler erachter komt dat hij bij de dood van de katten eigenaar wordt, probeert hij ze te verdrinken. De katten overleven het en beginnen aan een tocht True Lies al.. dag.820.30. Actiefilm met een komisch tintje van James Cameron. Huisvrouw Jamie Lee Curtis denkt dat haar saaie echtgenoot Arnold Schwarze negger computerverkoper is maar in wer kelijkheid bestrijdt hij terroristen. LUXOR tel: 071-121239, Stationsweg 19 Blown Away dag. 19,00, 21.30, zo ook 14.15. Actiefilm van Stephen Hopkins. De Ierse terrorist Jeff Bridges zweert ge weld af en begint een familie. Zijn tegen stander Tommy Lee Jones, een maniak die zijn eigen springstof brouwt in een koffiezetapparaat, neemt daar geen ge- - TRIANON tel 071-123875. Breestraat 31 The Mask 12 jr., do t/m zo 19.00,21 15. Sullige bankbediende Stan (Jim Carrey) wordt verliefd op de mooie Cameron Diaz. Deze femme fatale misbruikt hem om de bank te kunnen bero ven. Stanley vindt echter een masker dat zi|n leven drastisch verandert. Met bijzondere special effects. Four weddings and a funeral al., ma t/m woe 20.00. Verwikkelingen rond huwelij ken en scheiding en ook nog een begrafe- 5. Aaneenschakeling van dit soort Jungle Jack za woe 14.30. Deense teken film over Jack, een beestje dat door een gemene actrice uit het oerwoud wordt ont voerd. In de grote stad krijgt hij bescher mingvan scheepskok Guus en het Vosje Rita. KIJKHUIS tel 071-142895. Vrouwenkerk steeg 10, Trois couleurs rouge do t/m woe 19.30, 21.45. Laatste deel van Kryzstof Kieslovs- ki's drieluik De telefoontjes van haar vriend zijn het belangrijkste in het leven van Valentine (Irene Jacob). Ze komt in contact met de norse gepensioneerde rechter (Jean-LouisTrintignant). Diens grootste hobby is het afluisteren van de telefoongesprekken van zijn buren. And the band played on do t/m zo 20.00. Van Roger Spottiswoode met Richard Ge- re and Anjelica Huston. Een groepje we tenschappers ontdekt het Aids-virus en alarmeert de overheidDie wuift echter al le problemen weg. Philadelphia ma 20.00, 22.15. Recht bankfilm van Jonathan Demme. Advocaat Tom Hanks komt in het geweer als zijn baas hem op straat zet omdat hij Aids heeft Hij krijgt juridische steun van Den- In the name of the father di 20.00. Van Jim Sheridan gebaseerd op een waar ge beurd verhaal. Daniel Day-Lewis, een Ier se scharrelaar in Londen, wordt opgepakt na een bomaanslag door de I RA en zit ver volgens 15 jaar onschuldig gevangen. Lifetimes woe 20.00. Van Zhang Yimou met Gong Li over de invloed van het com- e op het leven van een gewone Chin CULTUREEL CENTRUM DE X tel. 123568. Het fort van Soeram do 20.30. Sergej Pa- radzjanov retrospectief. De film verhaalt van een oude Georgische legende over een slaaf en zijn geliefde. Asjik Kerib vr 20.30 Sergej Paradzjanov retrospectief. De laatste film die de Geor gische regisseur maakte gaat over een minstreel die zeven |aar ronddwaalt om zijn geliefde te kunnen redden van een ge arrangeerd huwelijk. De kleur van de granaatappel za 20.30 Sergej Paradzjanov retrospectief. SYmbo- jr de in Rusland legendari- radzjanov retrospectief. Joeri lljenko, de vaste cameraman van Paradzjanov, ver filmde diens aantekeningen over het ver- mgaplaaj LAKCINEMA tel- 124890. Cleve 1 Camille Claudel ma 20.30. Van Bruno I Nuytten. De zeer getalenteerde jonge j beeldhouwster Camille Claudel (Isabelij Adjani) krijgt een gepassioneerde v< ding met haar leermeester Auguste Rod (Gérard Depardieu) en zet daarmee h, eigen ondergang in. LVC tel-, 071-146449, Breestraat 66 The Fly do 20.00. Ode aan de mneest cj spronkeli|ke en vernieuw gisseur David Cronenberg. In The Fly vt andert wetenschapper Jeff Goldblum j langzaam maar zeker in een vlieg. Videodrome vr 20 00 Als tv-station naar Max Renn naar zijn favoriete p gramma kijkt, krijgt hij een hersentum die tot zware hallucinatie The Naked Lunch za 20.00. Verfilming van het beroemde boek van William S. Burroughs waarin een ex-junk igebruiklj in een wereld terecht komt waar monstj en typemachines de scepter zwaaien. The Dead Zone zo 20 00. Naar een ver haal van Stephen King. Johnny Smith cj waakt na vijf jaar uit zijn coma en bezit dan paranormale gaven. Zo voorziet hijl president Sheen een kernoorlog zal bep ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel: 01720-20800, Van Boetzelaerstraat 6 EURO 1 The Specialist 16 jr., dag. 18.45, 21 zo ook 16.15. EURO 2 True Lies 16 jr dag. 18 45. 21.00, i ook 16.00. EURO 3 The Mask 12 jr.. dag 18.45,21.15, woe 13.45, zo ook 16.00. EURO 4 Blown Away 16 jr., dag. 18.45, 21.30, woe ook 13.45, zo ook 16.15. Baby's day out al., za, zo, woe 14.00 De Aristokatten al., za, zo, woe 14.0C PARKFILMHUIS tel: 01720-95600 Naked vr, za', 20.30 Van Mike Leigh waarin Johnny, die uitstekend zi|n mc kan roeren, door duister Londen zwer Free Willy zo, 14.30. Regisseur Simonf Wmcer vertelt het verhaal van het schoffie Jesse Hij moet v< dolfinarium werken waar h orca Willy ontmoet. De twee krijgen HILLEGOM O.J.C. SOLUTION Aladdin zo 14.00. Walt Disney-tekenfilt Het kruimeldiefje Aladdin redt de dochj van de sultan en wordt verliefd op haar Hij krijgt steun van de geest uit de lamg Wie een prachtig-maffe creatie van Robin w wpp liams. VOORSCHOTEN Van KINDERBIOSCOOP CC tel: 071-614354 een Prinses Marijkelaan 4 vare De Aristokatten Ned. gesproken, al., zé c„j,f woe 14.00. scn.f The Flintstones al za zo woe 15.30. Vj varii filming van de avonturen van de legencj DEN HAAG ASTA 1. tel- 070-3463500, Spui 27. The Mask 12 jr., dag. 13.15, 16 00, 18:45,21.30. ASTA 2. ze f in t dier 18.45,21.3 ASTA 3. De Aristokatten al., za zo woe 13.15. Four weddings and a funeral al., dag. 16.00, 18.45,21.30, do vr ma ook 13.15 BABYLON 1 tel. 070-3471656, naast Cel aarc traal Station. r ForrestGump 12 jr.. dag. 14.00, 17.0 20.30. BABYLON 2 The adventures of Priscilla queen of tl dessert 16 jr.,dag. 13.15, 16 00, 18.45,21.30. BABYLON 3 De vlinder tilt de kat opal., dag 13.15 18.45. Reality Bites al dag. 16.00,21.30. CINEAC 1/2/3 Wegens verbouwing gesloti METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Carnej j gielaan 15. True Lies 16 jr., dag. 13.00, 15.45, 18.30,21.30. METROPOLE2 The Specialist 16 jr., dag. 13.15, 16.C 18.45,21.30. METROPOLE3 Clear and present danger 16 jr.. dag 13.00,15.45,18.30,21.30 METROPOLE4 Jungle Jackal., za zo woe 13 15 When a man loves a woman al.. dag. 16.00, 18 45, 21.30. do vr ma di ook 13.15. METROPOLE5 The Shadow al., dag. 16.00, 18 45, 21 30. do vr ma di ook 13.15 Duimelijntjeal., Ned. Gesproken, za z< rent Bra: ODEON 2 The Chase 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ODEON 3 Baby's day out al., dag. 13.15, 18.45. Speed 12 jr., dag. 16.00,21.30. ODEON 4 Riksbioscoop Heaven and Earth 12 jrdag 11 45. 14.45, 17.45,20.45. HAAGS FILMHUIS tel 070-3656030. S 191. ZAAL I Trois Couleurs: Rouge 16 jr. 19.30. 21 45 ZAAL j) Ladybird. Ladybirt 16 jr., dag. 21.45. Mama 16 jr.. dag. 19 woe ook 16 15. 19 30 De Hopelozen za zo 19.30. mento delle Verita madi 19.30. Spur der Steinewoe 19.30. D

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20