Feyenoord klimt omhoog Milan valt van troon i United neemt revanche Sport Zorgen om supporters Hiddink 'uiteraard in PSV geïnteresseerd' Blessurelijst deert Werder niet i MAANDAG 31 OKTOBER 1994 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PlV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -3! ROTTERDAM ANP Feyenoord heeft vandaag een aangetekende brief naar Werder Bremen gestuurd waarin het zijn grote zorgen uitspreekt over de gang van zaken rond de kaartverkoop van de Huropese wedstrijd. De ontmoeting tus sen beide ploegen in de tweede ronde van het toernooi van de hekerwinnaars heeft donderdag plaats. Volgens de gebruikelijke re gels heeft de Rotterdamse club, die een voorsprong van 1 -0 gaat verdedigen, drieduizend kaar ten onder de eigen fans ver spreid. De houders van deze tic kets nemen in aparte, voor Ne derlanders gereserveerde vak ken plaats. Daarnaast zijn ech ter veel kaarten in de losse ver koop aan fans van Feyenoord verkocht. Bezitters daarvan ko men tussen de Duitse aanhan gers terecht. Feyenoords voor zitter Van den Herik spreekt de vrees uit dat ruim duizend kaar ten op deze wijze in Rotterdam zijn terecht gekomen. Waar schijnlijk ligt dit aantal aanmer kelijk hoger. Manager Lemke van de Duitse topclub liet weten er van uit te gaan dat in totaal reeds vijfduizend biljetten in Nederlands bezit zijn. Daar naast is het Weser-stadion voor alsnog lang niet uitverkocht. Er zijn nog 12.000 plaatsen vrij. Ie dereen die in Bremen loopt, kan die vooralsnog opkopen. Van Duitse kant loop het niet storm. In Bremen nemen ze aan dat de plaatselijke supporters angst hebben voor massale vechtpar tijen. De sfeer rond de Neder lands/Duitse confrontatie is nu al grimmig te noemen. De brief die Van den Herik aan Werder stuurt, geldt ook als een signaal richting UEFA. Het bestuur van Feyenoord wil de Europese voetbalunie daarmee aantonen op tijd te hebben ge waarschuwd. „Meer kunnen we echter niet doen", zie de voor zitter. „Wij zijn niet de organi serende vereniging." Van den Herik gaf toe dat de situatie dreigend is. „Wij hebben het op dit moment verder niet in de hand. Ik neem aan dat de ko mende dagen overleg plaats vindt tussen Rotterdamse en Duitse politie. Vooralsnog pro beren wij ons zo rustig mogelijk op te stellen, om geen aanlei ding voor escalatie te geven." TOKYO ANP Guus Hiddink kan een contract voor twee of driejaar tekenen bij Nagoya Grampus Eight. Maar de Achterhoeker, in het geruch tencircuit rond PSV genoemd als belangrijke kandidaat om de ontslagen Aad de Mos op te volgen, schrok zaterdag toch enigszins van het niveau van de Japanners. Grampus Eight ver loor voor eigen publiek het competitieduel tegen Bellmare Hi- ratsuka met 0-4. Hiddink is zich in lapan aan het oriënteren. Enkele weken ge leden nam de clubleiding van Grampus l ight contact op met de Nederlander. Hij kon direct tekenen. Hiddink weigerde, wilde zich eerst ter plaatse van de situatie op de hoogte stellen. „Er is afgesproken dat ik een week om me heen kijk. Aan het einde van die week keer ik terug naai Nederland", verklaarde de oefen- meester. Hij zit na een verblijf in de Spaanse competitie (Valen cia) op dit moment zonder werkgever. Gp zijn toekomst wil de trainer niet vooruitlopen. BIJ PSV ver overde hij in het verleden drie nationale titels, drie KNVB-bekers en de Europa Cup voor landskampioenen. „Ik ben uiteraard ge ïnteresseerd in PSV, maar het is altijd moeilijk successen te her halen. Een terugkeer is bespreekbaar. Ik wil echter op dit mo ment niet op de ontwikkelingen vooruitlopen." Ook de toekomstige club van Wim Jansen, Sanfrecce Hiroshi- a, verloor zaterdag. Het bezoekende Kashima Antlers won met 4-2. Orlando Trustfull haalt uit en zorgt voor de eerste goal van Feyenoord. Jorg Smeets ziet de bui al hangen. foto I'eyenoord is dankzij de ruime overwinning op Volen- dam (5-2) gisteren naar de derde plaats op de ranglijst geklommen, de hoogste positie van de Rotterdamse club in dit seizoen. Slechts weinigen stonden daar bij stil. De aandacht bij de Stadionclub ligt deze week even niet bij de competitie, maar bij het avontuur in de Europa Cup. De inmiddels uiterst beladen confrontatie met Werder Bremen houdt de supporters, de technische staf en de spelers van Feyenoord op alle fronten bezig. teerde Volendam gretig van de verslapte concentratie aan Rot terdamse zijde en prikte het via Stevanovic en Smeets gauw twee keer raak bij Ed de Goey. Voordat de schade groter kon worden, stelde Regi Blinker or de op zaken: 5-2. Willem van Hanegem kneep de ogen even toe. De Kromme heeft zelf heel wat jaren Euro pees voetbal gespeeld en weet dat grote internationale wed strijden op de één of andere wijze altijd van invloed zijn op de prestaties in de nationale competitie. Van Hanegem: „Ik betrap me er als coach boven- ROTTERDAM MARCEL VAN DER KRAAN GPD-VERSLAGGEVER Het duel met Volendam werd daardoor een verplicht num mertje in de kletsnatte, maar met 27.232 toeschouwers goed gevulde Kuip. Halverwege was Feyenoord via drie prima doel punten van Orlando Trustfull, John van Loen en Arnold Schol ten al op een ruime voorsprong gekomen. Daarna dacht Feye noord op de automatische pi loot het einde te kunnen halen. Dat bleek een forse misreke ning. Want na de vierde Rotter damse goal (Taument) profi- dien de laatste dagen ook op dat ik regelmatig zit te prakkize- ren over Werder Bremen. De wedstrijd van donderdag leeft enorm en dat is heel normaal. Heel de week liepen bij ons de Duitse verslaggevers en came raploegen over het trainings veld." Het pluspunt vond Van Hanegem dat zijn elftal in elk geval geen punten morste tegen Volendam. Feyenoord was zelfs produktiever dan in alle voor gaande wedstrijden (Europees, beker en competitie) dit sei zoen. Vijf goals waren een onge kende weelde en sterkte het zelfvertrouwen bij De Wolf c.s. Van Hanegem: „Toch vind ik dat je zo'n wedstrijd moet af maken. Als je pretendeert een grote club te zijn. meer dan 27.000 mensen op de tribunes hebt zitten en met 3-0 voorstaat mag je niet meer gaan romme len." Dat deed Feyenoord dus al leen na rust. In de eerste helft voerde het een aantal prima aanvallen op het doel van Vo- lendam-keeper Edwin Zoetebier uit. Over de flanken (Blinker en Taument), dwars door het mid den (doelpunt Van Loen) en via de opkomende middenvelders Scholten en Witschge werd Zoe tebier bestookt. Tussen de be drijven door knalde Orlando Trustfull van grote afstand bijna raak. Trustfull stond niet in de ba sis, maar mocht al vroeg de ge blesseerde Ulrich van Gobbel vervangen. De sierlijke verdedi ger gaf Feyenoord in aanvallend opzicht aardige impulsen en was ook betrokken bij de vierde treffer (een cadeautje van arbi ter Temmink, die Taument niet terugfloot in buitenspelpositie). Henryk Larsson keek gistermid dag negentig minuten lang toe vanaf de bank. Maas): Scholten. Bosz en Witschge: Taument. Van Loen en Blinker. Volendam: Zoetebier: Ooyer, Binken, Molenaar en Wilson; Steur, Pastoor, Wasiman, Smeets; Stefanovic en Vuk- EREDIVISIE PSV-FC Groningen 5-0 (1-0). 41 Dirkx 1 0. 55. Ronaldo 2-0, 65 Linskens 3-0, 72. De Jong 4-0 (eigen doel), 89. Numan 5-0. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 23.700. Dordrecht'90-Go Ahead Eagles 1-1 (1-0). 24 Wouden 1-0, 63 De Gier 1-1 Scheidsrechter: Reygwart Toeschouwers 1350 Gele kaart- Vlijter IGA Eagles) Feyenoord-Volendam 5-2 (3-0). 27. Trust full 1-0, 43 Scholten 2-0, 44 Van Loen 3-0. 48 Taument 4-0, 67 Smeets 4-1, 69 Stefanovic 4-2, 71. Blinker 5-2 Scheidsrechter: Temmink Toeschouwers: 27.232. Gele kaart: Van Loen, Bosz (Feye noord) Topscorers: 1. Kluivert (Ajax) 8; 2, Van Hooijdonck (NAC), Roelofsen (MVV) 7; 4 Graef (Roda JC), Ronaldo (PSV) 6; 6 Den nis de Nooijer (Sparta), Nilis (PSV), Hui- berts (Roda JC), 8oogers 'RKC/Sparta), Decheiver (RKC) 5. Programma, dinsdag: Roda JC-PSV Zater dag: Heerenveen-Roda JC. GA Eagles- Sparta, MW-RKC Zondag: Willem ll-Ajax, NEC-Dordrecht'90. Feyenoord-NAC. Volen- dam-FC Twente. FC Utrecht-PSV, FC Gro- nmgen-Vitesse A|ax 8 7 1 0 15 27- 4 Roda JC 9 5 4 0 14 19- 7 Feyenoord 9 5 3 1 13 21- 9 FC Twente 8 4 4 0 12 19-13 PSV 9 5 2 2 12 25-13 FC Utrecht 8 4 2 2 10 14-11 MW 9 4 2 3 10 17-13 Willem II 9 4 2 3 10 14-11 NAC 9 2 4 3 8 14-18 Vitesse 9 2 4 3 8 7-13 Sparta 10 3 2 5 8 14-15 Heerenveen 10 4 0 6 8 13-25 Groningen 10 2 3 5 7 14-20 Volendam 10 1 5 4 7 9-16 NEC 8 2 2 4 6 10-13 GA Eagles 10 1 4 5 6 9-24 RKC 9 1 3 5 5 10-18 Dordr.'90 10 0 5 5 5 6-19 EERSTE DIVISIE Cambuur-Excelsior 2-3 (1-2). 2. Van Bremen 0-1, 37. Konterman 1-1 (straf schop). 44. Dijkhuizen 1-2, 52. Stam 2-2, 64. Dijkhuizen 2-3. Scheidsrechter: Helm strijd Toeschouwers: 4800 Gele kaart: Van Raalte, Abma (Cambuur), Louhenape- ssy (Excelsior). De Graafschap-Haarlem 2-1 (0-1). 23 Boussatta 0-1, 62. Van Schijndel 1-1. 85. De Vries 2-1 Scheidsrechter: Van Beek Toeschouwers: 3150 Rode kaart: 12. Huysen (Haarlem). Gele kaart: Matthaei, Redeker, Van de Brink (De Graafschap), Van der Haar, Boussatta (Haarlem). Heracles-FC Den Bosch 5-2 (3-2). 7. Kru- zen 1-0, 19. Velten 2-0, 33. Kremers 2-1, 37. Van Nistelrooy 2-2, 44. Wiggers 3-2, 49. Velten 4-2, 71. Velten 5-2. Scheids rechter: Blommesteijn. Toeschouwers: 1760 Gele kaart: De Haan, Laisina, Gos gens, Burg (Den Bosch). Telstar-Eindhoven 3-2 (1-1). 30 Hendrik sen 0-1. 41 Oostrom 1-1. 54 De Getrou we 1-2, 76. Tevreden 2-2, 87. Van der Heide 3-2 Scheidsrechter Bettmger Toe schouwers: 1543 Gele kaart: Deckers (Eindhoven). TOP-WV 4-1 (2-1). 29. Torken 1-0, 33 Torken 2-0, 40. Driessen 2-1, 52 Wate rink 3-1, 74. Waterink 4-1. Scheidsrech ter: Schaap. Toeschouwers: 3187, Gele kaart: Torken (TOP). Veendam-RBC 4-1 (1-1). 25. Van der Meu- len 1-0, 31. Sep 1-1, 54 Van der Meulen 2-1, 57. Oosting 3-1, 67. Zuurman 4-1. Scheidsrechter: Koopman Toeschouwers: 2468 Gele kaart: Conrad, Tuhuteru (RBC) Fortuna Sittard-AZ 5-2 (2-1). 14. Losada 1-0, 24. Mutsaers 1-1. 37 Vroomans2-l, 57. Van der Weert 3-1. 68 Rayer4-1.80. Van der Weert 5-1, 83 Inia 5-2 Scheids rechter: Blom Toeschouwers: 3500 Gele kaart: Usta (Fortuna Sittard), Den Turk, Buskermolen (AZ). FC Den Haag-Helmond Sport 2-1 (0-0). 59. Taihuttu 0-1, 78. Komngs 1-1, 83. Boereboom 2-1. Scheidsrechter: Luyten Toeschouwers: 1200. Gele kaart: Boere boom (FC Den Haag), Schol (Helmond BUITENLANDS VOETBAL Bergkamp uitgefloten bij Inter TURUN GPD Met één schamel puntje in de laatste drie competitiewedstrij den heeft AG Milan afstand ge daan van zijn troon. De rood zwarte kampioenen vertoeven na de zwakke reeks op de elfde plaats, zelfs onder het zwalken de Inter dal gisteren ontsnapte tegen Reggiana. AG Milan ver loor na vier jaar weer eens van de eeuwige rivaal Juventus: 1-0. In de nieuwe Turijnse arena (geopend in 1990) was de Euro pees kampioen nimmer ten on- der gegaan. Gisteren waren de druiven zuur na een draak van een wed strijd. Een kopbal van Roberto Baggio vlak voor rust leverde het enige doelpunt op. Nie mand kan meer ontkennen dat AC Milan een ernstige crisis doormaakt. De uitschakeling in de beker door Inter en de ne derlaag voor de UEFA-rechters hebben het zelfvertrouwen zwaarder geraakt dan aanvan kelijk werd aangenomen door trainer Capello. Baresi en Gullit traden Juve als uitgebluste vete ranen tegemoet. De Nederlan der stond lange tijd eenzaam in de spits en kreeg weinig ballen aangespeeld. Voor de club uit Turijn komt de overwinning als geroepen. De ploeg speelt nog geen sprankelend voetbal, maar is een serieuze kandidaat voor de landstitel. De zwartwitte trots van de voormalige hoofd stad wacht al acht jaar op de hoogste nationale eer. De zege tegen AG, Milan wordt in Turijn gezien als de ommekeer. „Eindelijk staan we ruim boven AC Milan en zijn we goed door de lastige eerste maanden van het seizoen doorgekomen. We liggen goed in de race. Voor ons begint het echte seizoen nu pas", meent Roberto Baggio. Voorzitter Berlusconi troostte zijn verslagen gladiotoren met de verzekering dat hij niet zal aftreden, ondanks geruchten in de Italiaanse media. Bij Inter staat voorzitter Pel legrini onder grote druk nadat hij de transfer van Bergkamp naar Bayern liet afketsen. Trai ner Bianchi liet aan duidelijk heid niets te wensen over toen hij benadrukte dat Bergkamp en lonk de voornaamste oor zaak zijn van het falen van Inter in de laatste maanden. Berg kamp mocht tegen Reggiana aantreden, omdat Sosa op de training geblesseerd raakte. De blonde oud-Ajacied kon weer geen indruk maken en werd bij tijd en wijle uitgefloten. Voor de wedstrijd gaf Bergkamp te ken nen nog twee jaar bij Inter te willen blijven. „Maar als ze echt van me af willen, ga ik desnoods naar PSV. Ik heb in dat geval weinig alternatieven". Met Aron Winter gaat het veel beter. Zijn ploeg Lazio maakt serieus jacht op de landstitel. Gisteren won de Romeinse club met 1-0 van Cremonese. Inval ler Casiraghi zorgde in de slotfa se voor de enige treffer. België De tiende speeldag in de Belgi sche eerste klasse had de kleu ren van de nationale driekleur: zwart, rood en geel. Met negen rode kaarten in negen duels was het de zwartste dag ooit in het Belgische voetbal. KV Mechelen - Eendracht Aalst (2-2) was kop loper in beide kleuren: vier keer rood, elf keer geel. Tussen de kaarten door werd gevoetbald. Anderlecht won gis teren bij FC Antwerp door on der meer twee doelpunten van John Bosman met 4-2. De avond ervoor had mede-koplo per Standard Luik zich met 2-0 ontdaan van Germinal Ekeren. Het tweetal hield door de over winningen de voorsprong van vier punten intact op de vier achtervolgers. Zaragoza verrassende lijstaanvoerder in Spanje MADRID ANP BREMEN «ANP De groeiende lijst met gebles seerde spelers heeft Werder Bremen niet belet koploper Borussia Dortmund in de Duit se competitie op één punt te blijven volgen. Werder versloeg zaterdag het zwalkende Fin- tracht Frankfurt met 2-0, Dort mund behaalde in Dresden een magere overwinning via topscorer Möller op Dynamo (1-0). Bayern MUnchen maakte opnieuw een misstap. Tegen VfB Stuttgart redde Matthaus in de slotfase een punt. De achterstand op Dortmund be draagt vijf punten. Werder Bremen miste zater dag tegen Eintracht Frankfurt vijf basisspelers. Aan her rijtje geblesseerden konden Mario Basler en Andreas Herzog wor den toegevoegd. Basler bleef door een voorhoofdsholte-on- steking aan de kant. Spelmaker I lerzog werd wegens een teen- blessure gespaard voor het Eu ropese treffen tegen Feye noord. Het gelegenheidselftal van Otto Rehhagel startte ondanks de personele beperkingen sterk tegen Eintracht. Bestjast- nik, in Rotterdam tijdens het eerste duel tegen Feyenoord niet actief, opende na 25 mi nuten de score. De tweede treffer van de van Spartak Moskou afkomstige Rus, een kwartier voor het einde, bete kende de beslissing. Borussia Dortmund bleef voor de zevende keer op rij on geslagen. Uit de zeven duels haalde de koploper twaalf punten. Andreas Möller, met zijn achtste seizoenstreffer, be sliste de wedstrijd tegen de nummer dertien van de rang lijst. Bayern Miinchen maakt een moeilijke periode door. De ti telverdediger hoopt nog steeds op de komst van Dennis Berg kamp. Zeker toen vrijdag dui delijk werd dat de nauwelijks van een blessure herstelde Fransman Papin zich niet bij de selectie kon vervoegen. In de geopereerde knie van Papin bevond zich teveel vocht. Te gen VfB Stuttgart lukte het de miljoenenformatie voor de'vijf de achtereenvolgende keer niet een competitieduel win nend af te sluiten. Bayern slaagde er wel in een achter stand van 0-2 goed te maken. Via Poschner (léde minuut) en Kierde (55ste) sloegen de be zoekers binnen een uur een gat. Zickler tekende echter voor 1-2. Acht minuten voor het einde hielp Matthaus met een kopbal de thuisclub aan 2- Eric Cantona kopt op het lichaam van doelman Pavel Smicek. Manchester versloeg koploper Newcastle Uni ted met 2-0. FOTO AP londen rtrkwam er dankzij het spectacu- punt achter Blackburn. laire werk van doelman Pavel Manager Ossie Ardiles kon Manchester United heeft zater- Srnicek nog genadig af. Boven- zaterdag opgelucht ademhalen dag koploper Newcastle United dien raakte Ince de paal en zag na de 3-1 overwinning van zijn de eerste nederlaag van het sei- Hughes een doeltreffende kop- club Tottenham Hotspur op zoen toegebracht. De Mancu- bal afgekeurd. Na elf minuten West Ham United. Het beteken- nians wonnen met 2-0 en na- nam de titelhouder de leiding de de eerste zege voor de Spurs men daarmee revanche voor de uit een kopbal van verdediger in zes wedstrijden en wiste de nederlaag met dezelfde cijfers, Pallister na een hoekschop van nachtmerrie van de midweekse die woensdag in Newcastle Giggs. Het duurde tot de 77ste uitschakeling in het toernooi, werd geleden in een duel voor minuut alvorens de Noordierse om de League Cup tegen Notts de League Cup. Het gat tussen international Gillespie de veilige County gedeeltelijk uit. De Newcastle en landskampioen 2-0 maakte. Duitser Jürgen Klinsmann Manchester United is terugge- Blackbum behield zijn titelas- scoorde voor het eerst in vijf bracht tot vier punten. piraties dankzij Sutton, die te- wedstrijden. Rush zorgde nog In de tweede topper van de gen Forest voor en na rust voor rust voor de gelijkmaker, dag zegevierde Blackbum Ro- scoorde. Hij bracht zijn totaal maar invaller Sheringham en vers met 2-0 bij Nottingham Fo- dit seizoen op veertien doel- Barmby stelden de kostbare ze- rest, dat met een achterstand punten. Twee minuten voor tijd ge in de tweede helft zeker, van twee punten op Newcastle temperde de vreugde bij Black- De ellende van manager Mike tweede op de ranglijst bleef, burn enigszins toen Wilcox we- Walker van Everton duurt voort. Manchester United is derde, gens spelbederf voor de tweede Zijn Everton speelde thuis 1-1 Blackbum (op vijf punten) staat keer dit seizoen de rode kaart tegen Arsenal en bleef laatste in vierde. kreeg. de Premier League. Verdediger Manchester United verdedig- Robbie Fowler toonde zich Unsworth maakte in de 14de de met succes zijn honderd- opnieuw produktief voor Liver- minuut uit een vrije trap het procentscore in thuiswedstrij- pool. In de met 3-1 gewonnen eerste doelpunt voor Everton, den. De club heeft bovendien uitwedstrijd tegen Ipswich dat vierhonderd minuten daar- nu vijf duels achtereen op Old Town scoorde hij twee keer. voor op nul was blijven staan en Trafford geen tegendoelpunt Daarmee bracht Fowler zijn to- nog steeds op zoek is naar de gekregen. Newcastle leed voor taal in de laatste zes wedstrijden eerste zege. De Zweed Schwarz het eerst in achttien wedstrijden op zeven treffers. Liverpool ver- maakte tien minuten later ge verlies. De lijstaanvoerder stevigde zijn vijfde positie, één lijk. Real Zaragoza heeft verrassend de koppositie in Spaanse com petitie veroverd. Het versloeg zaterdag Real Madrid (3-2) en achterhaalde Deportivo La Co- runa, dat een punt verspeelde tegen Tenerife (1-1). Zaragoza bezet de eerste plaats op basis van een beter doelsaldo. Ook Barcelona maakte een halve uitglijder. Tegen Real So- ciedad bleef de formatie van Cruijffop 1-1 steken. Barcelona, Real Madrid en Athletic Bilbao (2-0 winst tegen Santander) hebben na negen speeldagen twee punten achterstand ap Za ragoza en La Coruna. De nieuwe koploper ontwik kelt zich dit seizoen tot een ge weldige plaag voor de topploe- gen. Zaragoza won van Barcelo na, speelde gelijk tegen Depor tivo en versloeg zaterdagvond voor een uitverkocht huis Real Madrid. Via twee treffers van de Argentijn Esnaider nam Zarago za afstand, Real kwam echter door Zamorano en Amavisca kort voor het einde weer op ge lijke hoogte. In de 86ste minuut was Poyet verantwoordelijk voor de twee de nederlaag van de Madrile- nen. De arbiter deelde in het sprankelende duel acht gele kaarten uit. Bij Real debuteerde de 17-jarige Raul Gonzalez. De spits, uit het derde team, liet twee grote kansen onbenut. Hij stelde Zamorano wel in staat te scoren. Deportivo kwam op en tegen Tenërife na een half uur op voorsprong via Aldana. Direct na rust zorgde Pizzi voor de ge lijkmaker. Bij Deportivo bleef de Braziliaan Bebeto aan de kant. Hij kreeg rust voor het Europa- Cuptreffen tegen FC Tirol, waarin La Coruna een achter stand van 2-0 moet wegwerken. Barcelona kon voor de zesde keer op rij niet winnen in het stadion van Real Sociedad. Ro- mario zorgde na ruim een half uur wel voor 1-0. Het was de derde competitietreffer van de Braziliaan, die na een uur het veld moest mimen voor Ronald Koeman. Jordi Cruijff viel een kwartier voor het einde in. Kort daarna incasseerde Barcelona de gelijkmaker van de Bosniër Kodro. Sport). Topscorers: 1. Sibon (WV). Huysen lem), Velten (Heracles) 11, 4 Ta ,T (Helmond Sport), Van der Vegt (FC Zwq Van der Weert (Fortuna S) 8, 7. Van Sc» del (De Graafschap) 7, 8. Driessen (wDE Dijkhuizen (Excelsior), Waterink (T0P)r Programma, zaterdag: AZ-T0P0ss, FCkn Bosch-Excelsior, Eindhoven-Veenif Emmen-De Graafschap, Fortuna S-(j£' buur L. Helmond Sport-Heracles, RBIrh Den Haag, VW-FC Zwolle Zondag. -in lem-Telstar. 10 7 2 1 16 2fl 10 6 i 3 13 2dar: 10 5 3 2 13 21r 10 4 4 2 12 1(L 10 5 2 3 12 21n 10 5 2 3 12 lf»n 10 5 1 4 11 lïn 10 5 1 4 11 21. 10 5 1 4 11 2?>r 10 5 1 4 11 lit; 10 5 1 4 11 lj_ 10 3 4 3 10 li" 10 3 3 4 9 l|\ 10 2 5 3 9 14 10 2 3 5 7 lrf 10 2 2 6 6 lf° 10 1 2 7 4 lèri 10 0 2 8 2 fyj TOP WV FC Zwolle Graafschap Cambuur L Heracles Den Haag Excelsior RBC Helm Sport AZ Veendam Emmen Haarlem Telstar Den Bosch Eindhoven WV le periodekampioen TWEEDE PERli^ Den Haag 2 2 0 0 4 f Fortuna S. 2 2 0 0 4 8 Excelsior 2 2 0 0 4 a BEL^. Tiende speeldag: St Truiden-Lie 2, Charleroi-Lomrnel 2-0, Standard l Ekeren 2-0, RWD Molenbeek-Cercle E ge 1-1, KV Mechelen-Eendracht Aalst f FC Antwerp-Anderlecht 2-4, Oostende Gent 2-4, Seraing-FC Luik 2-1, Club B' ge-SK Beveren 4 1 Stand aan kop: Si dard Luik 10-16 Anderlecht 10-16, Lif" SK 10-12, KV Mechelen 10-12, Seri 10-12, Club Brugge 10-12, AA Gentfl 11, Beveren 10-10, RWD Molenbeek 10. Aalst 10-10 Frankfurt 11-10. DUITSLAjjj Elfde speeldag: Borussia Mönchengl- bach-1860 Munchen 2-0, Werder BrenJ]' Eintracht Frankfurt 2-0, Bayer Leverkuhr Schalke 04 2-2, Dynamo Dresden-Bcf sia Dortmund 0-1, SC Freiburg-FC Kölpl 2, Bayern München-VfB Stuttgart f MSV Duisburg-Hamburger SV 0-5. Sti aan kop: Borussia Dortmund 11-18, AD der Bremen 11-17, Bor. Mönchengladq 11-14. SC Freiburg 11-14, FC KaïsersL. tern 11-14, Hamburger SV 11-14. B» Leverkusen 11-13, Bayern Munchen 13. VfB Stuttgart 11-13, Karlsruhern 11-13. Schalke 04 11-10, EintrJjt ak ENGEL/OO Twaalfde speeldag: Coventry City-Mat Chester City 1-0, Everton-Arsenal 1 -1Jllt wich Town-Liverpool 1-3, Leicester (f Crystal Palace 0-1, Manchester Umted-p' wcastle United 2-0, Nottingham Forje Blackbum Rovers 0-2, Queen's Park ftn gers-Aston Villa 2-0, Sheffield Wednesf Chelsea 1-1, Southampton-Leeds 1-3,1- tenham Hotspur-West Ham United in Wimbledon-Norwich City 1-0. Stand kop: Newcastle 12-29, Nottingham Foé 12-27, Manchester United 12-25, Blit burn 12-24, Liverpool 11-23, Leeds he 21. Chelsea 11-19, Norwich 12-19, MLl Chester City 12-18, Arsenal 12-18 >u GRIEKENU Zevende speeldag: Panothm,».l«*vPAOlJ 0, OFl Kreta Paniomos 2-0. Levadia-4 2-1, Heraklis-Ethnikos 4-0, Xanthi-ApoBt 2-2, Edessa-Doxa 5-1, Athinaikos-Ans (|u> lonikos-Larissa 0-0, Olympiakos-Kavali 1 Stand aan kop: Panathinaikos 7-21F Kreta 7-16, Olympiakos 7-13. PAOK 7-jui AEK 7-12, Herakhs 7-12, Edessa 7-L Aris 7-10, Panionios 7-9, Xanthi 7-9 f Achtste speeldag: Bari-Genoa 4-1, BjW cia-Fiorentina 2-4, Cagliari-Torino 1 -0,1 ter Milaan-Reggiana 1-0, JuventusL Milan 1-0, Lazio Roma-Cremonese J Padova-Foggia 0-0, Sampdoria-Napoli d Parma-AS Roma 1-0 Stand: Parma 8-1 Lazio Roma 8-17, Juventus 8-17, AS J ma 8-15, Fiorentina 8-15, Foggia 8-l/q Bari 8-13, Sampdoria 8-12, Inter Milr— 8-12, Caghari 8-12, AC M.Ian 8 11Tof 8-10. Napoli 8-9, Genoa 8-8, Cremonl 8-6, Padova 8-5, Brescia 8-2, Reggia 1. Vijftiende speeldag: VfB Mödling-LAS^ 2, Vorwarts Steyr-Rapid Wien 1-2, AusP Wien-Admira Wacker 5-0, FC Linz-Aua Salzburg 1-1, FC Tirol-Sturm Graz 5-I Stand aan kop: FC Tirol 15-20. Aua Wien 15-19, Vorwarts Steyr 15-17, Ausf Salzburg 15-17, Rapid Wien 15-17, Std.' Graz 15-16. 1,1 Br PCRTU(p{\ Negende speeldag: Boavista-Sporting 0S( ga 0-0, Maritimo-Gil Vicente 1-0, Guii-j raes-Benftca 1-3, Sporting Lissabon-Bf Mar 2-0, Salgueiros-Tirsense 0-2, EstF Amadora-Uniao Madeira 1-1, Belenen» Setubal 1-0, Farense-Umao Leiria It Chaves-Porto 0-4. Stand aan kop: SporJ 9-17, Porto 9-15, Tirsense 9-12, Benr- 8-11, Maritimo 8-10, Boavista 9-1 Umao Leiria 9-9, Chaves 9-9, Belenen! 9-9. Guimaraes 9-9, Braga 9-8, Farensfl SCHOTLA Elfde speeldag: Aberdeen-Dundee Un» 3-0, Hibernian-Hearts 2-1, Mothervi Kilmarnock 3-2, Partick-Falkirk 1-2, d2! tic-Rangers 1-3 Stand aan kop: Rani)! 11-22. Hibernian 11-20, Motherwell] 20. Celtic 11-16, Falkirk 11-16, Hei 11-16. Ie [V SPA ft; Negende speeldag: Real Sociedad-Barcijt na 1-1. Tenerife-Deportivo La Coruna a- Valencia-Celta de Vigo 1-0. Real ZaragirF Real Madrid 3-2. Racing Santander-AtlOi tic de Bilbao 0-2, Real Oviedo-Real ihg ladolid 1-0, Compostela-Logrones 2, Espanol-Albacete 5-1, Sevilla-Sporip Gijon 5-1, Atletico Madrid-Real Betis Ojol Stand aan kop: ReaJ Zaragoza 9-14, DeqPi tivo La Coruna 9-14, Real Madrid 9--1 Barcelona 9-12, Athletic 8ilbao 9-12, Rps Betis 9-11, Tenerife 9-10, Valencia 9- u Sevilla 9-9, Compostela 9-9, Sporljf0 Gijon 9-9, Celta Vigo 9-8 m TURKL-t Elfde speeldag: Galatasaray-Denizli 410 Petrolfisi-Fenerbahce 0-4, Trabzon-Van 0. Antalya-Besiktas 1-1, Zeytmburnu al nademir4-2. Altay-Gaziantep 5-2, KaysP] Samsun 2-2, Genclerbirligi-Ankaragucillii 0. Bursa-Kocaeli 1-0. Stand aan kop: L siktas 11 -25. Galatasaray 11-24, GencT birligi 11-23, Trabzon 11-21, FenerbaJ 11-20, Bursa 11-20, Samsun 11-16, Ankaragücü 11-16, Altay Kayseri 11-14. reneroar" 1 11-16. la Altay 11-L ZWITSERU Zeventiende speeldag: Neuchètel-Lui^ 1-1, Lausanne-Young Boys 4-1. Aarau 3 vette 3-0. Grasshoppers-Basel 0-3, Liét' no-FC Zürich 2-2 Stand aan koqn Grasshoppers 17-25. Lausanne 17-21.T gano 17-20, NeuchStel 17-20, Aarau jy 19. Luzern 17-18, Basel 17-15 ,Y AFRIKAANSE BE^lt 2-0(1-0). 45. Toje Bamako: Mali-Gui 1-0, 74. Diallo 2-0. Toeschouwers 50.000. P Goteborg, kwartfinales: Zweden-Denenfcv ken 3-0 Eerste duel: 0-2. Zweden n halve finales

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16