Meerburg gelooft er bovenop te komen qsfy 'Niet te veel pretenties hebben' Sport v k Meerburg wil nieuw kunstgras van de bij Oegstgeester derby Van Harskamp deskundige™ Klassement topscorers '94-'95 Lastige uitbeurten voo UVS en Alphense Boys Voorschotense squashers verrassen met overwinning ZATERDAG 19 NOVEMBER 1994 |ATE CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -2 V -CHEF ROB ONDERWATER, 071-35^ Druk op thuisclub extra groot in derby tegen SJZ De speler: ,,Ik geloof dat we er nog wel bovenop komen." De trainer: „Met een beetje geluk blijven we in de KNVB en dan komen we sterker terug dan ooit." De voorzitter: „Als deze nederlagenserie voorbij is, gaan we een glo rierijke tijd tegemoet." ZOETERWOUDE-RIJNDIJK JANET VAN DUK Op een steenworp afstand van de Goede Herderkerk ligt het complex van de RKW Meer burg. En daar zijn ze het geloof in zichzelf nog niet kwijtgeraakt, ook al bungelt het vlaggeschip van de zondagafdeling met twee punten uit acht wedstrij den onderaan de vierde klasse A. Het optimisme viert hoogtij, maar het wordt ook vermengd met een behoorlijke dosis ner vositeit. Voor morgen staat im mers dé derby op het program ma. Meerburg ontvangt dorps genoot SJZ. Dat is normaal al geen gewo ne wedstrijd, laat staan nu. Ver liest de thuisclub, dan wordt het gat met de andere ploegen wel heel erg groot. Wint Meerburg, dan staan de Rijndijkers nog maar twee punten achter op de ploeg uit Zoeterwoude-Dorp. Trainer Rien van Veen heeft als speler al vaak tegenover de SJZ'ers gestaan. De Meerburger van vlees en bloed voetbalde ja renlang in het eerste, maar maakte ook als trainer de derby al vaak mee. Dertien jaar lang immers trainde hij de jeugd achter de Hoge Rijndijk, tot hij dit seizoen de overstap maakte naar de senioren, waar hij het eerste elftal onder zijn hoede heeft. Voor hem is de wedstrijd tegen SJZ morgen dus min of meer een vuurdoop. Van alle confrontaties met de SJZ'ers staat een wedstrijd hem nog zeer duidelijk voor ogen. Het was in het seizoen dat Meerburg, dat vastgebakken leek in de vierde klasse, niet best draaide. Een van de laatste wedstrijden in dat slechte sei zoen "83/'84 was tegen SJZ, uit. Meerburg moest winnen wilde de ploeg nog uitzicht hebben op lijfsbehoud. En wat nog nooit was gebeurd, gebeurde toen. Meerburg verloor - voor het eerst - van SJZ, met 2-1. „Toen was ik helemaal van streek, ik was echt niet aan spreekbaar", aldus Van Veen. Het ergste kwam echter nog. De Meerburger reed naar huis door de Weipoort en zag bij een klein kruidenierswinkeltje een spandoek hangen met de tekst: 'Meerburg naar LVB'. „Dat was echt de druppel", aldus de trai ner. Het was een ramp, een zwarte dag, een gebeurtenis die hij nooit zal vergeten. Het kan bijna niet, maar toch is het zo dat hij het nóg erger vindt als zijn ploeg morgen zal verliezen. Zijn echtgenote heeft maar vast geregeld dat ze uit eten gaan, dan wordt het mis schien nog een beetje gezellig. Of Meerburg wint gewoon, dat kan natuurlijk ook. „De druk ligt duidelijk aan onze kant", beseft Van Veen, die denkt dat de krachtsverschillen tussen beide ploegen gering zijn. „In zo'n derby is het niet altijd de beste ploeg die wint. Een klein beetje geluk bepaalt vaak de wedstrijd. Er gebeuren ook vaak rare dingen: spelers kunnen in zo'n wedstrijd soms ontzettend veel." Alles wat Meerburg is hoopt natuurlijk dat dat vooral voor hun spelers geldt. Want die ble ken tot nog toe juist niet zo veel te kunnen. Meerburg kende een zeer slechte competitiestart, met forse nederlagen. Als Van Veen naar oorzaken zoekt, komt hij eerst terecht bij het vertrek van drie spelers: Bennie Kotten- hagen en Martin van Zaanen gingen naar UDO, Bas van Heek meldde zich bij Alphense Boys. Vervolgens raakten in de oefen periode een aantal verdedigers geblesseerd en daarbij bleek dat Meerburg geen hecht team bin nen de lijnen kon brengen. Jon geren waren nog onwennig, ou deren lieten de nieuwkomers een beetje in de steek. De neu zen staan nog niet allemaal de zelfde kant op, in de woorden van de trainer. „Voordat Van Veen kwam is de discipline verwaarloosd", zegt aanvoerder Ger van der Werff. Ook hij noemt het groot ste probleem het vertrek van drie goede spelers, die boven dien een mooie 'buffer' vorm den tussen de oude groep derti gers en de jonge nieuwkomers. „Nu is er eigenlijk geen aanslui ting tussen jong en oud, de trai ner doet er wel van alles aan om die aansluiting weer te krijgen." Dat de ploeg uit Zoeterwou- de-Rijndijk vooral in het begin met grote cijfers verloor, komt volgens Van der Werff ook door het nieuwe spelsysteem dat trainer Van Veen wilde invoe ren. Meerburg speelde met drie spitsen en met de laatste man voor de verdediging. Tegen woordig lopen er weer twee spitsen in het veld en dat gaat beter hoewel het niet aan de stand is te zien. „We verloren ongelukkig van MMO en LFC", zegt Van Veen. Van der Werff: „We zitten in de hoek waar de klappen vallen. Ik hoop dat de ommekeer snel komt." „Meerburg degradeert niet", is de overtuiging van Van Veen. „Gezien het spelpeil moeten we ons kunnen handhaven." Ook over de toekomst van de club is hij optimistisch. Zoeterwoude- Rijndijk mag dan wel een kleine gemeenschap zijn, Meerburg lijdt daar niet onder. De club beschikt over een brede selec tie, er zijn totaal tien senioren elftallen, bij de jeugd kan er in elke leeftijdsgroep een team op de been worden gebracht. „Meerburg is een beetje een bruisende vereniging, waar een hoop wordt georganiseerd", zegt Van Veen. Vandaar dat hij zich ook geen SPORT OP TV ZATERDAG 13 15-18 15 BBC 1. Grandstand voetbal (o a een samenvatting van Engeland-Nige- ria), paardekoersen vanaf Ascot en Amtree, rugby (rechtstreeks verslag van de wed strijd Schotland-Zuid-Afrika). voetbal (rust standen), snooker (Engelse kampioen schappen vanuit de Guild Hall in Preston). 14 00-16 00 EURO. Gewichtheffen: WK vanuit Istanbul, finale vrouwen tot 50kg. 14.00-17.00 Did 3: Sport extra- o.a. tur- 17,00-19.00 EURO: Gewichtheffen: WK vanuit Istanbul: Finale mannen tot 59kg. 17.30-18.02 Did 1: Sportschau. 17.30-18 15 BBC 2: Snooker recht streeks verslag van de Engelse kampioen schappen vanuit de Guild Hall in Preston 18 10-18 40 RTL 5: Sport Duits voetbal. 18 45-19 10 RTLSport. 19.10-19 50 Did 1: Sportschau: met Bun- des liga-voet bal 19 30-20.00 BRT 2 Sport. 19 30-23.00 Super College football, rechtstreeks verslag van de wedstrijd Notre Dame-Airforce. 22.00-23.20 Did 2: Dasaktuelle Sport- Studio. 22 16-23.10 Ned 3: Studio sport. 23.00-23.15 BRT 1 Sport op zaterdag. 00 00-01 00 BBC 1. Match of the day: voetbalmagazine met samenvattingen van de vandaag gespeelde wedstrijden in de FA Carling Premiership. 01.45-03.10 BBC 1 Snooker, verslag van de Engelse kampioenschappen vanuit de Guild Hall in Preston 11.30-13.30 Ned 2 TV Sport. 12.30-13 00 BRT 1 Sportmiddag. 1300-1400 EUR0. Veehtsporten-. Inter- nationaal Festival vanuit Leeuwarden. 14 00-15.00 EURO: Gewichtheffen. WK vanuit Istanbul, finale vrouwen tot 54kg. 14.55-16.15 BRT 2 Sport extra, veldrij den, rechtstreeks verslag van de Super- prestige-veldrit in Gavere. 15.05-17 00 Did 1Sport extra: paar- desport (Grote Prijs van Duitsland, con cours hippique vanuit Berlijn), turnen <WK- landenteams, vrouwen, vanuit Dortmund) 15.30-18.10 BBC 2: Sunday grandstand rugby league (Groot-Brittannie-Australië), snooker (Engelse kampioenschappen). 16.50-18 15 Did 2. Sport extra: tennis (Virginia Slims Masters vanuit New York en ATP-finale vanuit Frankfurt), voetbal (2e Bundesliga en een portret van EK-kwalifi- catie-tegenstander Albanië), basketbal (Bamberg-Leverkusen). ijshockey (Köln - Düsseldorfen turnen (WK landenteams vanuit Dortmund) 18.00-18.30 Super: Paardesportmagazi- bal. 18.10-19.10 BBC 2 Rugby special: ma- tazine, o.a. Schotland-Zuid-Afrikaen wansea-Neath. 18.35-20 00 Ned 2: Studio Sport. 18.45-19.10 RTL Sport. 18.50-19.10 Did 3 Sport im Westen. 19.30-19 58 BRT 1 Sport. 19.30-20 00 BRT 2 Sport 20.30-20.40 RAI UNO: Sport. 22.00-22.50 BBC 2. Snooker: recht streeks verslag van de Engelse kampioen schappen vanuit de Guild Hall in Preston 21.55-22.00 Did 2 Sport am Sonntag. 22.00-00.00 E-URO: Voetbal: Braziliaans competitievoetbal, 2e ronde. 22.10-22.40 BRT 1 Sportweekend. 22.15-23 04 Ned 2: Studio sport: Itali aanse en Spaanse voetbalcompetitie. 22.30-23.00 Super: Sport: zeilen, Com modore Cup 23.30-00.05 RAI UNO: Domenica sporti- Bondscoach Van Altena weet dat 't met rugby nooit iets kan worden HILVERSUM GPD Crisis in de Nederlandse rugby- wereld, na de derde verliesbeurt op rij? Welnee. Verre van dat zelfs. De sport is klein, de bond ook en de verantwoordelijke man blijft net zo lang in het za del zitten als hij zelf wil. John van Altena (47) wordt niet, zoals bijvoorbeeld zijn vakbroeder Dick Advocaat bij de voetbal lers, gevolgd door een hijgerig mediacircus dat na weer een nederlaag om het hoofd van de bondscoach schreeuwt. Er is trouwens ook geen enke le reden om de positie van Van Altena ter discussie te stellen. De Hilversumse garagehouder heeft in anderhalf jaar vooral de wind in de zeilen gehad. Vanaf mei '93, het moment dat het va derlandse 'rugbymonument' (106 interlands) het roer over nam van Ben Manshanden, scheen langdurig de zon boven de sport van de stoere mannen. De drie buien die nu zijn geval len, hebben het humeur van Van Altena niet kunnen beïn vloeden. Dat komt omdat hij verdraaid goed weet waarmee hij bezig is. Het klinkt hard, maar met het vaderlandse rugby wordt het nooit wat. Zelfs op langere ter mijn zit er geen positieve wen ding in. Een B-sport die gè- doemd is een B-sport te blijven. Voor rugby op hoog niveau zal de Nederlandse liefhebber aan gewezen blijven op de Engelse BBC. „Al kreeg ik morgen een miljoen in handen om met Oranje een grote stap voor waarts te maken - het zou niet lukken", zegt Van Altena zonder enige schroom. Stoere stappers De bondscoach zou de kinder schoenen graag verruilen voor een paar stoere stappers, maar beseft dat hij steeds te maken krijgt met een aantal factoren waarop hij geen greep heeft. De voornaamste: de werkgevers van de internationals. „De meeste jongens krijgen nauwe lijks steun van hun baas. Voor iedere trip moeten ze snipper dagen opnemen. Een week voorafgaande aan een interland Bondscoach John van Altena: „Al kreeg ik morgen een miljoen in han den om met Oranje een grote stap voorwaarts te maken - het zou niet lukken." foto cpd woensdag en vrijdag bij elkaar. Vóór het duel met de Belgen kreeg ik van enkele spelers te horen dat ze niet konden ko men op de vrijdag. Snipperda gen op of geen toestemming van de werkgever. Tsja, wat moet je dan? Ik kan eigenlijk maar één antwoord geven: vooral geen pretenties hebben". Van Altena kan de stroeve houding van de bazen van de internationals aan de ene kant wel begrijpen. Als garagehouder zou hij het ook niet leuk vinden als zijn monteurs in en uit lie pen. „Maar hier is het echt een beetje doorgeslagen naar de an- werking, ongelooflijk. Wie steeds op structurele pro blemen botst, moet de moed toch een keer in de schoenen zaJdcen. Vari Altena heeft er geen last van. Hij kende bij het vertrekpunt de mogelijltheden en vooral de onmogelijkheden van zijn job. „Ik zal me ook niet zo snel afvragen waar ik het al lemaal voor doe. Dat weet ik namelijk: voor die jongens. Rugby is de meest sociale sport die ik ken. Je wordt vrienden voor het leven. Het zit opgeslo ten in de sport. Als er eentje een fout maakt, moeten die andere veertien als een gek aan het Je kweekt zo een heel sterk saamhorigheidsgevoel. Ortho pedisten, chirurgen, stukadoors, metselaars en studenten lopen door elkaar heen en dat geeft rugby toch iets aparts". „Soms heb ik wel eens een beetjè te doen met mijn spe lers", vervolgt Van Altena. „Het is echt heel zwaar voor ze. Wer ken, trainen in de avonduren, na middernacht onder, de wol en dan de volgende dag weer aan de arbeid. Dat valt waar achtig niet mee. Dan wil je ook resultaat zien van je inspannin gen. Een maandje terug speel den we tegen Rusland, een ruig gezelschap hoor. Alle grote lan den zijn er daar al een keertje onderdoor gegaan. Nou, som mige jongens stapten van het veld of ze met een stel haaien hadden gevochten. Overal blau wen plekken, bloedende won den, hechtingen, noem maar op. Die lui waren fysiek zóveel sterker. Ik had echt medelijden met ze." Van Altena kent zijn plaats en doet zich niet groter voor dan hij is. Nederland zal nooit de kloof met de wereldtop kunnen dichten. Een utopie. Italië kan dat wèl. „Logisch, als je ziet hoe ze daar bezig zijn met het rug by. Voor het nationale team wordt jaarlijks tussen de drie en vijf miljoen gulden uitgetrok ken. Er verrijzen heuse stadions in grote steden en internatio nals hebben halve banen. Wer ken 's ochtends en kunnen de rest van de dag trainen. Als je dat op de Nederlandse situatie legt, dan weet je toch genoeg?" Na de 10-0-nederlaag tegen België zijn hier en daar wat kri tische noten gekraakt met be trekking tot Oranje. Zo zou de strijdwijze niet deugen en kreeg 'kicker' Mark Michelsen, die de bal bij zeven pogingen niet één keer tussen de palen wist te mikken, er flink van langs. „On zin", zegt Van Altena resoluut. „Je wint met z'n allen en je ver liest met z'n allen. De vorm van de dag was er niet en we misten ook nog eens een paar belang rijke krachten. Daarbij hebben die Belgen echt geen verkeerde ploeg. De laatste vijf jaar heb ben we slechts één keer van ze gewonnen. Zo uitzonderlijk was die nederlaag dus ook weer ZOETERWOUDE-RIJNDIJK De grote wens van Meer burg is dat op het kunst grasveld voor de kantine ook bindende wedstrijden mogen worden gespeeld. De standaardteams spelen nu op het grasveld, dat in de ogen van de club net even te ver van het clubhuis af ligt. Bij de renovatie over twee jaar zou de Zoeter- woudse vereniging dan ook het liefst de toplaag van kunstgras vervangen door materiaal dat de ICNVB te vergelijken vindt met gras. Hogere seniorenelftallen mogen van de bond op het kunstgras geen bindende wedstrijden spelen omdat dan sprake zou zijn van competitievervalsing. Dat er acht jaar geleden niet voor is gekozen om het andere veld van kunstgras te voorzien heeft volgens voorzitter Jos Silverentand te maken met het feit dat het hoofdveld voor de kan tine toen aan renovatie toe was. Als er een besluit is ge nomen over het nieuwe materiaal voor de toplaag, kan de club ook gaan bepa len bij welk veld ze een tri bune gaat bouwen. Meerburg is ondanks dit probleem 'enorm tevreden' met het kunstgrasveld, al dus Silverentand. Meerburg was acht jaar geleden de eerste club in de Leidse re gio die een dergelijke voor ziening kree& Nu is het nog steeds de enrge voetbalver eniging in de buurt met zo'n veld. Andere clubs maar ook de KNVB maken er dan ook gretig gebruik van. „We verhuren het re gelmatig en maken er zelf ook volop gebruik van", al dus Silverentand. Rien van Veen traint er overigens niet op met de selectie, omdat hij de on dergrond te veel vindt af wijken van het gewone gras waarop de wedstrijden wor den afgewerkt. De vervanging van de toplaag kost weer handen vol geld maar ook dat levert volgens de voorzitter geen probleem op. „De gemeen te heeft daar rekening mee gehouden." Pas als de club zelf om een duur extraatje vraagt, zal de gemeente 'nee' verkopen, verwacht hij. „Maar volgend jaar gaan we ons pas oriënteren op de nieuwe ontwikkelin- ^roc Ird e enr len LEIDEN Fn^ ntm De wedstrijd van de week is een volledige Oegstgeestse aang^jjn genheid. ASC-UDO wordt gadegeslagen door Wim van Harskarijen De Sassenmeimer is oefenmeester bij de hoogst spelende club.j w Oegstgeest. Voor de beste voetballer van het veld ligt er een pln schoenen klaar. Voorts geeft Van Harskamp cijfers aan de spelfuld en scheidsrechter. UagJ ASC en UDO doen dit seizoen manmoedige pogingen om uit Leidse zondagafdeling te komen. De twee clubs versterkten zj aanzienlijk en benoemden voorts twee nieuwe kapiteins. Wd Gallert (ASC) en Nico van der Salm. De wijzigingen hebben i|!^ niet een positie aan de kop van de ranglijst opgeleverd. I Lila Leidsch Dagblad Meerburg-trainer Rien van Veen herinnert zich nog hoe zijn club tien jaar geleden naar de afdeling degradeerde. „Toen was ik helemaal van streek, ik was echt niet aanspreekbaar." foto holvast/marklamers zorgen maakt over de toekomst. Bij de jeugd en in het tweede spelen voetballers die klaarge stoomd worden voor het eerste. Zelfs al zou Meerburg degrade ren, dan betekent dat nog niet de definitieve instorting van het vierde-klassebolwerk in Zoeter - woude-Rijndijk. Van Veen: „Als we degraderen - maar daar ge loof ik niet in - dan zijn we bin nen een of twee jaar weer te rug." Doelpuntenmaker van de week: Erwin Beltman (Wassenaar) 3 1) Dennis Stuifzand (Docos) 2 13 2) Fred Bloem (Noordwijk) 0 12 3) Maurice van Berkel (Leiden) 0 9 4) Theo Aanhane (VVSB) 0 9 5) Kees Haasnoot (KRV) 0 8 6) Marco de Ridder (Katwijk) 0 7 t> Raymond Klinkenberg (Leiden) 0 7 8) Ruud de Klerk (Foreholte) 0 7 O Peter Scheltus (TerLeede) 0 7 w) Johan de Ridder (Docos) 1 7 BMBwaasiasagg MMMNfope pt a itanc Diadora stelt voor de topscorer van de week een Marco van Basten T-shirt beschikbaar. De meest produktieve voetballer van de maand ontvangt een pi Diadora Rosse Nero voetbalschoenen t.w.v. 169,95. Aan het einde van het seizoen krijgt de winnaar van het klassei een Diadora-trainingspak, coachjack, shirt, broek, kousen, een paar voetbalschoenen, tas en een voetbal. De nummer twee verdient een Diadora-trainingspak, een paar voetbalschoenen, tas en een voetbal. De derde plaats is goed voor een paar Diadora voetbalschoen! tas en een voetbal. lEIDEf Zowel UVS als Alphense BoyS beleeft bange dagen. De hoofd klassers uit Leiden en Alphen hebben een lastige uitwedstrijd voor de boeg. UVS probeert morgen in Oostzaan tegen OSV een einde te maken aan de in drukwekkende serie competitie nederlagen. Alphense Boys hoopt in Voorburg minimaal een punt af te snoepen van To- negido. Trainer Gerard Désar van UVS is nog niet ten einde raad, maar beseft dat elke volgende nederlaag er één te veel is. „We begonnen deze competitie met een bijzondere serie van drie doelpuntloze gelijke spelen",, zegt de Leidenaar. „Maar de volgende reeks van vijf nederla gen is minstens zo bijzonder. Het moet niet gekker worden." Désar twijfelt, of hij spits Walter de Kievit morgen kan inzetten. „Hij kwakkelt al de hele compe- I00{ Pb'11 titie en kan nooit eens volhar spelen." Lat Collega Bahlmann van Khor phense Boys heeft eveneèlles problemen in de voorhoede. Jiitie kuitblessure van Sander Beulhrec na zijn optreden tegen OSV vfnoe ergerd. Daarnaast rekent de l phense trainer niet op FnHarc Bakker en Mare Feldmann. hing middenlinie ziet er op papfejjn een stuk sterker uit dan voifcjn week, omdat Joop TegelaarBrec Marco Parinussa hun schorstest hebben uitgezeten. Bahlmapm overweegt om het geslaagde èiebl periment met Jacques Key aflag ter de (tweemans) aanval \fepor vorige week te herhalen. pooi Aan tegenstander Tonegf Tc bewaart Alphense Boys ovflroc gens goede herinneringen. Infaal slotfase van het vorige seizcfait i voorkwamen de Alphenaak vc met een verdiend gelijkspel flaat, de Voorburgers voor eigen jjdien bliek kampioen werden. beid ppoi LEIDEN FRANK BONTE SQUASHMEDEWERKER In de eerste divisie lijken de vrouwen van LSRC na de 1-4 nederlaag tegen Alphen nog niet uit de misère. Nu was Kam pong 2 met 1 -4 te sterk voor de Leidse ploeg. Evenals tegen Al phen was het ook nu weer Carla van der Berg die voor het enige Leidse winstpunt zorgde tegen Dagmar Otwarsen en dat punt scoorde zij met verlies van maar vijf punten, 9-4, 9-1, 9-0. Toch gloort er wat hoop in de Leidse gelederen. Kitty Klaassen kwam in vijf games tegen Evelien van Laan net tekort, 8-10 in de vijfde game. De mannen van Dekker Squash zullen hard moeten vechten om de degradatie uit de tweede di visie te ontlopen. Met Ton Cre- ighton is dat al een opgave maar zonder hem is een neder laag in de meeste wedstrijden reserves was in Amsterdam z geen gamewinst te behalenis was Jaap Zwart daar tegen S man in de laatste game dichtfc 8-10. Steyn Sport won in de deti divisie knap van het stel Squash Hillegom 2, 2-2, 2-3» beter gamegemiddelde. All® de Voorschotense nummer fl Marco van der Berg, kon gal game pakken tegen Pieter Vreugd. Teamgenoten Di Graaff en Patrick Whitwoj' trokken de score gelijk, tenj Rob van Kuyk pas in vijf g het onderspit dolf tegen Klingen. Vooral de nummer vier de Voorschotense ploeg, Dis Graaff, was tegen de HUlegol" mers in goede doen. Met 9-0jd 3, 9-6 liet hij John Hutchj' geen enkele mogelijkheid, spelend moet hij voor Std( Sport in deze competitie nog» nodige welkome punten

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 24