'Opgelegde geheimhouding over ontslag is onwettig' Nieuwe stichting streeft naar behoud groen in Leiderdorp Leiden Regio Boskoopse boomkwekers in de race voor milieuprijs Nieuwe prinsen carnaval Pizzeria moet verdwijnen Gezellige veiling voor Liefde voor Harmonie Autokrakers Onze cadeau winkel gaat open als de Jack pot valt. -[Holland Casino MAANDAG 14 NOVEMBER 1994 Inbrekers slaan slag leiderdorp» Drank en geld zijn in de nacht van vrijdag op zater dag gestolen uit een woning aan de Coomhertdreef in Leider dorp. Om binnen te komen werd de achterdeur opengebroken. Een videocamera en een -recorder werden het afgelopen week einde ontvreemd uit een woning aan de Burgemeester Bakhui- zenlaan in Leimuiden. De inbrekers kwamen binnen door een raam open te breken. Een woning aan de Rijndijk in Hazerswou- de werd gisteren tussen drie uur en kwart over tien bezocht door inbrekers. Ze kwamen binnen door de achterdeur open te bre ken en gingen er vandoor met geld en waardepapieren. Gewonden bij botsing tegen boom woubrugge» Een 26-jarige automobilist uit Bodegraven en een 39-jarige passagier en tevens plaatsgenoot zijn zaterdagochtend rond vijf uur gewond geraakt bij een botsing tegen een boom. Het ongeluk gebeurde op de provinciale weg 7 in Woubrugge. Op het tijdstip van het ongeval was het mistig. De bestuurder, die alcohol had gebruikt, is met inwendig letsel overgebracht naar het AZL. Zijn passagier is met verwondingen in het gezicht eveneens naar het ziekenhuis overgebracht. Aanrijdingen op Alphense kruising alphen aan den run Een 99-jarige man uit Leimuiden is vrijdag avond gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Zeger- baan en Eisenhowerlaan in Alphen. De man zat in een auto waarvan de 18-jarige bestuurster de macht over het stuur ver loor en tegen een verkeerslicht tot stilstand kwam. Het slachtof fer werd met voet- en beenletsel overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis Leiden. Bij de botsing raakte de verkeerslich teninstallatie buiten werking. Een dag later raakte een 29-jarige vrouw uit Gouda gewond op dezelfde kruising. Zij werd met onbekend letsel overgebracht naar het Acamisch Ziekenhuis Leiden. De vrouw reed vanaf de Zegerbaan de kruising op en botste daarbij frontaal op een auto die werd bestuurd door een 44-jarige man uit Alphen. Na de aanrijding schoot de Alphenaar met zijn wagen naar de andere kant en botste op een stilstaande auto op de Ridderbuurt. De bestuurder van deze auto, een 63-jarige Alphenaar, liep hoofd letsel op. Sieraden gestolen alphen aan den run Bij een inbraak in een huis aan de Jeltje de Bosch Kemperstraat in Alphen zijn gisteren sieraden en een por temonnee met 100 gulden gestolen. Een raam van het huis werd opengebroken. Inbraak bij Alphens bedrijf mrun» Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag behoorlijke slag geslagen bij een inbraak i bedrijf aan de Prinses Beatrixlaan in Alphen. Vijfduizend gulden, 200 Duitse marken en 150 VW-bonnerTWerden uit een stalen kast gestolen. Een raam van het bedrijf werd opengebroken. Greep uit kassa alphen aan den run Op brutale wijze is zaterdagmiddag onge veer 1000 gulden uit een kassa van een supermarkt aan de Juli- anastraat in Alphen gestolen. Een nog onbekende man deed een greep in de openstaande kassa en maakte zich vervolgens uit de voeten. Buiten stond een auto met draaiende motor. Even later werd de auto, die bleek te zijn gestolen in Nunspeet, aangetrof fen in de Stationsstraat. De inzittenden waren gevlogen. Vandalen ingerekend alphen aan den run De Alphense politie heeft in de nacht van za terdag op zondag vijf jongens en een meisje aangehouden die verdacht worden van vernielingen in de Emmalaan. De zes - in de leeftijd van 18 tot 20 jaar - maakten deel uit van een groep. De politie verwacht nog meer aanhoudingen te kunnen doen. In dezelfde nacht werden ook vernielingen gemeld aan twee au to's in de Hooftstraat. Bij een van de vervoermiddelen werd in de motorkap een hakenkruis gekrast. In de Ds. Meijerlaan werd een schooltje in de brand gestolen. Er ontstond veel schade aan de kunststof ramen. De brandweer moest er aan de pas komen om de brand te blussen. Zwemmer slaat badmeester wassenaar Een 30-jarige Rotterdammer heeft gistermiddag in het Tikibad in Wassenaar een 29-jarige Leidse medewerker t het zwembad geslagen. De Rotterdammer was met circa twintig vrienden in het bad en werd door de medewerker aangesproken omdat hij andere gasten intimideerde. Daarop deelde de Rotter dammer enkele vuistslagen uit en werd daarbij geholpen door zijn vrienden. De Wassenaarse politie moest er met twaalf agen ten aan te pas komen om de groep te kalmeren. De Rotterdam mer is gearresteerd. De medewerker liep kneuzingen en zwellin gen in zijn gezicht op. boskoop» ruud sep De Boskoopse neven Bert en Bart van der Starre zijn genomi neerd voor De Zilveren Wesp, de nationale landbouw-milieu- prijs die aanstaande donderdag door landbouwminister J. van Aartsen wordt uitgereikt. De twee hebben sinds twee jaar een hypermoderne, -uiterst milieuvriendelijke boomkweke rij aan de Alfensvaart in Bos koop. De kwekerij van de neven Van der Starre voldoet nu al ruim schoots aan de milieu-eisen waar de meeste kwekers in de regio Boskoop nog tegenaan hikken. De neven kweken bo men in pot. Zij recirculeren al hun water en geven de planten van onder af water, door de bo dem waarop de planten staan onder water te zetten. Het is een systeem dat tot nu toe bijna alleen in de glastuinbouw wordt toegepast. Voor het spuiten met bestrij dingsmiddelen hebben de Bos kopers een heel eigen systeem ontwikkeld. Zij hebben daar voor een speciaal voertuig dat als een tunnel langzaam over de bomen heen rijdt. Tijdens het spuiten zijn de bomen daardoor volledig afgesloten van de bui tenlucht, waardoor het gif zich niet verspreidt. Hierdoor kon het gebruik van bestrijdings middelen met ongeveer zeven tig procent worden terugge drongen. leiden Hans Verbiest is de nieuwe prins carnaval van de Leidse Huts potten. In het Antonius Clubhuis kreeg de Leidenaar, eigenaar van een hoveniersbedrijf, zaterdagavond de bijbehorende versierselen. Prins Hans I wordt het komende seizoen bijgestaan door zijn vrouw, prinses Francine (rechts), en dochter ,'page' Marieke (links),. In Warmond kwam de nieuwe prins carnaval met zijn motor de zaal ingereden. Prins Aad II en zijn gemalin prinses Nicotine I, in het dage lijks leven beter bekend als Aad en Nicoline Heemskerk, gaven op die manier een daverend startsein voor het nieuwe carnavalsseizoen als opvolgers van prins Leo II en prinses Lies I. Een optreden van Gordon was het hoogtepunt bij de Cascarvieten in Alphen aan den Rijn. Dick Verkerk werd in Avifauna gekozen tot Prins Cascar XXX. De Alphense prins carnaval leidt op 10 december de festi viteiten voor het 30-jarig jubileum van de Cascarvieten. FOTO LOEK ZUYDERDUIN D66 ontstemd over raadsbesluit Leiderdorpse ambtenaren leiderdorp» judy n De Leiderdorpse fractie van D66 heeft met raadslid (en ex-wethouder) J. Veldstra in haar kielzog protest aangete kend tegen een raadsbesluit waarbij geheimhouding is opgelegd over alles wat in een besloten vergadering is be sproken over het ontslag van ambtenaren van burgerza ken. Die opgelegde geheimhouding is onwettig, vindt Veldstra. zeggen of zij voor of tegen de genomen besluiten zijn ge weest. Dat is volgens haar is strijd met de Gemeentewet en met het recht op vrije menings uiting. De raadsleden mochten na de vergadering in het openbaar niets zeggen over wat er was be sproken, maar ook niet over de wijze van besluitvorming en de Tijdens de bijeenkomst op 7 november nam de gemeente raad een besluit over het be zwaar dat twee ontslagen amb tenaren burgerzaken hadden ingediend tegen eerdere raads besluiten over hun uitkering. Achteraf was het de raadsleden in hey: openbaar verboden te daarbij gehanteerde argumen ten. Dat laatste vindt Veldstra te ver gaan. Zij wil dat de raad zich op 12 december over haar be zwaar uitspreekt. Veldstra stelt vast dat in arti kel 25 van de Gemeentewet is bepaald dat de raad geheim houding kan opleggen op grond van bepaalde belangen van de betrokkenen, zoals het eerbiedi gen van de persoonlijke levens sfeer en 'het voorkomen van onevenredige bevoordeling of benadeling van bij de zaak be trokken natuurlijke personen of rechtspersonen dan wel van derden'. Volgens haar heeft het openbaar maken van de wijze van besluitvorming niets te ma- Eigenaar Zara van pizzeria II Buongustaio aan de Achthove- nerweg krijgt van de gemeente Leiderdorp tot 1 december de tijd om zijn restaurant te ont ruimen. Het college van B en W is onverbiddelijk: ook het af- haalcentrum moet voor die da tum verdwijnen. „Daarop heeft Zara zijn recht verspeeld", zegt een woordvoerster van de ge meente. De eigenaar moet het pand weer in overeenstemming brengen met wat er in het be- stemmingsplan voor het gebied staat. Dat betekent dat de Itali aan er wel mag blijven wonen. Een half jaar geleden leek het er op dat Zara zijn afhaalcentrum wel mocht houden. De voor waarde was dat de ontmante ling van het restaurant een beetje vlot zou verlopen. Maar Zara heeft tot dusver nog geen aanstalten gemaakt om het res taurant op te doeken. Integen deel, de Italiaan wil geen centi meter wijken. Hij is ervan over tuigd dat hij in zijn recht staat. Het duurde enige tijd voordat definitief vaststond dat het res taurant er illegaal was gevestigd. Eigenaar Zara hield eerst vol dat hij vrienden en kennissen bij hem thuis van eten voorzag. Bestelauto over de kop leiderdorp» Een 21-jarige automobilist uit Leiderdorp is gisterochtend om tien over elf gewond geraakt bij een ongeval op de Engelendaal ter hoogte van de Gallaslaan in Leiderdorp. De bestuurder reed links af vanuit de Gallaslaan de Engelendaal op in de richting van de Persant Snoepweg. In dezelfde richting op de Engelendaal reed op dat moment een 26-jarige Leiderdorper met een bestelauto. Hij kon de automobilist niet meer ontwijken. Er volgde een aanrijding waarbij de bestelauto over de kop sloeg. De 21 -jarige be stuurder is met oogletsel overgebracht naar het Elisabethziekenhuis. FOTO HIELCO KUIPERS leiderdorp» jaap v „Het Leiderdorps groen is karig. Andere gemeenten zitten wat dat betreft ruimer in hun jasje P. van der Vliet ziet met lede ogen aan hoe het groen in zijn dorp steeds meer terrein ver liest. Zijn bezorgdheid heeft hij echter omgezet in actie. Samen met andere Leiderdorpers is hij bezig met de oprichting Van de stichting 'Houdt Leiderdorp groen'. De vereniging wil het bestaande groen in de gemeen te zoveel mogelijk behouden. Maar ook in nieuwe bestem mingsplannen moeten grijs en groen goed verdeeld zjjn. Er is jmMsm noeg werk, nu Leiderdorp gaat bouwen aan de Splinterlaan en in het Doeskwartier. Bovendien is de nieuwbouwwijk Leyhof in aantocht. Een van de redenen om de vereniging op te richten was volgens van der Vliet de bouw van een appartementencom- Alnhei vorig jaar. „Daarover ontstond grote boosheid in de wijk", her innert hij zich maar al te goed. Ook Van der Vliet woont in die omgeving. „De gemeente was toen volstrekt verkeerd bezig. Was te veel gericht op centjes verdienen." Dat er gebouwd moet worden, wil hij best er- Jcennen. ..Maar de afweging moet zuiver zijn. De vereniging zal ieder be stemmingsplan kritisch bestu deren. En dat wordt steeds moeilijker. „Het is een wens van de overheid dat een bestem mingsplan wat globaler wordt. Niet meer zo gedetailleerd alles Dat betekent welis- vriiheid voor de bur- ger die iets wil veranderen aan zijn huis, maar aan de andere kant zal ook een gemeente deze vrijheid goed uitkomen. Als het plan vaag is, kun je je als burger moeilijk ergens op beroepen." Belangstelling voor zijn ver eniging is er genoeg. Vertegen woordigers vanuit de wijken Ziilkwartier en Doeskwartier hebben zich al aangesloten. Waar het nu op aankomt, is een goede samenwerking met het college van B en W. Van wet houder Van Dijk van ruimtelijke ordening heeft Van der Vliet een goede indruk. „Al voor de ver kiezingen in maart heb ik met hem over onze plannen gespro ken." Volgens Van der Vliet ziet de wethouder de vereniging als een ruggesteun voor groenbe- houd. De Leiderdorper denkt ook dat zijn vereniging nodig is om te voorkomen dat Leider dorp versteent. „Ik ben bang dat zonder ons in de komende vijf jaar niets over zou blijven aan groene plekken in Leider- dorp." roelofarendsveen» ken met de persoonlijke levens sfeer van de betrokken ambte naren of dat het hun belangen onevenredig kan bevoordelen of benadelen. Het D66-raadslid verwijst met haar protest naar de Wet Open baarheid Bestuur waarin staat vermeld dat de geheimhouding 'er echter niet toe mag leiden dat overheidsorganen gegevens zouden mogen achterhouden omdat publikatie daarvan mo gelijk een ongunstig licht zou werpen op het door hen gevoer de beleid of de kansen op aan vaarding van het door hen voor genomen beleid zou verklei- „Nou breekt mijn klomp", roept de veilingmeester cryptisch. Niet begrijpend rommelt zijn compagnon wat tussen de plan ten, taarten, beren in mandjes en kerstlichtjes. „Nou breekt mijn klomp, de klompen dus", helpt hij de veilingmeester. O ja. Snel grijpt de man een stel be schilderde klompen en houdt ze omhoog. „Mijn lijst is ook niet volledig", roept hij. Muziekvereniging Liefde voor Harmonie veilde zaterdag een bonte verzameling gebruiks voorwerpen en prullaria in de bloemenveiling in Roelo- farendsveen. Met de opbrengst wil men nieuwe uniformen ko pen voor het ll 0-jarig bestaan in 1998. Plaatselijke bedrijven en winkeliers hadden de goede ren voor de halve prijs geleverd of gratis ter beschikking gesteld. Maar ook werden er een reus achtig konijn en een paar kip pen te koop aangeboden. Het is drie uur. Enkele nieuwsgierigen komen aaarzc- lend opdagen en bekijken de uitgestalde bloemen, potten au gurken en dieren. „Het is de eerste keer dat wij zoiets doen", vertelt Nico Dobbe, een van de organisatoren. Zelf drijft hij een bloemenhandel waardoor hij heel wat ervaring met de veiling heeft. Over de magere opkomst maakt Dobbe zien niet druk. „Vanavond komt de grote mas sa", voorspelt hij. „De mensen zullen heel wat kopen en voor hoge bedragen, ze maken elkaar allemaal gek." Hoeveel denkt Dobbe met de veiling op te ha len? „Ik denk dat we de tiendui zend wel halen maar ik hoop natuurlijk op vijfentwintigdui zend", lacht hij. De veiling begint maar het gaat nog niet echt lekker. Het is duidelijk dat de meeste bezoe- Lekke banden kers geen veilervaring hebben. Om het ijs te breken, geeft men twee keer een pot viooltjes weg aan degene die precies op het goede moment op de knop drukt waardoor de klok op het juiste getal komt te staan. Toch wordt er niet veel verkocht. Kleine dingen als tulpebollen, kaarsen en bierkratten verdwij nen wel maar men blijft met oe dure goederen zitten. Ook een damesfiets, een kinderjas en een kruiwagen wakkeren de koopzucht niet aan bij de onge veer zestig bezoekers, waarvan de helft slechts toeschouwer is. Aan het eind van de middag wordt het echter drukker en komt de sfeer er goed in. Vooral als er een aantal harmonieleden in spijkerbroeken en op klom pen de veilinghal in marcheren, terwijl ze luid op hun instru menten blazen. Hiermee maken ze meteen duidelijk hoe groot de behoefte aan uniformen is. Gezelligheid 's Avonds is de veiling een suc ces, althans wat betreft gezellig heid. Het bier vloeit rijkelijk en er wordt veel gelachen. Het uit eindelijk opgehaalde bedrag valt Nico Dobbe echter tegen: ongeveer vijfduizend gulden. voor een strijd' oin'de klok", ver klaart een vermoeide Dobbe de volgende ochtend. Van de tien enden die hij zelf optrom- elde laar twee ge risen hebben hij. „Ze we- veilklok werkt altijd senaar zijn zaterdagnacht de banden van zeven auto's door gestoken. De daders staken bij sommige auto's alle banden door, bij andere 'slechts' één. De eigenaren van de auto's ont dekten de vernielingen pas gis terochtend. Van de daders ont breekt ieder spoor. voorschoten Autokrakers hebben afgelopen weekeinde meermalen toege slagen in de componistenbuurt in Voorschoten. Uit auto's die geparkeerd stonden aan de Chopinlaan, de Brahmslaan en het Wilhelmina Druckerérf ver dwenen radio's, cassetterecor ders en een dure zonnebril. VRIJE TIJD House 'Forbidden fruit' is de titel van een houseparty op zaterdag 19 november in de Stadsgehoor zaal in Leiden. Vanaf 23.00 uur tot diep in de nacht kan er wor den gedanst. Kaarten kosten dertig gulden in de voorverkoop bij Velvet Music aan de Nieuwe Rijn en veertig gulden aan de deur. Meiden Jongerencentrum 't Stathuys in de Leidse Breestraat houdt op zaterdag 19 november een mei- dencultuurdag met verst hillen de workshops van 14.00 tot 17.00 uur. 's Avonds worden van 21.00 tot 2.00 uur presenta ties gehouden. Deelname aan de workshops kost 7,50 gulden. De entree 's avonds is gratis. Borstvoeding De borstvoedingsgroep loeiden toont woensdag een video over het aanleggen van de baby. Goed aanleggen kan ondermeer tepelproblemen voorkomen. De video is vanaf 20.00 uur te zien bij Josee de Boer aan de Witte Rozenstraat 17. De entree be draagt twee gulden. De video kan ook worden gehuurd. Infor matie: 071-170085. Wenskaarten Stempelen, pop-ups en collage zijn een paar van de technieken voor het maken van wenskaar ten. Maria Rademaker geeft vanaf donderdagmiddag een cursus van zes lessen in het ma ken van wenskaarten. Ook kerst- en nieuwjaarskaarten worden tijdens de cursus ge maakt. Inlichtingen: 071 - 315320. komen. „De m klokangst", meei ten niet hoe zo'r en dan hebben te komen. Dat Roelofarendsveei nieuws is, kost het veel tijd om de mensen er vertrouwd mee te maken." Ondanks alles is Dob be blij met de vijfduizend gul den. „Het was toch ontzettend gezellig." Van 15 november tot 15 decem ber speelt Holland Casino Schevenlngen voor Sinterklaas én Kerstman tegelijk. Vier weken lang kunt u namelijk meedoen met het Holland Casino Bingo Surprise Festival. Wat betekent dat u niet alleen kans maakt op de gewone Jackpot, maar ook op 'n extra prijs. Mits de Jackpot die u in de wacht sleept, meer dan 1000 gulden bedraagt. Welke prijs voor u Is, blijft vooralsnog een verrassing. U mag als gelukkige winnaar na melijk 'n nummer noemen. En de prijs in onze cadeauwinkel pondcert, Is voor u. Eén ding kunnen we nu alvast verklappen: de prijzen die voor u klaarstaan, zijn bepaald niet kinderachtig. Vandaar dat u wel 18 jaar of ouder moet zijn. en met 'n geldig legitimatiebewijs correct gekleed aan de receptie moet verschijnen. In de Holland Casino's kom je ogen tekort.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 11