Saturnus is blij dat het er op zit DIOK van de troon gestoten Rijnsoever kan het vege lijf nog redden Hockeyers Alecto terug als koploper l Sport Stompwijk '92 zit diep in de zorgen Roomburg maakt fouten goed Maandag 21 november 19949® idfx''^se hcmdbalsters ook thuis tegen Kiev kansloos: 17-31 ie waren tegen Spartak Kiev in een week tijd twee keer maarkenadeloos afgeschoten en hadden 64 goals om de oren strijdbekregen. Maar zonder enig schaamrood op de kaken jjj'pd zaterdag in de kantine door de handbalsters van g vanP^S Saturnus de polonaise ingezet. De Oekraïners begre- ïndeipen er weinig van, maar sloten keurig en gedisciplineerd lan bij de hossende meute. igde j )loeg rspoylPEN ROB VAN DER ZANDEN zag die meiden uit Kiev den- in een: hoe gezellig wordt het hier ond i üs Saturnus van ons wint? Maar sn be lie vraag was niet aan de orde Aluinen eigenlijk ook vrij onzinnig, weg Want na de 33-16 in Kiev draai- in ie het zaterdagavond ongeveer Hartoap eenzelfde oorwassing uit. In Vijf Mei-hal werd het voor d gevulde tribunes (250 toe- ie ichouwers) deze keer 17-31. IKS Saturnus gaat vooruit. jrn in de tweede ronde van de Europa Cup II werd op- an V nieuw geen wedstrijd. Kiev - Sa- diturnus is zoiets als Ajax tegen i Rijnsburgse Boys. Profs, die da- n; gelijks trainen, tegen goedwil- ende amateurs. Saturnus viel luit kiniet veel te verwijten, al was het de omstandigheden omlnog altijd magertjes wat de itiek Leidse eredivisionist liet zien. igddiMen kon niet alles afschuiven indy zijn >nja op de sterkte van de tegenstan- pte der. In balbezit kwam er te wei- tv nig uit de handen van de Satur- togsv nus-vrouwen. De ruimte die Kiev liet was beperkt, maar als gaatje was bleek de pas- elspe sing of het eindschot van de thuisploeg vaak ver beneden de ;0 maat. jfers Derepasko ic Nicoleta Boriceanu was met ze- treffers (een strafworp) top scorer aan Leidse zijde. Een be- ngle ïny v hoorlijk aantal, dat niettemin vervaagde bij de cijfers van Kie- vs doelpuntenmachine. Natalia Derepasko maakte er veertien, al moet worden aangetekend dat ze de helft produceerde vanaf de stip. Want net als in de Oekraïne werd er weer kwistig met penalty's gestrooid. Dit keer door een Spaans duo, dat voor de afwisseling uit een man en een wouw bestond. De snelheid, de techniek en de patronen van Kiev waren te veel voor de soms apathisch toekijkende underdog. Toch was er bij vlagen ook goed handbal van Saturnus te be wonderen. Als Kiev er weer eens zes op rij had ingegooid deden de gastwouwen iets terug met bijvoorbeeld een schitterende break. Keepster Monique van der Poel passte a la Laura Rob ben over de lengte van het hele veld haarscherp op Steffie Roos en dat leverde misschien wel de treffer van de avond Saturnus. Ze stond gisteren weer gewoon met haar naam in het programmaboekje bij de opstellingen, maar de kans dat ze ooit zal uitkomen voor rood- wit-zwart is wijwei nihil. Volgens manager An Plug van Saturnus is ze speelgerechtigd voor competitiewedstrijden, maar beide partijen kunnen het niet eens worden over de eisen van Sweds-Savko. „Die eisen zijn ook abnormaal," aldus Plug. „Soms dook ze op voor een training en daar wilde ze dan vijftig gulden voor hebben. Ook wilde ze een huisje en een auto. Dat kunnen we allemaal niet betalen. Nu is het verhaal over en heeft ze haar tenue in geleverd." Volgens Plug hebben Sweds- Savko en de andere handbal sters uit het voormalige Oost blok alleen maar dollartekens in de ogen. Dat merkte ze ook weer tijdens het bezoek van Kiev. Om te beginnen waren de Oekraïners al een dag eerder dan aangekondigd gearriveerd. Toen wilden ze een monteur voor de kapotte bus en zakgeld, dan graag i op. Vedette Op de tribune in de Vijf Meihal zat iemand met meer dan ge middelde belangstelling naar het duel te kijken. Haar naam is Tatyana Sweds-Savko en ze was ooit speelster van Spartak Kiev. De 25-jarige Russische vedette woont al maanden in Neder land en hoopte op een plaats bij handbalfederatie al geadviseerd om ze na twee dagen aan hun lot over te laten en niet meer in de wat ten te leggen. Ik ben vanaf nu ziek thuis in Den Haag en kom niet meer opdraven." Vrienden De sport verbroederde maar vrienden zijn Kiev en Saturnus niet geworden. Zeker niet toen de speelsters van Kiev zaterdag Tatiana Pereverzeva vrij op de cirkel. Monique Gijsman (op de rug gezien) en Elly van Leeuwen kijken toe hoe Kiev verder weg loopt van Saturnus. foto henk bouwman avond na de wedstrijd zich op het buffet stortten met dezelfde gretigheid als waarmee ze de 31 goals maakten. Opnieuw ver loor Saturnus de slag. Het was niet zo weemd dat An Plug met een zucht van verlichting het Europa Cup-avontuur afsloot. Ze is gesloopt na alle besognes in Leiden en in de Oekraïne. „Wil je geloven dat ik blij ben dat dit erop zit?" Het EC-avon- tuur kostte veel bloed, zweet en tranen en vooral geld. Sportief en financieel werd dik verlies geleden. Ze ging nog even op de schouders van de speelsters die 'Annie bedankt' zongen en ver liet moe, maar voldaan de bom volle kantine. Daar werd voor de twintigste keer door Satur- ,lSSe RUGBYMEDEWERKER umn ie Pr De koning is van zijn troon ge- i (toten. DIOK, de ongeslagen Haa fee re lijstaanvoerder in de rug- Ste by-ereklasse, verloor gisteren deze status na een uiterst span- v< nende wedstrijd met 9-8 'angstgegner' Castricum. Met een straffe wind in de rug lig. E|begonnen de Leidenaars aan de moeilijke klus. Nog steeds der Yves Kummer en Robert Broers binnen de ploeg blijft DIOK een te kloppen tegenstan- win der. Castricum speelde met flair bracht de bal regelmatig de driekwarten op de aanvals- helft waar DIOK geen gebruik maken van het wind- ïst o voordeel. De Leidse kicken ich o terreinwinst werden telkens die tjdoor full back Andre Marcker opgevangen en met dezelfde snelheid terug getransporteerd. Met Sander Hadinegoro terug s scrum half kon DIOK nog >or enige druk zorgen, maar de hechte Noordhollandse ver dediging wist van geen wijken. De eerste doelrijpe kansen wa ren dan ook voor de thuisclub. Wiet van Duin en Andre Marc ker lieten de schopkansen on benut, terwijl aan de andere kant Gottfried Bos zijn penalty kick tegen de paal schoot. Het werd dan ook de wedstrijd van de gemiste kansen. Bos zag zijn tweede poging voorlangs gaan en Mare Michelsen schoot twee dropgoals tegen de staander. Beide ploegen gaven elkaar geen centimeter. In de line-outs werd hard gewerkt voor bal winst waarbij Arjan van der Eist en Marcel van Loon overuren maakten, terwijl in de scrum Thomas Suring bewees weer helemaal terug te zijn. Op slag van rust schoot Bos DIOK met 0-3 op het scorebord. Wat de Leidenaars in de eerste rond gang verzuimden, deden de gastheren in de tweede helft wel goed. De stormachtige wind gaf Castricum letterlijk vleugels, waardoor de Leidse verdediging zwaar onder druk kwam te staan. Van Duin mocht binnen een kwartier zijn club met twee strafldeks op een 6-3 voor sprong zetten waarna de pro blemen voor DIOK alleen maar groter werden. Met de rug tegen de muur kwamen de Morsbe- woners nog maar zelden uit de verdediging. Met nog vijf minu ten te spelen veerden de Leidse supporters op toen een drie- kwartenaanval door Marcel Chaudron verzilverd werd voor 6-8. De conversie werd door Bos gemist. De extra tijd was bloed stollend, want binnen een mi nuut kregen beide club de gele genheid de winst veilig te stel len. Waar Bos faalde, slaagde Van Duin. Hij bepaalde de eind stand op 9-8 en DIOK verloor de ongeslagen status. Bassets dat vocht om een plaats in de promotie play-offs. De Bossche naren waren beter in de afron ding, wat niet van de thuisploeg gezegd kon worden. Voor rust scoorde de gasten 0-7. In de tweede helft was het onacht zaamheid van de Bassets die binnen luttele minuten voor 0- 19 zorgde, terwijl vlak voor tijd de eindstand op 0-26 werd ge bracht. De Sassenheimers spe len door dit resultaat vanaf ja nuari in de degradatie play-off s van de eersteklasse. Athletics De reserves van DIOK moeten nog een weekend wachten om zeker te zijn van de promotie play-off s. Voorlopig bleek Haarlem een te grote hindernis om te nemen. De plaatselijke rugbyclub was met 19-13 te sterk. DIOK had wel het betere van het spel maar kon dat uit eindelijk niet uitbuiten. Met pe naltykicks van Simon Erfmann en een try van Graham Kill Robert Broers. archieffoto schoten de Leidenaars te kort. Aan de Smaragdlaan verloren de vrouwen van DIOK de onge slagen status. De Utrechtse Rugbyclub, met de complete oranje driekwartlijn binnen de gelederen, was met name in de tweede helft te creatief voor de Leidse defensie. De 0-29 neder laag was dan ook een juiste weerspiegeling van het wed strijdbeeld. Door dit resultaat voeren beide clubs nu samen de ranglijst aan. LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER ig ko i Zijd( De hockeyers van Alecto zijn -spel gistermiddag weer terug front van de eerste klasse B. Na de 1-0 winst op Soest heeft de Rob Kerstens weer evenveel punten als Leusden, goeij waarmee het nu samen op kop staat. pauze terug in de wedstrijd. Joost van Dijk werd na een kwartier in het tweede deel matchwinnaar, waarna Ever green er eigenlijk niet meer aan te pas kwam. Ondanks een matigè eerste helft behaalde LOHC een 3-0 overwinning op thuisploeg Kie viten. De Oegstgeestenaars had den al na vijf minuten pech met het uitvallen van Christiaan van Vloten, die een gescheurde oog kas opliep. De wanorde in de organisatie die dat tot gevolg had, werd vijf minuten later nog eens versterkt door een bank- straf voor LOHC'er Joost van der Hout, wegens praten. Eelko Leeuwenburgh stelde de rust stand nog wel met een tip-in op L-0 voor Leiden. Het meedoen van invaller Diego Keyzer in het tweede deel gaf meer impuls aan de rechterkant en resulteer de in twee doelpunten van Harm van Bolhuys. In de eerste klasse B won be zoeker Alecto met het kleinst mogelijke verschil van Soest. De Leiderdorpse ploeg begon voortvarend met in de derde minuut al een treffer van Mel- chior Spies, die succes had met een wippertje. Met name Alec- to-speler Alex Hagen creëerde vervolgens nog een aantal goe de mogelijkheden. Na de her vatting had Soest het beste van het spel, maar bracht de Leider- dorpse defensie niet overmatig in problemen. Derdeklasser Noordwijk ver loor met 4-2 van thuisploeg Xe- nios. Nadat het elftal van Wil lem Jan van Veen op een 3-0 achterstand was gekomen, en Hans van Wingender nog wel enigszins terug, maar niet voldoende. Xenios profiteerde van een blunder van Noord- wijk-verdediger Jurgen Mutsarts om de zege veilig te stellen: 4-2. Alphen pakte de volle winst bij Abcoude: 2-3. De Alphena- ren keken binnen een kwartier tegen een 2-0 achterstand aan, maar kwamen voor de rust via Peter de Blois terug tot 2-1. Na- 2-2 op zijn naam had geschre ven, tikte Mare Boelens vijf mi nuten voor tijd de 3-2 eindstand binnen uit een strafcorner. Vierdeklasser Catwijck triom feerde met 6-0 over Loenen, dat met negen man speelde. De Katwijkse doeipuntenproduktie werd verzorgd door Kees Zwaan (sb), Martin Meewisse (2x), Ernst Jan Hogewoning, Wouter de Mol en Ronald Sieval. nus gedanst en gezongen op de muziek van Marco Borsato. De meeste dromen zijn bedrog, maar als de speelsters van Sa turnus wakker worden dan zien ze Kiev en die 64 goals nog. Scores Saturnus: Boriceanu 7, Van Jaarsveld 5, Lakeman 2, Van Leeuwen 1, Roos 1, Ren- furm 1. HANDBALMEDEWERKER De vrouwen van Stompwijk '92 lijken hun heroptreden in de eerste divisie niet met handhaving te bekronen. In Stompwijk toonde DWS aan waar het bij de promovendus aan schort. Geen stevige aanpak in de defensie en niet doorgaan in de aanval. DWS deed dat wel en zo kon de toch niet kansloze ach terstand bij rust, 7-10, in de tweede helft worden omgebogen naar een wel kansloze nederlaag, 9-20. De toch zeker niet van kwaliteit gespeende ervaren kern van Stompwijk '92, Sylvia Hoevers, Lenie en Irma van der Bosch, Eugenie van Geylswijk en Hanneke Mariens lijken niet in staat de jongeren te inspireren tot meer daadkracht. Telker edstrijden mogelijkheden ?er wordt die marge in tien minuten tijd ia bij Stompwijk '92 het hoofd in de schoot DWS de marge had vergroot met zeven /as de wedstrijd beslist. Voor Stompwijk '92 der Bosch 3, Eugenie van Geylswijk 2 en lie van der Bosch. Hanneke Mariens en Syl- blijft het verschil bieden. Telkens w weggepoetst, waar wordt gelegd. I oe doelpunten, 7-14, scoorden Irma vat Yvonne Bennis, Lei via Hoevers 1. In de tweede divisie konden de mannen van TKS Saturnus een lastige klip, DSS, net omzeilen. 20-19, rust 10-8. DSS toon de zich een tegenstander die zich niet snel uit het veld laat spe len en ook als de tijd dringt en de nederlaag dreigt, constructief blijft handballen. Gelukkig dat ook Saturnus onder de hoede van Robin van Olphen het overzicht in de acties blijft behou den. Voor het publiek dat de gang naar de Vijf Meihal weer lijkt te vinden, al dan niet dankzij de eredivisie-vrouwen, ontstond zodoende een plezierig kijkspel dat tot het einde bleef boeien. In de afdelings eerste klasse lijkt Foreholtc onstuitbaar op de weg naar kampioenschap en promotie naar de derde divisie. In Voorhout kreeg HW' 70 een kansloze 24-10 nederlaag te incas seren. Met de rust was de wedstrijd al bekeken, 12-4. Het duo Elly Spreeuw en Ellen Warmerdam was bij Foreholte niet af te stoppen en bij hun acties deed ook Esther Hoek een duit in de pot. HW '70 gaf door Bertina I^mboo, Anneke Gijsman en Ni- na Kroschell weerwoord. Bij de mannen liet Rijnstreek zich door DSO op hardheid en doorzettingsvermogen aftroeven, 23-18, rust 9-10. Andre van Leeuwen werd bij Rijnstreek topscorer met negen doelpunten. Saturnus 2 boekte een goede zege op Velo, 24-12, en Eoreholte kwam tegen Hercules 2 goed terug na rust, 2-8, 11-14. Ben van der Lans was bij Foreholte topscorer met 5 treffers. LEIDEN RON HOOGENDAM i Pecos Oegst- geest kregen in de return tegen het sterke van Sloun weer geen voet aan de grond. De Limbur gers vonden het na 4 -1 welletjes en staan volgende week tegen Veldhoven in de finale om de herfsttitel. Oegstgeest stond in Limburg voor de heikele klus een 7-3 achterstand goed te maken. Maar de ploeg van Claussen kwam er na ruim 2 uur reizen en 'slechts' 2 uur speeltijd ach ter dat tegen Sloun geen kruid gewassen bleek. Slechts Jonah Kahn bracht in de openingspar tij de rumoerige Limburgse aanhang tot zwijgen met een 21-16 winst in de derde game op Wang. Een snelle verliespartij van Ted van den Berg op de ontke tende Sung bracht de stand op 1-1. Waarna Jurgen Pastoors lange tijd gelijke tred hield met Verhulst, maar toch in drie ga mes het onderspit dolf. De 2-1 werd 4-1. De dubbel ging verlo ren en Sung mocht zich voor de tweede maal laten feliciteren, nu door Kahn. Beide partijen kwamen in goed overleg een 'staking' overeen omdat het voor Oegstgeest toch einde oe fening was. Het Hazerswoudse Avanti heeft de ultieme kans op lijfsbe houd in de eerste divisie niet aan zich voorbij laten gaan. In het voorlaatste duel thuis tegen degradatiekandidaat DOV kwa men de Hazerswoudenaren tot een prachtige 9-1 winst. Tegen over een slippertje van Vente stond een ongeslagen optreden van Mentink en een perfecte partij van de Beer. Zowel Avanti als concurrent Rhenus staat op 41 punten. Voor het Leidse Scylla, in de eerste divisie groep 2, eindigde het voorlaatste duel met een 'dramatisch' 9-1 verlies tegen Red Stars. Paul Kanbier redde de eer. Rijnsoever eigen huis tegen FTTC een 7-3 verlies incasseren, waarmee de Katwijkers van een tweede naar een vierde plek verhuizen. Het leidse Docos heeft zijn ongeslagen status in de vierde divisie geconsoli deerd. Nu werd Papendrecht met 7-3 naar huis gestuurd. Ze ven punten bedraagt de voor sprong op belager Ilac. Zlatan Ramic trok met 3 zeges de kar, prima gevolgd door broer Ar- min (2x) en Van Haastregt(2x). Ondanks alle commotie rond de 'uitgestapte' speelster Maris- ka de Haas heeft Rijnsoever zijn beste beentje voorgezet in de enigszins gevreesde uitwedstrijd tegen Irene. De ploeg van Hans Bonsen, wiens dochters Maroesja en Cora geen steek lieten vallen, won deftig met 9- 1. De voor De Haas ingevallen Anouk Remmelzaal bleek een sterke stand-in, met slechts een verliespotje. Doordat Hotak '68 zo braaf was om Hoonhorst met 7-3 te verslaan heeft het Kat wijkse team zaterdag thuis te gen Hoonhorst aan een 5-5 ge- noeg voor een verlenging van het eredivisieschap. De vrouwen van Docos boek ten weliswaar een keurige 6-4 winst tegen Shot 2, maar moe ten wel genoegen nemen met afdaling naar de tweede divisie. Mirjam Bik en Manon Nijssen bleven ongeslagen, terwijl in valster Brocker een slechte dag had. Ongemeen spannend is het in de derde divisiepoule waar Pe cos (7-3 winst op Red Stars) nog immer kampioenskansen koestert. Wel dient volgende week tpgen UTTC het ene puntje achterstand op 1 lotak '68 (tegen Red Stars) goed gemaakt te worden. Met de uitstekende vorm van Iris Sjaardema( 3x) in het vooruitzicht maken de Oegstgeester vrouwen een goe de kans. HOCKEYMEDEWERKER Marciano Feririervan Leidse Studenten gaat diep door de knieën voor Forescate-speler Paul de Jager. De Voorschetenaren zouden de streekderby met 1-0 winnen. foto loekzuyderduin vijfde stond, een 4-2 nederlaag tegen staartploeg Spire. De Lis- senaren begonnen vrij goed, hoewel ze al snel met 1-0 achter kwamen. Duncan Meeder trok die stand na twintig minuten gelijk met een verzilverde straf bal. In het tweede part schoot Meeder op voorgeven van Mathieu Schouten naar 2-1, waarna de Lissenaren dachten zijn. Ze kwamen bedro- i hockeyclub Roomburg hebben gistermiddag met 2-2 gelijk gespeeld tegen Maarssen, dat de koppositie deelde in de tweede klasse B. Leidse Studenten behaalde in diezelfde poule ook een puntendeling, maar kan daar min der trots op zijn. Het speelde 1-1 tegen staart ploeg Spandersbosch. In de overgangklasse A kwamen Alecto en EM- HC niet tot scoren. De Leiderdorpse gasten be gonnen vrij sterk, maar zagen hun overwicht gaandeweg verdwijnen. In het midden van het tweede deel kwam de ploeg van Carina Benninga zelfs stevig onder druk. Alecto-speelster Lydian Mentink had tijdens een strafhoekslag in de slot fase als laatste de kans om te scoren, maar faalde. In Boxtel verloor LOHC met 2-1 van MEP, dat eigenlijk alleen in het eerste kwartier gevaarlijk was. Leiden gaf zijn opponent in die periode dan ook alle kans, want de Oegstgeester passes waren vaak onzuiver en te zacht. Nadat MEP uit een strafcorner op 1-0 was gekomen, nam de ploeg van Jorien Schuit het initiatief over en kwam al snel in het tweede deel langszij. Karien Fikkert was alert tijdens een strafcornersituatie en pushte naar 1-1. Tien minuten voor tijd ging MEP er ech ter alsnog met de twee punten vandoor: 2-1 Eersteklasser Forescate kwam tot volle winst in het thuisduel met Alliance: 2-0. Het Voorschoten- se team had de eerste twintig minuten het betere van het spel en kwam via Marja Sprey (strafcor ner) aan de leiding. Vlak nadat de gasten in de tweede helft een strafbal hadden gemist, stelde Dominique Lingeman op aangeven van Marjorie Zaaijer de eindstand op 2-0. Ima Boevé zette de studentes na twintig minuten op voorsprong, maar die vreugde was van korte duur, want de Hilversumse ploeg kwam spoedig langszij. Tien minuten na de hervatting ging ging LSHG door het oog van de naald toen Spanders bosch de bal al op de doellijn had liggen en Glara van Nispen tot Sevenaer nog net op tijd ingreep. Irene Du Waer liet een Leidse strafbal onbenut. Op eigen veld behaalde Roomburg een 2-2 ge lijkspel tegen Maarssen. De hockeysters van Ro bert Montanus keken door dekkingsfouten al vrij snel tegen een 2-0 achterstand aan, maar kwa men vervolgens sterk opzetten. Merel Bern ver kleinde, na fraai voorbereidend werk van Meike de Boer en Veerle van der Meer, de marge tot 2-1 Op slag van rust stond Heieen Gerritsma op de goede plaats bij de voorzet van Marie Antoinette van Steyn en schoot de gelijkmaker in. Aan de Nieuwe Zeeweg dolf staartploeg Noord- wijk met 2-3 het onderspit tegen Westland, dat gedeeld tweede stond. Met goed combinatiespel bood de kustploeg voor de thee goed tegenstand en creëerde aardig wat kansen. Merel Stikkel- orum en Angela Pasma schreven voor de rust bei den een Noordwijkse goal op hun naam. Alphen bleef tegen Pijnacker steken op een 1-1 gelijkspel. Na drie minuten al had doelvrouw Ro- salinde van der Vlugt geen zicht meer tijdens een scrimmage en tikte Pijnacker de 1-0 voorsprong in. De Rijnstreekploeg had vervolgens continu het heft in handen en kwam in de slotseconden via Barbara Smiet op gelijke hoogte. In de vierde klasse B ging thuisploeg Hisalis met 4-0 onderuit tegen Uitgeest, dat net als de Lissese vrouwen nog geen winstpunten had. In het tweede deel kon Hisalis-speelster 'Tamara Kruijsheer de eer redden, maar zij wachtte te lang r Zwel, die uiteindelijk

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 25