Ambtenaar eist na ontslag inzage stukken Leiderdorp G& 'Regel kwestie met ambtenaren' Trots op de leukste winkel van Nederland' ook in provinciale politiek Leiden Regio Mist, water en knotwilgen Leiderdorpse wethouder wil i DENSDAG 23 NOVEMBER 1994 CHEF HENNY VAN EGMOND. 071-356414. PLV -CHEF HANS KOENEKOOP. 0/1 -356429 (oorschoten 5Holland: land van mist, water en knotwilgen. Wie zou denken dat dit verstilde Voorschotense laantje Vliet en Wegen lidden in de randstad ligt? foto loek zuyderduin Burger Belangen Leiderdorp: Het Leiderdorpse college van B en W moet zo snel mogelijk in gesprek komen met de vier ambtenaren van de afdeling burgerza ken, van wie drie zijn ontslagen en de vier de een salarisvermindering heeft gekregen. Dat schrijft de fractie van Burger Belangen Leiderdorp (BBL) aan het college van B en W. BBL wil dat het college de zaak in de minne schikt. Als de procedure verder voortduurt, vreest BBL de gevolgen. De vier ambtenaren van de afdeling burger zaken werden verdacht van het verduiste ren van gemeentegelden, maar zijn maan dag door de politierechter vrijgesproken. Ook de onafhankelijke commissie beroep en bezwaarschriften adviseerde het college enige tijd geleden de strafmaatregelen on gedaan te maken. Maar het college hield vast aan het besluit. BBL vindt dat er nu een nieuwe situatie is ontstaan. De partij wijst erop dat zowel de commissie beroep- en bezwaarschriften als de politierechter op dezelfde gronden tot hun uitspraak zijn gekomen. Daarom zou de zaak nu moeten worden geregeld en een verdere procedure bij de ambtenarenrech ter moeten worden voorkomen. ,,Het is van groot belang dat de gemeente Leiderdorp alles in het werk stelt deze zaak ook richting betrokkenen op een positieve manier af te wikkelen en dit vooral ook op zo kort moge lijke termijn. Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald", aldus fractievoorzitter I. Holsberg in een brief aan het college. Hij wil dat de zaak maandag 12 december in de gemeenteraad aan de orde wordt gesteld. Ook raadslid wil af van geheimhouding Vleisje breekt enkel 'oorschoten Een 11 - jarige fietsster is maandag op de voetgan- Jersoversteekplaats op de kruising van de Prins Bernhardlaan en Ie Prinses Margrietlaan in Voorschoten aangereden door een 'personenauto. De bestuurster stopte en hielp het meisje, dat Ogenschijnlijk niet gewond was, overeind. Daarna is zij weggere- len zonder haar identiteit bekend te maken. Het meisje bleek 4ij nader onderzoek toch gewond te zijn. Ze had haar enkel ge broken. De politie is op zoek naar de automobiliste. '"Aanrijding op kruising itHmifOORSCHOTENEen 45-jarige Leidenaar is gistermorgen met patneuzingen naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden overge- )racht na een aanrijding in Voorschoten. De automobilist reed na de Wijngaardenlaan naar de kruising met de Koningin Juli- "{nalaan. Daar gaf hij geen voorrang aan een 27-jarige Voorscho- •naar, die met zijn bestelbus via de Schoolstraat naar de Kamm in Julianalaan reed. De Leidenaar verklaarde dat hij geen voor- jang had gegeven, omdat hij de bus te laat gezien had. Politie houdt keukendieven aan Enkele Amsterdammers dach ten gisteravond goedkoop aan nieuwe keukens te kunnen ko men. Op een bouwlocatie aan de Morsebelpolder in Oegst- geest waren zij ijverig bezig met het inladen van keukens. Toen de politie na een tip een kijkje nam, trof zij een bestelbus aan met twee personen die zich snel uit de voeten maakten. Na een korte sprint kon een van de mannen worden aangehouden. De tweede man kon enige tijd later worden opgepakt. Getuigen hadden ten minste nog een man gezien. De politie heeft nog naar deze man ge zocht, maar de zoektocht bleef zonder resultaat. De aangehou den mannen zijn 32 en 42 jaar oud. Vrachtauto's doelwit inbrekers Autokrakers hadden het giste- aan het Rustenburgerpad, is ren voorzien op vrachtwagens niets weggenomen. Bij een in Oegstgeest. Een vrachtauto vrachtauto aan de Rijnzichtweg die geparkeerd stond aan het werd een tas met gereedschap Rustenburgerpad mist een ra- meegenomen. Een van de vier door het Leiderdorpse college gestrafte, en inmidddels door de rechter vrijgesproken, ambtena ren burgerzaken probeert al enige tijd vergeefs inzage te krijgen in bepaalde gemeentelijke stukken. Zij wil weten waarom het college 'in vredesnaam' is afgeweken van het 'volstrekt heldere advies van de commissie beroep- en bezwaarschriften' om de strafmaatregelen tegen haar en drie collega's terug te draaien. Dat bleek gisteren tijdens een zitting van de onafhankelijke, uit zeven juristen be staande commissie beroep- en bezwaarschriften. niet altijd in de kaart kan laten kijken. „We zijn een openbaar lichaam en ook werkgever, èn verwikkeld in een conflict met werknemers. In de stukken kun nen dingen staan waardoor de procespositie van de gemeente wordt benadeeld," aldus Zon- nevylle. De ambtenaar zou echter dui delijkheid willen hebben in ver band met een beroepsprocedu re tegen het collegebesluit, maar ook 'omdat het belangrijk is voor het verwerkingsproces'. „Daarnaast is de informatie ook van belang voor de inwoners van Leiderdorp. Het bevordert de democratische controle op leiderdorp judy nihof Ditmaal boog de commissie zich over de vraag of het college het recht heeft om te weigeren de stukken in kwestie te tonen. Een vriend van de ambtenaar deed het woord. „Het is vreemd dat het college zo verkrampt re ageert," stelde hij. De ambte naar wil volgens hem graag we ten of het college zelf 'gewoon niet goed bezig is' of dat het 'slechte adviseurs in de arm neemt'. Burgemeester Zonne- vylle, die samen met de ge meentesecretaris namens de gemeente het woord voerde, stelde dat een gemeente zich het functioneren van het colle ge", aldus de belangenbeharti ger van de ambtenaar. De com missie beroep- en bezwaar schriften vond dat zij pas een oordeel kon vellen over de kwestie als alle leden inzage in de stukken konden krijgen. „Het is zonneklaar dat we de stukken moeten kennen," zei voorzitter B. Olivier. Zelf had hij gisteren de stukken overigens wel onder ogen gekregen. Daar over verbaasde Olivier zich. „Het is niet juist dat ik kennis heb genomen van de stukken en de commissie niet." Zodra de commissie de stukken heeft, doet zij zo snel mogelijk uit spraak. Geheimhouding Ook D66-raadslid 1. Veldstra verscheen gisteren voor de commissie beroep- en bezwaar schriften. Zij maakte bezwaar tegen de haar (en de overige le den van de raad) op 7 novem ber opgelegde geheimhouding die volgens haar 'veel verder gaat dan nodig is'. Het betrof een besloten gedeelte van een vergadering, waarin beslissin gen werden genomen over het ontslag en de uitkering van twee ambtenaren burgerzaken. De raad bepaalde op voorstel van de burgemeester dat er niets over naar buiten mocht worden gebracht. Ook niet over de stemverhoudingen. „Ik mocht zelfs niet zeggen of ik tij dens de vergadering voor of te gen het opleggen van de ge heimhouding was!", aldus Veld stra. De opgelegde geheimhou ding was volgens Veldstra alleen terecht als het gaat om wat er precies in die vergadering werd besproken. Dit met het oog op de bescherming van de per soonlijke levenssfeer van de ambtenaren'. „Inzicht geven in de stemverhoudingen maakt de discussie openbaar en de aard van de materie openbaar," wierp burgemeester Zonnevylle tegen Voorzitter B. Olivier vroeg zich al bladerend in handboeken af in hoeverre die opvattting te verdedigen was. De commissie beroep- en be zwaarschriften doet morgen uit spraak. ANDEL EN WANDEL leukste winkel van Neder- id. Dat was ooit de droom n Hein Chrispijn. Nu heeft de idenaar - in antiek en interi- rs - de eerste stap gezet. Bij n bedrijf aan de Hoge Rijndijk n zes grachtenpandjes ge luwd, compleet met een ou- rwetse straatverlichting. Vijf irden ingericht als toonzaal, pt eerste huisje vanaf de in- ng is bestemd als ontvangst- imte, maar eigenlijk lijkt het eer op een koloniale bar. zoals irispijn het zelf noemt, n beginnetje, want de Leide- lar wil het gehele terrein op- euw inrichten. „Als ik toe- imming krijg wordt het een mpleet hofje. Dan is het naar ijn idee zeker de leukste win- van Nederland. Trouwens t is het nu al, want waar zie je >g meer iets dergelijks. Nu ik t zo zie ben ik trots op mezelf t ik dat heb bedacht", aldus 43-jarige Leidenaar. irispijn heeft jaren rondgelo- n met het idee om wat meer n het wat eentonige terrein zijn bedrijf te maken. „Dat ee van die grachtenpandjes id ik al enkele jaren, maar dat :rd sterker toen in twee jaar leden Eurodisney in Parijs be- cht. Daar zag ik vergelijkbare indjes. Daarna ben ik aan de ;n wandeling door de Leidse nnenstad leverde ideetjes op. lier en daar wat foto's ge- aakt. Bijvoorbeeld van dat indje tegenover Vroom reesman. Daarna ben ikzelf n de slag gegaan. Uiteindelijk wat er nu staat mijn eigen itwerp. Er is geen architect n te pas gekomen. Ook de in diting en de meubeltjes zijn n mijn hand", merkt Chris- jn trots op. „De meubeltjes n zelfs speciaal voor mij ge- jbriekvoor tkelijk nieuws ic: 071-321921 leiderdorp» jaap v De WD in Leiderdorp wil alles in het werk zetten om partijge noot wethouder C. Huigen op een verkiesbare plaats te krijgen voor de verkiezingen van de Provinciale Staten in maart vol gend jaar. Huigen wil, als zij in de provincie gekozen wordt, daarnaast werkzaam blijven als wethouder in Leiderdorp. Dat werd gisteren duidelijk tijdens een ledenvergadering. Op de ontwerp-kandidatenlijst van de liberalen staat Huigen nu op een 21e plaats. Op dit moment heeft de WD in Zuid- Holland vijftien zetels. Ook al wordt gerekend op stemmen winst, de afdeling Leiderdorp vindt plek 21 onverkiesbaar. Daarom besloot de partij giste ren om een wijzigingsvoorstel in te dienen bij de provincie centrale van de WD. Daarin staat dat Huigen op een verkies bare 14e plaats moet komen. Als de wethouder inderdaad in de provincie zou worden ge kozen, is zij niet van plan de Leiderdorpse politiek vaarwel te zeggen. Beide banen zijn vol gens haar goed te combineren. Wettelijk is het toegestaan en ook haar partij staat een derge lijke dubbelfunctie toe. Huigen wil meer plaatselijke invloed in het provinciebestuur: „De pro vincie staat ver af van de lokale besturen. Die lokale besturen moeten meer inbreng leveren zodat de provincie wat prakti scher bezig kan zijn." Omdat Leiderdorp niet de enige afdeling is die een eigen kandidaat naar voren schuift, zal er door verschillende W- D'ers flink worden gelobbyd bij de provinciecentrale van die partij. Deze stelt op 15 decem ber de definitieve kandidaten lijst op. Overigens koos de WD-Lei derdorp gisteren een nieuwe voorzitter. B. Kerner overhan digde de voorzittershamer aan R. Klerks. Hein Chrispijn: „Ik had niet gedacht dat wij toestemming moesten hebben voor dit plan. Het is toch verfraaien van de omgeving." foto ben de bruyn houdend. „Ik weet het exact niet. Een gedeelte van het werk heb ik zelf met mijn medewer kers gedaan. Hou het er maar op dat het niet echt goedkoop maakt in de Filipijnen." Een rondgang door de pandjes - gebouwd van oude steentjes - leert dat Chrispijn het niet bij de geveltjes alleen heeft gehou den. Ook de plafonds zijn bij voorbeeld voorzien van prachti ge ornamenten. „Als ik iets doe wil ik het ook goed doen. Als mensen binnenkomen staan ze ook in een echt Amsterdams of Leids grachtenpandje. Eigenlijk hadden de pandjes al klaar moeten zijn. Ingericht en wel. Chrispijn is echter in april aan de slag gegaan, zonder de benodigde gemeentelijke papie ren. „Volgens is het een ver fraaiing van de omgeving. Ik had niet het idee dat je daar toestemming voor moet heb ben. Dat moest wel en het werk heeft daardoor twee maanden stilgelegen", legt de Leidenaar uit. Chrispijn verwacht dat de pandjes nu half december in gebruik kunnen worden geno men. Over de totale kosten van het project is Chrispijn wat terug- kees van kuilenburg. Tiendaagse 'ieuwe collectie meubelbedrijf P. den Haan Langeraar is de nieuwe col- ctie City-meubelen gearri- erd. Ter gelegenheid van dat it krijgen de klanten bij meu- 'laankopen in de maand de- :mber cadeaupunten overhan- gd. Bij elke 500 gulden een ca- :aupunt. Met deze punten kan n keuze worden gemaakt uir Tot en met 1 december wordt bij De GlasGarage aan de Flevo- weg in Leiden de autoruiten tiendaagse gehouden. Er zijn aanzienlijke kortingen en som mige diensten, zoals het repare ren van sterren en scheuren, zijn zelfs gratis. Ook het kente ken graveren is tijdens de tien- daagse voor niets. Thanksgiving Ter gelegenheid van het feit dat Leiden morgen weer 'pilgrims speciaal Thanksgiving dinner- buffet. Het geheel kost 39,50 gulden per persoon. De pel grims - om geloofsredenen ge vlucht uit het Engeland van Ja mes I - hebben ongeveer twaalf jaar in Leiden doorgebracht, voor zij in 1620 naar Amerika trokken. Een jaar later knielden de Pilgrims uit Leiden neer om God te danken voor hun overle ving en bestaan in het wilde en grote nieuwe werelddeel. Dit was de eerste viering van het feest van Thanksgiving. 2.000ste cursist ingeschreven. Dat was Irma Olsthoorn. Zij stu deert orgel. De school bestaat sinds 1974, maar pas nadat een jaar of negen geleden een com puter werd aangeschaft, is nauwkeurig bekehd hoeveel leerlingen er zijn geweest. Op dit moment volgen er 580 leer lingen les bij Wolthuis. Actie Unicef actie 'Kans voor een kind'. Dat gebeurde ter gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe kantoor van HRS in Business Center Rhijneburgh aan de Van der Valk Bouman- weg. De Vastgoed-adviseurs hadden de genodigden ge vraagd in plaats van een cadeau te geven, een gift over te maken. De gift is inmiddels overhan digd door de drie winnaartjes van een onlangs door HRS uit geschreven kleurwedstrijd 'Kans voor een kind'. Tweeduizendste HRS Vastgoed adviseurs en een groot aantal andere bednjven in Muziekschool Otto Wolthuis in leiderdorp hebben 5000 gulden 'Smokkelaars' zijn verdwaalde pleziervaarders NOORDWÜK WIM WEGMAN De politie heeft de vijf man nen laten gaan die gis terochtend vroeg met vier snelle rubberboten op het Noordwijkse strand zijn aangetroffen. Aanvankelijk werd vermoed dat het vijftal aan het smokkelen was. Po litie, douane en Kustwacht hebben daarvoor, ondanks een uitgebreid onderzoek, geen enkel bewijs kunnen vinden. De mannen - variërend in leeftijd van 28 tot 48 jaar en afkomstig uit Haarlem, Heemstede en Amsterdam -r zeggen dat ze gisternacht aan het spelevaren waren op de Noordzee met hun nieuwe boten. Door de op komende mist zijn ze uit koers geraakt en na enige uren voor de kust van Noordwijk beland. LENEN MET LAGE RENTE? REKEN MAAR OP DE GKB LEIDEN! Geld lenen kan overal. Maar hebt u wel eens op de rentetarieven gelet? Daar zitten enorme verschillen in. Bij de één betaalt u dus veel meer dan bij de ander. De rente van de Gemeentelijke Kredietbank Leiden behoort tot de laagste van Nederland Zo komt u lekker voordelig aan uw persoonlijke lening of doorlopend krediet. Vooral bij hogere bedragen scheelt dat stukken. Bovendien wordt alles soepel en vlot voor u geregeld. Kom maar langs, Of bel eerst even voor informatie. Wij helpen u graag aan geld. Doorlopend krediet limietbedrag theoretische looptijd aflossing per maand effectieve rente per jaar f10.000,- 66 maanden f 200,- 10,8% f 25.000,- 65 maanden f 500,- 10,4% f40.000,- 65 maanden f800,- 10,4% Persoonlijke lening in handen looptijd aflossing per maand effectieve rente per jaar f10.000,- 48 maanden f 253,49 10,4% f 20.000,- 48 maanden f 506,98 10,4% f40.000,- 60 maanden f847,68 10,3% Wijzigingen voorbehouden. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur donderdagavond van 17.30-19.30 uur GOED VOOR UW LENING Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraat 24, Postbus 11300,2301 EH Leiden tel. 071 -167777 - fax 071 -167158

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15