DIOK heeft het moeilijk La Lau toont macht in cross Dure nederlaag mannen Alecto Vrouwen Ter Leede spelen gelijk Sport Flair laat steekje vallen tegen DKC LOHC behoudt aansluiting MAANDAG 7 NOVEMBER 1994 20 h WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 0 LEIDEN PETER KLEIN BADMINTONMEDEWERKER Flair heeft in de eerste klasse van de landelijke badminton- competitie bij het I laagse DKC een lelijk steekje laten vallen. In de derde klasse ging koplo per Merenwiek onverdroten voort met winnen. Lisse staat eveneens nog bovenaan, maar voelt na het gelijkspel in Hoofddorp tegen De Vliegen de Shuttle de hete adem van Wassenaar in de nek. Shuttle- woude won in de vierde klasse de strijd tegen medekoploper Dropshot 5. Na de enkelspelen stond in het duel van Flair hij DKC 3 nog een 3-3 stand op het uit slagenformulier. Bas van Zeist was op singleplaats 1 kansloos, maar Ronald van der Meer trok de zaak recht. Wouter de I.ijster verloor met gering ver schil in drie games, Cees-Jan van Vliet herstelde in eveneens drie delen. Via Bianca Dijkstra kwam Flair op voorsprong, maar invaller Elise Zandstra moest buigen. Hel vierde punt kwam uit de mixed van Dijk stra en Van Zeist. De Flair-reserves staan in de tweede klasse stijf onderaan. Gisteren werd tegen BCR '91 het zoveelste minimale verlies geleden. Karin Kuiper kan de nederlaag niet verweten wor den. De in Alphen terugge keerde voormalige eerste- teamspeelster won haar drie partijen voor een 100% score. 'l egen Leyton 2 had Meren wiek een gemakkelijke dag. Al leen Rob Burgerjon stond in zijn enkelspel de eerste game af, maar gunde zijn opponent in de volgende twee games nog maar vier punten. In de afdeling van de Leide- naars besliste Flair 3 de regio nale derby bij Apollo in Roelo- farendsveen met 5-3 in haar voordeel. Het zwakke punt bij de ploeg uit de Veen ligt voor alsnog in de singles en het vrouvvendubbel. Uitzondering is Thea Turk, die ook tegen Pe tra Knoester overeind bleef. René Wieten, invaller Mark Blom en Elise Zandstra won nen voor het team uit Alphen. Apollo pakte na de single nederlagen wel het mannen- dubbel en het vaste punt van Carol van Oyen en Rolf Driessen. Wassenaar heeft in de ande re 'Leidse' derdeklasafdeling koploper Lisse tot op één punt benaderd. De Wassenaarders wonnen eenvoudig van Baclu- vo uit Voorhout. John van Eg- mond vertoefde twee snelle games op de baan tegen Dan ny van der Ploeg, maar Arne Hartogsveld ondervond echter prima weerwerk van Robert Zwetsloot. Simone Turk ging soepel langs de uit vorm zijn de Bianca de Groot, maar El len van Vliet moest Cynthia van der Slot feliciteren. Het werd het enige punt voor Ba- cluvo. Lisse stond in Hoofddorp een punt af aan de Vliegende Shuttle. Mark Anderson had een off-day en kon geen punt scoren. Ronald Jacksteit was na game winst en 14-10 in de tweede game één puntje van de zege, maar.verloor alsnog. Sandy de Haas (2 zeges) en Christien van Santen (3) sloe gen de vier punten bij elkaar. The Printer/Veglo blijft, op twee punten van Wassenaar, derde op de ranglijst. Na de singles van Randy Thepass en Irene Bik werden tegen VSB- /Dropshot 4 alle dubbels in winst omgezet. In de vierde klasse kwam Shuttlewoude sterk terug van een tegen VSB/Dropshot 5 op gelopen 3-1 achterstand. Al leen Jaco Lemmerzaal had de één tegen één gewonnen. De singlewinnaar en Inge van Leeuwen haalden in de dub bels hun ongeslagen status en daarmee de eindzege. Flair 4. dat 7-1 won, is nu de grootste bedreiging van de ploeg uit Zoeterwoude. Van de overige vierdeklas sers kwam Wassenaar 2 tot een 5-3 zege op Zijderveld 8. Merenwiek 2 liet koploper Be verwijk met 5-3 voorgaan. Apollo 2 speelde in Haarlem gelijk bij Let Jt Be 4. Leiden kwam tot eenzelfde resultaat tegen KO Flyers 2. Reini Pep ping bleef hier ongeslagen, Nora de Koning won haar single. Perry Noordermeer van DIOK krijgt geen centimeter ruimte. Noordermeer speelde gisteren een sterke partij tegen AAC. foto henk bouwman De rugbyers van DIOK werkten gisteren tegen AAC (9-3 winst) de lastigste competitiewedstrijd tot nu toe af. Weliswaar ontbraken belangrijke schakelspelers als Yves Kummer, Robert Broers, Sander Hadinegoro en Marcel Chaudron, maar de manier waarop de winst tot stand kwam, verdiende zeker niet de schoonheidsprijs. LEIDEN PIETER VAN DER VLIET RUGBYMEDEWERKER Des te opvallender was het daardoor dat DIOK-coach Julius Breinburg na afloop uiterst po sitieve woorden sprak. De uit slag was dan wel mager, maar zijn mannen hadden toch de opdrachten uitgevoerd? Over een uiteindelijke winst had de Brabantse oefenmeester geen enkel moment in zijn rats geze ten. Hij kent zijn pappenhei mers en dus werd ook deze pot gewonnen. Het niet meespelen van met name Kummer en Broers was lastig. Afzonderlijk zijn ze te vervangen, maar als ze beiden niet in het team aanwe zig zijn, is dat een gemis. Daar om had DIOK moeite om het spel te maken, ondanks goede invalbeurten van Edwin Broere en junior Ramos. Amsterdam opende sterk en zette de landskampioen vast op eigen helft. Met diepe kicks in het 22-metergebied was flyhalf Jeffrey Pelk de grote plaaggeest voor DIOK. De voorwaartsen hadden hun handen vol om de Amsterdamse bluf in goede ba nen te leiden. De Leidse debu tant Ramos speelde in de eerste rij op de plaats van de gebles seerde Kummer en hield zijn hoofd goed boven water. Na tien minuten werd de AAC-in- zet beloond. Pelk schopte de verdiende penaltykick zonder moeite tussen de palen: 0-3. Ook na deze waarschuwing kon de titelverdediger het spel niet maken. Het gretige AAC was met een uiterst positieve instel ling naar Leiden gekomen om onder aanvoering van Barbari an George de Vries de thuisclub het vuur na aan de schenen te leggen. Ook in de rest van eerste helft dicteerden de hoofdstedelingen de partij. De enige opleving aan Leidse zijde was na een half uur toen ook de penaltykick van Gottfried Bos feilloos de palen doorkliefde. Direct in de tweede helft kreeg AAC twee opgelegde kansen om de stand te wijzigen, maar Pelk miste jammerlijk. Ook Broere en Justin Verhoog zagen hun poging mislukken. Pas na 26 minuten was het Marc Michelsen, die met een fraaie dropgoal DIOK lucht gaf: 6-3. De Amsterdammers zagen hun harde werken niet beloond, want met nog vijf minuten op de chrono was het weer Bos die de strafkick na de overtreding op Thomas Suring omzette in de 9-3 eindstand. In Sassenheim klopten de Bas sets RCH2. Het spelverdelers duo Sander van der Wiel/ Mar co van der Heiden kreeg vol doende ruimte om het spel op te zetten. De ploeg van coach Leo van Zundert scoorde pas diep in de tweede helft 5-0 dankzij een fraai staaltje rugby van Wilco Meeuwissen. Omdat Rob van der Heiden zijn dag niet had werd het kicken over genomen door zijn broer Mar co, die de eindstand naar een verdiende 8-0 schopte. DIOK Athletics won in Middel burg de belangrijke wedstrijd van Oemoemenoe met 7-13. LEIDEN WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER De winst in de Rhenense Greb- becross illustreerde gisteren op uitstekende wijze de kwaliteiten van de Leidse crosser Joost la Lau. In de eerste grote cross van het seizoen liep de Leidenaar als altijd aanvallend en versloeg hij vooral door beter bochten werk zijn tegenstander Frank Wiegman. In de aanloop naar het NK Cross, dat zijn eigen club De Bataven dit jaar organiseert, heeft La Lau net als de afgelo pen jaren zowel korte als lange crosses op zijn programma. In een sterkbezette wedstrijd van het eerste type hield de 24-jari- ge atleet in de slotfase zijn hoofd koel en greep hij de winst. Niet ver achter hem viel de jonge Stefan Hulisz op. Over drie kilometer bleef hij op ac ceptabele afstand van La Lau met een vijfde plaats (8.15 om 8.47). In de Boskoopse Floracross viel vooral de Warmonder Henk van Velzen op. De Bataven-ve teraan moest in een aparte wedstrijd lopen, maar was met 29.14 over negen kilometer sneller dan de nummer twee in het hoofdevenement. Alphe- naar Bastiaan Heus won net als vorige week in Alphen de korte cross. De teamgenoten van Van Vel zen uit het AA Drink Bataven Marathon team zetten in Dordrecht een goede prestatie neer met de tweede plaats in de Ekiden estafettemarathon. Een knappe start van Paul Barn- hoorn motiveerde ook zijn teamgenoten Van Duivenvoor de, Kerkvliet, Kortekaas, Ferket en Pragt om tot het uiterste te gaan. Tegen een sterk Amster dams AAC leverde dit een twee de plaats op. Diezelfde klasse ring realiseerden ook de Bata ven-vrouwen, die na een sterke openingsetappe van Joke Kleij- weg (vijf kilometer in 17.13) lan ge tijd op kop lagen. Hellas Utrecht had echter de langste adem (2.48.48 om 2.50.35). In de maand die voor veel triat leten het begin markeert van het trainingsseizoen, gaf Jac queline van Vliet zaterdag de j duathlon van De Zijl/LGB kleur. Nederlands nummer i twee op de triathlon rondde de H kilometer zwemmen en tien ki- j lometer lopen af met een par-, coursrecord-verbetering van vier minuten: 55.49. Een tweede opvallende vrouw rond De Zijl was de Roelo- farendsveense Irene van der Laan, die de kilometer in 13.08 sneller zwom dan iedereen - in- 1 clusief de mannen. Haar lopen was echter minder goed, zodat J ook de locale favoriete Gonnie Wensveen voor haar eindigde (1.01.15 om 1.03.12). De Zijl/LGB boekte met een tweede en een vierde plaats van Harco Schaafsma en Mart Mo raal echter haar grootste succes van dit weekeinde in de grote wintertriathlon in Assen. Schaafsma bleef op zijn zwakste onderdeel het lopen in de buurt van zijn Oegstgeester clubge noot. Óp de fiets zette de Rijns- burger zijn clubgenoot op enige afstand, die Moraal op de schaats niet meer kon goed ma ken. Zodra echter de tweede plaats binnen bereik van de 29- j jarige banketbakker kwam, hielp Moraal voluit mee in jacht op concurrent Van Baar. On danks een valpartij slaagde het1 duo hierin in de laatste twee van de 108. rondes op de Asser ijsbaan. Op de streep had Schaafsma 5.18.07 nodig gehad voor twintig kilometer lopen, honderd fietsen en veertig schaatsen, tegen de ongenaak- j bare winnaar Johan Boonstra I (Gasteren) 5.08.54. Moraal ein digde als vierde in 5.19.38. Willy Bogers bleef bij de man nen ruim verwijderd van zijn ei gen parcoursrecord. De Leide naar van De Zijl/LGB was met 50.47 wél oppermachtig, zodat voor de spanning alleen de strijd overbleef tussen zijn club genoot Bas van Zijp en Andries Datema. De Leidse junior was de betere loper. Veteraan Hans van Zijp hoefde op de vierde plaats slechts twee minuten toe te geven op zoon Bas (55.34 om 53.39). Op de halve afstand won in een klein deelnemersveld Carlo Pullens uit Waalwijk in 27.58. LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De mannen van hockeyclub Alecto hebben gistermiddag hun koppositie in de eerste klasse B uit handen gegeven. In de uitwedstrijd tegen Benne- broek leed de ploeg van Rob Kerstens een dure 2-1 neder laag. In de eerste klasse A liep lijstaanvoerder. Cartouche, dat met 1-0 won van Roomburg, een punt verder uit op LOHC, dat 2-2 speelde tegen Forward. Eersteklasser Forescate deel de thuis met 3-3 met de Delftse Studenten. De ploeg van Wou ter Leefers speelde in het eerste deel verzorgd hockey, maar ging desondanks met een 1-0 achterstand de rust in. Na de hervatting bleef de Voorscho- tense equipe het spel maken en vergrootte DSHC de marge tot 0-3. Forescate speelde vervol gens alles-of-niets en verdiende in de laatste twintig minuten nog dertien strafcorners. Voor Gertjan F.gberink was dat ge noeg, want hij benutte die gele genheden voor een hattrick en de 3-3 eindstand. Uitblinker was rechterspits Martijn Braam, de stuwende kracht achter de Voorschotense aanvallen. Roomburg kwam met een 1- 0 nederlaag terug uit Voorburg, waar het koploper Cartouche ontmoette. Keeper Wietze En gelsman hield de Roomburgers in het eerste part in de wed strijd, maar was na dertig se conden in het tweede deel kansloos: 1-0. Cartouche kwam er vervolgens niet meer aan te pas en kwam in de twintigste minuut goed weg toen Oskar Snijders, die bijna op de doellijn stond, naast schoot. In Wassenaar bleef het rom melige duel tussen Leidse Stu denten en Kieviten zonder tref fers. LSHG had in het eerste deel de betere kansen en had pech met een inzet van Ivo Bloys op de kruising. Na de doelwisseling werd Kieviten fel ler, creëerde aardig wat straf corners, maar de studenten hielden zich staande. Tegen Forward kwam LOHC niet verder dan een 2-2 gelijk spel. De formatie van Wouter Eikenhout begon zwak, maar kreeg na tien minuten grip op de wedstrijd. Peter van der gasten na twintig minuten met een verzilverde strafbal op voor sprong. Joost van der Hout ver grootte de marge nog voor rust tot 0-2. Na de thee lieten het middenveld en de voorhoede zich te veel terugzakken, waar door Forward meer mogelijkhe den kreeg. De Tilburgers scho ten via de legguards van Tom van der Meer de 1-2 binnen en hadden uit een korte corner succes voor 2-2. Door een 2-1 nederlaag in de uitwedstrijd tegen Bennebroek verloor Alecto zijn koppositie in de eerste klasse B. Alecto-speler Huub Nieman blunderde hal verwege het tweede deel met I een schot in eigen doel. Nog geen twee minuten later ver- grootte Bennebroek de marge tot 2-0. Tijd.ens de derde Leider- dorpse strafcomer was Edwin Gravesteijn alert bij het gekeer de schot van Eric Kruis en schoot dat alsnog in. Derdeklasser Noordwijk won thuis met 2-1 van VW. Hans van Wingender smaakte vrij vroeg in het tweede part het ge noegen van de openingsgoal, na voorgeven van Thomas Schoon hoven. Nadat VW met een strafbal langszij was gekomen, haalde Frank Holten uit een strafcorner alsnog de volle winst voor Noordwijk binnen. In de derde klasse C deelde Alphen de punten met thuis ploeg Barneveld: 1-1. Na tien minuten zette Mare Boelens de Alphenaren op voorsprong met een strafbal. Uit zijn enige aan val maakte Barneveld in de tweede helft gelijk. Jasper de Groot had drie minuten voor tijd nog de mogelijkheid op 1-2, maar faalde. Op eigen veld triomfeerde Catwijck met 7-2 over Mijd recht. Wouter de Mol opende na acht minuten de score, maar Mijdrecht maakte die voor sprong vrij snel ongedaan. De Mol zelf bracht Catwijck op- i nieuw aan de leiding, na een in terceptie van Ernst Jan Hoge- woning. Kees Zwaan en nog maals De Mol schoten de stand 1 naar 4-1. In de tweede helft ver zorgden Hogewoning, De Mol en Ronald Sieval de overige tref fers. In Schagen speelde Hisalis op natuurgras met 0-Q gelijk tegen LEIDEN ANNEKE AMIR VOETBALMEDEWERKER De vrouwen van Ter Leede deelden (2-2) met JSV Nieuwe- gein. Albert van der Berg had de opstelling enigszins gewijzigd. Annette Beerendonk stond weer op haar vertrouwde positie van linkerspits en Margriet Limbeek was laatste vrouw. Ter Leede kwam ongelukkig op achterstand na een fout van keepster Jolanda Broekhof. De gelijkmaker viel nog voor rust door een solo-actie van Ca- rolien Roem. De tweede helft kwam Ter Leede opnieuw ach ter. door een benutte penalty na een ongelukkige handsbal van Mary van Leeuwen. De Sassen- heimse vrouwen knokten goed hangen. De vreugde was groot toen Roem op de valreep een voorzet van Golstein goed te ruglegde en Bianca Knetsch de .gelijkmaker binnen schoot. Katwijk had Yerseke met 8-1 volledig in de tang. Met een 5-0 ruststand was de westrijd eigen lijk al gespeeld. Mariska Brou wer, Ilonka Brouwer (3x), Ange la Verdoes (2x), Ina van Duiven- bode en Helene van der Weyde vonden het net. Ter Leede 2 reisde tevergeefs af naar Zee land. De Sassenheimse reserves verluien met 2-0 van Kloetinge. Sleutels tegen Bloemhof onder de maat. Hierdoor kwam Bloemhof vlak voor rust tot 2-1 terug. Na rust pakten de Leidse vrouwen de draad weer goed op. Al snel werd het 3-1 en was de tegenstand gebroken. Ma- riëlle Bavelaar en Natasja Sas burg namen beiden twee tref fers voor hun rekening en brachten de uitslag op 4-1. SJC hield goed stand tegen RVC'33 en het Noordwijkse elftal kreeg zelfs goede kansen afstand te nemen. Na rust drong RVC'33 sterk aan en ging SJC vijf minti- won met gemak van Zwarte Pijl: 4-1. Natdsja van Haalem (3x), Fabie Vrisekoop en Marlys van Egmond zorgden met hun doel punten voor de overwinning. Joyce van Oostenrijk en Tineke Kerseboom brachten SJZ tegen Nieuwkoop voor rust op 2-0 voorsprong. Nieuwkoop kwam niet verder dan 2-1 aansluiting, want keepster Margo van Heyningen verdedigde succes vol haar doel. Pas toen Natasja Takes 3-1 scoorde was de druk van de ketel. Nieuwkomer FC Lisse heeft de klasse zaterdag. Ondanks goals van Carmen van Diest en Gabriëlle Mosk verloor het elftal onder leiding van Kees ter Wol beek met 4-2 van Tricht. Win nen van hekkesluiter Rozenburg was Oegstgeest aan de stand verplicht. De wedstrijd eindigde in 5-0 via Luisella Kraak (2x), Anneke Amir (2x) en Harmke Kraak. Quick Boys en Alphen deelden in een doelpuntloos duel de punten. Ellen Koren van Alkmania profiteerde van het feit dat er bij Cabauw een speelster in het standsschoten verdwenen in het doel. Cabauw scoorde een eigen goal en laatste wouw An gela Hogenboom onderstreepte met haar treffer het overwicht: 5-2. UVS pakte knap een punt van ongeslagen koploper VEP. Een door blessures verzwakt Foreholte kon een 1-0 voor sprong via Linda Vink niet vast houden tegen UDO. UDO knok te hard voor de broodnodige punten en won met 3-1. Sabine Knetsch (2x) en Helene van Elk troffen doel. Het tweede team van Docos lijdt onder het bles sureleed binnen de damesafde ling. Enigszins verzwakt ging het team met 4-1 ten onder te- gen NSV'46. Yvett^ftnijders red- LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De hockeysters van LOHC heb ben gistermiddag een belangrij ke 2-0 overwinning behaald op middenmoter Venlo. Daardoor behoudt de ploeg van Jorien Schuit de aansluiting met de overige teams in de rechterko lom van de overgangsklasse B, die vrijwel alle tot volle winst kwamen. De reis naar Nijmegen lever de Alecto in het overgangsklas seduel met Union een 2-1 zege op. Met ruimtelijk hockey cre- eerden de Leiderdorpse vrou wen van meet af aan veel kan kwartier op voorsprong. Sylvia Karres soleerde over links tot de achterlijn en gaf daar voor aan Noortje Zwegers. Haar gepa reerde doelpoging werd door Lydian Mentink alsnog over de doellijn gewerkt. Na de hervat ting drong Union meer aan en hield Mariek Lips haar ploeg met fraaie reddingen overeind. Tijdens een actie in de tiende minuut van het tweede deel werd Dominique Kuijlaars in de cirkel op haar stick gehakt, wat leidde tot een strafbal. Mentink benutte die voor de 0-2. In de slotfase resulteerde een wan hoopspoging van Alecto-verde- digster Eugenie Westerduin, die een hoge bal tijdens een corner strafpush en 1-2. Jorien Schuit deed met LOHC goede zaken in het uitduel met Venlo: 0-2. De Oegstgeester ploeg was in het eerste part dui delijk de sterkste, maar moest lang wachten op de eerste tref fer. Karin Melzer had een aantal keren de kans met een tip-in, maar miste de scherpte. Karien Fikkert bracht Leiden zeven mi nuten voor rust op de verdiende voorsprong. Simone Kokke had daarvoor al van zich doen spre ken door springend een hoge inzet te keren tijdens een Venlo- se strafcorner. Maartje Fleuren schoof drie minuten voor tijd de 0-2 door de benen van de uitlo pende keepster. In de eerste klasse B deelde thuisploeg Forescate de punten met Amersfoort: 1-1. De gasten hadden in het eerst deel het heft in handen en kwamen ruim tien minuten voor de rust op een 1-0 voorsprong. Dat was niet in de laatste plaats te danken aan de slechte organisatie in de Voor schotense defensie. Na de doel wisseling schermde Forescate de gevaarlijke rechterflank van Amersfoort beter af en nam het initiatief over. Annemiek Ste vens drukte dat uit in 1-1, waar na Marije Wiegant de winnende treffer op haar stick had, maar jammerlijk naast schoot. Het tweede-klasseduel tussen bezoeker Roomburg en FIT eindigde doelpuntloos. De eer ste helft speelde zich voorna melijk af op het middenveld en leverde voor beide ploegen wei nig kansen op. Na de thee dron.- gen de Leidse vrouwen meer aan, verdienden zeven strafcor ners, maar tevergeefs. Op het Gorlaeussportcomplex deelde Leidse Studenten de punten met Weesp: 1-1. De stu dentes waren in het eerste deel continu in de aanval, maar kans om uit te halen was er niet in de overvolle cirkel. Lieke Welling schoot LSHG desondanks vijf minuten voor de rust naar 1-0. Na de pauze werd de Leidse ploeg slordig met uitverdedi gen, waardoor Weesp riante kansen kreeg en gelijk maakte. In de derde klasse B ging het op een gedeelde tiende plek staande Noordwijk met 3-1 on deruit tegen Te Werve, dat laatste stond. De bezoekende ploeg van Joop Niezen had voor de rust de wedstrijd in handen, maar verzuimde na het doel punt van Anne Bos (strafcorner) door te drukken. In het tweede deel sloeg de paniek in de Noordwijkse defensie toe en ging de Rijswijkse formatie er met de volle winst vandoor: 3-1 Derdeklasser Alphen won uit met 0-1 van Woerden. Alphen- speelster Renate Driesen had al in de eerste minuut een goede kans tijdens een uitbraak, maar stuitte op de keepster. Alphen- speelster Anouck van Bruchen hield vervolgens twee strafcor ners van de lijn. Evelien Noom- en werd, na voorbereidend werk van Gitta Möller en Joëlle Bakker, matchwinnaar. Albert Schaafsma leed met staartploeg Hisalis een 4-2 ne derlaag tegen het op de tweede plaats staande Heerhugowaard, invalster Renske Wijntjes, die als teruggetrokken centrumspits fungeerde, speelde een hoofdrol aan Lissese zijde. Zij schreef na melijk de eerste Lissese goals van het seizoen op haar naam. Carolien Vos van Forescate (licht shirt) in duel tij dens de eerste- klassewedstrijd te gen Amersfoort. foto holvast/ mark lamers

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20