Schrijvende Lezers/Info Overdekt winkelcentrum aan Leidse Kaasmarkt WOENSDAG 9 NOVEMBER 1994 chef adriaan brandenburg.071 -356484. OMBUDSMAN LEIDSCH DAGBLAD Waarom foto zonder nieuwswaarde op voorpagina? Foto's in de krant genieten de speciale belangstelling van de lezer. Ik merk dat aan de reac ties als een foto-onderschrift onvolledig is of fouten bevat. Over een stuk tekst dat tekort komingen vertoont, klaagt men ook wel, maar het aantal bellers is dan duidelijk minder. De fotokeuze van de redactie vooral waar het de voorpagina betreft, stuit bij lezers wel eens op onbegrip en kritiek. Ik citeer nu uit een brief van een lezer die uitpakt tegen de kleurenfoto die op de front van de krant van 29 oktober prijkte. Daarop stond een vrouw met op haar schouder een grote haan. Het onderschrift, met als kopje Te vroeg gekraaid, luidde als volgt: Dat je zelfs als haan nooit te vroeg (victorie) moet kraaien, ondervond het fraaie exemplaar op de schouder van Marie Fran co ise Desbant die in het zuiden van Frankrijk in Chateauneuf les Martigues woont. De buurt klaagde de haan aan, omdat hij de ochtendrust verstoorde met zijn gekraai en cle gendarmes sloten het dier vervolgens op in een doos op het plaatselijke poli tiebureau. Waarom plaatst de redactie deze foto zonder nieuwswaarde uitgerekend op de voorpagina, wil deze lezer weten. Dat een ochtendblad dat doet kan hij zich nog wel voorstellen. ,,De vroege lezers wrijven zich de slaap uit de ogen en glimlachen bij het zien van een aardig plaatje. Maar uw krant valt bij ons sinds jaar en dag pas tegen 6 uur 's avonds in de bus en dan zijn wij heus wel uitgeslapen. Het grote gebied dat door uw krant wordt bestreken, kan toch elke dag een interessante, boei ende, sentimentele foto opleve ren? Een foto waarbij de lezers zich betrokken voelen, waarmee zij binding, voeling hebben. Dat is toch juist de kracht van een regionale krant. Marie Fran«;oi- se Desbant in Chateauneuf les Martigues interesseert mij geen klap. Trouwens als er een ver slaggever op afgestuurd zou worden om het verhaaltje van de haan te 'checken', zou er geen veer van heel blijven'. Ik zal in het algemeen iets over de fotokeuze zeggen en vervolgens op de opmerkingen van deze lezer ingaan. De redactie beschikt niet al tijd over een goede, pure nieuwsfoto voor pagina één. Er RUUD PAAUW nig aan de hand is of dat foto's met nieuwswaarde niet tijdig ter beschik king zijn dan wel kwalitatief niet aan voldoen. Sommige nieuwsfoto's zijn soms ook uitgespro ken saai. Een confe rentie van ministers mag heel belangrijk zijn, als de foto niet meer oplevert dan wat heren op stoe len, zal de redactie al gauw zeg gen: is er niet wat anders. Dan wordt er wel gekozen voor een illustratie, als die er tenminste is, met een wat verstrooiend ka rakter: amusant, humoristisch of vertederend. De krant is natuurlijk in eer ste instantie bron van nieuws, maar daarnaast mag zij ook wel degelijk lichtere kost brengen. Bewaar me voor een dagblad Ik ben het overigens geheel eens met de lezer als hij schrijft dat een krant als deze zich voor al regionaal moet profileren en dat dat ook zeker geldt voor het fotobeleid. Talloze 'boeiende, interessante en sentimentele' foto's uit de regio zijn er al in de loop der jaren door deze krant gepubliceerd. De redactie kan niet worden verweten dat zij daar geen oog voor heeft. Maar om te zeggen dat dergelijke fo to's elke dag in de regio voor het oprapen liggen, lijkt mij wat overdreven. Zelf vond ik de foto van de vrouw met de haan, gecombi neerd met het foto-onderschrift, heel aardig. Mij stoorde het niet dat de haan niet uit Katwijk, Leiden of Langeraar kwam doch slechts uit Chateauneuf les Martigues. Ik vond het een mooi, fier beest en hoop van harte dat hij intussen niet in de soep is beland. Wat mij nogal verbaast is de opmerking van de lezer dat van het verhaal over de haan 'geen veer heel zou blijven als je het zou checken'. Foto en bericht, waren afkomstig van een dege lijk persbureau (EPA). Waaraan ont leent de lezer zijn twijfel aan de juist heid van het be richt? Revanche? Er was nog een foto die de wrevel van een lezer opwekte. Vorige week vrijdag prijkte die vijf kolom breed, onder de kop Vrouwelijk schoon achter ramen van Leids politiebureau, op de voor pagina. De foto is 's avonds van buiten genomen en toont een werkkamer van de politie waar in posters van (ik citeer nu even de politievoorlichter) 'niet volle dig geklede vrouwen' hangen. „Wat een aandacht en wat een ruimte, notabene op de voorpagina, voor iets dat toch nauwelijks wat te betekenen heeft. Het is absurd. Er gebeu ren toch waarachtig wel belang rijker dingen in de wereld dan dit. Waarom deed de krant dat? Na enig nadenken kwam ik tot de conclusie dat men op deze manier zijn gram even wilde halen op de politie die immers kort geleden een verslaggeefster uren in de cel zette nadat ze sa men met een aantal krakers was opgepakt. Een andere verkla ring heb ik er niet voor. Treurig dat de krant zich zo gedraagt", aldus deze lezer. De lezer moet van mij maar aannemen dat er geen sprake is van revanche nemen op de po litie. Zo gaat dat niet toe bij de ze krant. Een journalist weet dat hij (of zij) af en toe op verzet stuit bij de uitoefening van zijn vak, dat hij onaardig en soms zelfs onbehoorlijk wordt behan deld. Hij wil dingen weten die anderen maar al te vaak juist niet aan de openbaarheid willen prijsgeven en dat gaat wel eens met onaangenaamheden ge paard. Een journalist moet tegen een stootje kunnen, al ging het in de cel plaatsen van een journaliste dan wel erg ver. Kan hij dat niet dan zal hij zich niet lang staan- wel e dat t De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan he adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (nazes uur) en 128030 (overdag). de kunnen houden in zijn vak. Natuurlijk, journalisten zijn ook maar mensen. Ze maken zich wel eens kwaad over een be paalde behandeling, maar de knop van de toorn is snel omge draaid. Meer dan wie ook weten ze dat ze weer verder moeten: de krant moet er elke dag zijn. Ik ben het niet eens met de lezer dat het bericht over het vrouwelijk schoon achter de ra men van het Leids politiebu reau helemaal niets voorstelde. Het verslag maakt er gewag van dat vrouwen die een seksueel delict willen aangeven mogelijk kunnen worden afgeschrikt door dergelijke prenten, juist omdat ze zo voor iedereen zichtbaar zijn. En ik denk dat zeker de politie daar rekening mee moet houden. Om over de nieuwe regels van de ARBO-wet maar te zwijgen. Over de groot te van een foto kan altijd wor den getwist. In dit geval had een kleinere foto geen zin, omdat dan niet duidelijk zou blijken waarom het ging. Rijnsburg Over het boek Rijnsburg, portret van een dorp is al heel wat te doen geweest. De krant van 31 augustus meldde dat er een nieuwe druk van het werk zou komen waarin de auteur tachtig woorden van de eerste versie zou schrappen. In die passage had een der Rijnsburgers zich nogal laatdunkend uitgelaten over een dorpsgenoot. De krant gaf precies aan om welk stukje tekst en om welke personen het ging- Een lezer vindt dat de redac tie hier niet correct handelde. „De auteur trekt dat deel van de tekst in, dus bestaat het niet meer. Alles precies gaan herha len met de namen van de be trokkenen erbij vind ik onnodig zout in de wonden strooien. Al eerder had de krant het citaat in een artikel opgenomen, dus waarom nu nog een keer? Sen- satiezoekerij?". Als een boek uit de handel wordt genomen omdat er een passage uit moet dan is dat nieuws. En dan wil je als lezer precies weten wat er wordt ge schrapt en waarom. Dat geeft inzage in het probleem en heeft niets met sensatiezoekerij te maken. Het is juist dat het citaat al eerder in een artikel stond, maar dan wel temidden van an dere citaten. Het ging er nu om aan te geven welk citaat tot de druk aanleiding gaf. Volgens de laatste berichten zou het Sleutelhof-project aan de Aalmarkt in Leiden niet veel kans maken om van de grond te komen. Er zijn problemen met de financiering, de verwerving van panden en met de plaats en de kosten van een parkeergara ge. Het LVC ziet het ook niet meer zitten om een andere lo catie te zoeken nu het Trianon- theater is verkocht. Tijd dus om eens naar een alternatief te kij ken. Al vele jaren ben ik van me ning dat het centrum van Lei den behoefte heeft aan een overdekt winkelcentrum. Er zal een trekker van formaat moeten komen om het centrum voor het kopende publiek nog aan trekkelijker te maken. Bestaan de panden op grote schaal af breken zou terecht op vele be zwaren stuiten, terwijl ook de kosten van verwerving zulk een plan financieel onhaalbaar ma ken. Blijft dus over een open stuk grond in de binnenstad. Dit stuk is er, nl. de Kaasmarkt. Op deze locatie wordt ook ge wezen in het in oktober 1991 uitgebrachte adviesrapport 'Lei den, ruimtelijk-economische structuur binnenstad' van BRO. Hier bestaat de mogelijkheid om een overdekt winkelcen trum te bouwen van minimaal 12.500 m2 in twee etages. Te vens zou voor de sociale beveili ging bewoning boven het win kelcentrum wenselijk zijn. Er zouden geen verwervings kosten zijn omdat de grond ei gendom van de gemeente is. Al leen een aantal panden Koppenhinksteeg ken moeten worden. Het r rende deel van de Kaasmarkt blijft beschikbaar voor kort par keren, alsmede voor parkeren voor de bewoners van Pancras- west. Onder het gebouw zou Inrichting van Beestenmarkt De inrichting van de Beesten markt blijft ons bezig houden. Met de motivatie van al deze re gelneven raak ik toch het spoor een beetje bijster. Als een wet houder tegen alles en iedereen, zelfs tegen een adviesbureau in zijn zin wil doordrijven, kan ik mij daar al weinig bij voorstel len. Ik denk dan nog iets van je politiek waarmaken, je eigen ego strelen, liever regeren dan besturen. Maar bij de vriendelij ke Reinout van Gulick kan ik me dat niet voorstellen. Hij is im mers een ambtenaar en die zijn net als wetenschappers onaf- Een stukje 'Hollands glorie' aan de muur van een oude boerde rij aan de Julianalaan 37 op Kaageiland. milie Loogman tij dens het werk. De boerderij is in 1897 neergezet. Een deel van het pand is tot twee jaar terug in ge bruik geweest als zui- velwinkel ten behoe ve van de waterspor ters. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die rit ten komt hij langs al lerlei 'beeldige' plekjes die niet direct hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren. ANNO 1894 - Het is helaas, nader gebleken dat het met den tienjarigen knaap G.W., die Dinsdagmorgen aan de Vischbrug onder een met aardappelen beladen handwagen kwam. niet zoo goed afgeloopen als eerst gedacht werd, omdat uitwendig gcene ver wondingen werden opgemerkt, en hij. kort na het ongeval, van het politie-bureel zelf weer naar zijn huis aan het levendaal kon loopen. I lel wiel. dat hem over het lichaam ging, schijnt inwendig li- chaamsdeelen heleedigd te hebben, althans af gaande op verschijnselen, welke zich nu bij den knaap voordoen. - De „Figaro" gaf gisteravond de voorlaatste lijst van bijdragen voor het middel tegen de croup van dr. Roux; de lijst sluit met een totaal van 425,000 franken, Behalve deze reusachtige som, wordt nog op andere wijze, en wel van officiëele zijde, bijgedragen voor dit heerlijke doel; de begroot- ingscommissie stelt voor 100,000 franken meer uit te trekken voor het Instituut Pasteur, verschil lende gemeenten schenken sommen voor labora toria. anderen schonken paarden of hulpmidde len, enz. Het schitterend gevolg van dit alles is, dat de „Figaro" zijn lezers meedeelt, dat er ge noeg is. Op 1 Januari zal dr. Roux geheel Frankrijk van serum kunnen voorzien. Mogen wij spoedig hetzelfde kunnen zeggen ook voor ons land. - Door de afdeeling Aalsmeer en Omstreken van de „Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde" werd de vroeger uitgeloofde prijs voor het vangen der meeste ratten toegekend aan W. Oor. die niet minder dan 90 staarten ter tafel kon brengen. Tevens werd besloten eene'zilveren medaille te schenken aan de afdeeling Amster dam voor de op 9-12 Nov. a.s. te houden chrysan themum-tentoonstelling. ANN01969 - De moeders van 20 in Vietnam gesneuvelde Amerikaanse militairen hebben zaterdag voor het kantoor van een pacifistische organisatie in Phila delphia een betoging gehouden. Ze eisten dat de namen van hun zoons niet vermeld zullen wor den tijdens de anti-oorlogdemonstraties van deze week. „Onze zoons zijn met ere gesneuveld voor een zaak waarin ze geloofden", zei een van de vrouwen. „Ze hielden van hun land en hebben een veel te groot offer gebracht om hun namen ZIEKENHUIZEN nog een parkeerkelder kunnen komen voor bewoners. Boven dien is de Haarlemmerstraat parkeergarage naast de deur. Door te bouwen tot aan de Hooglandse Kerkgracht zou er via de Hooglandse Kerksteeg een korte verbinding komen met de Haarlemmerstraat. Het zelfde is het geval via de Peli kaanstraat en Hooigracht. Ook zou er een nieuwe voetgangers brug gebouwd kunnen worden over de Oude Rijn. Wanneer in de toekomst door de gemeente panden kunnen worden ver worven op de Haarlemmer straat is het denkbeeldig om de Haarlemmerstraat via een nieu we doorgang aan te sluiten op het winkelcentrum. Het nu langgerekte winkelgebied zou dan meer ruimte krijgen. Door te bouwen tot aan de Hoog landse Kerkgracht zou er een betere verbinding met de Bree- straat ontstaan. Zeker wanneer de Hooglandse Kerkgracht beter wordt ingericht en wanneer er bijvoorbeeld dagelijks een markt zou worden gehouden. Velen zijn het er over eens, dat het winkelcentrum van Lei den een nieuwe impuls nodig heeft. Of wij willen of niet, de toekomstige bezoeker van Lei den wil ook wel eens droog win kelen. In vele steden zijn er al overdekte passages aanwezig. Het is de toekomst en ook Lei den zal met de nieuwe trend moeten meegaan. Ik hoop dat, wanneer het Sleutelhof-project afgeblazen moet worden, er dan op korte termijn een alternatief plan aanwezig is. De tijd dringt. Jan van Zijp, oud-gemeenteraadslid, Leiden. (van redactiewege ingekort) ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en vanaf woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00, woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis) dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel 071-178178) dagelijks 14.30-15 15 uur en 19.00-19.45 uur. Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, voor partners bovendien van 10.30- 11.15uurenvan 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit 10 30-11.00 uur. 15 00- 15 30 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. 1 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 21 00 RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel 01720-63131) dagelijks 14.00-15.00 uur en 18 30-19 30 uur. klasse I en II daarnaast ook 11 15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel 071-269111) alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uur en 18 30-19 30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren. zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voor partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoek mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkunde j en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen.- 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. BIOSCOPEN LIDO 1,2, 3, 4 en STUDIO tel: 071- 124130/133210, Steenstraat 39 LIDO 1 Baby's day out al dag. 18.45, do t/m zo en woe ook 14.30. Regiedebuut van Patrick Read Johnson Drie man nen ontvoeren de negen maanden ou de yuppenbaby Bink Ze krijgen daar ïl spijt v, want h kind is hankelijk en eerlijk. Of gaat die waarde ook al weer verloren? „De gemeente zal niet terug deinzen voor een auto-onvrien delijk scenario, anders sluiten we de Morstraat af, je moet je hamburger voortaan maar in Leiderdorp halen". Een ambte naar die gaat dreigen, gaat zijn boekje te buiten. Hij is aange nomen om net als een getuige de feiten aan te leveren, niet meer en niet minder. Die feiten zijn dat alle adviezen tegen zijn. The specialist 12 jr.. dag. 19.00, 2115. vr t/m zo en woe ook 14.30 Actièfilm van Luis Llosa. Bomexpert Sylvester Stallone neemt ontslag uit onvrede met zijn sadistische baas Ja mes Woods. Die zint op wraak en ge bruikt Sharon Stone als lokaas. Op haar beurt wil zij Stallone gebruiken bij een afrekening met de maffia. LIDO 2 Forrest Gump al deg 20 45 Forrest Gump is de ultieme anti-held in een film van Robert Zemeckis Tom Hanks als tegelijkertijd de onnozele hoofdrol speler, zwijgende getuige en volksheld in een stuk Amerikaanse geschiede- O.J. Simpson. Althans die waanzin ge scène die in dè VS live op televi werd uitgezonden, lijkt voor deze fi model te hebben gestaan, LIDO 4 The Flintstones al vr za zo en woe 14.30. Briant Levant verfilmde de gendarische strip- en tv-helden Hi verhaal is dunnetjes, het komt weg op neer dat de rèd!w°- Barney en Betty volgt in hun dage- igheden. Let op Liz Taylor die als Freds boosaardige Speed 12 jr., dag. 18.45. 21.15. Ca meraman Jan de Bont maakt met deze actiefilm een spetterend regiedebuut komt dat hij bij de dood van de eigenaar wordt, probeert h The Crow 16 jr., dag. 19.00,21.15 Twijfelqchtige kruising tussen actie- en horrofilm. Bijzonderheid: Brandon Lee, zoon van de legendarische kung fu-held Bruce Lee, kwam bij de opna- True Lies al dag 18.45, 21.30, zo ook 14 15. Actiefilm met een komisch tintje van James Cameron Huisvrouw Jamie Lee Curtis denkt dat haar saaie echtgenoot Arnold Schwarzenegger computerverkoper is maar in werkelijk heid bestrijdt hij terroristen. TRIANON tel. 071-123875, Breestraat The Mask 12 jr., D 19.00, (Jim Carrey) wordt verliefd op de mooie Cameron Diaz. Deze femme fa- nen beroven. Stanley vindt echter een dert. Met bijzondere special effects. Four weddings and a funeral al.ma t/m woe 21.15. Verwikkelingen rond huwelijken en scheiding en ook nog een begrafenis. Aaneenschakeling van dit soort 'plechtigheden' op komische manier Met Roald Atkinson als een van de hoogtepunten. KIJKHUIS tel: 071-1429895, Vrouwen kerksteeg 10, Como agua para chocolate do t/m woe Esquivel. Tot h Iriet magjong- ir moet zorgen Ze rebelleert op inde door anderen te laten gebruiken bij deze smerige demonstraties". - Ook de Audi-personenauto's worden in ons land 7 tot 9 procent duurder als gevolg van de re valuatie van de Duitse mark en de sterk gestegen lonen en materiaalkosten in Duitsland. Audi-im- porteur Hart Nibbrig en Freve in Sassenheim, die dit meedeelt, merkt daarbij op, dat er in de eerste negen maanden van dit jaar 61 procent meer Au di's zijn verkocht dan in dezelfde periode van het vorig jaar. De inporteur gelooft verder, ondanks de prijsstijging, ook volgend jaar de verkoop te kunnen uitbreiden. - In Engeland is gisteren de winter ingevallen met een storm van 120 km per uur over het hele land, sneeuw in de Midlands en vorst in Schotland. Het verkeer werd gehinderd door omgewaaide bo men cn in de Midlands en in Schotland door ijzel. Shadowlands do t/m zo 20.00. Van Ri chard Attenborough. Met Anthony Hopkins en Debra Winger. Een liefdes verhaal uit de jaren vijftig, waarin een Amerikaanse dichteres verliefd wordt op een schrijver uit Oxford. Howards End ma 20 00 In deze film van James Ivory zien we Anthony Hopkins eveneens in de hoofdrol. Een genadeloze blik op de Victoriaanse tijd in Engeland. Drie families twisten om de kant te zetten. Ondanks hij van haar houden en weet het onop losbare op te lossen. CULTUREEL CENTRUM DE X tel 123568 Charlie Chaplin dag In de slag met het gezag za 5, 11.00, 14.00, Showbusi ness za 5, 12.30, 15.30 Route One/USA zo 6, 13.00. LAKCINEMA tel 124890, Cleve- ingaplaats 1 Nordrr 120 30. Eerste aflevering v; Frans film-maand. Debuut v; LVC tel 071-146449, Breestraat 66 Rebels of the neon God do t/m zo, 20.45 Van taiwanese regisseur Tsai Ming-Liang. Geslaagd voorbeeld van EUROCINEMA tel: 01720-20800, Va Boetzelaerstraat 6 EURO 1 The Specialist 16 jr Dag. 18.45, 21.15. J 16.15. EURO 2 a 18S45, 21 1.45, zo 17.00, 20.30. k 12 jr., dag 18 45. 21.00 za n_al dag. Baby's day out al., za zo woe 14.00 DeAristokattenal .zazowoe 14.00. PARKFILMHUIS tel: 01720-95600 Philadelphia vr 4, za 5, 20 30 Van Jo nathan Demme over seropositieve ad vocaat, die wordt ontslagen. Hij neemt een zwarte advocaat in de arm. HILLEGOM O.J.C. SOLUTION tel: 02520-22118. The real Mc Coy do 3, 20.00 VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071- 614354, Prinses Manjkelaan 4 The Mask 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18 45,21.30. ASTA 2. The Crow 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30 ASTA 3 De Aristokatten al za zo woe 13.15. True Lies 16 jr dag. 15.45. 18.30. 21.30, do vr ma ook 13.00. BABYLON 1 tel 070-3471656, naast Centraal Station. Forrest Gump 12 Jr., dag. 14 00, 17.00,20.30. BABYLON 2 'Four weddings and a funeral aldag. 13.15. 16 00, 18.45,21.30. BABYLON 3 The adventures of Priscilla, queen of the desert 16 jr dag. 13.15, 16.00, 18 45, 21 30. di alleen 13.15. 16 00 CINEAC 1/2/3 Wegens verbouwing geslo- METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Car- negielaan 15. True Lies 16 jr.. dag. L3 00. 15.45, 18.30,21.30. METROPOLE 2 Duimelijntjeal., Ned gesproken, za zo en woe 13.15 When a man loves a woman al dag. 16.00, 18.45, 21.30, do vr ma di ook 13.15 METROPOLE 3 Clear and present danger 16 jrdag 13.00. 15 45. 18.30.21 30. METROPOLE4 Jungle Jackal za zowoe 13.15, 16.00. METROPOLE 5 Reality Bites al.. dag. 13.15, 16.00, 18.45.21 30 ODEON 1 tel. 070-3462400/3462401 Herengracht 13. Speed 12 jr., dag. 16.00, 18.45. 21.30. dovr ma di ook 13.15 ODEON 2 Baby's Day Out al., dag. 13.15, 16.00, 18.45. Color of Night 16 jr., dag. 21.30. ODEON 3 Chase 12 jr dag. 13.15, 16.00, The Remains of the day al.dag. 11 45. 14 15. 16.45, 19.15,21.45. HAAGS FILMHUIS tel. 070-3656030. Spui 191. ZAAL 11 Fresa y Chocolate 16 j r dag 19.30. zowoe ook 16.15 1000 Rosen 16 jr zowoe 16.15, Sonatine 16 jr., dag. 21 45. zowoe ook 16 15 ZAAL II Ladybird, Ladybird 16 jr.. dag. 19.30. zowoe ook 16.15. Mama 16 jr dag 21 45, zowoe ook 14.00 ZAAL III Euroscope Nouveaux Horizons

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18