'Weglopen is niet mijn gewoonte' 7 Een linksbuiten in niemandsland Ditmaal is het de beurt aan UVS Sport Vertrek kwam als een verrassing Start Leidse Korfbalbeker WOENSDAG 9 NOVEMBER 1994 20 1-356463 j Albert van der Berg is teleurgesteld in Ter Leede-vrouwen Hij doet zijn best om niet te negatief te praten over het net beëindigde avontuur bij de vrouwen van Ter Leede. De vereniging kan bij hem nog immer rekenen op een' warm hart en natrappen is al helemaal mijn stijl nief. Maar dat Albert van der Berg teleurgesteld is in een aan tal van zijn speelsters, wordt toch al snel duidelijk. „Ik weet heus wel dat er betere trainers te bedenken zijn dan Albert van der Berg. Dat is het punt niet. Maar dat ont slaat speelsters niet van hun plicht om simpel hun best te doen.' leiden gert-jan onvlee Begin vorige week liet Albert van der Berg aan het bestuur van Ter Leede weten met on middellijke ingang te stoppen als trainer/coach van het laag in de eredivisie geklasseerde eerste vrouwenteam. Hij deed dat schriftelijk, een dag nadat hij met Marja Kruik, de voor/.itster van de vrouwenafdeling, een gesprek had gehad. „in principe hadden we tij dens dat gesprek de intentie uit gesproken om samen door te gaan. Maar hoe langer ik daar over nadacht, hoe meer ik tot de conclusie kwam dat dat geen goede zaak was, De basis om door te gaan ontbrak. En op zón moment moet je de knoop doorhakken. Hoe naar ik het ook vond om dat te doem' Het gaat allemaal, zo weet Van der Berg, om vertrouwen. „Pas dan kun je samen functio neren. Als dat vertrouwen ont breekt, in elk geval niet aanwe zig is bij een aantal speelsters, wordt het heel moeilijk om goed te werken. En dat dat ver trouwen bij sommigen ontbrak, was me wel duidelijk geworden. In dat gesprek met Marja Kruik, maar daarvoor ook. Ik had soms de indruk dat er een loopje met mij werd genomen. En bij be sprekingen wilden sommige da mes nog wel eens met elkaar gaan pralen, in plaats van naar mij te luisteren. Dat soort din gen.'' Een verwijt uil de groep speelsters was ook dat Van der Berg niet hard genoeg optrad. De trainer: „Ach, wat zal ik daarvan zeggen. Ik ben inder daad geen trainer die snel met zn vuist op tafel slaat. Dat is waar. Maar dat wist men bij Ter Leede ook, ik had er per slot van rekening eerder ook al gewerkt. Maar, aan de andere kant: als je eredivisie wilt voetballen, mag je toch ook wel verwachten dat speelsters over zelfdiscipline beschikken. Ik bedoel maar: als je een sprintje trekt, geef je je toch voor honderd procent. En niet voor tachtig? Je traint voor jezelf, niet voor de trainer. En je traint zo goed mogelijk om in de wedstrijd zo goed mogelijk te kunnen ftjnctioneren in het team. Zo eenvoudig is dat toch?' Nu was dat trainen op zich al een probleem voor een aantal selectiespeelsters. Van der Berg: „Let wel, de meeste dames had den vaak goede redenen om er niet te zijn. Studie, blessures, noem maar op. Maar het is na tuurlijk een illusie te denken dat je wat verder kan komen als de helft het op een training laat af weten.' Mogelijkheden om daar tegen op te treden, waren er niet voor Van der Berg. De selectie van Ter Leede is daarvoor veel te smal. „Dus stel je speelsters op die helemaal niet komen trai nen. Voor wedstrijden in de ere divisie. Eigenlijk kan dat na tuurlijk absoluut niet' klacht Albert van der Berg had deson danks met liefde het seizoen af gemaakt bij de vereniging die zijn hart al lang had gestolen, als dat gebrek aan vertrouwen niet nadrukkelijk aan de orde was gekomen. En als hij niet an dere onterechte verwijten naar het hoofd had gekregen. „Eén van de klachten was dat ik het team niet meer zou kunnen motiveren. Voetbalsters in de hoogste klasse van het dames voetbal zouden door een trainer moeten worden gemotiveerd? Ik denk dat de dames die dat zeggen beter eerst zelf maar eens in de spiegel kunnen kij ken." En vervolgend, sprekend uit 1! - -As. - S* - - SpHf Albert van der Berg in gelukkiger tijden bij Ter Leede. een rijke ervaring als trainer van voetballende vrouwen: „Dat de schuld bij een ander neerleg gen, kom je bij vrouwen toch iets vaker tegen dan bij man nen. Als een man een straf schop mist, hoor je hem op zichzelf schelden. Als dat een vrouw overkomt, bestaat de kans dat ze zegt dat de trainer haar niet goed gemotiveerd had'' :w. foto dick hogewoning Van der Berg lacht zelf om dat wellicht iets overtrokken voor beeld. Maar dat is ook direct de enige keer dat er wat vrolijkheid doorklinkt. „Vind je het gek? Het is niet mijn gewoonte weg te lopen. Natuurlijk, ik heb er goed over nagedacht. En ik vind nog steeds dat ik een goede be slissing heb genomen. Maar het heeft me wel wat gedaan. Ik ben er nog elke dag mee bezig." Het vertrek van Albert van der Berg kwam voor Marja Kruik, voorzitster van de afdeling vrou wenvoetbal van Ter Leede, toch nog als een verrassing. „Ik had na ons gesprek de hoop dat Albert door zou gaan. Maar uiteindelijk was hij van mening dat er onvoldoende vertrouwen was. Jammer." Op zich kan Kruik zich wel voorstellen dat Van der Berg tot die conclusie kwam. Het liep allemaal niet optimaal en daar kwamen dan ook nog de vijf nederlagen op een rij bij. De kri tiek van Van der Berg op de spelersgroep, wordt door Kruik gedeeltelijk onderschreven. „Als Van der Berg zegt dat de zelfdiscipline be ter kan, moet ik hem gelijk geven." Na Carla van Scherpenzeel vorig seizoen is Albert van der Berg de tweede trainer die het voortijdig voor gezien houdt in Sassenheim. Het gaat Marja Kruik echter te ver om de selec tie van Ter Leede lastig te noemen. „De gemid delde leeftijd van de selectie ligt vrij hoog. De dames hebben allemaal een eigen mening. Wellicht dat dat het werken iets moeilijker maakt. Maar lastig, nee, zo zou ik de groep ze ker niet willen betitelen." De selectie is hooguit te smal, meent Kruik. „We plaatsten ons als een der laatste clubs in de eredivisie. Tijd om ons te versterken was er nauwelijks. Dat gegeven wreekt zich als er bles sures zijn." Desondanks gelooft Kruik in een happy-end De speelsters hebben beterschap beloofdi aldus Kruik. „Er is afgesproken dat we nu met zn al len de schouders er onder gaan zetten. Ik heb er wel vertrouwen in dat Ter Leede nog een stukje zal stijgen op de ranglijst" Dat zal Ter Leede één dan doen met Don La- grand aan het roer. Gisteren is afgesproken dat Lagrand, die het tweede al onder zijn hoede had, dit seizoen ook het eerste zal gaan trainen. DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071- 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Faxen mag ook: 071-321921. M ondag speelt het lan- M i delijke jeugdelftal van Feyenoord op Var kenoord (12.00 uur) tegen kop loper Ajax. In beide elftallen spelen 'Leidse' spelers. Een daarvan, Alan Campfens, scoor de zaterdag bij Fortuna Sittard - Feyenoord In het officiële me dedelingenblad van de KNVB staat een onjuist voetbalpro gramma voor zondag 13 no vember. Het betreft het pro gramma van zondag 6 novem ber dat nogmaals is afgedrukt. Zondag wordt het verregende programma van 18 september afgewerkt. Zie het sportkatern van vrijdag Veldrijder Bram de Groot uit Zevenhoven won een landelijke wedstrijd in Wierden Bob de Jong (Leimuiden) won tijdens een selectiewedstrijd in Alkmaar met overmacht de 1500 meter bij de junioren. De pupil van Leen Pfrommer ver baasde vorige week al met uit stekende tijden. Lia van Schie heeft zich in Assen geplaatst voor de landelijke selektie NK 5000 meter. In Den Haag be haalde Marco van der Ing (ijs- club Alkemade) een derde plaats bij de supersprint De zaalvoetballers van Snoekie be haalden een 4-2 overwinning tegen De Hommel. Hans van As en Cees van Tongeren behoor den tot de produktieven Op dit moment hebben nog slechts 28 Nederlandse profwielrenners een ploeg voor 1995. Tot nog toe een absoluut diepterecord Ronald van der Tang (Voor hout) komt volgend jaar uit voor de stichting Wesdand Wil Vooruit. Voor de open-klassie kers mag hij voor zijn club Swift/Casba rijden. Soigneur Mon§ Verkerk maakt eveneens de stap richting Westland. Edward Farenhout he.eft in het Zeeuwse Erotic Center een nieuwe topploeg De Neder- landseclubkampioenschappen wielrennen worden in 1995 niet meer in Almere gehouden. Nieuwe kandidaten zijn Lely stad, Dronten, Assen, Gieten en de provincie Zeeland Hans van Deursen en Hans Schoelink (beiden Swift/Casba) zijn ge slaagdvoor het diploma Wiel- rentrainer A Piet Kralt (Rijns burg) is als vierde geëindigd in het nationale wielerklassement voor B-amateurs. Ton van Duy- venbode (Noordwijk) staat op de negende plaats De dart competitie Leiden Bollenstreek is begonnen. Leiders in ver schillende klasse zijn: Whip- persnappers (la), The Bull (lb), WW en Duiventil (2a). Smith and Wesson (2b). The Red Ba rons (3a), Pretcafé (3b), Brand- wijntje 3 (3c) en Jumbo Five (3d) Heike Leijnse (Koude kerk) en Friso Zwerver (Leiden) hebben in Leiderdorp de Open Parencompetitie bridge 1994 gewonnen. In de landelijke meesterdivisie bezet het Leidse team Crash momenteel de ze vende plaats Het vrouwen voetbalelftal van UDO heeft in Hoek Fleurs (Katwijk) een nieu we shirtsponsor Op donder dag 24 november vindt bij w Oegstgeest de uitgestelde leden vergadering plaats Honkballer Dave Rodriquez verlaat Wasse naar en gaat spelen bij het ge promoveerde VUC LKV Spar taan won de eerste competitie wedstrijd gewichtheffen van At las Nijmegen. Wim van der Berg, Dio Degenaars (maakte zijn come-back), Karim Moud- avy en Arjan de La Rie waren de uitblinkers met zeven records. Volgende week worden in Veld hoven de Nederlandse jeugd kampioenschappen gehouden De ploeg van LKV Spartaan be staat uit Wim van der Berg, Henk de Tombe, Miranda van der Berg en Ciska van der Berg De Stichting Triathlon Noord - wijkerhout (STN) heeft van steenfabriek Van Herwaarden toestemming gekregen om het zwemonderdeel van de 5de triathlon in het Oosterduinse- meer te laten plaatsvinden. De triathlon is in 1995 op 2 juli jeugdvoetballer Robert Jan Ra- vensbergen (Ajax) speelde vorig week als verdediger in het Ne derlands elftal onder 16 jaar. Tegenstander Turkije werd in Vlaardingen met 4-3 verslagen Gerard van der Kerkhof heeft in het bestuur van voetbalclub VCL de plaats van secretaris Wim Rietkerk ingenomen Jan van Dam wordt door het be stuur van voetbalvereniging Kickers'69 als nieuwe voorzitter voorgedragen Zaterdag om 19.00 lange-baanschaatswed- strijden om de Residentie Cup in Den Haag De 'Leidse' voet- baljeugd onder de 12 jaar heeft morgenavond een trainiflgUïa- ge bij HVZ in Zoeterwoude- Rijndijk SCOREBORD Mansdorf neemt afscheid Antwerpen De 29-jarige Amos Mansdorf neemt tijdens het toer nooi van Antwerpen afscheid van het internationale tennispu- bliek. De Israëliër, die sinds 1983 deel uitmaakte van het profés- sionele circuit, gaat in zijn vaderland op zoek naar een baan in de zakenwereld. Mansdorf rekte de aanwezigheid in zijn af- scheidstoernooi dinsdag met ten minste twee dagen. Hij won zijn eerste rondepartij met 7-6 6-3 van de Oostenrijker Horst Skoff. Hill eist verdubbeling salaris londen Formule-I-coureur Damon I fill heeft bij zijn werkgever Williams voor volgend seizoen een verdubbeling van zijn salaris geëist. De Brit, die met Michael Schumacher verwikkeld is in een spannende strijd om de wereldtitel, verlangt volgend jaar een gage van ruim drie miljoen gulden. „Ik verdien op dit moment nog net zoveel als in de periode dat ik testrijder bij het team was', aldus Hill in de Engelse krant The Independent. „Dat moet veranderen. Ik heb tenslotte al negen iverwinningen achter mijn naam staan." Wesselink bedwingt wereldkampioen den haag Titelverdediger Alexei Tsjizjov wacht tijdens het WK dammen in Den Haag na drie ronden nog steeds op zijn eerste overwinning. Ook Wieger Wesselink bezweek gisteren niet onder de druk. waardoor Tsjizjov inmiddels drie punten achterstand heeft op Guntis Valneris die met de maximale score van zes punten leidt. De Let nam alleen de leiding, doordat medekoplo per Merins uit Duitsland een nederlaag leed tegen de Senegalees Ba. Europolis wil fusie met Collstrop den haag Het verzekeringsconcern Europolis, tot voor kort sponsor van Nederlands sterkste wieleramateurploeg, wil graag een wielerfusie met de Belgische profformatie Collstrop. Direc teur Wim de Witte van het Nijmeegse bedrijf heeft oud-PDM- manager Manfred Krikke gevraagd de mogelijkheid van een sa mensmelting te onderzoeken. Bij Collstrop staan onder anderen Gert-Jan Theunisse en Adrie van der Poel onder Glasgow Rangers zit omhoog met Pieter Huistra glasgow Pieter Huistra leeft bij Glasgow Rangers in niemandsland. Zon der zekerheid, met een contract van maand tot maand. De laatste wedstrijden heeft de mooie linksbuiten de volle 90 minuten gespeeld. Ook vorige week zondag tegen Celtic, in de immer beladen stadsderby tus sen de protestanten en de ka tholieken. „Maar ik moet hier nog steeds weg, ik weet alleen De clubs staan niet voor hem in de rij, zo heeft Huistra be merkt. Aan de transferprijs hoeft het niet meteen te liggen; voor een bedrag van om en na bij de één miljoen gulden ben je spekkoper. „Als iemand een fat soenlijk bod uitbrengt", denkt de 27-jarige Fries te weten, „valt er met de Rangers best te pra ten." Zijn salaris lijkt een groter struikelblok. Dat kunnen in Ne derland alleen Ajax, PSV en Feyenoord betalen; daarom haakten Twente, Groningen en Heerenveen al snel af. „Qua sta tus en aanzien is de Rangers te vergelijken met Manchester United en Liverpool", zegt Ton van Dalen, zijn zaakwaarnemer. „Er zijn niet zoveel clubs waar Huistra zich kan verbeteren. Hij heeft in Engeland bovendien een beetje de reputatie dat hij rob onderwater IJVS tegen Roodenburg. De kraker der krakers. Maar de veelbesproken klassieker is niet meer. Althans, hij is er wel, maar dan alleen op vriendschappelijke basis. En dat is niet echt. Zo nu en dan staan de ri valen van het verleden nog wel eens te genover elkaar. Maar dat heeft in feite niets om het lijf. Ocfenpotjes zijn het, niet meer dan dat. Eerder dit seizoen eindigde zo'n onechte klassieker in het voordeel van Rooden burg: 1-0 tijdens het Motorhuis-toernooi. Gisteravond volgde de 'terugwedstrijd'. Ditmaal betrof het een duel om de halve finale om de Zilveren Molen. Nu won UVS. met 4-2 op het met een mistroostige nevel bedekte terrein van LFC. De blauw wit ten, rode lantaarndrager in de hoofd klasse, staan nu in de finale. Er is nog niets verloren... Het is voor UVS te hopen dat de zege de blauwwitten wat zelfvertrouwen schenkt. Roodenburg gaf de tegenstander in elk ge val alle gelegenheid om het geschonden imago weer wat op te poetsen. De ploeg van Hennie de Klerk bakte er niet veel van. De blauwzwarten waren weinig in bewe ging en hadden bovendien nauwelijks een antwoord op de razendsnelle uitvallen van UVS. Bij rust was de stand 1 -0 door een treffer van spits Walter de Kievit. Dick van der Heiden scoorde 2-0, waarna Marcel van den Burg, na een afgrijselijke blunder van Andre Devilee, Roodenburg weer terug bracht in de strijd. Kort daarop schook Marco Akerboom uit een vrije trap schitte rend raak: 3-1. Albert Hoogland vergrootte de marge naar 4-1, waarna Patrick Heij- mans II de eindstand op 4-2 bepaalde. Het was een nuttig partijtje voor een handjevol publiek onder leiding van leids man De Graaf uit Stompwijk. Maar een klassieker, nee, dat was het zeer zeker niet. erg slim november z'n laatste Pieter Huistra. foto archief er de beuk niet ingooit. Dat komt door dat smalle koppie van hem. Hij lijkt daardoor heel tenger, maar is dat allang niet meer." Blessures Door blessures heeft Huistra nu een paar keer mogen opdraven. „Maar als iedereen weer fit is, wordt het een ander verhaal. De groep is te groot, d'r moeten er een paar weg. Ik ben er één van." De laatste van een sextet. „De club vond dat de spelers groep te oud was en dat er spra ke was van verzadiging. De groep was een beetje volgevre ten. Maar dat gaat vanzelf als je zoveel succes hebt." De laatste vier jaar won de Rangers in eigen land alles wat er te winnen was. Er moest wat nieuw bloed ingepompt wor den. Daar was Huistra het wel mee eens. „Ik vond zelfs dat ze wat aan de late kant waren met het doorvoeren van veranderin gen. Maar het w< van Huistra om te roepen dat hij jaar bezig was." Dan ben je bij Schotten aan het verkeerde adres. „Daarmee diskwalificeer de hij zichzelf', meent Van Da len. In de tweede competitiehelft stond Huistra er vaker naast dan hij speelde. Huistra miste in z'n vierde jaar bij de Rangers de erkenning en vond dat hij aan een nieuwe uitdaging toe was. „Ik dacht dat het niet zo'n probleem zou zijn een nieuwe club te vinden." Dat viel even tegen. MSV Duisburg meldde zich, een paar weken geleden Queens Park Rangers. „Duisburg zocht een ander type dan ik ben. Hij moest keihard kunnen tackelen op het middenveld, hij moest razendsnel kunnen counteren en ook nog kunnen scoren. Be staat zo'n speler eigenlijk wel?." Hij dacht beet te hebben met QPR, een club uit de Engelse Premier League. Maar ook dat uitstapje liep op een teleurstel ling uit. En nu? „Afwachten hè, ik zou ook niet weten wat ik anders moet doen. Het knaagt aan hem. „Of ik in de put zit? Leuk is natuurlijk wat anders, je wilt graag zekerheid en die heb ik niet." Huistra staat nog steeds op de transferlijst. „En dat duurt in principe net zo lang tot zich een koper meldt. Misschien", hoopt hij tegen beter weten in, „gaan we vandaag of morgen om tafel zitten. Deze situatie kan toch niet eeuwig duren." Met doelman Theo Snelders van Aberdeen is Huistra nog de enige van het grote contingent Nederlanders dat in het Schotse profvoetbal zijn brood verdient. In sneltreinvaart hebben ze het land de rug toegekeerd, van Willem van der Ark, Hans Gill- haus en Theo Ten Caat tot voet ballers met wat minder aan sprekende namen als Peter van der Ven, Luc Nijholt en Leen Kromheer. „Ik ben keeper en hoef niet mee te hollen. Ik hoef alleen maar de bal tegen te houden", zoekt Snelders naar een verkla ring voor de uittocht. Duitsland, achtste finales DFB-bek FC Kaïserslautern - Fortuna K. Bayern München (amal - VfB Stut n.v Bayern München (ama) wint schoppen Schotland Dundee United 1-1. Stand aan kop: Glas gow 12-25, Motherwell 13-24, Hibernian 12-21, Falkirk 13-20 3-3, Motherwell k (Ned) 1-1, Dur- perman (VSt) - Clerc (Ned) 1-1, Galasjov (Rus) - Burleson (Sur) 1-1, Wiersma (Ned) - Jansen (Ned) 1-1, N'Diaye (Sen) ;l 87,20 trio 199,10 I (Pools) 3.17,0 - 1.20,7, 2. Hakatoa hton, 3. Hardy van Epse. Toto- winnend 30 plaats 1,90 3,10 5,00 koppel 12,60 418,60 dubbelwinnend 14,90. rde koers, 2000 m: 1. Invation Nora (De •uw) 2.43.1 - 1.21,6, 2 Irpa Fnsia, 3. Harpy 0. Niet gestart: Toto: winnen koppel 4.70 1,40 plaats 1,30 2,00 5,80 2000 m: Ilse Dakota (Huel) 2.39,8 - 1.19,9, 2. Imro van Cornium, 3. Ilja N. Niet gestart: Isaac W. Toto- winnend 3,60 plaats 2,20 2,60 koppel 6,90 trio 97,10. Vijfde koers, 2000 m: 1. Devils Orchid (Maring) 2.39,9 - 1.20,0, 2. Letisha Hanover. 3. Handsome Lover Niet gestart: Info d'Honte. Toto: winnend 3,30 plaats 1,70 5,30 koppel 14,80 trio 411,40. Zesde koers. 2000 m 1. Generaalnora (De In'ui iDiUl)«;2t"0'rtGin,v,1r8 (WfiUV RllSft 3,202,20 koppel ®,2°tri0 368'30- n Wiersma 4, 8 Burleson, Clerc, Durdyev, Gantwarg, Koeperman, Milsjin en Tsjizjov 3, 15. Aman, N'Diaye en Wesselink 2, 18. Zevende-koers, 2000 nv 1. Griet E zorg (De Wrede) 2.38,9 - 1.19,5, 2 i,3. Hollywood Flash. Niet TAFELTENNIS koppel 30,10 ti Gold Coast Flyer Eltingh (Ned) - Renzenbrink Olhovski (Rus) 7-6 6-2. Antwerpen. Mannen, 1,8 miljoen gulden Eerste ronde: Sampras (VSt/1) - Van Herck (Bel) 7-6 6-4. Mansdorf (Isr) - Skoff (Oos) 7-6 6-3. nly Spirit'. Toto: winnend 5,00 plaats 1,70 3,10 2,1" 321,60 Achtste koers. 1609ir (Comello) 2.02,7 - 1.16,3. 2. Huggy Bear 3. Hans Tempelhof. Niet gestart: Flying d'Aster Toto: winnend 7,40 plaats 2,00 1.00 1,40 koppel 5,00 trio 158,30. Negende koers, 2000 m 1. Fair Tonka (Huiberts jr) 2.37,3 - 1 18,7, 2. Boughtn- paid, 3. Guidonora Toto: winnend 6,70 plaats 2,60 2,20 koppel 8,90 trio 112,80. Tiende koers, 2000 m: 1. Gigilio Casting (Dragt) 2 36,7 - 1.18,4, 2. Fleur Uithui- plat 3,10 3,30 koppel 32,20 ti Riche, 3 Gabrian N. Niet gestart Hey Joe Toito: winnend 3,60 plaats 4,90 2,30 kop pel 2,80 trio 90,30. is Aires. Mannen, 500.000 gulden Omzet totalisator: 181.844,00. (Spa/8) - Arnold (Arg) SPORTPRIJSVRAGEN 6-4 6-1, Frana (Arg) Tilburg - Geleen'l 1-3 (5-03-1 3-2). Eerste prijs: 5 SPORT OP TV Vanavond wordt een begin gemaakt met het toernooi om de Leidse Korfbalbeker, voorheen de LD-Cup. In poule A treedt bekerhouder TOP in het veld tegen Fluks, De Danaïden en Tempo. De groeps winnaar plaatst zich voor de halve finales. De wedstrijden worden afgewerkt tussen 19.00 en 22.50 uur in de Noordwijkhal. 0CM830 euro Tenms a Op vrijdag 11 november wordt het toernooi voortgezet met poule B }o }q in dld 2: sport hel in de Apollohal in Oegstgeest. Hier staan Fides Pacta, Fiks, KZ Lei- nuntpn r,p»anEün°nGPmaga den en Madjoe tegenover elkaar. Ook hier kwalificeert alleen de beste ploeg zich voor de eindronde. Ten slotte wordt de voorronde op donderdag 17 november afgesloten met poule C in de Leidse Vijf Meihal. Het Nieuw-Vennepse KIOS, vorig jaar nog verliezend i9.30-20.30 Super spon g finalist, zal hier tezamen met De Algemene, Crescendo, Pernix en Velocitas moeten uitmaken wie de resterende twee plaatsen in de halve finales gaan i: 19.30-20.00 EURO: Eur 19.30-20.00 BRT 1 Sport. 20.00-23.00 EURO: T 23.30-00.00 RTL 4: Sport. 00.00-01.00 E springruiters vanuit Amsterdam. 00.03-01.03 Ned 3: Studio Sport: tennis, ECC-toernooi van Antwerpen 01.00-01.30 EURO: Eurosportn.euws DONDERDAG De finale-wedstrijden worden op dinsdag 20 december gespeeld i de Vijf Meihal. De toegang tot de hallen is op alle speeldagen gratis. 20.35-21.54 Ned 3: Studio Sport 22.16-22.34 Ned 2. Sport|ournaal. 23.00-00.00 EURO: Motoren: auto-

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20